Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Ear001 válasza Whit3Rav3n (#18750) üzenetére


Ear001
addikt

És te hallod a difit? Ez többet számít, mint bármilyen teszt, másokkal.

(#18752) Whit3Rav3n válasza Ear001 (#18751) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

192 és cd között egyértelmüen hallható, 320-nal mar nem tünt fel különbség, mondjuk akkor is van értelme lossless formátumban gyüjteni a zenét mert mp3-at nem lehet átkonvertálni további veszteség nélkül más formátumba ha kell.

(#18753) szakibá... válasza schawo (#18742) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hát igen, nem könnyű a hangmérnöknek!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#18754) schawo válasza szakibá... (#18753) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez nagyon jó, és nem áll messze a valóságtól.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18755) ntomka válasza szakibá... (#18753) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nagyon nagy! :DDD

ツ Headphones on - World off

(#18756) Audison válasza szakibá... (#18753) üzenetére


Audison
senior tag

:DDD ez jó!

(#18757) baluka26 válasza szakibá... (#18753) üzenetére


baluka26
veterán

Atya világ, ez óriási. Köszi, feldobtad az estémet :DDDDDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18758) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Érdemes Fiio E10 kütyüt venni füleshez? Most a zenét sztereó Luxman erősítőn hallgatom amin van optikai és SPDIF bemenet. Az alaplapi realtek hangkeltőről jön a hang. Sajnos az erősítő a helyhiány miat nehézkesen üzemeltethető.
Az E10 szintén a digitális jelet erősíti? AKG fülessel hallgatom legtöbbször. Ebay-ról kb 70$ az ára. Roszabb lenne a hang mint az erősítőről?
Ezt be tudnám úgy kötni, hogy a füles az előlapon van, a hátulján a line in kimenetre meg mehetnek a pc-s hangfalak?
Teljes mértékben kiváltható az alaplapi realtek hangkártya? (programok-játékok kezelik gond nélkül?)

Ja még kérdés :)
- mennyire igaz, hogy pattog a hang, és esetleg féloldalas? Néhány külföldi oldalon nagyon lehúzták, hogy túl van hypolva, recseg, stb.
- mennyire terheli az usb portot?
- elég a hangerő? Elég hangosan szoktam a fülest hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#18759) Deadzone41 válasza mexel (#18758) üzenetére


Deadzone41
őstag

mivel semmilyen infó nincs az erősítőd fejhallgató kimenetéről, és a tapasztalat az, hogy a gyártók erősen elnagyolják a fejhallgató kimenetet a hangdobozos erősítőkön, ezért valószínűleg érdemes beruháznod rá.

az e10 dac és erősítő egyben, tehát usb-n (vagy coax-on) kap digitális jelet a forrástól, ezt analóggá alakítja, majd ezt az analóg jelet erősíti fel.

igen be tudod úgy kötni.

igen, kiváltható az alaplapi hangkártya vele. (leszámítva a sokpontegyet, és a mikrofon bemenetet)

úgy tudom a potija recseghet ha bizergálod, de nem kell bizergálni, és nincs probléma, balansz problémák gondolom csak nagyon alacsony hangerő állásnál jelentkeznek.
a hangerő biztosan elég lesz a halláskárosodás további stádiumaiba lépéséhez.

magyar teszt is van róla: [link], [link]
valamint egy mindenre kitérő, alapos műszeres mérési eredményeket tartalmazó teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18760) mexel válasza Deadzone41 (#18759) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, a teszteket néztem, az tetszett. Sajnos a potit mindig szoktam birizgálni, az egyik kezem mindig rajta van ha zenét hallgatok. Nem lehet valami jófélére kicserélni a potiját?
Élőben meg lehet valahol nézni egy ilyet?

(#18761) Deadzone41 válasza mexel (#18760) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szerintem egy fejhallgatóval nem lesz gond azzal a potival, csak érzékeny IEM-ekkel, de én nem próbáltam még.
nomono, hangbarlang.

