Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145902) radi8tor válasza TeeJay (#145888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem lett gyorsan elvágva, kerek a sztori.
De köszi a pozitív véleményt most magyar szinkronnal megnéztem.

⭐ Stella

(#145903) TeeJay válasza radi8tor (#145902) üzenetére


TeeJay
félisten

Az ilyen halálod után újra eléd a napot filmeknek nem ilyen hirtelen vége szokott lenni lásd Holnap határa

[ Módosította: radi8tor ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145904) radi8tor válasza TeeJay (#145903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ilyen szokott lenni, de van bőven olyan film is aminek a végén meghagyják neked az agyalást azon hogy most akkor sikerült neki vagy nem...
Szerintem annyira nem volt gáz, most kb annyi hiányzott neked a boldogságodhoz hogy lásd egymás nyakába borulnak? :)

⭐ Stella

(#145905) k-adi válasza erahurka (#145899) üzenetére


k-adi
nagyúr

vr osok? hah kit érdekelnek azok a nyomik :D

(#145906) k-adi válasza erahurka (#145900) üzenetére


k-adi
nagyúr

tegnapi vetítésnél meg a film 80%ánál kisétált 2 srác..

..amit totál nem értek, mert ha uncsi akkor már elején kisétálsz vagy el se mész rá, :D de ha végignézel 1,5órát akkor már azt a maradék 20percet már féllábon is kibírod :F

(#145907) TeeJay válasza k-adi (#145906) üzenetére


TeeJay
félisten

Dolgozott a kóla biztos :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145908) shotika válasza k-adi (#145906) üzenetére


shotika
őstag

Nem biztos, hogy a film miatt. Amikor haverommal néztük Hobbs és Shaw-t, a vége előtt kb fél órával kapott egy telefont, hogy elesett a nagyija és lelépett.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145909) k-adi


k-adi
nagyúr

Ház az erdő mélyén
The Cabin in the Woods
(2011)

Anno ez kimaradt, de nem is baj mert jó nagy ökörség. Trashnek gyenge, horrornak még inkább. Viszont cinikusan pontos lett a füves srác jóslása odafelé úton a mai világról

(#145910) perempe válasza k-adi (#145909) üzenetére


perempe
addikt

Ma láttam, ahogy Danny Glover kimentette Gene Hackmant (Bat 21, 1988).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#145911) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Hova tűnt Tibi :F ;]

(#145912) erahurka válasza Rumcsaka (#145911) üzenetére


erahurka
félisten

Tibi atya? ;]

(#145913) Kergeboci


Kergeboci
tag

Ha már ennyi jó klasszikus horror előkerült itt a fórumon, megjött az étvágyam nekem is. Mivel a fontosabb eredetik már megvoltak, gondoltam rápróbálok a Netflixre, hátha ezzel a Fear Street filmsorozattal, tudnak valami modernebb, mégis nosztalgikus élményt hozni a slasher műfajban.

Fear Street: 1994
A félelem utcája 1. rész: 1994

Egy egész jó kezdés volt ez. A zene és a helyszín (neonfényes pláza) azonnal elhelyezett a korszakban. A prekoncepcióm amúgy is egy Sikoly filmre készített fel, de látván Maya Hawkot, nem tudtam hirtelen nem a Stranger Thingsre gondolni. Aztán kicsit csavarnak a dolgokon. A szereplők tekintetében inkább a 2000es tini horror filmjei elevenedtek meg, de a Sikoly után érzés elég sokáig megmaradt, igaz kapott némi démoni (boszorkányos) megszállós csavart is.

Jó kis menekülős horror volt, meglepő halál esetekkel, és jó adagnyi cafatos véres gore jelenetekkel. No nem egy trancsír filmről van szó, de a tini horroroknál azért kegyetlenebbre sikeredett.

