Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) fattyu válasza Deadzone41 (#18650) üzenetére


fattyu
veterán

túloztam. meg nem is tudom hogy egy youtubeos sweep mennyire pontos. de aszerint 14.5-15khznél vége.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18652) vodkaboy22 válasza Deadzone41 (#18650) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És korral nagyon beszűkül a hallás sávszéle főleg a magas tartományban. És sajnos ez a folyamat nem 60+nál kezdődik gyakorlatilag 5 éves korunk felett nem halljuk már a 20kHz-et, úgy hogy gondolom fiatal vagy (30 alatti ) no meg szerencsés :) Mert az átlag 30 éves 15kHz fölött már nem hall.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18653) fattyu válasza vodkaboy22 (#18652) üzenetére


fattyu
veterán

ja igen... én 31 vagyok. Deadzone kolléga pedig pinaszul fiiatal :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18654) baluka26 válasza vodkaboy22 (#18652) üzenetére


baluka26
veterán

Én hallom a 20 kHz-et. Vagy ez is placebo? Kell ABX vagy valami más?
Eddig azt hittem mérnök vagy, fene gondolta volna, hogy füll-orr-gégész/audiológus is...

fattyu: Milyen az a "pinaszul" fiatal?:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18655) vodkaboy22 válasza baluka26 (#18654) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerinted a mérnöknek nem kell tudnia a peremfeltételeket amire méreteznie kell majd az elkészült terméket? :) No meg ahol dolgozom ott van pár orvos is. Nem az itt jelenlévő "denevéreket" megszégyenítő hallású kollégákra gondoltam :R , hanem a tudományosan és orvosok által is bizonyított átlagra :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18656) Deadzone41 válasza baluka26 (#18654) üzenetére


Deadzone41
őstag

fülészeten is vakon kell megmondani melyik füledbe szól :DDD

igen még csak 22 felé közelítek, ez is maradhatna így, mint a hallásom sávszéle :D

(#18657) vodkaboy22 válasza Deadzone41 (#18656) üzenetére


vodkaboy22
addikt

üdv a 90-esek klubjában. :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18658) fattyu válasza baluka26 (#18654) üzenetére


fattyu
veterán

frajdi tájpó :)) :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18659) baluka26 válasza vodkaboy22 (#18655) üzenetére


baluka26
veterán

Akkó' nem hallom 'zmeg :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18660) contaxg válasza Deadzone41 (#18656) üzenetére


contaxg
veterán

nem fog :) éppen Ádámnak panaszkodtam a minap erről

(#18654) baluka26
Freudi elszólás?? :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18661) Bodz válasza chrisnagy13 (#18627) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Látok. Van V100 és V200 is. :DDD

(#18662) contaxg


contaxg
veterán

Due to the untimely death of Lee Weiland last year, this business is effectively defunct. Lee hand-built all of his cables personally to order, and there's no one to continue doing that after he's gone. I've been trying to sell his business to a new owner, but have thus far been unsuccessful.

Sorry for the disappointment and inconvenience.

Kind Regards,

J. H.,
Sonicweld (Lee's best friend)

:(((

Ennyit a Locus kábelekről

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18663) sirdond válasza fattyu (#18649) üzenetére


sirdond
őstag

köszi

(#18664) Alpee válasza bajnokpityu (#18646) üzenetére


Alpee
aktív tag

Ami még hozott a hangon az a dedikált usb kontroller lehetőleg olyan, amelyik a legkevesebb eszközzel osztozik a megszakításon. Egy dedikált PCI usb kártya talán még jobb lenne...

(#18665) chrisnagy13 válasza Bodz (#18661) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

De, ha most olyat veszek, akkor nem tudok később fejleszteni. :D Viszont, ha itt lesz egy mini talit szervezhetnénk, és összehallgathatnánk a nagy és a kicsi Vio-t. :)

(#18666) bigmasterg válasza baluka26 (#18654) üzenetére


bigmasterg
addikt

Néztem egy sinegen-t (tud wasapi-t is :) úgyis épp kájzer volt a fejemen) és a 20 kHz még sípolt itt is.

Szerk.:
Erről a denevérkedésről jut eszembe:

[ Szerkesztve ]

(#18667) baluka26 válasza bigmasterg (#18666) üzenetére


baluka26
veterán

Fogjad fel, hogy nem hallottad, ok?
Nem akarom még egyszer leírni... :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18668) Bodz válasza chrisnagy13 (#18665) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lesznek valamikor újabb erősítőik is.

"At the moment we are voting for a V281 with the same input architecture that can be found on V100/V181/V200
As the amps inside need more space the case will be as high as 2 "normal" units put on each other. So it is easy to build a "cluster" of Violectric gear on top of each other and/or side by side.

