Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144351) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Felkerült Netflixre mind a négy Rurouni Kenshin film, végre van mit nézni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144352) Mik76 válasza mephi666 (#144341) üzenetére


Mik76
senior tag

krokiknál ez a "tépjünk szét mindenkit, aki mozog" nekem kevés volt...

Nem volt kelloen komplex a krokodilok motivacioja??
Biztosan nihilistak, majd a folytatasban jonnek az onmegvalosito es vilaguralomra toro egyedek... ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144353) mephi666 válasza Mik76 (#144352) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem teljesen erre gondolok azért :D ...csak hát ragadozóknál mi lehet a támadás oka általában? önvédelem, utódaik védelme, táplálékszerzés, területvédelem... ritka az, hogy válogatás nélkül szórakozásból öljön elvakult módon egy ragadozó... itt pedig jöttek, nyomták a jumpscare-t meg együttesen levadásztak 1-2 szerencsétlent :C ez kb ilyen "megacápa vs óriásmedvedisznóember" szint nálam

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144354) erahurka válasza Bad Pritt (#144351) üzenetére


erahurka
félisten

Ez milyen jellegű?

Kenshi-vágja a kardozást a főszereplő?

(#144355) Mik76 válasza mephi666 (#144353) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat lehet hogy ehesek voltak... Amit a film elfelejtett megemliteni hogy egyutt eltoltak a haverokkal egy raketat, aztan a kaja meg folyton menekult. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144356) Bad Pritt válasza erahurka (#144354) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aham. :K Anime adaptációk, szóval nem teljesen reálisak, de baromi jók.
Viszont valami homok csúszhatott a gépezetbe, mert öt film van, egy trilógia 2012-2014-ből, meg most két rész 2021-ből, de utóbbi kettőből a Beginning alcíműt nem rakták fel, csak a Finalt...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144357) erahurka válasza Bad Pritt (#144356) üzenetére


erahurka
félisten

Mind összefügg?

(#144358) Bad Pritt válasza erahurka (#144357) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az első három igen, az ideieket nem láttam még, de jónak tűnnek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144359) dokee78 válasza Bad Pritt (#144358) üzenetére


dokee78
félisten

Melyik az az első 3?
Tennék egy próbát.

(#144360) Bad Pritt válasza dokee78 (#144359) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rurouni Kenshin 1, 2 és 3. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144361) paatrick válasza Bad Pritt (#144351) üzenetére


paatrick
őstag

Rurouni Kenshin: The final (2021)

Nem tudtam hogy jön, csak a napokban láttam hogy már ilyen is van. De minek :DDD
Felesleges volt az előző 3 filmet bővíteni ezzel, szerintem azoknak van egy jó íve ami kb le is záródik.
Ezt a részt az animében se sikerült értelmesre csinálni, és itt se lett jobb. Csomó ellenség, aztán minden magyarázat nélkül el is tűnnek, össze-vissza dara. Amolyan fanservice rész amit az ért aki ismeri az egész Kenshin univerzumot.

A Beginning még jó lehet ha a sógunátus részt dolgozza fel, és nyilván azt fogja. Mondjuk az meg kicsit száraz politikai, bérgyilkosos történet.

---
A 3 film úgy jó ahogy van, főleg az első lett kiemelkedő:
1. Rurouni Kenshin (2012)
2. Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno (2014)
3. Rurouni Kenshin: The legend ends (2014)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144362) Piszmaty76 válasza paatrick (#144361) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Az első rész sokszornézős nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#144363) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#144364) Yodamest válasza mephi666 (#144353) üzenetére


Yodamest
addikt

de amúgy... ott a fészkük, a csaj pont oda úszik az egyik jelenetben szóval akár még védhetik is a tojásokat....

(#144365) mephi666 válasza Yodamest (#144364) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor ott kieshetett nálam pár perc... az alagsorba kezdett fészket rakni a kroki? :D hurrikán közepén alig hogy elkezdi elárasztani a víz a kisvárost, a krokodil gondol egyet, hogy ő most ott befészkeli magát? ...a legideálisabb körülmények közt... puha partvidéki homok helyett csövesként elfoglalja egy ház pincéjét :C ...arról nem is beszélve, hogy valószínű a hőmérséklet sem kedvezne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144366) eeXaa válasza Bad Pritt (#144299) üzenetére


eeXaa
addikt

Kérte ezt vki? :F most ebből is muszáj egy feminizált verziót csinálni, ami úgyis tuti bukó :F

(#144367) Bad Pritt válasza eeXaa (#144366) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Te miről beszélsz? Már megint.

