Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) DjKoxi válasza privacy99 (#39599) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A hangfalak polaritáshelyesen vannak bekötve? Egy ceruzaelemmel ellenőrizheted magát a hangfalat is. A pluszt a piros hangfaldugóhoz a mínuszt a feketéhez érintve a mély hangszóróknak feléd kell mozdulni, tehát kifelé. Ne tartsd sokáig rajta.

Most néztem utána, 86dB/W/m az érzékenysége a frontnak, ami nagyon kevés, ez is lehet az ok, amiért halkan szól.

[ Szerkesztve ]

(#39602) privacy99 válasza #09634560 (#39593) üzenetére


privacy99
senior tag

A kábelek nem 0,75-ösek hanem sokkal vastagabbak, mert van olyanom is. És a frontok bikábelezve is vannak, szóval át tud menni amit át akar tolni. :(

Akkor a legjobb, ha elkezdek gyűjteni erősítőre. :K

DjKoxi - Köszönöm. Igen, biztos hogy polaritáshelyesen van bekötve, erre nagyon figyelek, megnézem 3-4szer is mindig.

[ Szerkesztve ]

(#39603) BBéci válasza privacy99 (#39602) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésként a bikábelezést szüntesd meg!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39604) Tuto


Tuto
tag

Új téma:
THX szerintetetek "paraszt vakítás" vagy számít ?
Erősítőnél? Hangfalnál?
Üdv

(#39605) Dorian válasza Tuto (#39604) üzenetére


Dorian
félisten

THX minősítés? Ugyanmár, azt tán még egy Géniusz egybeszett is megkapja, ha perkálja a lóvét. :D Szerintem ez a felirat csak egy rövidítés:
Thanks for purchasing
:))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39606) pr0bi válasza Tuto (#39604) üzenetére


pr0bi
senior tag

Persze, hogy számít.

(#39607) BBéci válasza pr0bi (#39606) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsivá tettél, mennyiben, miben számít?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39608) bajnokpityu válasza pr0bi (#39606) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Naná, hang helyett thx logot vett a gyár.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39609) pr0bi válasza BBéci (#39607) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mivel nincs tapasztalatom THX minősített rendszerrel így nem tudom. Csak válaszoltam egy generális kérdésre. Lehet, hogy a kolléga sok milliós rendszert szeretne összerakni.

(#39610) privacy99 válasza BBéci (#39607) üzenetére


privacy99
senior tag

Véleményem szerint arra gondolt(amiben egyetértek vele, ha erre), hogy egy hangtechnikával profeszionálisan foglalkozó cég, tehát ha azt mondja egy szettre, hogy az a cégük közreműködésével lett fejlesztve, és megfelel az előírásaiknak, és fasza, akkor az is. Egy ilyen cég nem adná a nevét egy f*shalomhoz.

(#39611) Tuto válasza Dorian (#39605) üzenetére


Tuto
tag

Az Onkyo , és a Pio is előszeretettel használja az erősítőinél.
Ezek azért túl neves gyártók szerintem, hogy csak a perkáláson múlna...

(#39612) Gaben360 válasza privacy99 (#39602) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nálam is ez van,a frontokat meg a subot nemigazán hajtja meg,nekem is denonom van,csak nagyobb kategóriás,egy 2805.
Azt hittem egyedül vagyok ezzel a problémával,de nem.
Rendesen +dB van minden,hogy hallani lehessen a frontokat meg a subot.
A frontokúgy szólnak mintha egy vastag függöny lenne előtte.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#39613) Tuto válasza pr0bi (#39609) üzenetére


Tuto
tag

Nincsen szó több milliós rendszerről!
http://www.av-online.hu/hazimozi/onkyo-tx-nr616-hazimozi-erosito-teszt_577
Az nr616os 150eftos erősítő.

