Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) contaxg válasza bigmasterg (#18348) üzenetére


contaxg
veterán

Jó erősítők szerintem?
Violectric (valószínűleg bármelyik), Hifipisti-féle Tantra (jahh szar IC-és de sokkal jobb :B ), Laconic Night Blues, de még a Mytek belsője is jobb.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18352) fattyu


fattyu
veterán

eleddig nem szólaltam meg de kibaszottul uncsi és undi amit itt csináltok.

nem annyira kifinomultan firkáljátok egymást mint hiszitek. Mindenki érti és vágja, megkockáztatom unja is.

lécci. elég. :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18353) bkercso válasza contaxg (#18351) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Champ egy jó erősítő. Persze mindig van jobb. De a "Jónak biztos nem jó" az nagyon nem ez. Nem értem, miért írod; félrevezető.
Megelőztek.

Chrisnagy13: Bocs, elnéztem, a profilod helyett az aláírásodat néztem! :B

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18354) chrisnagy13 válasza bkercso (#18353) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem történt semmi. :)

(#18355) bigmasterg válasza contaxg (#18351) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hogy legyen valami más téma is:
Mytek-ről jut eszembe.
Itt is írnak róla valamennyit (az oldal alja fele). Ugyan tudom, Jude-nak nem mindig lehet hinni (főleg ha szponzor termékéről van szó), de a mytek pont nem ilyen legalábbis egy mytek hirdetést sem láttam az oldalon és az írást is úgy kezdi, hogy Chesky-nél találkozott először mytek dac-al -> azaz nem a gyártó kereste meg.
Elég jókat ír róla, majdhogy' meghozta hozzá a kedvem. Csak a szokásos dollár euró váltással van bajom, azaz úgysem lenne meg ez sem 1500 dollárból. (Már a saját oldalukon is $1,595.00 = €1,499.00)

Ha dollár áron lenne, akkor még lehet meg is lépném.
Ha eladnám a mytekemet és a halide-t, akkor már nem kellene olyan sokat ráfizetni. (A 192-n meg úgyis van usb is, meg firewire is. A laptopomon meg gyárilag van egy IEEE 1394 feliratú port, gondolom azzal megoldható lenne a hang. Amivel tán' jobb lenne, mint az usb.)

[ Szerkesztve ]

(#18356) contaxg válasza bigmasterg (#18355) üzenetére


contaxg
veterán

Ez jól hangzik! :) Firewire nem biztos, hogy mindig jobb. Évekig hallgattam azzal zenét és nem sírom vissza. De aztán az is lehet, hogy ez is fejlődött! :)

Én is gondolkodom hasonlón de nekem a Violectric DAC felé húz a szívem valamelyik erősítőjükkel párosítva.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18357) bajnokpityu válasza bigmasterg (#18355) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jelentős előnye volna a firewire portolásnak, teknikailag. feszültségek,órázás, stabilitás.
Akiknek a fülére adok, mind jobbnak hallották a firewire teknikát. pl "Valhalla Ákos"
Nekik érdekük sem fűződik az USB erőltetéséből.

De egyébként ne írd le a halide alapján az USB teknikát, van még benne bőven tartalék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18358) bkercso válasza bajnokpityu (#18357) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pro audiós barátaim is ezt mondták, állandóan rá akarnak venni, hogy azt használjak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18359) contaxg válasza bkercso (#18358) üzenetére


contaxg
veterán

És ennek szerinted a jobb hangminőség az oka, hogy a PRO vonalon ezt használják? Szerintem PRO-éknál az üzembiztonság szinte minden fölött áll és a hang sokadik tényező. De egyszerű lesz a dolog! Remélhetőleg Gábor vesz egy Myteket, leteszteli és elmondja mit tapasztalt. Nekem megváltás volt több szempontból is a rendszerből történő menesztése...pattogott, bugos volt a driver, és soha nem bírtam kihasználni a sok csatornás hangrögzítést kínáló rendszert, mivel nem vagyok muzsikus.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18360) bkercso válasza contaxg (#18359) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, pontosan ezek miatt az üzembiztosságban nem ez a nyerő.
Félreérthetően fogalmaztam, mert számomra triviális, hogy hifiznek is hobbiból az említett urak, csak azt nem írtam le. Szóval hifiben kell ezt érteni.
Valószínűleg mindkét technikát lehet a végsőkig fokozni, kérdés az ár/érték arány. Firewire-ös holmik kevésbé ismertek még itt a fórumon, lehetne ezzel is foglalkozni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18361) contaxg válasza bkercso (#18360) üzenetére


