Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) chrisnagy13 válasza Dave™ (#19499) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Minőségben jobbat, ennyiért? Arra én is kíváncsi lennék. :))

[ Szerkesztve ]

(#19502) szakibá... válasza Epf (#19500) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az utolsó mondatodnak semmi értelme. A membránkitérés - hangnyomás összefüggés sem ilyen egyszerű, zárt rendszerűnél nem kell nagy kitérés nagy hangnyomás eléréséhez. A nagy felső határfrekvencia pedig nem mindíg párosul jó tranziensátvitellel, lehet csalni rezonanciákkal, amiktől több lesz a magas, de időben elhúzódva.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19503) Polllen válasza Epf (#19500) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megnyugtatlak, nekem ez az egész semmit sem mond. :DDD A zenét az élvezeti értékéért hallgatom, a technikai specifikációk nem érdekelnek, ezért olvasgatom ezt a fórumot. x összegért y terméket ajánlják, meghallgatom, ha tetszik jöhet. Ha nem, nyúzom tovább a fórumlakókat, h de x összegért kell más.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19504) Deadzone41 válasza Vasinger! (#19478) üzenetére


Deadzone41
őstag

a freki átfogásnak mindig csak akkor van értelme, ha oda írják mellé, hogy mekkora eséssel tudja azt teljesíteni. az e10 20-20 000 Hz után/előtt nem kezd el szakadékba átmenni, csupán nem tudja efölött/alatt teljesíteni a mittudomén 0.1dB-s tűréshatárt.

Pityu: a prodigy még mindig nem használható külső eszközként, ezért sok esetben, mint itt is, kiesik a képből. ezen kívül az e10 nagyon alaposan ki van vesézve nwavguy mérései által, és az nekem sokkal többet számít, mint hogy valaki jobbnak hallotta nála a prodigy-t, egy szubjektív teszt során, x láncban.

(#19482) bigmasterg: ezzel is egyet értek

Dave: Dr. DAC2 DX ? hátránya, hogy asszem nincs fix rca kimenete, ha ez számít.

(#19505) Epf válasza szakibá... (#19502) üzenetére


Epf
tag

A mély hangoknál valóban egy nyitott rendszerről írtam. Természetesen egy zárt légtér esetén nem kell nagy elmozdulás.
Magas hangok alatt nem egy feltornázott rezonancia frekvenciára gondoltam (abból csak ciccegés lenne), hanem egy idealizált esetre mikor a membrán valóban képes lenne követni a bejövő jel "sebességét".
Na ilyen fejhallgatót még nem találtak fel.

Az utolsó mondatra annyi analógiát tudok említeni, mikor a hátam mögött elsütötték a harckocsi lövegét.
Jött az alacsony frekvencia (megmozdult a ruhám), gyorsan is jött, hangnyomás is volt.
"Mondjuk csak ez első volt hangos :) "

(#19506) Dave™ válasza Deadzone41 (#19504) üzenetére


Dave™
nagyúr

Majdnem annyi végeredményben, mint az Asus, és szemre, laikusként sokkal egyszerűbbnek tűnik a felépítése. Erősen emlékeztet a Prodigy-re az a hármas opamp-os erősítés :)

(#19507) baluka26 válasza Deadzone41 (#19465) üzenetére


baluka26
veterán

Hülye vagy?! :DDD :DDD

E10 és SRH440 hozza nekem a vallásba az embereket, vegyetek csak E10-et :DDD

Most őszintén, szerinted honnan futotta nekem LCD2-re, schawo-nak Mytek-re, Pityunak Stax-ra, ha nem a vallásból? ;] ;] ;]

Egyébként bevennélek téged is, példás Proféta vagy :R

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19508) Deadzone41 válasza baluka26 (#19507) üzenetére


Deadzone41
őstag

köszi, de én maradok a sötét oldalon :)

(#19509) Bodz válasza Deadzone41 (#19508) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mester vagy tanítvány vagy? :D

[ Szerkesztve ]

(#19510) bajnokpityu válasza baluka26 (#19507) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ejj,pedig még a nagytudású tyl is megmondta,hogy nincs jobb E10nél.
Mi meg itten flancolunk drága dacainkkal... Még megrónak,h vizet prédikálunk.

