Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) MasterMark válasza Hopo82 (#39550) üzenetére


MasterMark
titán

Romolhatott a hallásod, megváltozott a szoba akusztikája, az erősítő is elromolhatott. :U

Switch Tax

(#39552) nebulo5 válasza Hopo82 (#39550) üzenetére


nebulo5
senior tag

Éjszakai üzemmód? Esetleg nincs bekapcsolva?

Üdv: nebulo

(#39553) rgeorge válasza Hopo82 (#39550) üzenetére


rgeorge
addikt

Bármilyen forrásról ez a helyzet? A forrásoldalon is lehet probléma pl. a kábelezéssel. Nálam a center szólt nagyon halkan, vagy sehogy, aztán kiderült, hogy az optikai kábel csúszott valahogy ki a helyéről egy kicsit.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39554) MasterMark válasza rgeorge (#39553) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ez elég valószínűtlen. :D

Switch Tax

(#39555) kissdani válasza Hopo82 (#39550) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem akkor volt ilyen problémám amikor a menübe elvolt állitva az egyes hangkimenetek! És pont Sony erősitőnél még annó! :)

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#39556) rgeorge válasza rgeorge (#39553) üzenetére


rgeorge
addikt

Bevallom, én nem gondoltam bele, hogy ez lehetséges-e, vagy nem. Bármit csináltam, a center-ből alig jött hang (koncertfilm, ahol az énekes jobbára onnan szólt, tehát elég egyszerű volt észlelni a problémát). Amikor megigazítottam az optikai kábelt, akkor helyreállt a center is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39557) t-bali3 válasza Dorian (#39546) üzenetére


t-bali3
senior tag

Sajnos tapasztalat útján eljutottam oda, hogy azt mondom a HK tényleg nem túl jó Focalhoz.
Mivel hallgattad, hogy szerinted a CA sem jó?
Csak mert pont abban gondolkozom... :) egy 540r-ben.

És a másik kérdés: Akkor mi a jó? Arcam, Denon?
Low budgetben gondolkodom, régebbi vasakban.

[ Szerkesztve ]

(#39558) bajnokpityu válasza t-bali3 (#39557) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Abszolút felejtős 806os focalhoz a CA 340. talán az egyik legrosszabb páros, ami létezik.

arcam,denon sokkal inkább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39559) t-bali3 válasza bajnokpityu (#39558) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én már továbbgondoltam. Nem a 340-350-re, hanem HM vasként kérdeztem a CA-Focal párosítást. 540r-rel szemezgetek mostanában, csak mind eltűnt avx-ről.
Az a baj, hogy olyan 60 körül meg kellene állnom és komolyabb Denon meg Arcam 100 fölött kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#39560) Hopo82 válasza nebulo5 (#39552) üzenetére


Hopo82
tag

TA-AV570 tipusú erősítőről lenne szó. mikor a hangerőt tekerem az a kis piros led ami a tekerőben világít néha villog.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#39561) Hopo82 válasza kissdani (#39555) üzenetére


Hopo82
tag

TA-AV570 az erősítő típusa. ebben hol lehet az elállítva?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#39562) #48613632 válasza martoonx (#39539) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na hát az marha jó :((( Ez akkor gyári hiba lehet. Esetleg garanciában nem cserélik? Érdekes, csak akkor nem kapcsol ki, ha előtte nézek valamit. Ha csak simán bekapcsolom, utána ki tudom kapcsolni. De nyilván ez nem életszerű ...
Megoldás lehet még a távirányítós csatlakozó aljazat, nekem spec pont van egy ... de akkor is idegesítő ez a hiba

(#39563) BBéci válasza #48613632 (#39562) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy jelezni kell a szerviznek. A távirányítós aljzat világítás vezérléséhez kiváló, nekem is van, de semmiféle audiovizuális készüléket nem csatlakoztatnék hozzá. Rontja a kép- és hangminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39564) #48613632 válasza BBéci (#39563) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jeleztem feléjük, jönnek is házhoz, csak este hétig dolgozom, attól félek, valami javított darabot hagynának itt helyette ... mivel sajna nem tudok itt lenni a helyzet lebonyolításánál, eléggé félek ez miatt.
Az aljzatos információt köszönöm, nem is akarom/akartam véglegesre, csak félmegoldásként, amíg realizálódik a szitu, de azt hiszem inkább kihagyom, kibírom azt a pár hetet BR nélkül akkor :R

(#39565) gyurczy válasza t-bali3 (#39559) üzenetére


gyurczy
őstag

60 körül én sokkal inkább NAD-ot néznék.

