Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144101) Pitterix


Pitterix
őstag

Kung Fu Yoga

Ez sem egy erős Jackie C. film. De mivel olvasom az életrajzát, másként tekintek e műre. A lényeg: a műkincsvédelem.
A dolog, ami tetszett benn, a végén a tánc és az élénk színek.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144102) brownus


brownus
veterán

[link] avatar 2, én már nagyon mennék erre (is)

(#144103) oriic válasza brownus (#144102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Messze van meg 2022. Decembere sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#144104) atike válasza oriic (#144103) üzenetére


atike
nagyúr

Egyetértek. :(

(#144105) shotika válasza brownus (#144102) üzenetére


shotika
őstag

Én meglennék nélküle (is). Az első rész se volt egy kihagyhatatlan mozi.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#144106) Bad Pritt válasza shotika (#144105) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Valahogy a világ nagy része mégse hagyta ki, szóval... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144107) brownus válasza shotika (#144105) üzenetére


brownus
veterán

oo, én ezt nem. már csak azért sem mert a film nagy része óceánban játszódik :)
igaz, nem a föld nevű bolygón, de kell a figyelemfelkeltés ebben a témában is.
és ily módon is, egy fantasy film által, a nagy közönség felé.

(#144108) bagyulajuve válasza brownus (#144107) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem nézted meg még Breaking bounderies: The Science Of Our Planet-et?
téma érdekes, problémák felvetése fontos
viszont nekem csalódás is:
- nem megy bele részetekbe
- nem beszél arról, hogy túl sokan vagyunk a Földön
- nem ad valódi megoldási lehetőségeket

Resistencia eterna

(#144109) brownus válasza bagyulajuve (#144108) üzenetére


brownus
veterán

még nem, de tervben van, (netflixen elérhető)

(#144110) brownus válasza bagyulajuve (#144108) üzenetére


brownus
veterán

[link] A hülyeség kora, ezt láttad? tegnapajánlották

(#144111) shotika válasza Bad Pritt (#144106) üzenetére


shotika
őstag

A világ nagy része a Halálos irambant se hagyta ki, szóval... :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#144112) atike válasza shotika (#144105) üzenetére


atike
nagyúr

Kihagyhatatlan? Fene tudja. Azért a technika, amit anno összehoztak (főleg Cameron ugye) ha nem is kihagyhatatlanná de megkerülhetetlenné tette. Új szintre emelte a 3D-t, sőt elvileg ez volt az első valóban 3D-s film.... Ergo a Halálos Iramban sorozat nem épp egy lapon említendő vele... :DDD

(#144113) Bad Pritt válasza shotika (#144111) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Majdnem kétszer annyi pénzt hozott, mint a legsikeresebb Halálos Iram film... ez nem jelenti feltétlen azt, hogy kétszer annyian nézték meg, de összevethetetlen a kettő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144114) mephi666


mephi666
nagyúr

willy's wonderland

elmúlt időszak legnagyobb kellemes csalódása :D komolyan úgy álltam neki, hogy "itt egy újabb f*shalmaz" ...aztán lepörgött pillanatok alatt ez a szűk 1.5 óra: igen könnyed tálalásban egy baromi erős társadalomkritika... a film egyik oldalról egy vicc, önmaga paródiája... de ha az ember megpróbál a sorok mögé látni, sokkal több ennél... egyszerűen zseniális :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144115) erahurka


erahurka
félisten

Lyézus ez a film mi lehet :DDD

(#144116) BITBOYS válasza brownus (#144110) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na, az egy k@rvanagy film :D vannak benne eléggé beteg pillanatok :D

Illetve most olvastam, hogy riméket kap Christine [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#144117) brownus válasza atike (#144112) üzenetére


brownus
veterán

yep, + a filmhez felhasználták az általa is tervezett és megépített kis tengeralattjárót, búvárhajót. cameron egy zseni, pl. nem kevés pénzt fektetett be növényi alapú, eredetű fehérjét kifejlesztő és előállító cégekbe. nagyon rajta van a mentsük meg a bolygót a kölykeinknek témán :R és nem mellesleg vegán is :)