Fear Street: 1978
A félelem utcája 2. rész: 1978

Ohh igen, 70es évek és nyári tábor. Jöhet a Péntek 13 és a Sleepaway Camp. Hiába van itt még egy Stranger Things szereplő, a film nem nagyon megy át modernebb stílusra, sokkal inkább megmarad a camping slasher klasszikus zsánerében. A helyszín a tóval, a kabinokkal, kunyhókkal, a wc-vel, pontosan ismerős lehet azoknak, akik a fent említett két film valamelyikét látták már. Ahogy az események nagy része is. Talán emiatt jóval klisésebb mint az előző, de mint műfaj omázs, nekem tökéletesen betalált.

Mivel folytatni kellett az előző részt, így a történet kicsit meg van kavarva (a felszín alatt talált dolgok), de ennyi magyarázat még jól is állt a történetnek. A legnagyobb bajom az állandó sötétség volt, sokszor szinte semmit sem lehetett látni. A zene itt is tetszett, bár egy szám annyira túl lett tolva, hogy már már vártam Sam és Dean megjelenését a táborban.

Fear Street: 1666
A félelem utcája 3. rész: 1666

1666, tehát jöhet egy kis The VVitch. Gondoltam én. Talán itt volt a legnagyobb az elvárásom, és ez tetszett a legkevésbé. Ennek köze van ahhoz, hogy csak a film első fele kap némi ezoterikusabb horroros hangulatot, csak valahogy az is félre van csúszva.A második felében pedig visszatérünk 1994-be, hogy lezárjuk a történetet.

Annyit emlegettem a Stranger Thingset, hogy az itt már teljes egészében meg is elevenedik, de sajnos csak a 3. évadja. A csavar az első felének a végén szerintem még működött is, de itt a "jövőben" már sokkal kevésbé. Így a végső leszámolás és lezárás is kicsit súlytalan volt.

#értékelés

Nem pont azt kaptam, amire vártam, de jól szórakoztam. Talán a második rész állt a legközelebb a prekoncepciómhoz, de nekem az első rész is kellemes meglepetés volt. Sose rosszabbat.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#145914) Peterhappy válasza radi8tor (#145902) üzenetére


Peterhappy
őstag

Es igy azert joval konnyebb egy esetleges folytatast rahozni, mintha 5mp-vel tovabb tartott volna.

Mi tegnap neztuk meg, jo volt, de semmi vilagmegvalto. Ket sikerre jaratott zsaner szerelemgyereke, nagyot nem tudtak vele hibazni.
Neha kicsit tultoltak, de a humora is rendben volt (az en elszabott mercem szerint). Egynek jo volt.

(#145915) erahurka


erahurka
félisten

Igéenn szerint hétésfélpertiz az új Marvel izé: [link]

Bruce Lee meg gondolom forog a sírjában. Ha lehetne választani, inkább beülnék az Enter the Dragonra. :Y

(#145916) Pitterix válasza erahurka (#145915) üzenetére


Pitterix
őstag

Pedig nekünk érik rá a mozi.... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145917) MegalodonS válasza fant0mi (#145873) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszi :R Az Evilenko filmrol nem is halottam :( A Child 44, az mar listan van(eleg jo a szereplo garda!!

(#145918) oriic válasza erahurka (#145915) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szokásos. Szerda este megyek rá. 7-es előadás csontig van, így fél 10-es maradt, de az is jó lesz.

Live-Die-Respawn

(#145919) erahurka válasza oriic (#145918) üzenetére


erahurka
félisten

Kit hívjak így ha nyerek rá??? :DDD

(#145920) oriic válasza erahurka (#145919) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Free mozi mindig jöhet :D

(amúgy csak foglalva van, fizetve még nincs, szóval jó lenne ha nyernél na. :DDD)

Live-Die-Respawn

(#145921) erahurka válasza oriic (#145920) üzenetére


erahurka
félisten

Ahhoz előbb nyereményjáték kéne :D Egyelőre sehol semmi, talán holnap lesz valami villám hülyeség.

(#145922) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy tűnik, hogy jön az Expendables 4.

"Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox és Tony Jaa is csatlakozik a negyedik részhez. :D"

Live-Die-Respawn

(#145924) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

The Green Knight

Klasszikus old school dark fantasy. Rétegfilm de részemről 9/10!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#145925) erahurka válasza Sir Pocok (#145924) üzenetére


erahurka
félisten

Van már hozzá magyar felirat?