V282 is planned to have double transformers to power each channel individually. Also it should feature some switchable inputs to act more like a pre-amp. Additionally provisions should be made to add a optional relais controlled volume instead of Alps RK27pot.

We will NOT add any circuitry that renders sound (equalizer) or channel balance (crossfeed).

Finally we are thinking about a V284 which shall incorporate 4 individual amps with their own mains transformers. Analog signals are input via audio transformers so the amplifier channels are fully floating as they are not forced to have a common ground. Volume will be controlled by relais, V284 will have some switchable inputs to act a bit like a pre-amp.
This amp will not be out before 2013 !!"

Remek gondolat, legalább meghallgatnám végre az Asust is. :)

(#18669) Ribi válasza bigmasterg (#18666) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sweepen elég nehéz meghallani a 20Khz-t. Inkább fix 20k-t ki be kapcsolgatva kell figyelni, hogy hallod-e.
Eleve kérdés, hogy kiadja-e a rendszer. És ezt is vakteszten kell nyomni.
Már a 16k is igen denevér közeli.
20-at szerintem a 16 éves paraszt (földműves) suhanc hallja, aki nem városban rontja nap mint nap a fülét.

(#18670) Bodz válasza Deadzone41 (#18619) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hol lehet erről az állítólagos 36 ohmról olvasni?

(#18671) bigmasterg válasza Ribi (#18669) üzenetére


bigmasterg
addikt

Megpróbáltam, beírva a fix 20000-et.
Megy vakon is.

Sőt a 21 is. (de ez már gyengébben)

De ezek szerint csak balukának lesz igaza.

(#18672) bkercso válasza bigmasterg (#18671) üzenetére


bkercso
nagyúr

Analóg generátorral próbáld! A digitális termel kisebb frekiket is. Fénycsőballasztokat és egyéb kapcsolótápokat szeretnek 20 kHz-re is hangolni, a legtöbb embert nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18673) bajnokpityu válasza bkercso (#18672) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt mar en is megszoptam, de Bigi sztem megismeri. Es en pont ezért szeretem a sweepet, hallani ha hibázik.

Mondtam mar,h kaptam analóg jelgeneratort? meg szkopot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18674) contaxg válasza bkercso (#18672) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam a LED-es lámpák tápjai sípolásznak rendesen...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18675) bigmasterg válasza bkercso (#18672) üzenetére


bigmasterg
addikt

Analóg generátorom nincs. A fent linkelt progival generáltam a jelet.
Ha fix-re állítom, akkor is hallom és ha a potit tolom felfele a Hz-eknél, akkor is hallom végig a sípolást kicsivel 20 kHz feltettig.
Egyébként nem mindegy, hogy mivel nézem. Közvetelnül laptop-ró, retro dj-vel 18-19 kHz körül elhallgat. Rendes rendszeremről, nagy fejesekkel meg hallatszik tovább is. (még tán' a stax-al a legerősebben)

szerk.: A topicban én is a fiatalabbak közé tartozom és nem is nagyon rongáltam a fülem.

[ Szerkesztve ]

(#18676) bkercso válasza bajnokpityu (#18673) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sőt, mutattad is. :)

Contaxg: a 10 kHz ballasztok gyakoribbak. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18677) contaxg válasza bkercso (#18676) üzenetére


contaxg
veterán

Olyanokat már régen nem használok... :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18678) Deadzone41 válasza Bodz (#18670) üzenetére


Deadzone41
őstag

(#18679) bkercso válasza bajnokpityu (#18673) üzenetére


bkercso
nagyúr

És használod egyébként az analóg műszereket? Az a vicc, hogy ha valamit nézni kell, az hangfreki szokott lenni és arra jó a hangkártya + szoftveres szkóp, az analóg 10 MHz-es szkópot csak gerjedésellenőrzésre használom, meg kapcstápokhoz néha.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18680) baluka26 válasza bkercso (#18672) üzenetére


baluka26
veterán

Szoktam is hallani, főleg tablet töltőjét éjjel :)
Amúgy falusi vagyok, középsullis koromig nem igen jártam nyüzsis városba. De akkor is csak Tbánya, szórakozóhely, ahol hangos zene van+koncert alig és 19 vagyok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18681) Audison válasza baluka26 (#18680) üzenetére


Audison
senior tag

Látom Te is korán keltél. Vagy le se feküdtél? :DDD

Nálam a router tápja ad ki különféle zajokat. Mondjuk az csak ilyenkor hallani, ha nincs nyüzsi.

