Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#18899) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bercitől idéztem :)

2107 helyett IVbe visszaraktam gyárit, és már csak akkor váltok, ha mondasz valami ócsó-nagyon jót.

Mosottabb, kevéssé élénk,de hihetőbb utána. 2107 én szavaimmal túl sokat akar mutatni, nem reális. de nincs akkora difi a kettő között,mint a buffer cseréjekor volt.

schawo:a 192t,ami kereskedő szerint sokkal jobb :U , az 300e netto alatt megvan. 96 már csak használtan van, viszont úgy meg 160körül.

essence meg netto 85.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18902) schawo válasza bajnokpityu (#18901) üzenetére


schawo
titán

Jó, hát akkor úgy mondom, hogy a 96 jóval drágább volt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18903) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#18901) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

És dinamikátlanabb is az eredeti. :) De mondjuk a buffer nálam sokkal kevésbé számított. A 4562-vel azért együtt tudok élni. Itt is úgy néz ki ízlésbeli különbség dönt, az 5532-t a 1612-vel nem biztos, hogy hallani akarom. :D Szeretem, ha kihallok mindent a zenéből, ha pedig már túl sok a részlet, akkor ott a W1000X. :) De, utálom, ha valami mos. :N

netto 85? Hol? :)

[ Szerkesztve ]

(#18904) bkercso válasza contaxg (#18889) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem is tetszik, de ez műgyanta, karcolódik/mattul. Meg Pistiét talán hűteni is kell, szemben a CMOY-al. Illetve SMD légszerelni még nem lattam. :)

donpe: És a Szimamppal milyen. A beépített erősítője nem egy nagy szám.
Chirnagy13: Diszkrét opa még egy opció. Van nekem is, de vannak eBay-en is (pl. OPA Earth/Sun/Moon). MC33077/78-at (mono/dual) még ki lehet próbálni, ez is filléres és jó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18905) chrisnagy13 válasza bkercso (#18904) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

:N Nem árt, ha belefér a cucc a dobozba. :D Van egy rakat opampom megrendelve. 80%-át még forrasztani kell. Ha nem jön be semmi gond. Baromira élvezem így is a One hangját. :C

(#18906) bkercso válasza chrisnagy13 (#18905) üzenetére


bkercso
nagyúr

22mm kell a NYÁK paneljától az enyémhez, és 2-2mm előre és hátra. Oldalra semmi.
A többi az tényleg hatalmas, vezetékelni szokták, ami viszont műszakilag nem szerencsés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18907) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#18905) üzenetére


bajnokpityu
félisten

saját essencemben volt green. IVnek tettük be. ránézésre simán elférne mindenhova.
hangja meg: izlés dolga ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18908) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Lehet egyszer majd kipróbálom, de nekem nem éri meg letét ellenében elkérni. Kicsit sokba kerül mostanság a banki transzfer...

(#18909) bkercso válasza chrisnagy13 (#18908) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha ezt nekem írod, akkor sajnos igen, 8Ft. Olcsóbb venni egy opát 4k-ért a próba kedvéért. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18910) chrisnagy13 válasza bkercso (#18909) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Okosban kell csinálni, meg cserélgetni akivel lehet, és akkor annyiba se kerül. :) Nem tudom amúgy mi a 8Ft, mikor kell nekem min. 8 op. :D

[ Szerkesztve ]

(#18911) Bodz válasza donpe (#18895) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pont ez lesz a baj szerintem. Sokkal jobban járnál, ha nem hallgatnád össze az M-DAC-al! Nézd önmagában az Asust! Nyilván ha egy dupla árú, jobb DAC ott van mellette, akkor mindig ki fog kapni. :)
A lelked mélyén amúgy sejted már, hogy mi lesz a történet vége? :D

[ Szerkesztve ]

(#18912) chrisnagy13 válasza Bodz (#18911) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Azért ne rémisztgesd! :D Van még abban az Asusban tartalék. :D