Mindenesetre E10 rulz :R :R

kéne még egy erősítő az új staxhoz, meg e10re fel kéne upgrédelni a dacokat...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19511) baluka26 válasza Bodz (#19509) üzenetére


baluka26
veterán

Ahogy ismerem a hátteret, tanítvány :D

Látod, ez a szép ebben a vallásban. Annyira kitaláltam, hogy még a Gonosz is a mi malmunkra hajtja a vizet ;] ;] ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19512) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Először is köszönöm az újabb segítő hsz. sorozatot. :R

Másodszor olvastam ezt a tesztet: [link] ami felvetett pár kérdést számomra:

Azt írja a cikk írója, hogy alacsony impedanciájú fejeseknél már alapból is nagyon hangos. Mivel az M50 csak 38 Ohm-os, ami nem túl sok,

Mit gondoltok, mennyire lehetne belőni, hogy normális hangerőn működjön amellett, hogy a Windowson 100%-on van?

Továbbá még kettő negatív dolgot emelt ki:
• gyenge minőségű, lötyögős jack a fejhallgató kimeneten
• lehetne szélesebb a sztereója

Erre ki mit mond? Mennyire kéne ezektől félni, vagy 20k-ért ne várjon többet az ember?

A Jack csatlakozótól igazán félek, mivel elég sok helyen panasz van rá, ami nem túl szerencsés dolog..

(#19513) krichd1 válasza Vasinger! (#19512) üzenetére


krichd1
addikt

Majd a hittérítők meggyőznek az E10 felől, de én már leírtam hogy M50-hez szerintem az X-Fi HD USB passzol.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19514) Deadzone41 válasza Bodz (#19509) üzenetére


Deadzone41
őstag

még csak padavan.

Pityu: eddig még úgy volt, hogy nwavguy mondta meg, hogy az o2 a legjobb, most már tyII mondta, hogy az e10? :)

Vasinger!: ha pesti vagy, menj el fizik-hez a hangbarlangba, ott meg lehet nézni, szagolni, tapizni, tekergetni, hallgatni. a lehetne szélesebb sztereója részt már szerintem szívesen kisatírozná a cikk írója :) egyébként írj neki privátot, biztos segít a jack aljzat, és hangerő kérdésében.

(#19515) Zoli133 válasza Vasinger! (#19512) üzenetére


Zoli133
őstag

A jack aljzat tényleg rossz volt, de már írták illetve meg is tudom erősíteni, hogy javítva lett az a hiba.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#19516) bajnokpityu válasza krichd1 (#19513) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:D dehát 38ohm, vs 36ohm :D
Félre ne érts, elhiszem,h igazad van, és jók együtt.

Dead: nem tudom mindig pontosan idézni,mit is kell hirdetni. a lényeg, :C e10 :C O2 :C

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19517) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#19516) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Még a végén valaki komolyan veszi... :U

(#19518) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#19516) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez alapján nem valószínű, hogy hallható lenne a kis damping, de egy impulzus válasz, vagy négyszög jel szerintem jobb lenne ennek kiderítésére.

(#19519) bkercso válasza Ribi (#19489) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az SPDIF egy adatformátum, amit koaxon vagy optikán szoktak vinni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19520) blackmajesty válasza Vasinger! (#19512) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Szerintem nem lesz gondod a hangerővel, én egy 28,5 Ohm-os fejest használok, a poti pedig 1-1,5-ös állás között van általában. De ugye ez függ attól, hogy neked mi a normális hangerő.

A jack-el nincs probléma, azt írták is, hogy a korai széria volt csak gázos, azóta javították.

Nekem 20k-m volt rá, ezen áron nem volt túl nagy a választék, árban fölé sajnos nem tudtam menni. Még csak most kezdek belekóstolni ebbe a világba, idővel majd biztos továbblépek, ha a pénztárcám engedi. Addig elvagyok az e10-el. Így is élvezet a zenehallgatás. Hatalmas lépés volt a laptopom alaplapi hangkártyája után.

