Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Tetszik, nagyon is. :) Kicsit azért megrémültem az elején, hogy mi a franc kerül ennyibe ezen?! :D Elég pici (a nagyobb dobozokhoz vagyok szokva), de nagyon szép és minőségi.. :) Ami így újan feltűnt, hogy sokkal folyékonyabb a zene, mint az eddigi erősítőimen. Nagyon jó a felbontása, tényleg minden a helyén van. Olyan természetesnek hat. A gain kapcsoló nagyon praktikus. Le is vettem a legkisebbre az erősítést, így tekergethetem a potit rendesen. Szóval nagyon rendben van ez. :K A 940-nel próbáltam eddig. Nagyon nem is akarok mást hallani. :D

(#18846) Bodz: :R

(#18847) bajnokpityu: :R :P

(#18848) bkercso: [link] :P

(#18852) bkercso válasza contaxg (#18850) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az mi az, LMH6321?

Chrisnagy13: 2 silver-plated Neutrik headphone outputs Remélem, ezzel nem lesz gond, nem szulfátosodik be pár év alatt. Milyen DIP8 OPA van benne?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18853) Whit3Rav3n válasza bkercso (#18852) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Inkább OPA551. Violectric ne5532-t szokott használni op-nak.

(#18854) bajnokpityu válasza bkercso (#18852) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért csak Neutrik csinálta, biztos élénkebb a hangja,mint a simáknak.

Engem meg az érdekelne, ha még megvan, a hd600al hogy szól. Nekem az mérvadóbb :B
champ nem shure-okhoz való, sztem, inkább senik, akgk, esetleg beyerek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18855) bkercso válasza Whit3Rav3n (#18853) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az is könnyen lehet. OPA452/453 lett volna a köv. tippem, de az OPA551 bevettebb audio körökben. Nekem is van pár db DIP8-ban. Nem dícsérték agyon a DIYAudio-n. Na, majd meglássuk. Nem NE5534-et véletlen? Nem ugyan az.

Pityu: Mert a HD600-at ismered, vagy mert igazmondó? :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18856) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#18854) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nincs szerencsére. :))

(#18857) Whit3Rav3n válasza bkercso (#18855) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

NE5532AP lesz az. A buffer meg biztosan opa551 mert látszik pár jobb minöségü kepen mindkettönek a felirata.

(#18858) bajnokpityu válasza bkercso (#18855) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ismerem valamennyire mindkettőt. Hd600 azért tényleg igazabbat mondó fejes,mint amennyit árából ki lehet nézni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18859) Bodz válasza chrisnagy13 (#18851) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég kicsi, valóban. Akartam is kérdezni, hogy mi a jó istenhez áll a poti abban az állapotban, de így már értem. :)

Ha már erősítő belsőt elemeztek, akkor a V100: BC456, BC556, 2SA1606, 2SC4159, NE5534. Olcsó, tudom. :D

[ Szerkesztve ]

(#18860) bkercso


bkercso
nagyúr

a vaterán árulnak DIY OPA2134 + BUF634 fülampot. Azt is meg kéne fülelni, csak az OPA helyett pl. oPA627-tel. lM317/337 táppal, szép dobozzal, olcsón van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18861) ntomka válasza chrisnagy13 (#18851) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez már a tiéd vagy meghallgatásra van ott? :)

ツ Headphones on - World off

(#18862) chrisnagy13 válasza ntomka (#18861) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Saját. :)

(#18863) ntomka: köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#18863) ntomka válasza chrisnagy13 (#18862) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na szuper. Jó hallgatózást! :K

ツ Headphones on - World off

(#18864) Bodz


Bodz
Topikgazda

Még valaki vehetne egy V200-at és összehozhatnánk egy Violectric találkozót. :D

(#18865) ntomka válasza Bodz (#18864) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha adsz rá pénzt én veszek egyet. ;]

ツ Headphones on - World off

(#18866) SOAD19 válasza ntomka (#18865) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem még annyit se kellene adni, nekem megfelel az eredeti ár -30k (az essencem elmenne talán ennyiért) is. ;]

(#18867) Szajo


Szajo
őstag

Sziaztok, milyen mikrofonos fejhallgatót tudtok ajánlani 4-5-6ezer forint környékén aminek jó a hangzása basszus/magas terén is (Csak játékra és skypra kell, szóval nem eget verő minőséget gondoltam azért) és a mikrofonja is jó? (Pl szűrős mikrofon előnyben) No meg ha lehet kényelmes legyen.

