Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144751) Yodamest válasza lezso6 (#144746) üzenetére


Yodamest
addikt

nekem meg az edge és a war is nagyon bejött :P

#144744-hoz:

Hát akkor elkell fogadni, hogy minden médium csak a saját belső univerzumunkban kaphat egy saját megítélést és gyakorlatilag nincs olyan, hogy közízlés vagy objektíven jónak-rossznak mondható dolgok. Egy StarshipTroopert előrébb helyezni ennél.... lefordulnék az ágyról ha azt végig kellene néznem, jóhogy nem már az Űrgolyhókat mondtad.... persze tudom az is 100x jobb film ennél, hogyne. IMDB és META pontozása egységesen 6,7 jelenleg, lehet én akkor túlértékelem, de te pedig nagyon alul.

(#144752) k-adi válasza Yodamest (#144740) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Na akkor mondom:"

lol..

3. akkor mégis ki jöjjön rá helyettük?
Addig, bárki más.
Nyilván nem akkor kezdték el kutatni honnan jöhettek mikor CP odaszambázik a film végén a bázison és segítséget kér. Egyértelmű, hogy az elmúlt 11 hónapban a világ legtöbb országa ezt (is) kutatta

4. a hangárban a fekete nő
az eligazításkor valóban elhangzik, viszont akkor érthetetlen hogy a tapasztalt exkatona (ugye a főszereplő) nem tudja ezt a harc hevében (miközben ugye erre van kiképezve), mert a lépcsőházas jelenet végén figyelmezteti csak erre a "kemény-feka" csávó
arról nem is beszélve, hogy pont ennél a jelenetnél a szörnyek felülről támadnak és lenéznek, és a lépcsőkről megsorozzák őket az R-Force tagjai, ennek ellenére simán túlélik

5. hulláktól elveszik a tárakat,
elveszik a tárakat továbbra se tárazás
a lépcsőházas jelenetben, mikor még Miamiban vannak, ott a főszereplő vagy 200 skulót ellő egy kb. 30as, de mondjuk legyen extended, akkor jóindulattal 40-50es tárból

6. 500.000 ember van már csak életben
Az a jövőbeli becslés. (future global pop. estimated)
1 tank vagy 1 drón többet érhet akár 20 civil bénázó embernél is
Érthetetlen miért nem küldenek ezer és ezer harci drónt segítségül.
Az is érthetetlen, hogy miért csak szuvenírt hoz vissza 1-2 ember, ahelyett, hogy rendesen kutatás céljából hoznának testrészeket

+1
a végén a tengeri csatánál több csatahajó is ott van, a gyűrűn belül is, mégse mutatják őket vagy hogy segítenének
+2
az is érthetetlen, miért nem küldenek több tűzokádó támadóeszközt (tank, lángszoró, stb. bármi formában) hiszen viszonylag elég hamar kiderül, hogy a tűz hatásos ellenük (pl. a végén tengeri csatánál is van ilyen jelenet)
+3
az is nagy szerencse, hogy a fiola nem törik össze visszaérkezéskor a jump során.. és hogy utána nem veszik el tőle erőszakkal akár (jaj biztos szuvenírt hozott ő is, jó akkor hagyjuk nála a cuccot, biztos NEM fontos cucc van benne...)

stb..
napestig lehetne cincálni a filmet.. egynek elment az a lényeg.

(#144753) paatrick


paatrick
őstag

Na valaki vállalja be az új orosz filmet a netflixen. Grom őrnagy és a pestisdoktor, de nekem a múltkori orosz "vígjáték" után nincs erőm elsőnek lenni :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144754) lezso6 válasza eeXaa (#144749) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szörnyirtós film az is. Csak sikerült köré egy nagyon jó világot, sztorit írni, nagyon jó film, sok szempontból. Nálam simán megvan 8/10.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#144755) Yodamest válasza k-adi (#144752) üzenetére


Yodamest
addikt

"Addig, bárki más."
De nem tud rájönni bárki más, mivel a jelenkori emberek nem tudják, hogy ezek a lények már itt vannak a földön... pont ez a lényeg, hogy a kormány ezt nem hiszi el, ők várják, hogy na majd jön egy invázió és csak Pratték jönnek rá, hogy ezek már lényegében 1000 éve itt vannak lefagyva.