és a fektetett szó mellé, nem csak fektet hanem adott egy zsáknyi pénzt, hogy hajrá srácok, remélem sikerül :d szóval áldoz is a számára (mindenki számára) fontos dolgokra

[ Szerkesztve ]

(#144119) bagyulajuve válasza brownus (#144110) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem, nem is hallottam még róla, de utánanézek majd :K

Resistencia eterna

(#144120) shotika válasza atike (#144112) üzenetére


shotika
őstag

A látvány fasza, mas teren viszont kozepszer a film. A Halálos iramban peldam azert van, mert attol h valamit sokan szeretnek, még nem biztos h maradando, vagy mindenkinek bejon.
A technikai resze valoban paratlan, de a Terminator 2 is ujito volt, es paratlan a maga koraban, de mindezek mellett egy izgalmas, jo film. Az Avatar sajnos nem tul izgalmas film, raadasul tobbet varok James Camerontol.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#144121) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

ezt látta már közületek valaki? [link]
van róla vélemény?érdemes elmenni rá moziba?szigorúan 16-os karika,vagy simán nézhetik kisebbek is szülői felügyelettel? :R

(#144122) perempe válasza betyarr (#144121) üzenetére


perempe
addikt

Nem tudom, de pont most láttam a Nincs bocsánatot, ha már Morgan Freeman. Akkor még csináltak értelmes filmeket. Nagyszerű történet, az apró részletek is ki vannak dolgozva, rengeteg dologra nem emlékeztem. Volt benne 1-2 poén is, ami nagyon tetszett, pedig igazi dráma. Aki nem látta még (van ilyen itt?), annak bátran ajánlom.

Nagyon ritkán van rám hatással film, ennek sikerült.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144123) betyarr válasza perempe (#144122) üzenetére


betyarr
veterán

ezt már láttam párszor,tényleg jó film,de gyerekeknek nem igazán való.unnák.

(#144124) perempe válasza betyarr (#144123) üzenetére


perempe
addikt

Nem nekik ajánlottam, hidd el.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144125) betyarr válasza perempe (#144124) üzenetére


betyarr
veterán

jah,akkor sorry :R

(#144126) perempe válasza betyarr (#144125) üzenetére


perempe
addikt

Ha megemlíted, hogy A nagy visszatérők (The Comeback Trail), akkor többen válaszolnak.

Pont akkor láttam a hozzászólásod, amikor lementek a feliratok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144127) paatrick válasza perempe (#144122) üzenetére


paatrick
őstag

Címnél maradva nézd meg a koreai Nincs bocsánat-ot is. Van szinkronnal is és ez is hatással lesz rád garantálom :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144128) perempe válasza paatrick (#144127) üzenetére


perempe
addikt

Meg fogom, mert valószínűleg nem láttam még. :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144129) betyarr válasza perempe (#144126) üzenetére


betyarr
veterán

ok.akkor helyesbítek: valaki látta már közületek a nagy visszatérők (the comeback trail) c. filmet?érdemes megnézni moziban?16 alatt mennyire ajánlott szülői felügyelet mellett? :R

(#144130) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Zseniális alkotás, remélem összejön..
Prequel to Russell Crowe’s ‘Master and Commander’ in the Works
[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#144131) Cs1csó válasza BITBOYS (#144130) üzenetére


Cs1csó
félisten

Zseniális film, a legjobb tengeri csatát megjelenítő filmek egyike!

