Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144501) Pitterix válasza oriic (#144499) üzenetére


Pitterix
őstag

Erre vártam.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144502) Viszlát válasza emiki6 (#144497) üzenetére


Viszlát
addikt

Hm, meg mertem volna esküdni, hogy írtam róla anno, de úgy tűnik csak akartam. Egyébként nem, nem annyira rossz. Nem WA legjobb filmje, illetve engem alapból irritál a főszereplőt játszó színész, de maga a téma ha érdekel (Golden Age of Hollywood), akkor azért érdemes bevállalni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#144503) erahurka válasza Viszlát (#144502) üzenetére


erahurka
félisten

Na most hoztad meg a kedvem hozzá! :Y

(#144504) erahurka válasza oriic (#144499) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem mondjuk nem hiányoztak az alufólia sapkás arcok a Hang Nélkül 2 vetítésről (bár így is volt egy fiatal csoport akik minden új szereplőnél felkiáltottak hogy ez ki a f@52). De ha ez kell a mozik túléléséhez, ám legyen.

Amúgy az IMAX terem az új kedvencem, remélem az Etele Plazába is építenek egy ilyen termet. Csak picit drágább, de már valamelyest szűri a közönséget, plusz brutál nagy a vászon. Persze a Becsületes Tolvajt ez sem mentette meg...

(#144505) oriic válasza erahurka (#144504) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lemaradtam, Etele Plaza-ban lesz mozi? Jó tudni. :D

Live-Die-Respawn

(#144506) erahurka válasza oriic (#144505) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lesz mozi? Én csak sejtem hogy lesz :D Annyit tudok, hogy egy egész emeletnyi foodcourt lesz több mint 1000 embernek elég férőhellyel és tetőterasszal.

(#144507) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az IMAX túl drága beruházás magyarországra, hogy másik moziba is csináljanak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#144508) PuMbA válasza oriic (#144505) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ne szaladjunk annyira előre, mert még mozi sincs bejelentve :) Tegnap derült ki, hogy lesz ott emag a nagy kajahelyen kívül és ennyi a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#144509) k-adi válasza erahurka (#144506) üzenetére


k-adi
nagyúr

de lesz cinemacici ott is :K elvileg..

(#144510) erahurka válasza k-adi (#144509) üzenetére


erahurka
félisten

Más témában inkább a pinket választanám mint a cicit, de annak örülök, ha az Etele Plazában nem CinemaPINK hanem CinemaCici lesz.

Úgy rémlik amúgy, hogy a Sugár Mozi üzemeltetőjével is voltak tárgyalások, vagy legalábbis pletyka szinten lehetett olvasni olyat, hogy terjeszkedne az a cég is.

[ Szerkesztve ]

(#144511) erahurka válasza FollowTheORI (#144507) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom mennyire megérős az Arenás terem, ha igen, akkor szerintem benne van hogy bevállalják. Főleg ennyire jó helyen, vasútállomás, autópálya, metró, minden út Kelenföldre vezet.

[ Szerkesztve ]

(#144512) emiki6 válasza proci985 (#144498) üzenetére


emiki6
veterán

Jó hogy írod, a Paradite-ról meg is felejtkeztem. A Favorite mondjuk a trailer alapján nem az én filmem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144513) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A FÉLELEM UTCÁJA | Filmtrilógia | Hivatalos előzetes | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#144515) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr


Remélem nem spoileres senkinek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144516) S e t h


S e t h
nagyúr

Srácok, mivel itt hamarabb kaphatok autentikus választ, így itt kérdezném mintsem böngészgetnék.
Szombaton mennénk moziba, oltási igazolvány van, viszont nem vagyunk tisztában vele, hogy maszkot kell-e viselnünk.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#144517) radi8tor válasza S e t h (#144516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"A kormányrendelet értelmében a maszk nem kötelező, de dolgozóink viselni fogják azt"

Pölö

⭐ Stella

(#144518) Vikthor válasza S e t h (#144516) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem kell maszk a teremben

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144519) KISDUCK válasza oriic (#144514) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezt igazán rábízhatták volna a MAPPA Studióra, akkor instant magömlés lenne a rajongóknál.

(#144520) gyuromoj válasza oriic (#144514) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jöhet :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#144521) Pitterix válasza radi8tor (#144517) üzenetére


Pitterix
őstag

Bakker, azt hittem már nem kell az a rohadt kártya. :(((

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144522) FollowTheORI válasza Pitterix (#144521) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd minnyá jön a 4. hullám meg a delta... oszt kelleni fog megint. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#144523) oriic válasza Pitterix (#144521) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még nincs meg az 5,5 millió beoltott, gondolom holnaptól lesz ez majd érvényben.

