Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) krisztian7


krisztian7
tag

Végfok elé szeretnék előfokot és ha lehet dac-ot is együtt. minimum 2-3 bemenetre lenne szükségem( mind digitális). Van valakinek valami ötlete? XLR kimenet előny. De megfizethető áron(30k körül) maximum Behringer: ULTRAMATCH PRO SRC2496 -at találtam, de ez sajnos előfokként nem jó. Dac-ként milyen? olvastam róla jót, rosszat is.
A hangerőt kicsit utánagondolva maximum meg tudom oldani az erősítőről(nem a legkényelmesebb sajna), a fontos a kapcsolható digit bemenetek száma min 2-3.

(#19602) donpe válasza Bodz (#19600) üzenetére


donpe
aktív tag

Kék.:)
A multkor egy nyiregyhazi srac szervezte.;) Az nagyon jo volt:):D
De akar en is segithetek. Mondjuk egy egri helyszin?

[ Szerkesztve ]

(#19603) Deadzone41 válasza Bodz (#19600) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem tudlak, 10 körül van :) de az e07k 0.3, ha alacsony kell. amúgy audinst? vagy az volt már?

krisztian7: kevés büdzsé, sok kívánság :N

(#19604) krisztian7 válasza Deadzone41 (#19603) üzenetére


krisztian7
tag

Tudom :)) Ezt a behringert szerintetek lehet tuningolni hangerő szabályzóval? Elég sok mod-t láttam hozzá, mert amúgy tökéletes lenne a céljaimra. Hallotta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#19605) attika89


attika89
senior tag

Frissült a Schiit Assgard -> ASGARD 2

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#19606) Bodz válasza donpe (#19602) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jól hangzik, de csak ha valaki elvisz. :B Talán inkább itt kellene egy igényfelmérést csinálni. :)

(#19603) Deadzone41: 10 ohm? Hát mi ez a használhatatlan vacak? ;] :) Az Audinst még nem volt, de nem is kapható itthon.

Próbálgatnám a nano dokit, de nincs is jack-rca kábelem vagy átalakítóm. :W Na, akkor csak magában lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19607) dudika10 válasza bajnokpityu (#19589) üzenetére


dudika10
veterán

Különböző fejhallgatók nyilván különbözően reagálnak a különböző kimeneti impedanciákra. De attól még egyáltalán nem elhanyagolható szerintem.

Attól, hogy nagyobb differenciák vannak, attól még a 6dB ebben az esetben marha sok.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19608) baluka26 válasza dudika10 (#19588) üzenetére


baluka26
veterán

Mint írtam nem a különbség érdekel, hanem elsősorban hogy melyiket tartják jobbnak és utána, hogy milyen damping értéktől éreznek különbséget.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19609) dudika10 válasza baluka26 (#19608) üzenetére


dudika10
veterán

Az első szubjektív, a második meg csak teljesen specifikált helyzetben tesztelhető.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19610) bajnokpityu válasza dudika10 (#19609) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez mind szép és jó,de más nem hallok,olvasok, hogy csak olyan erősítőt vegyé, ami min 8as dampinggal bir, ami így ebben a formában ostobaság.

Egyébként miért teljesitményellenálláson mérnek? azok is függnek frekitől picit, innentől befolyásolható a mérés.

De mondom,nem értek én a lovakhoz. Ezért van tehenem.

ettől függetleneül E10et mindenkinek :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19611) baluka26 válasza dudika10 (#19609) üzenetére


baluka26
veterán

Minden esetben az a méréspártiak érve, hogy a fül a szűk tényező, meg stb, kíváncsi lennék, hogy damping esetében hol jön el ez a határ.

Az, meg hogy HD595-öt két végpontot összehasonlítják, és kiemelei, hogy végtelen és feles damping között mennyi a különbség, NEM AZT, ami sokkal érdekes, hogy végtelen és egy között nincs nagy különbség.
Sőt, ha jól látom, a narancs vonal, ami rosszabb elvileg a ciánnál jobban hasonlít eredetire. Most akkor mi van?

