Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20202) gombi01 válasza inf3rno (#20197) üzenetére


gombi01
tag

(#20197) inf3rno:
ha már elérted a max teljesítőképességed környékét nem lesz olyan könnyű ugyanazt a fejlődési arányt hozni.
Csak a magam példájából ítélve 5 év kezdtem futni 2ó20perces első félmaratonból lett mostara 90perc.

Amit látok, hogy innen hatalmas edzésmunka kell (heti 5-6db, 80-100km/hét), ahhoz hogy perceket javuljak, tolom ahogy tudom - de 40 felett már egyre többet kell edzeni, hogy egyre kevesebbet romoljak :)

A 3órás vagy azon belüli maratonhoz a 82-84perces félmaraton passzol, az pedig már tomcica szavaival élve 'köpködős tempó' !
Félmaratonon a tempó, maratonon a táv a legnagyobb ellenfél.

Én a 4:30-as átlagot céloztam be - ha sikerül a felkészülés télen - egy jövő tavaszi maratonra, azzal már bőven elégedett lennék.
A maraton futás közben nagyon türelmesnek kell lenni, ha az első 30km-en elfutja az ember a tervezett tempót akár csak pár másodperc-el is az garantáltan visszanyal 36km környékén és jön a séta :)
tudom, párszor már megéltem, volt időm nézegetni a szép épületeket Prágában meg Pozsonyban is annak ellenére, hogy nem azért mentem :))

Idén a kerékpárt beiktattam a futás mellé, téltől pedig tervezem az úszást, hogy ne legyen annyira egysíkú az edzésmunka.

Minden estre HAJRÁ és kitartás!!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.