Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145401) paatrick válasza erahurka (#145400) üzenetére


paatrick
őstag

Ezért nem járok moziba :DDD mindig van egy hülye amelyik böfög vagy telefonál, csámcsog, dumál, csókolózik. A film elején meleg van, a végén hideg. :C

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145402) Winne válasza erahurka (#145400) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem szóltál neki, hogy kussoljon már? Nem azért fizettél érte, hogy Ő elrontsa a szórakozásodat, mert őt nem érdekli a film.. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145403) BabMester válasza erahurka (#145400) üzenetére


BabMester
senior tag

Ennél ha ki fogsz egy büdöset az rosszabb tud lenni :DDD A film milyen volt? Holnap 8-ra megyek rá.

(#145404) erahurka válasza BabMester (#145403) üzenetére


erahurka
félisten

Nem alibizik, tényleg véres és brutális! A humora elég blockbusteres, szóval időnként izzadtság szagú és gagyi, de annyira nem zavaró. Azért angolul biztos jobb.

(#145405) erahurka válasza Winne (#145402) üzenetére


erahurka
félisten

Persze, aztán kitalálja hogy megver a film után... Mint az Aszfalt Királyain, mikor szóltam a fazonnak hogy ne telefonozzon már, erre azt mondja, hogy szépen kérjem mert meg leszek verve...

[ Szerkesztve ]

(#145406) eeXaa válasza erahurka (#145405) üzenetére


eeXaa
addikt

...milyen jó hogy újra lehet moziba menni... az igazi big screen experience.. :))

(#145407) fateless válasza erahurka (#145400) üzenetére


fateless
veterán

Látod, nem csak star trekből van új nemzedék ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145408) erahurka válasza eeXaa (#145406) üzenetére


erahurka
félisten

Annyira nem is volt zavaró amúgy. Vagy nem is tudom, annyira abszurd volt, hogy nem ideges voltam hanem ilyen wtf állapotba hozott :DDD

De ja, igazán visszahozhatnák a védettségi igazolványos belépést vagy valami más szűrőt...

Hihetetlen amúgy hogy nem bírnak ki 2 órát telefon nélkül. Otthon én is sokszor nyomkodom közben, de moziban akkor sem veszem elő, ha unom a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#145409) mephi666 válasza erahurka (#145408) üzenetére


mephi666
nagyúr

normális filmeknél én inkább félreteszem jó messzire... asszony szokta azt, hogy nézünk valamit, elkezdi a telefont basztatni, filmben történik pár fontosabbnak tűnő esemény, majd kapcsol, hogy: "mi volt az elmúlt 5 percben? nem figyelt, tekerjünk már vissza" ...el is megy ilyenkor a kedvem a filmtől általában :D ...az lesz lassan, hogy a telefon ki lesz tiltva a szobából (az más, ha pl mosdóba/sörért/kajáért kimegyünk és megállítjuk 2 jelenet közt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145410) Aventador91 válasza erahurka (#145400) üzenetére


Aventador91
őstag

mai gyerekek/fiatalok ilyenek. szó szerint függők, valami ingernek folyamatosan érnie kell különben nyugtalan stb.

(#145411) Winne válasza Aventador91 (#145410) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez a másfél éves gyerekemen is megvan már. Nem lehet otthagyni sehol, nem lehet letámasztani sztenderre, mindig kell valaminek történnie. Nem tudom mi lesz itt később, de biztos nem az, mint az én gyerekkoromban, amikor szó szerint egész nyáron kint voltunk a barátokkal, hogy majd csak kitaláljuk mit csináljunk. Bicikli, foci, peca, akármi, mindig tele volt a sulipálya, váltott csapatokban fociztunk annyian voltunk, az utóbbi x évben meg gyereket se láttam a pálya környékén sem. :(

Csak hogy ON is legyen, elkezdtem újranézni a The Road-ot, a felénél vagyok kb és mai fejjel így hogy gyerekeim vannak már sokkal dark-abb az egész, talán ma éjjel meg tudom nézni a második felét is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145412) Yodamest válasza mephi666 (#145409) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú én erre a témára nagyon érzékeny vagyok, szerencsére nálunk senki sem ilyen, ha filmezés van, akkor síri csend, fejhallgató fent és árgus szemekkel csak a filmet élvezzük. Teszem hozzá, szerintem nem is lehet érdemben máshogyan filmet nézni, annak nem látom értelmét, hogy háttérzajnak menjen. Ha asszony ilyen telefonbetyár lenne már leépítettem volna....

