Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145151) Winne válasza sixpak (#145147) üzenetére


Winne
nagyúr

Ránézek köszi. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145152) Louro


Louro
őstag

Hang nélkül 2

Na pont ezért utálatos egyre inkább hálivúd. Hülye trilógia-buzulás. 10000%, hogy lesz 3. rész.
Kezdem ott ahogy kezdődik. Időben azt hittem az első rész folytatódott. Persze apa része furcsa volt, de mit nem lehetne megmagyarázni :D ?
Aztán hirtelen snitt, ultrarövid főcím,aztán belecsapnak a folytatásba. Kezdődik az eléggé erőltett sztori. Volt 1-2 jó ötlet, pillanat, de szerintem, ha lesz folytatás, enélkül is valószínűleg érthető lesz.

2/10

Mess with the best / Die like the rest

(#145153) TeeJay válasza Louro (#145152) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig megtudtunk pár dolgot belőle, hogy kerültek oda meg hogy mi az újabb gyengeségük.
3. részre gondolom már oda kellene jutni hogy hogy lehet végleg kicsinálni mindet
Mondjuk az nekem se tetszik hogy 2 film lement úgy hogy már tudják a kiscsaj fülese olyan hangokat erősít fel amitől meghülyülnek de még senki se épített valami baszom nagy hang ágyút erre amivel lehetne aprítani őket. De ha lesz 3. rész gyanítom ott is a családon meg a fickón kívül senki se fog tudni erről :U

[ Módosította: radi8tor ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145154) Pitterix


Pitterix
őstag

Blood Red Sky

Repülőbe zárt gyilkolászós, hegyes fogú harapós esti matiné.
Nem ajánlott szinkronnal.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145155) erahurka válasza TeeJay (#145153) üzenetére


erahurka
félisten

És ki meg hogy épített volna hangágyút? Vagy a kiscsaj kiposztolta Facebookra hogy mit tud a hallókészüléke? Néha olyan dolgokat hoztok fel ez ellen a korrekt film ellen hogy beszarás...

[ Módosította: radi8tor ]

(#145156) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Krokodil Dundee és Krokodil Dundee II

Gyerekként láttam, azóta már alig emlékeztem rá.
Meglepően jól szórakoztam rajtuk, bájosan gagyik, de nem túl hosszúak és több nyerő poén/geg is mulattat. A két epizód kiegyensúlyozott szintet hozott. Nem túl durva a második rész sem, pedig ott gyilkosokkal kell küzdeni. Könnyed kikapcsolódást nyújtanak, amit (manapság) megfűszerez, hogy a legkevésbé sem polkorrekt írásokról van szó. Szerintem jól öregedett - nosztalgiázni tökéletes.

#értékelés

"Szerintem."

(#145157) fateless válasza erahurka (#145155) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm :(((

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145158) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Krokodil Dundee 3. - Krokodil Dundee Los Angelesben

Végül ezt is bevettem lendületből: és tetszett. Ugyanazt hozza, amit az első két rész (kiegyensúlyozott széria).
Nem akar sokat fogni, de egy naiv, jópofa humorral bíró kaland-családi vígjátékként megállja a helyét. Nem veszi magát komolyan sem a sorozat, sem a karakterei (önreflexiók), józan elevenséggel viszonyul a világhoz/korához, és egy harmatos sztoriívre építve feelgood élményt nyújt minden epizódja.

#értékelés

"Szerintem."

(#145159) pohár válasza fateless (#145157) üzenetére


pohár
félisten

nem láttátok még az első részt?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#145160) radi8tor válasza pohár (#145159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!"

Nem vágom miért olyan nehéz ezt megérteni. :U

⭐ Stella

(#145161) pohár válasza radi8tor (#145160) üzenetére


pohár
félisten

de semmi új nem volt ezzel kapcsolatban a 2. részben, az első film meg túl régi ahhoz szerintem, hogy spoilerezni tudj belőle (bár csak 3 éves, ki tudja)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#145162) Miklós315 válasza pohár (#145161) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Terminátor kapcsán sem spoilerezed el, hogy Connor a Mikulás, akit Jockey Barnes ellen fordít, hogy megszerezze a Tesseract-ot a Vörös Október meghajtásához... :)

"Szerintem."

