Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) donpe válasza bajnokpityu (#18147) üzenetére


donpe
aktív tag

Köszönöm! Esetleg valamilyen hangkariról jobb az spdif? Érdemes venni dedikáltan valamit?

(#18152) bajnokpityu válasza donpe (#18151) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Esi juli@m volt anno, amig volt nativ PCI támogatás az alaplapon. Azon a lapon 889A realtek volt, ennél jobb volt a juli@. de ilyen SB, és társai nem hiszem,h jobbak lennének. Pláne nem annyival, amennyivel drágább. (2.5 rugó alatt van szállítással ebayen alaplapi tüske- RCA kijárat- egy egyszerű vezetékkel)

Schawo firewirét használ, sztem azt kéne még ABzni tablával, ott látok még esélyt. ÉS az ő kártyája nem is került ennyibe. Alatta sztem kár USBre áttérni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18153) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Költöztettem a rendszeremet egy másik helyre és az alces (és k1000) még nem jött velük.
Most a HD650-el hallgatom és én is meglepődtem rajta, de hallatszik, hogy nincs előtte az alces. (Mondjuk másik hálózaton is van.)
Pontosabban: nem tudtam, hogy miért szól kicsit másképpen a rendszer és az alces hiányára gyanakodtam.

[ Szerkesztve ]

(#18154) baluka26 válasza bigmasterg (#18153) üzenetére


baluka26
veterán

Jobb vagy rosszabb?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18155) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
egy Shure 840-es füleshez ez jó kiegészítő lenne?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#18156) bigmasterg válasza baluka26 (#18154) üzenetére


bigmasterg
addikt

650-el rosszabb nélküle (vagy csak nem szoktam hozzá). Mással még nem néztem.
Nélküle kicsit nyersebb lett a hang és nagyobb (kuszább? a színpad).
(A cec alapból eléggé széthúzza a teret, az alces meg egy kicsit központosít.)

Közben játszottam a mytek és alces poti állásával. (miközben válaszoltam)
Eddig úgy használtam, hogy mindkettő kb. középen volt. Így alces nélkül, ha mindkettő középen van, akkor kicsit zajosabb a háttér.
De azzal az állással, ha a mytek max-ra van tekerve és a cec alacsony poti álláson van helyreállnak a dolgok.
és bakker mekkorát javult tőle a hang. Alces-el mintha nem lett volna ekkora difi. (aztán lehet hülyeséget írok. :) )
Most írás közben próbálgattam és hirtelen jött benyomásokat írok.

[ Szerkesztve ]

(#18157) contaxg válasza PofaJenö (#18155) üzenetére


contaxg
veterán

Ahol ezt lehet kapni van Fiio E17 is. Próbáld ki őket!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18158) bigmasterg válasza bigmasterg (#18156) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ezt még hozzá akartam írni, de már nem tudtam szerkeszteni:

Még tán' azt is visszavonnám, hogy 650-el rosszabb nélküle.
Melegedett is azóta, meg potikat is tekergettem. De most tetszik, ahogy szól. Egy órája még nem voltam annyira elragadtatva tőle.

Majd A-B-zni kellene alcessel és nélküle.

(#18159) contaxg válasza bigmasterg (#18158) üzenetére


contaxg
veterán

Ez mindig becsapós! A digitális cuccoknak mindig kell 10-12 óra mire a hangjuk beáll. Ezért is vicces ha valaki komoly véleményt próbál alkotni egy készülékről gyors ide-oda dugdosással... ezért sem ajánlatos ezeket kikapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18160) Deadzone41 válasza contaxg (#18159) üzenetére


Deadzone41
őstag

megoldás: Megkérsz valakit dugja be/vagy ne az alces-t, vársz 10 órát, meghallgatod, megkérsz valakit dugja be/vagy ne, vársz 10 órát meghallgatod, eldöntöd volt-e változás, ezt a folyamatot elismétlitek 20x, és ha jól megy fél hónap altatt meg is van egy 20 mintás vakteszt eredménye. :DDD

(#18161) contaxg válasza Deadzone41 (#18160) üzenetére


contaxg
veterán

:)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18162) bigmasterg válasza Deadzone41 (#18160) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egyébként tényleg egész másképpen szól 2-3 óra után a rendszer, mint hidegen.
Lényegesen jobban. Persze ez is eszköz függő. Mytek előtt annyira nem éreztem a hatását. OK canamp-nak kellett valamennyi idő, de nem annyira sok.