(#18868) guppy válasza Szajo (#18867) üzenetére


guppy
őstag

Itt tedd fel a kérdésedet amennyiben az első hsz-ban nem leled válaszod. :)

(#18869) Ribi válasza contaxg (#18850) üzenetére


Ribi
nagyúr

Furnyákos egy 150W trafó benne.
Én egy 100Wost akarok rakni a 2x20W hangfal erősítőbe :D

(#18870) bkercso válasza Ribi (#18869) üzenetére


bkercso
nagyúr

Arra a 2x3,5VA-es kék trafóra gondolsz? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18871) Ribi válasza bkercso (#18870) üzenetére


Ribi
nagyúr

Arra. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#18872) bajnokpityu válasza Ribi (#18871) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha jól számolom 3.5W oldalanként, tehát 7W kivett teljesitményt tud.
Ami mivel, gondolom nem A osztályú, így is túl van méretezve.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18873) schawo válasza Ribi (#18871) üzenetére


schawo
titán

Nem 3,5 amper, hanem 3,5 voltamper (watt) :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18874) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#18872) üzenetére


vodkaboy22
addikt

7W ? :) Maximum ideális esetben. Az inkább 5.5-6W de ami inkább érdekes, hogy maximum (3.5VA)-val számolva 33mA-at tud leadni ideális helyzetben ami Ha D osztály és nagyon jó eszköz akkor is csak 20-25mA nem több. 32-64 ohm közti füleseknek nem ideális :( 32ohm alatt végképp nem.
És a gyártó honlapján írják, hogy 60V tápfesz. Kérdem én mi a lőszösznek? 600 ohmos fülesnek is elég +-15V tápfesz (még így is k..va sok) . Kis matek : 600 ohm +14V-al kivezérelve 0.3W-ot vesz fel. Egy 600 ohmos füles se tud szerintem ennyit elviselni. :W
Mit nem terveznek manapság... És a benne lévő chip (amit nem ismerek) nem hiszem, hogy olyan drága legyen, hogy a többi filléres alkatrészt felhúzza.
No de nagy impedanciás fülesekhez alkalmas és a hangja is lehet gyönyörű, csupán tervező meglepődésem írtam.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18875) bkercso válasza vodkaboy22 (#18874) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem úgy e! 3,5VA/22V=160mA. Ez már elég. Ha ennyivel terheled a tarfót, akkor 22V a szekunderfesz (RMS). Ha nem terheled, akkor 22V*gyökkettő. Az összefüggés kb. lineáris, ebből adódik a trafó mint táp belső ellenállása.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18876) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#18874) üzenetére


bajnokpityu
félisten

15V tápfesz azért necces,de alapvetően, a mainstream gyártók nem abból élnek, hogy nagyon jó alapanyagokból baromi jó cuccokat csináljanak( ez inkább a highend), hanem abból hogy olcsó alapanyagokból csináljanak relativ jó hangot.

DIY emberkék, manufaktúráknak nincs ennyi mérnökórája, nekik nem sok más lehetőségük van, nagyon jó alapanyagokból, relativ jó hangot tudnak csinálni. (jó esetben)

Látom,h mi van ezekben a viokban, tényleg elég komoly a listaár/anyagár aránya, de nagy hiba lenne messzemenő következtetéseket levonni ebből. Ránézésre fele az anyagköltsége,mint a champnak, inkább annyi se, de tuti, hogy nagyon sok paraméterben jobb nála.

Sőt, ha mondjuk megpróbálnánk lekoppintani, is kétséges, hogy tökéletesen azonos hangot kapjunk. Jó eséllyel kicsit jobb lenne bizonyos dolgokban, gyengébb másokban, de az egy brand, saját termékkkel, ez meg egy valami lenne.

Maximum DIY, meg manufaktúrális cuccokat lehet úgy összehasonlítgatni, hogy megnézed a beépült alapanyagokat, és ebből megpróbálni saccolni , milyen a hang. Nemtom, innen hányan gondolnák, de ami erősítőket decemberben csináltam, azonos alkatrészkészlettel, de más nyákkal, nem elhanyagolhatóan másképp szóltak! Mérve esélyes, hogy ugyanaz lenne mind, hisz ugyanaz a kapcsolás...

