Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144901) k-adi válasza Miklós315 (#144890) üzenetére


k-adi
nagyúr

Natasha búcsúztatása kapcsán jut eszembe, azért a film során jó párszor még belerúgnak, a karakterbe: vagy 3x is beoltják a pózerkedéssel :D

(#144902) Miklós315 válasza k-adi (#144901) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Eldobható termék, ez van ;]
Amúgy szerintem jól működött ez a "kötekedés" a karakterrel.

"Szerintem."

(#144903) paatrick


paatrick
senior tag

Már jó ideje terveztek egy Kaptár összes újranézést (animéket nem) mert anno mikor kijött a 4-5-6 kb semmi értelme nem volt :DDD hátha most majd összeáll hogy mi is történik.

A Kaptár / Resident Evil (2002)

Lassan 20 éves lesz, de simán megállja a helyét ma is. A CGI-nél persze már látszik hogy nem mai darab, de amúgy nagyon rendben van. Viszont a lézerhálós folyosó még mindig üt.
Jó a felépítés, az ötlet az amnéziával remek, így úgy lehet elmagyarázni a nézőnek is a történteket hogy nem jön ki hülyén.
Minimális jumpscare van. Nagyon figyeltem, de az csak nem derült ki hogy ez a 7(?) fős szupercsapat amúgy minek megy le a Kaptárba? :DDD Tudják mi történt, tudják hogy le fog záródni mindenképpen. Nincs is küldetésük csak jöttek.
Másfél óra, végig pörög, zene mára ikonikus.
Mondjuk az vicces hogy az egész sorozat egy döntésen múlik: ha feláldozzák a 90%-ban halott katonacsajt, akkor a királynő segít nekik kijutni, és benntartja a hullákat, nem enged be új embereket. Ehelyett megsütik a királynő agyát, kiiktatva minden biztonsági berendezést.

Kaptár 2 - Apokalipszis / Resident Evil: Apocalypse (2004)

Ez ellenben nagyon rosszul öregedett. Mondjuk borzalmas a forgatókönyv és rendezés is. A film első mondatával lelövik azt aminek a film végén mekkora csattanónak kéne lennie :C
Ide-oda repkedünk a térben a több szereplő között mégis sokszor ásítoztam rajta, annyira lényeges dolog nem történik. Majd megjelenik Alice teljesen röhejesen: új hőseink egy templomba vannak beszorítva 3 szörnnyel. Majd Alice a semmiből beugrat az egyik ablakon egy motorral :DDD de miért? hogy?
A karakterek nagyon túltolják, főleg Valentine béna.
A zene nincs? tuctuc akármi. Minimális CGI, szerintem jumpscare nem is volt.
Na de a lényeg a vége, megjelenik a főgonosz és innentől oda kell figyelni mert a 6. részben van egy érdekes jelenet, amire kíváncsi vagyok hogy folyamatában van-e utalás.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144904) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Apocalypto
ultra hd, dts master

- a Tibiajax's review -
én... igazából pislogok csak, még mindig
nem azon, hogy jé, mégis van még alapfilmje, alapműve az elmúlt 30év Hollywood-jának, amit én még nem láttam soha, neem... Az alkotáson

mert ez egy valami őrületes mozi, tényleg. én sokat olvastam róla -nyilván- az elmúlt sok évben szösszeneteket, de ezek kb kimerültek mindig annyiban, hogy grandiózus, monumentális igen, és fantasztikus Gibson-moz, de én olyankor mindig picit elmerengtem magamban hogy jaa gondolom, ilyen baraka-stílusú, nagy képekkel operáló uncsi pszeudo-mozi, aztán.. annyi. de azt nem gondoltam valamiért véletlenül sem, hogy a nagy lófszt, ez egy egyszemélyes menekülős túlélődráma az őserdőből, három olyan szakasszal, ami egyenként már megérne egy külön filmet. ha ezt így tudom, már sokkal, de sokkal régebben bepótolom ezt az ordas nagy hiányosságomat és a sarokban keresek menedéket előletek, meghunyászkodva

az utóbbi hetek stream-es érdektelen filmtermései után végre, végre egy igazi nagy mozit kaptam szombat estére, és én ezért már hálás vagyok a maja isteneknek