"az eligazításkor valóban elhangzik, "
És nem lehet mégegyszer elmondani? miért baj az?

[I"]a lépcsőházas jelenetben, mikor még Miamiban vannak,"
Igen ott lő mint állat, de vedd úgy, hogy 2 vágás között tárazott egyet.... többeket is mutatnak ott, folyamatos vágással, lehet mi nem láttuk, de tárazott

"1 tank vagy 1 drón többet érhet akár 20 civil bénázó embernél is"
Hát ezt mond azoknak, akik a filmben fel lettek borítva harckocsival együtt, valahol még az első bevetés végénél az utcán, a szörnyek 5mp alatt tépték ki őket a páncélozott járművekből és falták fel

[ Szerkesztve ]

(#144756) k-adi válasza Yodamest (#144755) üzenetére


k-adi
nagyúr

"a jelenkori emberek nem tudják, hogy ezek a lények már itt vannak a földön"
A bejelentés és a CP jumpja között ha jól emlékszem 11 hónap telik el (vagy 12), és addig már egy csomó jump lement. Nyilván rengeteg adatot szereztek addig, elemeztek, stb. Egyértelmű, hogy ha kihalásos esemény várható, akkor MINDEN lehetséges opciót átnéznek, elemeznek és kutatnak, hiszen nagyon nem babra megy a játék. Nem hiszem el, hogy a világon (hiszen kb. valószínűsíthetően minden --fejlett-- ország beszállt a kutatásba) nem volt 1 olyan tudós, akiben ne merült volna fel, hogy hopika talán ha nincs nyoma az érkezésüknek, (ezt már tudják, a film ~elejétől fogva) akkor valami nem stimmel és megkéne nézni más érkezési lehetőségeket is? Mikor említették, hogy nincs semmilyen radarkép az érkezésükről, akkor már sejthető volt, hogy vagy valamilyen kísérlet félrement (khm, covid..) vagy már itt voltak régóta.. én az óceánmélyre gondoltam elsőre, de nyilván a jégtakaró olvadásos story hihetőbb

harckocsi és egy tank között azért van jó pár tonna különbség
de egy repülő mozgó drón talán még hasznosabb lenne, vagy kamikazee drónok tömkelege, stb.

szerk.
spoiler tag added : )

[ Szerkesztve ]

(#144757) radi8tor válasza k-adi (#144752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Harci szuvenyír nélkül nem találták volna meg a zűrhajót.

⭐ Stella

(#144758) fant0mi válasza volandy (#144699) üzenetére


fant0mi
addikt

Maradjunk abban, hogy a Till Death:
Az elso 20 perc rem unalmas, igazabol jelentosege sincs, csak toltelek, hogy a vegen kijojjon a masfel ora.
Utana tenyleg vannak esemenyek, egesz jo lesz a tortenet, porgos a tortenetvezetes.
Az egesz osszessegeben olyan tv-film minoseget araszt. A harmadosztalyu szineszekbol biztos csak ennyit tudott kihozni a rendezo. Fox kisasszony szep, baba, hosszu labakkal, amit mutatnak is eleget, csak az a franya hiteles szineszi jatek nem akar osszejonni.
Vodros jegrem melle tikkaszto delutanon jo.