Tényleg érdekelne valami velős magyarázat.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19612) baluka26 válasza baluka26 (#19611) üzenetére


baluka26
veterán

Bocsánat, nem volt rajtam a szemüvegem, és rosszul láttam a színeket, szóval a narancsos téma visszavonva.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19613) bajnokpityu válasza baluka26 (#19611) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a baj,h erősítő dampingja kapcsolástól, tápoldaltól, és alkatrészektől is függ. Ha valódi erősítők dampingját akarod összehasonlítani,akkor nem csak dampingot fogod hallani,hanem az alkatrészek okozta hangi differenciákat is. Mert ugye ellenállás, kondi, félvezető (de akár még a hőmérséklete is a félvezetőnek) beleszól a frekimenetbe.

Ezt leegyszerűsítheted, hogy picit változtatsz a kimenetnél 2 ellenállással, (végig azonos erősítővel, és csak a látszólagos dampingot változtatod) de akkor meg az ellenállás hangját fogod hallani. Meg mást is. Több olyan erősítő kapcsolás létezik,aminek a frekimenete függ a ráakasztott "ellenállástól". Pl a heed végfokom,nem 6dbt-,hanem kb 20dbt tér el,ha 4Ohmos terhelése van, vagy 120Ohmos. Közben kimenő impedanciája valszeg nulla, hiszen hangfalhoz készült.

Akkor mit is ABzel? mert,h nem dampingot, az már biztos.

Ezért mondom, h semmit nem mond el hangminőségről a marketingesek által megszült adatlap. De,ha valakinek az fontosabb,mint a zene, ő baja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19614) baluka26


baluka26
veterán

Itt van mindenre a megoldás:

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19615) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#19613) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt a damping dolgot én se értem. Tűl nagy fontosságot nem feltétlen kell neki adni, ennél már az is jobban befolyásoló, hogy milyen visszacsatolás van az erősítőben az mennyire szoros vagy frekvenciafüggetlen.
És erről szerintem sajnos az itt jelenlévőkből elég kevesen hallottak, de a marketing bullshit az van. :F

Kérdés:
Linux alatt valaki betudta állítani az ms2-n a mintavételezési frekit másra mint az alap 44.1?
Válaszokat köszi! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19616) baluka26 válasza vodkaboy22 (#19615) üzenetére


baluka26
veterán

Miért akarod másra állítani? Mire akarod állítani?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19617) mexel


mexel
veterán

Olvasgattam a topikot, és látom hogy itt is igen negatív a vélemény az E10-ről.
Keresek valami hordozható eszközt amin aránylag jó minőségben tudom hallgatni a zenéimet fülessel. Pc-ről is (főleg lossless minőség és vegyes stílus - nem csak akusztikus hangszerekkel)
Mi az ami miatt nagyon leszólt az E10? Most van nálam egy tesztdarab próbára, nem tudom mit gondoljak. Végül is tetszik.
A kényelem miatt kellene, mert van egy Luxman sztereó erősítőm amin van digitális (optikai és koax) bemenet is. Szép hangja van, csak macerásabb a beüzemelése és használata mint az e10-nek már csak a helyigénye miatt is. Ráadásul sokszor megyek a nyaralóba és ott laptopról hallgatnék zenét. A füles egy AKG 910-es.
Hordozható erősítőben nem nagyon találtam más alternatívát méret/tudás/praktikum/ár arányban. A külső táp kilőve, a hordozhatóság így macerásabb lenne. (a creative-s xfi nem tetszik annyira, főleg hogy 2x ekkora)
Összehasonlításképpen a Luxman-al: Először nagyon tetszett a hanga az E10-nek, de valahogy egy kicsit "digitális"-nak tűnik a hangja, míg a nagy erőlködő kicsit "analóg"-abb. Talán érthető mire gondolok. Az E10 nekem úgy tűnik kicsit felfelé viszi a hangszínt, bár a mély is elég benne. (kicsit csilingelősnek tűnik, valahogy "modernebb" hangnak tűnik mint a régi Luxman)
Az erősítés mértéke elég, bár olyan mintha nagyobb hangerőn már kicsit kevés lenne, nem olyan szép a kép. (persze lehet hogy ezt csak belehallom olyan zenékbe amik elektronikus zenék)
Zaj nincs, azzal nincs gond.
Nem tudom melyik tetszik jobban a kettő közül. Az E10 képe mintha részletesebb lenne, az erősítőé talán nem. De ebben sem vagyok biztos, talán azért hallom így mert az erősítő hangja valahogy mindenhol mintha teltebb, masszívabb lenne - talán ettől hallom így.
Mindenesetre nekem első-második hallásra nem tűnik annyira rossznak ez a hang, főleg ha ekkora méretben egy laptopból is megkapom.
Az lenne a kérdésem, hogy mik azok a hibák ami miatt ennyire lenézik ezt a darabot, vagy miért utálják?
Ja, más: Aimp3-al hallgatom, és ott ki lehet választani az ASIO drivert is, de a Fiio benne van Direct Sound és Wasapi listában is. Az Asio-t használom, de azt nem értem, hogy ha a Direct Sound-ot választom akkor nem kerüli ki a Win mixerjeit? Azt hittem ez egy független kütyü, abszolút nincs köze a wines marhaságokhoz.
Még holnap nálam van a tesztdarab, nem tudok dönteni vegyek-e. Enélkül is tudok itthon zenét hallgatni, de tetszik az ötlet egyszerűen :)