(#18682) baluka26 válasza Audison (#18681) üzenetére


baluka26
veterán

Vizsga van ma bakker :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18683) Ear001 válasza bigmasterg (#18637) üzenetére


Ear001
addikt

:R

(#18684) Ear001 válasza bajnokpityu (#18635) üzenetére


Ear001
addikt

Kikkel? Hát egy pár barátommal. Miket? Amiket írtam.
Próbáltam több aljzatban, de rendesen tápolt D/A-nál, ahol legfeljebb csak bekapcsolja a kártyát, ott ez marginális.

Legfontosabb drót lenne? Hát egy rendszerben, ahol az USB kábelen kívül csak tápkábel van, ott talán igen, de rendes hifiláncban simán szorulhat az utolsó helyre is.

(#18685) ntomka válasza Ear001 (#18684) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mit értünk rendes hifi lánc alatt? :)

ツ Headphones on - World off

(#18686) baluka26 válasza Ear001 (#18684) üzenetére


baluka26
veterán

Milyen lánc az, ahol csak USB és tápkábel van?
Rohadt mocskosul érdekelne.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18687) bajnokpityu válasza Ear001 (#18684) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Arra gondolok,h PC tapkabellel, gac3al tudok zenet hallgatni, filléres usbvel inkább kikapcsolom.
Nem tudtam meg, h cikk lett belőle, ahol le lesz írva néhány korulmeny.

Közben faggatom Akost, milyen drót is volt az pontosan, itt vagy 10-15 usb kábel kozott-ezek nem voltak benne, a piacra keszult győzött. Egyébként nem sokkal maradt le a 2. zeneisegben.

Annyit fűznek hozza, hogy egy jobb program nagyobb differenciat okozott, mint a két legjobb kábel között volt. musicbeet ujra kiprobalom majd, legutobb hamar toroltem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18688) Ear001 válasza baluka26 (#18686) üzenetére


Ear001
addikt

MacMini - Heed Canalot. ;]

(#18689) Ear001 válasza ntomka (#18685) üzenetére


Ear001
addikt

Konzervatív gondolkodású hifista láncát, ahol muszáj használni interkonnekt meg hangszóró kábelt.

(#18690) Ear001 válasza bajnokpityu (#18687) üzenetére


Ear001
addikt

Közben faggatom Akost, milyen drót is volt az pontosan,

Nem titok ezt, Ákos írta: A nálad lévő kábel ugyan azt a cryo vezetőt használja, mint az U2, csak kevesebb szálat,

(#18691) Dorian válasza bajnokpityu (#18687) üzenetére


Dorian
félisten

Bee elsőre nagyon kereknek, zeneinek, vidámnak hallatszik, de tovább hallgatva szerintem nem reálisak a hangszerhangok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18692) bajnokpityu válasza Dorian (#18691) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ilyesmi rémlik nekem is.
U2 drágább akkor. De akkor hogyhogy nem két ágú?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18693) Ribi válasza bigmasterg (#18675) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elhiszem, csak nagyon ritka.
Laptopok szeretnek bőven 20k alatt vágni.
Tesóm laptopja valahol 14k felett nem ad ki jelet.
Volt is belőle szórakozás amikor a hangfalat méricskéltül és nem értettük miért zuhan be 14k-nál :DDD

(#18694) baluka26 válasza Ear001 (#18688) üzenetére


baluka26
veterán

Oh, csak hifi láncban gondolkodtam most, fejesben nem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18695) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#18687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De mond ha nem igy látod.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18696) contaxg válasza Ear001 (#18688) üzenetére


contaxg
veterán

Azért a Heednek van egy olyan házi hangzása amitől ez az eredmény máshol ettől lényeges eltérhet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18697) fattyu


fattyu
veterán

most hallottam hogy hallható különbség van a cd lemez és a flac között jó rendszeren. Meglehetősen hitetlen vagyok....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18698) bigmasterg válasza fattyu (#18697) üzenetére


bigmasterg
addikt

Milyen körülmények között?
A CD miben van? Cd lejátszóban?
Vagy pc-be, ha berakod a lemezt ?

Amikor még nem nagyon volt pc-s zenélés, akkor a cd lejátszókkal variáltak, tuningolták. Elvileg nem volt mindegy a mechanika, olvasó fej, mittoménmi'.
Sosem próbáltam ilyesmit, így nem tudok véleményt mondani róla. De ha tényleg számít, akkor egy sima pc-s, vagy laptopba szerelt cd lejátszó nem biztos, hogy a helyzet magaslatán van.

(#18699) fattyu válasza bigmasterg (#18698) üzenetére


fattyu
veterán

itten megy a diskurzus.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18700) Dorian válasza fattyu (#18697) üzenetére


Dorian
félisten

Ha mindkét rendszer ugyanolyan színvonalú, akkor pont, hogy a flac fog jobban szólni a kiolvasási hiba hiánya miatt. Elméletben. Mert gyakorlatilag tökmindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.