(#18762) krichd1 válasza mexel (#18760) üzenetére


krichd1
addikt

X-Fi HD USB-nek jó a potija, az is hasonló árban van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18763) mexel válasza krichd1 (#18762) üzenetére


mexel
veterán

Az nagyobbnak tűnik ha jól látom, és valahol úgy olvastam hogy jobban szól az E10. Persze ez nem tudom igaz-e. Meg olvastam még valahol valamit ami ellene szólt de nem emlékszem mi volt az. Most keveredés van bennem mert hirtelen jött a dolog, az asio-t sem vágom mire jó :)
Lesz mit olvasgatnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#18764) bkercso válasza mexel (#18758) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az, hogy AKG a fülesed még nem árul el róla sokat. Milyen típus. Ez alapján meg lehet mondani, mekkorát fog szólni, nem kevés-e hozzá az E10.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18765) krichd1 válasza mexel (#18763) üzenetére


krichd1
addikt

Például nem támogatja a 44,1khz-es mintavételezést, de egészségügyi szempontból inkább X-Fi. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18766) mexel válasza bkercso (#18764) üzenetére


mexel
veterán

Ez érdekesebb darab így, mert egy K910-es ami át van alakítva vezetékessé is. Be lett építve egy jack aljzat a vezetéknélküli fülesbe, és így lehet vezetékesként is hallgatni. Azért szeretem mert brutál mélye van.

krichd1: igen, ezt olvastam, kitaláltad. :) Az "egészségügyi szempont" mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#18767) Bodz válasza krichd1 (#18765) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Optikán tudja. :)

(#18768) schawo válasza mexel (#18766) üzenetére


schawo
titán

Egy zsinórmentest nyilván nagyon érzékenyre terveztek, hogy szerényen bánjon az aksival, tehát valószínűleg az E10 bőven elég lesz alá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18769) Deadzone41 válasza mexel (#18766) üzenetére


Deadzone41
őstag

akkor én inkább egy normális fejhallgatóba ruháznék be, ehhez semmi értelme e10-et venni.

(#18770) bajnokpityu válasza mexel (#18763) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennyiért lehet jo a fio,csak olvass el MÁS véleményeket is. Használd a keresőt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18771) mexel válasza Deadzone41 (#18769) üzenetére


mexel
veterán

Hallgattam sok "minőségibb"-nek mondott fülest de én nagyon szeretem ennek a hangját, persze vezetékkel.
Egyébként milyenre gondolsz?

bajnokpityu: azt teszem mindent olvasok amit találok :) Persze a valós próba mindig más. Lehet veszek egyet, ha nem jön be eladom legfeljebb. Kicsivel nettó ár fölött bizos elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#18772) krichd1 válasza mexel (#18766) üzenetére


krichd1
addikt

Hangerőre gondoltam. Az E10-nek erősebb a fejes erősítő része, így nagyobb hangerőt tudsz vele elérni. Bár érzékeny fejessel az X-Fi is tud károsan nagy hangerőt produkálni.

(#18767) Bodz: Optikával sosem használtam. :B

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18773) Deadzone41 válasza mexel (#18771) üzenetére


Deadzone41
őstag

pl shure 440-re vagy ath-m30-ra a 20eFT-os kategóriában maradva, de vannak egyéb opciók is. fejhallgatós topic-ba gyere át a kérdéssel. nem tudom milyen ez a luxman, de így képek alapján nem tűnik bazári cuccnak. írtad, hogy van digitális bemenete, gondolom arról hallgatod, szóval annyira vészes nem lehet a dolog szerintem, hogy egy belépő szintű vezetékessé tákolt vezeték nélküli fejhallgatóhoz le kelljen cserélni egy dedikált eszközre.

(#18774) schawo válasza Deadzone41 (#18773) üzenetére


schawo
titán

A Luxman nemcsak nem bazári, de egy nagyon is felsőkategóriás japán márka, amelyik sosem indult még olcsó kategóriában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18775) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

hali
akinek kondikicsatolás nélküli (szimmetrikus táplálású) fejhallgató erősítője van az megtudná nekem mérni akár sima multiméterrel is, hogy dc offset fesz nyugalmi terheletlen állapotban mekkora a kimeneten? Ha nagyot kérhetek akkor rövidre zárt és bemenettel és nélküle.
Csupán kíváncsiságból :)
Van most kölcsönben nálam egy Pro-Ject Head Box S és hallgatom. Első észre vétel a táp zajos és nem eléggé szűrt mert a konyhában lévő hűtő bekapcsolását lehet hallani a fejhallgatóval... Második észrevétel mintha alacsony hangerőn lenne egy nagyon pici kereszttorzítás a kis frekvenciás hangoknál.
Ja és multimanoval a kimeneti offset 0.017V bekapcsolás után 20 perccel mértem.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18776) Deadzone41 válasza schawo (#18774) üzenetére


