Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145051) erahurka válasza Miklós315 (#145049) üzenetére


erahurka
félisten

A Hús és vért tavaly láttam, baromi jó!

(#145052) Miklós315 válasza erahurka (#145051) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az, de számomra meglepően (explicit) erőszakos volt - utoljára a The Born Losers (Halálfejesek) lepett meg így.

"Szerintem."

(#145053) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Black Widow (2021) (Fekete Özvegy)

Nekem tetszett, nagyon adta. Király látvány, meg nagyon jók volt a harcok is. Scarlett Johansson segge még mindig 10/10, a film alatt 2x is kivertem rá. Legjobb film evör.

irónia OFF...

Ez a film csak akkor lett volna rosszabb, ha energiát fektetnek bele. Ilyen idióta sztorit. Pedig adott lett volna minden ahhoz hogy valami jót kapjunk, de hát nem. Ugyanaz az az álfeminista gagyi, mint a marvel kapitány. Habár annyi jó volt benne, hogy rég röhögtem már ennyit a gagyizmuson, kliséken, plot hole-okon meg a tét nélküliségen, stb-n.

3/10

Ja meg egy kérdésem lenne: kinek volt gyerekként kék haja a 90-es években? Csak nekem volt fura? :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#145054) Miklós315 válasza lezso6 (#145053) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kiskapus válasz: Pa-dö-dő ;]

"Szerintem."

(#145055) lemmy9 válasza lezso6 (#145053) üzenetére


lemmy9
őstag

2x? Te vagy a példaképem. :D

Szerintem!

(#145056) k-adi válasza lezso6 (#145053) üzenetére


k-adi
nagyúr

irónia... az :D megnézted elsőre, aztán rájöttél akarsz írni ide valamit, csak J segge elvette a figyelmed.. így meg kellett másodjára is nézned.. respekt.

(#145057) proci985 válasza hoffman_ (#145050) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hazimozin nezve (120" + 5.2) audiovizualisan remekmu, otthon is boven tudja adni.

az elso fel ora oramupontossaggal megy, neha picit Nolanosan teatralis, cserebe ugyanolyan jo vizualis tortenetmeselesben mint amennyire jo volt az Inception.

feluton vagyok, eddig nem tunik Inception szintu remekmunek, a szineszi jatek neha finoman szolva is hullamzo, cserebe tenyleg, nagyon latvanyos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145058) hoffman_ válasza proci985 (#145057) üzenetére


hoffman_
nagyúr

újra fogom nézni záros határidőn belül, tipikusan az a film, ami igényli. nekem egyébként az eleje tetszett a legjobban, amíg csak visznek be a sűrűjébe.
az biztos, hogy ez egy jó rendszeren meghálája magát, én csak sejtem, hogy milyen lehet, mindezt úgy, hogy a meglévőn is baromira élveztem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#145059) proci985 válasza hoffman_ (#145058) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy nezem 50" + minosegi stereot hasznalsz: ez altalaban filmre azert eleg jo.

jellemzoen par rendezo par filmje tud olyat, hogy hazimozi erezhetoen ad. par peldanak ott a Mad Max, a Paprika, az Akira, az Inception, a Favorite, a Midsommar, a Blade Runner 2049, a Scary Movie (!!) vagy sorozatok kozul a Love, Death & Robots.

altalaban ez reszben az operatoron mulik es reszben a diszletesen: a Scary Movie konkretan tele van olyan apro vizualis gegekkel, amik TVn egyszeruen nem latszanak mert picik. fel tarsasag eleg sokszor latta, es az egyontetu velemeny az volt, hogy egy csomo aprosag csak igy tunt fel. Mad Max egy audiovizualis remekmu, azzal megesett tobbszor, hogy leultunk rendszert demozni es veletlenul megneztuk. Love Death and Robots sorozat, de par resz (pl Zima Blue es Ice) teljesen eszmeletlenek prezentaciora.

masik veglet is megesik, amikor az 55" -> 120" mar nem segit. pl Descentnel vagy Climaxnal latszanak a budget hatarai, hazimoziban nezve mindketto gyengebb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145060) eeXaa válasza proci985 (#145057) üzenetére


eeXaa
addikt

Pár pontban leírnád, mitől remekmű az inception?
A mai napig nem értem mi az amit nem veszek észre benne..... szerintem teljesen átlagos, sőt, unalmas film.

