Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Deadzone41 válasza szakibá... (#19398) üzenetére


Deadzone41
őstag

miért tesznek ilyen mítosz romboló teszteket a gyártók a tesztlemezeikre? normálisak ezek? :) vagy ebből arra kéne következtetni, hogy ha nem hallod a difit, jobb rendszert kell venned? :D

(#19402) szakibá... válasza Deadzone41 (#19401) üzenetére


szakibá...
senior tag

Figyelmetlenül olvasol, a teszt tőlem származik, csak a zenét vettem hozzá a tesztlemezről. Az egész abból indult ki, hogy mennyire szarok bizonyos stúdiós konverterek. Én feltételezem, hogy a hifi célokra szánt konverterek se számottevően rosszabbak (vagy nem is rosszabbak), mégis a fenti példa mutatja, hogy vannak fiatalok, akik emlékezetből képesek megítélni két konvertert, amik csak fél konverziót csinálnak, egyszer (csak DA). Mindíg csodáltam az ilyen képességeket.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19403) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Kinél is van elérhető távolságban hozzám képest M-DAC? Kihívnám a One-ommal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19404) Deadzone41 válasza szakibá... (#19402) üzenetére


Deadzone41
őstag

elnéztem, látom írtad, hogy te csináltad a másolatokat. :B én már találkoztam gyártói teszt lemezen pl digi coax kábel tesztanyagokat (olcsó vs drága audiophile), azért hittem azt, hogy ez is onnan van.

(#19405) Ataxia válasza Audison (#19392) üzenetére


Ataxia
tag

Laptopra van kötve szóval más usb eszköz nincs csatlakoztatva ,így azok nem zavarhatnak be.A hiba amúgy nem egyből jelentkezik.hanem kb fél óra mulva.

Az M50 nekem bejött ,bár nem igazán van összehasonlítási alapom mivel ez az első komoly fejhallgatóm, így ha lehetőségem lesz egy srh840 et vagy egy beyer 770et mindenféle képpen kipróbálnék.

(#19406) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#19404) üzenetére


Deadzone41
őstag

itt vannak hasonló teszt file-ok, még 20x-os ad-da konverzión átesett file is. igaz elég idióta felvétel :)

(#19407) Polllen válasza Ákos97 (#19397) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi a tippet, megnézem a musiland-t is. :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19408) Bodz válasza chrisnagy13 (#19403) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link]
Pakolj be mindent, komoly hallgatózás lesz! :D

(#19409) schawo válasza szakibá... (#19402) üzenetére


schawo
titán

Sajnos mindig úgy jött ki a a dolog, hogy vagy a DAC, vagy a füles épp nem volt a legjobb, vagy nem volt időm foglalkozni vele. Holnap megpróbálom összehozni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19410) chrisnagy13 válasza Bodz (#19408) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Fú, de izgi lesz. :DD

(#19411) Ákos97 válasza schawo (#19355) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Esetleg megnézheted a Metrum Octave-ot, ha úgy sem használsz USB-t, abban csak 3 jókora sor elkó van. ;]
Állítólag a kategóriáját messze felülmúló hangja van, legalábbis jó pár 1500-2000 $-os DAC-kal összehasonlították jó pár helyen és jobbnak találták náluk. Persze erre nem szabad alapozni, csak végső esetben.
Bár nem tudom, hogy mennyire tartasz a NOS DAC-októl.

Szerk: És az miért jó, ha nincs benne elkó? Nem rontja a hiánya a hangot?

[ Szerkesztve ]

(#19412) schawo válasza Ákos97 (#19411) üzenetére


schawo
titán

Kösz az ötletet, de már eldőlt, héten érkezik a Mytek 192 :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19413) bigmasterg válasza schawo (#19412) üzenetére


bigmasterg
addikt

:)
Fekete preamp?