Ha erre nem figyel az ember, simán megszívatja magát az összehasonlítgatással.
(Meg gondolom a rendszer humán részének is kell idő a ráhangolódásra.)

[ Szerkesztve ]

(#18163) bajnokpityu válasza bigmasterg (#18162) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Analog dolgok valoban eleg hirtelen tudjak valtoztatni melegedessel hangminoseguket. Digitalisok a sok jaratasra voltak erzekenyek. Uj keszulek mindig joval gyengebb, mint egy oreg. Kabelnel meg, ha honapokig nem hasznaljak, neha lehet ujra bejaratni.
Otala erositonel meg kanapen erezni is lehetett.

Es az olyan rohadek volt,h nem volt eleg,h be van kapcsolva, terhelni is kellett.
Gondolkoztam is a hajszarito beepitesen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18164) ntomka válasza bigmasterg (#18162) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne felejtsük el az I believe faktort sem.

ツ Headphones on - World off

(#18165) baluka26 válasza bigmasterg (#18162) üzenetére


baluka26
veterán

Asgardnak is kell jó egy óra.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18166) guppy válasza baluka26 (#18165) üzenetére


guppy
őstag

az O2-nek csak pár másodperc :P

(#18167) bajnokpityu válasza ntomka (#18164) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azert eleg meggyozo,ha egyszerre elindul a kanape, uj hangszerek elo,es folyekonnya valik a zene.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18168) Bodz válasza contaxg (#18159) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Napokig nem merem bekapcsolva hagyni az M-DAC-ot, vigyázni kell az OLED kijelzőre. :B

(#18169) contaxg válasza Bodz (#18168) üzenetére


contaxg
veterán

ez most komoly?? :B nálam oylan éjszaka a nappali mint egy elvarázsolt kastély. De azért ma kaptam még két újabb dobozt, szép fényes ledekkel

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18170) bigmasterg válasza ntomka (#18164) üzenetére


bigmasterg
addikt

Írtam is a végén a humán faktort.

Alces-ről most már nem mernék egyértelműen nyilatkozni emlékezet alapján. Majd jöv. héten behozom azt is és meghallgatom vele és nélküle.

Melegedésben viszont nagy difi van. Ott nincs bilív faktor.
az én cuccaimmal, SZERINTEM :P

Vagy az amb ugyan úgy szól már a bekapcsolás pillanatában is, mint hosszasabb zenehallgatás után?

szerk.:
Egyébként én sem szoktam estére bekapcsolva hagyni a cuccokat.
Pedig lehet nem ártana, csak nem egyedül lakom és nehezen magyaráznám meg, hogy miért kell egyfolytában fogyasztani az áramot. :N
Hallgatás előtt általában bekapcsolom és hagyom menni zenével valamennyit, de nem eleget.

[ Szerkesztve ]

(#18171) Bodz válasza contaxg (#18169) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tudtommal az OLED szeret beégni, ha hosszabb távon ugyanazt kell neki megjeleníteni. Az USB, COAX, vagy nálam a Lake West, stb. felirat állandóan ott van. Mondjuk az nem lenne rossz, ha a köv. firmware frissítésben teljesen kikapcsolhatóvá tennék (a mostaniban csak azt lehet beállítani, hogy elhalványuljon).

Mid van már megint? :)

(#18172) ntomka válasza bigmasterg (#18170) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem tűnt fel eddig, hogy változna. Pár perc után ugyanolyan, mint órákkal később. Persze nemtom hogy lehetne megállapítani a különbséget. Nekem nem fűteni van az AMB hanem fejhallgatót hajtani. Bekapcsolom a géppel együtt, pár perc után már hallgatom és nagyjából amíg megy mindig szól rajta vala. Így ha változik is, a fülem megszokja menet közben. Olyat sosem fogok csinálni, hogy bekapcsolom aztán egy óra múlva talán hallgatok is rajta valamit. Környezettudatosabb vagyok én annál, meg milyen már ez amúgy is. Majd reggel a kocsit is egy órával indulás előtt beindítom mert csak akkor megy jól. :N

Egyébként a fet-ek elég hamar bemelegszenek benne.