Deadzone41
őstag

akkor jól szűrtem le a képekről :)

közben az e10-ről felvilágosultam, hogy a jack recsegés csak az első szériára volt jellemző. a poti balansz problémák is csak 0.5-ös hangerőig jelentkezhetnek, de ha jól tudom, ez a szénréteg potik sajátja, bár hogy a drágább potikra is jellemző-e azzal nincs tapasztalatom.

most nézem, hogy azt is írtam, hogy a potija is recseghet, ezt elírtam, a jack dugó recsegett az első revízióba. :B

[ Szerkesztve ]

(#18777) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#18775) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Van es volt is ilyen erositom es meg asgardot is mertem. Le is irtam ebbe a topicban.néhányat. asgard volt a legmagasabb, utána a jlh, az csak 0,1 v körül volt hidegen, melegen szinte semmi.

De beszéltük is, h nem komoly gond a 0.1v sem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18778) mexel válasza Deadzone41 (#18773) üzenetére


mexel
veterán

Ezeket még nem hallgattam de majd szert teszek rá. Az biztos hogy sok sokkal drágább fülessel próbálkoztam, de nekem ez maradt a kedvencem. (nem vájtfülű darab, színez is erősen, de ez tetszik benne :) )

(#18779) Deadzone41 válasza mexel (#18778) üzenetére


Deadzone41
őstag

drágább kategóriákba is vannak színezős fejhallgatók, az nem jelent semmit, hogy az épp nem tetszett amit hallottál. a fület érdemes jóra nevelni egyébként, nagyon sokan hozzá vannak szokva a brutál mélykiemeléshez, de egy-két hét elvonókúra után, egy normális rendszerrel rájön az ember, hogy eddig mennyire tévúton járt. arról nem is beszélve, hogy ezek az űber mélyemelések a valóságtól iszonyat távol állnak. ezt az akg-t nem hallottam, nem tudom mennyire színez.

[ Szerkesztve ]

(#18780) mexel válasza Deadzone41 (#18779) üzenetére


mexel
veterán

Nem teljesen kezdő vagyok ebben sejtem miről beszélsz :) sok vájtfülű barátom volt akikkel sok mindent végighallgattunk. Sok hangfalam is volt ami igazán "tisztán" szólt, mégis egy pár Mission 702e-be szerettem bele (ilyen van most) pedig ezt is lehúzzák a hifisták, mert ennek is túl nagy a mélye (írták pár helyen). Egy időben át akartam nevelni magam a teljesen tiszta hangzásra, napokig állítgattam be a hangfalakat hogy minél jobb legyen a terük, de leszoktam róla - főleg helyem nincs rá ( a hangfalaim be sincsenek kötve). Maradt a régi beidegződés amit szerettem: kicsit több mély a normálnál. (nem túlzó persze, és lineárisan - minden kiemelés nélkül) Ezért kellettek olyan hangkeltők amik több mélyet tudnak, hogy ne kelljen az előfokot babrálni-használni :)

(#18781) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#18777) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kösz a választ :) Amit most építek az nem stabil táp mellett (majd azt kap) bemelegedés után 0.002V ad kimeneten. És úgy gondoltam ez fontos is, mivel a füles alapvetően nagyon érzékeny és egy ilyen kicsi dc offset is előfeszíti a membránt ami esetleg hallható lehet. De pl ami most nálam van kölcsönbe annak is azér van offsetje... Azt pl pont rámértem az otthoni pionner-re annak meg 0.11V ... (igaz az nem fejes erősítő csupán).
No de eddig csak kondisat csináltam. Ezért érdekel a téma.
De unom már, hogy válogatni kellett a kondik között mi kerüljön hangjel elé és mi nem.
Ezért most már arra törekszem, hogy hangjel utjában max wima(mkp4) kondik legyenek és az is csak a bemeneten.
Ez a mostani nagy erősítőnél nagyon jó ötlet volt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18782) bkercso válasza mexel (#18766) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez kisimpedanciás lesz, így felteszem, kihajtja az E10. De nagyobb minőségi ugrást érhetnél el egy rendes fejessel. Nagy nevekből nagyon rosszak az olcsók (< 20 eFt).
Megelőztek, mert előbb írtam, aztán olvastam..... :))

