Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145651) rjg válasza Miklós315 (#145647) üzenetére


rjg
őstag

Az alapjául szolgáló könyv, illetve világ, (azóta tíz részt írt a sorozatba Szergej Lukjanyenko) viszont briliáns, érdemes elolvasni, ha szereted a sci-fit/fantasyt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#145652) erahurka


erahurka
félisten

BREAKING: A Pannónia veszi át a MOM mozi üzemeltetését! Övék a Pólus mozi is, és csomó régi klasszikust szoktak vetíteni! 😍 😍 😍

(#145653) RetepNyaraB válasza rjg (#145651) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yep. Mondjuk nekem viszonylag tetszett a film is, minden gyengesége ellenére, mert orosz szaga volt. De értem, ha másnak meg wtf érzése lett tőle.
A film amúgy is a regény kis szeletét ragadja ki és próbálja eladni egészként, így persze a lore sem érthető és durván egyszerűsített.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145654) bagyulajuve válasza k-adi (#145645) üzenetére


bagyulajuve
addikt

igen, a vágások is rohadt rosszul sikerültek
az tetszett a legjobban, amikor megérkeznek Tokyo-ba

Resistencia eterna

(#145655) Miklós315 válasza rjg (#145651) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Igen, hát magasztalják, hogy milyen jól felépített, mély világ (a könyv), de a film tipikusan a gagyi adaptáció (semmiről/senkiről semmit nem tudunk meg - az első részből, aztán még nem láttam a Nappali őrséget - csak a legklisésebb jó-rossz konfliktust kapjuk egy minimálsztorin keresztül).
És bevallom a kamera/vágás sem nyert (idegesítő volt).
Meg az ilyen "kóbor grimbusz"-féle nyúlások (jó, lehet, hogy ez volt a korábbi??)...
:(

Szerk.: a könyveket nem olvastam, majd egyszer rámegyek...

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145656) Peterhappy válasza gbors (#145646) üzenetére


Peterhappy
őstag

Talan epp azert tetszett annyira, mert nem ismerem annyira WesA munkassagat, nincs eleg viszonyitasi alapom. De az Isle of Dogs is mar a spajzban van :K

(#145657) Dorian válasza Miklós315 (#145647) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem tetszett. Van egy külön bája, hogy orosz környezetben játszódik. A kivitelezés nem egy nagy szám, de az ötleteket jó továbbgondolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145658) Miklós315 válasza Dorian (#145657) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Fura, nekem nem jött át az "orosz" feeling (bár a fox searchlight felütés indokolhatja ezt) :)

"Szerintem."

(#145659) erahurka


erahurka
félisten

Egy darabig nagyon szerettem Wes Andersont, bejött a stílusa, de most már egy trailert se bírok végignézni mert egyszerűen idegesít ez az élére állított szimmetria meg patikamérlegen kimért teljesen mű hatást keltő rendezés. Azért valszeg nem hagyom ki a filmjeit, hátha.

(#145660) gbors válasza Miklós315 (#145655) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha a Nappali őrségről írtad volna a hsz-t, akkor érteném, azt eléggé túltolták, viszont az első film szerintem teljesen jó. Vannak hibái, szó se róla, de összegészében egy élvezhető produktum szvsz. Lehet, hogy a könyv ismerete nélkül nehéz / nehezebb kihámozni, mit akart elmesélni, bár a regény 3 részből áll, és a film leginkább az elsőre épült, úgyhogy annyira a játékidő / oldalszám arány sem rossz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145661) k-adi válasza bagyulajuve (#145654) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja az a jelenet jó volt.. na ott kellett volna kikapcsolni

(#145662) paatrick válasza Miklós315 (#145586) üzenetére


paatrick
senior tag

Végtelenül / El incidente (2014)

Én se estem tőle hanyatt. Túl nagy volt az ugrás az időben, így viszont kevésbé lehetett átvenni az emberek sorsát. Azért érdekes hogy a spanyolok próbálkoznak ilyen elvontabb filmekkel egyedül, vagy csak ez jut el hozzánk? (Platform, Los ultimos dias - Kilépni tilos, meg a fermat szobája is spanyol lesz de azt még nem láttam)