(#18171) Bodz: Bizony. Elég lusták a bacik, szeretnek kipurcanni menet közben. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#18173) krichd1 válasza contaxg (#18169) üzenetére


krichd1
addikt

Engem nagyon zavarnak az erős fényű ledek, de fekete ragasztószalaggal megoldom a problémát. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18174) schawo válasza bigmasterg (#18170) üzenetére


schawo
titán

Nálam nonstop megy minden, sosem kapcsolom ki őket. Az órakristálynak is több óra kell, míg úgy bemelegszik, és kellő mértékben kitágul, hogy a frekvenciák pontosak legyenek. A digi cuccokat egyszerűen tilos kikapcsolni (úgyse azok eszik a delejt).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18175) schawo válasza bigmasterg (#18170) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18176) bkercso válasza schawo (#18174) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez poén? Nem a freki pontossága a lényeg, hanem a freki fáziszaja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18177) bajnokpityu válasza Bodz (#18171) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magam is így tudom. Meg eleve rövidebb az élettartamuk. Lehet,h több féle van, de az első telefonokba épített oledek ritkán bírtak néhány évnél többet. Mondjuk amennyit csereberélsz, ez nem Nálad következik be :)

Bkercso: ezzel teljes mértékben egyetértek. Mondjuk Schawo sztem a dacának az analóg részére gondolt. Az opás egyébként, de lehet olyan kapcoslásban van, amiben könnyen ki lehet hallani, hogy a tápoldalon / jelútban valami nincs még üzemi hőfokon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18178) contaxg válasza Bodz (#18171) üzenetére


contaxg
veterán

Pl. Kaptam a Canalothoz egy másik külső tápot, ami kb 3x akkora mint maga az erősítő.

Meg egy kedves vevőm szőlészetéből valami olyan isteni vörös bort, hogy arra szó nincs!! :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18179) schawo válasza bkercso (#18176) üzenetére


schawo
titán

Nem egészen, mert cseszhetem, hogy kicsi a fáziszaj, ha a két freki (bejövő és az újraórázott) között difi van. Az úgyis átjön az újraórázott részre jitter formájában. (véleményem szerint, cáfolatot várok)

A stúdióintefészemhez külső rendszerórát használok, és az óra kézikönyvében szerepel, hogy a kristály melegedési ideje miatt nem ajánlott kikapcsolni, mert addig magasabb a jitter.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18180) bkercso válasza schawo (#18179) üzenetére


bkercso
nagyúr

10ppm szintű eltérések lehetnek, ez naponta egy sec...
Szerk.: Ja, az más. Akkor az óra, nem kvarc. :) Erről eddig nem hallottam... :B

Pityu: Csak ()-ben: nem a hőfok számít, hanem a hőmérsékletviszonyok az alkatrészek között. Ezért nem lenne jó pl. az általad említett hajszárító,csak annyiban, hogy előbb felmelegedne és beállna a cucc, de csak a hajszárító kikapcsolása után.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18181) bajnokpityu válasza schawo (#18179) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bkercso: pont ez volt a cél. ha emlékszel, annak az erősítőnek, hirtelen, és egyértelműen hallható volt az a pont,amikor összemelegedtek az alkatrészek.

tudod, ez az erősítő, ami AB osztály létére intermodulációs torzítás nélküli, és kellett, hogy a tranyópárok hőmérséklete azonos legyen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18182) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#18181) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és a lényeg: jól beállított nyugalmival 45perc volt ez, rosszul beállítva meg másfél-2 óra. ezen akartam csökkenteni a hajszárítóval, mert mint irtam, csak terhelés alatti időtartam számított.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18183) DEJVID válasza contaxg (#18123) üzenetére


DEJVID
őstag

Kitre gondoltam, szívesen építgetnék majd kicsit.

bajnokpityu: nekem egyelőre még nem nagyon van, a nullánál épp, hogy jobb a mostani rendszerem.