(#19414) baluka26 válasza szakibá... (#19395) üzenetére


baluka26
veterán

Én is letöltöttem, de inkább fél óráig hallgattam a felvételt, annyira jó volt hallgatni, többre meg nem volt akkor időm :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19415) schawo válasza bigmasterg (#19413) üzenetére


schawo
titán

Mastering változat. A preamp funkció nem hozott lázba. Nem mintha a dedikált DSD portokkal tudnék bármit is kezdeni, de ki tudja, mit hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19416) donpe válasza chrisnagy13 (#19410) üzenetére


donpe
aktív tag

Na erre kíváncsi leszek. De ha pariba tudod hozni az Essence One-t az M-DAC-al, akkor bejelentkezem egy Essence tuningra nálad. ;)

(#19417) baluka26 válasza donpe (#19416) üzenetére


baluka26
veterán

Úgy sincs különbség két DAC között.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19418) donpe válasza baluka26 (#19417) üzenetére


donpe
aktív tag

Hm. Ezt meg hogy érted?

(#19419) baluka26 válasza donpe (#19418) üzenetére


baluka26
veterán

Lemaradt a szmájli.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19420) donpe válasza baluka26 (#19419) üzenetére


donpe
aktív tag

:DDD Jah már értem, hogy mit nem értettem.

(#19421) guppy válasza schawo (#19412) üzenetére


guppy
őstag

Szépen gyűlnek a Mytek tulajok a topikban, kb egy hónapon belül meg 4x-ődött :))

donpe - tiéd megérkezett már ?

(#19379) Alusszia - nem tudom kaptál e választ, de ha BP-i vagy elmehetsz a corghoz, elhozhatsz egy zerot-próbára, annak elég jó (és elég ismert) hangja van mint dac, hátrány a USB bemenete és a fejes erősítője, azok nem a legjobb darabok (bár ennyiért nem is lehet elvárni).

(#19422) donpe válasza guppy (#19421) üzenetére


donpe
aktív tag

Csütörtök este 6-kor érkezik. Már számolom a perceket. :DD

(#19423) baluka26 válasza donpe (#19422) üzenetére


baluka26
veterán

Te eddig Laconic dacot használtál?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19424) donpe válasza baluka26 (#19423) üzenetére


donpe
aktív tag

Régebben azt, aztán volt nálam kb másfél hónapig egy M-DAC, most Xonar Essence One-om van. Illetve jön a Mytek és valszeg megy a Xonar. Majd a Mytek - M-DAC összevetésére leszek nagyon kíváncsi. Ha jobb az M-DAC, akkor a Mytek is megy :) és marad az M-DAC. A Laconic csöves dac kellemes hangú, a LunchBoxok mellé oks. De felbontásban elmarad a fenti játékosoktól.

(#19425) guppy válasza donpe (#19424) üzenetére


guppy
őstag

A Mytek M-Dac összevetésre én is kíváncsi leszek, én is e kettő között őrlődtem.

(#19426) baluka26 válasza guppy (#19425) üzenetére


baluka26
veterán

Engem jobban érdekel a Mytek 192 vs Pityu-féle diydac összevetés ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19427) hennessys


hennessys
tag

Pfff, nem elfelejtettem, hogy füles van rajtam? Simán kigyalogoltam a konyhába. Borult minden, DAC, erősitő... Majdnem befejeltem a tukrot, hogy elkapjam a cuccokat.

(#19428) Audison válasza hennessys (#19427) üzenetére


Audison
senior tag

:D :DDD :C

(#19429) bkercso válasza hennessys (#19427) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mentél KV-t csinálni a zenészeknek? :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19430) hennessys válasza bkercso (#19429) üzenetére


hennessys
tag

Mit mondjak? Majdnem drága kör lett belőle.

Javaslom a T. Fórumlakóknak biztonsági öv használatát, eseti lekötözést, vagy megfelő társaságban rendőrbilincs használatát. :))

Vesse rám az elsö követ, akivel még nem fordult elö...

(#19431) Patice válasza szakibá... (#19254) üzenetére


Patice
nagyúr

Játszottam kicsit itthon a fájlokkal, fejessel hallgatva, nagyon alap láncon.

Az eredeti(nek jelzett) fájl tűnt a legnyugisabbnak. A 3x AD-DA fájlnál már észrevettem haloványan egy kis "szőrösödést" a cineknél és úgy szólt a 3x AD-DA az eredetihez képest, mintha kapna egy kis EQ-t alul-felül.

