Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) bigmasterg válasza Armogur (#18249) üzenetére


bigmasterg
addikt

Próbálj buffer-t állítani.
Milyen lejátszót használsz ?

szerk.: Lassú voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#18252) Armogur válasza fattyu (#18250) üzenetére


Armogur
csendes tag

Eddig Media Player Classicot használtam, két napja pedig a MusicBee-vel ismerkedek.
Ebben lehet állítani buffert?

(#18253) fattyu válasza Armogur (#18252) üzenetére


fattyu
veterán

nemismerem. foobar wasapi pluginnel és 50ms bufferrel csak nagyon ritkán csinálja. olyankor belekattintasz a seeker barba és le van tudva.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18254) Audison válasza Armogur (#18252) üzenetére


Audison
senior tag

Meg lehetőleg ne menjen mellette a torrent sem. Nekem olyankor szokta csak.

(#18255) bajnokpityu válasza ntomka (#18248) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a baj, h fel milla feletti cuccokkal latom ertelmet, ad atalakitoja meg ilyen keveseknek van. Lavry szintu cuccal nincs ertelme, biztosan barki jo fulu altal hallhatoan gyengebb lesz. Amikor hangositottam, csak amator koncertfelveteleket csinaltunk, ott demonak eleg volt egy alacsony szint, amig nem volt penz Deneverre.

Hrt akadasra: ha rosszul van beallitva,i7esen ssdrol hajtva is meg tud szakadni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18256) contaxg válasza Armogur (#18249) üzenetére


contaxg
veterán

Az a valaki nem hivta fel a figyelmed arra meg a vasarlas elott, hogy kb 10 eves PC-vel lehetnek ilyen gondok? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18257) SunSoul válasza contaxg (#18247) üzenetére


SunSoul
tag

Olvasottak alapján inkább a gold-ok amit szeretnek Lavry-ból, a 10-eseket közép kategóriában szokták emlegetni. Weiss és Prism Sound esetleg Apogee komolyabb darabjaira szoktak még referenciaként hivatkozni. Egy ilyen eszközzel megfelelő körülmények között készített vinyl másolat ami érdekes lenne szerintem.
Az analóg szalagos "átjáratást" szokták használni a hangzás "dúsítására", de ott pont fordított a sorrend. Ha jól tudom még plugin formájában is van ilyen (persze az nem "igazi" megoldás).
Remélem Pityunak összejön a dolog, és majd ph-n is olvashatunk róla. :)

(#18258) Ear001 válasza bajnokpityu (#18241) üzenetére


Ear001
addikt

Nem értem, hogy kerül ide tápkábel, AN/Kondo VZ interkonnektbe szeretett bel ContaxG hirtelen. A Hifipiacban valaki éppen 230 000 kér érte éppen.

(#18259) Ear001 válasza SunSoul (#18245) üzenetére


Ear001
addikt

Persze, és kiderült, hogy egy jó lemezjátszó egy nagyon-nagyon jó phono előerősítővel még egy semmi különös A/D -vel is olyan digitális anyagot csinál, ami sok tekintetben jobb, mint a legjobb CD felvételek. Csak marha macerás otthon összeszerkeszteni a kész anyagot.

(#18260) krichd1 válasza Armogur (#18249) üzenetére


krichd1
addikt

Használj Foobar2000-et, töltsd le hozzá a Wasapit. Állítsd át kimenetként hogy ezt használja. Kétféle van belőle, az event és a push. Én wasapi eventet használok 1000ms-os bufferrel, ezzel nagyjából stabil.
Nem biztos hogy a géped gyenge hozzá, nekem 2 magos laptoppal is csinálja ezt néha. 1.1-es USB elég hozzá gyári adat szerint. Az elején én is szenvedtem vele, mire megtaláltam a megfelelő beállításokat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18261) Bodz válasza Audison (#18254) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Foleg gyengebb gepeken, Win7 alatt, torrent kliens hasznalatakor az egekben van a DPC latency. :(

(#18262) bajnokpityu válasza Ear001 (#18259) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bizonyos ertelemben egy 20rugos lemezjatszo is jobb, mint egy millas cd. Ha az ad lavry olyan szintu, mint a da10, en bizony nem hasznalnam referencia szintu masterelesre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18263) Armogur válasza fattyu (#18253) üzenetére


Armogur
csendes tag

Leszedtem a 18-as verziójú foobart, azt próbálgatom most.
Wasapi plugin mire szolgál?
Elsőre nem nagyon pattogott, de akkor 16 biten volt, feljebb raktam, akkor elkezdett pattogni megint.
Buffernek nem kevés az 50 ms? Próbálgatom 1-3000 ms között, de csak van pattogás, visszaállítom 16 bitre, hátha megszűnik.