(#18184) bajnokpityu válasza DEJVID (#18183) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a lehmannál csomó jobb, de nem túl drága kit létezik. panda pl megeszi reggelire, JLHt is van, aki szereti(bár én pont nem), bkercsó újabb erősítői is jobbak, felépítés alapján.

sőt,ha magad építed, ott a canamp, "fillérekből" összerakható,és van benne zene, bár teknikailag nem jó erősítő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18185) guppy válasza bajnokpityu (#18184) üzenetére


guppy
őstag

lehmannak viszont egyszerű a felépítése és nem túl zsúfolt, így kezdéshez sztem jó, nem olyan könnyű elbaltázni.

(#18186) DEJVID válasza bajnokpityu (#18184) üzenetére


DEJVID
őstag

Kitből csinálnám, NYÁKot nem fogok gyártatni, ami a canamphoz nem ártana. Pandát kerestem ebayen de nem láttam.

szerk.: mégis találtam :B

[ Szerkesztve ]

(#18187) bajnokpityu válasza DEJVID (#18186) üzenetére


bajnokpityu
félisten

panda kit

mondjuk nem lehmann bonyolultságú cucc.
ha mindenképp építeni akarsz,könnyűt,olcsót, akkor továbbra is canamp nyák keresésére buzditalak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18188) DEJVID válasza bajnokpityu (#18187) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem kell feltétlen kevés alkatrésznek lennie, furatszerelt cuccokat kész nyákra ínem nagy mutatvány feldobni. Az egyik lehmannak két fejes aljazata van, ez marha kényelmes is lenne nekem.

(#18189) bajnokpityu válasza DEJVID (#18188) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dehát kb bármire rakhatsz 2 kimenetet.no,mindegy,nem én hallgatom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18190) bkercso válasza DEJVID (#18186) üzenetére


bkercso
nagyúr

Univerzális (csupalyuk-) NYÁK-ra is simán elkészítheted a legtöbb erősítőt. Az alkatrészelrendezést és a huzalozási mintát meg lenézed valamelyik DIYAudio vagy Hobbielektronika fórumról. Előtte kockás füzetben ceruzával megtervezheted, ha kell. Érdemes fém dobozba tenni, mert műanyagnál már érteni kell hozzá. :)
Ez pl. egy nagyon jó cucc, ha építenél.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18191) bajnokpityu válasza bkercso (#18190) üzenetére


bajnokpityu
félisten

épp ajánlgatom erősítődet, te meg itten fémdoboz-flémelsz :D
fadeszkán is simán mennek az erősítőim.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18192) bkercso válasza bajnokpityu (#18191) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt írtam, hogy ha tapasztalatlan a kolléga, akkor könnyen szedheti a zajt az áramkör, ha nincs fémdobozban. Ha egy tapasztalt valaki tervét építed után, akkor nem kell fémdoboz, ez igaz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18193) DEJVID válasza bkercso (#18192) üzenetére


DEJVID
őstag

Mindenképp fémdobozba tenném, a barvoval is szoptam eleget emiatt.

(#18194) bkercso válasza DEJVID (#18193) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt is Te építetted?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18195) DEJVID válasza bkercso (#18194) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem. Arra gondoltam, hogy ez ugye két akril lap között van, és amíg a router itt volt a gép közelében, gyakran hallottam az internetet.

(#18196) bajnokpityu válasza DEJVID (#18195) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezek a kapcsiüzemű tápok irtózatosan szennyezik a hálózatot. Ezért pont ne az erősítődet bántsd, inkább vidd a környékről a kapcsolóüzeműeket. (telefontöltő,nyomtató,routerek,stb.)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18197) DEJVID válasza bajnokpityu (#18196) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem bántottam, tudom, hogy a sok kacat a ludas. :)

(#18198) bkercso válasza bajnokpityu (#18196) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy a Wifi csomagjait hallotta, amit a levegőből szedett az erősítő. :F Jobb erősítők ez ellen védve vannak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18199) bajnokpityu válasza bkercso (#18198) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Wifi jelre? Nem a router tapjara?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18200) Ear001 válasza contaxg (#18178) üzenetére


Ear001
addikt

Kaptam a Canalothoz egy másik külső tápot, ami kb 3x akkora mint maga az erősítő.

Látom, kezded csúcsra járatni a rendszert. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.