(#18913) Bodz válasza chrisnagy13 (#18912) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem akarok én senkit megijeszteni. :N Csak eszembe jutott a saját esetem is. Teljesen jól elvoltam az M-DAC beépített erősítőjével egy darabig, nem vágytam (nagyon) másra, jobbra. De mióta megvan a Violectric, azért annyira már nem kedvelem. Önmagában nézve nagyon jó, a Violectric mellett szar. :) Tehát szerintem csak az Asus saját képességeit, hangját kellene donpe kollegának felmérni. Már ha meg akarja tartani egyáltalán. :D

[ Szerkesztve ]

(#18914) SunSoul válasza donpe (#18895) üzenetére


SunSoul
tag

Lehet ebben az árban az egybe cuccok közül UD-H01-et kéne meghallgatnod, ha ennyire nem tetszik a gyári Essence. Head-Fi-n 880 tulajok közül többen ezt válaszották DacMagic és Essence helyett, ugye ízlések és... Saját benyomásom szerint kivételesen pontos hangja van ebben az árkategóriában. Mosni (ennyiért) kicsit sem mos, az biztos.

(#18915) chrisnagy13 válasza SunSoul (#18914) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Úgy tűnik nekem ott volt a hiba, hogy túl nagyok lettek az elvárások az M-DAC után. TEAC megmarad azon a szinten amin van, a One-t meg tovább lehet lökni.

(#18916) SunSoul válasza chrisnagy13 (#18915) üzenetére


SunSoul
tag

Más világ, más megközelítés. Soha nem lesz abszlút értékben egyik a masik előtt. Ha valaki nagyon a "fülére szeretné szabni", szerintem akkor érdemes ezeket tuningolni. Egyébként hozzárakod a tuningra elköltött pénz és idő árát és veszel azon a vonalon egy jobbat. Tuningolni meg minden lehet, de szerintem nagyon érdemes átgondolni előtte miért is áll neki az ember.

(#18917) contaxg válasza Bodz (#18913) üzenetére


contaxg
veterán

OK, de a Violectrichez képest nagyjából minden az!! :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18918) Melorin


Melorin
addikt

Bekapcsolódva a témába, ha nem néznénk az erősítő részeit ezeknek a cuccoknak, csak a DAC-t, akkor azok között is nagy különbség van hangminőségileg? Nekem egy végfokot kéne meghajtania, ami egy hangfal párt hajt meg.

(#18919) donpe válasza Bodz (#18911) üzenetére


donpe
aktív tag

Bodz, nekünk hasonló lehet az ízlésünk. Az M-DAC nagyon bejön. Az Asus-t kipróbálni vettem, hátha beválik. Nagyon jó cucc áráért. De az elmúlt néhány hétben beleszerettem az M-DAC-ba. Inkább ő fog maradni...:)
A T70 igényli, meg a Night Blues is.
Mindenesetre még próbálgatom az Asust.

Sunsoul - Van valakinek esetleg ilyen UD-H01-e amit meg lehet hallgatni?

Egyébként van értelme próbálgatni? Lesz 160-170k alatt olyan dac ami tudja az M-DAC szintet? :U :W

[ Szerkesztve ]

(#18920) bkercso válasza chrisnagy13 (#18910) üzenetére


bkercso
nagyúr

8? Mire?2db single iV az egy dual, még egy kell a buffernek és 1 a fülampba, nem? Bár single nincs, csak átalakítóval, azzal meg lényegesen magasabb. Egyébként semmiképp nem akarom erőszakolni, félre ne érsd. :) Csak engem is érdekelne, Pityunál meg valamiért recsegett, mikor próbáltuk (de a Momentben is recsegtek, itthon és melóhelyen meg nem... :F ).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18921) donpe válasza bkercso (#18904) üzenetére


donpe
aktív tag

A Szimamp valamennyit dob a hangján, de nem sokat. Kiegyenlítettebb lesz.

(#18922) chrisnagy13 válasza bkercso (#18920) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Tudtommal I/V-ben kell a 4-et cserélni, 2 kell LPF-be, XLR-nél és fejes kimenetnél 2 buffer van, csak RCA-nál van egy. Nem azért recsegett véletlenül Pityunál, mert nem cseréltétek mindet? :B

[ Szerkesztve ]

(#18923) bkercso válasza chrisnagy13 (#18922) üzenetére


bkercso
nagyúr

külön chip nam szimm. és aszimm. kimenethez. Aszimmnál csak 2 IV van, és tényleg van LFP is. XLR előtt szintén nem kell cserélni, ha nem használod. Nyilván amit nem cseréltünk, abban volt IC. :) Szólt, csak recsegett.