(#144759) k-adi válasza radi8tor (#144757) üzenetére


k-adi
nagyúr

A karom és az azon talált vulkanikus hamu max. leszűkítette a területet, hogy hol keressék, de mint opció akkor is fel kellett volna merülnie, hogy nem biztos hogy kívülről érkeztek. De oké, tegyük fel, hogy kell a karom hozzá (mondjuk akkor a többi helyen is lenne hamu nyom és nyilván boncoltak már az elmúlt 11-12 hónap alatt szörnyikét)

(#144760) Mik76 válasza fateless (#144748) üzenetére


Mik76
senior tag

Hajra! :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144761) Yodamest válasza k-adi (#144759) üzenetére


Yodamest
addikt

Sok a "nyilván", meg "biztosan kellett volna már", "feltételezhetően már", nagyon bele akarod látni a hibát ebbe a filmbe, de azt be kell látnod (még ha nem is tetszett), hogy azért annyira nem könnyű ebbe belekötni. Hidd el ha annyira átgondoltalan lenne én sem tudnék mindent megválaszolni, de kb amiket kérdeztél mindenre egyből volt válaszom, agyalnom se kellett rajta hosszú percekig.

(#144762) k-adi válasza Yodamest (#144761) üzenetére


k-adi
nagyúr

melyik válaszra gondolsz? amikor elismered, hogy a vége szar, vagy hogy nincs tárazás, vagy az atomos kérdésre, ja várj arra nem is reagáltál. na mindegy, túltárgyaltuk szerintem is

(#144763) Yodamest válasza k-adi (#144762) üzenetére


Yodamest
addikt

A végét már a kezdeti írásomnál is megjegyeztem, hogy gyenge lett nem te adtad a számba, a tárazást nem ismertem el, leírtam, hogy valszeg két snitt között tárazott, ezt nem tudhatod te sem én sem, szóval nem róhatod fel a filmnek, ennyi balladai homály kell. Atomos kérdés eleve nem jó, nem éreztem, hogy nagyon megkéne válaszolni... egyik feltevésed sem jó

Lehet vitatkozni, szeretek is, mint Miklóssal is tettem korábban értelmesen a hang nélkülről, de amit te folytatsz az egyenes elutasítása mindennemű érvelésnek, így nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#144764) fateless válasza Louro (#144739) üzenetére


fateless
veterán

Ez durva spoiler volt :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#144765) radi8tor válasza fateless (#144764) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Javítottam.

⭐ Stella

(#144766) Louro válasza Yodamest (#144741) üzenetére


Louro
őstag

Látom ragaszkodsz hozzá, de a filmben is csak tippelték. Semmi bizonyíték nem volt rá. Simán lehetnek házi kedvencek ezek a tüskék.

Nagyon meg akarod védeni ezt a filmet, de szerintem messze nem egy Ötödik elem. Egy könnyed, laza scifi, amit komolyabbnak szántak.

Mess with the best / Die like the rest

(#144767) Mik76 válasza Yodamest (#144763) üzenetére


Mik76
senior tag

En meg nem lattam a filmet, de igy az ertekelesek alapjan ez egy 18/37-nek hangzik...
;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144768) Yodamest válasza Louro (#144766) üzenetére


Yodamest
addikt

"Filmben is csak tippelték"
De az egy ilyen nézők felé kiszólós tipp volt, fogadd el azt magyarázatnak, nem kell mindent papírra pecséttel aláírva kiadni, hogy "na tessék itt a nagy megfejtés". Nekem ez nem hiányzott.

Megvédem, mert azért itt elég sok olyan vád van ellene, ami elhamarkodott, figyelmetlen nézésből fakadó vagy nem megérteni akarásból és nem a valós fényében tünteti fel a filmet. Azt teljesen elfogadtam, amikor valaki írta, hogy neki nem jött át, de amúgy korrekt sci-fi.