(#145926) dokee78 válasza Bad Pritt (#145871) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi az ajánlást,nagyon tetszett. :R

(#145927) gbors válasza Miklós315 (#145898) üzenetére


gbors
nagyúr

Kedvelem az ilyen challenge-eket :)

Kieslowskitól eddig csak a Három szín-trilógiát láttam pár éve, ami, bár vizuálisan tetszett, nem tudta átadni azt a ... bármit, amit át akart adni. Úgyhogy továbbra sem kapkodtam el a rendező életművének bepótlását, bár mintegy 25 éve konstans ott van a listámon.

A Veronique hosszú ideig hasonló mederben csordogált - szép volt (helyenként majdnem túl szép), nagyon erős volt az atmoszférája a markáns zenei aláfestéssel, és a sztorit sokszor a színészek arcáról kellett leolvasni, mert mesélni éppenséggel nem mesélt sokat. Tekintve, hogy a képidő jelentős részét Irene Jacob arca vitte el, ez egyáltalán nem volt megerőltető :) Viszont mindezzel szemben állt, hogy nem igazán volt sem történetileg, sem érzelmileg azonosítható vezérvonal - Weronika és Veronique életének csak nagyon meta-szinten voltak közös vonásai, egyetlen kivétellel (legalábbis én csak egyet találtam). A lányok életének apró mozzanatai szépen, érzékletesen voltak megjelenítve, és a misztikumba hajló aspektusok is működtek - de az egész film sokkal kevésbé hatott volna rám, ha nincs az a jelenet, amikor Veronique meglátja a fotót, amit Krakkóban készített véletlenül Weronikáról. Attól valahogy minden a helyére kattant - érzelmi téren, nem pedig racionálisan.

(Némileg sovány) megfejtésként annyit tudok mondani, hogy érzésem szerint az összetartozás különböző szintjeinek érzését próbálta a film átadni, a leghétköznapibbaktól a bonyolultan misztikusakig. Számomra végül is sikerrel. Nem nagy, magasztos ideákkal operált - a rendezőt idézve, "...deals with things you can’t name. If you do, they seem trivial and stupid."

8/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145928) radi8tor válasza Sir Pocok (#145924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

9? :Y Nálam azért messze nem hozta Avatar színvonalát. :D

⭐ Stella

(#145929) shotika válasza oriic (#145922) üzenetére


shotika
őstag

Jöhet, bár kíváncsi vagyok, mit vállal még be Sly. Már az első rész idején se volt túl fiatal, de most már elmúlt 75 is.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145930) oriic válasza shotika (#145929) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy olvasom, most nem is ő lesz a középpontban, hanem Statham, lehet pont azért mert már öreg.

Live-Die-Respawn

(#145931) shotika válasza oriic (#145930) üzenetére


shotika
őstag

Hm, nem biztos, hogy jó ötlet. Nekem az a bajom vele, hogy ránézek Statham arcára, és az jut eszembe, hogy videotéka. Persze egy jó ötlettel meg lehet menteni a koncepciót, de már nem elég az, hogy beraknak egy csomó akciósztárt egy olyan semmilyen forgatókönyv elé, mint anno az első rész volt. A többi epizódban pedig mind ott volt egy-egy olyan kaliberű ember ellenlábasként, aki a gyengébb sztori ellenére is szórakoztatóvá tudta tenni a filmet. A másodikban ugye Van Damme, aki ha a 90-es évek közepén teszi meg ezt a gonosz oldalra átállást, talán tovább tartott volna a karrierje. A 3. részben pedig Mel Gibson, nos ő meg amúgy is minden szerepben kva jó.
De én most már szeretnék egy izgalmas, jól megírt akciófilmet látni a régi nagyokkal, és nem olyan alibi mozikat, mint az Escape Plan is volt.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145932) Miklós315 válasza gbors (#145927) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:R

"Szerintem."

