Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145251) eeXaa válasza KISDUCK (#145250) üzenetére


eeXaa
addikt

..igazából csak egy dolog miatt "ment el" ...azon hogy a fandom aktívan kampányolt a film ellen, day 1 amiért el lett rontva a gyermekkoruk.
...majd egy újabb generáció meg majd csodálkozik 20-30 múlva, hogy lehettünk ennyire maradiak, pedig milyen jó folytatást, remake-t kaptunk.

[ Szerkesztve ]

(#145252) Bad Pritt válasza eeXaa (#145251) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Már most is alig emlékszik rá ember, nemhogy 20-30 év múlva. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145253) eeXaa válasza Bad Pritt (#145252) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem rólad van szó, hanem akik addig felnőnek.... ;)

(#145254) Bad Pritt válasza eeXaa (#145253) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért nézné meg bárki, ha nem közbeszéd tárgya? Most sem nézünk olyan filmeket a 80-as évekből, amiről a kutya sem beszél.
Márpedig a 2016-os Ghostbusterről nem fog senki beszélni 2040-ben. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145255) eeXaa válasza Bad Pritt (#145254) üzenetére


eeXaa
addikt

...mert közben ma már klasszikus, ami akkor nem volt egyértelmű... :)
...hidd el... a 16 os mindig fel fog jönni akárcsak mint negatív példa.... idővel pedig egyre többen lesznek azok akik aszongyák majd, hogy "álljunk csak meg egy szóra!"

(#145256) paatrick


paatrick
őstag

Na most már meg kell néznem ezt :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145257) eeXaa válasza paatrick (#145256) üzenetére


eeXaa
addikt

..mondjuk nekem eredeti hangal van, ill. néztem nézem mindig... nemtom a szinkron milyen lett..

(#145258) proci985 válasza eeXaa (#145253) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ilyen odamondasok feleslegesek, pls ne.

---

egyebkent regi "klasszikusok"at neha erdemes ujranezni, van, ami tenyleg szornyen oregszik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145259) lezso6 válasza proci985 (#145258) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam legfőképp a Good Will Hunting, Gladiator ilyen. Persze lehet nem a film, hanem én öregedtem szörnyen. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#145260) KISDUCK válasza proci985 (#145258) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én az Ace Ventura filmekkel vagyok így, már sajnos nem tudok rajtuk nevetni, de egy jó Istenek is a fejükre estek még mindig megöl. :))

(#145261) eeXaa válasza proci985 (#145258) üzenetére


eeXaa
addikt

?
...ok.. persze lehet mást is belegondolni, de nem "direkt" fogalmaztam így... :R

[ Szerkesztve ]

(#145262) Winne válasza KISDUCK (#145260) üzenetére


Winne
nagyúr

Na nálam meg az Ace Ventura az örök, imádom, pedig sok régi filmet nem bírok már pörgetés nélkül megnézni, amit régen szerettem. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145263) proci985 válasza eeXaa (#145261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi. azert mondtam, hogy lehetett maskepp is erteni, mint ahogy szantad :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145264) Miklós315 válasza proci985 (#145263) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Szerintem egyértelműen fogalmazott (kontextus okán: "majd egy újabb generáció meg majd csodálkozik 20-30 múlva" - "mindig lesz egy felnövő új generáció" értelem), az más kérdés, hogy ez a filmet nem menti meg ;]

"Klasszikus újranézése"
Megnéztem a napokban az Instinct / Ösztön c. régi kedvencemet, de most már nem kedvenc... :O
Az egész egy "rousseau-i" fake news részigazságokkal, marha jó színészekkel, hollywoodias érzelmi érveléssel (giccs?). Kár érte, emlékeimben szépen csillogott....

"Szerintem."

(#145266) lezso6 válasza oriic (#145265) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A film, ahol sárgák feka zenére mentik meg a fehérek világát. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#145267) Pearce


Pearce
aktív tag

Na, a kritikákat látva úgy tűnik, Gunn a DC-nek is csinált egy szórakoztató /és ultra véres/ filmet a The Suicide Squad személyében.

[ Szerkesztve ]

(#145268) erahurka válasza Pearce (#145267) üzenetére


erahurka
félisten

Ultra véres? Jól hangzik. A humorától viszont eléggé félek. Azért rohanok majd rá amint tudok.

(#145269) Winne válasza Pearce (#145267) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez vmi új? Vagy remake?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145270) Miklós315


Miklós315
aktív tag

L'insulte (The Insult / A sértés)

Tömör, holisztikus probléma-bemutatás (többnyire) tárgyalótermi zsánerbe öntve.
Egy palesztin művezető és egy libanoni szerelő szóváltása bírósági tárgyalásig fajul, ahol természetesen mélyebbre ásunk a hátteret, motivációkat tekintve.
Őszinte, nem pc, átgondolt lezárást kap a történet, tanulságos.
9/10

(A szinkront felejtsétek el, "-5 pont")

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145271) Bad Pritt válasza Winne (#145269) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Új remake. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145272) gbors válasza Miklós315 (#145270) üzenetére


gbors
nagyúr

Jól hangzik, köszi, megnézem, a helyi tékában megvan-e ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145273) Miklós315 válasza gbors (#145272) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Meg. :)
Anno olvastam erről a filmről, de sehol nem volt, és elfelejtettem. Most "szembejött". Örülök, mert nagyon tetszett.