(#39614) Tuto válasza Gaben360 (#39612) üzenetére


Tuto
tag

A frontok is ugyanolyan érzékenységűek, és ohmosak? Nem azzal van a gond? (ha nem akkor érdemes elvinni szervízbe, mert a végfok lehet már nem tudja kivenni a megfelelő szuflát a tápból, elko kondik száradnak kifelé, és cserélni kellene)

(#39615) Parson válasza Tuto (#39614) üzenetére


Parson
addikt

A 'Szerkesztés' gombot illene megtanulni használni. ;)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39616) Gaben360 válasza Tuto (#39614) üzenetére


Gaben360
senior tag

Már hogyne lennének egyformák a frontok,mivel egy pár.
Akárhány denon volt nálam,mindegyik így szólt,erőtlenül,volt köztük zsír új is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#39617) BBéci válasza privacy99 (#39610) üzenetére


BBéci
titán

Készítettek pár éve egy sampon reklámot, amiben az egy ismert tévés nőcinek a korpásodásán segített.
Utána szállóige lett, hogy van annyi pénz, amennyiért valakinek korpás a haja.

Hasonló a helyzet a THX logóval (no meg az ejza díjakkal), jó pénzért olyan készülékekre is rákerültek, amik emiatt nevetség tárgyává váltak - az adományozó céggel együtt - a hozzáértők körében.
Lehetne sorolni azokat a csúcskategóriás, és valóban kiváló minőségű erősítőket (és egyebeket) amiken nincs THX logó, mert a gyártó nem fizetett érte, inkább annak az árát is beépítette a készülékbe.
Ettől függetlenül elismerem a THX tevékenységét és munkásságukat.

(#39615) Parson
Jogos!

(#39616) Gaben360
Nálam tucatnyi Denon megfordult, most is van egy belőle - a sajátom - de egyik sem szenvedett erőhiányban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39618) f27 válasza Dorian (#39605) üzenetére


f27
aktív tag

Na azért ha megnéznél egy valós gépet amiben benne van a THX procesor meglepődnél mint a hangján,és mind azon hogy a THX nem csak egy 3betüs logó hanem durva (az én gépembe) egy 10cm x20cm nagy kártya az a THX proci!
Tény hogy 1-2 kinai ráragaszva vagy megsúrólja a hangot és megkapja a logót,de a full minőséget csak a valos THX kártyával rendelkező gépek tudják leadni!
Nekem egy DENON AVC A1D -van és igenis brutálisan érezhető a THX rajt :P

(#39619) Tuto válasza Gaben360 (#39616) üzenetére


Tuto
tag

A hátsokkal gondoltam, hogy nem egyezik meg :)

(#39620) MasterMark válasza f27 (#39618) üzenetére


MasterMark
titán

THX kártya? Ez mit is csinál pontosan?

Switch Tax

(#39621) Tuto válasza Parson (#39615) üzenetére


Tuto
tag

Mire gondolsz? :U Tanítd meg kérem :K

(#39622) Dorian válasza Gaben360 (#39612) üzenetére


Dorian
félisten

Ez érdekes, nálam nincs semmi hasonló probléma sem a 2809-nél. -8, -9 körül vannak a frontok, sub.

A többieknek az itt olvasott THX bizalomra csak a naivitás szóval tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39623) MasterMark válasza Tuto (#39621) üzenetére


MasterMark
titán

Egy hsz.-ben több embernek is lehet válaszolni.

Switch Tax

(#39624) Tuto válasza MasterMark (#39623) üzenetére


Tuto
tag

thx hogy a témánál maradjak :))

(#39625) Parson válasza Tuto (#39621) üzenetére


Parson
addikt

III / 12 / 4 / 2

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39626) TCr válasza f27 (#39618) üzenetére