(#145933) mephi666 válasza paatrick (#145896) üzenetére


mephi666
nagyúr

Miért nem viszed tovább a sorozatokat? :) nekem hellraiser-ből az 5. rész tetszett nagyon: az már kellően modern és csavaros... a kenobiták meg szerintem jó fejek: a könyvet is olvastam és teljesen korrekt figurák... Pinhead-del lehet alkudni is és tartja a szavát... ezt leszámítva, ha valaki rászolgál, annak megadják a földöntúli élvezeteket (szenvedés formájában :D )

...ha a sorozatokból ki kellene emelni 1-1-et, hogy mai szemmel mit ajánlanék: hellraiser5, friday-ből a 2010 körüli rész, freddy vs jason... ja és a texasi láncfűrészesből is nemrég a tv-ben elkaptam egy 2010 utáni részt (talán örökség volt a magyar alcíme) és az is tetszett valamennyire

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145934) erahurka válasza shotika (#145931) üzenetére


erahurka
félisten

A Rambo V egész jó volt. Én nem sokat várok ettől az új Expendablestől.

(#145935) Sir Pocok válasza erahurka (#145925) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Van, OS-n már fent van.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#145936) Sir Pocok válasza radi8tor (#145928) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Körtét az almával... :P :P

Maga nemében szerintem rohadt jó, de nagyon megosztja az embereket.

Lassú, nyomasztó, misztikus. Szóval jó na. ;]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#145937) erahurka


erahurka
félisten

Művész moziban a Chaplin teremben hova érdemes ülni?

Sir Pocok: :R

(#145938) shotika válasza mephi666 (#145933) üzenetére


shotika
őstag

Mintha erre valamikor már válaszolt volna, bár egyelőre én se látom annak túl sok értelmét, hogy csak bele nyal egy-egy szériába.

Egyébként érdekesség, az első Rémálom az Elm utcában filmnél, maga Freddy, nagyjából 7-8 percet van összesen a képernyőn.
Patrick ugyan klisésnek érezte a filmet, én ezt nem érzem helyesnek, mert a 80-as évek elején pont, hogy ez a film adott egy új löketet a fiataloknak szóló horrorfilmeknek, és hát amikor bejött hozzánk a 90-es években a tv-re, nem igazán volt hasonlóan erős film a témában, főleg azoknak, akik már megunták gyerekként a M1-es Mcgyver ismétléseket, meg hogy anya-apa a Szomszédokat nézte a tévében - vagy épp az Amerikai ninját.
Aki ennyire régi (horror)filmeket nézne, ott érdemes szem előtt tartani, hogy ezek 40, de lassan 50 éves filmek is néha, és az ott látott megoldások azóta számtalan formában visszaköszöntek már - borzasztó nehéz elvonatkoztatni, de muszáj, különben csak száraz szájízt fognak maguk után hagyni.

Apróság: én a legtöbb ilyen régebbi sok részes horrorfilmet láttam, még a Pumpkinheadet is, de talán egyetlen olyan volt, amiből nem kértem többet, és az a Hellraiser volt :D
A témája, és az, hogy az erőszakot olyan explicit módon és közegben mutatja be, azt én már nem tudom élvezni. Már-már súrolja Lovecraft-ot, akinek elismerem a munkásságát, de azt se bírom ép ésszel :D
Utálom magamat, de most hogy ennyit írtam róla, sok év után újra kéne néznem... :W

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145939) mephi666 válasza shotika (#145938) üzenetére


mephi666
nagyúr

Barker-t én bírom és egyik nem titkolt vágyam, hogy valaki egyszer filmre vigye tőle a korbácsot... fenomenális az a könyve és 2-3részre bontva szerintem képernyőn is jól működne...