(#145061) proci985 válasza eeXaa (#145060) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] tessek, ezt tartom. viszont hazimozin nezve audiovizualisan eszmeletlen. ugy is, hogy picit amerikai es a szineszek par jelenetben konkretan elvesznek a greenscreenben.

en a Dark Knight Returnst untam Nolantol, de az tenyleg, nagyon amerikai es eszmeletlenul szajbaragos volt.

viszont, rendszertol fuggoen lehet nem adja ki annyira, az a film tenyleg nagyon meghalal egy jo setupot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145062) Mik76 válasza Miklós315 (#145052) üzenetére


Mik76
senior tag

Annak a filmnek remek volt a szinkronja. Legnagyobb dumak! :DDD
Aztan persze a sztori eleg kegyetlen, ez igaz.

"Te Danny, miert neveztel majomnak?
Mert olyan edes vagy..."
:D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#145063) mephi666


mephi666
nagyúr

másodállás

úgy látom nem került még elő itt ez a film: érdemes volt megnézni, mert többet röhögtünk rajta, mint 2 tucat tömeggyártott hollywoodi vígjáték-moslékon :DDD a főszereplő karaktere jó, a film pedig több ponton meglépi azt, amire először azt mondtam "ezt tuti nem vállalják be" :C kellemes szórakozás, simán ajánlott

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145064) Miklós315 válasza mephi666 (#145063) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Én többet vártam tőle, mint amit nyújtani tudott, de nézhető darab.

"Szerintem."

(#145065) mephi666 válasza Miklós315 (#145064) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, hát nem is egy világmegváltó darab, de a sok sorozatgyártott, sablonos hollywoodi vacak után felüdülés volt a hibái ellenére is... olyan, mintha megállás nélkül a legócskább párizsit ennéd, amiből már rohadtul eleged van és kapsz egy szál átlagos házi füstölt kolbászt :D ...ami azért messze nem pármai sonka, de óriási felüdülés és jól esik :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145066) Miklós315 válasza mephi666 (#145065) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Neked valami gasztrokrimi kell, pl. a Pig-et tudom javasolni, Cage meglepő karaktert hoz, jó a hangulata, nem is túl hosszú ;)

"Szerintem."

(#145067) erahurka válasza mephi666 (#145063) üzenetére


erahurka
félisten

Megvettem, de a Tökös Csöves Akcióban óta rettegek a francia vígjátékoktól...

(#145068) erahurka válasza Miklós315 (#145066) üzenetére


erahurka
félisten

Nagyon jókat írnak arról a filmről, de engem nem fogott meg annyira.

(#145069) mephi666 válasza erahurka (#145067) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálam is 2 kör hátrányból indulnak általában a francia filmek, de mostanában több normálisba is belefutottunk... ez a lázadók is marhajó volt :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145070) Miklós315 válasza erahurka (#145068) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem tudom, hogy miért :B de nekem bejött. Semmi extra, de nézeti magát.
Cage a Willy's Wonderlanddel és a Piggel egy egész kellemes szintre lőtte be magát (csak ne zúgjon vissza a Mandy-szintre) :)

"Szerintem."

(#145071) mephi666 válasza Miklós315 (#145070) üzenetére


mephi666
nagyúr

arra a pig-re ránézek majd: a willy nálam az év egyik legnagyobb kellemes csalódása :D annál abszolút nem értem az imdb 5.5-t... vagyis értem: az emberek nagy része nem értett belőle semmit, csak a felszínt nézte fél szemmel... simán adnék rá 7 pontot, mert jóval több van abban a filmben, mint ami látszik :K

ui: a they live-re emlékeztetett amúgy a film, de annyira nem szájbarágós :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145072) erahurka válasza mephi666 (#145071) üzenetére


erahurka
félisten

Én a felszínt nézve is imádtam :C

(#145073) Miklós315 válasza mephi666 (#145071) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Szerintem is, csak nem tudom, hogy tényleg benne van-e mindaz, vagy csak én látom bele... Viszont a film mindkettő esetben helytáll :)

"Szerintem."