A színészek szapulása is nekem elég ferdítés szagú. Ebben a filmben abszolút nem játszott rosszul egyik főszereplő sem. Lehet mondani, hogy nem oscar esélyesek, nem egy Anthony Hopkins alakítás, de a szembetűnően rossz színészi játék nem itt kezdődik. Az pl. a Kong vs Godzilla főszereplőire lehet igaz vagy a Halálos Iramban egyes "sztárjaira", az ebben a filmben játszottak azért jóval afeletti kategória, még Pratt is. :)

(#144769) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A tolvajok hadserege: Megérkeztek az első képek A halottak hadserege előzményfilmjéhez

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#144770) Louro válasza Yodamest (#144768) üzenetére


Louro
őstag

Csak te kötötted az ebet a karóhoz, hogy elhangzott. De ők is csak tippelték. Nem találtak hajónaplót emberi nyelven. Nekem furcsa, hogy ez a rész is mekkora vitát generált.
Főszereplő színészi játéka is egyéni ízlés kérdése.

De tovább lendülök :) Amúgy érdekes milyen hatást gyakorolt ez a film erre a kis közösségre is.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#144771) shotika válasza emiki6 (#144709) üzenetére


shotika
őstag

Én azt várom, mikor lép még egy szintet az effajta inváziós akció-scifi. Én a Függetlenség napjától számítom ezt a nagy költségvetésű blockbuster idegenirtós műfajt, és hát ha kijön egy film, ami részben azokat a megoldásokat majmolja, amiket 25 éve lefektettek, az számomra csalódást okoz. (Hozzáteszem, a FN se tökéletes film, de a megjelenés évében azért ütött ekkorát, mert újszerű és szórakoztató volt)
Egyszernézős? Talán. De én nem akarok egyszernézős inváziót, azt akarom, hogy izguljak, hogy lepjenek meg, hogy lássam, van tétje is annak, ami történik. És talán ez a legnagyobb baj a Tomorrow Warral. Kiszámítható és nem izgalmas.
Ez a film nem több, mint egyszerű B film, csak horribilis költségvetésből. Nincs mögötte valódi alkotói fantázia, lerí róla, hogy csak egy termék, amit levehetsz a polcról, és elfogyasztasz.

Szerintem nem csak én vagyok így azzal, hogy az időmmel (is) fizetek egy filmért. Ha pedig elém raknak egy kellemes bemutatóval megtámogatott, nem fillérbaszó produkciót, ami 2 és fél óra hosszú, akkor igenis vannak elvárásaim.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#144772) brownus válasza salesman (#144634) üzenetére


brownus
veterán

köszi a tippet, hétfőn délután megnéztük a művészben, nagyon jó film. kedves, szerethető :)
ééés végre moziban voltunk!!!! :D
[link] Rosa esküvője, La boda de la Rosa

[ Szerkesztve ]

(#144773) radi8tor válasza brownus (#144772) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Popcornt vettetek? Vagy perecet? :D

⭐ Stella

(#144774) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Tomorrow War - The Story of Yesterday

Erről ennyit traccsolni, hát az ész megáll :P
Hagyjuk, hogy az időutazást mégis hogyan (Tony is egy éjjel sufnizta össze, szóval simaliba), amúgy meg totál gagyin néz ki a folyamat, de hogy Humveekkal nyomják a jövőben is (már ma cserélgetik le, elavult technológia)... ;] És, ha már: bombázással gyomlálják a hordákat, de azért helikopteres rakétakupleráj helyett vadászgépekkel baszkódnak, amik pl. városban tartós fedezetre nem alkalmasak... pazarlás, rossz stratégia, de hát láttuk az usákok (meg a konkurencia) toborzóvideóját, szóval nincs min csodálkozni...