(#18264) Armogur válasza contaxg (#18256) üzenetére


Armogur
csendes tag

De mondta, mert neki is hasonló gépe van, de úgyis akarok venni egy laptopot, amivel jól tudok majd zenét hallgatni.

(#18265) Audison válasza Armogur (#18263) üzenetére


Audison
senior tag

Wasapi használatával kikerülöd a Windows mixert így bitpontosabb hangot kapsz. A buffer értékkel kísérletezgetni kell, de általában jó az 50ms.

(#18266) bkercso válasza Armogur (#18263) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak akkor tedd 16 bitnél feljebb, ha olyan az anyag, amúgy fölösleges. Én a task managerben szoktam a foobarnak nagyobb priortást adni, ha terhelem a gépet, hogy ne akadjon a lejátszás. Pattogni az enyém nem szokott, így nem tudom, számodra ez megoldás-e.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18267) Deadzone41 válasza SunSoul (#18245) üzenetére


Deadzone41
őstag

ennek komolyan mi értelme lenne? :F

Armogur: húzd ki-be, tedd át másik usb portba, próbáld ki az aimp nevű lejátszót, nézd meg más programok alatt is csinálja-e a pattogást.

[ Szerkesztve ]

(#18268) Ribi válasza Armogur (#18264) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen minőségű zenét hallgatsz?
Nekem volt egy gyenge noti ami nem bírta az SACD-t, de minden mást simán elvitt.
Task managert nézd meg hogy mennyire van terhelve a proci, hogy az-e a gond.

(#18269) contaxg válasza SunSoul (#18257) üzenetére


contaxg
veterán

A Lavry Gold az egy külön kategória mind technikailag, mind hangilag és persze árban (10000USD egy stúdió DAC-ért?)... pl. a Sony Classic használja masteringre. A DA10 ennek a világnak a belépő, alsóközép szintje (szerintem).

Ear
Ma vettem a gyerekszobába hangszóróvezetéket. Vékonyat kértem, mert ilyen beszorítás vacakba kell...a hölgy sajnálkozva mondta, hogy csak a drágább van most, mert a másik elfogyott. Kérdezem, hogy mitől drágább? Hááát, hogy több réz van benne!.... Hűha!....És ez mibe kerül?.....45Ft/méter :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18270) Armogur válasza Audison (#18265) üzenetére


Armogur
csendes tag

Wasapit sajna nem tudtam feltenni, mert Win7 kell neki, hiányzott neki valami dll file.
Amúgy foobarral kísérleteztem, egy ideig úgy tűnt, jobb lett, de csak megmaradt a pattogás, pedig feltettem magas prioritásúnak, és a buffert is állítgattam egészen 5000 msec-ig.
Hogy tudjátok, kb. miről lehet szó, az erős pattogás kb. egy-két percenként jelentkezik, és csak egy erős csattanó hang. Ezenkívül van még másfajta akadás jellegű zaj is néha, de ez a legzavaróbb, a sziszegés megszűnt, az egy-két másodpercig tartott.

Amúgy lefuttattam egy DPC Latency Checker nevű progit, és miközben ment a DAC, kb. 120 microsec körüli volt a latency, néha ment fel egy pillanatra 1000 fölé, amikor elküldtem egy fórumra egy hozzászólást. Most hangkártyán keresztül 30 körüli értéken van.

(#18271) bkercso válasza Armogur (#18270) üzenetére


bkercso
nagyúr

milisec az :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18272) horky


horky
csendes tag

38 illetve 60 ohm -os fejeshez mivel járnék jobban ? Laptophoz + mp3/+teló/ lejátszóhoz lenne használva.

Hangkártya Xonar usb
fiio e10 ez nem hurcolható telóhoz,
fiio e3-e6 ?