contaxg
veterán

Pár éve sokan használtunk TC Konnekt termékeket, de abból is csak egy szűk termékkört, mert Firewire alatt akkor ezek adták a legjobb műszaki megoldást (akkor). Aztán az ezekben felhasznált félvezetők gyártását befejezték. Magát a firewire technikát is félretették sok cégnél, mert az USB jobban elterjedt, ez kellett a népnek. Szerintem megbízhatóbb lehet a firewire a rendszer, de a vacak driverekkel a Konnektek sok nehéz pillanatot okoztak. Más készülékeket is kipróbáltam RME, stb, de egyik rosszabb volt mint a másik hangilag, pedig csak Firewire/Spdif interfacenek használtuk ezeket. Még a Lavry előtt nekem is volt egy utolsó gondolatom ebbe az irányba, de szerintem a hálózai lejátszóké a jövő, spéci SPDIF kimenttel, illetve a stúdió technikában egyre népszerűbb a hálózati kábeles átvitel pécék és interfészek között. Na az is egy jó móka lehet!! :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18362) bkercso válasza contaxg (#18361) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ismerőseim is driverekre és fagyásra panaszkodtak.
És szerintem is a leggusztusosabb módja az adatátvitelnek a hálózati kártya, mivel erre találták ki, nagy a sávszélessége.
Sajna a technikához annyira nem értek, amennyire szeretnék, de nem látom akadáyát, hogy USB-n utolérjék az alaplapot/hálókártyát/stb-t. Csak nagyobb puffer kellene az ASRC-be. De lehet, naív vagyok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18363) contaxg válasza bkercso (#18362) üzenetére


contaxg
veterán

Nos én még annyira sem! :) Egyébként egy Metric Halo-t azért kipróbálnék, de a Weiss az valahogy nem csábít, pedig az nem is sok csatornás stúdió interface.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18364) SunSoul válasza contaxg (#18363) üzenetére


SunSoul
tag

Szerintem neked PrismSound is érdekes lehetne, és abból az Orpheus-t Pesten meg is lehet hallgatni, ha jól tudom. A kistesói (Lyra, kevesebb csatorna) meg árban is ember közelibbek.

(#18365) contaxg válasza SunSoul (#18364) üzenetére


contaxg
veterán

Csak a csatornaszámban van eltérés, vagy másban is? Köszi az ajánlást!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18366) SunSoul válasza contaxg (#18365) üzenetére


SunSoul
tag

A hangért felelős áramkörök és az óra egyezik mindben. Ami számodra még érdekes lehet szerintem, hogy a csatorna számmal csökkennek a választható digitális bemenetek is. A legkisebben már csak USB és TOSLINK van. Részletek.

(#18367) contaxg válasza SunSoul (#18366) üzenetére


contaxg
veterán

:R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18368) Bodz


Bodz
Topikgazda

Az M-DAC meggyógyult, XLR kábelem is van, T1 a fejemen, mehet a zene. :C

(#18369) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tök jó délutánt,estét töltöttünk el Bkercsoval.
Sok zene, sok beszélgetés. :)

Köszöntem a látogatást, és jó utat hazafele!

Ami megérzéseim voltak a szimamppal,ck3al, pandával kapcsolatban voltak, egyetértettünk, helytállóak voltak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18370) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#18369) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Momentdac sajnos nem teljes fényében tündökölt, de igy is jobbnak találtam közepekben,mint essencet, de essence meg mélyben volt jobb. Alaplapi koaxról mentek mindketten. Ez többen kérdezték már, azért írtam ki.

De tényleg tök jót beszélgettünk, fejlesztésekről, tervekről, elmélkedtünk damping faktor 1.3as tényezőjének fontosságáról, stb. Ha nem laknánk vagy 50-60kilóméterre Budapest túlsó végein, sűrűbben találkoznánk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18371) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg laptopról hallgatok zenét. Mikor ölbe veszem, vagy ide-oda rakom, előfordul, hogy kicsúszik a DAC kábele. Létezik-e olyan eszköz, ami vezeték nélkül oszt meg usb csatlakozókat? Amolyan wireless usb hub-ra lenne szükségem, amit mondjuk egy adapter segítségével csatlakoztatnék a gépre, vagy csak simán wifin keresztül a routerre, letenném az asztalra és abba dugnám a DAC-om, a laptoppal pedig odamegyek, ahova akarok, kábelek nélkül?

