Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Dorian válasza pedrő (#19299) üzenetére


Dorian
félisten

Az mB-t nem vettem figyelembe, lehet, hogy abból van USB2-es, nem tudom. Kérdés, hogy milyen csati kell az eszközödhöz. AQ Forestet próbáltam, az jó és jó áron van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19302) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Talán témába vág. Kapcsolóüzemű de EMI védett tápegység mennyire felelhet meg, akár fejhallgató erősítőbe, akár egyéb, érzékenyebb eszközökbe? (Házon belül)
Az alábbira gondoltam: [link]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19303) Ribi válasza Hyperion (#19302) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudomásom szerint kapcsoló üzemű táp max D erősítőbe, amúgy nem szokták szeretni.
Amúgy alapból ez gondolom valami led tápegység. Ott meg nem hiszem hogy sokat foglalkoznak a 12V "simaságával". + Ennyiért már kb itthon is kapsz, de az legalább garis lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19304) pedrő válasza Ribi (#19300) üzenetére


pedrő
aktív tag

Most egy x-fi hd-hez kellene. Forest-ből is van mini B-s verzió.
A kérdés az, hogy megéri-e a forest azt a plusz 6,5k-t.

(#19305) Hyperion válasza Ribi (#19303) üzenetére


Hyperion
senior tag

Nem ledhez kellene, hanem Raspberry Pi betáphoz + 1-2 érzéketlen egységhez. Rellék, LCD háttérvilágítás stb... Viszont lenne a házban egy usb-s hangkártya is...

(#19306) krichd1 válasza pedrő (#19304) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nem, inkább gyűjts egy jobb DAC-ra. Egyébként nem olyan rossz a gyári kábele. Ahogy írták ilyen miniB-s kevés DAC-hoz jó, tehát ha fentebb lépsz ezt a kábelt is cserélned kell. A legjobb persze, ha ki tudnád próbálni. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19307) albinolynx


albinolynx
őstag

Egy 3BMI FH4 erősítőt gondoltam megépíteni majd egy Panasonic RP HTF600-hoz. Egyelőre ennyi, a DAC még várat majd magára. Ahhoz úgyis érdemes az asztali gépemet használni. Laptopot használok most.

Láttok-e ebben a párosításban valami kirívó hibát?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19308) Bodz válasza albinolynx (#19307) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen hangja van?

(#19309) albinolynx válasza Bodz (#19308) üzenetére


albinolynx
őstag

Fogalmam sincs. Még csak tervezem a dolgokat. Egy ilyen erősítőt szívesen építenék, meg idővel talán egy DAC-ot is. Többet nem kívánok rá költeni, meg talán nem is tudnék majd. Szerencsére...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19310) pedrő válasza krichd1 (#19306) üzenetére


pedrő
aktív tag

Tényleg az lenne a legjobb, ha ki tudnám próbálni.
Megmondom őszintén a gyárit nem is néztem. Valóban kevéshez jó a mini B és előbb-utóbb váltani fogok, így a gyűjtésnek van a legtöbb értelme.
Szerintem csak a kíváncsiság hajt, hogy mit lehetne még kihozni belőle egy jobb kábellel.(még ha alig hallható is a különbség) Egy ilyen kategóriájú DAC-val természetesen nem lehet csodákra számítani. Azért kár, hogy nem sima B-s.

(#19311) SunSoul


SunSoul
tag

Ezt próbálta már valaki?

(#19312) baluka26 válasza SunSoul (#19311) üzenetére


baluka26
veterán

Kb. cmoy szint lehet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19313) Alpee


Alpee
aktív tag

Ha full diy-ban gondolkodik valaki, megéri egybeépíteni a dac-ot és a hangfalerősítőt? (kvázi megspórólni az IC kábeleket?)

[ Szerkesztve ]

(#19314) Ribi válasza Alpee (#19313) üzenetére


Ribi
nagyúr

Attól függ mennyit szánnál a kábelre és milyen dobozba raknád.