Érdekesség, hogy a film alapjául szolgáló 2 regény történetéből szemezgettek és rakták össze a történetet, de Jack Aubrey kapitánynak több története is van ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#144132) Bad Pritt válasza BITBOYS (#144130) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nap híre!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144133) BITBOYS válasza Cs1csó (#144131) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így igaz :K
Imádtam minden percét. Hátborzongató képvilág, zene és a hangeffektek.. szomorú, hogy elbukott a mozikban. Bár azon kívül meg pont az ellenkezője történt, csak idő kellett hozzá :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#144134) Cs1csó válasza BITBOYS (#144133) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K okkal kapott Oscar díjat a hangvágásért és az operatőri munkáért. Kiváló a magyar szinkron és átlagos házimozi rendszeren az is kiváló de akinek über profi rendszere van vannak érdemes angol hangsávval hallgatni:
DTS-HD Master Audio angol 4173 kbps 5.1

Ez a hangsáv nem piskóta! :DDD

(#144135) mephi666 válasza BITBOYS (#144133) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én adtam neki többször is esélyt, de nem szerettem meg... ha jól rémlik a történetvezetését éreztem kevésnek :) az ilyen "véletlen találkozások" szúrták mindig is a szemem ...főleg abban a korban a végtelen óceánon pont jókor véletlenül összefutni elég béna húzás

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144136) k-adi


k-adi
nagyúr

Kutyaszorítóban (1992)
Reservoir Dogs

Akartam nézni egy jó heist movie-t, mostanság meg úgysincs semmi jó így a régi klasszikusokhoz kellett visszanyúlni.. aztán a cím után jöttem rá, hogy a Heat-et akartam megnézni nem ezt, de úgy voltam vele, hogy egye fene adok egy esélyt tarantinyónak, és a film egész jól építkezik de valahogy a közepén megbicsaklik és utána lejtmenet az egész

(#144137) brownus válasza mephi666 (#144135) üzenetére


brownus
veterán

de ez csak egy film, én ilyeneken sose akadok fenn. szo vat? :) meg vannak szerencsés emberek :D

(#144138) atike válasza mephi666 (#144135) üzenetére


atike
nagyúr

Abban a korban sem a vakvilágba mentek összevissza a hajók, hanem hajózási útvonalak voltak... :U

(#144139) mephi666 válasza brownus (#144137) üzenetére


mephi666
nagyúr

erről mindig az jut eszembe, hogy 13 éve költöztem el egyik ex-től: kb 60 méterre vettem lakást egy másik lépcsőházban (ahol 8 évet laktam, majd már 4 éve kb 1km-re onnan, de visszajárunk időnként, mert most anyós lakik ott) és ennyi idő alatt kb 3-szor láttam az utcán... :K igaz, hogy nem is kerestem vele soha a találkozást, de filmekben simán összefutnak véletlenül az óceán közepén :C a kedvencem, amikor a 2001 körüli majmok bolygója filmben a béna csimpánz elrepül a film elején az űrben (mert nem tudja irányítani rendesen a járművet), majd a film végén amikor a nagy fight van, akkor "véletlenül" pont odatalál és ott teszi le a gépet tökéletesen, megoldva a helyzetet :C

#144138: persze, ezzel tisztában vagyok, de a jelenkorban is úgy el tudnak "veszni" hajók, hogy alig találják meg őket, erre x évszázaddal ezelőtt csak úgy véletlenül összefutnak azok, akiknek össze kell futni :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144140) brownus válasza mephi666 (#144139) üzenetére


brownus
veterán

okos majom, ennyi :D beépített gps-szel

[ Szerkesztve ]

(#144141) mephi666


mephi666
nagyúr

sound of metal

ez valahogy nem jött át... az alaptéma érdekes volt, de nekem több helyen szúrta a szemem a film

a főszereplő karaktere több ponton is irritáló volt... a sükettábor lényegét nem teljesen értettem: miért kellett elvágni a külvilágtól az illetőt? miért kellett függőként kezelni? az lett volna a lényeg, hogy elfogadja a "fogyatékosságát" és megtanuljon vele együtt élni: ez miért zárta ki azt, hogy akárkivel tartsa kintről a kapcsolatot? ...a főszereplő nem lehet olyan sötét, hogy egy több tízezer dolláros műtétnek ne nézzen utána, mégis milyen javulást várhat tőle: aztán csak pislog a beavatkozás után, ha rosszabb a hangminőség, mint egy szokolrádió... :D ...az az egy jó pont, hogy a szokásos kliséket nem lőtték el még a végén +30 perccel megtolva a játékidőt: a csajhoz visszatérve annak már van valakije, megzuhanva visszakönyörgi magát a táborba és ott megtalálja önmagát, készülék nélkül elfogadja a süketségét, blabla... így is volt azért elég klisé: ezeket legalább kihagyták