10/10 hát persze

(#144905) brownus válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


brownus
veterán

az a film remekmű, nekem közel tökéletes. 11/11 ,:)

(#144906) eeXaa válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


eeXaa
addikt

hogy nézted uhd-ben? kijött lemezen? én épp most vettem meg BR-n pár hete.
a pumás jelenet classic :))

brownus: azért ne túlozzunk, jó film, de leginkább csak azért tünik ki, mert amúgy melgibson összes rendezése hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#144907) Vikthor válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Melyik release ez, hogy UHD formátumban nézted, ugyanis ez a film soha nem jelent meg 4K-ban, csak sima bluray formátumon. Vagy egy afféle unofficial upscale verzió?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144908) Vikthor válasza eeXaa (#144906) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"melgibson összes rendezése hulladék."

Erre csak annyit mondanék, hogy ha te század olyan jó filmet rendezel majd, akkor kritizáld a munkásságát. Mondjuk ismerlek innen a fórumról, igen egyéni és "érdekes" véleményed van a filmekről. De egy ilyet leírni azért elég meredek. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144909) eeXaa válasza Vikthor (#144908) üzenetére


eeXaa
addikt

Mindegyik pátosszal teli történelmi alapú holywoodosított szuperköltségvetésű hatásvadász, mégis egy kezdő rendező szinvonalán készül. pénz az van, megfizetni a rengeteg szakembert a produkcióra, de sajnos egyéni ötletek hiányoznak.
birom MG-t mint szinész, de mint rendező, sehol sincs...... amúgy nem értem miért kellene rendeznem nekem is, ahhoz hogy legyen véleményem.... :U :F

amúgy hiába rendeznék jobb filmet, azt se látnád szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#144910) Tibiajax válasza Vikthor (#144907) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

felkonvertáltam 8K-ra és úgy.
:D :D amúgy valóban nem uhd, csak 1080 vót
de a hang master! : D

(#144911) mephi666 válasza paatrick (#144903) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha rezsi1, akkor my plague és seizure of power :)

ha meg rezsi3, akkor my world ...láttam a szériát pár soron, de leginkább ezek a zenék maradtak meg belőle :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144912) dokee78


dokee78
félisten

Van ilyen film tényleg?
Ha igen melyik film ez?

(#144913) Bad Pritt válasza dokee78 (#144912) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez inkább reklámnak tűnik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144914) radi8tor válasza dokee78 (#144912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általában a kommentek között ott a válasz: [kép]

⭐ Stella

(#144915) oriic válasza dokee78 (#144912) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs, ez egy paródia/komédia csatorna (LOL ComediHa!) videója:

Easiest bank robbery never seen \\LOL ComediHa!

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#144916) Miklós315 válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A monumentalitás meg grandiózusság nem jutott volna eszembe e film kapcsán: pont, hogy szubjektív békából láttatja az egészet, ami jól is áll neki.
Jó film.

"Szerintem."

(#144917) Tibiajax válasza Miklós315 (#144916) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerintem az, ahogyan felöleli a dzsungel óriási területét, a napfogyatkozást, az emberi áldozást, az A-ból Z-be való eljutást (gondolok a gyarmatosítók érkezésére a végén) nálam mind megfelelnek egy grandiózus film elemeinek, azzá teszik azt

(#144918) erahurka


erahurka
félisten

Mondjatok már jó drogkartelles filmeket!