"Kicsivel nettó ár fölött bizos elviszik."
Biztos... Amilyen jól eladható ma bármi, ami hifi... :(

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18783) bkercso válasza vodkaboy22 (#18775) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kapcsolás és alkatrészfüggő, de abszolút. 50mV-ig elmegy hivatalosan, de szerintem feljebb is, csak pattan kapcsoláskor. A stabil táp ezt nem befolyásolja. Csináld trimmerelhetőre az offszetet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18784) vodkaboy22 válasza bkercso (#18783) üzenetére


vodkaboy22
addikt

trimmelhető így értem el 0.002V-ot bemelegedés után kicsit állítottam és kivárás után újra néztem. Szerencsére az a osztály stabil működése a hőegyensúlyt tartja.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18785) bkercso válasza vodkaboy22 (#18784) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerencsére az a osztály stabil működése a hőegyensúlyt tartja.
Amíg nem hallgatsz rajta zenét. :)
Nem fontos ez, nem szól tőle másképp a fejes. Van 100mV-osom is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18786) Ear001 válasza contaxg (#18696) üzenetére


Ear001
addikt

A kontroll csoport véleménye szerint, akik semmilyen Heed eszközt nem használnak, a hangi eltérések bizony nagyon hasonlók, vagy éppen azonosak, de még gyűjtöm a véleményeket.

(#18787) bajnokpityu válasza Ear001 (#18786) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Meglátjuk. MEghallgatjuk
tök fair módon szeretném összehasonlítani. Nem vagyok semmi jónak elrontója, de firewire drótokban pl próbálta Ákos a d+, és nem véletlenül fejlesztgetett tovább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18788) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Vagy 10-15 USB kábel biztosan volt már nálam, és a normális kábeleknél súlyozni kellett. (Vagy 8-10 kábelt 0-50eFt-ig azonnal elvetettem, ezeket nem tartottam ízlés kérdésének)

Nem volt olyan, hogy x kábel mindenben jobb lenne y kábelnél.

Persze tudom, h nincs különbség a digitális kábeleknél, hiszen nullák meg egyesek, a legjobb néhány drót okozta hangi különbségeknél nagyobb különbséget véltem hallani a lejátszó programokban, vagy azok beállításaiban. Hasonlóan differencia volt, hogy a laptop melyik oldalába dugom a kábelt.

Az én láncomon, az én fülemnek sorrend nélkül ezek ajánlott kábelek:

- Valhalla kétágú fekete USB kábel. (nem tudom a tipusát, nem is érdekelt, kértem demokábelt, kaptam)
- Humanék piacra dobtak egy kábelt. Ennek a végleges előtti verziója volt itt.
- A nirvana szerelőkábelből készült kábel.
- "Gábor féle USB" No, benne van azért hiba, de "filléres" kategória, és jobban tetszett pl az AQ carbonnál.
- Néhai V nevű kábele.

Ezek árai 10-65e között vannak. Nyilván ezer másik vezetéket is ajánlanék,de még nem voltak itt. És megmondom őszintén, már kedvem sincs hifizni. Rendszerint amikor beraktunk ezekből valamelyiket, azon vettük észre magunkat, hogy órák óta zenét hallgatunk, és a tesztelést szinte erőltetni kellett.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18789) Dorian válasza bajnokpityu (#18788) üzenetére


Dorian
félisten

"amikor beraktunk ezekből valamelyiket, azon vettük észre magunkat, hogy órák óta zenét hallgatunk, és a tesztelést szinte erőltetni kellett"