(#145074) brownus válasza lezso6 (#145053) üzenetére


brownus
veterán

Ja meg egy kérdésem lenne: kinek volt gyerekként kék haja a 90-es években? Csak nekem volt fura?

nekem, bár inkább lilás árnyalatú volt

annyira maradiak vagytok :P :D

igen, igen, fiú voltam, vagyok, hogy leszek e mindig az? mittomén?? :D

szerk: ja, és magamnak festettem be! :K

[ Szerkesztve ]

(#145075) proci985 válasza brownus (#145074) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] szerintem itt fogsz talalni par peldat. [link] itt biztosan fogsz talalni peldat, es prodigy az UK underground rave scenebol jott.

ill [link] a legendas gyerekeknek tartott hardcore partyk. utobbit lecheckoltam rotterdam koruli baratokkal, tenyeg kb itt allt foldbe a happy hardcore scene es ugy altalaban a teljes gabber scene par evre a 90es evek vegen. kb par eloado maradt, de Horrorist, Ophidian vagy Promo mindig is a sajat utjat jarta.

dolog mokas mert Magyarorszagon a gabber iszonyatosan underground volt (Budapesten kb nulla buli volt a 2000es evekben), ehhez kepest holland ismerosokkel szervezzuk, hogy Dominatorra ki kene menni legkozelebb :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145076) Laraxior


Laraxior
titán

Nicholas Cage-féle Pig-et látta már valaki?
Magára talált volna egy film erejéig? :D Elég jó értékelést kapott (Bár lehet, hogy még csak 10-en értékelték, nem néztem)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#145077) erahurka válasza Laraxior (#145076) üzenetére


erahurka
félisten

Állítólag jó, nekem nem jött át annyira.

Voltak amúgy jó filmjei az elmúlt években is.

(#145078) mephi666 válasza erahurka (#145077) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nekem a primal is tetszett :) volt pár hígfos tőle, de ez a jobbak közt van... meg a drive angry se volt vészes: az olyan jó tempós film, mint Rocktól a faster...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145079) erahurka válasza mephi666 (#145078) üzenetére


erahurka
félisten

Egynek a Primal is elmegy, ja. A Mom and Dad tetszett nagyon tőle az elmúlt évekből. De korrekt volt a Willy's Wonderland, a Color Out of Space, és a Vengeance: A Love Story is szerintem.

Divat fikázni az öreget, pedig annyi mindent bevállal, hogy már csak a nagy számok törvénye alapján is van köztük olyan amit érdemes megnézni.

(#145080) Miklós315 válasza Laraxior (#145076) üzenetére


Miklós315
aktív tag

3600 voks 7.1-es értékelés
Amúgy meglepő forgatókönyv/karakter jellemzi, már ezért érdekes.

"Szerintem."

(#145081) V.Stryker válasza mephi666 (#145063) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hallod, 1 óra után sem tudtam ezen egy jóízűt röhögni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#145082) proci985 válasza erahurka (#145079) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Mandy megvolt egyebkent?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145083) erahurka válasza proci985 (#145082) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, az is a jobbak közé tartozik.

(#145084) dokee78


dokee78
félisten

Az elmúlt 1-2 évből tudtok ajánlani közepestől jobb thrillereket?

(#145085) Bad Pritt válasza dokee78 (#145084) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

The Little Things. Pont így jellemezném, közepestől jobb. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145086) Yodamest válasza dokee78 (#145084) üzenetére


Yodamest
addikt

A betolakodó (2019) - nekem nagyon tetszett, egy könnyen átélhető, volt lakótol nem lehet szabadulni kategóriájú film, de baromi jó színészi játékkal és még mondhatni csavar is van benne. Eddig akinek ajánlottam és megnézte annak szintén bejött.

(#145087) fant0mi válasza Yodamest (#145086) üzenetére


fant0mi
addikt

Dennis Quaid? Maga a film egy átlagos vagy jobb thriller, de a színészi játék jól felhúzza. Nekem is tetszett.