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145663) Kergeboci válasza erahurka (#145652) üzenetére


Kergeboci
tag

Jó hír. Ha valaki nézi a Videodrom (most már csak vDrome) csatornát, az az ember (Gábor) kapcsolatban áll a Pannóniával, már ha jól tudom. Mostanában kezdték el az OW-val szervezni a premier előtti vetítéses összejöveteleket a Pólusba. Ami egyrészt jó, mert közel lakom, másrészt rossz, mert alig van a közelében olyan hely ahova el lehetne menni egy kibeszélős sörözgetős afterre - azért a MOM környékén ez utóbbit könnyebb lesz majd a jövőben megoldani, már ha esetleg át lesz rakva az esemény oda :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#145664) radi8tor válasza Kergeboci (#145663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A régi szép idők, amikor én is hivatalos voltam ilyen premier előtti vetítésekre. Aztán egyszer csak abbamaradtak.

⭐ Stella

(#145665) erahurka válasza radi8tor (#145664) üzenetére


erahurka
félisten

Én csak nyertem premier előtti vetítésekre, elég sokszor az elmúlt években. Aztán idén semmi, pedig néhány hete már megint aktívan követem a nyereményjátékokat.

Téged miért hívtak ilyenekre? Újságíró vagy?

(#145666) k-adi válasza erahurka (#145665) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem, ő macska

(#145667) radi8tor válasza erahurka (#145665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt valahol egy eldugott újsághirdetés (Pesti Est-ben talán), ott lehetett jelentkezni. Talán moziklub volt a neve. Hollywood multiplex vagy ki volt a szervező. 1-2 havonta hívtak valami vetítésre, semmit nem tudtunk róla előtte. Még csak értékelni sem kellett mindig. Fura is volt a rendszer, de élveztük. :)
Kb. 20 éve volt ez, már nagyon halványak az emlékeim róla.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#145668) erahurka válasza radi8tor (#145667) üzenetére


erahurka
félisten

Érdekes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#145669) paatrick


paatrick
senior tag

Új múlt / Reminiscence (2021)

Hmm-hmm megint egy olyan darab amivel nem tudok mit kezdeni. Romantikusnak nem elég romantikus, akciónak gyenge, összeesküvésesnek meg nem túl összetett. Egyébként ez a nyomozós féle történet sorozatban jobban működne mivel több idő van kifejteni a dolgokat, vagyis működik is mert már megcsinálták: Altered Carbon első évad - ajánlom is mindenkinek, de csak az első évad jó, de úgy is kerek egész.

A vízbe süllyedt város nagyon jól néz ki, bár felvet pár kellemetlen kérdést. Ha az emberek elvesztenek ott mindent mi a francnak maradnak ott? Elég sok terület van amerikában is ahova el lehet vándorolni. Valahogy nem tudom elképzelni hogy miért tartanák fenn az életképtelen városokat. Ráadásul a gazdagok "élnek" a szárazföldön, mintha máshol nem lenne egy csomó :P

Szóval szerintem nem lesz belőle olyan klasszikus mint az Eredet vagy Különvélemény. Egyszer azért érdemes megnézni.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145670) PuMbA


PuMbA
titán

Vajon milyen mozi lesz az Etele plázában? Már keresik a diákmunkásokat hozzá Profession-ön.

[ Szerkesztve ]

(#145671) oriic válasza PuMbA (#145670) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Semmi infó nincs sajnos még, de tippre Cinema City. Bár Allee-ban is az van, és olyan messze nincs az, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#145672) erahurka válasza PuMbA (#145670) üzenetére


erahurka
félisten

Mit írnak Profession-ön?

