Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39102) Old FatBoy válasza Ed Parker (#39092) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Tudtommal az arany mint olyan nem a legideállisabb hi-fi felhasználásra kábelekben sem alkalmazzák mert rontja a hanzást.
Hiradástechnikai készülékeknél viszont áldásos.
De persze lehet,hogy én tévedek.

Audiophile Troll

(#39103) adodaniel válasza MasterMark (#39098) üzenetére


adodaniel
őstag

Nekem a Denon is hasonló kialakítású. Én se nagyon tudom elképzelni hogy megy be oda a villa.

(#39104) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Személyeskedést hanyagoljuk ha lehet!

(#39105) Old FatBoy válasza adodaniel (#39103) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Kilazitod és a csatlakozó alsó gyürűje alá szoritható.
Úgy mint a bi-amp csatiknál az áthidaló lemez.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#39106) adodaniel válasza Old FatBoy (#39105) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen azt értem, de van egy ilyen műanyag perem alul, amin van egy szűk "kapu", ahogy a képen is látszik, amit MasterMark fórumtárs is linkelt. Bár lehet azon beférne egy villa, még nem próbáltam.

(#39107) #09634560 válasza Old FatBoy (#39102) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lehet: biztos hogy tévedsz. Pl. WBT is használ aranyozást és sok helyen csatlakozásoknál használnak mert az arany a jó vezetőképesség mellett azzal a jó tulajdonsággal is bír hogy kicsi az elektromotoros ereje.

Nebulo5: kár volt szétszedni. :)

Mastermark: képen az alsó rész fémmel ven futtatva és ahogy kicsavarod, épp beleillik a villa a rések közé.

[ Szerkesztve ]

(#39108) xtremetuning válasza Old FatBoy (#39102) üzenetére


xtremetuning
addikt

Eléggé tévedsz. Keress rá, már kiveséztük mennyivel jobb vezető képessége van a réztől.
Azért alkalmazzák keveset, mert aranyárban mérik.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#39109) Old FatBoy válasza adodaniel (#39106) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Az alá az alsó müanyag perem alá kell.

Audiophile Troll

(#39110) djwinyo


djwinyo
csendes tag

[L:/dl/upc/2013-04/15/28632_q3uulwlr31w1gz1b_erosito_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-04/15/28632_q3uulwlr31w1gz1b_erosito_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy kenwood ka-33 sztereo erősítő (4-16ohmig)! Van egy Sony Xplod 25cm 4 ohmos mélynyomó! És egy kenwood házimozi erőrsítő!

Na mármost a házimozi erősítő sub kimenetét megkapja a sztereo erősítő, és mi történik ha arra a teljesítményerősítőknél jól ismert híd módba kötöm be fent a rajzon látható módon??

((Jelenleg a mélynyomó a sztereo erősítő A csatornájának Left kimenetére van rákötve és a balance teljesen leftre állítva. Jól szól csak kérdés hogy így hosszú távon nem-e teszi tönkre az erősítőt???))

Mi a véleményetek??

[ Szerkesztve ]

(#39111) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Mivel egyre többet hallgatok CD-t mostanság eszembe jutott, hogy a meglévő Pioneer DVD lejátszó mellé/helyett veszek egy CD lejátszót.

Szerintetek érdemes lehet Pioneer VSX-422 mellé? Egy jobb CD lejeátszónak a DAC-ja gondolom jobb mint az erősítőmé, így analóg RCA kábel lenne a megfelelő összeköttetés. Jól gondolom?

A Pioneer PD-107, 207 lejátszók analógon halhatóan jobbak lennének mint a mostani belépő DVD lejátszóm koax-on?

(#39112) Old FatBoy válasza xtremetuning (#39108) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Idézem:"A kábelezés nagyon fontos! A rossz minőségű kábel sokat ront a hangon. Fontos emlékezned, hogy a csatlakozók és a kábelek nem javítanak a hangon, hanem jó esetben kevésbé rontanak azon. Minél kevesebb kábelt és csaltakozót kell használnod és a lehető legjobb minőségűeket. Itt jött el az a pont, ahol fontos megemltíenem, hogy a hókuszpókusz lázban égő hifistáknak sikerült olyan mélységig elvinni a kábel mizériát, hogy még Joshi Bharat se tudna vele mit kezdeni. :)

