Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) baluka26 válasza Deadzone41 (#19649) üzenetére


baluka26
veterán

Mármint pontosan mit próbálsz ki?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19652) bajnokpityu válasza baluka26 (#19651) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát ez az... nem a dampingot fogja hallani,hanem dampingot, meg még valamit...

Guppy: csak egy buffer az a cső az elején. a végfoknak nem sok köze van ehhez. Az kb csak szinezni van bent.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19653) bkercso válasza dudika10 (#19650) üzenetére


bkercso
nagyúr

A damping azt mondja öeg, mennire csillapítja az erősítő a hangszórót. Csatlakozom Pityuhoz, miszerint az erősítő hangja is változhat a terhelés függvényében, ahogyan a hangszóróé a csillapítás függvényében.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19654) Deadzone41 válasza bkercso (#19653) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha a méréseket végző personalaudio-ék által használt erősítő frekimenete változna a ráadott plusz ellenállástól, akkor minden hasonló impedanciás fejhallgatóval hasonló változásokat kellett volna mérniük. legalábbis a józan paraszti eszem ezt mondja.

(#19655) dudika10 válasza bkercso (#19653) üzenetére


dudika10
veterán

Erről most azért nem írtam, mert már egyszer egy hasonló témánál (120Ohm-hoz tervezett fejhallgatók és az adapterek) pontosan ugyan ezt írtam.
Viszont szerintem két jó erősítő közt a különbség kisebb.
A terhelés hatására bekövetkező változást is ki lehet méregetni.

(#19656) baluka26: ez is fejhallgatófüggő. De elég sok. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19656) baluka26


baluka26
veterán

Valaki nézte Tyll legújabb írását?
Fejeskábeleket mért, és az lett a konklúziója, hogy az ő cuccával ilyet nem lehet mérni, és más eszköz kellene. Viszont eléggé érdekes különbség volt a fejhallgató bal és jobb oldala között. És mi miatt? Egyik oldalt a párna nem illeszkedett tökéletesen a fejre.

Innentől kezdve emberek fején mennyi differencia lehet ilyesmiből?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19657) Deadzone41 válasza baluka26 (#19656) üzenetére


Deadzone41
őstag

zártaknál még a nyitottaknál is jóval nagyobb. felhelyezés függővényében változik a frekimenet, ezért átlagolnak több mérést, a fejest mozgatva jobbra balra. (főleg emiatt nem túl célravezetőek az olyan hallgatásos tesztek, ahol a két eszköz meghallgatása között leveszik a fejhallgatót valami okból.) aztán ott van még, hogy nem lehet két egyforma drivert gyártani, és amiatt is eltér a két oldal frekimenete.

[ Szerkesztve ]

(#19658) Zoli133 válasza mexel (#19646) üzenetére


Zoli133
őstag

Hallgattam E10-et, személyes véleményem, hogy árkategóriájában mindenképp jó ár/érték arányú a gyári megoldások közt, kellően kompakt is. Az új szériáknál a legtöbb hibát elvileg javították (potméter, jack).

Bár ahogy nézem már eldöntetett a kérdés. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#19659) bkercso válasza Deadzone41 (#19654) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az impedancia nem ellenállás, hanem reaktív ha úgy tetszik, "visszarúg". szóval a damping - magyarul csillapítás - "megeszi", amit visszarúg a reaktív terhelés, és ez intermodulációs és hasonló torzításokat okoznak, tehát változhat az erősítő hangja. Az, hogy mit és mennyire rúg vissza a hangszóró, frekifüggő is, meg nem csak az imp. abszolútértékétől függ, hanem hpgy mennyire reaktív, tehát mennyire nm ohmikus (kapacitív vagy induktív). Egy hangszóró zömében induktív, de valójában komplex terhelés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19661) Dave™


Dave™
nagyúr

Nálam landolt donpe essence one-ja. Tippeket és javaslatokat örömmel veszek tuningra :) Illetve ha van ötlet pci-e x1 formátumú koax-szal rendelkező értelmes árú kártyára, akkor azt is, alaplapi nincs, másik szabad slot nincs (HP microserver szolgál HTPC-ként).