Live-Die-Respawn

(#144524) pohár válasza oriic (#144523) üzenetére


pohár
félisten

következő nap, ahogy meglett az 5.5m ember

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144525) radi8tor válasza oriic (#144523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Soon

⭐ Stella

(#144526) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszi srácok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#144527) fant0mi válasza S e t h (#144516) üzenetére


fant0mi
addikt

A Cirkogejzir Moziban peldaul kotelezo.

(#144528) emiki6


emiki6
veterán

Ez a Boss Level tényleg jó volt, atta. Kicsit félve, de leírom: hibátlan alkotás. Ahhoz képest ami, nagyon rendben van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144529) emiki6 válasza radi8tor (#142163) üzenetére


emiki6
veterán

Én meg már azt hittem kijött a Free Guy és visszakerestem hátha vannak vélemények. Jól eltolták, ekkora költségvetésű volna?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144530) oriic válasza emiki6 (#144529) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom sok pénzt beletoltak, emiatt halasztgatták folyton. De jó lenne már megnézni.

Live-Die-Respawn

(#144531) erahurka válasza oriic (#144530) üzenetére


erahurka
félisten

Nézd meg bármelyik Ryan Reynolds filmet az elmúlt évekből. Minden filmjében önmagát alakítja. Múltkor volt trailer moziban, hát a sztori vérgagyinak tűnik. Mekkell menteni a játékot!!! Gyűlölöm az ilyen ostoba gaming vagy IT történeteket...

(#144532) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Vast of Night
hd,szinkron
Jópofa kis film volt. ...az az igazság, hogy annyira ki vagyok éhezve valami jó kis sci-fi-re mostanság, hogy elmondani nem bírom.. és hát sajnos, láthasssuk, nem vagyunk elárasztva velük. ilyen 3 meg 4imdb-pontos hulladékok meg nyilván nem érdekelnek már eleve.. de egyszerűen nem jönnek a jó scifik, max szökőévente egy
pedig igény az nagy lenne rájuk. a régieket már rojtosra néztük, sem az alien-t sem az interstellart nem nézhetem már meg még egyszer, harmincadjára is. azokat már unom, de igen, valami ilyesmi az, amire annyira vágyunk
Ennek a kis filmecskének a trailere annak idején itt a topikban iis felböffent, ha jól emlékszem, általános tetszést is aratott. aztán... elfelejtkeztünk róla. és azóta sem nagyon írtatok róla, ha jól látom
alapvetően egy fikció a fikcióban, ugyanis erősen hajaz a szépemlékű Homályzóna '60-as évekbeli történeteire, amelyek egyébként oly nagy sikerrel voltak vetítve annak idején az államokban. itt most paradox mozinak-hívják ezt és ebben vetítik le ezt a kis mesét nekünk.
Kiváló hangulattal megáldott, alacsony költségvetésű kis mozi, ami visszarepít bennünket egy álmos 50-es évekbeli kis dél-us városkába, ahol egy este különös dolgok kezdik felütni a fejüket
nem is kell ennél jobb ajánló, én a magam részéről imádom az ilyeneket. a túléljük az első húsz perc pofázás-cunamiját, utána már sínen leszünk. a fényképezés szintén kiváló, immádtam, ahogy megindul egyszer a kamera és vágás nélkül végigmegy a fél kisvároson, mire kiköt a következő forgatási helyszínen, a városi rádióban..
8/10

(#144533) TeeJay válasza k-adi (#144509) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha már kifizetem a mozijegyet szeretek olyan terembe menni ahol a legnagyobb a vászon :D
Allee moziban voltam 1x, sajnos ott nincs igazán nagy vásznas terem így azóta csak az Örsre Sugárba járunk a Spielberg terembe.
De ha van tipp melyik moziban van még jó nagy vászon az Arena IMAX-et leszámítva úgy hogy nem kell végig néznem az összes időpontot hogy kiderüljön akkor jöhet az infó

Azt hiszem jövőhéten meglessük a Halálos 9. iramot, rá egy hétre meg a Fekete Özvegyet

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#144534) emiki6 válasza Tibiajax (#144532) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor ez most scifi?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#144535) Tibiajax válasza emiki6 (#144534) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

abszolut.
de azért csillagközi utazásokra meg lézerágyúkra ne számíts : )

(#144536) spiky03 válasza TeeJay (#144533) üzenetére


spiky03
veterán

Mi is mindig a Sugarban járunk amikor még Zuglóban laktunk.
Ajánlom én is a Spielberg termet.:R

