Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#19050) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyre jobban elfogadom ezeket az érveket. :R
Talán Ghz-es FFS-el kéne rámérni bár az max BODE-t meg fázist rajzol. Hmm de van kifejezetten soros és párhuzamos digitális kábel jelátvitel analyzer. Lehet Usb-vel is kompatibilis ? Utána kéne járni. :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#19052) SunSoul válasza bajnokpityu (#19050) üzenetére


SunSoul
tag

Van már ilyen műszer, csak jóval százezer dollár felett van az ára.

(#19053) Leigazoka válasza dudika10 (#19048) üzenetére


Leigazoka
tag

Oks, és ismersz olyan kábelt aminek egyik fele 2 db 6.3 jack a másik fele 3.5 jack :D ?
+ árnyékolt stb

(#19054) Leigazoka válasza Leigazoka (#19053) üzenetére


Leigazoka
tag

Na találtam és ezzel akk müködni fog PC - vel zsir.

(#19055) contaxg


contaxg
veterán

DSD DAC lista...

Auralic Vega digital audio processor ($3,500)

Benchmark DAC2 HGC ($1,995)

Chord Electronics Ltd. QuteHD ($1,795), QBD76 HDSD ($8,500 w/DSD option)

dCS Debussy DAC ($11,000), Paganini DAC ($17,999), Vivaldi DAC ($34,999)

EMM Labs DAC2X ($15,500)

Esoteric D-03 ($13,999)

exaSound Audio Design e20 DAC ($2,499)

Fostex HP-A8C ($1,995)

Lumin LUMIN Audiophile Network Music Player ($3,980)

Meitner Audio MA-1 ($7,000), MA-2 ($11,000)

MSB Technology DAC IV (starting at $5,995)

Mytek Digital Stereo192-DSD DAC ($1,695) [see review]

Pioneer Electronics SC-67 9.2-Channel Network Ready AV Receiver ($2,000)

Playback Designs MPD-3 DAC ($6,500), MPD-5 ($13,000)

Simple Design Sonore/exD DSD DAC ($1,195) [see review]

S.O.t.M sDP-1000 DAC/Preamp ($tbd)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19056) DrHengelhoff


DrHengelhoff
csendes tag

Megégett egy IC a Musiland monitor 03-amban. Lehet ezt cserélni? vagy kuka? szomorú lennék :(
Igazából azért kérdem mert elég apró, sűrű lábakkal, van egy minimális forrasz tapasztalatom, de ennek nem mernék hozzáfogni. Még úgy sem ha tudnám a típusát, de nem tudtam leolvasni.

Kép:

[ Szerkesztve ]

(#19057) Bodz válasza DrHengelhoff (#19056) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megégett a PCM1798, na ezt meg hogy csinálta? :Y

[ Szerkesztve ]

(#19058) DrHengelhoff


DrHengelhoff
csendes tag

Fogalmam sincs, felugrott egy ablak, hogy usb eszköz nem működik rendesen, vagy ilyesmi, elkezdtem keresni mi lehet, ekkor már éreztem a szagát is, gyorsan kihúz...és itt a végeredmény.

(#19059) krichd1 válasza DrHengelhoff (#19058) üzenetére


krichd1
addikt

Garanciáztatni nem tudod már ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19060) bkercso válasza DrHengelhoff (#19056) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én már 2x kicseréltem ilyet, de kérdés, hogy mi miatt égett meg? Ha ez nem derül ki, a következő is leéghet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19061) contaxg válasza bkercso (#19060) üzenetére


contaxg
veterán

Azok is Musilandok voltak?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19062) bkercso válasza contaxg (#19061) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, MomentDAC, de ugyan ez a chip volt.
Nem kellett volna cserélni, csak rossz volt a felforrasztás (más olajat használtam), de erre már csak a 3. után jöttem rá..... :W )

