Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145551) Pearce válasza paatrick (#145550) üzenetére


Pearce
aktív tag

Kategóriáján belül simán lehet 8-9 vagy 10 pontos is egy képregényfilm.

(#145552) paatrick válasza Pearce (#145551) üzenetére


paatrick
senior tag

De nincsenek kategóriák. Egy értékelés van. És így tök random ezek vannak még 7,5-ön: Az ördög ügyvédje, Interjú a vámpírral, Parfüm: Egy gyilkos története, Upgrade - javított verzió, Tolvajok városa, A mélység titka.

Tőzsdecápák már csak 7,4.

Kicsit más szint.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145553) erahurka válasza paatrick (#145552) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem minden értékelést kategóriájában kell nézni. Vagy hol húznád meg a határt? Nekem egy Alkonyattól Pirkadatig is 8 pontos, mégsem raknám oda egy Ördög Ügyvédje mellé. Vagy egy ilyen film nem kaphatna 6 pontnál többet? És akkor a 6 pontos hasonló mennyit kaphat?

(#145554) paatrick válasza erahurka (#145553) üzenetére


paatrick
senior tag

Itt most a nagy átlagról volt szó imdb szerint. És amíg egy Penge 7,1 Hellboy 6,8 Hellboy 2 7,0 addig senki ne mondja hogy ez a Suicide Squad ezektől bármivel is jobb.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145555) FollowTheORI válasza Pearce (#145549) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Például az idióta értelmetlen baromságokat, amik vicces kéne legyenek, de inkább kínosak. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145556) erahurka válasza paatrick (#145554) üzenetére


erahurka
félisten

Hát a Hellboyok szerintem nem sokkal jobbak ha egyáltalán.

(#145557) KISDUCK válasza erahurka (#145556) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem a Hellboy I-II filmként sokkal jobban működik mint ez az új Suicide squad meg mondjuk még a réginél is. Előbbieket bármikor újra tudom nézni úgy hogy tudom élvezni, de az öngyilkos osztagba mi van, mit tud nyújtani? Margot Robbie pucsít egyet a vásznon aztán a szimp hadsereg nyomja az ápvótot imdb-n, nélküle biztos hogy az 5 pontot alulról karcolná a film és ő is csak eyecandy, semmit nem tud a gyakorlatban hozzátenni a filmhez. Az első öngyilkos osztagnak még volt valami story féléje ami elég gyatra volt, de ez az új inkább csak fanszervíz volt szerintem.

(#145558) erahurka válasza KISDUCK (#145557) üzenetére


erahurka
félisten

Pont nem Harley Quinn van éltetve a film kapcsán. Pedig ebben volt talán a legjobb eddig.

(#145559) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Újabb remek film ajánló Kenny-től.

Top 10 Időcsapdák börténben #3

Live-Die-Respawn

(#145560) erahurka válasza oriic (#145559) üzenetére


erahurka
félisten

Keni-vágja a témát.

(#145561) Miklós315 válasza oriic (#145559) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kettőre rámegyek, a harmadikból (OtherLife) kb. már elhangzott a lényeg (agyalnivaló), illetve még hozzágondolok ezt-azt, amit nem érintett az ajánlás (és talán a film sem, de egy Black Mirror epizódnak vélem, ami meg már volt is...).

"Szerintem."

(#145562) KISDUCK válasza erahurka (#145558) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pedig van egy olyan érzésem hogy ha a nyest és Harley Quinn szerepet cserélt volna akkor gyengébb lenne az a pontszám, persze tudom hogy nem a legjobb a felvetésem, mert utóbbi elég szépen elvérzett önálló filmként. Lehet azért nem értem ezt a pontozást mert nekem valahogy nem jött át ez az új Öngyilkos osztag, de azért én akkor is sokkalom azt a 7,5 pontot 115k szavazatból.

(#145563) k-adi válasza Pitterix (#145543) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban túl van pontozva szerintem is, vagy a dc fanok nagyon aktívak vagy a Margot Robbie simpek, de hogy nem ér 7 pontot az tuti :DDD

(#145564) Pearce válasza KISDUCK (#145557) üzenetére


Pearce
aktív tag

'Margot Robbie pucsít egyet a vásznon aztán a szimp hadsereg nyomja az ápvótot imdb-n, "

Szerintem te a '16-ost nézted. A TSS-ben én 1 db pucsítást nem láttam.