Hasonlóan, nézegettem a teszteket, belső képeket a kipróbált elég drága dacokról. Antelope 7db olcsó táp, Mytek 3db táp összesen :F , de talán egy fokkal jobb zajelnyomással. Antelop nagyon sok szempontból jobb,mint diy dacom,amiben perpill 6db elég drága diszkrét táp van, elég drága szerelőkábelek,stb...
Az más kérdés, hogy nekem úgy tűnik, dacok táplálása többet nyom a laptba,mint bármi más, ezért ha teknikailag jobb is egy Antelop gold, de inkább még 2 tápot belehajintok sajátomba...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18877) Ribi válasza bkercso (#18875) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fúú, nagyon elnéztem.
Amikor írtad, hogy VA, még akkor sem esett le a dolog. Valahogy szelektíven nem fogta fel az agyam azt az V-t... :W
Oké így már okés :D
Amúgy néztem, is, hogy ekkora trafó ilyen kicsiben szép teljesítmény :D

(#18878) vodkaboy22 válasza bkercso (#18875) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ok de a regulálás? Vagy az nincs benne ? :) Nem tudom kérdem és igaz 2szer ütöttem entert a számológépen nem 0.033 hanem 0.159.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18879) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#18878) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ott a gyökkettő Bkercso képletében. Mondjuk -1Vot még oda lehetne tenni a végére, az már nem oszt a számitás lényegét tekintve.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18880) guppy válasza bajnokpityu (#18876) üzenetére


guppy
őstag

nwavguy is megírta h mennyit számít a nyák (és h onnan lehet látni h valami nincs rendesen optimalizálva h szépen rendbe vannak szedve sorokba az alkatrészek, ahelyett h látszólag összevissza lennének), diyaudion a "the wire" nevű erősítő tervezője is sokat szenvedett a nyák kialakításával, és rakott fel mérést, h változnak az értékek (pl THD) reverzióról revízióra. - röviden annyi lenne a lényeg, h mérhetőek a nyákból származó különbségek :)

(#18881) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#18876) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Elfogadom az érvet DIY dacot még nem csináltam így nem tudom hasonlítani gyártói darabhoz, viszont diy headampot csináltam már (hallgatom is most 2 féle van), de gyártói high-end kifejezetten headampot még nem is hallgattam (hifi nagy high-end erősítőt aminek jó füles kimenete volt olyat igen de kifejezetten kicsit nem). Szóval sajnos nem biztos, hogy összetétel alapján kéne egyáltalán véleményt mondani ezért írtam, hogy gyönyörű lehet a hangja mindentől függetlenül csak kicsit megleptek az értékek :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18882) bajnokpityu válasza guppy (#18880) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A szépen rendbeszedett ellenállások, és a jó nyák/hang között nem értem az összefüggést.
Frekimenetben is volt difi, nem csak torzításban. Végre egy dolog,ami mérhető is meg hallható is.
Azért jó volna kimérni, az USB,táp, stb. kábelek hogyan képesek beleszólni a frekimenetbe, mert sajnos arra is képesek. Meg jó volna még csomó mindent kimérni, ami fülre egyértelmű, aztán... :K

Vodka: nem ez a highend fülamp. Nézz meg egy KGSSt, egy nagy betát, egy blue hawaiit.
Dacban sem a múltkori pár volt a highend. Nézz meg egy mostani Bladelius Emblát. Lehet, hogy felbontásban az is kisebb,mint ezek, de sokkal jobb hallgatni, mint ezeket.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18883) Ribi válasza guppy (#18880) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ebben az erősítőben eléggé egyben vannak az erősítő alkatrészei.
A többi meg annyira nem gáz ha szanaszét vannak. Mondjuk a poti nem tudom hogy megy hátra.

(#18884) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#18882) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor nem high-end csupán felsőbb kategória.
Nem sok high-end-el volt még dolgom és azok is hangfalas rendszerek voltak.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#18885) bkercso válasza vodkaboy22 (#18878) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem látok benne regulálást. A diódahídon esik 1.3V.

Pityu: Ilyen The Wire-t hallottál már? Pisti-féle contaxg által preferálthoz hasonlít technikailag...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18886) bajnokpityu válasza bkercso (#18885) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a preferáció nekem nem mérvadó. Sőt,inkább eltérítő...

Hifipistivel viszont szivesen megbeszélnék egy talit, amikor városban vagyok, nagyon szimpatikus srác. Vagy hallgasd meg. Levegősség kéne olcsón, de kiemelés nélkül. Ezt sajnos panda, ck3 sem tudja,akármennyire jó egyébként őket hallgatni.