(#145673) Miklós315 válasza gbors (#145660) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Jelentem, immáron mindkettőre vonatkozik a véleményem (ez a filmadaptáció-duó tragikus: sem önmagában nem élvezet - de legalább jó hosszú, csak így minek? - sem a kedvet nem hozza meg a könyvhöz ;] ), viszont kipipáltam ezt is sok év után, lehet továbbmenni :)

#145662 paatrick:
Nagyon nem az én filmem: az egész kifutása engem nem tudott megragadni (nem volt "hűha" meg "aha" élmény, csak "meh"), a többi meg felületes majdnem-érdektelenségbe torkollott.
Azon filóztam a film közben, hogy mekkora aránytalanságok vannak: a lépcsőház sokkal szűkebb tér, mint a pályaszakasz-benzinkút-kombó (ezeknek sokkal jobb dolguk volt :)), valamint, hogy valami 35 évet ugrottunk, és baromira nem látszott a napi tárgyhalmozáson (egy-két dzsip, meg hátizsák... ki sem kellett volna látszani a holmikból ennyi nap ennyi kacattermelés után...).
Ami tetszett, az az olyan megoldásból fakadt, mint pl. a palackvíz-zuhany (élelmes), de ez kevés volt.
Szóval "egynekjóvolt".

Az After sem ütött nagyot: kiszámítható, felületes bakikkal teletűzdelt, "egynekjóvolt" film ez is.

A Fermat szobáján töprengek, de a matekhoz úgysem értek annyira, a sztori meg valószínűleg sablonos... :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145674) fant0mi válasza Miklós315 (#145673) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem marhara tetszett a Fermat's Room. Regen lattam, tobb, 10 eve, a reszletekre nem emlekszem, de imdb-n dobtam ra egy szubjektiv 9-est. A mostani fejemmel lehet ujra kell ertekelnem, szoval ma ujranezem szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#145675) Miklós315 válasza fant0mi (#145674) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az jó, majd meséld el, ki a gyilkos :D
Neeem, de az érdekelne, hogy halandó számára érdekes lehet-e. Matekból kb. a Good Will Hunting/Gifted (A tehetség) szintjén állok, azt még megértem :B

"Szerintem."

(#145676) PuMbA válasza erahurka (#145672) üzenetére


PuMbA
titán

"Etele plázában nyíló mozi" :U

(#145677) erahurka válasza PuMbA (#145676) üzenetére


erahurka
félisten

Pedig már egy hónap sincs. Lehet ott is a Pannónia csinálja majd? Aztán egyszerre nyitják a MOM-mal.

(#145678) Dorian válasza oriic (#145671) üzenetére


Dorian
félisten

Hétfőn meg tudom kérdeni a beruházótól.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145679) oriic válasza Dorian (#145678) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt megköszönnénk! :R

Live-Die-Respawn

(#145680) fant0mi válasza Miklós315 (#145675) üzenetére


fant0mi
addikt

A komornyik volt az. :D

Ujraneztem. A feladvanyok inkabb logikaiak, mint matematikaiak, de a lenyeg nem ezen van.
Egyebkent revidialom magam. Meg mindig tetszett, de kozel sem annyira, mint ahogy tizeneve ertekeltem. Visszavettem az ertekelesem az imdb-n, nem is eggyel. :)

(#145681) Miklós315 válasza fant0mi (#145680) üzenetére


Miklós315
aktív tag

ahh, akkor ez is ilyen klisés lett, mindig a komornyik az... Jó, hogy nem néztem meg :D ;]

"Szerintem."

(#145682) erahurka válasza oriic (#145671) üzenetére


erahurka
félisten

Amúgy még mindig jobb nekik, ha befoglalják más elől, aztán ha úgy látják hogy ez vagy az Allee így nem hozza a számokat, ki tudnak vonulni.

(#145683) PuMbA válasza erahurka (#145682) üzenetére


PuMbA
titán

Elég valószínű. Egyrészt az Allee-ba most is a 11. kerületből mennek főként és a lakosság fő része az Allee-tól délre van az Etele pláza fele....másrészt az Etele tér 2 darab M4 metró megállóval arrébb van, ami 3-4 perc plusz, ha Budapest más részéről jönnének, szóval épp mindegy, hogy hova megy az ember.

