Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145751) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Legyen amúgy egy ellenvélemény is a The Suicide Squaddal kapcsolatban, szerintem jó film lett és nagyjából ugyanazon oknál fogva, mint a Cabin in the Woods: egyszerűen jól fogta meg azt a műfajt (jelen esetben a 80-as, 90-es évek kommandós, egyszemélyes hadsereges B-filmjeit), amit ki akart figurázni és ügyesen adagolta az idiótaságokat ahhoz, hogy ne legyen fárasztó vagy gagyi számomra. A film első perce azzal indul, hogy hőseink egy gigantikus amerikai zászló előtt lassítva sétálnak a kamera felé, ha ez nem alapozza meg azt a mérhetetlen idiotizmust, ami a következő két órában következik, akkor semmi.

Mondjuk az is igaz, hogy ehhez kellett egy James Gunn, aki egyszerűen érti a képregény filmeket, nem lehet ezt másképp mondani. Egyedül írta a forgatókönyvet, látszik is a filmen, hogy nem féltcuat író összeollózott produktuma és utána is tudta, mit akar mesélni, milyen irányba akarja vinni a sztorit, jól rakta össze az egész filmet és szerintem érthető, hogy ami kivágásra került (Alice Braga meg a lázadói), az miért lett erre ítélve. Az is feltűnő, hogy mintha szabad kezet kapott volna, ami egész meglepő egy ekkora befektetéstől.

Az is hatalmas erénye Gunn-nak, hogy érti a különbséget egy szóló hős filmje és a csapatfilmek között, míg előbbi inkább a hős és környezet közti interakciók által mélyíti a karaktert és viszi előre a cselekményt, addig egy csapatfilmnél a tagok közti dinamika adja a konfliktusok és a sztori alapját sokszor, ez remekül működött egy Avengersnél, GotG-nál, kevésbé a Justice League-nél, itt viszont szinte tökéletes. Bármilyen agyament történés zajlik, mindig van egy megjegyzés, pofás egysoros, néha egy montázs vagy egészen hosszú lelkizések, egy zseniális "friendly contest", amelyek által mindig picit mélyül a karakterek közti kapcsolat és egyre jobban értjük őket. Nem kell persze Vérző Olaj mélységű karakterépítésre gondolni, de mondjuk a Hét Mesterlövész remake-nél ezerszer jobban oldotta meg ez a film.

Persze az is kellett, hogy ne sótlan szabvány rosszarcok alkossák az osztagot, hanem tényleg olyan karakterek, akik egy felvont szemöldököt megérnek. Bloodsport nyilván egy Deadshot kopi, ami megint csak Gunn meg a film humora, Rick Flag a szokásos army man, a Margot Robbie-féle Harley fél évtized alatt saját brandet épített magának, Peacemaker eszement forma, így a film után értem, miért kap külön sorozatot, Ratcatcher meg Nanaue egyértelműen a film szíve és lelke, olyan cheesy dinamikával, ami megint csak nem lehet véletlen, a többiek is színes-szagos egyéniségek, Gunn bevallottan fellapozta a Nagy DC Almanach-ot és a lehető legidiótább karaktereket tette bele a filmbe, ez vonatkozik a főgonoszra is.

Ha egy kritikám lehet a filmmel kapcsolatban az az, hogy néha fura módon sikerült az akciót kicsit idegesre vágni, alig látni, mi történik (Rick Flag vs. Peacemaker), máskor viszont baromi jó jelenetsorokat raktak össze (Peacemaker és Bloodsport versenye). Ezen kívül zenékben valóban gyengébb, mint az előző film, de azért voltak jó aláfestések. Nekem amúgy egyik kedvenc műfajom a Kommandó, Predator, Tökéletes katona meg a többi hasonszőrű komolykodó akciófilm, ez meg tényleg tökéletesen idézi meg őket, megvan minden toposz, a humora nálam nagyon feküdt. Illik a Gunn-életműbe, de azt is megértem amúgy, hogy nem mindenkinek fekszik az ő kicsit különc stílusa

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145752) paatrick válasza Ispy (#145745) üzenetére


paatrick
őstag

Pedig abban pont nincs jumpscare, azt én se bírom. Az a film inkább ilyen paródia mint a Horrorra akadva.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145753) erahurka


erahurka
félisten

Zabala Ferenc Twitteren: Kritika szerda délután, addig csak annyit, hogy az új Kampókéz előtt érdemes megnézni az eredetit is.

