Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) schawo válasza nuke7 (#19849) üzenetére


schawo
titán

Nem a DACMagic :)
Pl:
HRT Music Streamer II/II+ (szerk: izé, ebben nincs füleserősítő)

Izé, valaki mondjon már használt 50k kategóriában valami erősítős DAC-ot, mert felsülök a DACMagicről lebeszélésben. Talán mintha a Sz.rosék kis DAC-ja pont beférne ebbe a kategóriába.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19852) Bodz válasza Bodz (#19850) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, hogy ezt már régóta tudom. :)) Akkor a kábel kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#19853) schawo válasza Bodz (#19852) üzenetére


schawo
titán

:DD Van azon rendes, villanyos SPDIF is, miért nem azt használod inkább?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19854) contaxg válasza nuke7 (#19849) üzenetére


contaxg
veterán

Egy picit drágábban egy használt ASUS Essence One szerényebb igényekre vagy kezdőknek tökéletes. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19855) nuke7 válasza contaxg (#19854) üzenetére


nuke7
veterán

picit drágábban?! 124ért látom újonnan, és használtan meg semmennyiért...
a dacmagic-ben az upscaling nagyon tetszett, és akkor tényleg tudnék számítógépről is zenét hallgatni - rendesen.

https://youtube.com/user/nuke7

(#19856) contaxg válasza nuke7 (#19855) üzenetére


contaxg
veterán

Régebben ajánlgatták itt a Zero DAC-ot páran.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19857) Bodz válasza schawo (#19853) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Alapzajnak tartom már csak a DG-t egy ilyennel. Az M-DAC felváltva megy USB-ről és SC8000-ről.

(#19858) schawo válasza nuke7 (#19855) üzenetére


schawo
titán

Tényleg, ott a Zero DAC, mint esetleges alternatíva. De negyveniksz pénzért a DACMagic+ már nem rossz vétel.

(#19859) Dorian
A DACMagic sem sziporkázik usbről (sem)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19859) Dorian válasza contaxg (#19856) üzenetére


Dorian
félisten

USB-ről az használhatatlan. Koaxon nagyon rendben van, ha valaki szereti a kifejezetten élénk, kissé fémes hangot

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19860) bigmasterg válasza nuke7 (#19855) üzenetére


bigmasterg
addikt

Estleg valami ilyesmi, vagy külön dobozolva bkercso féle diy vonal.

Vagy a már emlegetett matrix.

(#19861) schawo:
A linkeddel valami nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#19861) schawo válasza bigmasterg (#19860) üzenetére


schawo
titán

Én is épp ezt akartam javasolni. (szerk: link javítva)

Ó, a Matrix a legjobb ajánlat, körberöhögi a DACMagicet. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19862) nuke7 válasza schawo (#19861) üzenetére


nuke7
veterán

ez is automatikusan megcsinálja az upsamplinget usb-ről...? :U
(mert ez igencsak jónak tűnik)

https://youtube.com/user/nuke7

(#19863) schawo válasza nuke7 (#19862) üzenetére


schawo
titán

Nyugodtan felejtsd el ezt az "upsampling" marketingbaromságot, amit a CA kitalált. Ez nem javít a hangon, csak ront. Illetve nem tudni, hogy mit csinál, mert ki sem lehet kapcsolni. Az viszont biztos, hogy nincs jó hangja a kütyünek.

A többi nem csinál ilyen baromságot, egyszerűen csak szól usb-ről, oszt' jónapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19864) Tamoo válasza nuke7 (#19862) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az miért is jó?

(#19865) nuke7 válasza Tamoo (#19864) üzenetére


nuke7
veterán

mert.... a gyengébb minőségű felvételek - veszteséges zenék, nem olyan jó flac-ok - is jobban szólnak tőle..? :F
(amugy fogalmam sincs)

https://youtube.com/user/nuke7

(#19866) Tamoo válasza nuke7 (#19865) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szarból sohasem lehet várat építeni. :D ezt már tudhatnád.

(#19867) Deadzone41 válasza nuke7 (#19865) üzenetére


Deadzone41
őstag

dacmagic+-ot az 50ohm-os kimenő imp-jével gyorsan elfelejteném.

(#19868) bigmasterg válasza contaxg (#19812) üzenetére


bigmasterg
addikt

Most ramdisk-el nézem. (vicces dolog 5600kbps-es, dsd számokat berakni ramdisk-be)
De így is bele tud szaggatni.
_
Cec-et kérdezted.
HD650-el jobb, mint a mytek beépítettje.(k1000et és stax-ot nem tudom mytek-el nézni).
Kiegyenlítettebb, nagyobb a tere. Jack-ről is jobbnak érzem valamennyivel a cec-et (más fejeshez lehet hogy pont a beépített passzolna jobban, akkor meg azt érezném jobbnak), de igazán xlr-ről szól jól.

