Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) bkercso válasza Hyperion (#18400) üzenetére


bkercso
nagyúr

PCM2704 az egyik, ahogy látszik is a képen, ami a PCM2902 tesója, de csak lejátszani tud.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18402) Alpee válasza Bodz (#18398) üzenetére


Alpee
aktív tag

Egész jó progi. Végre ezzel mükszik a WASAPI mert a foobaros problémát nem sikerült megoldani

(#18403) SunSoul


SunSoul
tag

Egy végtelenül egyszerű, kis erőforrás igényű lejátszó progi: Teac HR Audio Player. Ha valaki pont ilyet keresne, legyen itt ez az ajánlás is.

[ Szerkesztve ]

(#18404) bkercso válasza SunSoul (#18403) üzenetére


bkercso
nagyúr

Boldog Karácsonyt Mindnyájatoknak! :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18405) Bodz válasza SunSoul (#18403) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem működik nálam. Nem lehet semmilyen audio eszközt kiválasztani.

(#18406) nsgeri


nsgeri
csendes tag

Visszaolvastam, használtam a keresőt, de azért kíváncsi vagyok, hogy így év végén ki mit tudna mondani, 20ezer körüli kategóriában.

Laptop mellé lenne, egy Edifier HCS2330 -at (azért 2.1 mert sokat nézek filmet :D ), és egy Shure SRH440-est hajtana.

Eddigi versenyzők:

Creative sound blaster x-fi hd usb (dudika10 ajánlásával :DDD tetszik a cucc, csak a driveres mizéria aggasztó, mert ez a kártya elég jó filmes hangzást tud elvileg kreálni, de ahhoz kell a saját szoftvere meg mindene, a wasapi kimenet meg úgyis kihagyná a creative szarságait zenehallgatás közben, vagy tévedek? :) )

Fiio E10

Musiland monitor 01

Audiotrak Prodigy HD Cube

Ezek közül melyikre lenne érdemes beruházni, vagy esetleg valami mást kéne, netán teljesen mindegy melyiket veszem, szóval azt vegyem amihez a legolcsóbban hozzájutok?
Előre is köszi!

(#18407) SunSoul válasza Bodz (#18405) üzenetére


SunSoul
tag

Nálam WASAPI-val Win7 alatt megy, ha ez segít. Csak japán oldalon találtam meg ezt a progit, abból meg én sem tudtam semmit kihámozni.

(#18408) Deadzone41 válasza nsgeri (#18406) üzenetére


Deadzone41
őstag

egyértelműen e10

(#18409) Bodz válasza SunSoul (#18407) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem ez csak a letöltésnél felsorolt TEAC cuccokkal működik. Neked van UD-H01, jól emlékszem? :)

Régen volt, de legyen már egy bejegyzés is róla. Ugyanezt szívesen eljátszom XLR kábelekkel is, ha már lesz többfajta. :)

(#18410) hennessys


hennessys
tag

Sziasztok,

Mostanában sokat vagyok úton és esedékessé vált egy hordozható erösítö beszerzése. Mit ajánlanátok Sennheiser HD 650, AKG 501 és AKG 550 mellé. Igazaból DAC/AMP kombón gondolkodom árban valahol a a Fiio e17 környékén.

(#18411) fattyu válasza hennessys (#18410) üzenetére


fattyu
veterán

semmit. a nyitottakat hagyd otthon. a k550 meg nem igazán érzékeny hajtásra. egy jobb mp3 lejátszóról is jól szól.
hd650hez meg úgyis édeskevés kb bármi ami mobil

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18412) hennessys válasza fattyu (#18411) üzenetére


hennessys
tag

Nem a metón hallgatom öket :) Néha hetekig nem vagyok otthon, de a nyitottakat sem szeretném hanyagolni...

(#18413) bigmasterg válasza hennessys (#18412) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor nem aksis erősítőre gondolsz hordozható alatt, hanem kompakt méretűre ?

(#18414) SunSoul válasza Bodz (#18409) üzenetére


SunSoul
tag

:K Szerintem az lesz. Megnéztem, alaplapit sem látja. Pedig az minden mással megy WASAPI-val is. Elnézést, de erre nem is gondoltam, hogy direkt le van korlátozva.

(#18415) Deadzone41 válasza hennessys (#18410) üzenetére


Deadzone41
őstag

mi lenne a forrás? ha e17 árban gondolkozol, akkor e17 :D én inkább egy jóféle DAP-ot néznék ilyen célra, ha nem laptop mellé lesz kizárólag.