TCr
veterán

És pontosan hogyan érzed rajta a THX-et?
Emelett egy Onkyo 608-on éreznéd vajon?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39627) f27 válasza MasterMark (#39620) üzenetére


f27
aktív tag

Ha egy THX hangal rendelkező filmet nézek,ez a procesor kiválassza azokat az utasításokat a hangnormábol amiket egy "sima" erősitő nem is érzékel.
Mondok egy példát hogy érthetőbb legyen.
Mikor nézek egy filmet és épp egy beszélgetünk rész van, akkor minden normál hangerőn történik,mikor olyan jelenetek történnek hogy erősebb db kellene akkor a hangnormába van egy (jel) és utasítsa az erősítőt arra hogy pl a centert emelje ki +3db-el a subot +10db vel
aztán ha komolyabb efektek vannak a hátérben amikre hangsúly fektetne a film, akkor kiemeli a sorroundokat vagy épp amit kell.
Gyakorlatilag ha valami felrobbanik,és azt a film kiakarja neked élménybe emelni akkor a tüdőd bereped tőle!
Természetesen ehez kell rendszer is ami ezt lekezeli/elbírja.
Természetesen kilehet kapcsolni is ezt a funkciót és pont olyan lesz minden mint alap álapotba egy más (valós) THX-el nemrendelkező rendszer.

TCr

Nemtudom hogy azon érezhető e vagy sem. Aztsem tudom hogy csak a logót kapta meg vagy benne van egy valós procesor.
Észt nemtudok osztani olyan készülékről,amit nemismerek és nem is hallottam szólni még.
Kutatni kell rola egy robbantott képet ha nemered szétszedni,hogy benne e van a kártya,de vannak olyan erősítők is amire ráintegrálták ezt a procit,szóval nemkell már konkrét kártya bele!
Az én erősítőmet nem tegnap gyártoták le :))

cintula187

Nem nem!
Ha nincs meg a hang vagy minimum nem 5.1 hang akkor egy széthulott moslék hangot ad!
sima stereó hangra meg atom csúnyán szól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39628) cintula187 válasza f27 (#39627) üzenetére


cintula187
addikt

Tehát néha-néha bekapcsol a loudness? :D Marha "jó" lehet.
Akkor végülis a kereskedelmi tévéadók is THX esek amikor a reklám berobban pár db -t ráadva az arcba?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39629) pr0bi válasza Dorian (#39622) üzenetére


pr0bi
senior tag

"A többieknek az itt olvasott THX bizalomra csak a naivitás szóval tudok válaszolni."

Tapasztalatok? Vagy csak reflexből tolod a sablonszöveget amit mindenhol olvasol :)
Ezt a "naivitást" és egyébb degradáló jelzőket hanyagold már.

(#39630) Parson válasza cintula187 (#39628) üzenetére


Parson
addikt

Nem tudom, mennyire sok valóságalapja van az f27 által leírtaknak, de ha feltételezzük hogy úgy van (hiszen erre alapoz a hsz-ed is) akkor totál másról van szó, mintsem a reklámblokkok szimplán nagyobb hangerejéről.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39631) TCr válasza Parson (#39630) üzenetére


TCr
veterán

Szinte minden AV erősítőben van ki-és bekapcsolható loudness nevű funkció.
Amit f27 fórumtárs leírt, az pont annak a megfelelője.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39632) MasterMark válasza f27 (#39627) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek nem igazán értem a lényegét. A keverőknek amikor a filmet csinálják nem ez lenne a dolguk?

Switch Tax

(#39633) JaniS válasza f27 (#39627) üzenetére


JaniS
senior tag

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#39634) f27 válasza Parson (#39630) üzenetére


f27
aktív tag

Így van!
Ha nincs utasítás pl egy natur 5.1 hangrendszerü filmben ,akkor minden akkora hangerővel marad mint ahova tettem!
Nincs magas mély vagy más hangkiemelési lehetőség!
Mindent blokkol az erősítő ahogy THX-re van kapcsolva! Utasításokat várja a hangalapból. :K

MasterMark

Ha mindent megcsinálnának keverővel,hogy kérnének 100ezrekkel többet egy THX erősítőért? ;]

De amugy ezt hallani kell,mert egészen más az élménye egy filmnek ha nem üvőlt mindíg és akkor dinamikusabb mikor kell.
Ha te teszed a hangerőt akkor mindíg üvőlt nem? vagy halk.
De képzeld el mikor nyugivan nem remeg a ház ha bomba robban a szomszéd átszalad mitörtént :)

[ Szerkesztve ]

(#39635) cintula187 válasza TCr (#39631) üzenetére


cintula187
addikt

Pont ezt gondolom én is!