(#144919) mephi666 válasza erahurka (#144918) üzenetére


mephi666
nagyúr

sicario? esetleg sicario? vagy talán még sicario? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144920) MegalodonS válasza erahurka (#144918) üzenetére


MegalodonS
őstag

Beepulve az Escobar ugy,
Savages,
Act of Valor,
Traffic
American Made
Sicario,Sicario - Day of Soldado a legjobb(sorozatban meg a Narcos,Narcos - Mexiko)

(#144921) erahurka válasza MegalodonS (#144920) üzenetére


erahurka
félisten

Az Act of Valor kimaradt eddig, köszi.

(#144922) Laraxior válasza erahurka (#144921) üzenetére


Laraxior
titán

Ott a Boat scene-nél tekerd fel bőven a hangcuccot ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#144923) belinho válasza eeXaa (#144906) üzenetére


belinho
senior tag

Hol vetted meg BD-n? Ezer éve nem kapható már, még használtba se.

(#144924) Vikthor válasza belinho (#144923) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ja az engem is érdekelne és közzétehetnéd akár a filmgyűjtés topikban is, biztos vagyok benne, hogy sokakat érinthet a dolog.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144925) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Pred dozhdot (Before the Rain / Eső előtt)

"Az idő nem hal meg, a kör nem gömbölyű."
Vissza-visszatérő tételmondata találó metafizikai megragadása a teológiai valóság megélt vagy tudatosan megtagadott részvalósága - emberléptékű életünk - felismerhető tragédiájának: a (vélt) értelmetlenség kiszolgáltatottságának, ebből az ismeretlenből eredő félelem, és az ebből születő pusztítás megélésének.

Az idő akaratunktól függetlenül, kegyetlen monotonitással halad tova, nincs ráhatásunk - bár álmodozhatunk róla könyvek, filmek, elméletek során keresztül -, így a történelem évezredek során felhalmozódott nagy tanulságai, vagy életünk röpke fellángolásai, mint cseppek a nyughatatlan óceánban, közönyösen testet öltenek, majd beleolvadnak az elmúlás formátlan matériájába. Tán épp ezért sem nagyon tudunk mit kezdeni a legapróbb és a legmasszívabb tanulságokkal: szembesítenek esendőségünkkel, tehetetlenségünk látszólagosságával, végső soron szabadságunk felelősségével, mellyel nem túl jól sáfárkodunk.
Álmodozunk inkább látszólagos tökéletességekbe menekülve: civilizációs vívmányok és szelektált hírek megnyugtatónak szánt takarója mögé rejtjük nyers valónkat, a természet törvényeit, erejét, vonzását, mely ember mivoltunkon rabláncként csörömpöl - legzsigeribb, állatias ösztöneink gyarló mivoltát, mely kérlelhetetlenül vissza-visszahúz az igazi valóságba.

A kör tökéletessége látszólagos: a Nyugat fejlett, jóléti társadalmai ugyanazt a mindennapi véres-stresszes, létbizonytalan küzdést csomagolta fogyaszthatónak szánt csomagolásba (harc=sport, az erősebb joga=jogrend álcája, a mindent globálisan térben-időben-gazdaságban-divatban-sportban átszövő maffia/korrupció=politikai színház (rend látszata)), melyet az - ugyanezen hamis világ által - elmaradottabbnak ítélt "balkáni", "harmadik világbeli", "barbár" életközösségek a maguk nyers valójában megélnek - álmodozva bár a gondos következetességgel vetített nyugati menekülőút (fejlettebb társadalmi szint) elérhetőségéről, de reménytelenül: végső soron az életteret az azt megteremtő kétdimenziós ("nem gömbölyű", nem teljes, nem hibátlan) ösztönlény határozza meg kisstílű, hiú, telhetetlen, félelemmel teli, elidegenedett voltából eredően tökéletlenül.

Az ember. Szeretni is végletes hévvel, gyűlölni is pusztító szélsőséggel képes, és akár egy személyben is megfér - a skála összeérő végpontjaiként találkozva - az érzelmek hatóereje, melynek tárgya is lehet akár ugyanaz a személy. Tragédiákra szánt hős. A cselekvő és a cselekvés tárgya egyaránt. Mindenki. Mindenhol. Mindenkor.