Amit értened kell: fontos a vastagság, a hossz és a vezető anyaga. Minden anyagnak, így minden vezetőnek más a karakterisztikája, más lenyomata van a végső hangzásra. A vezetőképesség viszont előrébbvaló ennél! Az ezüst az összes fém között a legjobb hő- és elektromos vezető. Az arany után a legjobban megmunkálható anyag. Hajlékony, kiválóan nyújtható. A tévhittel ellentétben az arany ebben a harcban súlyosan megbukott, de ékszereknél kiváló. Ugyan az arany ötvözetek jól ellenállnak a korróziónak, nem kell vakon hinni az aranyozott csatlakozókban! Akkor maradjunk a minél tisztább és kezelt réznél vagy ezüstnél. Az ezüst a magas frekvenciákra jó hatással van, míg a réz a mélyebb tartományokat szereti jobban."
forás:[link]

Audiophile Troll

(#39113) Ed Parker válasza Old FatBoy (#39102) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem a legideálisabb?
Ma is tanultam valami újat.

(#39114) xtremetuning válasza Old FatBoy (#39112) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szerencse, hogy nekem nem kell idézgetnem. Van saját tapasztalatom.

Ed Parker : milyen rossz is az, amikor egy nagyon száraz hangú rendszerbe bekerül egy aranyozott Furu csati és sokkal halgathatóbbá teszi hosszú távon.....

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#39115) Ed Parker válasza xtremetuning (#39114) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én kimondottan szeretem az arany hangját, így inkább ugy döntöttem mégsem vágom le őket:)

Most akkor megjegyezted, mi a fontos egy kábelnél? ;]

(#39116) Old FatBoy válasza xtremetuning (#39114) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Ime a legjobb példa arra hogyan kell banándugóval hangolni egy audiórendszert.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#39117) Ed Parker válasza Old FatBoy (#39116) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Inkább ez arra a legjobb példa, amiben nem vagy teljesen biztos, abba inkább ne foglalj állást.

[ Szerkesztve ]

(#39118) xtremetuning válasza Old FatBoy (#39116) üzenetére


xtremetuning
addikt

Figyelj jobban. Eddel aranyozott tápcsatlakózóról beszélünk. De komolyabb rendszeren a banánt is ki lehet hallani.
Hozzátenném, mivel rendszerről ! beszélünk, minden eleme hangolja. A hangolás mértéke már más kérdés, de hangolja.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#39119) bravoH


bravoH
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 pár 170/35W os 4Ohm os autós hangszóróm (17cm)
Hogy tudnám kipróbálni itthon,hogy hogyan szól.Szobai hifire rá köthetem?az 6Ohmos...

(#39120) #09634560 válasza bravoH (#39119) üzenetére


#09634560
törölt tag

próba erejéig rá (nem az ohm és nem a teljesitmny miatt irtam hogy proba erejéig).

(#39121) bravoH válasza #09634560 (#39120) üzenetére


bravoH
csendes tag

De nem lesz egyiknek se semmi baja?

(#39122) #09634560 válasza bravoH (#39121) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lesz, ha tényleg csak próba erejéig nem huzamosan halgatod.. :) akár 1-2 percet is hallgathatod.. :) csak clipping miatt féltem a hangszórót hagy a gyenge hifi miatt clippingel, de ez nem egy-két perc müve....

[ Szerkesztve ]

(#39123) bravoH válasza #09634560 (#39122) üzenetére


bravoH
csendes tag

Köszi :D rákötöttem de nem szólt valami jól.Hangja is rossz volt :D
Valamit nem jól csináltam?:D

[ Szerkesztve ]

(#39124) #09634560 válasza bravoH (#39123) üzenetére


#09634560
törölt tag

De, jól csináltad.. csak a hifi erősitője gyenge rá.

(#39125) koliz1 válasza djwinyo (#39110) üzenetére


koliz1
tag

Bazi nagy zárlat

(#39126) bravoH válasza #09634560 (#39124) üzenetére


bravoH
csendes tag

pedig ez egy nagy hifi,elég jól is szól...mégis kevés lenne?
alacsonyabb hangerőn is olyan nem tudom,nem nyerte meg a tetszésem így az tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#39127) #09634560 válasza djwinyo (#39110) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha nem alkalmas az erősitő hidkötésre csunya baleset lesz a vége..., Füstölni fog inkábbb ne, maradjon csak igy. Ráadásul az impedanciát lefelezed. Ami nem lene baj ha alkalmas lenne rá az erösitö..

BravoH : Önmagában egy hangszoro se szól jól az akusztikus rövidzár maitt, de a hiba sincs kizárva..