(#145555) FollowTheORI

Ja hogy a poénokra célzol. Hát az vagy bejön vagy nem.

(#145565) k-adi válasza mephi666 (#145348) üzenetére


k-adi
nagyúr

Halálos iramban 9
F9 (2021)

Olyan lazák, hogy már a cím adásnál is csak ennyi a neve: F9 :D semmi fast, vagy furious.. áh nem.. csak F... 9. Na kb. ennyire foglalkozhattak minden mással is, mert a film még kabarénak is rossz.

"amikor óvodában meg alsóban sok knight rider-t néztünk és a matchbox-ainkkal játszottunk (amik ugrattak és mindenféle kunsztokat csináltak), azt a fantáziánkban körülbelül így képzeltük el"

na igen, nekem is pont ez jutott eszembe. :) eddig se lehetett komolyan venni a sorozatot, de ez a rész.. atyaég..

(#145566) paatrick válasza k-adi (#145565) üzenetére


paatrick
senior tag

Biztos azért csak F9 hogy a következőre majd fel tudják hypeolni a címet is: FF10: FasTEN your seatbelt :DDD

Amúgy nekem se tetszett. Azt se értem ebből a kocsizunk sorozatból hogy lett ez a csapat világmegmentő banda ;] plusz nagyon rosszul gondolják hogy minden rész előtt végignézem az előző összest hogy tudjam ki-kivel hogy mit csinált. Itt is párszor csak néztem ki a fejemből hogy ez ki? Melyik részben volt?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145567) k-adi válasza paatrick (#145566) üzenetére


k-adi
nagyúr

"nagyon rosszul gondolják hogy minden rész előtt végignézem az előző összest hogy tudjam ki-kivel hogy mit csinált. Itt is párszor csak néztem ki a fejemből hogy ez ki? Melyik részben volt?"

na ugyanez volt itt is :D :D

(#145568) erahurka válasza paatrick (#145566) üzenetére


erahurka
félisten

Az a baj hogy Vin Diesel azt hiszi hogy ez a széria az ő eposza és mindenkit érdekelnek a karakterek és hogy a szívünkhöz nőttek... Holott csak repkedő autókat akarunk látni a vásznon, de azt sem 2,5 órában. Miért nem szól neki senki?

(#145569) fateless válasza erahurka (#145568) üzenetére


fateless
veterán

Az érmék csörgése szól neki. Amíg ilyen bevételeket produkál...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145570) k-adi válasza erahurka (#145568) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert FAMILY ;]

(#145571) paatrick válasza oriic (#145559) üzenetére


paatrick
senior tag

A Végtelenült, Fermat szobáját megnézem.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145572) BabMester válasza paatrick (#145566) üzenetére


BabMester
senior tag

Engem szórakoztatott, egy részt sem láttam előtte a Hobbs&Shawn kívül, (sokszor el akartam már kezdeni egy maratont, mert csak egy meghatározó franchise a korszakunkban, de az első film felénél nem jutottam még tovább) a feleségem viszont kb képben van a dolgokkal, így ő 80%-ban el tudta mondani ki-kicsoda.
A Dzsungeltúra, az Idő és a Space Jam 2 után néztük, ami mind3 egyszerűen halál unalmas volt, ezen legalább végig tudtunk nevetni és jó hangulatban eltölteni pár órát, nem eret vágni magamon. Nem vártam többet, sőt.. kellemesen meglepett.

(#145573) erahurka válasza BabMester (#145572) üzenetére


erahurka
félisten

A Dzsungeltúra unalmas lulwut? :Y

(#145574) BabMester válasza erahurka (#145573) üzenetére


BabMester
senior tag

Borzasztóan. Kiszámítható, klisés, humortalan és még a látvány sem ‘wow’, nekünk annyira volt szórakoztató, mint a Saul fia..