A délszláv háború első szakaszának végefelé, Macedónia egyik falujában indul a példázat. Üldöznek, menekülnek, átélnek a színt betöltő karakterek. Döntések születnek, következmények erednek.
Aztán London békés nyüzsgésének lehetünk tanúi. A világ "kis olvasztótégelye" a város, mely a világ egészéről értekezik magabiztos felsőbbrendűségében.
Majd a kör bezárul: újra Macedónia kis falujában vagyunk.
Három szín, három eset, egy a végtelenbe tartó egyenes, körkörös utat bejárva.
Zseniális, zsigeri, személyes, egyetemes és elévülhetetlen.

#értékelés

"Szerintem."

(#144926) eeXaa válasza belinho (#144923) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh..tudom... :) ...én is meglepődtem amikor megláttam 2 fontért a polcon. :)
CEX UK.

[ Szerkesztve ]

(#144927) proci985 válasza belinho (#144923) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

amazonon van, igaz amit lattam azon csak angol felirat van.

kulfoldi lesz a tok, de igazabol hang szempontjabol ugyis mindegy

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#144928) belinho válasza eeXaa (#144926) üzenetére


belinho
senior tag

Annyit bőven megért. Ha nem sikerül beszerezni a magyar verziót, akkor én is megveszem külföldről.

proci985
A hazai Budapest filmes kiadással szemezek már jó ideje a magyar felirat miatt.
Néha feltűnik, de szinte arany áron kínálják.

(#144929) Vikthor válasza belinho (#144928) üzenetére


Vikthor
nagyúr

9-12e egy magyar kiadvány használtan, nekem is az angol verzió van meg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144930) proci985 válasza belinho (#144928) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy nezem erre kb 10 euro es nem neztem jobban korbe, hogy van e olcsobb.

helyzet ismeros, a filmgyujtemenyem alapja anno Magyarorszagon lett osszerakva es vannak benne olyan kulonlegessegek, mint a Fight Club digipack ami egy idoben aranyaron ment a masodlagos piacon. egyebkent pl a Bosszu triologia es a GitS digibol is az egyik itt all a polcomon :).

aztan egy ido utan feladtam, Liza es a Rokatunderbol konkretan spanyol kiadasom van, Taxidermiabol UK, egyik baratomnak a Satantangobol pedig Criteriont vettem :).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#144931) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nemrég találtam rá Scott Adkins yt csatornájára, sok tutorial videó mellett rendszeresen podcastol vendégekkel, a múlt nagyjaitól kezdve (Dolph Lundgren, Steven Seagal) az új generációig (Iko Uwais, Joe Taslim, Lewis Tan).
Baromi érdekes, rengeteg belsős infót osztanak meg, Scott meg amilyen zseniális harcművész, olyan jól csinálja ezeket az interjúkat is.

Bónusz: a legfrissebb Corrider Crew videóban szintén ő a vendég, remek rész lett ez is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144932) mephi666 válasza Bad Pritt (#144931) üzenetére


mephi666
nagyúr

Scott Adkins a kedvenc nextgen b-akciósztár nálam :D nem az a suta fapofa John Xena, hanem sokkal több van benne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144933) Mik76


Mik76
senior tag

Camp Nowhere

Christoper Loyd egy konnyed vigjateka. Vicces, es remek idotoltes 9+ eves gyerekeknek. :K
Csodakat nem kell varni tole de csaladi filmnek teljesen jo. Meg Biff is benne van...
7/10

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#144934) paatrick válasza paatrick (#144903) üzenetére


paatrick
senior tag

A Kaptár 3 - Teljes pusztulás / Resident Evil: Extinction (2007)