Miért nem megy nálam a Stealth Audio Player? Nincs a legördülő menüben lejátszás menüpont újraindítás után sem. :(

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18924) Laybee válasza bkercso (#18923) üzenetére


Laybee
őstag

install bat megvolt? :)

(#18925) hennessys válasza Bodz (#18913) üzenetére


hennessys
tag

Nálam most van 10 napja a Viloectric V100. Utálom. Most költhetek megint egy csomó pénzt vmi jó dacra, mert tenyleg nagyon jól szól. Ehez hordozható zseb-dacot nem szabad tenni. :W Ennek már sosem lesz vége?

Tényleg, nem láttatok vmi jó hasznalt dacot , mondjuk úgy 400 euróig?

(#18926) SunSoul válasza donpe (#18919) üzenetére


SunSoul
tag

Nekem géphez ez van. Legkorábban jövő hét végén megoldható lenne, ha nem sürgős. Ha már az M-DAC így megtetszett, nehéz lesz olcsóbban megúszni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18927) Bodz válasza contaxg (#18917) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt mondod? Nem sok ilyen drága fejhallgató erősítőhöz volt szerencsém. :B

(#18919) donpe: Mondanám, hogy próbáld ki a Yulong D100-at, az 1000% "Beyer kompatibilis" DAC, de nem tudnád meghallgatni sehol. Arról váltottam egyébként az M-DAC-ra.
Nem hallottam még, csak olvastam róla, Musical Fidelity M1. Belefér a keretedbe. Általában szokták szeretni. Innen volt már valakinek szerencséje hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#18928) guppy válasza hennessys (#18925) üzenetére


guppy
őstag

vedd meg hozzá a belső USB kártyáját, annak elégnek kéne lenni :))

(#18929) Bodz válasza guppy (#18928) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még mindig sírok. Miért adtam én azt el még a V100 előtt? :O

(#18930) bajnokpityu válasza Bodz (#18927) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Épp akartak hozni egyet, de nem érdekelt. Annyit tudok, h jobbnak találtak valamelyik lupusnal. Nekem ilyen arkategoriaban az audio Note dac2 a befutó. Használt, nem Hd, de alázza essencet. Ha sd tartalom van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18931) hennessys válasza guppy (#18928) üzenetére


hennessys
tag

Szerintem jobbat is megerdemel, nezegetem a hasznalt pár éves cuccokat, hátha találok vmi jobbat. Már nézegettem a v800at is(csak hogy a szine passzoljon :)), de meg nem fogott meg semmi.

(#18932) contaxg


contaxg
veterán

Fostex HPA8C
Audio.gd Reference-7 :B

Bodz
Jobbat nem hallottam csak mást.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18933) guppy válasza hennessys (#18931) üzenetére


guppy
őstag

[link] :)) , bár lehet ki kell majd pótolni a kereted, annyit biztosan megér h utánaolvass

(#18929) Bodz - azt a húzásodat én sem értettem, pedig akkor még gondolkoztál is erősítő beszerzésén, bár így valszeg anyagilag jobban megérte, de nem hiszem h az M-Dac-nál jobb lett vna :)

[ Szerkesztve ]

(#18934) Bodz válasza Bodz (#18927) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sőt, én még ezt is elvinném egy körre, ha belemegy az eladó. Ki tudja, lehet ez valami igazán remek cucc is, csak még nem ismerjük.

[ Szerkesztve ]

(#18935) hennessys válasza guppy (#18933) üzenetére


hennessys
tag

Egy kicsi hozza kene tenni... :D ja

Bodz: az ADVANCE ACOUSTICra én is rábukkantam, de nem sok mindent találtam róla.

(#18936) hennessys


hennessys
tag

Próbálta valaki a Dacmagic Plust? Pont most hirdettek meg egyet. Mondjuk szivesebben próbálnék mást, mert otthon van a regebbi verziója... De az bejött

(#18937) bkercso válasza Laybee (#18924) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem csak egy .exe-t sikerült letöltenem, ami odacsinált egy .ini-t... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18938) bajnokpityu válasza bkercso (#18937) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Stealth

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18939) Laybee válasza bkercso (#18937) üzenetére


Laybee
őstag

Innen a zipet letölteni és kicsomagolni, install bat futtatni és menüben ott lesz.