Egyébként elég korrekt beépített erősítőt kapott a 192 (csak kicsit kiegyenlítetlen és nyers még a hangja). Még nem ment túl sokat nálam a mytek(még szerintem nincs egy nap), a fejes része, meg max 1 órát.

szerk.:
Most egy ideje sima flac-eket hallgatok, ezzel nem szakadozik a fw.
Ultra nagy dsd anyagokkal vannak még bajok. (bár múltkor azt is hallgattam simán) De lehet, hogy még valamilyen beállítás (vagy hw) nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#19869) schawo válasza bigmasterg (#19868) üzenetére


schawo
titán

A tegnapi szarakodás óta ma teljesen rendben volt a firewire.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19870) contaxg válasza schawo (#19869) üzenetére


contaxg
veterán

Lekopogom... nálam is. Talán egy picit kemény a hangja.

(#19868) bigmasterg
Az XLR nálam is bejött. Összeraktam egy XLR-RCA kábelt pár hete és tök jó.
Az erősítője egy picit zavarba hozott, mert az LCD kb úgy szól rajta mintha egy Stax lenne.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19871) bigmasterg válasza contaxg (#19870) üzenetére


bigmasterg
addikt

XLR alatt arra gondoltam, hogy a fejhallgató végén van xlr a jack helyett :) (Meg dac-ból is xlr-en megy a jel a cec-be. De már másfél éve így használom.)

Mintha stax lenne? Kiegyenlített lett, vagy hogyan érted ? :)
és ez pozitívum, vagy negatívum ?
hd650-el semmi nagyon meglepőt nem produkál. Annyi, hogy kicsit sok vele a mély, cec-ről kiegyenlítettebb.

(#19869) schawo :
Nekem most egy 1-2 óráig (sima zenével) jó volt a firewire. Dsd-re váltottam és utána kezdte a szakadozást és egyszer le is dobta.
Tegyük hozzá, hogy a feljebb linkelt gyári pdf-ben is, dsd-nél az usb mellett van ott zárójelben a recommended.
Átraktam usb-re és azzal mennek tökéletesen dsd anyagok.

Beépített fejes erősítőjét próbáltad?
Te fejeseiddel milyen ?

[ Szerkesztve ]

(#19872) contaxg válasza bigmasterg (#19871) üzenetére


contaxg
veterán

Attól függetlenül, hogy egy picit kemény a hangja nekem így tetszenek a magasai. Ami fura, hogy az armatúrás IEM fülesem, ami elég magasbahúzó viszont elég kiegyenlítetten szól... tulajdonképpen egyiket sem hallottam a két ellentétes karakter ellenére ilyen jól szólni... :F A legnagyobb döbbenet az, hogy sokszor a felvétel elején hallom a felvevő helység atmoszféráját a fejesben a háttér neszekkel... :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19873) Dave™ válasza Bodz (#19850) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi, már nem is foglalkozom a kérdéssel, hagyom az USB-t, nekem jó lesz az is :) Abból van 6 is a microserveren :DDD

(#19874) schawo válasza bigmasterg (#19871) üzenetére


schawo
titán

Az erősítőjét még nem használtam, ki se próbáltam egy másodpercig se. Már eleget csalódtam a beépített erősítőkben ahhoz, hogy meg se próbáljam :)

DSD-t nem próbáltam, nekem PCM (FLAC) zenéim vannak, DSD-ben nincs semmi, amit meg akarnék hallgatni. Egy-egy számot nem, mindig csak egész műveket/albumot hallgatok, az ingyen beszerezhető demó DSD-k kicsit se hoznak lázba. Nem az eszközért hallgatok zenét, hanem a zenéért tartom az eszközt :) Ma este Händel Messiás ment. Tetszik a DAC :K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19875) nuke7 válasza schawo (#19863) üzenetére


nuke7
veterán

bkercso termékeiről mi a vélemény..? :U
jó lehet nekem ilyen célokra..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#19876) schawo válasza nuke7 (#19875) üzenetére


schawo
titán

Persze, a kisDAC-ja jó, a Prezi meg fülesfüggő. Valamivel nagyon jó, valamivel meg nem annyira, elég határozott karaktere van. Mondjuk azt hozzá lehet tenni, hogy a Matrix és a DACMagic füleserősítőjénél minden jobb, még a Prezi + hozzá nem passzoló füles páros is, mert a Matrix és a DACMagic is csak alibiből tett bele a DAC-ba füleserősítőt, nagyon gyérül szólnak (a DM meg aztán különösen).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19877) bigmasterg válasza schawo (#19874) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért próbáld ki a fejes erősítőjét.
Lényegesen jobb, mint ami a 96-ban volt, pedig már azzal is el lehetett zenélgetni.

(#19878) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Üdv! mp4nation-al kapcsolatban milyen tapasztalatok születtek a garanciális ügyintézést tekintve? Csábít az E17, a most ajándékba adott R1-el nagyon jó ajánlat, de nem tudom, hogy esetleges meghibásodás esetén mire számítsak. Szerintetek érdemes onnan megrendelni, vagy inkább itthon, hazai garival?

(#19879) contaxg válasza kolosanyi (#19878) üzenetére


contaxg
veterán

Az E17-tel nem volt eddig gond.