[ Szerkesztve ]

(#39128) djwinyo válasza #09634560 (#39127) üzenetére


djwinyo
csendes tag

Köszi a választ én is valami hasonlót sejtettem azért is kérdeztem mielőtt próbálkoznék!! :)

És akkor így most hogy a jobb oldali kimenetre nincs kötve semmi, a mélynyomó pedig a balba van kötve, a balance pedig a bal oldali hangszóróra van állítva nem lesz baja az erősítőnek hosszú távon sem??? Nagyobb hangerőn sem????

(Amugy valami brutál módon szól :DDDD)

[ Szerkesztve ]

(#39129) #09634560 válasza djwinyo (#39128) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha tud hülni akkor nem...

(#39130) Parson válasza xtremetuning (#39108) üzenetére


Parson
addikt

Azért én megnézném az anyagok árai mellett ezeket az adatokat is:

Fajlagos vezetőképesség:
Ezüst: (20 °C) 15,87 [nΩ·m]
Réz: (20 °C) 16,78 [nΩ·m]
Arany: (20 °C) 22,14 [nΩ·m]

Pusztán ezen adatok alapján az arany elbújhat az ár/érték arányával.

Viszont az arany az oxidációs problémák miatt előnyös, ezért hasznos a csatlakozókon (ahogy korábban már többen is írták), ami a kável (kvázi) szabad vége.

A kagas/közép/mély hangok hogy hogyan viszonyulnak az adott közegben való (elektromos jel formájában történő) közlekedésükhöz - nos ebben sajnos nem tudok álllást foglalni, így elfogadom, ha azzal érveltek, hogy egyik ezért jó, másik azért. Viszont ebből kifolyólag pedig pontosan egy olyan közeg kellene, ami végig (tehát erősitőtől hangdobozig) vegyes, hogy egyenletesen kielégitse az igényeket a különböző hangmasságot adó elektromos jel továbbítására. És bizony itt van a bibi az én szememben, hiszen hiába aranyozott a csatlakozó (ami sok szempontból előnyös), ha a kábel már nem az, és igy nem vezeti tovább azt, amire az aranyozás pont jobb lenne... remélem érthető vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39131) Patice válasza AtHoS (#39061) üzenetére


Patice
nagyúr

Dolby Digital kódolású hangsávokban a center csatornát (ha jól emlékszem) -4 dB-re (átlagos RMS értékre) keverik, hogy a dekódolás folyamán, ha szükséges, ha túl halknak érzi az ember a center csatorna hangerejét, akkor +4 dB-el megemelhető simán a center csatorna hangereje, úgy, hogy biztosan nem fogja torzításba vezérelni a végfokot az elektronika. Ez a "dialógus normalizáció", amit az erősítőd kiír.

Ezt nem lehet ki-be kapcsolni általában, ez a DD kódolás része.

Újabb erősítőknél szerintem ez a szolgáltatás már alapértelmezetten be van kapcsolva és a csatornák hangerejét már csak az elhelyezésnek megfelelően kell módosítani, vagy mikrofonnal bemérni.

Az megint más kérdés, hogy az adott erősítő kiírja-e vagy nem ezt a "szűrést".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39132) MasterMark válasza AtHoS (#39061) üzenetére


MasterMark
titán

AC3 Filterrel használod az mpchc-t?

Switch Tax

(#39133) Pokzoli válasza Parson (#39130) üzenetére


Pokzoli
tag

." És bizony itt van a bibi az én szememben, hiszen hiába aranyozott a csatlakozó (ami sok szempontból előnyös), ha a kábel már nem az, és igy nem vezeti tovább azt, amire az aranyozás pont jobb lenne... remélem érthető vagyok." Gyártanak.Pl. Siltech A holland gyártó egyike a legismertebbeknek. Saját arany- és ezüstbányákkal rendelkeznek, saját Siltechgyártósoruk van, a termékeiket maguk állítják elő, minden munkafolyamatot ellenőrizve, kézbentartva. Tehát valódi gyártó, nem egy elkészíttetett és feliratozott darabról van szó. Természetesen nekik is egyéni elképzeléseik vannak arról, hogyan érjék el a lehető legjobb hangminőséget: legfőképpen nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a vezető anyagára. Nem a réz lehető legnagyobb tisztaságában gondolkodnak, hanem az ezüstben és az aranyban látják a megoldást. Vezetőik nem ezüstözöttek, hanem ezüstből készülnek, melyek kristályszerkezetének üres részeit arannyal töltik fel. Az általuk választott nemesfémek előnyei szerintük abban is megmutatkozik, hogy a kábelek képességei az idők folyamán nem csökkennek, ellentétben a rézdrótok minőségromlásával.