(#39566) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Szeretnèm megkèrdezni hogy,az alábbi házimozi közül mejik a jobb?Marantz sr9200 ami stereóba mèg analóg vagy a sr9600 ami tejjesen digitális már.Válaszokat elöre is köszönöm.

(#39567) Flashget válasza #48613632 (#39564) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem ugyanez a lejátszó van és semmi ilyet nem csinál mint a tiéd.
A lejátszásnál 2x nyomod meg a távkapcson a stop gombot? Mert utána a standbyt megnyomva leáll rendesen és kikapcsol úgy ahogy kell.

Realme GT Master Edition

(#39568) #48613632 válasza Flashget (#39567) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mindjárt kipróbálom. Az a gond, hogy nem egyedi eset, egy kolléga írta is, hogy hasonló gondokkal küzd ... de mindenképpen kipróbálom most.

Amúgy miért is kell 2x megnyomni? Elvileg ha lejátszás közben kikapcsolom standby-ba, akkor sem csinálhatná ezt, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39569) Flashget válasza #48613632 (#39568) üzenetére


Flashget
félisten

magyar nyelvű leírásból:

1x megnyomva a lejátszó a memóriában elmenti leállítási pontként.
play megnyomásával ettől a ponttól folytatódik a lejátszás
A lejátszás funkció törléséhez nyomja meg a stop gombot a lejátszás leállított állapotában 8tehát ez a 2. megnyomása)

kezdem azt hinni, hogy a készülékednek semmi baja. :)

neked nincs magyar leírásod? bár én még webshopból vettem és nem adtak hozzá, de ehez nem is kellett leírás.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#39570) #48613632 válasza Flashget (#39569) üzenetére


#48613632
törölt tag

Angol nyelvű leírásom van, tökéletesen értem, viszont nem olvastam el. :B Ellenben azt gondolom, nem is kell.
Amúgy most nem csinálja, de ez független attól, amit írtál. Menet közben simán standby módba kapcsolható, a szekvencia ugyanúgy végrehajtódik, mintha lépésenként adnád meg, ez kérem itt a XXI. század ;)
Ellenben néha nem hajtódik/hajtódott végre, függetlenül attól, hogy milyen módszerrel próbáltam a készülékből kilépni. A rapszódikus működés pedig bizony hogy hiba, méghozzá elég nehezen azonosítható.

(#39571) nuke7 válasza bajnokpityu (#39558) üzenetére


nuke7
veterán

rotel nem jó..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#39572) bajnokpityu válasza nuke7 (#39571) üzenetére


bajnokpityu
félisten

CAnál jobb volt :K

Denon, Rotel alapvetően eszköztelen, semleges hangúak. Ahhoz képest,h mennyibe kerülnek, ez dicsőség.

Igazából nem nagyon értek a Focalok kiszolgálásához, de anno pl a csöves HTA elég jó volt. Ha nem nagyon van ellenvetésed a cső ellen, simán adnék egy lehetőséget egy "félvezetősebb hangú csövesnek".

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39573) t-bali3 válasza gyurczy (#39565) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nad és Marantz sincs elvetve, csak addig t*költem míg a használtpiacról eltűnt minden, amit kipróbálnék...

(#39574) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Arcam 350-es, vagy Yamaha DSP-A2 (vagy A1) a jobb zenére?

(vagy 30 Kg-os DSP AZ1?)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#39575) Thuglife


Thuglife
senior tag

A következő webshoppal van esetleg valakinek tapasztalata? [link]
Szombaton jutok csak Pestre és tőlük venném a hangdoboz szettem, mert szombaton is nyitva vannak.

(#39576) JaniS válasza Thuglife (#39575) üzenetére


JaniS
senior tag

Nekem és jó, sőt a garanciális problémámat is több mint korrekten intézték. Két fiatal srác vezeti az üzletet, jófejek.