Komolyra fordítva a szót, komolytalan film. A dögök undorítóra és félelmetesre sikerültek (alapvetően jó elgondolás), csak gagyi a forgatókönyv. Hagytam volna az időugrást és simán a közepébe nyomtam volna a sztorit (rövid közlésekkel utalva, hogy miből lett a cserebogár), azt lehet zúzni, majd elbukni hősiesen, övék a planetáris menza...
A dögökkel kapcsolatban amúgy fura volt: úsznak, repülnek, másznak, "öröklőszerük van", páncéljuk, gyorsak, harapósak, de 30-as tárral ész nélkül lövik őket, totál esélytelen... Gagyi, elvesztegetett akció-horror-scifi szitu, a happy end oltárán feláldozva a lényekben rejlő potenciált. Kár.
A Holnap határa coolabb, a Csillagközi invázió epikusabb. A zombiinváziókban meg több a metafora. (Amúgy a klímapánik, a trendi casting rányomja bélyegét az egész koncepcióra, ami -3 pont.)
Jelenetenként pipálható, mi honnan lett nyúlva, annyira ötlettelen fércmű/tucatkacat.
Egyszer nézhető, de nem hagy nyomot.

Szerk.: az apa-lánya páros is sokkal több lehetett volna, kár ezért a szálért. A színészektől nem vagyok elájulva, de nem bűnrosszak.

Én beszéltem. :)

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#144775) brownus válasza radi8tor (#144773) üzenetére


brownus
veterán

hideg sört loptam be :) Zsunak egy nacsoszt vettem kólával

val kilmer rákos, wtf, ez meg nagyon érdekel. szeretettem a filmjeit, nem is tudom miben láttam utoljára. dokumentum film vele, róla: [link]

Miklós315, annyira szar az a film, hogy a második felét nem láttam, másik felem végignézte, azt mondta ne sajnáljam. tucatfilm

[ Szerkesztve ]

(#144776) radi8tor válasza brownus (#144775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jay és Néma Bob reboot-ban is volt.

⭐ Stella

(#144777) erahurka válasza brownus (#144775) üzenetére


erahurka
félisten

Wow. Torokrák? Az is kellemes válfaj lehet. :(

(#144779) TeeJay


TeeJay
félisten

Ma néztük a Halálos iramban 9-et :D
Hát tényleg kinevetik a fizikát de mindenben :))
Aki jó mesefilmet szeretne látni az élvezni fogja :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144780) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Rég #vótmá a Your name (nem a call me by verzió). Elbűvölő anime, a jobbikbul. Nem állítom, hogy minden fordulatát értem, pedig a lányom nagyon magyarázta, de így is szép. Annyira, hogy teljesen Miyazakihoz mérhető.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#144781) Zoo123 válasza RetepNyaraB (#144780) üzenetére


Zoo123
senior tag

Az egyik legjobb, nem véletlen a magas imdb pontszám. :K

Had ajánljam még a Silent voice (Koe no katachi) illetve az I want to eat your pancreas (Kimi no suizo o tabetai) filmeket is ha még nem láttad, azokat is érdemes megnézni.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#144782) mephi666 válasza Miklós315 (#144774) üzenetére


mephi666
nagyúr

Annyi logikai baromság van ebben a filmben, hogy 2 oldalon lehetne sorolni... és nem elvárás nálam, hogy minden klappoljon, de ne úgy tűnjön már, mintha egy 5éves gyerek írta volna a forgatókönyvet :D
- 30 évvel előre a jövőben játszódik és a jövő technológiát nézve full ugyanaz, mint a jelen
- egyszerűbb volt az időutazást kifejleszteni, mint harcászatra áldozni? (Pont usában, ahol irgalmatlan összegek mennek mindig erre)
- a lényeknek van jó páncéljuk és szúró támadásuk: erre nem tudtak jó páncélt kifejleszteni és a páncéljuk ellen pl robbanó lőszert rendszeresíteni?
- küldik nekik a sok világtalant gagyi pisztolyokkal meg gépfegyverekkel, ami sokat nem ér ellenük, de ők 1nap kiképzés után majd mindent megoldanak :D (elég lett volna pár tucat képzett sniper pl rombolópuskával, ami a 30centis betont átüti)
- 500ezer ember maradt és persze az is usában :) a lények felzabálták a teljes földet? Indiában meg kínában egy kisebb lakótelepen többen élnek
- láthatóan a tűz jól sebezte a mobokat... többet ért volna a 2. vh-ból importált pár tucat náci katona ellenük flammenwerferrel
- lehetett volna vietnámi stílusban napalmmal szép bogárirtást tartani, de erre se gondoltak (majd szőnyegbombáznak raptorokkal, oké... biztos hiány van tisztekben is és óvodások kerültek a helyükre, akik fontos döntéseket hoznak)