Supergirlből nyilván feminizált változatot fognak csinálni, eddig nem láttam férfiszínészt a szerepben...

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144368) Yodamest válasza mephi666 (#144365) üzenetére


Yodamest
addikt

ez a társalgás így nem releváns én elengedtem

(#144369) oriic válasza Bad Pritt (#144367) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az az avatar... ;]

Live-Die-Respawn

(#144370) Bad Pritt válasza oriic (#144369) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Garantálom neked, ha követik a képregényt, legendás lesz a karakter. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144371) eeXaa válasza Bad Pritt (#144367) üzenetére


eeXaa
addikt

maga a szupergörl értelmetlen ahogy van..... vagyis szupermen feminizált változata.

(#144372) emiki6 válasza eeXaa (#144371) üzenetére


emiki6
veterán

Mert superman nem értelmetlen? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144373) Bad Pritt válasza eeXaa (#144371) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak azért mert ugyanonnan jött és ugyanarra képes, nem lesz a feminizált változata.
De nem én leszek az, aki ezt elmagyarázza, vannak remek honlapok erre, érdemes lehet kicsit tágítani azt a rendkívül szűk látókört és akkor talán nem írsz hülyeségeket. Már megint. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144374) oriic válasza eeXaa (#144371) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

1959-ben latott napvilagot a karakter, akkoriban szerintem fel sem merult senkiben h egy feminizat Superman lenne.:D

Live-Die-Respawn

(#144375) erahurka válasza oriic (#144374) üzenetére


erahurka
félisten

Sőt, akkoriban valszeg azért találták ki, mert egy Supermant csöcsökkel jobban el lehet adni.

(#144376) Bad Pritt válasza erahurka (#144375) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, pont úgy néz ki, mintha csöcsökkel akarnák eladni. :U

A női olvasókat akarták bevonzani, mert a férfi közönség akkoriban már nagyjából beállt egy szintre, mindenkinek voltak kedvencei, vették az aktuális füzeteket hozzájuk, a DC-nek meg Wonder Woman volt az egyetlen olyan női hőse, aki érdemi eladásokat tudott produkálni (mondjuk még ezzel is előrébb voltak, mint a Marvel).
Supergirl előtt is próbálkoztak női karakterekkel, Lois Lane-ből csináltak Superwomant, Superman egyszer nemet váltott, de egyik se ragadt meg, nem voltak elég érdekesek, ugyanígy a szuperállatok, meg egyéb hülyeségek sem voltak tartósak.
Supergirl viszont instant hit lett, először még amolyan backup karakter, nem kapott állandó figyelmet, de szépen lassan kinőtte a szerepet és konstans pozitív fogadtatása volt évtizedeken át (a DC egyik legolvasottabb füzete is a Crisis szerintem a mai napig, többek között miatta). A mai napig referencia, ha női sidekicket írnak, ezért is mókás feminizált Supermannek hívni, mert pont az a legnagyobb érdeme a karakternek, hogy teljesen más, mint Superman, még a kék-piros ruhában is.

Filmes referencia a Justice League Unlimited sorozaton kívül a Superman/Batman Apocalypse rajzfilm lehet, mindkettő elkapta részben, miben más a karakter, mint Superman.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144377) mephi666 válasza Yodamest (#144368) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ne vedd már ilyen komolyan :D így, hogy aludtam egyet a filmre: szerintem jókora ziccer volt, mert az atmoszférát tökéletesen megteremtették, másik oldalról viszont nekem túl elnagyolt lett (és egyes részletek zavarnak) ...kb ennyi a tömör véleményem

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144378) Yodamest válasza mephi666 (#144377) üzenetére


Yodamest
addikt

á csak most ezt komolyan vettettem fel, mert tényleg érdekel, hogy ki mit lát benne, mert a normálisan kifejtett nemtetszést eltudom fogadni, csak azt nem amikor valaki valótlan, eltúlzott dolgokkal bombázza a filmet...

tegnap nézted meg? akkor igazán friss az élmény ;] amúgy meg jó persze elfogadom ha dolgok zavartak benne, én sem mondom, ahogy írtam is, hogy egy fúde maradandó műalkotás, de tényleg annyi borzalmasan bugyuta unalmas horrorfilm van, hogy ez azokra nálam 3 szintet rávert. Én pl. az Us-on vergődtem, egyik legrosszabb filmélményem volt, hogy a föld alatt él letükrözve amerika népessége agyatlan viaszbábuként? TWF? na annak pl. egy percét nem tudtam élvezni és a történet is egy nagy katyvasz volt. (elhiszem, hogy hatalmas amerikai társadalmi dolgokat akar felvetni, de ettől még nem lesz élvezhető mint film) És én olyan vagyok, hogy amikor egy Us magasabbra van emelve, mint egy Crawl egyszerűen tud bosszantani, mert igazságtalannak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#144379) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Megvan a hetedik Transformers film címe, örülhetnek a Beast Wars-rajongók