[ Szerkesztve ]

(#145575) Pitterix válasza Pearce (#145544) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó, a képregényt nem ismerem. Lehet azért tűnt ennyire gagyinak ez a főmonszta a nagy gübics szemével.
Bírom a képregény filmeket, de ez tényleg inkább animációban, szerintem.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145576) erahurka válasza BabMester (#145574) üzenetére


erahurka
félisten

Én a Rock szóvicceit imádtam :D Az első fele tetszett, aztán a misztikus hülyeségekkel tönkretették az egészet. De még így is pozitív volt az összkép nekem.

(#145577) BabMester válasza erahurka (#145576) üzenetére


BabMester
senior tag

Embere válogatja. Ez az idei év (is) siralmas eddig filmes szempontból, egyetlen filmet láttunk ami után azt mondtuk, hogy na ez igen, (a The fathert, de az is tavalyi eredetileg) már csak a Dűne és a Top Gun tartja bennem a lelket.. :(

(#145578) madgie válasza BabMester (#145574) üzenetére


madgie
titán

Mert az F9 nem kiszámítható, klisés? :D

(#145579) Pitterix válasza BabMester (#145577) üzenetére


Pitterix
őstag

Hacsak el nem tolják őket.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145580) cyberkind válasza madgie (#145578) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, ez magasröptű művészet! :K

Paranormal Cocktivity

(#145581) BabMester válasza madgie (#145578) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem vártam tőle semmit, azt hittem itt csak autókkal versenyeznek izmos emberek, de ehhez képest olyan jókat nevettünk rajta, végig lekötött a hülyeségeivel amikre nem is számítottam.. A másik filmnek még csak megmosolyogtatnia sem sikerült, nem hogy lekötni mint egy Indy vagy Múmia filmeknek, pedig az egy kaland film..

[ Szerkesztve ]

(#145582) fateless válasza BabMester (#145581) üzenetére


fateless
veterán

Érdekes humorod van :U :P

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145583) Dorian


Dorian
félisten

Utóbbi 2 évben nem követem az új filmeket. felsorolnátok párat, ami megnézésre érdekes lehet? Persze csak az értelmesebbek közül.
Amiket én találtam, az a Nomadsland és a Druk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145584) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Oxygen

Netflix-es film, a legutóbbi @RetroShock19 adásban bukkant fel, így betáraztam mára. Alapvetően nem volt rossz szerintem, sőt, a végén a csavar meglepő volt, bár talán egy ponton lehetett rá számítani. Nem bántam meg, hogy megnéztem, több hasonló kellene. Bár köze nincs hozzá egyáltalán stílusában, valahogy a Pandorumot jutatta az eszembe, így szerintem ma este újrázom azt, jó régen láttam.

Live-Die-Respawn

(#145585) k-adi válasza RetepNyaraB (#145331) üzenetére


k-adi
nagyúr

Vérvörös égbolt
Blood Red Sky (2021)

Így van, ez egy totál tűrhető horror, nem is értem hogy lehet ilyen spoileres plakátja.. :U
Ami nagyon nem tetszett hogy a kisgyerek túl okos és kompetens a korához képest, főleg a felnőttekhez képest..

[ Szerkesztve ]

(#145586) Miklós315


Miklós315
aktív tag

El incidente (The Incident / Végtelenül)

Retroshock ajánlásra meglestem, de nem győzött meg. Egyszer nézhető, de a miértre adott válasz nekem olyan "meh".
Spoileresen amúgy a Chihiro-t és az Akkumulátor-t juttatta eszembe egy-egy ponton, mintha valami faramuci keresztezésükből jött volna ki ez a film (sok sallanggal).
Kíváncsi leszek mások mit hámoznak ki belőle... :)

#értékelés

"Szerintem."

(#145587) k-adi


k-adi
nagyúr

alig láttam kommentet a Fear Street trilógiáról.. érdemes megnézni a 3 filmet? pár komment van csak róla, azóta esetleg látta valaki még?