(#19315) Alpee válasza Ribi (#19314) üzenetére


Alpee
aktív tag

nemigazán értem a kérdést...

full diy alatt azt értem, hogy a dac is és az erősítő is valamilyen kitből vagy 0-ról építve lenne egymás mellett / alatt / felett úgy h a dac kimenete nagyon közel lenne az erősítő bemenetéhez így csak pár centit kellene IC-re használni, ha egyáltalán...
Így értelem szerint IC-re minimálisat vagy nem kell semmit sem szánni...
diy-hoz meg amúgy is kell valamilyen doboz, hát olyat csináltat az ember amekkorába belefér...

(#19316) Ribi válasza Alpee (#19315) üzenetére


Ribi
nagyúr

Előbb azt mondtad, hogy egybe, az nem ugyanaz mint a nagyon közel. :U
Azért kérdeztem, mert minden esetben valamilyen árnyékolt kábel kell.
Nézz szét kábel ügyileg, hogy mennyibe kerülnek. Az olcsóbb kategóriában nem annyira számít a hossz, de ahogy mész felfele, egyre drágább a hosszabb. De eleve nem nagyon szokott messze lenne egymástól a 2 doboz, szóval a kérdésednek nem tudom mi köze a DIYhez? Ugyanúgy olcsóbb a rövid kábel ha te csinálod ha nem. Gondoltam ha egybe építed akkor nagyobb doboz kell, cserébe nem kell csatlakozó csak simán átkötöd belöl. Fél méternél kisebb IC ritka, mert relatíve merevek.

(#19317) Alpee válasza Ribi (#19316) üzenetére


Alpee
aktív tag

úgy értettem, hogy egy dobozban csak max nem egy nyákon hanem a nyákok egymás mellett / alatt / felett lennének... vagyis nem kellene IC kábel...

(#19318) Ribi válasza Alpee (#19317) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor mégis jól értettem.
Emiatt is kérdeztem, hogy ha azt mondják, hogy nem éri meg, akkor mennyiért vennél kábelt?
Milyen minőségűt?
Mert ott is elég nagy a szórás. Bár persze 10 centis darabnál dobozon belül ez nem akkora összeg.
Ha esetleg nem tetszik a dac akkor megint szedheted szét, addig nem tudod használni az erősítőt, de ugyanez fordítva.
Csak a kábel miatt nem biztos hogy megéri. Csinálhatsz diy kábelt is ami lényegesen olcsóbb, mint a szerelt. Szóval én nem raknám egybe, de nem sok tapasztalatom van összeépítéssel.

(#19319) Alpee válasza Ribi (#19318) üzenetére


Alpee
aktív tag

Az egész eszmefuttatásnak, kérdésnek az lenne a lényege, hogy megéri-e (hamár mindkét készülék diy), hogy egybeépítse őket az ember? Ha nem akkor miért nem?
A cél meg pontosan az lenne, hogy kiküszöbölné az IC kábelt annak minden rossz és kevésbé rossz tulajdonságaival együtt...
Vagyis amit nyersz a réven azt elveszíted-e a vámon?

(#19320) Ribi válasza Alpee (#19319) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nagy igazságot nem tudok mondani, mert nem tudom milyen szintű eszköz lesz. Mindenkinek más a preferenciája. Tervezésnél is vannak elvek amiket követni kell, de van aki erre esküszik, van aki arra. Amit megtanultam, hogy ha kész az erősítőm, soha nem fogok megint ilyenbe belefogni, de ez ne tántorítson el.
Az IC is egy ilyen dolog, hogy ha belül vezeted is nagyon rövid legyen, vagy ugyanúgy árnyékolt. Habár belöl mire eljut a potiig meg onnan az erősítőbe csomóan nem árnyékolják, de méregdrága ICt vesznek. Szóval csomó ilyen egymásnak ellentmondó dolog van. Emiatt az IC szerintem 1 dolog a sok közül.
De szerintem majd aki sok ilyet épített segít, hogy mik a tapasztalatok. Talán.

