Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Deadzone41 válasza krichd1 (#19350) üzenetére


Deadzone41
őstag

olyat még sajnos nem hallottam, de láttam sokat volt róla szó mostanság. kényelembe ránézésre biztos veri a sluxokat. mérés van róla valahol? :)

Bodz: tetszetősnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#19352) Bodz válasza Deadzone41 (#19351) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#19353) krichd1 válasza Deadzone41 (#19351) üzenetére


krichd1
addikt

Innerfidelitys is van. Hasonló a goldenears méréséhez. Már régen néztem goldenears méréseket, akkor még másképp nézett ki a referencia vonal, nem ilyen egyenes volt. :F
Mostanság ? Kb. 4-5 hónapja ajánlom a CD-880-at. :)
De mind1, lényegtelen, így is nagyon off.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19354) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#19343) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Színez a V90? Ennek utána kell néznem, hogy mondtam e ilyet. :D

(#19355) schawo


schawo
titán

Nézegettem a Yulong D18-t és az M-DAC-ot is, de egy ponton kicsi legörbült a szám. A Yulongban pár elkó van, azokat viszont csodálatosan a hűtőbordák közvetlen közelébe helyezték. Az Audiolab M-DAC-ban pedig egy elkórengeteg van, amiből egy nagy talicskára való a hűtőbordák mellé került. Értem én hogy gőzgép, de mi hajtja. Szóval nem szívesen vennék egy drága DAC-ot pár évre, hogy aztán el se tudjam adni. Az Apogee már 11 éves és semmi baja, de ott ilyen elő sem fordulhatna, nincs benne se elkó, se hűtőborda. Győzzetek meg, hogy ez nem tervezett élettartam, plz, mert valamit venni kéne :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19356) bkercso válasza schawo (#19355) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amit hűteni kell, sokszor annak is kell táphidegítő elko, + ezek a borda mellett is bírna 10-15 évet nem ritkán. Amúgy meg tervezett élettartam, mi más. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19357) dudika10 válasza schawo (#19355) üzenetére


dudika10
veterán

Kondicsere nem egy hatalmas probléma.
Az is kérdés, hogy mennyi hőt kell leadnia azoknak a bordáknak.
Egy évtizedet ki kell, hogy bírjon egy ilyen is nagyjából valószínűleg. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19358) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#19354) üzenetére


bajnokpityu
félisten

őőő,némileg félre lehetett érteni azt a privit. NEkem legalábbis ez gyütt le.

Schawo: nekem pont az a bajom ezekkel, hogy nincs elég nagy hőleadó felület. De tudod, ezek a mainstream gyártók ilyenek. ócsón építenek közepeset. Mérnökórával pótolják a beleépített anyagot.

Asus még nem feccölt ennyi ménökórát, még arra is lusták voltak, hogy 1 db dac chippel megoldják a két kijáratot :) Ezért belevágtak két chipet... Még a hőleadó felület is nagyobb, és még így is egészen átmelegszik az egész kb 2mm vtg aluház.. Olcsón csináltak egy alap, tuning nélkül épp használható valamit. Ez meg egy másik mentalitás.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19359) baluka26 válasza bajnokpityu (#19358) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként Péter tegnap eléggé tanakodott, hogy ezt így Schiit hogyan tudja kihozni 250-ből. Aztán arra jutott, hogy biztos minden Kínáből jön, de nem. Szóval marad az ő titkuk.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19360) bkercso válasza bajnokpityu (#19358) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az már kiderült, hogy dual mono; tehát tévedtem a 2 chippel kapcsolatban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19361) bajnokpityu válasza bkercso (#19360) üzenetére


bajnokpityu
félisten

No,mégis rászántak egy délelőttöt a sárgák? :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19362) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#19361) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ki lopta el az accod? :))

(#19363) albinolynx


albinolynx
őstag

Most már fejhallgatóval kapcsolatban is totál tanácstalan vagyok...
Tegyük fel, hogy FH4 lesz az első erősítő és a fejhallgatóra nagyon maximum bruttó 15.000,- HUF-ot költök. Esetleg ha lehet rendelni EU-n belül, akkor egy ottani átszámított 15.000,- HUF-os árba egy komolyabb is beleférhet. Nem tudom.