Sok esetben ebből is lehetnek a különféle filmes szemléletbeli különbségek, most nem azt mondom, hogy minden esetben, de fogadni mernék, hogy egyébként jó filmek sokszor azért nem jönnek át bizonyos embereknek, mert közben nem figyeltek oda a megfelelő módon. Mindig azt mondom, hogy pl. úgy az Avatárt is tök gyengének éltem volna meg, ha közben épp egy Puzsér vitát nézek youtubon + alin böngészek a rendelnivalók között...
Emiatt is nehéz a filmes élményeket objektíven kezelni, mert mindenkinek mások a szokásai, valaki jobban figyel valaki kevésbé és akkor már teljesen módosul az élmény, utána meg nem értjük, a másiknak miért tetszett annyira vagy miért nem. :U

(#145413) Bad Pritt válasza mephi666 (#145409) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én ilyenkor mindig kikapcsolom* és megkérdem, csináljunk-e valami mást. :D

*Mármint a filmet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145414) Miklós315 válasza Yodamest (#145412) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez a "szokások-élmények függvénye" jogos lehetne, de egy 'beszélgetés' ezt előhozza, és hopp, máris megvan, hogy a 20/10-es masterpiece főhőse meleg vagy a 0/10-es gagyiban nyitva volt az ablak (bocsi, akit érint, de kellett példa :R ), stb. figyelmetlenségek, no meg maga a kifejtés (mert ugye, ha erre szándék sincs... másik bocsi :R ), akkor irrelevánssá válik a dolog...

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145415) spiky03 válasza mephi666 (#145409) üzenetére


spiky03
veterán

Nálunk is ilyen sajnos az asszony. :D
Az is folyamatosan nyomkodja, ha jon valami fosbuk/messzedzser értesítés, aztán ott világít a telefonnal. :DDD
Sajnos nem tudja letenni, mondtam nkei, hogy akkor kikapcsolom a filmet/sorozatot és nézek olyat, ami engem érdekel őt meg nem.
Nem tudom miért nem tud leszakadni róla, én pl hozzá sem nyúlok a telóhoz film alatt. Tablethoz is csak azért mert azon van a távirányító.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145416) erahurka


erahurka
félisten

Na nem akarom telefirkálni a topikot, úgyhogy itt leírtam a véleményem hosszabban az Öngyilkos Osztagról ha érdekel valakit: [link]

(#145417) Yodamest válasza Miklós315 (#145414) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát ezt most nem álítom, hogy teljesen értem, de nyilván a legtöbb esetben, ezek az eltérő szokásokból fakadó különbségek nem is látnak napvilágot. Anno ezzel a faktorral nem is számoltam, de idővel rájöttem, hogy nagyon is figyelembe kell venni. Persze egy filmes vitánál erre elég nehéz direktbe rákérdezni, "te hogyan, milyen körülmények között nézted a filmet?" mert elitistának, sznobnak hangzik tőle a kérdező, pedig fontos tudni a körülményeket. Az sem mindegy pl. hogy valaki egyhuzamban néz meg egy filmet vagy tegyük fel 3 este alatt, akár úgy is, hogy közben mást is néz pepitában.

[ Szerkesztve ]

(#145418) Yodamest válasza spiky03 (#145415) üzenetére


Yodamest
addikt

addig jó amíg nem a szeretőjének irogat, miközben te filmet nézel :DDD

Fú de amúgy ez borzasztó lehet, mondom én nem bírnám, vagy leszoktattam volna már róla vagy ha nem lehet akkor ennyi, engem ez borzalmasan tudna idegesíteni. :U
Nézesd meg vele a Társadalmi dilemma c. filmet, az pont róla szól akkor.

[ Szerkesztve ]

(#145419) mephi666 válasza spiky03 (#145415) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, párhetente mondja, hogy "nappaliba ne hordjunk be telefont" ...amihez én tartom is magam pár napig, neki nem szólok, majd valamiért beviszem magammal és azonnal megjegyzi, hogy "jajj, nem kéne a nappaliba behozni telefont, holnaptól hagyjuk kint" :DDD ...számomra inkább vicces (kivéve néha film közben), de tényleg csinálok az előszobába egy persellyel egybeépített telefontartót: vagy a telefont rakod le, vagy dobsz egy 200-ast a perselybe

én úgy vagyok vele, hogy rendes film közben nem telefonozok, viszont vontatottabb sorozat, vagy gyengébb meccs közben néha ránézek