A másik kettőnél nem nagyon hallottam ezeket a különbségeket. simán rámondanám, hogy azok voltak az eredetiek. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19432) bkercso válasza hennessys (#19430) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én zárt fejeseket használok, így nehéz elfelejteni. ;) Persze nem ezért használok zártat. :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19433) guppy válasza Patice (#19431) üzenetére


guppy
őstag

Próbálj meg egy foobar abx-tetszet is, ott kiderül mennyire hallod a különbséget, nekem az volt a benyomásom h a 3x "koszosabb", de 25% (a tippelés valószínűsége) alá nem sikerült lemennem, ergo nem hallom a különbséget, csak képzelem.

[ Szerkesztve ]

(#19434) Patice válasza guppy (#19433) üzenetére


Patice
nagyúr

ABX-en tuti elvéreznék, szóval nem is érdemes megcsinálnom. :D :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19435) bigmasterg válasza hennessys (#19430) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én egyszer Senn HD800-at rántottam le (kábelébe beleakadt a lábam) és csempére esett. Az fájt ...

[ Szerkesztve ]

(#19436) Bodz válasza bigmasterg (#19435) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szoval ezert volt olyan kopott? :D

(#19437) baluka26 válasza bigmasterg (#19435) üzenetére


baluka26
veterán

Had kérdezzem már meg :D
Fürdőszobába hallgattad, vagy a szobádban csempe van alul?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19438) schawo válasza baluka26 (#19437) üzenetére


schawo
titán

Budin, és amikor végzett, akkor feledkezett meg róla. Mással is előfordulna ilyenkor ;] ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19439) bigmasterg válasza baluka26 (#19437) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]
Ott a szobában volt csempe.

(#19438) schawo
Egyébként meg egy leeresztett medencében hallgattam. :))

(szerk.:
Ott=Koli)

[ Szerkesztve ]

(#19440) baluka26 válasza bigmasterg (#19439) üzenetére


baluka26
veterán

Komolyan bevitted koliba HD800-at?! :Y

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19441) bigmasterg válasza baluka26 (#19440) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, anno bent volt még k1000 és teljes rendszer (meg ps3 is).
Koli és koli között azért van difi. (2 ágyas, légkondis szoba, kártyás ki/belépés, biztonsági őrök)

(#19442) baluka26 válasza bigmasterg (#19441) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, vágom, engem is hasonló szintű koliba mehettem volna (Kármán), de aztán inkább bejárós lettem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19443) hennessys


hennessys
tag

Látom azért nem maradok egyedül.
A lábbal lerántom, az egy fajdalmas verzio lehetett...Még valaki?

[ Szerkesztve ]

(#19444) fattyu válasza hennessys (#19443) üzenetére


fattyu
veterán

hd 650et megreptette a kutya. Drót lelóg hurokban az asztalról, kutya meglódul nyakörvre veszi a zsinórt és voálá...

Szerencsére a hd 650nek ugye leválik a kábele, így sérülés nem lett de az nap átgondoltam a kutya vagy macska dolgot... :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19445) bkercso válasza fattyu (#19444) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tengerimalacot vegyél, az simán átrágja a drótot. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19446) bigmasterg válasza fattyu (#19444) üzenetére


bigmasterg
addikt

Neked ilyen könnyen lejön a 650 kábele?
Nekem olyan szorosan van benne, hogy simán repülne a fejes.

(#19447) Dorian válasza bkercso (#19445) üzenetére


Dorian
félisten

Szerencsére a tengerimalac (legalábbis az enyém) a vastagabb kábeleket már nem nézi növénynek (vagy úgy gondolja, h azok már túl fásszárúak :D ) így a drágább kábelek eddig megúszták. USB, 2 lámpa 230-as kábele, laptop adapter utáni vékony betápkábele meg még egy vékony kábel bánta eddig "csak".

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19448) schawo válasza bkercso (#19445) üzenetére


schawo
titán

Á, értem! Ha tudod, hogy a kutya reptetni fogja, akkor előtte ráküldöd a tengerimalacot, hogy rágja le a kábelt, nehogy baja legyen a fülesnek. Tuti tipp. :)):))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19449) fattyu válasza bigmasterg (#19446) üzenetére


fattyu
veterán

repült. de 40 kiló kutya ha meglódul azért ott van erő :D szóval repült de közben le is vált.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19450) ntomka válasza fattyu (#19449) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én vidékiesen tartom a szólás-mondást: embernek házban, állatnak ólban a helye. :)

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.