(#19877) bigmasterg
Ezért is kérdeztem, hogy milyen a CEC mellett, mert én sem gondolom rossznak. Azért egy Night Blues próba beköszön hamarosan. De ezt akár közösen a debreceni talin is megejthetjük. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19880) donpe válasza bigmasterg (#19877) üzenetére


donpe
aktív tag

Nem rossz, de nem is jó a Stereo 96 beépítettje. Nekem fantáziátlan, kissé lapos. Teszi a dolgát, de olyan semmilyen. Nem jön vele a vigyorgás, meg libabőr, meg stb. még az LCD3-al sem.
Elzenél a háttérben.
Bár arra jó, hogy ha tudom, hogy csak 15-20 percem van hallgatózni, akkor nem nyírom a Night Bluest, csak simán bedugok a Mytekbe.

[ Szerkesztve ]

(#19881) guppy válasza bigmasterg (#19877) üzenetére


guppy
őstag

én pl most is arról hallgatom a Grado-t :)) , ezzel a fejessel teljesen vállalható, másik 2-vel már kevésbé.

(#19882) kolosanyi válasza contaxg (#19879) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor remélem nem nálam lesz, mert úgy néz ki berendelek egyet. Gyakorlatilag így E10 áron hozzá lehet jutni, ez nagyon csábít. :K

(#19883) Deadzone41 válasza kolosanyi (#19882) üzenetére


Deadzone41
őstag

a fülhallgatós topicban nagyobb vele a tapasztalat, keress rá ott, vagy kérdezd meg. nekem úgy rémlik gariztatott már valaki ott, és nem volt gond,

(#19884) mexel válasza kolosanyi (#19882) üzenetére


mexel
veterán

Aksiós most az e17? Nem találom az mp4nation-on. Vagy nem ott kellene keresni?

Viszont találtam egy kis usb-s erősítőt: Topping D1 Mark 2
Erről van valamilyen infó? Jó-nem jó? Kb E10 ár, és hasonló felépítés. Kérdés melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#19885) Deadzone41 válasza mexel (#19884) üzenetére


Deadzone41
őstag

a dac része biztos szarabb, amúgy meg elég lutri.

(#19886) baluka26 válasza Deadzone41 (#19885) üzenetére


baluka26
veterán

Biztos szarabb

És ezt most így légből kapva?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19887) Deadzone41 válasza baluka26 (#19886) üzenetére


Deadzone41
őstag

abból indultam ki, hogy az e10-be korszerűbb usb rész van, de mivel látom koaxról is lehet etetni, ezért legyen akkor csak lutri :)

(#19888) baluka26 válasza Deadzone41 (#19887) üzenetére


baluka26
veterán

E10 sem USB2.0, nem?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19889) bajnokpityu válasza baluka26 (#19888) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de, egy tenor 7022vel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19890) baluka26


baluka26
veterán

schawo, "szuperstúdiós" Dzsingiszkán barátod van a Fókuszban ;]
Mutogatták stúdiót is.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19891) schawo válasza baluka26 (#19890) üzenetére


schawo
titán

Legfeljebb a guminőnek a barátja :D:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19892) baluka26 válasza schawo (#19891) üzenetére


baluka26
veterán

Pedig mondták, amolyan fasza bulváros stílusban, micsoda fullos gáréi voltak ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19893) bkercso válasza Deadzone41 (#19887) üzenetére


bkercso
nagyúr

A korszerűbb nem egyenlő a jobb hangúval.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19894) kolosanyi válasza mexel (#19884) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elvileg ma még az. Egy R1-et adnak hozzá ajándékba (free giftnél lehet választani). Viszont utánaszámolva, ha fennakad a vámon, akkor már baromira nem éri meg berendelni. Ez meg lutri...

(#19895) mexel válasza kolosanyi (#19894) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, de nem találtam, lehet hogy be kell jelentkezni :)

(#19896) kolosanyi válasza mexel (#19895) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor lehet, hogy már nem él az akció, pont ma jár le. :(

(#19897) donpe válasza contaxg (#19872) üzenetére


donpe
aktív tag

A legnagyobb döbbenet az, hogy sokszor a felvétel elején hallom a felvevő helység atmoszféráját a fejesben a háttér neszekkel... :B
Ezt azért nem csak a mytek, hanem az LCD is teszi. :)
Hallgasd meg a Pink Floyd - More Blues felvételét a More albumról (1969) jó minőségben. Nagy fun. :D Rendesen beültet a terembe.
Én csak vigyorgok mint a "rohadt tök". :D

[ Szerkesztve ]

(#19898) szakibá... válasza donpe (#19897) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én itt nem hallok termet, csak egy rugós zengetőt, azt is monóban (mármint csak a zengetés monó). Aztán lehet, hogy tévedek és nem rugós, hanem lemezes. (egy gagyi 1500Ft-os Maxell fülhallgatóval Youtube-ról)

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19899) bkercso válasza szakibá... (#19898) üzenetére


bkercso
nagyúr

egy gagyi 1500Ft-os Maxell fülhallgatóval Youtube-ról
Még nincs ápr. 1. ... :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19900) szakibá... válasza bkercso (#19899) üzenetére


szakibá...
senior tag

Sőt, közben ebédeltem.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.