Valahonnan ismerős :)
Pedig tiédnél jóval gyengébb a láncom, de most már nagyon élvezem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18790) bajnokpityu válasza Dorian (#18789) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Borzasztó mód el vagyunk ám kényeztetve. 10éve álmodni nem mertünk ilyen hangról,amink van. Inkább nem kapcsoltam be az akkorit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18791) Alpee válasza bajnokpityu (#18788) üzenetére


Alpee
aktív tag

Laptopnal siman lehet h olyan kontrollerbe kerult amelyben nem osztozott mas eszkozzel (pl bill, tapipad meg hasonlok)
Meg tudod nezni dev managerben

[ Szerkesztve ]

(#18792) bajnokpityu válasza Alpee (#18791) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18793) contaxg válasza Ear001 (#18786) üzenetére


contaxg
veterán

Jahhh csak az a kérdés, hogy azt az eltérést milyen koordinátai rendszerbe helyezed! Jéé én jártam az Ikaruszba Kontrollra!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18794) Tonyo válasza Dorian (#18789) üzenetére


Tonyo
őstag

Neked melyik a favorit?

Pityu: Az, hogy nem mindegy melyik usb-re dugod a tablat megdöbbentő volt. Otthon sose tapasztaltam ilyet(lehet egyből eltaláltam az ideálisat?) Nem lennék az átalakítókat, dacokat készítők helyében. Létrehoznak valamit, de egy rosszul megválasztott usb-vel kábellel totál mást kap a felhasználó, aztán jön a reklamáció, hogy gyenge a termék.

(#18795) Dorian válasza Tonyo (#18794) üzenetére


Dorian
félisten

Megmondom őszintén precízebb teszteket nem végeztem. 3 közül Nirvana tetszik a legjobban, de a fekete Human-os határozottan más, nem rosszabb, csak más. Gábor kábele a Humanos hangjára hasonlít, de annál azért kicsit gyengébb. Nagyon ritmikus, zenei, így elsőre ahogy emlékszem a mély-sávhatárt meg a tér jobban-középre pozicionálását rónám fel neki. De ezek nálam olyan p..csányi különbségek (Belkinhez képest mind mérföldekre van valahol, egymástól méterekre), hogy egyértelműen a legolcsóbbat fogom választani. (Ha használható hajlékonyságú lesz).

Addig viszont lehet, hogy veszek egy akármilyen AQ-t, mert ki tudja mikor lesz ebből vmi :D

USB-ből meg egyértelmű, hogy azok közül kell választani, ami a többi egyéb csati mellett van, nem a laptop túloldalán.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18796) Tonyo válasza Dorian (#18795) üzenetére


Tonyo
őstag

AQ-t avxen lehet ócóbban venni:)

(#18797) bajnokpityu válasza Dorian (#18795) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Teljesen meg tudom érteni, ugye, hogy bejött az ajánlás :). Csak a kivitelét kéne valami kultúráltabbá tennie Gábornak, ez így nem használható. Per pillanat leveri a laptopot az asztalról. Vagy a tablát :(

Fehér humanosra gondoltál, ugye? Fekete az eléggé más hangú.

Egyébként, ha gondolod, rövid időre oda tudom adni a Valhallát is, valamikor. Jóval részletesebb, kiegyensúlyozottabb, szebb hangszerhangokat tud.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18798) Alpee válasza bajnokpityu (#18792) üzenetére


Alpee
aktív tag

Ha valakit még érdekel: USB port kiválasztás (lap alján)

Illetve pár info az USB Audio -ról

[ Szerkesztve ]

(#18799) Dorian válasza bajnokpityu (#18797) üzenetére


Dorian
félisten

A Valhallát köszönöm, de nem venném igénybe, ~10e/m körül gondolkozom és sejtésem szerint Ákosé nem ennyi :)
Láttam AVX-en AQ Carbont "féláron" lehet hogy veszek egyet.

De még egy 2,5-3m-es koaxot is kéne vennem valami olyat, ami majdnem kijön a jelenlegi 1m-es Furutech árából.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18800) bajnokpityu válasza Dorian (#18799) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem is azért mondtam,h vegyél. Ez nem eladó. Bár a pennás d+ drótot még nem hallottam ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.