Alaplapon találtam ilyen THX chipsetet googleban, de "thx chipset av receiver" nem igazán.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39636) Dorian válasza pr0bi (#39629) üzenetére


Dorian
félisten

Miért hanyagolnám? Én Ezt Így Gondolom.

Biztos vagyok benne, hogy ha egy komoly készülékbe (mint ami f27-nek van) van külön THX proci megfelelően kiszolgálva, akkor az hasznos és jó.
De ha már minden nyomorult hangkeltőre rámatricázzák, onnantól a brand értékét veszti.
Igen, hallottam már THX plecsnis Logitech-et ami hulladék, és Onkyo 608-at is, ami jó volt, de több ugyanolyan kategóriás és árú plecsni nélküli vetélytárs meg jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39637) Tuto válasza Parson (#39625) üzenetére


Tuto
tag

Parson köszönöm ez hasznos volt!
Ha már ilyen segítőkész vagy, tudod mit nem találok?
Ahol hozzászólta, és reagáltak rá azt hogyan listázom a részletes keresőből?
Ha felhasználóra szűrök (a sajnátomra ) akkor csak azt dobja fel amit én írtam, de azt amit válaszoltak rá nem, pedig az érdekelne :))

(#39638) pr0bi válasza Dorian (#39636) üzenetére


pr0bi
senior tag

Szó sincs a tescoban kapható plecsnis Genius és Logitech szettekről, alsó-középkategóriás avr-ről említésre se méltó. Nyilván nem ezekre gondolunk.

(#39639) Parson válasza Tuto (#39637) üzenetére


Parson
addikt

Igazán nincs mit.
A felmerülő kérdésedre a válaszom:
Én még nem találtam direkt opciót erre, de van külső megoldás rá:
Mivel minden válaszban, ami adott hsz-re érkezett, a cimsávban szerevel a kérdező neve is, igy a browserben CTRL + F leütése után rá szoktam keresni a kérdező nevére az adott hsz után... egyből ki is dobja hogy x találat, amik között lépdelve egyből a keresett válaszokat látom. :)

De tény, hogy sokkal jobb lenne, ha lenne adott hsz-re (és csakis arra) adott válaszokat kidobó keresési opció is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39640) Dorian válasza pr0bi (#39638) üzenetére


Dorian
félisten

Ez volt az eredeti kérdés:
"THX szerintetetek "paraszt vakítás" vagy számít ?
Erősítőnél? Hangfalnál?"

De még egyszer mondom: Ha a THX eladja a plecsnit a gagyiknak is, onnantól pont ennyire értékes a brand.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39641) Tuto válasza Parson (#39639) üzenetére


Tuto
tag

Köszi, ez elég fapados :U

(#39642) Parson válasza Tuto (#39641) üzenetére


Parson
addikt

Ha ló nincs, a szamár se kell?
Írd meg, ha tudsz jobbat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39643) privacy99 válasza Dorian (#39622) üzenetére


privacy99
senior tag

Az szép :D Nálam +12 a frontoknak, +10 a centernek, +7 a hátsóknak, +8 a subnak :) És így normális, szóval olyan 50% hangerő körül már van ereje a filmeknek/zenéknek. De egy 7 éves erősítőnél azért nyilván már az öregedés jelei közé tartozhat ez is. Nyilván ha vennék egy másik Denon belépőt, azzal sokkal erősebben, és jobban szólna.