(#145163) fateless válasza pohár (#145161) üzenetére


fateless
veterán

Én láttam a filmet, feleségem csak félig.
Megbeszéltük, hogy befejezi valamikor, mielőtt megnézzük a következő részt.
Épp mellettem ült, amikor ez a poszt volt, és épp olvasta. Két évig nem mondtam el neki a "megoldást"
Persze, tudom, hogy véletlenszerű események sorozata volt ez, de feltételezem, mások is vannak, akik most nézik majd meg az elsőt abmásodik rész előtt. (Család, munka, egyebek mellett jóval kevesebb filmet nézünk. 15 éve mindent "azon frissiben" fogyasztottunk, de idővel más dolgok veszik át a helyet a fontossági sorrendben általában az embereknél, és igen, van, hogy 4-5 évvel később nézünk meg egy filmet)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145164) pohár válasza fateless (#145163) üzenetére


pohár
félisten

aucs... na ez tényleg a véletlenek sorozata volt akkor :D

nekem is van rengeteg film, amit pótolnom kell még az elmúlt évekből, én sem örülnék neki, ha belefutnék egy spoilerbe és elrontaná az egészet, érthető a dolog

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#145165) Met


Met
nagyúr

Hitman's wife's bodyguard :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145166) oriic válasza Met (#145165) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A saját piája ha jól gondolom.

Live-Die-Respawn

(#145167) radi8tor válasza oriic (#145166) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja.

⭐ Stella

(#145168) Bad Pritt válasza Met (#145165) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hugh Jackmannel csinálnak fárasztóan jó reklámokat egymásnak/egymással. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145169) Met válasza Bad Pritt (#145168) üzenetére


Met
nagyúr

Azért Jackman tud egyedül is reklámot csinálni :DDD
De amúgy igen, viccesen trollkodnak egymásnak

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145171) paatrick


paatrick
őstag

Újranéztem a Bájkeverőt. Mekkora szövegek vannak benne, bár ehhez a magyar szövegkönyv meg a szinkron is sokat hozzátesz. Tök vicces hogy néha jobb szinkront gyártunk mint az eredeti hang :DDD

--------------------

Sokk / Jolt (2021)

Kezdem nézni, mondom ez a csaj tök olyan mint Kate Beckinsale. Aztán kiderült hogy tényleg ő az :DDD pedig már 47 éves :Y
A film olyan wannabe John Wick, Elrabolva stb. történet, sokszor túl hihetetlen dolgokkal. Ahhoz képest hogy teljesen lineáris volt a történet, valahogy mégse lett koherens. Mintha nem tudta volna eldönteni hogy akkor most paródia akar lenni vagy komoly, váltogatva meg elég hülye lett a végeredmény. A gonosz szereplő teljesen súlytalan, bár ebből a szempontból a John Wick se remekel, meg úgy más 80 perces film se :DDD
Egyszer meg lehetett nézni.

Azért megjegyzem hogy a magyar szinkronhangunk szexibb mint Kate eredeti hangja, bár nyilván nem lesz belőle szinkronos változat.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145172) Miklós315 válasza paatrick (#145171) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Csak KB miatt néztem meg, de borzasztó film...
A szövegkönyv feleslegesen átszexualizált (öncélú), a forgatókönyv borzasztó igénytelen (lopott, elnagyolt, lapos), némely karaktertől a hideg rázott (ellenszenves, túltolt)...
Akciófilmnek gyatra, kriminek még inkább, semmi stílusa.

Ha tudsz mást nézni, ezt kerüld el!! Én szóltam.

"Szerintem."

(#145173) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hitman's Wife’s Bodyguard

Jó nagy baromság volt, de voltak benne jelenetek, amiken azért tudtam röhögni. A legvége nagyon facepalm, lehet nem kellene belőle folytatás. Ettől függetlenül Reynolds nagy király még mindig. :D

Live-Die-Respawn

(#145174) ben11


ben11
őstag

Blood Red Sky - 7/10
Nekem ez nagyon bejött.

(#145175) eeXaa válasza Miklós315 (#145172) üzenetére


eeXaa
addikt

Érdekes.... a trélerből vérprofi filmnek tűnik....a "kerüld el!" Mindenképp erős túlzás.... viszont emiatt biztos megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#145176) Miklós315 válasza eeXaa (#145175) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem tartalmas (klisés és gagyi történet, nincs mélysége a karaktereknek, nincs tétje a konfliktusoknak - erőltetett, elnagyolt, vajpuha cselekményvezetés), ehhez képest lehetne szórakoztató (vicces, menő), de ez sem sikerült. Szóval két szék közül a pad alá...

Filóztam rajta, hogy ez valami képregényadaptáció, vagy egy feminista-kiforgatott! Crank-feldolgozás vagy csak pénzforgatás, mert az nem jó, ha áll a zseton...?
Szóval tipikusan "elvesztegetett idő" kategória. Erre gondoltam.