[ Szerkesztve ]

(#19618) baluka26 válasza mexel (#19617) üzenetére


baluka26
veterán

Nem negatív a vélemény, 20k-ért nem biztos, hogy sokk jobb gyári van, ha van egyáltalán. Valószínűleg, én még nem hallottam.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19619) bajnokpityu válasza mexel (#19617) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Leszólt? Neeeem, hiszen van,aki ugyanolyannak hallja,mint a studio dacokat. 20ezeré.

Ha sikerül eléggé elhitetetnem magammal, hogy E10 tényleg ENNYIRE jó,akkor sztem én is lecserélem a fosszar diy(hisz "hozzáértő" megmondta, diy dac nem lehet jó) dacomat, oszt bódogan hallgatom a hangfalas láncot egy E10ről. És akkor végre felléphetek a stúdió dacok igen magas zeneiségi szintjére.

Egyébként meg E10 rulz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19620) Slownz válasza bajnokpityu (#19619) üzenetére


Slownz
senior tag

Értem én az iróniát meg a viccet, csak így 40x-re kicsit már uncsi/fárasztó :))

Nem mellesleg a frissen bekapcsolódókat, össze is zavarja, mint ahogy a példa is mutatja

No offense :)

(#19621) bajnokpityu válasza Slownz (#19620) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mi vallásból írjuk, hogy E10 a király.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19622) dudika10 válasza bajnokpityu (#19610) üzenetére


dudika10
veterán

Remélem azért nem akartok a számba adni olyat, amit én nem mondtam (de igazából mástól se olvastam).
Mintha átesnétek a ló túloldalára.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19623) vodkaboy22 válasza baluka26 (#19616) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mert vannak felvételeim amik 96kban/ 88.2kban készültek de dvd 48k is van. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19624) Slownz válasza bajnokpityu (#19621) üzenetére


Slownz
senior tag

Tudom, csak az idő elteltével a vicc megfakul :)

(#19625) Deadzone41 válasza mexel (#19617) üzenetére


Deadzone41
őstag

mikor összehasonlítasz két láncot, mindig egyeztetett hangerőn tedd! tehát egyiken beállítod a kényelmes hangerőt, fogsz egy hangnyomás mérőt (okostelefon+ megfelelő app), letöltesz valami konstans jelet (zaj, szinusz hullám) és megméred a hangerőt a fülesben, majd ugyan így hozzálövöd a másik erősítőt. persze fontos, hogy a két mérés között ne mozgasd a fülest és a mérő eszközt. legalább 1dB-n belül legyen a két hangnyomás.

jóval valószínűbbnek tartom, hogy a fejhallgató torzít nagyobb hangerőn, de ezt kiderítheted ha összeveted a másik erősítővel az előbb említett módon.