[ Szerkesztve ]

(#39134) Parson válasza Pokzoli (#39133) üzenetére


Parson
addikt

Nah akkor ők is tudnak vmit...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39135) gorbep válasza xtremetuning (#39108) üzenetére


gorbep
senior tag

+1

Meg azt sem elhanyagolható, hogy jól ellenáll az oxidációnak, és elég puha is, amivel az elemi érintkező felületek növelésével csökkenti az átmeneti ellenállást... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#39136) Ed Parker válasza Parson (#39130) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van pont egy ilyen ic kábelem ami végig aranyozott ;)

(#39137) gorbep válasza gorbep (#39135) üzenetére


gorbep
senior tag

Számoljuk ki, hogy az 1 mikronos aranyréteg a csatlakozón a fajlagos vezetés miatt mennyire is rontja le az ellenállást? ;] És ezen mennyit ront az ezüstnél a gyors felületi oxidáció, valamint a kevésbé jó felületi illeszkedés....

Gondolkodjunk már nagyságrendekben.... és akkor a forraszanyagok rém rossz vezetésével mi van??

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#39138) Parson válasza gorbep (#39137) üzenetére


Parson
addikt

Ezt most mégis kinek szántad? Nem kérdés, a csatlakozónál az arany hasznossága pont az oxidáció elkerülése miatt (is).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39139) AtHoS válasza Toobee (#39063) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, ha ennél is eljátssza film lejátszás közben a dialog norm jelenséget, akkor inkább optika/coax egyből a mediaplayer-ből persze előbb teszt.

Patice
Nem is lenne ezzel gondom, ha menet közben nem szüneteltetné a képet és hangot, ami igencsak kizökkenti az embert a film hangulatából

MasterMark
mpc-hc alap dekódolója, amit passthtought-ra állítottam
Szerinted AC3filter esetén nem jönne elő ez a jelenség?

read-only mode on the forum

(#39140) MasterMark válasza AtHoS (#39139) üzenetére


MasterMark
titán

Lehetséges, hogy a forrás van gond egyébként, de próbáld meg AC3 Filterrel.

Switch Tax

(#39141) robi-k


robi-k
őstag

Tud valaki egy jó és megbízható céget, aki Angliából Magyarországra szállít (ebay-en rendelnék egy terméket, amit csak Angol címre hajlandóak kiszállítani)?

(#39142) pr0bi válasza robi-k (#39141) üzenetére


pr0bi
senior tag

Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#39143) gorbep válasza robi-k (#39141) üzenetére


gorbep
senior tag

gyurczy már ajánlotta többször is, keress rá, vagy írj neki egy privit......a teljes EU területről egységes díjért szállítanak, nem volt vészes az ár....

Parson: neked szántam, ekkora távolságnál és energia átvitelnél nem a fajlagos ellenállás a legfontosabb tervezési paraméter......

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#39144) Toobee válasza robi-k (#39141) üzenetére


Toobee
veterán

Gyurczy-ra írj rá!

https://barbieripnk.hu/

(#39145) gyurczy


gyurczy
őstag

Ahogy priviben is írtam én futár céget tudok, akik háztól-házig szállítanak. Magánszemélyek általában bele szoktak egyezni, bolt is bólintott már.

MoveAndParcel

(#39146) bajnokpityu válasza gyurczy (#39145) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hogyan viszonyulnak a dpd áraihoz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39147) gyurczy válasza bajnokpityu (#39146) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem ismerem a DPD-s árakat, de előnyük, hogy háztól házig szállítanak, tehát a felvételi oldalon is címre mennek.

Doboznál 0-10kg 35€, aztán 5 kg-onként +10€. Raklapos szállításra (Mezzo Utopia, cca 150kg, EUR raklapon félmagas dobozban) 160-180€-t mondtak Londonból.

Eddig 4 fuvarom volt velük, minden egyben érkezett meg, sofőrnek kp-ban fizettem és jó árfolyamon számoltak. (Egyébként választható, hogy miben akarsz fizetni.)

[ Szerkesztve ]

(#39148) szasza74


szasza74
tag

Még egy buta kérdés:

Ezt a hangfal szettet ráköthetem egy Onkyo 5.1 házimozi erősítőre?

[link]

Pl. egy ilyenre:

[link]

(#39149) dhcodoki válasza szasza74 (#39148) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ez a 343-as erősítő, egy DPL (dolby pro logic)vas. A VHS korszakban még nagy szám volt, de mára felejtős.

(#39150) Z_A_P válasza szasza74 (#39148) üzenetére


Z_A_P
addikt

Elnezve a hatuljat, a csatlakozok alapjan ugy tunik rakotheted.

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.