(#18416) Slownz válasza Bodz (#18409) üzenetére


Slownz
senior tag

Jön a lavina... :C

(#18417) hennessys válasza bigmasterg (#18413) üzenetére


hennessys
tag

Inkább a méret számít, nem az hogy aksis legyen. Árban is felemegyek magasabbra, ha valami megfog, maximum várok egy pár hónapot ha kell. Mármint, ha találok valamit itthon.

Forrásnak általában iPod, iPad, laptop.

(#18418) fattyu válasza hennessys (#18417) üzenetére


fattyu
veterán

miről hallgatod otthon? csak hogy mik az elvárások...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18419) Deadzone41 válasza hennessys (#18417) üzenetére


Deadzone41
őstag

objective 2. ha nem akksis akkor miről táplálnád, ha nem laptoppal használod? :F

(#18420) hennessys válasza fattyu (#18418) üzenetére


hennessys
tag

Itthon jelenleg Dacmagic es egy Denon erösitö.

Az O2t én is nézegettem, de Az AKGk inkább DACot hálálnak meg a hd650 meg erösítöt.

(#18421) Deadzone41 válasza hennessys (#18420) üzenetére


Deadzone41
őstag

ezt most nem értem, o2ből van olyan verzió is amibe van dac, ha erre gondolsz.

(#18422) fattyu válasza hennessys (#18420) üzenetére


fattyu
veterán

hát erről az e17 sem visszalépés...

a hd650nek meg kell mindkettő. Okom van azt hinni meglepődnél valami rendes sorról.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18423) bkercso válasza hennessys (#18420) üzenetére


bkercso
nagyúr

Guppy-nak van O2-je, meg Boba6-nak is, talán még ODAC-juk is van hozzá, náluk talán meg tudod hallgatni. Meghallgatás nélkül nem érdemes vásárolni, hacsak nincs más lehetőséged. Akkor meg inkább használtan, úgy nem buksz rajta, ha el kell adni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18424) hennessys válasza bkercso (#18423) üzenetére


hennessys
tag

Meghallgatni meg kell mindenképpen, mielött megveszi az ember, ezért próbálom összerakni, hogy mik is erdekelnének. A Fiioval kicsit szkeptikus vagyok. Volt egy e7 + e9em pár hónapig, de a Dacmagic a Denonnal jobban bejött.

(#18425) bajnokpityu válasza bkercso (#18423) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18426) hennessys válasza Deadzone41 (#18421) üzenetére


hennessys
tag

Aha, most nézem en is, hogy ODACot it gyártanak. Általában csak este hallgatok zenét és a fö forrás az laptop. Azért is említettem, hogy nem lényeges, hogy akus legyen a cucc.

(#18427) guppy válasza bkercso (#18423) üzenetére


guppy
őstag

Nekem nincs hozzá ODAC-om, ha meglesz az új dacom akkor letét ellenében akár kölcsön is adhatom.

(#18428) hennessys válasza guppy (#18427) üzenetére


hennessys
tag

Király vagy!

(#18429) hennessys


hennessys
tag

A Maverick Audio TubeMagic D1 /et probálta valaki? Igaz, hogy drágább is, meg nagyobb is...

(#18430) hennessys


hennessys
tag

Na erősitő úgy néz ki, hogy megvan. Egy VIOLECTRIC HPA V100ra sikerült bukkanom az egyik olasz forumon. Igaz meghallgatni nem tudom előtte, de ezt bevállalom vakon. Majd beszámolok róla, hogy milyen.

(#18431) contaxg válasza hennessys (#18430) üzenetére


contaxg
veterán

Violectric V100 :) Bodz a gazdája.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#18432) Bodz válasza hennessys (#18430) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó választás. DAC kártya is van benne?

(#18433) krichd1 válasza hennessys (#18430) üzenetére


krichd1
addikt

Fiio E17, O2-ről sikerült szépen elkanyarodni. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#18434) hennessys válasza Bodz (#18432) üzenetére


hennessys
tag

Nope,

Csak az erősitő. A kártya belerakható, de nem lelkesednek érte annyira. Lehet, hogy mégis megveszem hozzá az e17et DACnak, mert kiváncsi vagyok rá.