(#19626) baluka26 válasza dudika10 (#19622) üzenetére


baluka26
veterán

Én csak szeretném, hogy bebizonyítsák hogy, hogy tényleg borzasztó nagy különbség van 8-as damping alatt.
Láthatod te is azon a frekimeneten, hogy az ugrás valahol 1 és kettő között van, és akkor valószínűleg igaza lehet bkercsonak, hogy 1,4-ig mindegy.

A végtelen és a feles damping összehasonlítása meg mp3@96 vs flac szintű. Szerintem. És kurvára nem életszerű, legalábbis én nem hiszem, hogy sok olyan erősítő van (nyilván van) , ami mondjuk pártízes nagyságrendnél nagyobb kimenő imppel rendelkezek. (még nwavguy is azt írja, hogy nem profi cuccok 0-20 között vannak, kivéve egy-két csöves motyó).

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19627) mexel válasza bajnokpityu (#19619) üzenetére


mexel
veterán

Sok vájtfülű audiofil ismerősöm van, sok láncot, szettet hallgattam, és sok olyannal találkoztam mint Te. Vagy sznobságból, vagy csak más miatt kell leszólni mindent ami nem az a termék amit ő használ, minden más rossz, vagy csak olcsó. Olvastam a hsz-eidet és értem hogy sok a vicc és irónia benne, de sokszor már tényleg sok hogy konkrétum nélkül írsz. Elhiszem hogy az e10 nem csúcs dac, ezt az ára is tükrözi, csodák ritkán vannak (bár ebben a hifi világban vannak)
Konkrétumot tudnál mondani ami ellene szól ebben a kategóriában? (ha esetleg tudsz diy cuccot amit ennyiből kihozhatok és jobb ennél akkor arra nyitott vagyok, összerakom ha kell.)
(csak kérdés: milyen autót használsz, vagy milyen pc-d telefonod van? Mindegyikből csúcs? Autóból gondolom Rolls vagy ferrari, telefonból nem tudom mi a legjobb de biztosan az, stb)
Ezt csak azért írom mert nem biztos hogy mindenkinek az igényei egy bizonyos termékkörben ugyanazok, nem ugyanazok az elvárások és szükségletek. Mert egy autóbuzi aki rollsokat és lambókat gyűjt, biztos le fog szólni ha csak bömösöd van, ha véletlenül meg Renaultod akkor talán ciki is? Sajnos manapság fontos tényező az ár is, nem mindenki tud vagy akar irreálisan sokat költeni egy hobbira - van ésszerű középút is talán. Hifiben biztosan. (házimoziban és pc-ben szintén)
Szerintem ez az egész nagyon szubjektív, ismerőseim között volt aki már kb 20 éve olyan futóműveket hozott angliából és mindenfelől, hogy külön szobát kaptak hallgatózni a kütyük, nagy pénzekért és szerinte csak az az igazi zenehallgatás. Érdekes módon én az ár töredékéből raktam össze olyat ami nekem jobban tetszett hangra (és másnak is), de az illetőt nem lehetett meggyőzni mert minden más sz@r volt csak az övé volt jó. ( vagy csak az irigység beszélt belőle? - és nem csak ő volt egyedül ilyen)
Ezzel nem bántani akarlak és nem személyeskedésnek szánom, csak tényleg azt szeretném tudni, hogy mi a túl nagy gond az e10-el, mert ha nagyon gagyi akkor nem veszem meg. Ha jól tudom Wolfson WM8740 dac van benne, ezt használja sok gyártó is a készülékeiben ( Rotel, Arcam, Cambridge Audio stb)
Sajnos a cuccaim nagy része vidéken van mert most olyan helyen lakom ahol nem tudom a hangfalaimat hallgatni, csak a fülest. Csak egy luxman erősítőm és futóművem van itthon, valamint pc és laptop. Jobb híján erről megy a zene, fülessel.
Főként nem igazi audiofilnek kikiáltott zenéket hallgatok, igen kevés jazz, blues és hasonló zene, mostanában inkább újabb muzsikák jönnek szóba. Itt annyire nem jön ki a minőségi lánc előnye, nem érezni a teret, szellősséget stb. Egyszerűen csak "jobban szól" mint egy semmilyen készüléken.
A fülesem sem egy komoly darab ami itt van, ezt egyszerűen csak szeretem, tetszik a hangja. ( voltak drágább és elismertebb darabok is nálam, de nem győztek meg)
Ehhez mérten keresek valamit, és az e10-re gondoltam, mint belépő szintő fejhallgató erősítő. Ezért kérdezem, hogy van e igazán komoly ellenérv ellene, az árán kívül (tudod nem elég drága, fiam :) )
Gondolom ez sokakat érdekel még rajtam kívül aki nem teljesen vájtfülű, csak mégsem akar zenét hallgatni egy Genius hangszóróról és az abba dugott fülesről :D