(#19321) bkercso válasza Alpee (#19319) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ember egyre jobb és jobb DIY készülékket készít, így célszerű külön tenni, hogy külön cserélhesd. Esetleg egy nagy dobozba, és a modulokat cseréled. De tényleg nagy legyen az a doboz!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19322) bajnokpityu válasza bkercso (#19321) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1 sok jo tap igaze?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19323) vodkaboy22 válasza Alpee (#19319) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha egy doboz akkor érdemes figyelni a megfelelő faraday kalitkákra a dac körül. Az analog jelerősítés nem annyira érzékeny az hálozati trafó szort mágneses terére, de a dac csippek és a jelkondicionáló elektronikai az annál inkább.
Nyugodtan teheted egy dobozba csak arra figyelj, hogy a trafó és a hálozati fesz rész kapjon egy kis fém burkolást (faraday-kalitka) tömör lemezekből amiket hálozati földre kötsz és belöle már csak kisfesz és DC jöjjön ki :)
Utána tehetsz bármit és még jobban is jösz ki mer 1EMI szűrő és hálozati fesz elemek illetve kapcsoló kell.
No meg nem kell IC kábel 1 jó szigetelt kábellel megtudod oldani az egészet.
Ha van elég nagy dobozod és erre figyelsz amit írtam mindenképp nyereség a dolog!
Az ideális az lenne, ha a digit jel egyből erősítés után minél kevesebb alkatrészen és minél kevesebb kábelen vándorol át :DD (Kevesebb antenna... és kevesebb alkatrész torzítás. )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19324) Alpee válasza vodkaboy22 (#19323) üzenetére


Alpee
aktív tag

Esetleg az is meggondolandó, hogy a tápok vagy csak trafók külön dobozban legyenek...

(#19325) vodkaboy22 válasza Alpee (#19324) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor meg megint ott tartasz ahol a part szakad lesz "kint" egy vezetéked ami gyűjti a "jelet" az éterből... ráadásul legyen jó vastag mert kakaót is szállít... :)
Nem kell ezt.
Tedd bele az egész tápt nyugodtan a dobozba csak rakj fém lapokat bele amik körbe veszik és levannak földelve. :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19326) bkercso válasza vodkaboy22 (#19323) üzenetére


bkercso
nagyúr

50Hz-re fölösleges ilyesmi. Nagyfrekin, nagy áramok kapcsolgatásánál lép fel nagy tér, de csak nagy hurkon.
Ha a DAC 2-oldalas nyákú és az egyik teliföld, az elég.

Pityu: ahogy mongya!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19327) albinolynx válasza bkercso (#19321) üzenetére


albinolynx
őstag

3BMI FH4-et véletlenül nem építettél még? Akár légszerelve is?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19328) bkercso válasza albinolynx (#19327) üzenetére


bkercso
nagyúr

FH3-at építettem. Jó, de nem egy nagy szám. Canamp OPA2134/OPA2107/LM4562-vel lazán elveri. Utóbbi kettőnél fogd meg az IC-t gerjedésre. Esetleg az FH4-et LM4558-cal próbáld meg, akkor nagyon fog hasonlítani az O2-re.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19329) Ribi válasza bkercso (#19328) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mennyire változik a hang, hogy nincs regulátor, csak egy kondi a tápban?

(#19330) bkercso válasza Ribi (#19329) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hallgasd meg! Kapcsolásfüggő. Általában nem használ, de ne én mondjam meg. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19331) albinolynx válasza bkercso (#19328) üzenetére


albinolynx
őstag

Miféle az O2? Még nagyon kezdő vagyok e téren...

Canamp-ot megtaláltam, az nem probléma. Trafó szempontjából is előnyösebb. Köszönöm a tippet!
Mondjuk annyiból nem tetszik, hogy A-osztály. Mármint annak a "nyűgjei": hűtés, melegedés.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19332) krichd1 válasza albinolynx (#19331) üzenetére


krichd1
addikt

Nwavguy féle világlegjobberősítő az O2. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19333) albinolynx válasza bkercso (#19328) üzenetére


albinolynx
őstag

krichd1: Köszönöm!

Félre ne érts, nem kötekedésből kérdezem!

Egy extrém kiszajú műveletit egy 40,- Ft-os ic-re cserélve jobban megközelíthető ez az etalon szerű O2 hangzás? (FH4)

Ha igen, ne ródd fel nekem! Eddig csak kapcsolóüzemű tápokkal foglalkoztam komolyabban.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19334) guppy válasza krichd1 (#19332) üzenetére


guppy
őstag

te hallottad már ?

amúgy meg csak irigykedtek mert neketek nincs :P

(#19335) bajnokpityu válasza albinolynx (#19331) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fülemnek legkedvesebb fejeserősítők mindegyike főleg A osztályban üzemelnek.