Én ezt találtam, ez alkalmas lenne rá szerintetek?

(#18372) guppy válasza bmakszim (#18371) üzenetére


guppy
őstag

nem tudom milyen dacod van, de én egy squeezeboxal próbálkoznék a helyedben, amúgy már olvastam olyanról h rooterről meghajtani dacot usb-n keresztül (schawo-nak össze is jött úgy tudom), de ott is az adott eszközön (ez esetben rooter) kell futtatni a lejátszó programot. - legjobb tudomásom szerint

(#18373) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#18370) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Momentdac sajnos nem teljes fényében tündökölt"

Ez mit jelent? :)

(#18368) Bodz: a jó híreknek örülünk. :C Remélem most már rendben lesz minden, és sokáig tudod élvezni az előadásukat. :)

(#18374) bmakszim válasza guppy (#18372) üzenetére


bmakszim
senior tag

Gondoltam, hogy nem lesz olyan egyszerű. Musiland Monitor 01 US-em van egyébként, szóval, ha ezekre gondoltál, akkor felejtős. Nekem drága.

[ Szerkesztve ]

(#18375) bajnokpityu válasza bmakszim (#18374) üzenetére


bajnokpityu
félisten

25-35között van használt classic is.
digi kijárata minőségre ugyanaz,csak 48kHz a max mintavételezési freki.
használtságtól nem kell különösebben félni, a kijelzője "örökélet".

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18376) bmakszim válasza bajnokpityu (#18375) üzenetére


bmakszim
senior tag

Annyira nem fontos, hogy most 30k-t kidobjak érte, inkább vigyázok, h ki ne csússzon a kábel. A musilanddel pedig nagyon meg vagyok elégedve, le nem cserélném. Lehet, hogy nincs értelme, de elég sok magas mintavételezésű albumom van (pl HDtracks-ről), szal 96khz alá amúgy sem adnám:)
Csak gondoltam, ha az az 5k kategóriás kütyü alkalmas lett volna a feladatra, arra még beruháztam volna.

(#18377) bkercso válasza bajnokpityu (#18370) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tényleg jó volt, köszönöm a meghívást! És hasznos tapasztalat- és eszmecsere lett belőle, mint szokott lenni. Az alma pedig egyenesen fantasztikus volt! :)
Ilyen sűrű ködöt még nem láttam, mint este Diósdon, pedig Keszin is durva tud lenni! 20 alatt kellet maradnom, hogy az elágazások féktávon kívül bukkanjanak fel a semmiből.
HD600-al már előjött a különbség a nagy Szimamp és a CKKIII között. De a Panda nyert. Ismét áruknak megfelelően teljesítettek ezek a gépek.

A MomentDAC sajna megmakacsolta magát annak ellenére, hogy fél éve napi szinten hallgatom a melóhelyen. Most is azt hallgatom és már semmi baja! Strange... Az volt a gond, hogy 20-40 másodperc után elkezdett recsegni, halkulni, torzítani, eddig tudtuk csak hallgatni. Kicseréltük a diszkrét opákat IC-kre, úgy nem csinálta, de sajna nem vártuk ki azt a fél percet, erre csak később jöttünk rá. Hazaérve meg már nincs baja. :F

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18378) bajnokpityu válasza bkercso (#18377) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó sokat tanultam most is Tőled :)
Köszike.
Kár,hogy nem szereted a hd600-at, mert látod milyen jó kis füles? Az a legnagyszerűbb, hogy nem akar többet mutatni,mint amit tényleg tud is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18379) Dorian válasza bmakszim (#18376) üzenetére


Dorian
félisten

Azért nem olyan nagy dolog vigyázni hogy ki ne csússzon az USB kábel :)

Ugye innen használsz drivert hozzá? :K

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18380) bmakszim válasza Dorian (#18379) üzenetére


bmakszim
senior tag

Innen használtam a legújabbat, köszi a linket!
A laptopomonak eléggé laza az USB csatija és emiatt könnyen kicsúszik, ha ide-oda pakolom.