#145412: azért elválni nem fogunk, mert "film közben néha nyomogatja a telefont" :DDD

#145413: hát ja... így komplexebb filmet nem lehet normálisan megnézni... egyik napra be van tervezve mulholland drive: azt tiszta fejjel, 100%-ig odafigyelve se lehet elsőre megérteni, nemhogy fél-figyelemmel

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145420) Yodamest válasza mephi666 (#145419) üzenetére


Yodamest
addikt

"azért elválni nem fogunk, mert "film közben néha nyomogatja a telefont"

hát persze attól nem is, csak maga a jellem, aki egy filmet nem tud anélkül végignézni - nem tudom - csak gondolom, hogy az élet más területén is ilyen telefonfüggő lehet, engem ez a mindennapokban is zavarna

[ Szerkesztve ]

(#145421) Bad Pritt válasza Yodamest (#145420) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vagy csak maga a filmnézés nem köti le. Ilyenek is vannak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145422) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Újranéztem az Ocean filmeket, most így azt mondanám hogy nem valami nagy számok, de azért össze voltak rakva. Megnéztem a spinoffot is, hát sajnos tényleg gyengébben sikerült. Kicsit fordíthattak volna több energiát a forgatókönyv írására.

(#145423) spiky03 válasza Yodamest (#145418) üzenetére


spiky03
veterán

kitudja kinek írogat. :DDD

láttuk már azt a filmet, mondtam is nkei, hogy olyan mint ő. :D

jó azért nem egész film/sorozat közben nyomogatja csak amikor írnak neki. :DDD
de van olyan eset, h kibírja és nem ír vissza csak rápillant a telóre, h ki írt meg mit, mert be van neki állítva, h mutatja az üzeneteket.

mondtam nkei, h nem hiszem, hogy olyan fontos lenne, h nem bírnak várni mondjuk 40 percet a válaszig, amíg vége lesz a oroazt résznek.

nah mindegy, ez van ezt kell szeretni. :D

szerencsére moziban ott nem csinálja ezt

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145424) Winne válasza KISDUCK (#145422) üzenetére


Winne
nagyúr

Én ugyanígy voltam, de nekem a maga idejében is gyenge egyszer nézős volt. Nem bírnám újra megnézni.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145425) Miklós315 válasza eeXaa (#145342) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"a Too old to die young-ot láttad? szerintem a legjobb összefoglalása Refn géniuszának, ill. hogy mit várhatunk még tőle"

Megnéztem (aztqrvadelassssssúúúúúéshosszúvolt).

Előrevetítem ezt a korábbi konklúziómat Refnnel kapcsolatban:
"Ha van kapocs Refn szerzői filmjei közt, az a totális nihil" (#145339 Miklós315)
Nos, ez egy ponton ki is mondatik a soriban... :)

Szóval a nagyjátékfilmjeihez képest a sorozatban végre ki tudja mondani, mit is akar, más kérdés, hogy ez konkrétan szereplői monológok formájában szájbarágósra sikerül.
Totál "kisstílű" megoldásnak gondolom egy olyan alkotótól, akiről ezt írtad: "Refn minden munkája meg kb akkora esemény a filmiparban mint Picasso volt a festészetben" és "radikális új szemlélet kell az igazi nagysághoz". Ha radikális, absztrakt szimbolizmussal "vádolod", akkor miért a legalapvetőbb, totál lapos, "tradicionális", stílustalan megoldással fedi fel a megoldást? (Megjegyzem, ezen megoldókulcsok nélkül - a sorozat története, karakterei, víziói, stb. alapján - ugyanúgy nem derülne ki, mit akart mondani, mint a filmjei esetében...)

A filmjei ehhez képest mint a trailerek során felvillanó pillanatok, melyekből nem derül ki, hogy mi lesz majd maga a film (itt: gondolatiság).
Ergo a sorozat által megértettem, mit akar(t) körüljárni, megfogalmazni, de ezzel együtt nem változott a véleményem, sőt, aláhúzta azt.
(A sorozat-elemzést - ergo az érvelést - itt nem fejtem ki, merthogy az másik topikba való, ott meg nincs előzménye, stb. ennek, így most csak bemondásra...)
Kusza, zavaros részletekkel dolgozik, alapvetően dualista világfelfogást vázol, ami a De Civitate Dei-re fog rátelepedni, miközben szinkretista konstrukcióban tálalja a már csontig rágott bölcsességeket, és mindezt a "svájci óramű" helyett inkább "buheraorosz" konstrukcióban valósítja meg (számtalan önellentmondás).