(#18273) contaxg válasza Armogur (#18270) üzenetére


contaxg
veterán

Én biztos nem szenvednék ezzel tovább! Jómagam pár nap vacakolás, a gyártóval történő levelezés után, sőt még egy drága aktív hub megvásárlása után belenyugodtam, hogy a pécém USB-je nem igazán USB Audio barát. De ez 2002-ben talán nem is volt még annyira szempont.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18274) bigmasterg válasza Armogur (#18270) üzenetére


bigmasterg
addikt

50-en próbáltad a buffert ? (estleg nézd meg 120 körül is)
Wasapit innen szedted ? Itt meg install.

(#18269) contaxg :
Mit kell hallgatnia szegény gyereknek ? :) Beszorítós erősítő, 45 ft-os kábel...biztos valami rosszat csinált. :DDD

(#18275) SunSoul válasza contaxg (#18269) üzenetére


SunSoul
tag

Ez sem olcsóbb, meg ez sem. Legmagasabb minőségű outboard eszközöknél jellemző a 10000USD feletti ár.

(#18276) Armogur válasza Deadzone41 (#18267) üzenetére


Armogur
csendes tag

Próbáltam én már az összes USB portot, és vagy 4 progit, talán a legkevésbé a foobarral pattogott, de ezzel is sajnos. A procit nem terheli túl, olyan 10-15% körül mozgott a terhelése, és a pattogásoknál sem ugrik meg.
Olyankor is pattog néha, amikor csak a zenelejátszó progi volt megnyitva, szóval nem értem.

(#18277) Deadzone41 válasza horky (#18272) üzenetére


Deadzone41
őstag

attol fugg milyen telefon, mert sz@r jelet folos erositeni, viszont pl a wolfis voodoos telok kihajtjak a 60ohmost is szvsz, ezért ahhoz meg emiatt folos. laptophoz e10 tokeletes, ha ragaszkodsz a telefon erositéséhez akkor e7 vagy e17 ha van rá keret

(#18278) Laybee válasza Armogur (#18276) üzenetére


Laybee
őstag

Hülye kérdés: véletlenül nem a hanganyagban van a pattogás?

(#18279) brooaaf


brooaaf
csendes tag

Sziasztok, tanacsot szeretnek.

Valamilyen DAC-ot szeretnek fejhallgato erositovel. a terv az, hogy a pc alaplapi optikai kimenetet kotnem a dacra. USB nem lenyeges, emiatt johetnek hasznalt cuccok is, viszont jó lenne, ha 20e korul megallna a dolog.

Az avx-en hirdetett Zerorol lecsusztam sajnos :(
A fules egy audio-technica ath-m40fs.

koszi,
brooaaf

(#18280) Deadzone41 válasza brooaaf (#18279) üzenetére


Deadzone41
őstag

fiio e10, és felejtsd el az optikait!

(#18281) brooaaf válasza Deadzone41 (#18280) üzenetére


brooaaf
csendes tag

mi a baj az optikával? mint teljesen hozzá nem értő kérdezem. (bar ez nyilván mar az elozo leirasbol kiderult :)) )
en azt hallom/olvasom szinte mindenhol, hogy az usb hajlamos osszeszedni az alaplapi zajokat es minden mast, ami a pc-re van kotve. gondolom az optikaval ilyen problema nincs.

az e10-et azert csekkolom, koszi

szerk:
az e10-en csak 3,5 jack van, a fulesemen viszont 6,3-as.

[ Szerkesztve ]

(#18282) Alpee


Alpee
aktív tag

nekem olyasmi problemam van wasapi push-al, h ha egy uj zeneszamot akarok hallgatni, duplaklikk utan odakakil a dac... kikapcs, 10 mp mulva vissza es igy mar lejatssza ha meg hagyom magara a playlistet lejatszani akkor nincs baj...
buffer 50 ms, event-el pattog ha valami egyebbel is foglalkozom mellette
valaki talalkozott ilyesmivel?