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19063) contaxg válasza bkercso (#19062) üzenetére


contaxg
veterán

Tenor? Végül is mindegy...
Szerintem inkább valami zárlat lehetett ebben a Musiban.pl kábel vagy csatlakozó...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19064) szakibá... válasza krichd1 (#19059) üzenetére


szakibá...
senior tag

A garancia ilyenkor nehéz ügy. Nekem videokártyával volt ilyen esetem, hónapokig tartott és csak az esetek nagy száma miatt hitték el, hogy nem az én gépem volt a hibás.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#19065) bkercso válasza contaxg (#19063) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, PCM1798, ami leégett a kolléga musilandjában. Zárlat lehet, de én mondjuk egy tantálelkóra gondolok. Vagy a chipen belül. Vagy más. Ezért írtam, hogy a chipcsere gondolkodás nélkül nem a legjobb ötleg.

szakibá...: Kilátásba helyezed a peres utat és már meg is javították.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19066) dudika10 válasza bkercso (#19065) üzenetére


dudika10
veterán

"Kilátásba helyezed a peres utat és már meg is javították."

Ez csak addig működik, amíg nekik kell bizonyítani, hogy nem rendeltetésszerű használat miatt ment tönkre.
Ha ezt már neked kell bizonyítani, akkor azt mondják, hogy hajrá. :)
A jogi háttérben nem vagyok naprakész, de úgy rémlik, hogy 1 évig kell csak nekik bizonyítani, utána pedig neked. Ha hülyeséget írtam, akkor elnézést.
És ez természetesen Kínával nem működik. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19067) contaxg válasza dudika10 (#19066) üzenetére


contaxg
veterán

Kínával... :O éppen most olvastunk egy szerződést, amiben az állt, hogy ad át nekik az összes viszonteladód nevét, címét, maileket, no meg a telefonszámaikat... :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19068) DrHengelhoff


DrHengelhoff
csendes tag

A garancia sajnos több szempontból zsákutca, nem részletezném.
Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat, legalább a típus kiderült. Első körben megkérdezek néhány helyi szakembert, aztán majd lesz valami.
Nem volt olcsó mulatság, és a hangja is bejött, jól enne, ha helyre lehetne hozni.

bkercso, rólad tudom, hogy otthon vagy a témában, ha minden kötél szakad hajlandó vagy ránézni?
Ha igen később megkeresnélek pm-ben.

(#19069) contaxg válasza DrHengelhoff (#19068) üzenetére


contaxg
veterán

Miért nem rögtön hozzáviszed?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19070) bkercso válasza contaxg (#19069) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így van, a típus a képen is olvashatóan látszik.
Nem szívesen utasítok vissza valakit, de semmi időm (új melóhely stb.). 1 hete csücsül nálam egy erősítő, haspnló szívesség és még ki se bontottam.
A másik ok, amiért mégis inkább nem ígérek semmit, hogy ez a chip valamiért elszállt. Ha nem az ő hibája, hanem valami magával rántotta, akkor azt is meg kell találni. Egy ilyen IC 6000Ft... Ha meg ő volt a hibás, akkor is magával vihetett dolgokat, amiket szintén meg kéne találni. Őszinte leszek: bár 42eFt újonnan egy ilyen DAC, én mégis kukáznám. Rá lehet költeni 10-20eFt-ot az ilyen történetekre simán úgy, hogy ugyan az a vége. Túl összetett rendszer és túl durva a hiba: rámehet egy csomó mérnökóra, ami nem olcsó.

Persze, ha akarsz neki egy esélyt adni, akkor az IC-t beszerzem és kicserélem ingyen. IC+szállítás=6000+1000=7000 Ft. 2x posta>1000 Ft. 80-90%, hogy sikerül a művelet és nem szakad fel a nyákon a réz, + nem ég le a környezetében semmi. Ezt tudom vállalni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19071) donpe


donpe
aktív tag

Tápkábelt illető döbbentségem. :B ;) Thx EAR!!!