[ Szerkesztve ]

(#18381) Dorian válasza bmakszim (#18380) üzenetére


Dorian
félisten

Van már belőle 4.1-es verzió is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18382) bmakszim válasza Dorian (#18381) üzenetére


bmakszim
senior tag

Felraktam.

(#18383) bkercso válasza bajnokpityu (#18378) üzenetére


bkercso
nagyúr

Me too.
Nem olyan rossz a HD600, mint TPA6120-ról, ez igaz. Nem is rossz. Csak nem a stílusom, nem csigáz fel. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18384) krichd1 válasza bkercso (#18377) üzenetére


krichd1
addikt

Így, hogy a fejes a szűk keresztmetszet, melyik lesz a következő ? :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18385) bkercso válasza krichd1 (#18384) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem jó az SRH440. Nem akarok most erre költeni... :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18386) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tudom, kicsit fura kérdés, mert valószínűleg senki sem hallott még innen 192 dsd mytek-et, de
szerintetek Mytek 192 vs Antelope Zodiac Plus ?

[ Szerkesztve ]

(#18387) guppy válasza bigmasterg (#18386) üzenetére


guppy
őstag

a zodiac nem olcsó, lehet megérne egy felutazást BP-re, amúgy contaxg-nek asszem mind 2-höz folt szerencséje

(#18388) bajnokpityu válasza guppy (#18387) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:F

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18389) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Ismeri valaki közületek, ezeket a hangkártyákat?
LINK
[link]

A cél az olcsóság lenne, a hangminőség csak ez után következik.(Ez látszik az árán is.)
RaspberryPi ocsmány analóg kimenetét szeretném feljavítgatni. Mivel az esetek 90%-ban webrádiót hallgatunk róla, jó esetben 128k-s mpc formályában, nem vágyok semmi komolyra :)

Esetleg a 2704 helyett egyéb javaslat?

Köszönöm!

(#18390) fattyu válasza Hyperion (#18389) üzenetére


fattyu
veterán

ha valaki akkor aztán én szarok a fórumos helyesírásra de vazzeg

formályában

tényleg? lécci neee :W

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18391) bkercso válasza Hyperion (#18389) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy lyó hangkártya, élvezhető vele a zene! 2 évig ijet használtam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18392) guppy válasza bajnokpityu (#18388) üzenetére


guppy
őstag

úgy tudom BP-n volt olyan bolt ahol ki lehetett próbálni, ezért ajánlottam a felutazást

(#18393) Hyperion válasza fattyu (#18390) üzenetére


Hyperion
senior tag

:-) jesszuss! Ez azert tenyleg kemeny volt. Lehet neha at kellene olvasnom mielott elkuldom.

(#18394) Hyperion válasza bkercso (#18391) üzenetére


Hyperion
senior tag

:-) hat ez kesz. Meg valaki? :C

(#18395) nsgeri


nsgeri
csendes tag

Sziasztok!

Egy Edifier HCS2330-as hangfalrendszerhez, és egy Shure SHR440-es fejeshez jó választás a FiiO E7-es? (arra lennék kíváncsi, hogy a laptopomhoz kötve minőségjavulást lehetne-e elérni az alaplapi hangkártyához képest a hangfalon (nem e lesz halkabb mint az alaplapi??) és a fejesen is? )

Előre is köszi! :)

(#18396) Deadzone41 válasza nsgeri (#18395) üzenetére


Deadzone41
őstag

álag laptopi alaplapikat ismerve ég és föld lesz, de inkább fiio e10. e7-en nincs line-out hangfalhoz, csak kiegészítővel, e10-ben van gyárilag.

(#18397) bkercso


bkercso
nagyúr

Ezt találtam, ha valaki filléres belépő szintű hangkártyát keresne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18398) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egy ígéretes progi. Van 64 bites is belőle, ezért rögtön kap egy piros pontot.

[ Szerkesztve ]

(#18399) Bodz válasza Bodz (#18398) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg még száz pirosat, mert marha jó. Marad. :K

(#18400) Hyperion válasza bkercso (#18397) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ismertem, de valahogy elsiklottam felette.

Bevallom, eddig nem néztem utána hogy milyen belső chipet tartalmaz. Mint kiderült, ez BB-2902-es, tehát jobb az általam korábban belinkeltnél.
Mivel az ár is kb. hasonló volt, gyorsan meg is vettem :)

Köszönöm a javaslatot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.