A 4. részből megtudjuk hogy kb 3 év telt el a második óta. Föld halott, mindenki halott, viszontlátás.
Valentine úgy eltűnt hogy még csak említésre se méltatják ebben a részben. Érdekes, pedig a másik két szereplő az előző részből még egy bandában nyomja. Helyette jön az új eye-candy Claire:

Előnyösen fényképezik, de végig sok ruhát tart magán. Lehet csak Mila szerződésében volt benne a fix pucérkodás :U
A történet rendben van, mindig is szerettem ezt a részt.
Igazából a vége ahol kezd gubancolódni a dolog, főgonoszt szétaprítja a lézerháló tehát meghal... hmmhmm majd Alice kiszabadítja magát és kezdődik a klónok támadása.

Szinkronban váltunk: az első 2 részben "Védernyő vállalat", most "Umbrella Corporation" hangzik el magyarul :DDD

A kaptár 4 - Túlvilág / Resident Evil: Afterlife (2010)

Szinkronban megint váltunk, most "Umbrella társaság". :C
Ezt még moziban láttam anno, de most se kerültem közelebb a megértéséhez hogy az az óriás baltás az mi.
Eddig ez a rész hasonlít legjobban a szokásos zombifilmekre. Valahova beszorulnak és meg kell találni a kiutat.
Lassításfétis beindul végig a filmen, rosszabb mint a ZackSnider Justice League.
Talán fontosabb az eleje az eredeti szuperAlice a klónhadsereggel a japán Umbrella központot ostromolja mert ott van a cég vezetője. Fel is robban a hely, sok klón meghal, de szuperAlice és a vezető elmenekülnek, majd harcolnak a helikopteren és szuperAlice beoltják ellenvírussal így elveszti szuperképességeit.
Hat hónappal később folytatják. Na innen válik érdekessé hogy kit is látunk. Mert ez lehet az eredeti Alice vagy egy klón is.
És ellőnek egy jó kis visszautalást az első részre, amit ha nem egyben nézek biztos fel se tűnik, Alice a videóblogban ezt mondja: 177 napja nem láttam élő embert, lehet hogy én vagyok az utolsó nincs senki más? Ez a büntetésem mert hagytam hogy így legyen? - utalva arra hogy az első részben ha feláldozza a katonacsajt akkor esélyesen a vörös királynő megvédte volna az emberiséget a vírustól.
Majd újra találkozunk Claire-rel akik elvben elmentek Arcadiára de mégse, majd Los Angelesben egy börtönben szorulnak be pár túlélővel. Jöhet a menekülés rész.
Ki tudja miért a zombik már ilyen predatorban nyomják a szájukkal, meg jön ez a nagy baltás akármi is. Semmi magyarázat :DDD
A vége is érdekes Umbrella vezető felrobban a helikopterrel, de amúgy ki gondolt erre mikor felrakták a bombát oda??? Megmarad Alice, Claire, a tesója, a szőke csaj meg +2000 random ember a hajón. És jönnek az Umbrella helikopterek. Ja meg a végén előmászik a csatornából a feka kosaras.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144935) Maxxy10 válasza gyuromoj (#144897) üzenetére


Maxxy10
addikt

Pont most befejeztem a filmet. Nem volt rossz de nem is kiemelkedő. Nem hiszem, hogy a folytatás egyhamar elkészülne.
Yvonne Strahovski nagy szerelmem volt a Chuck c. sorozatból még annó. Most terhes szóval vele leghamarabb jövőre kezdődhet el a forgatás.

(#144936) k-adi


k-adi
nagyúr

black widow
[yelena belova being an ICON] értelemszerűen (spoileres videó)

(#144937) erahurka válasza mephi666 (#144932) üzenetére


erahurka
félisten

Scott Adkinst baromi jó, nálam már fenn van a húzónevek listáján.