Ja és az LCD3 bitang jó, egyetlen egy "hibája" van csak, a tér szélessége, amúgy zseniálisan jó volt! A legjobb, amit eddig hallottam. Köszi a lehetőséget :)

(#19662) baluka26 válasza Dave™ (#19661) üzenetére


baluka26
veterán

LCD2 majdnem ugyanazt tudja :)

Chrisnagy és Pityu tuningolt Essence-et. Őket kérdezd.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19663) Deadzone41 válasza bkercso (#19659) üzenetére


Deadzone41
őstag

szerinted lehetséges, hogy a personalaudio-n mért eltérések az erősítő terhelésre való érzékenységéből és nem a fejhallgató elektromos csillapítatlanságából adódnak? és lehetséges, hogy másik erősítővel nem is jelentkeznének?

belebotlottam egy mérésbe, [link] ez azt a jelenséget írja le, amiről ti beszéltek?

[ Szerkesztve ]

(#19664) Bodz válasza Dave™ (#19661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elsőre ez jutott eszembe. Koax az van rajta, sőt erősítős is, az ára sem vészes. :))

[ Szerkesztve ]

(#19665) Dave™ válasza Bodz (#19664) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na, haladunk, köszi :) Erősítő mondjuk abszolút nem kellene rá, mert minek, csak a digitális jel jöjjön ki. Ahhoz egy kicsit soknak tűnik a 16k, de egyelőre még ez a legolcsóbb eddig, köszi :)

Olyan is eszembe jutott, hogy HDMI-n megy a jel a TV-be, azon van optikai kimenet, és azt tovább lehet vinni essence one-ba :D Tudom, elég barbárnak hangzik, de pl. az xbox így lesz rákötve, mivel azt máshogyan nem is nagyon lehet. Kérdés ez rosszabb lenne-e, mint a közvetlen USB. Nekem így nem tűnt rossznak, az opamp csere szerintem jobban hallható lesz, de ez csak tipp persze, nem tudom mennyit változik.

baluka: tekintettel arra, hogy ez egy entry level szerver (legalábbis erre pozicionálták), egészen biztos :) Alaplapi hang úgy egyáltalán nincs, talán így jobban el tudod helyezni a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#19666) bkercso válasza Deadzone41 (#19663) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elsőre úgy tűnik, igen. De méd egyszer: erre a jelenségre a feekimenet nem túlinformatív, mert a "visszarúgások" időben elnyúltak, mivel ezek rezonanciák. A vízesésdiagram való ennek mérésére, ami ugyan ez, csak van egy 3. tengely: az idő.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19667) baluka26 válasza Dave™ (#19665) üzenetére


baluka26
veterán

Biztos nincs spdif header alaplapon?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19668) baluka26 válasza Kalandor (#19660) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként nem lenne baj, ha egy ilyen fórumban ahol nem sok résztvevő van, és sokan ismerjük egymást személyesen is, nem volna baj, ha egyenesen a másiknak mondanánk meg, ha problémánk van vele. Szerintem ennyi elvárható itt :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19669) bajnokpityu válasza Dave™ (#19665) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kiejezetten erősen reagál asus az opa csereberére. Nem jó ötlet TVn keresztül ide-oda konvertálgatnod a digi jelet. Sztem az USBnél gyengébb lesz így.

Egy 5-6e Ftos koaxos hangkarit venni bele, meg másik 6-8e Ftos digi koax (pl a furu alfából 1 métereset 5500ért vettem apróban) sztem megéri ennyit beleinvesztálni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19670) Dave™ válasza bajnokpityu (#19669) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ennyiért vennék is kártyát, de nincs pcie x1-es (csak jóval drágábban), nekem pedig nincs más slotom sajnos. Emiatt meg biztosan nem cserélem le a microservert. Lehet még az a 16 ezres asrock sem lenne jó, ki tudja, lehet csak asrock lappal megy.

(#19671) Bodz válasza Dave™ (#19670) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen igaz, eszembe se jutott volna, hogy egy külön termékként kapható hangkártya csak a gyártó lapjaiban megy. :B Így viszont kicsit drágább kaland lenne a koax beszerzés.