(#145588) radi8tor válasza k-adi (#145587) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam.
Ha unatkozol, akkor megnézheted. :D

⭐ Stella

(#145589) shotika válasza oriic (#145584) üzenetére


shotika
őstag

A Pandorum azon ritka horror-scifik egyike, ahol kifejezetten sajnaltam h sose keszult folytatas.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145590) oriic válasza shotika (#145589) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy részről hatalmas +1, más részről belegondolva a film lényegét az biztosította szerintem, hogy nem tudtuk, hogy helyileg hol játszódik az egész, plusz a bezártságérzet minderre sokat rádobott. A legvégén látott fordulattal szerintem egy folytatást már nem lehetne erre építeni, így elveszne a "varázsa".

Live-Die-Respawn

(#145591) KISDUCK válasza oriic (#145590) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pedig mennyi felesleges folytatást lehetett volna hozzá csinálni. :) Mondjuk még ha gyenge is lett volna nagyon az akkori Antje Traue miatt biztos megnéztem volna.

(#145592) paatrick


paatrick
senior tag

A csókfülke 3. / The Kissing Booth 3. (2021)

Nyilván erre a részre már nem jutott csókfülke, de vinni kellett a nevet. A rendkívül hihető történet felütése hogy el kell adni a tengerparti nyaralót mert hát drága fenntartani. Közben ebben a kajibában laknak otthon:

:DDD :DDD :DDD
Tehát adva van, az egész nyarat még gyorsan a nyaralóban kéne veretni. Kb itt ki is fullad a dolog, bár ott folytatják a történetet ahol a 2. rész abbamaradt, mégis copy-paste problémák jönnek elő az 1. és 2. részből. Azokból is olyan műdráma szagú az egész. Nagyon sietős és összecsapott mégis szenvedősen lassan telt az idő míg néztem.

Legalább annyi pozitívum van benne hogy most már lezárják a történetet így 4. rész nem lesz. Amúgy az első rész anno tetszett, ismerős történet (tiniszerelem, átlagos csaj, suli legjobb pasija) volt de voltak benne érdekes új dolgok.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145593) mephi666 válasza k-adi (#145587) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ha szereted/szeretted a régi jó slashereket: pl. halloween, friday, freddy, akkor simán... ebben elég jól össze van rakva a sztori és jól hozza a retro slasherek hangulatát, modern megvalósításban... én tudom ajánlani :K ...a 2. rész után napokig a cherry bomb szólt a fejemben :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145594) eeXaa


eeXaa
addikt

A torinoi ló (blöff)
Az egyik leggyengébb "film" ami valaha készült. A film idézöjelbe, ugyanis ez nem más mint a rendezö agyatlan agymenése, hogyan tapsolja el a pénzt amit a filmre kapott, ....aminek a 99 százalékát simán zsebre vágta. Hulladék.
0/10

[ Szerkesztve ]

(#145595) Miklós315 válasza eeXaa (#145594) üzenetére


Miklós315
aktív tag

'maximum' minimálköntösben ;)

"Szerintem."

(#145596) eeXaa válasza Miklós315 (#145595) üzenetére


eeXaa
addikt

.. minimum a maximum köntösében helytállóbb. ;)
...borzalmasan amatőr, rosz film.... pedig elég sok indie, art filmet láttam.

[ Szerkesztve ]

(#145597) Miklós315 válasza eeXaa (#145596) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"minimum a maximum köntösében"
tehát "nulla tartalom high end kivitelezésben"?

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145598) Pitterix


Pitterix
őstag

Kingudamu(2019):

Jóféle keleti kardozós, királyos, trónkövetelős film.
Nekem nagyon tetszett, hiányzott már egy ilyen, nem túl röpködős alkotás.
Aki szereti a kategóriát, mindenképp nézze meg.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145599) ROBREGGAE válasza Dorian (#145583) üzenetére


ROBREGGAE
tag

The Fater, Riders Of Justice, Corpus Christi, Hater: A gyűlölet új arca.

Habár attól függ kinek mi az "értelmesebb". Mer pl. nálam az Élősködők is bejött, viszont sokan rühellik. :DDD

(#145600) hoffman_ válasza paatrick (#145592) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem gondoltam volna, hogy a barátnőmön kívül (ami épp elég baj :D) van aki megnézi ezt a filmet, főleg itt :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.