Nálam már ment is a polcra az eredeti trilógia, kíváncsi leszek rá.

(#145754) Ispy válasza paatrick (#145752) üzenetére


Ispy
veterán

Hát akkor azért nem nézem meg, még a horrorra akadvát sem hevertem ki. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#145755) oriic válasza paatrick (#145752) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A ház az erdő mélyén? Közelében sincs a Horrorra akadva stílusához.

Live-Die-Respawn

(#145756) paatrick válasza oriic (#145755) üzenetére


paatrick
őstag

Nyilván másként paródia. De onnantól hogy bevágják a 2. helységet már nem vehető komolyan az első se.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145757) Bad Pritt válasza paatrick (#145756) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Cabin szatíra, a másik paródia.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145758) BabMester válasza erahurka (#145749) üzenetére


BabMester
senior tag

Ki állítja, hogy nagyon jó? Mert a ‘virágbolti’ kommentek szerint a letöltést sem éri meg.. :U

[ Szerkesztve ]

(#145759) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Aki szereti a kemeny mufajt,annak ez film kotelezo!!!

Rob Zombie (legjobb filmje) - The Devil's Rejects

(#145760) Dorian


Dorian
félisten

Paris, Texas
[link]
Valahogyan ez eddig nekem kimaradt. Lehet nem is baj, 20 évesen biztos kevésbé érett rá az ember, mint 40 felett. Lassú filmdráma, ahol a képi világ már-már túlkomponált, a logikai szál /életszerűség több esetben kérdéses, viszont a kőkemény realizmus helyett hasonló filmek esetén inkább a dramaturgián van a hangsúly (és ez így van jól). Az meg ötös. Csillagos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145761) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Witcher: Nightmare of the Wolf

Alapvetően nem volt rossz szerintem, jó volt kicsit Vesemir múltjába betekinteni. Viszont lehet, hogy jobb lett volna ebből is egy mini sorozat, mert kicsit kapkodósnak tűnt, bár ez legyen a legkisebb gondja. A zenék külön tetszettek, hozták a fő sorozat témáját, azt hittem, hogy az utolsó képsoroknál annak a zenéjét kapjuk meg majd.

Live-Die-Respawn

(#145762) Aventador91


Aventador91
őstag

tuttok jo fillmeket ketvencem a halálós írammban sórózat ijesmit keresek

[ Szerkesztve ]

(#145763) Ispy válasza Aventador91 (#145762) üzenetére


Ispy
veterán

transfórmers meg a dzsón vik.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#145764) eeXaa válasza BabMester (#145758) üzenetére


eeXaa
addikt

Én!
A nyárspolgárpukkasztás magasiskolája....nem mellesleg mestermű.
1000/10

Dorian: én is csak pár hónapja láttam... szerintem hatásvadász gagyi.... persze szépen becsomagolva... Wenders sosem volt top elit rendező, egy jó filmje sincs.

(#145765) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#145766) paatrick válasza gyuromoj (#145765) üzenetére


paatrick
őstag

A díszlet jó és kb ennyi. Kellett megint feketíteni egy szereplőt, az fontos :U

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145767) BabMester válasza gyuromoj (#145765) üzenetére


BabMester
senior tag

Ez egy japán Galaxis őrzői? Ments meg Uram… :))

(#145768) erahurka válasza MegalodonS (#145759) üzenetére


erahurka
félisten

Az 1000 halott háza nem igen jött be, de azért lehet lenyomom az egész trilógiát akkor már.

(#145769) paatrick válasza BabMester (#145767) üzenetére


paatrick
őstag

Dehogy galaxis őrzői. Csak emberek vannak benne. Nincs semmi más faj.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145770) oriic válasza BabMester (#145767) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az kéne még csak. :D Szerencsére stílusban sincs köze hozzá.

Live-Die-Respawn

(#145771) oriic válasza gyuromoj (#145765) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez egyébként sorozat lesz.

Live-Die-Respawn

(#145772) gyuromoj válasza oriic (#145771) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor benéztem, elnézést. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145773) Kergeboci


Kergeboci
tag

Dangal

Felzárkózásom újabb indiai megállója, teljesen véletlenül ismét csak Aamir Khan film. És ismételten meglepődtem, hogy mennyire jó és értékes filmek is ki tudnak kerülni abból az országból, nem csak azok, amik a kollégiumban és a youtube-on hírhedtek voltak számomra anno.