Ha egyébként O2 hangot akarsz készen, olcsón, ott Bkercso Szimampja. Meghallva, azonnal O2 jutott eszembe. Ha a "legjobbnál" jobbat, akkor meg ott a ck3, a panda, a champ, többek dicsérik a viokat,amiket jobbnak tartanak ezeknél, és ránézésre nem A osztályúak,de még nem hallottam egyet se.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19336) krichd1 válasza guppy (#19334) üzenetére


krichd1
addikt

Nem, csak irigykedve ironizálok. ;] :P

(#19333) albinolynx: AMB fejes erősítőket is nézd meg, a eddig felsoroltakon kívül. Van választék bőven. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19337) vodkaboy22 válasza bkercso (#19326) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tény és való de ki vagyok én, hogy audiofülek "extrém" igényeire ne gondoljak ? :)
Ha képesek egyesek a kábel irányát kihallani akkor egy vasmagos szolenoid által gerjesztet zajt már gyerek játék felismerni ugye? :C

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19338) albinolynx válasza bajnokpityu (#19335) üzenetére


albinolynx
őstag

Az egész onnan indult, hogy a gagyi tucat hifimet és a stereo tölcsér párt éjszakai üzemben leváltom egy fejessel. Leginkább filmezéshez, munka közbeni zene hallgatáshoz. Ehhez az igényeket végig zongorázva egy panasonic RP HTF600 tűnik a legjobb választásnak. Szerencsére nem tudok és nem is szeretnék 100k körüli fejesekre költeni, vagy még drágábbra.

Most kitaláltam időközben, hogy egy DIY erősítővel, esetlegesen (úgysem bírom ki...) DAC-rel kiegészíteném a rendszeremet. Ez több nyűggel is jár, mert asztali gépen tudnám használni. Laptop feleslegessé válik. Ugye értelem szerűen a tölcsérek és a hifi is. Több hely, elfér helyére az asztali gép.

Erre jön az erősítő probléma, hogy a DIY vonalon is van a szokásos "kismillió" fajta és semmi előéletem ilyesmivel kapcsolatban. Szóba került az O2 hangzás. A mai délutánig azt sem tudtam, mi az "O2". Hangzásvilág nem ismeréséről már ne is beszéljek.
Én csupán egy semleges hangzású erősítőt szeretnék az egyáltalán nem high-end fülesemhez. Azért gondoltam az FH4-re, mert egyszerű és szinte semmi rálátásom nem volt a választékra. Egyszóval halvány lila f.....m sincs, hogy merre tovább. A fejes típusa egy biztos kiindulási alap. (Legalábbis egyelőre...)

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19339) Bodz válasza bajnokpityu (#19335) üzenetére


Bodz
Topikgazda

AB osztályú mindegyik Violectric. A marketing szerint így tudják a legkisebb torzítást elérni (valami ilyesmit olvastam, majd megkeresem). De (remélem idézhetlek) :DDD nem értek hozzá, lehet hülyeséget írtam. :B

[ Szerkesztve ]

(#19340) bkercso válasza albinolynx (#19338) üzenetére


bkercso
nagyúr

CMOY után nekem az FH3 volt a következő, nagy előrelépés, és korrekt tud lenni, ha jól választasz IC. Nyugodtan épísd meg első gépnek az FH4-et, legalább hamar meglesz. Házat a lomexben kapsz hozzá. OPA2134-et az elektrokonthában, vagy a hestore-ban.

"vasmagos szolenoid": ez jó. :D

bodz: AB-osztály 20mA-es nyugalmi árammal nekem már A-osztály. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19341) Deadzone41 válasza albinolynx (#19338) üzenetére


Deadzone41
őstag

erre az O2 fejlesztője biztosan azt mondaná, hogy nincs olyan, hogy O2 hangzásvilág. :) ha nem akarsz audiophile szinten belefolyni az egészbe, tökéletes választás.

(#19342) bkercso válasza Deadzone41 (#19341) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha lenne füle, igen. De akkor meg sokminden mást nem mondana... ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19343) bajnokpityu válasza Bodz (#19339) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Legkisebb torzítás? wtf? :D
AB esetén, ha nem Otala,akkor kapásból plusz torzítási forrás az intermodulációs torzítás.