Akit érdekel Refn, annak érdemes megnéznie (többször) a filmjeit/sorozatát (sok kereszthivatkozás van), és érdemes utánaolvasni, miket használ, mikre utal, miből merít, stb., egyébként viszont egy közepes bűvésznek tekintem: nagy füst (Refn-design), kicsi láng (nem tudja átadni, amit akar, és az sem hibátlan, amit át akar adni).

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145426) gyuromoj


gyuromoj
veterán

DON'T BREATHE 2 - Dark AF Restricted Trailer (HD)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145427) eeXaa válasza Miklós315 (#145425) üzenetére


eeXaa
addikt

"Szerintem."
...igen, szerinted.
...gondolom azért érdemes volt végignézni. :)

(#145428) Miklós315 válasza eeXaa (#145427) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"gondolom azért érdemes volt végignézni."
Nem. De tankönyvet sem feltétlenül azért olvasol el, hogy szórakozz, vagy mittudomén, hanem, hogy legyen mi alapján ítéletet alkotni - ahogy írtam, a sorozat némely (4., 9.) részében kapunk megoldókulcsot, így ez megerősítette az eredeti intuitív ítéletet.

"Szerintem."

(#145429) k-adi válasza erahurka (#145416) üzenetére


k-adi
nagyúr

halkonzerv.wordpress
jó név, lol

(#145430) k-adi válasza Yodamest (#145206) üzenetére


k-adi
nagyúr

Sokk
Jolt (2021)


Jaja, Kate visszatért, legalábbis ebbe az underworld..vagyis akarom mondani "Jolt" filmbe. Maga a film nem nagy durranás, sőt, ismerős elemek vannak benne...de Kate.. ennyi idősen is ilyen szépnek lenni... wow

(#145431) erahurka válasza k-adi (#145429) üzenetére


erahurka
félisten

Akarok blog.hu-sat csak nem tudom mi legyen a neve :C

(#145432) Aventador91


Aventador91
őstag

köpök a sírodra, eden lake, az utolsó ház balra

szerű filmeket keresek.

(#145433) eeXaa válasza Miklós315 (#145428) üzenetére


eeXaa
addikt

....mondanál pár filmet, ami szerinted megüti a mércét?

(#145434) Miklós315 válasza eeXaa (#145433) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mire gondolsz, milyen szempontból...?

"Szerintem."

(#145435) eeXaa válasza Miklós315 (#145434) üzenetére


eeXaa
addikt

Amiket kiváló filmeknek tartasz.

(#145436) Miklós315 válasza eeXaa (#145435) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A torinói ló, 12 dühös ember, Network (1976), A misszió, El hoyo, A suttogó, Ádám almái, Amerikai história-X, Birdman, Császárok klubja, Joyeux Noel, Incendies, Forrest Gump, Million Dollar Baby, Calvary, Kontroll, Mátrix, Blade Runner (1982), Tyrannosaur, Land of the Blind;
Westworld (1. évad, többi kuka), The Young Pope, The Wire, The Leftovers

"Szerintem."

(#145437) Yodamest válasza k-adi (#145430) üzenetére


Yodamest
addikt

jah én is megnéztem időközben, hát maga a film eléggé semmirevaló, csak Kate miatt néztem meg, a "szexjelenet" volt az egyetlen jó dolog a filmben.... csak mászkált ide-oda, alig volt tényleges akció, a főgonosz is nagyon lagymatag volt és a végső leszámolás is így "ennyi?" - szóval nálam egy 2/5, a közepesnél gyengébb élmény volt.

(#145438) eeXaa válasza Miklós315 (#145436) üzenetére


eeXaa
addikt

kb a felét láttam... ezek közül egyedül Sorrentinó-t lehet egy lapon említeni Refn-el. Bár a YP talán a leggyengébb munkája. A többiről amit láttam mind hagyományos, régimódi, hatásvadász, arcbatolós, művészkedős, és giccses szavak jutnak leginkább az eszembe...

[ Szerkesztve ]

(#145439) Miklós315 válasza eeXaa (#145438) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A hagyományos, régimódi nem negatívum.
A hatásvadász és arcbatolós, művészkedős indoklásért kiált (de azt mindig kerülöd)...
A giccses egyrészt véleményes lehet, másrészt működőképes lehet.

"Szerintem."