[ Szerkesztve ]

(#19628) Polllen válasza Slownz (#19624) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak néha olvasok bele a fórumba, de nekem már így is sok, ahogy az előbb írták, kicsit a ló túloldala van már... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19629) Deadzone41 válasza baluka26 (#19626) üzenetére


Deadzone41
őstag

itt van az egyik legnépszerűbb armatúrás fülhallgató. ez pl az xfi-vel már kb 3dB-s puklit produkálna a keresztváltónál a mérés szerint. ezt nem mondhatod valószerűtlen példának, mert sokan vesznek hordozható dac/amp-okat iem-ekhez. ez egy 43ohm-os fülhallgató, ha megnézed a grafikont, láthatod, hogy már 10ohmos kimenővel is 1-2dB-s kiemelés látható, ami több mint 4-es damping.

mexel: nyugodtan vedd meg az e10-et ha tetszik. elég jó alkatrészekből építkezik, minőségi az összeszerelése, alapos mérési anyagok találhatók róla neten, ami igen kevés cuccról mondható el, és ezeken is jól szerepel az árához képest [link]. a hangja meg szubjektív, ne más mondja meg hogy tetszen-e neked.

[ Szerkesztve ]

(#19630) baluka26 válasza Deadzone41 (#19629) üzenetére


baluka26
veterán

Maradjunk a fejhallgatónál, tudtommal te is fejessel használod a cuccaid, és az alapján mondod azt, ami.
Itt gondolom a keresztváltó miatt van ilyen változás, de hordozható cucc alapból kompromisszum. Szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19631) baluka26 válasza Deadzone41 (#19629) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként nwav miért nem mér le egy csomó cuccot?
Vagy csak én nem tudok róla, hogy lemér?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19632) bajnokpityu válasza mexel (#19627) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mi viccelődünk...
Ha visszaolvastál elismertem,ha valami más jobb. Hallottam egy jobb,és nekem jobban tetsző erősítőt/dacot sajátnál,leirtam. Persze,ha valami egyértelműen szarabb,meg azt irom, persze, úgy, hogy biztos van,akinek tetszik,mert ilyen, olyan. Ha meg elképzelhetetlen számomra, hogy adott cucc, bárhol jól szóljon, azt meg átfogalmazom, és úgy irom le. Meg szoktam innen többeket kérdezni, még "konkurenciát" is, hogy érzett-e hazahúzást az irásaimban, egyértelmű nem volt a válasz.

Akik folyamatosan olvasnak, és nem csak átutották a hszeim, tudják azt is,miért alakult ki,hogy nem veszem komolyan ezt a fórumot (sem).

Viszont megjelenésekor tényleg komolyan leirták, hogy az E10 és a lavry da10 között nem hallottak differenciát, még ABzni sem sikerült. Ezért alapítottuk meg a vallást. :D

Komolyra fordítva a szót: E10el annyiért nincs baj. Nekem viszont az a szempont, hogy itthon lehető legjobb minőségem legyen, X pénzből. Ezért ha egy sima belső hangkarit jobban kívánok, akkor leírom.