A hangfalakat(tudom, van jobb, sokkal jobb is) nem kell lecserélnem? Azokban nem tudnak elfáradni dolgok, esetleg halkulni, rosszabbul szólni? Mert egy új erősítőt szeretnék maximálisan kihasználni(dinamika, erő). Tehát erősítőt szoktak gyakrabban cserélni?

(#39644) AtHoS válasza Gaben360 (#39612) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen hangfalakat használsz? Mert a "kihajcsae" erősen függ attól is mit kell megszólaltatnia az erőlködőnek

Nemrég linkelt itt valaki a topikban egy "hánywattos a hangfalad" ismertetőt. Nagyon jól leírja a hangfalak hangoskodásának alapjait "konyhanyelven"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#39645) Mikisys


Mikisys
őstag

A THX az egy követelmény rendszer, amelyik készülék megfelel neki, az kiteheti a THX logót.
Tessék utánanézni a THX honlapján, ahol is pontosan le van írva, hogy egy házimozis cuccnak miket kell tudnia, melyik kategóriába sorolható és egyebek.
A Mozi THX ettől sokkal magasabb követelményeket támaszt a készülékekkel, a teremmel és egyéb tulajdonságokkal szemben.

Üdv!

(#39646) f27 válasza privacy99 (#39643) üzenetére


f27
aktív tag

Miért kellene erősítőt cserélni ezvégett?
egy minőségi kondenzátor 30év mulva sem szárad ki.
Egy bovli x@r meg 2év után kuka vagy hamarabb.
Én erősítőm referenciás és kb 10éves "vagy több?" de lecserélni? Mire? Mi szolja jobban ennél ha a referencia 2 denonba is ugyan ezt az erősítőt teték bele 3millióért? :U
De a poén kedvé ért keress rá denon lapján az erősítőmre

[link]

Denon szerint sem létezik? Miért hiányzik a két ref végfokuk a saját oldalukrol is :F

(#39647) Dorian válasza privacy99 (#39643) üzenetére


Dorian
félisten

7 éves erősítő semmiféle öregedés - jeleket nem szabad, hogy mutasson, hangfal meg főleg. Ha 20 évet írtál volna, akkor szóba jöhetne. Nem emiatt cserélnek le sem erősítőt sem hangfalakat.
Éppen ezért, ill. a kevés tönkremenetel miatt szoktuk a használt cuccokat javasolni.

Ha bemérés után ennyi +dB-t kell adni a hangdobozoknak, ott valami vagy nem stimmel, vagy nagyok kevés a teljesítményük a szobamérethez. A potméter skálája teljesen másképp működik, ezért a "félhangerő" szinte biztos, hogy nem a fele teljesítményt jelenti. Ha 0dB-es potiállásnál (ez a maximális kivezérlés) sem bőven elég hangos a zene, film (mindenféle extra +dB-ek hozzáadása nélkül) akkor ott vmi gubanc van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39648) BBéci válasza f27 (#39646) üzenetére


BBéci
titán

Amikor 1999-ben piacra dobták a Denon AVC-A1D erősítőt, akkor még nem volt lejáratva a THX.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39649) Gaben360 válasza AtHoS (#39644) üzenetére


Gaben360
senior tag

A frontok,ami a problémás,az CAV DP880A hivox tuning.
8 Ohm,87dB érzékenység,power handling 20-180W
De egyik denonnal sem szólt jól,erőtlen dinamikátlan az egész,mély az nix a frontokból.
A sub meg csak jelet kap ugye,de az sem úgy szól mint pl a pioneer 1015-el,ott nem volt gond a dinamikával.

Tuto:Mindegyik dobozom 8 Ohmos.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#39650) BBéci válasza Gaben360 (#39649) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok arra az erősítőre! Valami biztosan el van állítva a menüjében. Akkor viszont miért nem voltál megelégedve a többi Denonnal?
Ez ellentmond a józan észnek és az eddigi összes tapasztalatomnak. A Denonok semmivel nem gyengébbek, semennyivel nem kisebb a dinamikájuk, mint a Pioneer erősítőknek, vagy bármelyik másik márkájúnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.