[ Szerkesztve ]

(#144938) Laraxior válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi, ez eddig nekem is kimaradt. Pótoltam, nagy élmény volt. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#144939) Yodamest válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


Yodamest
addikt

"ha ezt így tudom, már sokkal, de sokkal régebben bepótolom ezt az ordas nagy hiányosságomat és a sarokban keresek menedéket előletek, meghunyászkodva"

Na igen, ezzel a jelenséggel én is gyakran találkozom a környezetemben. :) Van egy adott tuti film, most mindegy hogy mi, de abszolút minden forrás és médium zseniálisnak tartja, adott dude mégsem hajlandó megnézni ha a fene fenét eszik sem. Felfest magában egy képet a filmről, elképzeli valamilyennek (ami sokkal rosszabb, mint a tényleges film) és ő ezzel el is tántorította magát tőle.

Személyes story, én a T2-t ajánlgatom már hónapok óta egy havernak, mert még egyik terminátor filmet sem látta, de ő valami transformers szerű gagyinak gondolja és nem tudom rávenni sehogyan, hogy megnézze. Hiába mondom, hogy a mozik is újraadták "nemrég" azért az nem gyakori dolog, mindig megemlékeznek az évfurdulóiról, most volt 30 éves, el is küldtem neki a cikket, de írtózik tőle. :DDD (és amúgy igen Apocalypto is alap film)

[ Szerkesztve ]

(#144940) paatrick válasza paatrick (#144934) üzenetére


paatrick
senior tag

Kaptár 5: Megtorlás / Resident Evil: Retribution (2012)

Ekkora baromságot. :U Mindenesetre abban biztosak lehetünk hogy a fordítók már jó pár rész óta teljesen fogalmatlanok a történettel, mert az intrót megint úgy sikerült fordítani hogy "Nevem Alice blabla dolgoztam a kaptárban, történt egy baleset..."
Ez a rész az ilyen semmiből előhúzok minden baromságot amit be lehet zsúfolni egy filmbe. Az előző végén kb atombomba által meghaló Umbrella vezető csávó él. Most hogy? Semmi magyarázat. És már ő a jófiú, meg akarja menteni az emberiséget. WTF. A vörös királynő meg lett a rosszfiú aki irányítja az összes zombit, szörnyet. Ha-ha-ha.
A semmiből visszarángatják Valentine-t is. És az intróban úgy mondja Alice a róla szóló dolgokat mintha ezt eddig mi is tudtuk volna és csak fel kell eleveníteni :DDD
Az egész film teljes értelmetlenség, de legalább a végső harcnál szóló zene jó volt.
És akkor ezen rész szerint a vírus nem Racoon Cityből terjedt el hanem a nagyhatalmak vettek belőle és egymásra dobálták azonos időben. Valamint az összes Umbrella alkalmazott csak klón.

Kaptár 6: Utolsó fejezet / Resident Evil: The Final Chapter (2016)

Csiki csuki level 1000. Mindenkinek van 1000 klónja = minden meg van magyarázva. Szóval mindenki aki eddig meghalt az előző részekben az nem az igazi volt, vagy van belőle még egy.Valentine már megint nyom nélkül eltűnik a többiekkel együtt.
De a semmiből megint ott terem Claire, akit az istennek nem tud elszállítani egy helyre se az Umbrella mert útközben mindig megszökik :DDD
Amúgy az eddigi történet megfejtése/háttere vállalható csak egy baj van vele, teljesen ellentmond a 2. részben megismert tényeknek :D
Na de ugye direkt figyeltem az ebben a részben fellibbenő rejtélyre az eddigi részekben és tényleg a 2. résztől már Project Alice-ként hivatkozik a műhold Alice-ra. Lehet az elsőben is benne van ott még nem tűnt fel. Szóval legalább ennyire összeáll a történet hogy Alice végig klón.