Azzal, hogy más az igényszintünk, más a fotossági sorrendünk, nem tudok mit csinálni. Autó: fél évvel ezelőttig egy 17 éves szuzukival jártam. Árának többszöröse volt hifiben. Aztán úgy alakult, hogy egy turbos benzinessel járok azóta, de nem azért,mert igényem volt rá. Csak addig szurkált az oldalborda, h gyerek miatt kéne valami rendes kocsi, hogy belementem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19633) Deadzone41 válasza baluka26 (#19630) üzenetére


Deadzone41
őstag

hd600 100ohm-nál már látható kiemelkedés, a fülesnek 300ohm impdeancia adat van megadva gyárilag, tehát ez 3-as damping. (mellékesen hozzáteszem, hogy ahol a kiemelés látható, a fejhallgató imp-je 450fölé megy)

(#19631): ha jól tudom már felhagyott a blogolással

[ Szerkesztve ]

(#19634) baluka26 válasza Deadzone41 (#19633) üzenetére


baluka26
veterán

És hallható? Engem az érdekel továbbra is, nem a mérés.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19635) bajnokpityu válasza baluka26 (#19634) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Biztos,h hallható,ha arra figyelsz. Mármint hallható valamilyen differencia,amit ahogy "levezettem",nem csak a damping okoz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19636) baluka26 válasza bajnokpityu (#19635) üzenetére


baluka26
veterán

És jobbnak vagy rosszabnak hallható?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19637) guppy válasza baluka26 (#19626) üzenetére


guppy
őstag

sztem itt keverés megy, senki nem beszélt 8-as dampinról, "rule of thumb" - (OFF)ökölszabály(/OFF) volt megemlítve, h a fejes impedianciája legyen legalább 8x akkora mint az erősítő kimenő impje, h ne lehessen hallani az ebből származó eltéréseket, de ha utánaszámol az ember, (én lusta voltam, csak közelítettem) ki fog derülni h az 1,3-as damping amit bkercso-javasolt szigorúbb kritérium ennél, tehát lényegében ugyan arról beszél a 2 "tábor", csak ugye ha ~0 a kimenő akkor annak még inkább lehet örülni

más - egészen megdöbbentett mennyivel valóságosabbak az énekek a K1000-ből mint a HD600-ból, tegnap egy album közepén cseréltem fejest,(nem szoktam ilyet, h ne zavarjon utána annyira a 2 közti különbség) szabályosan leesett az állam :))

(#19638) Deadzone41 válasza guppy (#19637) üzenetére


Deadzone41
őstag

valamit félreértettél, az 1.3 kisebb mint 8 :).

baluka26: nem tudom pontosan milyen hangbeli változásokat okoz, de azon kívül, hogy több a mély, lassabb is lesz. ha valaki az ilyen hangot kedveli, lehet jobbnak fogja hallani a magasabb kimenőt. főleg ha valami szép dobozba van az az erősítő és még sok cső is világít benne :)

a hallható-e dolog kérdéses. ki számára? mekkora eltérés? ha az valaki az usb kábelek közti difit hallja, akkor valszeg ez sem okoz neki gondot.

[ Szerkesztve ]

(#19639) guppy válasza Deadzone41 (#19638) üzenetére


guppy
őstag

Jah, közben számomra is kiderült h ezt csúnyán összekevertem valamivel :B

[ Szerkesztve ]

(#19640) baluka26 válasza guppy (#19639) üzenetére


baluka26
veterán

Tévedni emberi dolog :)

Deadzone: Na végre csak sikerült eljutnunk odáig, hogy meglássuk az alanyt, mint tényezőt :)
Egyébként nem komolyan gondoltam az AB tesztet, szerintem eléggé körülményes egy ilyet kivitelezni, inkább mindenki élvezze a muzsikát. Ahogy megfelel neki.

Egyszerűen arról van szó, hogy valakinek nincs annyira elől ez az egész a fontossági sorrendjében, és ez így van rendjén.

Én tényleg nem kívánok többet ilyen téren vitatkozni, csak hagyjuk tiszteletben egymás gondolatait. És főleg ne győzködjük egymást, mert teljesen parttalan. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19641) dudika10 válasza Deadzone41 (#19638) üzenetére


dudika10
veterán

A valós 1,3 az 64-nek felel meg.
A 8-as szorzó kb 1,2 valós. Bkercso nem tudom miről beszélt, de arra tippelek, hogy a valósról.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19642) guppy válasza dudika10 (#19641) üzenetére


guppy
őstag

Asszem megvan mit kevertem össze meg vissza :)) , kár h így se lett igazam

[ Szerkesztve ]