...és sorolhatnám még napestig

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144783) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Black Widow

Alapvetően nem volt rossz, bár eléggé alacsony volt az elvárásom felé. Vicces volt látni a hazai környezetet, de legalább megtudtuk, hogy mi történt Budapesten. :D

Live-Die-Respawn

(#144784) Miklós315 válasza mephi666 (#144782) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Persze, "vicces" film, amolyan marvel-szintű: világvége, mindmeghalunk, de legyünk optimisták, viccesek és dögösek, azt jóleszminden... Nem jött át a világvége hangulat, pedig csacsognak róla eleget.

Én is röhögtem, mekkora blama az egész harcászat. Gagyi fegyverek, járgányok, (Trónokharcás stratégia és taktika), kiképzés...

Ha rajtam múlt volna a forgatókönyv, az első menetet a meglepetés erejével a dögök nyernék, a második hullámot visszaverné a páncélos-falanx+légierő (nehéztüzések, rakéták, lángtenger, stb.), és végül egy masszív patthelyzet állna be: szapora, végeláthatatlan, nehéz ellenség ellen masszív erődvárosokban túlélő, ki-kicsapó, kutató emberek ellen. A vége a klisés "királynőt le kell gyakni" (vagy hasonló) -féle megoldás lett volna.
De durván érfelvágós apokaliptikus hangvétellel.
:)

"Szerintem."

(#144785) radi8tor válasza oriic (#144783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

End credits videót megvártad?

⭐ Stella

(#144786) oriic válasza radi8tor (#144785) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, kérdés, hogy azt majd külön filmben fejtik ki, vagy sorozatban.

Live-Die-Respawn

(#144787) mephi666 válasza Miklós315 (#144784) üzenetére


mephi666
nagyúr

most néztem meg a(z alien-es) végét :D ez tovább rontott rajta pár pontot... nagyon bele kellett tolniuk ezt a pár klisét még: nameghogy a végén kéziharcban nyomták le a dögöt, az is nagyon szép volt :C

az egész alapkoncepció sz@r volt onnantól kezdve, hogy a 2022es katari vb-re ugrik be a jövőből jött sereg, mintha a black eyed peas lenne, csak épp lekésték pár héttel a nyitóünnepséget, amire sztárfellépőként várták őket :D (2010-ben a dél-afrikai vb-n ők nyomtak valamit hasonló szerelésben) ...na és innentől kezdve úgy vívtak fegyveres háborút, hogy normális felszerelést sem használtak és civilekből válogattak mindenféle képzetlen balféket :C ...nem ám felmérték, hogy az ellenség milyen fegyvert használ, majd ellene mi a legjobb és azt erőltetik: hívnak a múltból szerencsétleneket könnyű fegyverekkel és páncél nélkül, hogy legyen a dögöknek friss vacsora :C ez az imdb 6.7 is érthetetlen... maximum 4-et érdemel nálam, azt is csak a látvány miatt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144788) paatrick válasza mephi666 (#144782) üzenetére


paatrick
őstag

Kicsit olyan ez az írás mintha félig nézted volna a filmet meg félig nem. Vagy csak átsiklottál azokon a részeken ahol próbálják megmagyarázni mi is történik :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144789) mephi666 válasza paatrick (#144788) üzenetére