A (valódi esetből inspirált) történet szerint egy visszavonult birkózó egyetlen álma, hogy valahogy olimpiai aranyat szerezzen országának. Abban reménykedik, hogy fia születik majd, akit kiképezve beteljesíti majd a vágyait. Aztán születik 4 lány gyermeke.

A film hangulata furcsa, egyszerre humoros és drámai, egyszerre indiai és nyugati. A motivációk elégé erőltetettek, a mondanivalója szájbarágós (bár jó ügy érdekében született). Simán rá lehet fogni a filmre, hogy pátoszos, mégis, az a 2,5 óra, egy pillanat alatt elrepült. Remek fényképzelés, látványos koreográfia és meglepően jó színészi játék. A zenék is teljesen jól kiegészítik az amúgy elégé hosszú montázs jeleneteket. Összességében egy jó film élmény volt (bár szerintem a korábban látott Rang De Basanti jóval nagyobb hatással volt rám)

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#145774) paatrick


paatrick
őstag

Eleven testek / Warm Bodies (2013)

Nekem ez anno 8 éve kimaradt, emlékszem megnéztem a trailert és annyira bénának meg hülyeségnek tűnt a szerelmes zombi hogy elég is volt.

Nem tudom most hogy került elém, talán itt a slashereknél dobta ajánlónak valamelyik film. De most megnéztem és tökre tetszett :DDD zombiék egészen új megközelítése. És még csak nem is béna.
A magyar szinkron mondjuk nagyon B kategóriás. Kicsit el is vesz az élményből. Meg ami még nagyon kizökkentett az a legjobb barát karaktere aki szinte egyből tud értelmesen beszélni.

Minden mással elégedett vagyok, kellően egyszerű történet, jó díszletek, a CGI nincs a toppon de a sminkek jók.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145775) erahurka válasza Kergeboci (#145773) üzenetére


erahurka
félisten

A Rang De Basanti elég jó volt. De nem bírom már ezeket a 3 órára duzzasztott indiai izéket. Mondjuk azt még meg akarom majd nézni, ahol a lovas faszi bedönti a lovat és átcsúszik a kamion alatt. Az nem tudom melyik, de látnom kell :D

(#145776) Ispy válasza erahurka (#145775) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, de ezek az indíai szuperhős filmek, ahol megy a csoda harc, majd hirtelen az egész utca táncolni meg énekelni kezd, áhhh, hogy bírjátok ezt? Akkor már inkább egy asylum megamaraton.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#145777) erahurka válasza Ispy (#145776) üzenetére


erahurka
félisten

Vannak nagyon jók amúgy, a Robot gondolatisága is jó volt, más kérdés hogy még egy Schwarzi akciófilm eseményei is komolyabban vehetőek :D

(#145778) RetepNyaraB válasza eeXaa (#145764) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Wenders sosem volt top elit rendező, egy jó filmje sincs."

Ezzel kizárólag magadat minősíted, de nem baj, van honnan-hová fejlődni ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145779) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Spider-Man: No Way Home - Official Teaser Trailer

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145780) fant0mi válasza erahurka (#145775) üzenetére


fant0mi
addikt

(#145781) Bad Pritt válasza gyuromoj (#145779) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az azért beszarás, ha még Willem Dafoe-t is rávették, hogy jöjjön vissza erre a szarra. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145782) spiky03 válasza gyuromoj (#145779) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez úgy néz ki, hogy jó lesz.:C

Kíváncsi vagyok, hogy hozzák vissza a Manót meg Oktopuszt.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145783) Kergeboci válasza erahurka (#145775) üzenetére


Kergeboci
tag

Na pont ez az, erről a lovas izéről és társairól beszéltem, mikor azt említettem hogy előítéleteim voltak :) persze egy poént azok is megérnek de nem többet