(#145440) eeXaa válasza Miklós315 (#145439) üzenetére


eeXaa
addikt

hagyományos, régimódi = maradi, (szakember szemlélet) ujítani képtelen, jól bevált módszerek, (technikai, narratív) alkalmazása, másolás.(lopás)
hatásvadász = díjnyerés és pénzcsinálás az elsödleges mozgatórugó
Müvészkedös = a szini-film suliban tanultaktól való el nem szakadás.... Bizonyos elemek technikák stílusok ismételgetése a múltból amik akkoriban valódi újításnak számítottak. Gyakorlatilag slágergyártâsa egy bizonyos dolognak, ami lehet kameramunka, vágás, zene, szinészkedés stb.stb.
Arcbatolósra a legjobb példa a filmjeid közül a mátrix.
Vagyis töménytelen agyatlan akció, cgi orgia. Bár a mátrixra épp minden kategória igaz.....
Persze annó frissnek tünt meg, senki sem csinált hasonlót, utólag visszanézve viszont könnyen látható miröl beszélek.
...ja és nincs hosszú ü-m ö-m

(#145441) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Hétvégén végre letoltam a Rurouni Kenshin epikus 5-ös filmsorozatot Netflixen. :D

Beginning, 1, 2, 3, Final sorrendben.

Hát ez elég komoly és durva volt. ;]

Az első hátom film (így ebben a sorrendben) szerintem rendben volt... a 3 és a Final szerintem valahogy gyengébb lett, meg nem adta úgy (vagy "elfáradtam" :DDD). Nem, de tényleg valahogy nem volt annyira élvezhető már, meg túl lett nagyon tolva egy-két dolog.

Ezt leszámítva, amúgy bejött, a sztori is alapvetően jó, meg ez a japán környezet/történelem picit hiánypótló is. Rég néztem/láttam ilyesmit. :)
Ha valaki bírja az ilyen kardozós kaszabolós japán filmeket azoknak én csak ajánlani tudom, ha még nem látták. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145442) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Megnéztem a The Last Mercenary (2021) -t is Van Damme :R :D

Jó gagyi francia film lett... bírom hogy a francia nyelv meg mimika annyira elüt az angoltól, hogy már azon egy csomót röhögtem, hogy néha nincs szinkronban vagy nagyon gáz. :DDD

Ez tényleg még picit önmaga paródiája is lett. Kabaré a köbön? ;]
De én jól szórakoztam rajta... pont annyira vettem komolyan. :DD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145443) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#145441) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A negyedik film még mindig nincs fent, igaz? Beginning az alcíme asszem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145444) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#145443) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Dede... ott van azzal kezdtem, mind az 5 fennvan. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145445) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#145444) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Valóban. Akkor meg is van a vasárnapi másnapos program. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145446) Miklós315 válasza eeXaa (#145440) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"maradi, (szakember szemlélet) ujítani képtelen, jól bevált módszerek"
az öncélú progressziót alá tudod támasztani (erre utal a fogalmazásod, "csak az új a jó", ami nem új, az "másolás.(lopás)"), hogy miért megkövetelendő, annak függvényében, hogy a "jól bevált" működhet adott esetben (tehát nincs szükség újítgatásra annál az adott filmnél)?

"hatásvadász = díjnyerés és pénzcsinálás az elsödleges mozgatórugó"
Melyikre gondolsz (a Mátrixot feltételezem, de amúgy)?
A működőképes (érzést, hangulatot, gondolatot átadni képes) jelleg önmagában rossz? (Vagy csak a feltételezés, miszerint a működőképes-->tömegeknek érthető/tetszetős-->profitábilis burkoltan elítélő volta teszi rosszá?)

"Müvészkedös = a szini-film suliban tanultaktól való el nem szakadás.... Bizonyos elemek technikák stílusok ismételgetése a múltból amik akkoriban valódi újításnak számítottak."
Ld.: "maradi", "újítani képtelen" = "jól bevált módszerek" alkalmazása.
Csak a "naiv, intuitív, újító" alkotás pozitív?

"Arcbatolósra...töménytelen agyatlan akció, cgi orgia."
Öncélúság és értelmetlenség "csakalátvány"-nak alárendelve és túltolva... (Khm, Refn.)
("Arcbatolós" alatt azt hittem szájbarágósra gondolsz, azaz félreérthetetlen, leegyszerűsített/kontextusában meghatározott dekódolással bíró elemekkel operáló filmre...)