JaniS

(#39577) Tamoo válasza Thuglife (#39575) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Korrektek. :K
Tőlük vettem anno a Mission szettet, ők maguk hozták el ingyen házhoz. +facebook játékon is nyertem már tőlük egy Sennheiser sport fülest és meg is kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

(#39578) Thuglife válasza Tamoo (#39577) üzenetére


Thuglife
senior tag

Oké, köszi srácok, akkor lebeszélem velük a "randit", hogy átvehessem személyesen.

(#39579) Dorian válasza Thuglife (#39575) üzenetére


Dorian
félisten

Dune D1-et vettem tőlük. Korrektek, normálisak, ajánlom őket.

Személyes átvételnél eléggé rohantam és valahogy sikerült 11 helyett 1 ezret visszakapnom. Otthon, negyed óra múlva nézegettem a tárcám mert én sem voltam benne biztos, hogy mennyit adtam, akkora már 3 nem-fogadott hívásom volt az embertől, és sűrű elnézések. Mivel vissza menni nem volt kedvem, számlaszámom megadtam, amint tudták, átutalták.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39580) privacy99 válasza Dorian (#39398) üzenetére


privacy99
senior tag

Denon-al olyan jól érzik magukat, hogy max hangerő közeléig meg sem moccannak a hangszórók :)

(#39581) Fail3D!


Fail3D!
addikt

az elac el 80 rol van valakinek tapasztalata? eleg jo aron latok egyett de nemtudom mikor jelent meg, mikori darab es mit tudhat, semmit nemtalalok rola:(

(#39582) Ed Parker válasza privacy99 (#39580) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem csúsztatsz picit?:)
Nekem 3312-vel fél hangerőn elég durván szóltak.

(#39583) tipcsibacsi válasza Thuglife (#39575) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Ők is kinyitnak neked szombaton ha telefonon lebeszéled, hogy csak akkor tudsz menni.
Nagyon rendesek és korrektek.
Audiophile-szalon
[link]

(#39584) #09634560 válasza privacy99 (#39580) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ott bibis valami... fél hangerőn már majdnem kiabálnia kell..

(#39585) Flashget válasza #48613632 (#39570) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is csak angol volt hozzá.
Én csak tippet adtam hátha az kavar be. Szervíz mert ez nem normális jelenség.

Realme GT Master Edition

(#39586) Peak válasza privacy99 (#39580) üzenetére


Peak
addikt

én most takaritásnál megforditottam a 220as dugót, és határozottan hangosabb lett a cucc. nem tudom miért, de az alapértelmezettnek beállitott -40dB most hangos a forgatás előttihez képest.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#39587) rgeorge


rgeorge
addikt

E kettő (és szigorúan e kettő) erősítő közül melyik alkalmasabb abszolút belépő szintű mozihoz és zenéhez:

Pioneer VSX-422 vagy Onkyo TX-SR313

Egy itt nem említhető márkájú front + center + 2 surround hangkeltőkhöz, amiket nem fogok cserélni. Egy Sony STR-DE635 leváltása a cél, mert ez sajnos HDMI-t egyáltalán nem tud, digitális audióbemenetet pedig csak egyet, mert hiába van optikai és koax bemenete is, egyszerre csak az egyiket tudja kezelni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39588) #09634560 válasza rgeorge (#39587) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ebbben az ársávban majdnem mindegy melyiket veszed. Pionerra 1 pont, az erőseb picit.

(#39589) Peak válasza rgeorge (#39587) üzenetére


Peak
addikt

én piora szavaznék, amennyiben Jamo a meg nem nevezhető hangfalszett :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#39590) rgeorge válasza Peak (#39589) üzenetére


rgeorge
addikt

Ott a pont... Peak és Sanci38: köszönöm a válaszokat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39591) privacy99 válasza #09634560 (#39584) üzenetére


