Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145050) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tenet
1080p eng

kicsit kései premier volt nálam, arra emlékszem, hogy nagyszabású tréler volt és megosztóra sikerült a film. igazából elvárások nélkül ültem neki, ebből kiindulva egész jó eredményt hozott. Nolan le sem tagadhatná ezt a filmet, grandiózus akar lenni, minden apró részletében is. a hangszerelés egyértelmű - és lezso-val nagyon egyetértek, egy kellemes 2.0 rendszeren picit harmatos volt néha, nyilvánvaló volt az ő írása után, hogy nálam sincs képesség 35Hz alá eljutni, hehe - az operatőri munkát annyira nem tudtam felfogni, mert próbáltam megérteni, amit látok. ellenben a vágóképek, helyszínek és a jelenetek atmsozférája elképesztő volt. igazán jól nézett ki itthon is, ez igazi vászonra illő alkotás volt, monumentális, szinte folyamatosan. az akciójelenetek eléggé rendben voltak, de bevallom, hogy az inverz mozgások és jelenetek lekövetése nem sikerüllt mindig. az időutazás ilyetén megközelítése nagyon tetszett, de egyszerűen nem tudtam felfogni néha. az első fél órára sokan írták, hogy unalmas és lassan induló volt. nem értek egyet, nekem az első 60 perc kellett hozzá, hogy megszokjam a tempóját. Nolan itt túl sokat akart markolni szerintem, kaptuk a fél-infókat, új karaktereket, vágóképeket, flashback-eket, már-már követhetetlen volt. ezzel együtt is azt mondom, hogy nálam működött. a karakterek mélysége valóban nem haladja meg a pár mikront sem, ahogy már írták, a női főszereplő egyszerűen fájdalmas volt, a motivációk meg annyira súlytalanok voltak a film egyébként nagyszabású keretéhez mérten, mintha két külön személy felelt volna ezekért. újra fogom nézni, hátha picit letisztul pár dolog, főleg a részletek, a látvány miatt nem lesz vele gond.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.