(#19521) haddent


haddent
addikt

üdv
tudna valaki ajánlani nekem egy headsetet? nem audiofil kell, inkább csak egy sima kis sztereó szép hanggal, erős kivitelben, főleg a kábel szakad csavarodik szanaszét mindig. Lehetőleg harisnyázott kéne

nagyon max 20 ezerig, de jó lenne 10 körül

köszi

(#19522) krisztian7


krisztian7
tag

Tv-rol szeretnek sztereo hangot vinni erositore. Melyik a legolcsobb dac ami teljesiti a dolgot? Optikai bemenet kell es rca kimenet. Fiio d3nak van esetleg olcsobb alternati aja? Vagy vkinek elado darabja? :) koszi

(#19523) guppy válasza haddent (#19521) üzenetére


guppy
őstag

rossz topik, ide!

(#19524) haddent válasza guppy (#19523) üzenetére


haddent
addikt

hopsz benéztem elnézést, köszi :R

(#19525) baluka26 válasza krisztian7 (#19522) üzenetére


baluka26
veterán

Ebayen vettem egy cuccot, 5500 forint volt, és adtak hozzá digit. kábelt. Ha vársz holnap reggelig belinkelem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19526) bkercso válasza krisztian7 (#19522) üzenetére


bkercso
nagyúr

fiio d3

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19527) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Ami azt illeti, gondolom nincs sokkal jobba alternatíva az E10-en és az Creative Sound Blaster X-Fi HD-n kívül ebben az árkategóriában, ugye?

Ha jól értelmezem a néha kicsit homályosan, vagy számomra nem túl érthetően fogalmazott tanácsokat, akkor az X-Fi nem nagyon boldogulna egy magasabb, teszem azt egy 80 Ohm-os fejhallgatóval, igaz?

Mint írtam, nem csak a fejhallgató lenne a célpont, hanem a hangfal is, tehát azt is fontos lenne figyelem bevenni. Pl.: X-fi-on sokkal többi kimenet.

(#19528) bkercso válasza Vasinger! (#19527) üzenetére


bkercso
nagyúr

Használt Musiland Monitor

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19529) Deadzone41 válasza Vasinger! (#19527) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem hiszem hogy írt volna valaki olyat, hogy az xfi nem boldogul a magasabb impedanciásokkal

az e10-en is van line-out, igaz csak jack formájában.

(#19530) bkercso válasza Deadzone41 (#19529) üzenetére


bkercso
nagyúr

dudoka10 írta régebben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19531) bajnokpityu válasza bkercso (#19530) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elég esélyes,hogy 0.5Aről dac+erősítő nem fogja birni a nagy impedanciákat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19532) Vasinger! válasza bkercso (#19528) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez nem néz ki rossznak, ennek van valami szoftvere is ha jól látom, bár jack-ből csak 2 fejhallgatókimenetet látok. :F

1. kérdés: mi a különbség a fejhallgató kimenet és a line out között?

bajnokpityu:

Speciel a Fiio is USB-s, az mitől bírná a nagyobb imp-es fejeseket?

(#19533) bajnokpityu válasza Vasinger! (#19532) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Abban van akksi is,gondolom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19534) Deadzone41 válasza Vasinger! (#19532) üzenetére


Deadzone41
őstag

azt hittem a dampingos vita lett félreértve. nem tudom mekkora kakaót ad le az xfi, meg kell nézni, és kiszámolni az elérhető hangnyomást x fejhallgatóval [link]

a line-out általában fixált, nem szabályozható a hangerője, nem fejhallgatóhoz van illesztve, nincs erősítve.

az e10-ben nincs akksi.

(#19535) krichd1 válasza Vasinger! (#19527) üzenetére


krichd1
addikt

Azért például 80ohmos Dt770 Pro-tól még nem hal meg az X-Fi. :N

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19536) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Oké. Tegyük fel, hogy az X-Fi is tökéletes lenne impedancia szempontjából.