mephi666
nagyúr

1 óra környékén elaludtam párszor 1-1 percre :DDD újranézni azért nem fogom, mert ennél szerencsére akadnak jobbak is... (ilyen időutazós filmből ami szerintem legkorrektebb, az a butterfly effect: abban jól meg van oldva az, hogy ha belepiszkál picit a múltba, teljesen elviszi más irányba a következő eseményeket)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144790) Bad Pritt válasza Miklós315 (#144784) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mennyire más hangulata volt az Edge of Tomorrownak ebből a szempontból, mert ott hiába tűnt úgy, hogy hasonlóan soklábú, gyors lények a gonoszok, de mégis elhitted, hogy vesztésre áll ellenük az emberiség.
Kezdjük ott, hogy az a film a partraszállással kezdődik igazán, ahol rögtön szétkapják a helikoptereket, a háttérben látszanak a páncélosok lángokban, szóval a néző rögtön sejti, az emberiség vert helyzetben volt. A Tomorrow War az első harmadban azt mutatja be, hogy két vadászbombázó komplett városrészeket tesz a földdel egyenlővé benne minden aliennel.
Aztán vannak ezek az establishment jelenetek, az Edge-nél az egyik fedezékben, a Warban a lépcsőházas. Az egyiknél egy szem alien szétkap egy fél szakasz tökig felfegyverzett, kiképzett katonát, a másikban van vagy három szörny, kettő csinál valamit, a harmadik megöl egy-két civilt, majd Chris Pratt egy baltával kivégzi kb. minden komolyabb gond nélkül. Persze, felborogatják a Hummereket, meg rácsimpaszkodnak a föld fölött 5 méterrel lebegő helikopterre, de azt pl. jótékony homály fedi, hogy a film végén mit kezdtek azokkal a gépágyús drónokkal, meg a nem elhanyagolható tűzerővel rendelkező rombolókkal.
Amatőr hiba, hogy a film nem adja el azt a helyzetet, amit előtte jó sok expozícióban magyaráz. Most nem azért, de amit láttunk a szörnyek hatásfokából, az alapján még a tálib felkelők is hatékonyabbak voltak az amerikai megszállók ellen Afganisztánban...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144791) Yodamest válasza paatrick (#144788) üzenetére


Yodamest
addikt

Ezt érzem én is... komolyan megy itt a fikatenger a filmre, de közben süt a hozzászólásokból, hogy full nem figyelték a filmet... megint csomó elhangzott dologra élből tudnék válaszolni, akkora badarságok mennek itt..... "500.000 ember él és az mind az usában?" persze baszki, mert ott volt fellógatva egy rúdra vagy 10 nemzet zászlaja, szóval nem arról van szó, hogy " csak amerikaiak élték túl", hanem oda csoportosult kb az összes túlélő nemzet, ez itt már nemzeti összefogás volt, nem usa... édes istenem.

mephi666 és még be is vallod, hogy gyakorlatilag aludtál rajta... így nekem se tetszett volna, ha bealszok "egyszer-kétszer"....

Bad Pritt az edge jobb film, de az gyakorlatilag kb a legjobb sci-fi ebben a témakörben, szóval most a királyhoz hasonlítasz egy egyébként általatok "fosnak" titulált filmet, elég nagy a kontraszt. Nekem mondjuk egy Cloverfieldnél jobban teszett, pedig az is "jó" filmnek számít. Ilyenekhez hasonlítsd, ne a legjobbhoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#144792) mephi666 válasza Bad Pritt (#144790) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, az edge korrekt volt :K és az futurisztikus... itt meg ha nem írják/mondják, hogy 30évvel előre játszódik a jövőben, nem is tudom... mintha megállt volna 2020ban az élet, hogy tárt karokkal várják majd az inváziót, a lehető legrosszabb esélyekkel :D láttam mostanában egy időutazós scifi-t, ami szintén elég sz*r volt, de ennyire az sem: 2067 ...csak hát ezt reálisan berakta a nép imdb 5.0 alá... ha ebben a tomorrow war-ban nem lett volna ilyen cgi és Chris Pratt, kb ugyanott végzi ez is