privacy99
senior tag

Egy 7 éves Denon AVR-1306 + Wf Diamond 8.4 szettről van szó. Amióta megvan folyamatosan panaszkodom, hogy nem akar mélyeket kicsikarni az erősítő a hangfalakból, de mindenhol csak kitérő válaszokat adtak, és sehol sem tudtak erre mit mondani(itt sem). Nagyon nagyon fel kell csavarni, hogy megmozduljanak a membránok, és mélyhang jöjjön ki..Ezért vettem a PolkAudio PSW110-et, mert semmi mély nem volt. Egy 30 ezres házimozi műanyag 10-15szörösen lekörözte mélyhangban a nagy szettet..Most a Polknak is adni kell keményen, +8dB az erősítőn, és háromnegyed hangerő a subon, különben nem is hallani szinte. Ha 50%-ra teszem a subot, szó szerint nem hallani semmit, megfogom, és gyakorlatilag nem megy(miközben az erősítőn azért van hangerő rendesen). Ha az itt ajánlott értékekre tenném a beállításokat, a subra nem lenne többet szükség, mert be sem kapcsolna :) Talán maxon igen. Mindegy, azért meg vagyok vele elégedve(úgy mindennel), mert szép hangja van, erős és filmekre/zenére is kiválónak tartom, de már alig várom hogy az egészet lecseréljem, és akkor nagyon körültekintő leszek.

Egyébként ez a szett egy rejtély, komolyan szerintem megátkozták vagy ilyesmi. Mind a két front volt szervízben ugyanazzal a problémával(pedig nem szett, tehát nem együtt lettek gyártva, és nem is egyszerre hibásodtak meg), recsegtek a középmély hangszórók. Az egyik háttérnek be van nyomva a magassugárzója(0. perctől), az új Polk sub standby-ban forró hátul, nemrég az is megjárta ugyanazt a szervizet, és azt javasolták, hogy mindíg húzzam ki..Most is forró ha kap áramot. Az erősítő nem használja a mélyhangszórókat, kipróbáltam az összes létező módot rajta.

(#39592) Peak válasza privacy99 (#39591) üzenetére


Peak
addikt

valami tényleg nagyon el van kefélve ott nálad :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#39593) #09634560 válasza privacy99 (#39591) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát, leggyengébb Denon a legkisebb Wharfival.. nem is tudom. :) Na de akkor is illik legalább érthetőre vennie a figurát... :) hacsak nem 0,75-ös tyúkbél köti össze, de még akkor is. Én csak nem nyugodnék.. kezdtem belépő Onkyo+Jamo C2-vl, hallotttam H/K132-est JBL SCS178-al, az se erőbajnok de legalább érhető volt. Onkyo a Jamoval áltment 1-2 bulin..

[ Szerkesztve ]

(#39594) nuke7 válasza privacy99 (#39591) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem nézd meg másik erősítővel is a szettet. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#39595) Tuto válasza Peak (#39586) üzenetére


Tuto
tag

:Y ha így lehet teljesítmény növelni, minden nap forgatok egyet rajta :))

(#39596) Tuto válasza Fail3D! (#39581) üzenetére


Tuto
tag

Szia!
Nekem már volt elac-om, de az 50 es (régebbi darab) és a nagyon szépen szólt.
Szerette a szellősebb helyet, attól függetlenül, hogy 2 utas volt, de kategoriájában nagyon szép hangja volt szerintem.
Remélem segítettem , üdv

(#39597) Tuto válasza #09634560 (#39482) üzenetére


Tuto
tag

http://hardverapro.hu/apro/harman_kardon_avr-155_elado_2/hsz_1-50.html
az enyém, ennyiért ajándék, ha érdekel jelentkezz püben, üdv

(#39598) BBéci válasza HornedReaper (#39574) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam mindkettő (DSP-A1, AVR350), de kb. 5-6 év eltéréssel, ezért a szokásosnál is szubjektívebb a véleményem.
A Yamaha hangja szerintem jobb, de nem annyival, hogy a 12 éves életkort kompenzálja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39599) privacy99 válasza #09634560 (#39593) üzenetére


privacy99
senior tag

Az még oké, hogy legkissebb, de mégis két batár frontról, egy 25cm-es elég jó subról, és egy normális, különálló erősítőről van szó. Azért egy SCS-178at, vagy egy műanyag samsungot csak lekéne nyomnia sub nélkül is.. :)

De mindegy, használom és ennyi. 7 éve megy végülis :D

[ Szerkesztve ]

(#39600) Dorian válasza privacy99 (#39599) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem is a belépő kategóriás mozierősítő lesz a ludas.Egyszerűen gyenge.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.