Ismerősök többen is építettek olyasmi erősítőt, addig voltak jók, mig melléjük nem került egy diszkrét félvezetős. Asus is csak addig jó, amig nincs jobb :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18887) contaxg válasza bajnokpityu (#18886) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD Teszek róla, hogy ne legyen kedve találkozni veled. ;)

(#18885) bkercso
A héten jön hozzám megfülelni az LCD3-mal.
Ez egy újabb, az alkatrész összeállításában javított(?) verzió lesz...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18888) bkercso


bkercso
nagyúr

Köszi Urak, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18889) contaxg válasza bkercso (#18888) üzenetére


contaxg
veterán

Ebben a formában nagyon jól nézne ki.. (ez egy cMoy)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18890) baluka26 válasza contaxg (#18889) üzenetére


baluka26
veterán

Kinek a pap, kinek a papné. Borzasztóan randa ez szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18891) donpe


donpe
aktív tag

Megérkezett az Asus Xonar Essence One-om. Hát mit mondjak. :F . Elsőre vegyesek az érzéseim.Többet vártam tőle, vagy csak nagyon elkényeztettem magam az elmúlt időben. Mondjuk a DAC részét még a Night Blues-al nem tudtam kipróbálni, mert még egy kedves fórumtársnál van. Szimampról hallgattam és saját fejes kimenetről T70-el és DT770 Editionnel.
Az Audiloab féle M-DAC (tudom, hogy nem egy liga) fél nap hallgatás után egyértelműen megveri a saját fejeskimenetével. Az Asus nekem kicsit zártabb hangú, jelentősen mosottabb. Úgy látszik ezt tényleg tuningolni kell. Alapból nem győzött meg.

De persze ez még csak az első kör. Majd a "nagy csöves" megmutatja milyen igazán a dacja, de az M-DAC-ot érzem most annyival jobbnak, mint amennyivel többe is kerül.
Emlékezetből pedig a bkercso féle MomentDAC+Szimamp kombó szintén jobbnak tűnik az Asusnál.

Mind a 3 dacot alaplapi koaxról etettem.

[ Szerkesztve ]

(#18892) contaxg válasza donpe (#18891) üzenetére


contaxg
veterán

Lehet, hogy nincs az a készülék rendesen bejáratva.. Vállalom! .;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18893) donpe válasza contaxg (#18892) üzenetére


donpe
aktív tag

Ment kb 7-8 órát. Biztos kell neki még. De jelentős lépcsőt érzek az M-DAC és az ASUS között.
Az ASUSnak fátyolos/mosott a közepe. Nincs "wow" érzés, mint az M-DAC - T70 kombó felbontásánál.

[ Szerkesztve ]

(#18894) bajnokpityu válasza donpe (#18891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagychris-el mi végig tuningolt verziót irtunk. és végig csak,mint dac.
irtam is, hogy alap kitben az asus gyengébb momentnél koaxon, tuninggal meg izlés dolga(de nekem pont az asus tetszett jobban). Te most pont ugyanazt mondod, miközben búslakodsz :)

donpe:mdac áráért mytek 96 van,az másik liga.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18895) donpe válasza bajnokpityu (#18894) üzenetére


donpe
aktív tag

Nem nagyon vagyok otthon az opa bizniszben. Van bevált recept, hogy mit érdemes mire cserélni?
De még azért egy 50 órát adok neki, aztán újra összehallgatom az M-DAC-al.

(#18896) bajnokpityu válasza donpe (#18895) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyártó is ad egy táblázatot,mit hova teszel,milyen lesz a hang. bkercsonak se, nekem se nagyon tetszenek, amiket ott javasoltak, meg amit AVXen mások javasoltak, pl a 2107 idézem "opás" hangot csinál.

chrisnagy most vett rakás márkás, komoly opát,lehet, h beszámol.ettől függetlenül sztem soha nem fogja elérni az mdacot. de nem is annyiba kerül.

én csak sample opákkal kísérleteztem, a 1612es vált be végül. ezzel tudok koaxról zenét hallgatni, el tudom fogadni a határait.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18897) Bodz válasza bajnokpityu (#18894) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen a Mytek 96 az M-DAC-hoz kepest?

(#18898) bajnokpityu válasza Bodz (#18897) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mittomén. De míg azok egy árban vannak, asus meg mdac meg nagyon nem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18899) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#18896) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Milyen az az opás hang? :) A múltkor már azt hittem, hogy tudom ezt a kifejezést értelmezni, de most kiderült, hogy mégse. Az biztos, hogy egyelőre a 2107-től jobbat még nem találtam I/V-be. És valahogy a talin se nagyon panaszkodtak rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#18900) schawo válasza bajnokpityu (#18898) üzenetére


schawo
titán

A Mytek jóval drágább.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.