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144142) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Conjuring: The Devil Made Me Do It
hd,ov
sokan bombáztatok priviben is, utcán megállítva is azzal, hogy Tibi, mi újság, legújabb démonok köztet láttad-e már, hogy tetszett, jó lett?
igen, megtekintettem, hát persze. és írok is róla.. nyilván
köztudott, mennyire fontos számomra a mára már univerzummá gyarapodott démon-saga, Warren-ék és a bennünket körülölelő árnyékvilág felé tapogatás, már a legelső Insideous óta. nekem mai napig -az átlagközönséggel ellentétben- az a Wan-alkotás (szigorúan csakis eredeti nyelven) a nagykedvencem, az etalon és megalapozója mindennek az egésznek, mely tulajdonképp az első ilyennemű alkotásának is felfogható volt ennek a gyereknek. a Further, az élők és elhunytak közti szűk, sivár, beragadt, egyszínű világ, mely bennünket közvetlen körülvesz, ahol a nyugalmat nem találó és ugye javarészt rosszindulatú lelkek kóvályognak.. Wan-t ez a szál ragadta meg és akarta úgy vászonra vinni, melybe szépen beleöltögette a saját ezzel kapcsolatos rémképeit, evilági félelmeit. a nagy durranás az lett végül, és egyben telitalálata is a filmes céltáblán, hogy a tükörben megjelenő fekete fátylas asszonnyal épp egy apró, de annál fontosabb nézőnél, konkrétan nálam sikerült olyan szinten betalálnia, előhoznia zsigeri félelmeimet belőlem, hogy az valami parádés volt.. amikor az Insidious-t először láttam, a tükörképpel, alattuk az eltorzult gramofon-felvételes hangszálakkal, a zoomolásos kameratechnikájával, a igazán csontig hatoló, lelkembe markoló frászt tudta rám hozni. és ezért minden tiszteletem kijárt neki.. ugyanúgy, amiért Michael Mann a kedvenc rendezőmmé tudott avanzsálni, mert ő képes a lelkemben a legmélyebbre hatolni a fényképezésével (a Heat erkély-jelenete, vagy a miami vice reggeli képei, ugye)
Az Insidious megalapozta az egész univerzumát, melyet a Conjuring első része emelte fel a végső csúcsra. a 2.rész -mint ugye mindig- nem tudott emelni rajta de nagy dolog, hogy lefelé sem vitte el a szintjét. a harmadik részt viszont -azt gondolom- várta nagyon mindenki, mert a kettő után -én úgy érzem- éhesek maradtunk. próbálta betölteni az űrt az annabelle baba kalandjai, vagy a rendkívül szimpatikus nővér, aki szintén ugye a Conjuring-ben tűnt ugyebár fel, de a legjobban mi ezt vártuk. én személy szerint féltem nagyon, mert Wan most már itt sem ült bele a rendezői székbe, átadta inkább másnak az újabb nagydobást. pedig kétségtelenül ez a legnagyobb terméke, hiába csinált közben akvamen-bohózatot is, azt gondoltam ki fog tartani ebben az egyben. a kisebb falatokat megértjük hogy lepasszolta másnak és csak a lóvét szedi ki belőlük, de reméltem, hogy ezt a főszálat nem fogja elengedni harmadjára sem
de, elengedte. a jó hír viszont az, hogy azt hiszem, ezt különösebben nem lehet érezni a film alatt. a jump scare-ek persze jönnek, de a jobbfélék és a főszállal, ami konkrétan ördögűzés és egzorcizáció - az eddigi, főképp démoni megjelenítésekkel szemben - ad neki egy a szokásosnál fanyarabb ízt. persze, a végeredmény itt is nagyjából a megszokott elemek szállítja végül, de ami a legfontosabb, a Warren-házaspár folyamatosan él a vásznon, viszi a filmet a hátán és ezt lehet élvezni. jó a színészi játék, alapvetően a sztori sem rossz, van persze rájátszás meg látvány, nyilván, de legyen bármilyen is szinte az, az, hogy megtörtént eseményeken alapul, alapvetően határozza meg a hozzáállásunkat az előttünk kibontakozó rémtörténethez.. melyet persze kicsit fel kellett tunningolni a mozi, és nyilván a nagyszámú fiatalabb közönség kedvéért
de akkor is egy jófajta 8/10
kötelező darab a témában érdekelteknek