(#18435) hennessys válasza krichd1 (#18433) üzenetére


hennessys
tag

Hát ja, erre mondja a párom, hogy ez inkább betegség, mint hobbi :D

(#18436) bigmasterg válasza hennessys (#18434) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ne már, violectric erősítő mellé fiio e17 dac ? :DDD

De grat hozzá. :K
Használtan sikerült szerezned ? Ha igen, akkor meg szabad tudni, hogy milyen áron ?

[ Szerkesztve ]

(#18437) hennessys válasza bigmasterg (#18436) üzenetére


hennessys
tag

Az E17 csak arra kell, ha utazom hosszabb időre. Egy fél téglát mégsem vihetek a kézipoggyászban...

(#18438) Deadzone41 válasza hennessys (#18434) üzenetére


Deadzone41
őstag

ilyen erősítőhöz istenkáromlás ilyen gagyi e17 vackokat kötni, különben is, csak külön kiegészítővel nyerhető belőle lin-out. ehhez inkább egy ms2+ dukálna ;] :))

(#18439) bigmasterg válasza Deadzone41 (#18438) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az előéletedet ismerve nem tudom eldönteni, hogy a kommented első felét komolyan gondoltad, vagy szarkazmus volt. :))

(#18440) hennessys válasza bigmasterg (#18439) üzenetére


hennessys
tag

Vagy mert a HRT ott ül nálad a spájzban :))

(#18441) Bodz válasza hennessys (#18434) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oké, lesz egy E17 utazáshoz, de milyen DAC lesz a Violectric-hez? :D

(#18442) bigmasterg válasza hennessys (#18440) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18443) hennessys válasza Bodz (#18441) üzenetére


hennessys
tag

Elsöre a Dacmagic fogja hajtani. Az E17re várni, kell mert most elszállt 2012es költségvetésem.

(#18444) Fgab


Fgab
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Playstation 3-at szeretnék fejhallgatóval hallgatni. Olvasgattam a fórumot és arra jutottam, hogy szükségem van egy DAC-ra és egy fejhallgató erősítőre. A ps3-at digitális optikai kábellel kötném egy DAC-ba (pl. FiiO D03K Taishan D/A átalakító) és ezt egy erősítőbe. Mindenképpen olyanra lenne szükségem amin 2 fejhallgató kimenet van, mert filmet nézni, játszani többnyire ketten szoktunk. Ezzel kapcsolatban ezeket nézegettem: Lake People G103-S vagy Pro-Ject Head Box SE II. Nem igazán vagyok képben a témában ezért, ha valaki esetleg tud jobb megoldást azt szívesen veszem. Keret max. 90-100 ezer.

(#18445) hennessys válasza Fgab (#18444) üzenetére


hennessys
tag

Lassan Lake People club is lesz? :)

(#18446) Bodz válasza Fgab (#18444) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Milyen fejhallgatókhoz szeretnél ennyire bevásárolni? :)

(#18447) Fgab válasza Bodz (#18446) üzenetére


Fgab
csendes tag

Szia. Egyelőre 2 db Sennheiser HD 555 van. Ezeket hamarosan cserélni szeretném azt, hogy mire még nem döntöttem el. Jelen pillanatban egy Denon házimozi erősítővel használom őket a fejhallgató kimenetén. Kettő egyszerre csak elosztóval tudok használni, de így eléggé leromlik a hangminőség. Ezen szeretnék változtatni.

(#18448) Bodz válasza Fgab (#18447) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A PS3-ból PCM jel jön? A Dolby és DTS formátumokkal nem tud mit kezdeni a D3.

(#18449) Fgab válasza Bodz (#18448) üzenetére


Fgab
csendes tag

Igen, ha optikai kábellel van csatlakoztatva akkor választható a kimeneti formátum : PCM 2 ch. 44.1 kHz (48 kHz, 88,2 kHz, 176,4 kHz) vagy Dolby Digital, DTS, AAC. PCM-el használható?

(#18450) Bodz válasza Fgab (#18449) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen. Akkor így működik az elképzelésed. Nem rossz amúgy a D3 hangja az áráért. Kipróbálhatod akár ezt is, ha nem idegenkedsz a DIY cuccoktól. A kínaik tudnak még olcsóbb, optikai bemenetes cuccokkal szolgálni, amik beleférnek a keretedbe: [link] [link] [link]
Ezek közül az SD-1955-ről már olvastam pár helyen, hogy remek hangja van. De hátha a többieknek más is eszébe jut. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.