(#19672) baluka26 válasza Dave™ (#19670) üzenetére


baluka26
veterán

Milyen alaplap van pontosan abban a microserverben?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19673) Dave™ válasza baluka26 (#19672) üzenetére


Dave™
nagyúr

Meg fogsz lepődni, de HP :) Nyilván valaki OEM gyártja nekik, talán a foxconn, de ezen SEMMI sincs, ami nem szükséges rá mint microserver, így a coax digitális hangkimenet nyilván nincs. Hidd el nekem, teljesen puritán cucc, nincs alaplapi hang sem, mindössze egy d-sub (vga), USB-k, esata és egy gigabit LAN. Meg egy 16x pci-e (ebben van egy vga a HD filmek miatt), meg van még egy darab pcie x1. Ezeken kívül semmi az ég világon. Viszont csendes, kicsi, alig fogyaszt, kétmagos, van benne 8G ram, olcsó volt és bele lehet rakni 5 HDD-t, ideális file szervernek vagy egyszerűbb HTPC-nek otthonra.

Ilyesmit képzelj el.

[ Szerkesztve ]

(#19674) baluka26 válasza Dave™ (#19673) üzenetére


baluka26
veterán

Enyimén is csak 4 tüsi van, arra kell rárakni digit kijáratot, így kétezerből megúszom eBay-ről coax outot. :)

De akkor így tényleg nem lesz olcsó, használd USB-vel. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19675) Dave™ válasza baluka26 (#19674) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt fogom tenni :)

(#19676) baluka26


baluka26
veterán

Mivel ma később megyek focizni, mint szoktam, gondoltam megint nekiállok szakibá tesztjének ABX-szel, és megint sikerült 4/5-öt hozni, most inkább logba mentettem ki, screenshot bonyolult, parancsoljatok:

foo_abx 1.3.4 report
foobar2000 v1.2
2013/02/10 08:38:33

File A: C:\Users\Balu\Desktop\ABX_teszt\eredeti.wav
File B: C:\Users\Balu\Desktop\ABX_teszt\3X AD-DA.wav

08:38:33 : Test started.
08:39:46 : 01/01 50.0%
08:40:12 : 02/02 25.0%
08:41:02 : 03/03 12.5%
08:41:15 : 03/04 31.3%
08:41:43 : 04/05 18.8%
08:41:53 : Test finished.

----------
Total: 4/5 (18.8%)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19677) baluka26 válasza baluka26 (#19676) üzenetére


baluka26
veterán

És még mielőtt megvádolnának azzal, hogy az idő alapján csak tippelgetek, 5 másodperces részletet hallgatok, A mintát összehallgatom X-szel, utána csak belehallgatok Y-ba, és döntök.
Van, hogy ezt kétszer megcsinálom, van, hogy egyből egyértelműen hallom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19678) guppy válasza baluka26 (#19677) üzenetére


guppy
őstag

Kéne már az a 10/10 es is :)) , amúgy én is ezzel a módszerrel csinálgattam a vaktesztet, de az első 3-4 után mindig elkezdem elrontani, és inkább abbahagyom :N

(#19679) Deadzone41 válasza baluka26 (#19677) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez eddig 10/8. ha a kövit is 4/5<-re megcsinálod, akkor már jó vagy! [link]

[ Szerkesztve ]

(#19680) baluka26 válasza Deadzone41 (#19679) üzenetére


baluka26
veterán

Ha jobban leszek jövő hétvégén akkor megcsinálom majd, hét közben inkább hanyagolom, suli eléggé leszív.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19681) mexel


mexel
veterán

Akinek van Fioo E10 egy kérdésem lenne: a poti nem recseg, nem kh-s? Ami nálam van tesztdarab annál sajnos hallom a poti recsegését (csak zene közben lehet hallani, amikor nincs semmi adatfolyam akkor gondolom lekapcsol, ezért olyankor semmit sem hallani)

Más: XP alatt simán megtalálható SPDIF kimenetként és beállítható a lejátszóban.
Win 8 alatt (akkor win 7 is gondolom) viszont a lejátszóban Direcet Sound, Wasapi vagy Wasapi extra-ként választhatom, vagy az Asio-ban. Itt nem lehet kihagyni a win különböző mixereit vagy az asiot? Melyiket érdemes használni?