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#144380) erahurka


erahurka
félisten

Hova süllyed még Bruce Willis? :O

[link]

(#144381) emiki6 válasza erahurka (#144380) üzenetére


emiki6
veterán

Egy nulla múltú csávó írta és egy music supervisor rendezte :DDD

Jók amúgy a kommentek:
This trailer makes me feel colorblind
Well I’ve just watched the whole movie in 2min. Cheers

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144382) spiky03 válasza gyuromoj (#144379) üzenetére


spiky03
veterán

Hoppá!
Nem is tudtam vagy már el is felejtettem, hogy lesz ujabb rész. :D

Kiváncsian várom, reméljük jobb lesz, mint az utolsó rész.

Pont anapokban gondolkodtam rajta, hogy jó lenne végre itthon is megnézni az összes részt a projektoron. Csak ahhoz kellene legalább 2 teljes gyerekmentes nap, hogy rendes hangerőn nézhessem a zúzdát. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#144383) radi8tor válasza erahurka (#144380) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sharkando-ra emlékeztet a betűtípus. :D

⭐ Stella

(#144384) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Candyman - Official Trailer 2

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#144385) cyberkind válasza erahurka (#144380) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha belenéztek az új F&F filmbe, a kis Din Vieselnek is hasonlóan ezer arca van. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#144386) mephi666 válasza cyberkind (#144385) üzenetére


mephi666
nagyúr

Vin Bioetanol? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144387) perempe válasza perempe (#144295) üzenetére


perempe
addikt

Ajánlott film a Fatherhood, egyedül a reklámok idegesítettek, azoknak mindig ott kell lenniük.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144388) k-adi válasza emiki6 (#144381) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Well I’ve just watched the whole movie in 2min. Cheers"

hát ezt manapság már elég sok előzetesre el lehet mondani.. sajnos..

#napi sírás

(#144389) Mik76


Mik76
senior tag

Luca

Szep meg jo, de nem igazan hagyott bennem mely nyomot. Ez a Pixartol nekem kicsit keves. Eleg linearis sztori. Egyszer nezos nekem, de a csalad tobbi tagjanak nagyon tetszett.
7/10
#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144390) Frod


Frod
addikt

Good on Paper (2021)

Szeretjük Iliza-t, de nem szabadna hagyni, hogy írjon magának.
A szkeccs showja is inkább felesleges, ez a film, viszont borzasztóan rossz volt.
Amúgy Netflixen nézhető, de én szóltam hogy ne.
#értékelés

Do you see the white shadow?

(#144391) Pitterix válasza erahurka (#144380) üzenetére


Pitterix
őstag

Lehet már csak hobbiból színészkedik és talán pár 100ezer dollárért.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144392) JSaN válasza Pitterix (#144391) üzenetére


JSaN
addikt

Sziasztok mit tudni a mai kormanyrendelet alapjan. A mozikat konkretan nem emlitettek, oda kell covid kartya vagy nem ha meg lesz az 5,5m?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#144393) Pitterix válasza JSaN (#144392) üzenetére


Pitterix
őstag

Én passzolom. De örülnék, ha nem kéne.....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144395) Bad Pritt válasza oriic (#144394) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lol, rip Wong. :D

Ez a harcművész film = rapzene alapvetés annyira fárasztó már, hogy az hihetetlen. Csoda, hogy a Mulan nem kapott egy kis Lil Uzi Vert alapot.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144396) spiky03 válasza oriic (#144394) üzenetére


spiky03
veterán

Érdekesnek néz ki.
De megnézzük ezt is, hisz Marvel. :D

A végén a ketrecben csak nem Förtelem van? :Y
Legalábis nekem nagyon rá hasonlított. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#144397) Vikthor válasza Frod (#144390) üzenetére


Vikthor
nagyúr

NEtflix... :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144398) oriic válasza spiky03 (#144396) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nezzuk nyilvan, de talan ez az elso MCU film, amivel ovatos vagyok. Korabban Eternals-ra irtam volna ezt de valahogy egyre jobban varom azt :D

Live-Die-Respawn

(#144399) k-adi válasza Bad Pritt (#144395) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja hát.. lent vannak az elvárások már..

(#144400) Cartevo válasza erahurka (#144380) üzenetére


Cartevo
őstag

To Hell.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.