Etele pláza honlapjáról:

[ Szerkesztve ]

(#145684) oriic válasza PuMbA (#145683) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én amúgy kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak össze. "Etele Plaza meg Allee is két megállóra van tőlem)

Live-Die-Respawn

(#145685) fant0mi válasza mephi666 (#145639) üzenetére


fant0mi
addikt

Most néztem meg ezt a Promising Young Woman-t.
Szerintem marha jó lett. Nagyon jó az atmoszféra, szépen van fényképezve, jól rendezve, valamint a főszereplő Carey Mulligan is remekel. Ahogy írod, szépen építkezik, növeli a nézőben a kíváncsiságot. Néztem volna még. Jó film lett, szép munka.

(#145686) paatrick


paatrick
senior tag

István, a király (1983)

Gyerekként láttam utoljára, utána egy nyári színházban Varga Miklóssal. Szerintem mára ezt az egész István a király, Királydomb stb mizériát csak a nosztalgia élteti. Az eleje tök random, utána is sokszor értelmezhetetlen mit is látunk, vagy mit akarnak mutatni. De talán ami a legnagyobb kritikája lenne ha megmutatnánk egy külföldinek, az a felét se fogná fel mi történik.
És azt kell mondjam hiába újították fel vannak énekek amit rossz hallgatni mert nem ének hanem valami ordítós brummogás. Az a 2-3 híressé vált dal jó persze.
Szóval biztos más aki akkoriban ott látta, vagy a rendszer elleni lázadásnak élte meg a szabad Magyarországért, de mai szemmel már nem működik.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145687) Miklós315 válasza paatrick (#145686) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Sajnos, de jogos meglátás.
Én alkotnék egy új művet, igényes, időtállóbb előadást/filmet, amit nem a nosztalgia kell, hogy "életben" tartson.

"Szerintem."

(#145688) mephi666 válasza Miklós315 (#145687) üzenetére


mephi666
nagyúr

valami jó superhero mozit? :D attila, a hun széjjelnyilazza bandájával ázsiát meg európát? momoa pont jó is lenne főszerepre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145689) paatrick válasza mephi666 (#145688) üzenetére


paatrick
senior tag

Nem kell superhero mozi, csak normális díszletekkel, érthető történettel. Egy Hair-t mondjuk évente többször is meg lehet nézni, ezt most kínzásnak élném meg pedig csak olyan 1óra20perc az egész.
Mondjuk gondolkoztam is közben hogy ha ma csinálnák újra kik lennének a szereplők de nem tudnám megmondani. Annyira széttöredezett a magyar színész/filmes szakma hogy nem lenne meg az az átütés mint mondjuk Feró még csak 2 perces szerepben is.
Keresztes Ildikó fixen lehetne István anyja. Eddig jutok ;]

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145690) erahurka válasza Miklós315 (#145687) üzenetére


erahurka
félisten

De akkor az arany metál István legyen benne meg a krómturul!

(#145691) erahurka válasza PuMbA (#145683) üzenetére


erahurka
félisten

Azért az elég meredek feltételezés, hogy majd a halál kukijáról is az Etele Plázába mennek majd az emberek...

(#145692) erahurka válasza oriic (#145684) üzenetére


erahurka
félisten

Hozzám közelebb lesz az Etele pláza, csak egy járművel kell mennem majd. Nem is tudom mi lesz az 5/30-asaimmal így, oda nem éri majd meg elhasználni őket. Kíváncsi leszek milyen parkot csinálnak a tetejére, meg hogy lesz-e Media Markt.

(#145693) k-adi válasza KISDUCK (#141111) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha nem tudsz egyetlen negatívumot se felhozni, akkor hogy jön ki a 8,5/10? tudom, pontozásról felesleges vitázni, de ha minden tetszett benne akkor lehetne 10 is, mire vontál le pontot?