(#18940) guppy


guppy
őstag

Válasz erre azt a topikot már nem akartam szemetelni a hülyeségeimmel, itt elfér :DDD

De a C3k a panda és a Champ is drágább nála tudtommal, ráadásul mind csak DIY változatban kapható (champ kivétel), míg az O2 készre szerelve is, ráadásul hordozhatókén is működik, cserébe az abszolút hülye csatlakozókialakítást el kell viselni.

Véleményem szerint 30k-ér trükkök nélkül nem egy rossz ár az O2-ért, persze van nála jobb, én is le fogom cserélni rövid időn belül (építek mahamnak egy gilmore Dynanhi-t terveim szerint :) ), de az O2 nem egy rossz erősítő szvsz.

(#18941) hennessys


hennessys
tag

Na ma este megmozdult a dac piac. Van egy arcam rdac 180€ert, es egy Dacmagic Plus 350€ert. Melyikre szavaztok?

(#18942) schawo válasza hennessys (#18941) üzenetére


schawo
titán

A Dacmagicet gyorsan felejtsd el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18943) hennessys válasza schawo (#18942) üzenetére


hennessys
tag

Csö Schawo,

Annyira gáz az új? Még dacként is? Az Arcamra meg azota kiváncsi vagyok, mióta a régi Dacmagicot vettem.

(#18944) bkercso válasza Laybee (#18939) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez van, nem megy. Asio nincs XP-re, wasapit meg nem támogatja a kártyám.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18945) chrisnagy13 válasza bkercso (#18923) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

:N

I/V-t cserélni kell mind és LPF-t is. Ott az összes hatással van a kimenetekre. Aztán el lehet dönteni, ilyen kimenetet használsz. Szóval egy rendes teszthez kell a 8 opamp.

[ Szerkesztve ]

(#18946) bkercso válasza chrisnagy13 (#18945) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem. Egy chiphez 4 IV opamp kell. Mivel chipenként van 2 dual, ezért a chipeknek sztereó módban kell menniük. Tehát külön DAC chip van a szimm. és az aszimm. kimenetekhez, és csak az egyik opáit kell csereberélni (amelyiket használod).
Miért gondolod, amit írtál?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18947) chrisnagy13 válasza bkercso (#18946) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

[link]

Ráadásul még nem találkoztam olyan Asus manuallal ami azt írná, hogy nem kell.

(#18948) bkercso válasza chrisnagy13 (#18947) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hiszel nekem, pedig terveztem DAC-ot ennek a chipnek a testvérével, és alaposan megnéztem élőben is az Asust. De nem baj, nekem mindegy. :)
De kipróbálhatnád, hogy az egyik DAC chip mögötti opákat kiszede és meghallgatod azt a kimenetet, amiben benne hagytad az opákat: szólni fog.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18949) chrisnagy13 válasza bkercso (#18948) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hallottam már máshol a te variációd is, és amit az Asus mond. Nálam mindegy lenne, mert használom a balanced és az unbalanced kimenetet is. Így nem oszt, nem szorozna a dolog, csak jó lenne tudni a tutit. Nekem úgy tűnik, hogy az LPF után vannak osztva a csatornák. Miért mondaná az Asus, ha nem így lenne? :) Szólni lehet, hogy szól, de hogy? :D

[ Szerkesztve ]

(#18950) bkercso válasza chrisnagy13 (#18949) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vak hit. :)
Az Asus azt íra, hogy "All outputs are affected by the I/V (obviously) and LPF opamps near the DAC ICs - even the headphone output stage." Tehát: minden kimenetre hatással vannak az IV-k a DAC IC-nél és az LPF is. Ez nem mond ellent nekem, aki azt mondom, hogy igen, de mindenből dupla van: ha csak az egyik kört használod, azt bolygasd. Mindegyikre a sajéátja van hatással. Az Asus csak azt emelte ki, hogy az IV is és az LPF is beleszámít a hangba.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.