144791: annyit láttam, amennyi elég is volt ebből :) ...meg ez az alapfelvetés is abszurd, hogy észak-korea környékéről megindulnak a dögök és senki nem állítja meg őket, hanem majd pont usában lesz az utolsó mentsvár... (oké, amerikai film... persze, hogy így kell lennie... de azért kínának, oroszországnak és észak-koreának ott a közelben olyan felszerelése van, amivel a képzett katonáik egy laza közös bogárirtást tartottak volna :) )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144793) perempe válasza oriic (#144783) üzenetére


perempe
addikt

Én még mindig erre gondolok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144794) erahurka válasza Miklós315 (#144784) üzenetére


erahurka
félisten

Nem értem miért kell mindig a világvége. Szerintem ezzel agyon is ütnek sok filmet. Az új Men in Blacknél is ez volt a legnagyobb baj, hogy mindent akartak azonnal. Egy sokkal simább küldetés bőven elég lett volna, kihegyezni a két karakter dinamikájára, stb...

(#144795) Bad Pritt válasza Yodamest (#144791) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért az Edge-hez hasonlítom, mert témájában az van legközelebb hozzá, tökéletes párhuzamokat lehet vonni a kettő között. De enélkül is sánta a Tomorrow War, filmkészítés alapok, ha valamiről elhitetem, hogy rohadt veszélyes, akkor utána be kell mutatnom, hogy rohadt veszélyes. Ebben a filmben többen haltak meg a képernyőn a szar jump miatt, mint a lények által. Még azt a két szerencsétlent az aluljáróban sem ők ölték meg, hanem a repülők. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144796) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Tomorrow War
Ezen a sz.ron ennyit vitatkozni, diskurálni. Mindenki napszúrást kapott? :O

Ennyire nincs más film?

(#144797) Yodamest válasza Pro Koryak (#144796) üzenetére


Yodamest
addikt

Ezen a szaron?
Metacritic
IMDB

Eloszlás:

[ Szerkesztve ]

(#144798) Miklós315 válasza erahurka (#144794) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A film maga adja a világvége tematikát, szóval...
A happy enddel ki tudok egyezni, csak legyen már átgondolt, koherens írás. Valaki jól megragadta a film legfőbb - megbocsáthatatlan - hibáját: döglusta az írás, ezért bőldlinek hatnak a jelenetei, amiből egy komolytalan történet kerekedik.

Tűz, páncél, páncéltörő lövedékek, bombák, rakéták, gránátok, hangágyú (már nagyon jó fázisban van, egy ilyen eseményre pénz nem számít alapon fejlesztenék mint az állat), stb., stb... Ehhez képest képzetlenek kispuskákkal szerteszét pazarolják a lőszert, végülis a balta/láncfűrész úgyis back up...

Amúgy én egy tízrészes, feszes, nem litylöty sorozatban el tudnám képzelni a sztorit a korábban vázolt vonal mentén, de a film adott, azt kell értékelni.

Az Edge of Tomorrow lényeinek van egy sokkal potensebb mozzanata: tudják, mi fog történni (stratégiailag nagy előny). Ezek a csámcsogó pukkancsok viszont csak dúvad zabagépek. Simán lezúznák őket idővel, nem halnánk ki. Komolytalan koncepció komolytalan (át sem gondolt, lusta részletekkel).

"Szerintem."

(#144799) madgie válasza Pro Koryak (#144796) üzenetére


madgie
titán

Amúgy ja, ha nem olvasnám ezt a topikot, már nem emlékeznék semmire abból a pocsék filmből :DDD

(#144800) Pro Koryak válasza Yodamest (#144797) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Cigarettát is krvasokan szeretik, de emiatt mégsem mondanám rá, hogy jó. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.