"Mátrix. Persze annó frissnek tünt meg, senki sem csinált hasonlót, utólag visszanézve viszont könnyen látható miröl beszélek."
Ez a legszebb :D Anno új volt, működött, de évekkel később elavult, lejárt, "sz.rszemétf.s". Nincs több kérdésem ;]
/Filozófiailag mással máshol már körbejártam a progresszió tárgykörét, de ő sem tudta megérvelni. "Kell, mert csak, és jó, mert aztmondom." (Hát nem.)
Öncélú, a végtelenbe tartó érv nélküli elvárás, melynek definitív meghatározása a 'régivel való szembeállítása' (ergo nincs önmagában való értéke - lehetne, csak ezt máig nem kaptam meg egyik delegált kultuszkövetőjétől sem, én meg nem érvelek más helyett...)./

10 db őőőőőőőőőő és 10 db űűűűűűűűűű :R

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145447) eeXaa válasza Miklós315 (#145446) üzenetére


eeXaa
addikt

...csakis az új, öncélúnak, forradalminak van igazi jelentősége.

...az összes filmed amit láttam a hatásvadász kategóriába esik.

...nem, viszont alapból többet ér, mint a majmolás

... kifejezetten akció, látványelemekre gondoltam.... ami nem egyenlő azzal hogy egy Refn filmben esetleg fél óra alatt lelőnek valakit...
ugyanakkor szerintem az Only god forgives-t senki sem nevezné akciófilmnek...

...a mátrix tindédzser fejjel volt jó 99- ben, azóta felnőttem.. persze arra is célzok hogy a sztorit ha jól tudom egy az egyben átvették vmi animéból, a film felépítése teljesen tipikus, tele van buzz word-el, mindenféle ezoterikus sz..al. no meg agyatlan akcióval... az egész film a kasszarobbantásra meg a díjtarolásra készült...
...amúgy könnyebb látni miről beszélek , ha meg tudod mondani, melyik wacsofszki film ami nem szar. ....mind szar, a mátrix sem kivétel.....

(#145448) Pitterix


Pitterix
őstag

Le dernier mercenaire

JCVD-féle agymenés, ami erősen hajaz a Taxi filmekre.
Nem ajánlanám senkinek, még pálessszel sem. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145449) Winne


Winne
nagyúr

Akinek van kedve írja már meg pls, hogy hogy élte meg a "The Road" című film végét, érdekel. :)

Jó volt, rossz volt, mire akartak vele kilyukadni, milyen jövőjük lehetett utána, stb.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145450) Miklós315 válasza eeXaa (#145447) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"...csakis az új, öncélúnak, forradalminak van igazi jelentősége."
Jelentősége van, de hogy kizárólagos és feltétlenül pozitív, azt nem tudom elfogadni.

"kifejezetten akció, látványelemekre gondoltam"
Értem.

"a mátrix tindédzser fejjel volt jó 99- ben, azóta felnőttem"
És aztán? Felnőttként is működhet (nem kötelező - én is másképp látok filmeket, pl. Holt költők, Ösztön, Harcosok klubja), ez önmagában még kevés (itt jön az érvelős rész...)

"sztorit ha jól tudom egy az egyben átvették vmi animéból, a film felépítése teljesen tipikus, tele van buzz word-el, mindenféle ezoterikus sz..al. no meg agyatlan akcióval"
Az alapsztori: "főhőst megtalálja egy ügy (összeesküvés legyőzése), pár új barát és végigjárja a kiválasztottak útját" sablonos, tény. Működőképessé az tesz, hogy képes olyan szövetet építeni a nevek, helyek, karakterek, karakterdinamikák, sorsok, szövegek, események összességéből (mindezt jó ritmusban, hangulattal, designnal), amik - mint egy pók hálója - sok-sok értelmezési tartományt felszabadítva gondolatmenetekhez juttathatják a befogadót.
Nézheted faék bunyós filmként, nézheted allegóriaként (itt értelmezési mezők egymáshoz való viszonyában is összetetté válik), átláthatod a negyedét, a felét, az egészet (nyilván tök jó kérdés, mennyi az "egész"), működik: koherens. Jól használja tehát a filozófiai, mitológiai, zsidó és keresztény valamint ateista-materialista, politikai, gazdasági, stb. motívumokat, szórakoztató és közlő funkcióját párhuzamosan érvényre juttatva.
Az első rész megáll önmagában, a trilógia egyben pedig szintén egységet alkot. (Az akciófilm-vonal a második/harmadik résznél laposabbá válik, de nem öli meg a filmet ez sem.)

"melyik wacsofszki film ami nem szar"
A Mátrix, mert azt készen lopták (volt per emiatt), az összes többi filmjük gáz.

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.