[ Szerkesztve ]

(#19072) schawo válasza contaxg (#19055) üzenetére


schawo
titán

Ha jól emlékszem, az Oppo 105 is DSD-s.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19073) contaxg válasza schawo (#19072) üzenetére


contaxg
veterán

Az van a Bartimexben és elég jó véleményt hallottam róla.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19074) schawo válasza contaxg (#19073) üzenetére


schawo
titán

Igen. Én is jókat hallottam róla. Ráadásul nem is (túl) drága, és mégis minden egyben: BlueRay és SACD, lejátszás, rögzíthető DSD kimenet (SACD-ról), SPDIF + USB DAC, hálózati lejátszó internet eléréssel, USB-s lejátszó, Sokpontegy kimenet, szeparált sztereó kimenet, XLR, HDMI, HML, anyámtyúkja. Ha kávét is főzne, jó volna titkárnőnek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19075) contaxg válasza schawo (#19074) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD Titkárnőként még kellene tudnia valamit :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#19076) Tonyo válasza donpe (#19071) üzenetére


Tonyo
őstag

:C :R

(#19077) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tudom-tudom placebo, meg amúgy is
De azonos felvételből jobbnak találtam a DSD verziót, mint a PCM-et.

Van olyan felvételem, ami megvan 44,96,192-ben és dsd-ben is. Az első három között nem nagyon hallottam különbséget, a dsd verziót viszont jobbnak találtam.

Felőlem tényleg lehet placebo, most ezt tapasztaltam.
Esetleg próbáljam meg vaktesztelni ? :)

[ Szerkesztve ]

(#19078) bigmasterg válasza bigmasterg (#19077) üzenetére


bigmasterg
addikt

Bocs a dupláért.
Megpróbáltam, de abx progi nem tölti be a dsd-t. Egészen pontosan dff formátumot.

"Error while preparing files for test (Unsupported file format), please make sure that you have enough disk space and source files are decodable."

(#19079) bigmasterg válasza bigmasterg (#19078) üzenetére


bigmasterg
addikt

és tripla :F
Sikerült megoldani. csak portable foobar-ról abx-eltem és abba is importálni kellett a dsd plugint

Persze ez még nem jelent semmit, mert cselesek voltak, akik ezeket mintákat felrakták...

(#19080) guppy válasza bigmasterg (#19079) üzenetére


guppy
őstag

én azóta se értem mire jó ez a DSD dolog, a sima flac nem tudja u azt a bitmélységet és mintavételezési frekvenciát ?

(#19081) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv,

Valaki használt már Fiio E6 vagy E7 fejhallgató erősítőt?
Melyek a főbb tapasztalatok velük kapcsolatban..?

(#19082) bigmasterg válasza guppy (#19080) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem biztos hogy jobb, csak más.
De guglizni biztos tudsz te is ilyeneket, meg iylet (wikit már nem is linkelem)

(#19083) schawo válasza bigmasterg (#19077) üzenetére


schawo
titán

Biztos vagy benne, hogy a felvételből mind ugyanaz a változat? Nem lehetséges, hogy egy másik változat készült a SACD-ra? Próbáld meg egyszer mindkettőt WAV-ra konvertálni, és úgy meghallgatni őket egymás mellett, aztán pedig a SACD-ból konvertált WAV-ot és a SACD-ot összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19084) bigmasterg válasza schawo (#19083) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nagyon úgy néz ki, hogy nem. (Csak úgy voltak egyben felrakva, mint sample). Ezért írtam a kép alá, amit írtam.
Konvertáltam egy mp3-at belőle és kisebb a difi az mp3 és a sacd között, mint a wav és sacd között. :B

[ Szerkesztve ]

(#19085) schawo válasza bigmasterg (#19084) üzenetére


schawo
titán

A helyedben azért megpróbálnám, láttam én már karón varjút :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19086) krichd1


krichd1
addikt

OFF:

Most hallgatom Phil Collins - Face Value (2010 Steve Hoffman Remaster) albumot, ez az első "újramesterelt" CD album, ami jobban tetszik az eredeti verziónál. Ez tényleg ilyen igényes munka, vagy csak az én rendszeremhez passzol jobban hangzásban ? :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#19087) guppy válasza bigmasterg (#19082) üzenetére


guppy
őstag

egyszer már elkezdtem olvasgatni a témában, csak meguntam, de akkor megpróbálom még 1x :))

amúgy ugyan azokat a számokat hallgatva mint a régebbi rendszeren érzel előrelépést hangban ? (a rengeteg új feature mellett)

(#19088) bigmasterg válasza schawo (#19085) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mármint erre a kérdésedre írtam, hogy nem
"Biztos vagy benne, hogy a felvételből mind ugyanaz a változat?"