"Szerintem."

(#145177) eeXaa válasza Miklós315 (#145176) üzenetére


eeXaa
addikt

Megnézve valóban nem egy klasszikus, viszont profi munka, ami sajnos a Hitmans wife b. ról, és a Black widow-ról nem mondható el... szerintem ezekkel van nagyjából egy kategóriában, vagyis laza lötyi tötyi, nevetős, rom kom, akció köntösbe bugyolálva.... semmmi más célja az ilyen filmeknek, csak az hogy jól szórakozz amíg nézed őket...

(#145178) Miklós315 válasza eeXaa (#145177) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ezt a Hitman-t nem láttam, a Widow kb. ugyanilyen szintű, bárgyú fércmunka (csak felteszem, drágább kivitelben).
A "profi munka" nálad mit takar? Kameraszögek, világosítás...?
Nálam az összkép (sztori, dialóg, színészek, stb. is) kéne, hogy jól jöjjön ki a dolog.

"Szerintem."

(#145179) eeXaa válasza Miklós315 (#145178) üzenetére


eeXaa
addikt

"profi munka" nálad mit takar? Kameraszögek, világosítás" ja, plusz vágás, hang, stb, stb.
...viszont, ha nem zsánered a kategória, és olyat próbálsz belelátni, ami a film nem is akar lenni, akkor nehéz lesz objektíven értékelni....

mondanál 1-2 filmet ebben a kategóriában ami szted top minőség?

[ Szerkesztve ]

(#145180) Miklós315 válasza eeXaa (#145179) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem "top minőség", csak jobb:

"laza lötyi tötyi, nevetős, rom kom, akció köntösbe bugyolálva" - The Bounty Hunter, Mr. és Mrs. Smith, Red 1

"semmmi más célja az ilyen filmeknek, csak az hogy jól szórakozz" (akciófilm, "spéci" (múltú), bosszúálló/nyomozó hőssel) - The Accountant, The Equalizer 1, Jack Reacher 1, Wild Card, Taken 1

Továbbá (szórakoztató, nem világmegváltós, akció(s)filmek): Az utolsó cserkész, Constantine, Defendor, Drive, 3 Days to Kill, Léon, Mr. Brooks, Ninja Assassin, A holló, Lockout, Shooter (2007), Blood Father, Lucky Number Slevin, Resident Evil 1, The Art of Self Defense, Universal Soldier 1, Payback
Szerintem ezek is sokkal jobbak történet, karakter, kiállítás - és szórakoztatás - szintjén.

"Szerintem."

(#145181) S e t h válasza Mik76 (#145121) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#145182) eeXaa válasza Miklós315 (#145180) üzenetére


eeXaa
addikt

..csak az első kat. -hoz viszonyítható sztem... abban pedig semmivel sem rosszabb mint az általad említettek... nem mellesleg az hogy több mint tíz éves filmeket hozol fel, mutatja mennyire jó, ritka film a kategóriájában. szal, sztem simán lehet rá időt "pazarolni" ha valaki élvezi ezt a könnyed stílust.

(#145183) Miklós315 válasza eeXaa (#145182) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ööö, hát izé :)
Azt elfogadom, hogy az 1. kategóriát veszed figyelembe.
Az viszont szürreális érvelés, hogy "az hogy több mint tíz éves filmeket hozol fel, mutatja mennyire jó, ritka film a kategóriájában". Hogyan keletkezik nálad összefüggés egy régi film és egy új film minősége között? Merthogy attól, hogy egy régi film jó (ez eldöntendő), attól még egy új film lehet pocsék (ez is eldöntendő)... Esetünkben én az "ez az új film pocsék" álláspontot képviselem.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145184) eeXaa válasza Miklós315 (#145183) üzenetére


eeXaa
addikt

mondj vmit ami kiugróan jobb volt az elmúlt 3 évből.

(#145185) Miklós315 válasza eeXaa (#145184) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Főztem paprikáskrumplit, sokkal jobb volt :D
(Mondtam "valamit"...)

Még egyszer: az, hogy adott alzsánerben milyen ritkán/gyakran készül valami, nincs összefüggésben az adott film minőségével.
Amúgy ennél még a 6 Underground is szórakoztatóbb lett (nem régi litylöty akcióbosszú), de kb. ugyanaz a színvonal.

Az meg külön téma, hogy te a technikai részét preferálod inkább (ha jól vettem le), nálam meg ez csak emelhet/ronthat az alapon, de "másodlagos" jelentőségű...