Előbb sorozatokból kifelejtettem a gyilkos koboldot: az egy jókora slasher-görbetükör, ami már-már paródiába megy át... :D azt sem érdemes kihagyni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145940) paatrick válasza mephi666 (#145933) üzenetére


paatrick
őstag

"Miért nem viszed tovább a sorozatokat? :) "

Csak a fő karakterek miatt nézem meg, hogy tudjam melyik milyen, honnan jött, mit csinál. Ehhez meg elég 1-2 rész. Jelenleg kb szombat vasárnap van időm filmezni, így ha folytattam volna akkor még csak a Halloween 6-7. része körül járnék :DDD azt meg nem hiszem hogy ezek a filmek olyan élményt adnak ami maradandó. Szerintem 1 év múlva fogalmam se lenne hogy most a Halloween 4-ben mi történt vs a Halloween 7-ben mi történt. Annyira nem bonyolult történetek ezek.
Szóval az nagyon sok film lenne, és mellette jönnek új filmek is, vagy újranéznék már valamit (ugye gyűrűk ura :DDD )

#145938 shotika

A Freddy klisét úgy értem hogy horrorban ugye amitől falnak megy a néző, hogy a szereplő is tudja hogy ott a gyilkos és akkor "de én oda bemegyek", vagy a végén a mikor a csaj már minden ablakot betör, ordít, a rendőr meg nézi az utca másik oldaláról majd megszólal "na akkor lehet szólok az apjának"
Amúgy szeretem a régi filmeket, ezért próbáltam a kortársaiból példálózni hogy mi hathatott rá külsőre vagy hangulatban. Halloween - Péntek 13 egyértelmű copy de a készítők is elismerték, Rémálom az Elm utcában (1984) - Ragyogás (1980), Hellraiser (1987) - A légy (1986).

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145941) shotika válasza paatrick (#145940) üzenetére


shotika
őstag

Nem bonyolult sztorik, de lásd a Péntek 13-at, ahol sok rész alatt épült fel az a gyilkos, akit ma ismerünk. Nem láttál szinte semmit abból, milyen pusztítást tud valójában végezni :D
Vagy a Rémálom 3. részre, ami már-már az elsővel vetekszik.
"kb szombat vasárnap van időm filmezni" - hát ez sajnálatos, de sietsz valahová? :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145942) shotika válasza mephi666 (#145939) üzenetére


shotika
őstag

Gyilkos koboldból csak elsőre emlékszem. Bár abból se sokra, leginkább csak a fiatal Jennifer Annistonra...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145943) shotika válasza erahurka (#145934) üzenetére


shotika
őstag

Rambo 5 óriási csalódás volt :(

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#145944) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#145945) gyuromoj


gyuromoj
veterán

DC FanDome 2021 - Official Announcement Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145947) perempe válasza Sir Pocok (#145924) üzenetére


perempe
addikt

Most néztem meg a Hotelt, A. Vikander korábbi filmje. Az tényleg rétegfilm.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#145948) pohár válasza oriic (#145944) üzenetére


pohár
félisten

privát lett a videó, eh :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#145949) OPiiPO válasza oriic (#145944) üzenetére


OPiiPO
addikt

privát, de ez megy

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#145950) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Green Knight (A zöld lovag)

Először is sikerült egy Hobbitot nyomnia az alkotóknak: egy 4,5 oldalas szösszenetből két órás vontatott "sztorit" duzzasztottak.
Ez a kisebbik gond, mert az problémásabb, hogy elég laza adaptációról van szó, ami aránytalanul "építkezik", így majd' két óra karakterfejlődés nélkül telik (antipatikus hősünk csetlik-botlik, ténfereg, és egyszer sem tudsz drukkolni neki), majd az utolsó kb. 5 percben nyom egy Dr. Strange-t, és megvilágosodik, hogy csak egy út járható, hurrá...
A mellékkarakterek is majdhogynem lógnak a levegőben, mert kb. lényegtelenül érdektelenre írták őket, ami egy toporgó-(anti)hősnél elég rossz döntés (legalább a környezet lehetne markáns viszonyítás alapja, de kevés teret kapnak, stb.).
A szokásos divatokon (kvótacast, becsempészett klímapropaganda, a király - Disney-t megidéző - kiherélése, stb.) túl tudok lépni, mert nem ezek miatt nem tetszett a film, hanem a forgatókönyvben nem látom sem a tanító célzatú mesét, sem az egyedi víziót.
Technikailag jó: látványos, zene hangulatos, csak ez így egy klip az MTV-n...
Kár érte.

#értékelés

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.