Ha az egész szériát nézem akkor szerintem simán be lehetett volna fejezni a 4. részben a hajóval. Az 5. már nagyon katyvasz lett, ez a 6. elmegy bár kicsit túlcsavarja a történetet. 1. és 3. rész a legjobb egyértelműen.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144941) erahurka válasza paatrick (#144940) üzenetére


erahurka
félisten

Az első részen sosem értettem mit lehet szeretni. A harmadikban bejött a sivatagi Vegas környezet, ennyi.

(#144942) pohár válasza Yodamest (#144939) üzenetére


pohár
félisten

"havernak" - aha ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144943) erahurka


erahurka
félisten

Mi ez amúgy, hogy korhatár besorolása van már a reklámblokknak is tévében? Először azt hittem valami bug hogy bejött a 12 éven aluliaknak nem ajánlott szöveg de nem :D

(#144944) Yodamest válasza pohár (#144942) üzenetére


Yodamest
addikt

"haver csaj" na :P

(#144945) Thunderzolee válasza paatrick (#144940) üzenetére

Ki nem állhattam a Kaptár filmekben, h az akciójelenetek alatt nem a fegyverek dörgését hallani, hanem rockzene bömböl a hangfalakból :W

De hát kinek mi tetszik ugye :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#144946) k-adi


k-adi
nagyúr

Black Widow Pitch Meeting [link]

"So what's the mission?" "Sign up for Disney Plus." :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#144947) Thunderzolee válasza Yodamest (#144939) üzenetére

Fuuuhhhh, nem is értem valaki hogy lehet ilyen, pláne ha amúgy szeret filmeket nézni.
Én kábé mindenevő vagyok, pedig a kritikákat is elolvasom, és hiába húznak le egy filmet, akkor is minden szxrt megnézek, max utólag kesergek, h ehhh, már megint rosszul választottam alkotást. :D

A T2 esetében viszont azóta sem értem, h amik a bővített változatban vannak extra jelenetek, azokat miért hagyták ki. :F Egy csomó pluszot hozzátesznek a filmhez.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#144948) Yodamest válasza Thunderzolee (#144947) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát szeret nézni, csak nem azt amit más mond neki :DDD T2-t halogatja, viszont egy Fák jú tanárurat megnéz 3. alkalommal is vagy egy Bajos csajokat.

Nyilván mindenkinek megvan a saját zsénere, hogy miket szeret nézni, de én mondjuk úgy vagyok ezzel, hogy elsősorban a jó filmeket szeretem függetlenül a zsénerétől. Felőlem akár western is lehet (Gyorsabb a halálnál örök kedvenc) ha jól van megcsinálva. Viszont vannak sokan, akik nem tudnak kilépni a kereteikből és szinte csak egy adott műfajt hajlandóak megnézni, vagy inkább úgy mondom van nekik 2-3 feketelistás kategória, ami bármilyen jó lehet az kuka.

[ Szerkesztve ]

(#144949) Pro Koryak válasza Tibiajax (#144904) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ritkán írok, de hát nem tudom. Alapmű, meg grandiózus meg ... stb. Képi világ miatt valóban remek, de a többi, ahogy írod "ez egy egyszemélyes menekülős túlélődráma az őserdőből"
kb. ennyi.

Ja, megvan magyar kiadású BD-n, még anno megvettem bagóért, 40e-ért elvihető. :C

(#144950) Yodamest válasza Pro Koryak (#144949) üzenetére


Yodamest
addikt

"ahogy írod "ez egy egyszemélyes menekülős túlélődráma az őserdőből"
kb. ennyi."

De miért baj ha "ennyi"? :) én nem látok összefüggést a jó film és a nem is tudom univerzumokon átívelő hatalmas megfejtések vagy mondanivalók között. Sokszor hallom, hogy "áh nincsenek már jó filmek stb" pedig vannak bőven, csak már az ilyen Holnap háborúja filmektől is mindenki egyetemes megfejtéseket vár, meg elképesztő korokon átívelő csavarokat, megoldásokat, ahelyett, hogy egyszerűen élveznék a filmet. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.