De még mindig nem tudom, hogy melyik a jobb választás:

Fiio E10, Musiland Monitor 01 vagy Sound Blaster X-Fi HD?

Az a baj, annyira laikus vagyok e téren, hogy én nem tudok dönteni. Nem tudom mitől jobb, vagy rosszabb az egyik, mint a másik :(

Tesztek meg szintén semmitmondóak számomra, mert a felét nem is értem, hogy miről beszélnek.

(#19537) bajnokpityu válasza Vasinger! (#19536) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hallgasd már meg őket!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19538) Vasinger! válasza bajnokpityu (#19537) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hol? Fi:zi'k-nél kétlem, hogy lenne az E10-en kívül más is a felsoroltak közül.

[ Szerkesztve ]

(#19539) bkercso válasza bajnokpityu (#19531) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell annak se nagyobb telj. Áramból éppen hogy kevesebb, feszből kell több, de fel lehet azt tornászni. 2,5 W sok mindenre elég.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19540) guppy válasza Vasinger! (#19538) üzenetére


guppy
őstag

az már legalább a kezdet, lesz viszonyítási alapod, és mivel csak most kezdted a hobbit nem is tartom valószínűnek h sok különbséget hallanál a többihez képest, de van ott még egypár erősítő, vesd össze velük, majd hallod mennyi különbség van, nagyságrendekkel kevesebb mint 2 fejes között.

[ Szerkesztve ]

(#19541) Audison válasza Vasinger! (#19527) üzenetére


Audison
senior tag

Én most erősítő nélkül vagyok és elmondom, hogy a laptop nekem megfelelően meghajtja a 250Ohm-os beyert... hogyne boldogulna már el az X-Fi.....

(#19542) Vasinger! válasza Audison (#19541) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A mostani 38 Ohm-os AT-met kicsit neccesen hajtja meg már a D1. Tehát gondoltam, hogy ha egy nagyobb fejest kéne rákötni, már baj lenne. Innen indultam ki az X-fi-nál is.

guppy:

Tehát igazából vegyem azt ami szimpatikusabb és kész? Mellélőni nem lőhetek egyikkel se?

(#19543) guppy válasza Vasinger! (#19542) üzenetére


guppy
őstag

menj el, hallgasd meg, ha tetszik vedd meg :K

(#19544) bkercso válasza guppy (#19543) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 Vác nincs olyan messze. :) Vagy vegyél használtat, azon nem buksz, ha eladod.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19545) Vasinger! válasza guppy (#19543) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez lesz....majd, ha eladom a cuccaim :D

bkercso:

Messze nincs, de így is 3-4 óra oda-vissza az út. Egyébként időhiányban szenvedek speciel, ez a legnagyobb bajom épp...

Használtba szinte sehol se látni DAC-okat. Vagy rossz helyen nézegetem?

[ Szerkesztve ]

(#19546) baluka26 válasza Audison (#19541) üzenetére


baluka26
veterán

Hangerő még lehet, hogy megvan, de gondolom botrányosan szólhat DT880 laposról.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19547) bkercso válasza Vasinger! (#19545) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor hallgatni se lenne időd, szóval mindegy. ;]
PH!, AV, AVX, vatera, ilyen helyeken érdemes nézelődni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19548) Audison válasza baluka26 (#19546) üzenetére


Audison
senior tag

Persze, hogy. :D Egyébként meglepően jól szól az ALC883, a többi alaplapi szennyekhez képest, amiket idáig hallottam. Hangerő az van, de viszont erő és dinamika az semmi, ezeket leszámítva egy meglepően részletes és középorientált hangot nyújt.

Azért már tűkön ülök, hogy megjöjjön az M-stage. :B

(#19549) krisztian7 válasza baluka26 (#19525) üzenetére


krisztian7
tag

Ha belinkeled a linket akkor köszönöm :)

(#19550) baluka26 válasza krisztian7 (#19549) üzenetére


baluka26
veterán

[link]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.