Ígéretes fiatal nő
Promising Young Woman
(2020)

Megnéztem én is és szerintem is jó film lett, érdekesen tálalva, talán 1-1 jelenetre mondanám azt, hogy kicsit feleslegesen túlnyújtott volt. Carey Mulligan remekül hozta a karaktert, a kosztümös, sminkes, fodrász is remek munkát végzett, amit az operator jó munkája által rendesen látjuk is: amikor kell a csajról, van wide, amikor kell akkor közeli shot, így kell ezt. A doktoros szál sajnos kiszámítható, és amit hiányoltam a végén nem volt "összesítés", bár az már valamilyen szinten a nézőre van bízva... de ettől függetlenül én is magas pontszámot adnék neki, márcsak a gyomorforgató téma és annak tálalása miatt is, nehéz egy ilyen témát jól úgy feldolgozni, hogy ne legyen vagy túlnyújtott vagy összecsapott

(#145694) Miklós315 válasza mephi666 (#145688) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Attila és István közt eltelt 1-2 év...
Másrészt: érdekes koncepció a szuperhős megközelítés, de (1. nem tudom, melyik szuperhősfilm lesz időtálló végül (mondjuk 30-50 év múlva visszanézve)), 2. talán a 300 áll legközelebb a téma/kivitel tekintetében megközelítési lehetőségként, de ezt meg már láttuk, ugye...
Szóval nem, inkább egy "Ridley Scott-szintű" nagyszabású, látványos, szórakoztató, kb. "reális" kosztümös filmet gondoltam, vagy egy baromi jó, fülbemászó (dögös) dalokkal telepakolt, látványos új-musicalt a régi helyett.

"Szerintem."

(#145695) KISDUCK válasza k-adi (#145693) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem úgy pontozok hogy van egy lista és ha minden oké akkor 10/10. Az eddig látott filmekhez próbálom belőni az adott filmet. Jó film volt az "Ígéretes fiatal nő", de volt olyan film ami jobban jobban tetszett nála.

(#145696) volandy


volandy
senior tag

Efter brylluppet (After the wedding 2006).
Azt hiszem, van amerikai feldolgozása is, de én a dán-svédet láttam.
Ez nagyon ott van a toppon!
Szerintem!
Sajnos elolvastam róla egy két dolgot így nem vágtak annyira pofán az események, de azért volt benne egy-két skandinávos csavar ami azért meglepett.
Mads Mikkelsen és Sidse Babett Knudsen nagyon jól játszott. Mindenképpen meg kell, említsem Stine Fischer Christensen és Rolf Lassgardot is.
Ha tehetem Sidse Babett Knudsen filmjeit megnézem. Nagyot játszott a Borgenben és az Infernoban is!
Ja és a rendező: Susanne Bier.

(#145697) mephi666 válasza Miklós315 (#145694) üzenetére


mephi666
nagyúr

belga-t is lehetne tolni alá filmzenének :DDD

-vigyázz bzmeg, visszacsapó íj van náluk
...
-édesapám, mit mondott a kazár a vigyázz után?
-én sem értettem fiam... talán azt, hogy bzdmg? mindegy, vegyük át indulatszónak

...amúgy ez a 300-as megközelítés se lehetne rossz :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145698) eeXaa válasza fant0mi (#145685) üzenetére


eeXaa
addikt

A kameramunka jó, de a sztori hulladék.

(#145699) erahurka


erahurka
félisten

Hajjakmeg, nekem tetszett ez az Új Múlt. Olyan mintha egy sorozatévadot vágtak volna 2 órára, végig pörög, már-már túlságosan is, jó lett volna megállni párszor kicsit jobban megismerni a világot. De a közhelypuffogtatós kritika jogos, vérmérséklettől függően ez zavaró is lehet :D

#értékelés

Itt hosszabban írok róla ha érdekel valakit: [link]

Amúgy valami 700,000 dollárral nyitott pénteken, úgyhogy újabb Warner gigabukta lesz belőle. Kár, hogy csak Marvel filmmel lehet kasszát robbantani...

(#145700) Miklós315 válasza mephi666 (#145697) üzenetére


Miklós315
aktív tag

hát, én nem balga belgára gondolnék (musical esetén sem) ;)

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.