(#145088) Yodamest válasza fant0mi (#145087) üzenetére


Yodamest
addikt

Ő bizony, ráöntötték ezt a szerepet, több ilyen jöhetne tőle. :K Meg jó a filmben, hogy nem akar több lenni, ez nem egy 3-4 szálon futó, sokszor érdektelen kerülő szálakat felvonultató film. Pár szereplővel dolgozik, gyakorlatilag a ház és annak környékén játszódik végig, egyszerű, de végig feszült és izgalmas. Én kimondottan szeretem az ilyesmit, meg a kamaradrámákat úgy egyébként, lásd Oxygen, Fülke, Buried stb. valahogy ezek mindig izgalmasak és érdekesek egészen a stáblistáig.

(#145089) 0519


0519
senior tag

Melyik film Gérard Depardieu legjobbja? A kiemelkedő legjobb, az 'ha csak egyet nézel meg tőle, ez legyen az' film.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#145090) Miklós315 válasza 0519 (#145089) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Pofa be! :)

"Szerintem."

(#145091) Bad Pritt válasza 0519 (#145089) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most megnéztem, 246 bejegyzés van a neve mellett IMDb-n, ráadásul a filmművészet teljes spektrumából, egyet választani közülük minimum lehetetlen szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145092) fant0mi válasza 0519 (#145089) üzenetére


fant0mi
addikt

Tais toi! Pofa be!
Zseniálisak Jean Renoval.

Második helyen nekem a Potiche van.

[ Szerkesztve ]

(#145093) JSaN válasza 0519 (#145089) üzenetére


JSaN
addikt

Nekem Vatel a kedvencem tole, Uma Thurmannal.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#145094) proci985 válasza 0519 (#145089) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kb lehetetlen
36 quai de orfevres egyebkent zsenialis vele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145095) fant0mi válasza proci985 (#145094) üzenetére


fant0mi
addikt

Valóban, zseni az a film is!

(#145096) dokee78 válasza Bad Pritt (#145085) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a film nem tetszett annyira.

Yodamest: Lehet adok egy esélyt neki.

Köszi a tippeket!

145094:

Ezzel teszek egy próbát,mert eddig kimaradt!

[ Szerkesztve ]

(#145097) 0519


0519
senior tag

Kösz srácok a tippeket!

A Pofa be! c. filmet láttam és nagyon tetszett. Szívesen megnézném fordított felállásban is.

A 36-tal teszek egy próbát!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#145098) Yodamest


Yodamest
addikt

Gyerekek a Kísértű múlt (2021) című "horrort" látta valaki innen?

Ha nem akkor ne nézze meg! Ez véletlenül sem ajánló akar lenni, de egy nagyon érdekes jelenség tanúja lettem, ismét előtört a szubjektivitás hatalma. Az van, hogy ez a film egy borzadály, de tényleg tehát nem kell nekem hinni, de a neten egy pozitív kritikát nem találtok róla, nálam is a top 5-ben benne van alulról az tuti. Olyan rossz, mint amikor megbánod, hogy helyette nem mást csináltál, tényleg kitörölném a fejemből is....

Viszont nagyon meglepődtem, mert egy ismerős a napokban felhozta, hogy látott egy jó filmet, mindjárt mondja a címét... hármat tippelhettek mit mondott: hát a kísértő múlt! És neki tetszett! :DDD Nyilván elfogadom, most nem az, hogy miért ne tetszhetne meg hasonlók.. de őszintén elcsodálkoztam, hogy ilyen van. Mindig be kell látnom, hogy bármi lehet jó és bármi lehet rossz, de valahogy mindig meglepődök rajta, mert hiszek egyfajta általános közízlésben, ami mindenkire kiterjed és rá kell jönnöm, hogy ilyen nem létezik, érdekes, egyben fura ez nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#145099) mephi666 válasza Yodamest (#145098) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ezt szerintem láttam :D ismerős az angol címe és nagyszemű Amandát bírom... de a filmből semmi nem maradt meg... a leírás alapján dereng valami, de ennyi

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145100) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ritmusszekció :O (The Rhythm Section)

Érdekes titkosügynökös-film bődületes csúsztatásokkal. Blake Lively keveset szexizik benne, emiatt ne nézzétek meg. :D

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.