(#18283) Alpee


Alpee
aktív tag

brooaaf: atalakitas miatt jitteres lesz a jel i2s -> spdif -> optikai jel atvisz optikai -> spdif -> i2s
koax eseten i2s -> spdif jel atvisz spdif -> i2s

vagyis koax jobb mint optikai

ha az usb receiver a dacbol kap tapot es nem a pcrol akkor sokkal tisztabb, usb szvsz. meg jobb mint optikai

[ Szerkesztve ]

(#18284) Deadzone41 válasza brooaaf (#18281) üzenetére


Deadzone41
őstag

ezt majd a hozzáértők elmondják.

a jack-re van megoldás: átalakító. esetleg bkercso diy cuccai közt nézz szét. 20 pénzből nincs nagy választék.

(#18285) contaxg válasza Alpee (#18283) üzenetére


contaxg
veterán

Néha meg az alaplapi (rossz) SPDIF-nél is jobb az USB... ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18286) Deadzone41 válasza contaxg (#18285) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha 100eFT alatti USB kábellel van összekötve, akkor kizárt :N

(#18287) contaxg válasza Deadzone41 (#18286) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18288) ntomka válasza Deadzone41 (#18286) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tökmindegy, ha mögötte nem egy atomtengeralattjáró van. :N

ツ Headphones on - World off

(#18289) Alpee válasza Deadzone41 (#18286) üzenetére


Alpee
aktív tag

sztem meg van az az atalakito, ami alap kabellel is veri az alaplapi koaxot...

node 18282-re semmi otlet?

[ Szerkesztve ]

(#18290) Armogur válasza Laybee (#18278) üzenetére


Armogur
csendes tag

:)

(#18291) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#18286) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az nevet aki utóljára nevet.

szarok bele,maradjon süket,aki az akar maradni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18292) contaxg válasza ntomka (#18288) üzenetére


contaxg
veterán

Vagy egy naperőmű? Ettől olyan kicsi a jitter, hogy na!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18293) bkercso válasza brooaaf (#18281) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmi baj az optikával. A legtöbb opto vevő 300ps körüli jitterrel bír, míg az USB-k 500-2500 között. Vegyélbátran optot, olcsóbb is.
20-ért nálam csak vagy erősítő vagy DAC van, inkább valami használtat néznék. 10k-ért hirdetnek HeadBuffert AVX-en, ha még megvan. Újabb 10-ért csak találsz DAC-ot...

Contaxg: a srác azért betehetett volna 1-2 görbét. Az akkutöltésnek és a napelemnek is van optimális munkapontja, az akkué töltöttségfüggő, a napelemé meg napsugárzás- és hőmérsékletfüggő, így a töltő és az inverter elhagyása számomra azért nem olyan triviális. Na mindegy, nem kockulok. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18294) krichd1 válasza bkercso (#18293) üzenetére


krichd1
addikt

Van használt Presenter is 10k-ért.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18295) contaxg válasza bkercso (#18293) üzenetére


contaxg
veterán

Tök jó ha fontos a galvanikus leválasztás (földhurok ellen, stb), de egyénként erősen felejtős. Még az egyik legdrágább japán csoda optikai kábelen keresztül is jobb volt egy koax kábel tizedáron... Szerintem és tapasztalatom szerint inkább egy közepes USB mint egy jó optika.

(#18293) bkercso
Charles egy külön kategória! Írj neki ha gondolod!
Tényleg jó fej és segítőkész nagyon!
Vannak persze vad dolgai is...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18296) t.sandor


t.sandor
csendes tag

hiVOX 1.1 DAC vagy Hivox Lupus 2éri meg jobban a közel hasonló árát?

(#18297) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#18291) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ne legyen igazam, de ez a coax, optika, usb hármas a One-nál úgy elbukna egy vakteszten, hogy csak na. :D

(#18298) bkercso válasza krichd1 (#18294) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez az 1-es verzó lesz szerintem.

contaxg: köszi, majd ráírok ha ráérek. :D

chrisnagy13: vagyis mit állítasz?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18299) chrisnagy13 válasza bkercso (#18298) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hogy szinte mindegy miről megy. :) De, ha itt lesz a coax kivezetésem letesztelem alaposan. :))

(#18300) bkercso válasza chrisnagy13 (#18299) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért, teszt nélkül írtál ekkora butaságot? :) Remélem, nem veszed bántásnak. Fejleszd kicsit a rendszeredet szerintem. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.