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#145784) paatrick


paatrick
őstag

Most mondta a rádió hogy ma 32 éve mutatták be az első James Bond filmet magyar moziban. A Magányos ügynököt.
Én mint a topik James Bond szakértője :DDD ajánlom esti programnak, ízig vérig 80-as évekbeli (Schwarzi, Stallone) gyilokfilm. Szokásos James Bond allűrök nélkül.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145785) FollowTheORI válasza gyuromoj (#145634) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kicsit vicces az alapsztori, hogy itt voltak végig, de semmit nem csináltak eddig a Föld "védelmében", gondolom legyintettek, hogy ott vannak a Bosszúállók, akkor minek. ;] De majd most aztán megmutatják. :D

Mindegy, úgyse ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145786) Bad Pritt válasza FollowTheORI (#145785) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145787) radi8tor válasza FollowTheORI (#145785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szóltak bele a belügyekbe, csak külső támadások esetén avatkoztak közbe.

⭐ Stella

(#145788) FollowTheORI válasza radi8tor (#145787) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szóval az egész Thanos szál belügy? :DDD

De mindegy, valamivel szerintem úgyis megmagyarázzák 5 percben aztán továbblépünk.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145789) radi8tor válasza FollowTheORI (#145788) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:D

⭐ Stella

(#145790) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Megnéztem netflixen a Witcher animációs előzményfilmet.

Egész jó lett. Rajongóknak nyilván kötelező, de én ajánlom mindenki másnak is. :)

Az utóbbi időben esküszöm jobb animációs feldolgozásokat csinálnak valamiért, mint élőszereplős filmeket. Sokkal kevesebb idiótaság van bennük, pedig ez sztori írás, nem animáció vagy kamera + emberszínészkedés kérdése.

Megmondom őszintén én eddig a játékokat nem nagyon piszkáltam pár percnél tovább, és a könyveket is kerülöm. :D
De így legalább megértettem mi és honnan jött egész jól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145791) oriic válasza spiky03 (#145782) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk ez elég egyértelmű szerintem. :DDD

JÓ volt a trailer, várjuk filmet, remélhetőleg nem csúszik 2022-re.

Live-Die-Respawn

(#145792) cyberkind válasza Bad Pritt (#145781) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, ahogy az öreg Burcit is a deepfake szarra, della mindenek felett. :DD

Paranormal Cocktivity

(#145793) FollowTheORI válasza oriic (#145791) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Remélem rájönnek, hogy tökmindegy hova tologatják, akkor se lesz már olyan, mint régen.

Egyébként vicces, hogy a kínaiak miatt van csak bármi globálisan jelentős bevétel mozikban. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145794) KISDUCK válasza spiky03 (#145782) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát szerintem ezt letudják majd azzal hogy "multiverzum" mivel az mcu-ban nem szerepelt se a manó se a polip, de nagyon nagy lenne ha az előző 2 pókember is feltűnne.

(#145795) oriic válasza KISDUCK (#145794) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Már a trailerben is beszélnek róla, hogy a téma mennyire veszélyes, szóval fix, hogy az lesz.

Live-Die-Respawn

(#145796) radi8tor válasza gyuromoj (#145779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Multiverse of Spiderman?

Lehet ezt a részt végre meg fogom nézni. :D

⭐ Stella

(#145797) Sonja


Sonja
veterán

A Dune ugye lesz az HBO Maxon is, ez azt jelenti, hogy nálunk is elérhető lesz az HBO Go-n? :F Tudni erről valamit? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#145798) Komplikato válasza Sonja (#145797) üzenetére


Komplikato
veterán

A kettő nem ugyan az a szolgáltatás, a drágább Max-ot próbálják a friss mozikkal eladni. Ezért szomorú, hogy ha az is csúszik.
Off.: A beígért mozikból pont a Dűne az, amit NEM néznék meg kisképernyőn. Az vászonra készűlt, sőt. IMAX-re.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#145799) FollowTheORI válasza Komplikato (#145798) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, azt énis IMAX-be akarom nézni (is). Meg még vagy 10x otthon, ha jó lesz. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145800) spiky03 válasza KISDUCK (#145794) üzenetére


spiky03
veterán

Igen gondolom, hogy ez lesz belőle. Főleg ugye a Loki után.
Csak a kivitelézve vagyok kíváncsi, hogy az, hogy lesz felvezetve.
Mert ugye a trailerben is, amikor Strange megcsinálja azt a varászlatot, nah vsz akkor történik a baj. :D

Ha jól láttam, akkor Oktopusz semmit sem öregedett a Pókember 2 óta? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.