Biztosan jól szólnak a viok,de a múltkor is felsoroltál 4 v 5 érvet a gyártótól, miért jó a cuccok, de ebből volt két ellentétes :)

Vio tulajok közül Chrisnagy véleményére tudok alapozni,miszerint kevesebb fejeshez jó a vio, mert szinez. De amihez jó, ott nagyon.

Ha szinez, akkor a lineris torzítás nő meg...

bkercso: ismerjük, milyen ha valakinek pénztárca van a füle helyén :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19344) baluka26 válasza Deadzone41 (#19341) üzenetére


baluka26
veterán

Vávávárj. Úgy tűnik, mint ha az "audiophile" itt valami nagyon csúnyán negatív jelző lenne :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19345) Deadzone41 válasza baluka26 (#19344) üzenetére


Deadzone41
őstag

rémeket látsz, no offense :)

Pityu:

"OPEN SOURCE HARDWARE: I don’t want to make any money from the O2. Ever. Like this blog, it’s free and here for those who want it. There are no ads, sponsors, hidden agendas, or online stores. I’m making the O2 design available to everyone under a Creative Commons License."

albinolynx: nem ismerem ezt a panasonic fülest, de ha már erősítőt akarsz csinálni, nem lenne jobb mondjuk egy superlux hd330 vagy hd660?

[ Szerkesztve ]

(#19346) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#19345) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Felétek még a Mikulás hozza az ajándékot? ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19347) Bodz válasza bajnokpityu (#19343) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A V90-et sajnos még nem hallottam, de nagyon kíváncsi vagyok rá. Messze van Chris. :O

Feldobom még jobban a napotokat. :) A Vio CEO válasza a használt, olcsó opampokra:

"Question: People are becoming more interested in op-amps and I think some people complained about the ones that were used in the V100 since they thought they were too cheap. If you see this thread here you can see lots of op amps that people seem to like: www.head-fi.org/forum/thread/432749/the-opamp-thread. Are you testing these kind of op amps back to back during development to find the ones you think are the best? It could also be an interesting idea to make it easy for people to switch between op-amps and market it, maybe "recommend" a few and sell them on the website. I think more and more people are getting interested in this."

"Fried's Response: I know about the issues that some people (namely XXXXXXX) have against "cheep" op-amps. In my opinion (and I posted it somewhere here on head-fi) there are several good reasons to go for dedicated or specialized op-amps when the topology of the circuit is demanding it. Also (my opinion) there are only a few reasons to go for discrete op-amps as these are build with the same circuitry that can be found in the integrated ones. But they will have temperature and/or aging problems in the long run. All the op-amps we are using are situated in sockets so they may easily be rolled if someone is expecting advantages.
Nobody did until now !! Or he didn't posted it. Unfortunately most "sophisticated" op-amps ask for a minimum of gain to run stable and without hazardous oscillation.
Most of the op-amps in our circuitry are designed for impedance matching. Some even perform reciprocal gain e.g. when Pre-Gain is set to -4 dB this means a voltage loss of -12 dB (a fourth) over the complete amp. This can't be done with most "sophisticated" op-amps! Our overall gain in our amps is very low to achieve a black background which is often very positively noticed by our customers. It is much harder to design an amp with low gain compared to one with high gain. Because the lower the gain the more the chance for oscillation and vice versa. And I don't know if you will find any other amp with reciprocal gain in the market."

[ Szerkesztve ]

(#19348) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#19346) üzenetére


Deadzone41
őstag

mi okod van az ellenkezőjét feltételezni? :) (és most nem a mikulásról beszélek :D)

(#19349) Bodz válasza albinolynx (#19309) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért kérdezem, mert a HTF600 elé egy sötét, puha hangú erősítő elég kellemetlen lenne. :)

(#19347) Bodz: Nem igazán találkoztam sehol olyan hozzászólással, hogy bárki is kicserélte volna őket. 1 volt talán, de meg nem mondom, hogy mire cserélte. :B

[ Szerkesztve ]

(#19350) krichd1 válasza Deadzone41 (#19345) üzenetére


krichd1
addikt

Vagy Superlux helyett inkább egy Digitech Pro Monitor ? :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.