Illetve mégsem: Az Aimp 3 alatt vannak a felsorolt lehetőségek, az Aimp2 mivel nem támogatja az Asio-t vagy a wasapi-t ott simánSPDIF illesztőként látszik. Ott viszont manuálisan kell beállítani hogy 16 vagy 32 bit legyen. Melyiket válasszam? Gondolom a 16 bit a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#19682) guppy válasza mexel (#19681) üzenetére


guppy
őstag

Aszem az E10 támogatja a 24bitet is, választ azt, 32 bitet biztos vagyok benne h nem tud.

(#19683) bkercso válasza mexel (#19681) üzenetére


bkercso
nagyúr

Oyan bitmélységet állíts be, amilyen a hanganyagod. A legtöbb zene CD-ből grabbelt, így 16-bites. Az E10 elbánik a 24-bites adatfolyammal, de a mefizikai megvalósítása miatt csak 17 bit felbontást tud (az eretnek nwavguy mérése szerint), így a túlmintavételezéssel csak 1 bitet, vagyis 6 dB-t nyersz. De próbáld ki, hallgasd meg!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19684) Dave™ válasza mexel (#19681) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az E10 egyik hibája a poti rossz együttfutása alul, használd a low gainnel (kapcsoló alul), illetve a jack is elég silány rajta, forgasd olyan pozícióba, hogy ne recsegjen.

(#19685) mexel válasza bkercso (#19683) üzenetére


mexel
veterán

Igen, olvastam hogy nem igazán megy a 24 bit az E10-nek. A zenéim valószínűleg 16bit-esek. A lejátszó kimenetén 24 bit nem is állítható, csak 32.
Ha a zene 16bit-es és 32-re állítom az gond, vagy akkor is csak 16 lesz, vagy maradjak a 16-nál? Különbséget nem hallok egyébként, így csak elméleti a kérdés :)

Dave™: ez a tesztdarab még az első szériás, igaz. Az együttfutás valóban nem jó, kis hangerőn hallani. Nem a jack recseg, hanem a poti "kh"-s. Ez jellemző ezekre a potikra? mert ez eléggé megkérdőjelezi a vásárlást ha pár hónap múlva minden hangerő állításkor recseg.

[ Szerkesztve ]

(#19686) p_adam válasza mexel (#19685) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs is különbség, csak 0-ákat ír be a helyekre.
Ezzel szemben pl. az upsampling szoftveres lejátszóval valóban degradálhatja a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#19687) Dave™


Dave™
nagyúr

Kipróbáltam az essence one-t optikai bemeneten, és meglepően jó, illetve egyelőre nem tűnt fel semmi furcsaság. Megkockáztatom, hogy jobb, mint USB-ről, ami annak fényében érdekes, hogy nem direktben van összekötve optikaival, hanem HDMI-TV-optikai a megoldás :) Mondjuk ügyes kis TV-m van, a DAC része is egész tűrhető TV létére, és a jelek szerint ezt az átkötést is egészen jól megoldja :) Majd még próbálgatom, hogy jobb, de egyelőre teljesen korrektnek tűnik.

mexel: a jack is recsegős sajnos, típushiba. Az enyémen is az volt, nem a poti miatt recsegett, annak csak az együttfutása volt rossz. Azért zárd ki a jacket, nehogy mégis az legyen a ludas.

(#19688) mexel válasza p_adam (#19686) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!

Dave™: 100% hogy a poti, a poti sercegésnek tipikus hangja van, és csak a poti mozgatásakor jelentkezik. Semmilyen más mozgatásra (jack) semmi gond sincs. Kicsit elszomorít a dolog. Nem túl sokat lehetett pedig ez a darab sem használva szerintem.

(#19689) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Adott egy DIY canamp (fpalotas munkája). Azt csinálja néha, hogy a bal csatorna teljes hangerőn szól, a jobb viszont néma. Rögtön bekapcsolás után fordul elő leggyakrabban, vagyis amikor még hideg.

Jól gondolom, hogy a poti akarja megadni magát?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#19690) p_adam válasza mexel (#19688) üzenetére


p_adam
addikt

Van valami erre való kontakt spray az általában meg szokta oldani a problémat.