Egyébként itt taglaltam az igényeimet: [link]

Azóta tehát úgy változott, hogy egy asztali számítógép SPDIF kimenet, diy DAC, diy erősítő (FH4) lesz a lánc. Laptop gyári integrált zajkeltője feledésbe merül.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19364) vodkaboy22 válasza albinolynx (#19363) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A 15 kicsit sovány 1 jó órákon át hallgatható füleshez véleményem szerint...
Fülesnél a hangzás mellett az is fontos , hogy a FEJEDEN VAN... És 1-2 óra után a kényelmetlensége miatt akár még szarul is fog hanggzóódni :C Hehe
Szóval én a helyedbe elmennék egy médiamááktba vagy hasonlóba és felpróbálnék pár fejest hidd el nagyon megtudja változtatni a véleményed, ha már ott kényelmetlen egy típus forma...
Ajánlani azt tudom ami fém pántos és a füledet úgy körbe tudja ölelni, hogy alig ér a füledhez és nyitott rendszerű :) Sajnos ilyet nehéz találni olcsón. :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19365) bkercso válasza albinolynx (#19363) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt a topicot is azok, lakják, akik a fejesest, érdemes lenne ott tartani a témát.
Legjobb lenne, ha eljönnél BP-re hallgatózni, ha már megépítetted a készülékeket. Így azokhoz passzoló hallgatót tudsz választani. Mert az elektronikáknak is van hangkaraktere, az olcsóaknak is.
Mi lesz a DAC? TDA1541?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19366) albinolynx válasza bkercso (#19365) üzenetére


albinolynx
őstag

Ahogy egyre jobban beleásom magam, lehet, hogy semmi. Marad a jelenlegi rendszer, este meg nemes egyszerűséggel bedugok a laptopba egy gagyi fülhallgatót. Drága és nagyon szerteágazó téma ez. Nekem nem pálya sajnos.

Köszönöm itt is és a másik topikban is a segítséget!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19367) bkercso válasza albinolynx (#19366) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na ne viccelj! :DDD
Semmivel nem olcsóbb építeni, mint használtan venni valamit. Pl. egy X-Fi HD USB-t. Vagy ha van koax kimeneted, valami jobbat, amiben van fülamp is. 10eFt csak nem vág földhöz. Bár Te tudod, de az alaplapiak az élettől és a zenétől veszik el a kedvet, én még filmet se néznék rajtuk. :K

Egyébként fórumozás alapján nagyobb katyvasznak tűnik találni egy értelmes rendszert, mint amilyen valójában. Tessék eljárni/elmenni hallgatózni!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19368) schawo válasza albinolynx (#19366) üzenetére


schawo
titán

Xonar U1: 9 pénz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19369) albinolynx


albinolynx
őstag

Egy ilyen külső, usb-s hangkártya hol lép be a képbe?
Gyakorlatilag a DAC problémát kiküszöböli, nem? Kell/érdemes erősítő hozzá, vagy egy kommersz fejhallgató mehet rá?

Veszprémben nem ismerek "hallgatózós" helyet...
Mellesleg a rendszert már nem kell kiépítenem, csak nem piszkálni. Tehát van min hallgatni most is a zajt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19370) schawo válasza albinolynx (#19369) üzenetére


schawo
titán

A Xonarra, X-Fi-re a kis impedanciás fülesek mehetnek közvetlenül, van bennük füleserősítő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19371) albinolynx válasza schawo (#19370) üzenetére


albinolynx
őstag

Akkor "újratervezés". Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19372) Audison


Audison
senior tag

Matrix M-stage v1 és v2 közötti hangkülönbség mennyi lehet? Azt tudom, hogy a v2-ben alapból 230v-os trafó van, de hangban sok különbség lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19373) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

DT931-et használok már jó ideje, azonban laptopba van dugva csak, elég szépen szól így is, de gondolom kéri a dac-ot. Mit javasolnátok mellé? Árat illetően nem szabnék határt, de kíváncsi lennék egyúttal rá mondjuk mennyiben lenne célszerűbb egy drágábbat vásárolni?
Dac-al jobban kijönnek majd a magas, mély sávok?