Most már sajnos kicsit messze van hozzánk.
Így marad Csepel vagy Lurdy vagy a Campona.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#144537) paatrick


paatrick
senior tag

A holnap háborúja / The Tomorrow War (2021)

Forgatókönyvíró barátunk nem vitte túlzásba az eredeti ötleteket :C Mindenhonnan kivette ami tetszett az elmúlt évek sci-fi filmjeiből és összegyúrta ezzé. Nekem ezek a filmek ugrottak be: Interstellar, A holnap határa, Alien, Prometheus, A dolog (2011)
Valószínű pont ezért a film első fele egy bazi nagy plot-hole (van rá magyar szó?)-nak érződik, amit a film végére nagyrészt mégis sikerült megmagyarázni. Az külön tetszett hogy az időutazós részt nem bonyolították meg.
A film felépítése kicsit fura, 3 különböző szakasz is van, de emellett van pár jelenet ami annyira adja magát hogy még fontos lesz, hogy kicsit el is vesz a rejtély feloldásából: nagypapi az elején, meg a vulkános fiú lehurrogása a suliban

Egyszer meg lehetett nézni, látványos is, de ha választani kéne akkor a fent felsorolt filmekből néznék újra valamit mert azok egymagukban egy egészt alkotnak.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144538) erahurka válasza TeeJay (#144533) üzenetére


erahurka
félisten

Arenában nem csak az IMAX teremben van nagy vászon. Allee-ban is van azért kellően nagy terem szerintem.

Régen a MOM 1-es terme volt a kedvencem annak ellenére, hogy a kezemben maradt a karfa egyszer, úgy le volt már pukkanva. De a vászon legalább akkora volt széltében, mint az IMAX-es. Azt hiszem a CinemaPINK nem változtatott rajta, vagy csak keveset, de cserébe nem tudnak egyszerűen mozit üzemeltetni és szar az egész.

(#144539) erahurka válasza paatrick (#144537) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom, a címe, a posztere, a trailere, mind gagyi volt. És majd' 2,5 óra. Kösz, nem.

(#144540) paatrick válasza erahurka (#144539) üzenetére


paatrick
senior tag

2 óra 9 perc ha ez számít :DDD érzetre nem mondtam volna hogy hosszú. Végig van történés. Inkább az a fura hogy 1ó40-nél azt hiszed hogy ez a vége de még van 30 perc.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144541) atike


atike
nagyúr

Mi a címe annak a nem túl régi filmnek, amelyikben elvileg egy fekete család új házba költözik ahol mindenféle dolgok történnek és anyu az már jönne el, de apu meg nagyon nem és mindenféle bajság történik...? :U

Tőlem kérdezték, rémlik is valami ilyesmi film, de nem jut eszembe a cím... :DDD

(#144542) Met válasza atike (#144541) üzenetére


Met
nagyúr

Us?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#144543) atike válasza Met (#144542) üzenetére


atike
nagyúr

Nem, nem arra gondolt az illető, arra én is rákérdeztem.

(#144544) perempe válasza Tibiajax (#144532) üzenetére


perempe
addikt

főszerepben Marót Viki.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144545) Met válasza atike (#144543) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor The Intruder

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#144546) erahurka válasza atike (#144541) üzenetére


erahurka
félisten

Vagy a His House?

(#144547) atike válasza erahurka (#144546) üzenetére


atike
nagyúr

Ez az! :)

Köszönöm és Met-nek is! :R

(#144548) k-adi válasza TeeJay (#144533) üzenetére


k-adi
nagyúr

remélem majd az etele-set (ha lesz ott végül..) elkerülik a gyökerek :D és kevesen fedezik fel csak annyian amennyi az üzemeltetéshez kell

(#144549) PuMbA válasza erahurka (#144538) üzenetére


PuMbA
titán

Allee-ban az a jó, hogy eddig még amelyik teremben voltam, mindig nagyon rendben volt a kép és a hang is.

[ Szerkesztve ]

(#144550) mephi666


mephi666
nagyúr

a quiet place part 2

vártuk már nagyon, de ez nekünk csalódás volt... :( az 1. rész pepitában... ami az egészben jó volt, az a day1, ahogy bemutatták az előzményeket 10-15 percben... onnantól kezdve full ugyanazt kaptuk, mint az első részben: a lezárás is teljesen ugyanaz... ugyanúgy adnak kis hangot a dögöknek, lerendezik őket és nyissz vége a filmnek :U ha a 3. részben is lefőzik ugyanazt a receptet, akkor annak inkább neki se álljanak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.