(#19643) dudika10 válasza guppy (#19642) üzenetére


dudika10
veterán

Pedig a valós 1,3 (aminek van is értelme, hiszen ez felett már tényleg nincs változás) szigorúbb, mint a 8x, úgy látom, hogy ezt írtad.
Az a 8x egész jó ökölszabály.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19644) bkercso válasza Deadzone41 (#19633) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahhoz a 100 ohmhoz add hozzá a fejhallgató tekercsének egyenáramú ellenállását, ami kb 200 ohm. így már csak 1-es a damping. Mivel az ellenállás általában az átlagos imp. 1,5-szerese, az volt az állítás, hogy az 1,3-as damping egy elméleti felső határ. Hozzáértők nem állítják, hogy neö számít a damping, csak azt, hogy rosszul számítják a éegtöbb esetben.

Pityu: az a 20dB eltérés az erősítőd frekimenetében a terhelőimp. függvényében nem caak valami félreértés?!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19645) guppy válasza dudika10 (#19643) üzenetére


guppy
őstag

Akkor ezek szerint mégis csak igazam lett, kár h nem tudtam pontosan miről beszélek :B

(#19646) mexel válasza bajnokpityu (#19632) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, értem. Az autót csak hasonlatnak hoztam fel.
Egyébként nekem is éppen az ára miatt vannak fenntartásaim az E10-el szemben, mert szeretem a minőségi dolgokat, de ritkán párosul (főleg manapság)a minőség az olcsó árral. De fordítva is igaz: ha valami drága, még nem biztos hogy jó :)

Arra amire kell azt hiszem jó lesz az E10, veszek egyet. Laptopból más hordozható olcsó eszközzel nem fogok tudni jobb hangot kihozni szerintem.

Deadzone41: köszi, megnézem a linket is. Ha nem egy nagyon gagyi készülék akkor megéri az árát azt hiszem. Sajnos sok helyen olvastam minőségi problémákról, kattogásról, stb, de ezek nagyrésze az első szériánál volt.

Azt hiszem kell nekem egy ilyen, mert olyan nincs hogy ne legyen egy ilyen kis dac -om :D

Szerintem ha valaki kezdő szinten, nem profi fülessel és főként nem profi füllel rendelkezik nyugodtan vehet ilyet. Egyébként számomra hallgatható, jó hangja van.

(#19647) bajnokpityu válasza dudika10 (#19643) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hogy lesz 1.3ból 8? :F

Bkercso:nemtom megmutatni, mit csinál a kaiser a hta30assal, mert nincs kaiserem. de nagyjából úgy képzeld el, hogy egy basshead, teljesen magashiányos fejes lesz egy alapban erősen fölfele húzó, mélyhiányos fejesből. Nem pici a difi, hanem borzalmasan nagy. hogy most ez 20,avagy 19/21db,mitomén, de más nagyságrend,mint amit átlag fejesek ida-oda emelnek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19648) guppy válasza bajnokpityu (#19647) üzenetére


guppy
őstag

a hta30 egy csöves erősítő volt nem ? vagy hibird ? sztem azért csúszott szét ennyire a hangja mert nem szerette a 120ohm-os terhelést,

(#19649) Deadzone41 válasza baluka26 (#19640) üzenetére


Deadzone41
őstag

holnap valszeg lesz lehetőségem kipróbálni a dolgot és akkor leszek én az alany :). majd leírom a tapasztalatokat.

bkercso: ebbe laikusként nem tudok belekötni, de ha jól értem ez a lényegen nem változtat, tehát a 8-as ököl szabály alkalmazható, erősítő kimenő imp és fejhallgató névleges imp között.

(#19651) baluka26: 0 ohmos ki-s erősítő vs 120 omhos imp adapter (vagymi :D) hd600-al és dba-02-vel

[ Szerkesztve ]

(#19650) dudika10 válasza bajnokpityu (#19647) üzenetére


dudika10
veterán

A 8-as szorzó kb 1,15 valós. Nem mondtam, hogy az 1,3-ból 8x lesz. De az 1,15 és 1,3 valós közt sincs akkora különbség.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.