(#19374) guppy


guppy
őstag

Van vkinek tapasztalata az itteni hozzászóásokban említett kábelekkel ? Vagy hasonlóan kis átmérőjü spdif kábelként használható koax kábellel ?

(#19375) Deadzone41 válasza turbobusa (#19373) üzenetére


Deadzone41
őstag

az alaplapi zajkeltőt mindenképp érdemes lecserélni, főleg ha később veszel valami komolyabb fejest. egy fiio e10-el nem nyúlsz mellé.

(#19376) Alusszia


Alusszia
tag

Hello, Laptopról szertném DAC-on keresztül erősítőbe juttatni a zenei jelet.Jelenleg HDMI megy közvetlenül az erősítőbe. Lesz-e lényeges hallható javulás DAC-cal USB-n? Milyet ajánlanátok amelyiken van rendes fejhallgató csati is? Cambridge Audio DAC?

(#19377) turbobusa válasza Deadzone41 (#19375) üzenetére


turbobusa
senior tag

dt931-el mi a baj? dt880-at veri elég rendesen.

(#19378) guppy válasza Alusszia (#19376) üzenetére


guppy
őstag

Attól függ h a külső DAC jobb lesz e mint az erősítőben lévő.

(#19379) Alusszia válasza guppy (#19378) üzenetére


Alusszia
tag

Az erősítő egy DENON 2807.

(#19380) albinolynx


albinolynx
őstag

Engem is érdekelne pár dolog. Szó esett nem rég a xonar u1, X-Fi HD-ről. Milyen minőséget képviselhetnek?
Most egyelőre hanyagolom a fejhallgató vásárlást, mert nagyobbak az igényeim, mint a pénztárcám. Ezzel a külső hangkártyával viszont barátkozok.

USB-hez csatlakozik, új gép vásárlása esetén is vihetem magammal ha elégedett vagyok a minőségével és a hangminősége jobb, mint az alaplapi recsegőé. Ezek USB-n keresztül milyen jelet kapnak? Közvetlenül a gépben lévő DAC-ról? Mekkora lehet a hangminőség különbség például egy PCM2902-es ic-vel készített usb-s hangkártyához képest? Megéri-e a plusz pénzt?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19381) Deadzone41 válasza albinolynx (#19380) üzenetére


Deadzone41
őstag

belépő szintet. egyik kínjuk, hogy egyik sem tud 44.1-et, amibe ugye a zenék 99%-a van. ha találsz egy fiio e10-et használtan, szerintem jobban jársz.

(#19382) albinolynx válasza Deadzone41 (#19381) üzenetére


albinolynx
őstag

Sok. Olcsóbban próbáltam megúszni, de látom semmi értelme. Így tényleg marad a mostani rendszer. Esetleg a hifi-t lecserélem egy sima végerősítőre. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19383) dudika10 válasza Deadzone41 (#19381) üzenetére


dudika10
veterán

Optikán még mindig tud az Xfi 44,1kHz-et. Nekem legalábbis most úgy megy. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19384) bajnokpityu válasza dudika10 (#19383) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és valszeg jobb is a hangja,mint az e10nek.

Dead:belső hangkarik is jobbak voltak az e10nél.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19385) Deadzone41 válasza dudika10 (#19383) üzenetére


Deadzone41
őstag

ezt nem tudtam :R bár a kolega usb-n akarja használni,ha jól látom

Pityu: valszeg? :D

[ Szerkesztve ]

(#19386) albinolynx


albinolynx
őstag

Persze, usb-n. Laptopot használok. Asztali gépre tudnám cserélni, de akkor feleslegesség válna a laptop, veszteséggel tudnám eladni. Ennek tükrében inkább nem csinálok semmit.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19387) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#19385) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miket is beszélek, e10 a legjobb!!!

huh,majdnem oda a vallás.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19388) szakibá...


szakibá...
senior tag

Senki nem próbálta?
Különbség van, kérdés, hogy mennyire hallható? Számítottam a fiatal vájt fülekre. 30Hz-es négyszög jellel pici belengés látható és némi tetőesés, ez utóbbi változik jobban a többszörös AD-DA során.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19389) Deadzone41 válasza szakibá... (#19388) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez érdekesnek hangzik, átsiklottam fölötte, megnézem abx-en.