Ilyen értelmezés szerint olvasd el megint a hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#19089) schawo válasza bigmasterg (#19088) üzenetére


schawo
titán

Jah, oké , értem :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19090) ntomka


ntomka
nagyúr

Budget megoldásnak olcsó fejhallgató mellé PC-ről zenélőknek tudom ajánlani a Realtek ALC662 chip-pel rendelkező alaplapokat. Az első alaplapi hangkeltő, ami meggyőzött. Természetesen natív 96/24-re állítva használom, kernel szintű upsamplinggal (linux). Hónapok óta hallgatom munkahelyen róla a zenét, de tetszik. Nem tökéletes, pl. ez is össze tudja szedni a gépzajt, de bőven jó. Korábban már említettem.

ツ Headphones on - World off

(#19091) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy DAC-ot vásárolni, hogy ne füles kimeneten tudjam csak a TV-met rákötni az erősítőmre. Az lenne a kérdésem, hogy mit ajánlotok? Olyat kerestem ami esetleg tudja USB-ről venni az áramot, mert akkor a TV USB portja adná neki azt is, és akkor ha kikapcsolom a TV-t, a DAC is kikapcsolna.

Egyelőre őt néztem ki : [link]

Ahogy látom a tápja 5V 1A, szóval USB ről átalakítóval menne ha jól gondolom, és elég olcsó is. Nekem annyi kell csak, hogy Optikából RCA-t csináljon. Mi a véleményetek róla?

(#19092) guppy válasza hkari (#19091) üzenetére


guppy
őstag

az usb 2.0 csak 500 mA-t tud leadni

(#19093) bkercso válasza hkari (#19091) üzenetére


bkercso
nagyúr

szerintem jo lesz.
van még fiio d3, az vateráis előfordul.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19094) hkari válasza guppy (#19092) üzenetére


hkari
őstag

Van egy 1A-es USB kimenetem is szerencsére :)

bkercso : Ezt is néztem, de azt írják, hogy "A Dolby és DTS formátumokat az eszköz nem támogatja." Ez azt jelenti, hogy ha DTS hangsávval nézek filmet, akkor nem lesz hangom? :U Mert amúgy ez is tetszik, és legalább nem kéne 30 napot várnom rá kb.

(#19095) bajnokpityu válasza hkari (#19094) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Beállítod,hogy a szoftver konvertáljon le,és lesz hangod.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19096) bkercso válasza hkari (#19091) üzenetére


bkercso
nagyúr

szerintem a TV-n is le lehet 2.0 hangot beállítani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19097) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok otthon a DAC-ok és a fejhallgató-erősítők világában, ezért valami egyszerű definíciót tudnátok adni, hogy mi micsoda és mire jók?

Tehát pl. ha van egy DAC-ja az embernek, akkor minek fejhallgató-erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#19098) schawo válasza Vasinger! (#19097) üzenetére


schawo
titán

A DAC a digitális, számítógépből vagy CD-ről érkező jelet analóg, a hanghullámokkal korreláló feszültséggé alakítja. A fejhallgató erősítő ezt a feszültséget és/vagy az áramot növeli olyan szintre, amilyenre a fejhallgatónak szüksége van. Ugyanazt teszi, mint egy sztereó (végfok) erősítő, csak az olyan szintre erősít, ami a hangszóróknak szükséges.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19099) Vasinger! válasza schawo (#19098) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tehát DAC=külső hangkártya?

Ez a DAC számítógéppel USB-n keresztül csatlakozik ugye, tehát minimális minőségromlás van ezen a részén, csak amikor digitális jelből csinál analóg jelet, akkor romolhat a jel érezhetően.

Ha valaki fejhallgatóhoz használna DAC-ot annak mindenképp szükséges venni fejhallgató-erősítőt is? Vagy van olyan DAC amely elegendő erősségű jelet ad alapból és/vagy van benne beépített fejhallgató-erősítő?

(#19100) bajnokpityu válasza Vasinger! (#19099) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1. felfoghatod annak.
2. nem csak USB van. éééés a minőségromlásról megoszlanak a vélemények :D
3. nem kell feltétlen erősítő. ha olyan fejesed van,amit szinte direkt enélküli üzemre terveztek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.