(#19691) Fandango


Fandango
veterán

Kicsit offtopic itt, de mivel a hozzaertok ebbe a topicban laknak ezert itt kerdeznem meg, hogy ha flacbol konvertalok aact nero encoderrel foobarban (Format: AAC (Nero), VBR, Q1.00. ilyen beallitassal) akkor a minoseg romlas mennyire erzekelheto mondjuk egy jobb lancon?

(#19692) Dave™


Dave™
nagyúr

Nos, valóban nagyon jó cucc ez az essence one, a hangja is szuper, de a legjobb dolog mégis csak az, hogy állandóan bedugva lehet a fejes, és ugyanaz az eszköz más hangerővel tudja kiszolgálni a hangdobozokat is. Dobozokkal kapásból érezhetően jobb volt, mint a DACport, fejessel elsőre azért furcsa volt valami, leginkább a magasaknál, meg a mélyek is kicsit a háttérben voltak, de kivéve a tágítást minden helyrekerült. Végre tudom hallgatni az AD2000-et is, eddig lusta voltam átdugdosni, el is szoktam tőle, pedig kár volt :) Ha majd lesz valakinek eladó opamp csomagja, jelezze, jutányos áron érdekelhet :) Leginkább csak a kíváncsiság/miért ne alapon, mert így is tetszik. Ja és ugyanitt van egy eladó DACport is, bár érzem ebből head-fi lesz, itthon nem túl elismert szegény valamiért :)

(#19693) chrisnagy13 válasza Dave™ (#19692) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Ja és ugyanitt van egy eladó DACport is, bár érzem ebből head-fi lesz, itthon nem túl elismert szegény valamiért"

Lenne pár tippem... ;] ;]

Opampról majd még egyeztetünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#19694) Dave™ válasza chrisnagy13 (#19693) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért vagyunk hárman is, akinek nagyon tetszett, meg még pár ember, akinek bejött :) Na meg a hazai viszonylatok nem túl reprezentatívak, külföldön szeretik :) Jó cucc ez, főleg ilyen méretben. Nem engedem bántani :)

(#19695) chrisnagy13 válasza Dave™ (#19694) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Majd hallgatod 1-2 hétig a One-t. Ha még akkor meglesz a DACport és bekötöd, szerintem az lesz az első kérdésed, hogy mi ez a sz.r?! :DDD

Nem bántom tovább... Hallgassa nyugodtan akinek tetszik. :) De jól váltottál. :))

[ Szerkesztve ]

(#19696) baluka26 válasza Dave™ (#19694) üzenetére


baluka26
veterán

Tied 10 ohm kimenő impedanciás?

Deadzone: Sikerült ma tesztelni a dampingot?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19697) Dave™ válasza baluka26 (#19696) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen.

(#19698) Deadzone41 válasza baluka26 (#19696) üzenetére


Deadzone41
őstag

igen, előbb értem haza. hd600-al nem volt olyan nehéz kihallani, 10/10 ment vakon. picivel lassabb, több mély volt 120ohm-os adapterrel, itt nem kell égbekiáltó difire gondolni, ha nem ab-zod valszeg fel se tűnik. az ad1000-el nem hallottunk semmit amibe kapaszkodni lehetne vakteszten, így nem is próbálkoztunk, csak tippelgetés lett volna valszeg'. a dba-02-vel lusta voltam már neki állni, így is a végére hagytuk az egészet, de slfln, (meg a mérés) szerint azzal van a legnagyobb difi a keresztváltó miatt.

mexel: ne izgulj, a benchmark dac1 se tud natív 24 bitet usbn-n :)

[ Szerkesztve ]

(#19699) mexel válasza Deadzone41 (#19698) üzenetére


mexel
veterán

A poti miatt jobban aggódok mint a 24 bit miatt. Ezért a pénzért ez a hang jó, ráadásul nekem a mobilitása és egyszerűsége tetszik. Jó ötlet az usb-n keresztüli SPDIF kimenet.

(#19700) Deadzone41 válasza mexel (#19699) üzenetére


Deadzone41
őstag

ne aggódj a poti miatt, a szénréteg potik azok ilyenek. persze vannak jobbak a drágább kategóriába, de azok se tökéletesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.