(#19390) Deadzone41 válasza szakibá... (#19388) üzenetére


Deadzone41
őstag

próbálkoztam, már a 3x-os se ment, viszont a felvétel elég király :)

(#19391) Ataxia


Ataxia
tag

üdv
a Fiio E10 esemmel van egy olyan gond, hogy ha éppen nem szól a zene és csak a fejemen van a fejhgallgató vagy mondjuk album hallgatása közben 2 szám közti szünetben kihallható kissé zavaró sercegés hallható.Biztos hogy a fiio csinálja mert azt lecsatlakoztatva a hiba nem jön elő.
A kérdésem az lenne hogy ezt a hibát ki lehetne e valami féle beállítással küszöbölni vagy esetleg garanciába kicserélhető ez esetben a készülék?

(#19392) Audison válasza Ataxia (#19391) üzenetére


Audison
senior tag

Ha minden más USB eszközt leválasztasz és csak a fiio-t hagyod, akkor is csinálja?

(Tetszik az M50?)

[ Szerkesztve ]

(#19393) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egész baráti ár is lehet belőle. K1000-hez valakinek? :DDD

(#19394) Deadzone41 válasza Ataxia (#19391) üzenetére


Deadzone41
őstag

nekem is csinált az e17 ilyet még az elején, átdugtam másik usb portba, és jó lett. lehet valami más periféria zavarja.

szakibá: neked sikerült ki abx-elni? azt lehet tudni honnan származnak a felvételek, van valami dokumentáció erről?

[ Szerkesztve ]

(#19395) szakibá... válasza Deadzone41 (#19390) üzenetére


szakibá...
senior tag

Köszönöm, végre valaki.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19396) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv,

ha max 30k-ig keresek külső DAC-t, amin van usb+optikai bemenet, akkor kisDAC-n és x-fi HD-n kívül van más játékos?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19397) Ákos97 válasza Polllen (#19396) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Ha nem akadály a külföldről rendelés, akkor a Musiland Monitor 02 US, bár ez Áfával együtt inkább már a 40-hez lesz közelebb, mint a 30-hoz, de nagyon szokták szeretni. És ez már nem USB-ról kapja az áramot, ami nagy szó. Itthon van egy X-fi HD, azt elmondhatom, hogy észrevehetően jobban szól, mint egy Asus D2X, ami egy 37 ezres hangkártya, az X-FI HD pedig csak 25k körül van ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#19398) szakibá... válasza Deadzone41 (#19394) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem áldoztam rá sok időt, de tudtam, hogy nem fog menni. Majd egyszer, ha ráérek, kipróbálom, hogy hányadik másolatnál hallok végre valamit. A felvétel az egyik Focal-JmLab teszt lemezen van, meg egy másik teszt válogatáson (Audiophile Air1). A másolatokat én csináltam.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19399) guppy válasza szakibá... (#19398) üzenetére


guppy
őstag

nekem se jött össze :( , még azért majd próbálkozom

(#19400) Ákos97


Ákos97
aktív tag

És a contaxg-nek megígért sorok:
Nálam járt egy MDAC az előző héten, és elmondhatom, hogy igen jól szól.
Lényegesen jobban, mint egy Essence One. Tisztább, dinamikusabb, sokkal jobb szeparáció, felbontásban szanaszét veri pl. Igaz, hogy csak emlékezetből mondom mindezt, de ugyanolyan fejhallgatóval teszteltem, mint akkor (DT880), bár az erősítő más. Amire tisztán emlékszem az Essence One-nal kapcsolatban, hogy gyári állapotban (SPDIF-ről) kicsit lassú volt a mélye, és hars volt a hangja. Nos az M-DAC-ban nyoma sincs ennek a jelenségnek. Csak "folyik a zene".
Összességében nem szabad leírni a konzumer kinézete , és a funkció-áradata miatt, aki DAC-ot keres 200 ezer környékén, annak bátran ajánlom a megvételét!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.