"Szerintem."

(#145186) eeXaa válasza Miklós315 (#145185) üzenetére


eeXaa
addikt

...ja, de a 6U-ra sztem 10x több pénzt tapsoltak el... értelmet meg ott se kell nagyon keresni..

"te a technikai részét preferálod inkább"
...abból indulok ki... pár snitt után látszódik, mennyire igényes a produkció, ill, mennyi munka van benne. Ha még szórakoztató is annyira hogy 15 perc után nem azon gondolkozok, hogy kikapcsoljam, az bónusz.... ja... nem látom előre, hogy egy film jó lessz e mire a végére érek, ezért fontos, hogy menet közben is lekössön vmi.

[ Szerkesztve ]

(#145187) Miklós315 válasza eeXaa (#145186) üzenetére


Miklós315
aktív tag

2018-2021:
Rampage, Nobody - litylöty akció (nem gigaköltségvetésű).
Us - nem litylöty
Joker - top

"Szerintem."

(#145188) eeXaa válasza Miklós315 (#145187) üzenetére


eeXaa
addikt

..ezek nem rom kom akciók.

(#145189) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Chaos Walking

Érdekes ötlet volt a film, ilyen egyszer nézős kikapcsolódásnak teljesen jó. Voltak benne hibák és voltak olyan részek amiket jó lett volna ha jobban kifejtenek, de hát ilyen ez a popszakma. Azért a színészeket jól összeválogatták, de Tom Holland kaphatna már valami komolyabb szerepet, mert szerintem tudna többet virítani mint a szabványos "gügye tinigyerek". Mads Mikkelsen nagy teret nem kapott csak szigorúan kellett néznie, Daisy Ridely csak biódíszlet szerepet töltött be, de legalább a szőke haj jól állt neki és külön örültem Demián Bichir-nak, de rá is ráférne egy tisztességes nagyobb szerep. Ahogy elnézem a 100 milliós büdzsé nagy részét a színészek vitték el, azért kicsit fordíthattak volna többet a forgatókönyvre és a rendezésre. Részemről 10 bűvészből 6 illúziót kap.

#értékelés

(#145191) Mik76 válasza KISDUCK (#145189) üzenetére


Mik76
senior tag

Tudom vagy fel eve volt tema, de indulasunk elotti napon mult csutortokon tiszteletet tette a szomszedunknal egy *trash panda*.
Bucsu ajandek..

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#145192) KISDUCK válasza Mik76 (#145191) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi a képet! :))

(#145193) Yodamest válasza eeXaa (#145188) üzenetére


Yodamest
addikt

Ilyen romantikus-akció-kaland kategóriában nekem a Love and Monsters volt az utóbbi idők legjobbja.

(#145194) k-adi válasza Mik76 (#145191) üzenetére


k-adi
nagyúr

jöhet még trash panda kép ha van még :B

(#145195) fant0mi


fant0mi
addikt

Csernobil 1986 (2021)
Netflixes orosz film

Akit az esemenyek erdekelnek igenyes kivitelezesben, az maradjon az hbo-s sorozatnal. Ez a film valojaban egy romantikus film. A katasztrofa megjelenitese csak masodlagos. Igy viszont se ennek, se annak nem jo.

(#145196) bagyulajuve válasza fant0mi (#145195) üzenetére


bagyulajuve
addikt

kétszer kezdtem bele, de nem tudott bevonzani, szemben a HBO-s Csernobillal

Resistencia eterna

(#145197) Met válasza Mik76 (#145191) üzenetére


Met
nagyúr

Itthon készült a kép?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145198) hoffman_ válasza Met (#145165) üzenetére


hoffman_
nagyúr

azt szerintem tanítják, ahogy ez a hülye marketingeli a cuccát, amellett, hogy szerintem nagy poén, piszok jól működik : )
egyébként tudtommal már eladta a tulajdonjogát, legalábbis volt ilyen pletyi.

más kérdés, hogy brahiból kipróbáltam két éve, azóta mindig van itthon egy üveg, meglepően jó cucc :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#145199) Met válasza hoffman_ (#145198) üzenetére


Met
nagyúr

Jól csinálja amit csinál, nem kérdés.
Viszont a piát csak az ismeri fel aki amúgy is tudja hogy köze van hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145200) Winne válasza Met (#145199) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez valaminek a folytatása? Nagyon le vagyok maradva, csak nemrég találtam ide a topicba, évekig nem néztem filmeket. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.