Retfærdighedens ryttere / Riders of Justice
hd,ov keresgélem magamat kicsit még mindig, próbálom összeszedni szétesett gondolataimat. pedig már eltelt több mint fél nap.. de teljesen szétszóródtam
az ember tényleg, beleringatja magát abba, hogy elfelejtettek mára igazán jó filmeket csinálni. ebben az új felállású, sztrímes, futószalag, nyetfixel meg a többi szarral tele világban, ahol a mennyiségnek a minőség elé való helyezése létfontosságú kérdés lett. ahol a nagy rendezők kihaltak,az újhullámosak meg szarják ki sorban a kommersz alkotásokat a tizen- meg huszonéves korosztályokat becélozva, a tempó az eddiginél is sokkal gyorsabb, az értékek a béka segge alatt, csak egy a lényeg, az előfizetők megnyerése, akik aztán 24/7-ben nézhetik korlátlanul a 90%mocsok és néha-néha felbukkanó régebbi értékek elveszett elegyét, a televíziózás és otthoni mozizás jelenlegi kánaánjában
erre tessék, aztán végül csak ki tudnak esni olyan gyöngyszemek, drágakövecskék, amiket így gyanútlanul elindítasz és.. csak pislogsz. a végén meg azt mondod, na menj a picsába, hát ez meg mi volt már
igen. sztrímes termék, nincs még marketing sem mögötte, de az a színművész bácsi, ott fent a képen, Mads Mikkelsen olyan játékot rak le eléd, azzal a hihetetlen arcával, hogy elmondani nem lehet. lepakol elénk egy Taken-féle apa-lánya cuccot, de ez még önmagában kevés lenne, vagy nem tűnne ki annyira, meg én sem ájultam volna el tőle talán önmagában, de a dánok fogták és mindezt megfűszerezték három zseni, de meglehetősen problémás figurával, akik egyszerre viccesek és szánalmasak. és mindezt egybegyúrták egy keserédes drámává. ami folyton késélen táncol, nem tudod hogy vicces-e vagy szomorú, egyik is, másik is, de csinálja ezt alapvetően úgy, hogy ez az érzet mégsem bosszant fel.. ellenkezőleg, élménnyé kovácsolja, és
tolod neki a 9/10-et ahogy a csövön kifér és nyomod az ajánlást mindenki másnak, hogy.. de azonnal. ha valami újat, valami ütőset akarsz magadnak leszállítani a ma esti mozi alapanyagának

(#144143) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Aztán mond meg nékem mi értelme ennek: hd,ov

⭐ Stella

(#144144) lezso6 válasza radi8tor (#144143) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hinnye Dikk, Orbán Viktor?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#144145) oriic válasza radi8tor (#144143) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De mi a gond vele? Csak jelezte nekünk tök rendesen, hogy a Stream rendszer ahol legalálisan nézte, az HD-ban sugároz és eredeti hanggal tekintette meg a filmet, amiért természetesen fizetett.

;]

Live-Die-Respawn

(#144146) hoffman_ válasza radi8tor (#144143) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pont annyi értelme, mint ennek a hozzászólásnak :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#144147) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr


:DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144148) Tibiajax válasza radi8tor (#144143) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

2009, a Watchmen óta csinálom ezt...
egész sokáig tudtam húzni, mire szóvá tette valaki

(#144149) Oliverda válasza Tibiajax (#144148) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#144150) k-adi válasza Tibiajax (#144148) üzenetére


k-adi
nagyúr

mekkora hős vagy! egy igazi legenda

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.