"Szerintem."

(#145274) Winne válasza Bad Pritt (#145271) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha ójl látom még csak nem is folytatás, nade ezt akkor minek? (Értem én, hogy gyártják a pénzt, de ez így fura)

Nekem tetszett a '16-os, pedig az sem egy filmremek, csak megvolt a jó hangulata, hozzátett sokat a sok jó régi zene.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145275) mayday00


mayday00
őstag

Stabil a forgatáson összeesett Bob Odenkirk állapota. [link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#145276) BabMester


BabMester
senior tag

Ha valaki akarja bővíteni legálisan a 4K gyűjteményét vagy szeretne klasszikusokat nézni vagy amik nincsenek fent Netflixen meg HBO-n 4K-Atmos kombinációval vagy 4K és eredeti régi magyar szinkronnal az AppleTV (iTunes) most elég nagy leárazások tart:
Jurassic Park és World összes: 4.990
Predator (klasszik): 1.290/film
Alien összes: 7.740
Kommandó: 1.290
48 óra 1-2: 2.580
Deadpool 1-2: 2.490
Majmok bolygója (új trilógia): 1.290/film
Megjött Apuci 1-2: 1.990

stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#145277) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ha másnak is bakancslistás a film előtti Disney kastély Metallica aláfestéssel, akkor a Dzsungeltúrával kihúzhatja. :D

Viccet félretéve számomra meglepően oldschool kalandfilm volt ez, ha jövőre az Uncharted minimum hozza ezt a szintet, azzal kiegyeznék (nem fogja). Dwayne Johnson szolid, mint egy szikla, kicsit megint a komikus vénáját csillogtatja, Emily Blunt pedig jelen filmes világunk csodája, az egyik legjobb A-listás színésznővé nőtte ki magát az évek során, itt is tökéletes. Kettejük közt ráadásul a kémia is jó, a többi színész szolidan asszisztál, Edgar Ramirezt mindig jó spanyol nyelvű szerepben látni.
Az effekteknél kicsit kilógott a lóláb, az állat- és növényvilág valahogy nagyon műre sikeredett, lehet elfogyott a pénz. A sztori nagyot merít a régi kalandfilmes sablonokból, ami manapság felüdülés, de pont emiatt semmi újdonságot nem ad, minden csavar ismerős lesz egy átlag mozinéző számára.
Ettől függetlenül tök jól szórakoztam, a poénok nagyrészt ültek, a látvány megfelelő volt, a szokásos Disney nyálat is sikerült kordában tartani és nem hittem volna, hogy ez achievement lesz 2021-ben, de sikerült úgy megírni egy jó női leadet, hogy nem tolták túl és nem lett kihaénnem, mindent jobban tudó szupernő.

A Nothing Else Matters feldolgozásért pedig +1000 pont, atom volt az a rész.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145278) gyuromoj


gyuromoj
veterán

HOUSE OF GUCCI | Official Trailer | MGM Studios

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145279) radi8tor válasza gyuromoj (#145278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ridley Scott :C
Szerintem jó lesz. :K

Jared Leto megint hozza a formáját. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#145280) erahurka válasza gyuromoj (#145278) üzenetére


erahurka
félisten

Haggyál már, ez rohadt jónak tűnik! Nem is tudtam, hogy Ridley Scott rendezi! Meg azok a színészek! :Y Remélem lesz majd felirattal is.

(#145281) BabMester válasza Bad Pritt (#145277) üzenetére


BabMester
senior tag

Akkor az lesz a következő. Az Időt néztem ma.. én is öregedtem 10 évet nem csak a szereplők…

(#145282) erahurka válasza BabMester (#145281) üzenetére


erahurka
félisten

Én ha minden jól megy holnap megyek a Dzsungel Túrára.

(#145283) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Sokkal jobb lett, mint a második rész, jobb lett, mint vártam, működőképes, hatásos, nézhető.

Azt azért bánom, hogy felszínes horror-akció irányba terelték a történetet. Jobban bírtam volna, ha lassú ritmust követ, inkább a nyomozásra (Warrenék) és a tárgyalásra (Arne) helyeződik a hangsúly, és szépen felépítik az "ügyet", folyamatos nyomasztással, ahogy összeáll a kép (a misztikus háttérrel), nem pedig ezzel a kapkodó-rohanó, látványos (bazári) akciózással alibiznének, elpocsékolva ezt az amúgy izgi sztorit.
Szóval az első rész toronymagasan a legjobb a trilógiából (spinoffok nem érdekelnek), többször nézős, ez meg mondjuk legyen egy egyszeri 6/10.
Horrorműfajban rengeteg sokkal rosszabb is van, de sajnos ez is csak karcolgatja a mély, zsigeri borzongást...

#értékelés

"Szerintem."

(#145284) BabMester válasza erahurka (#145282) üzenetére


BabMester
senior tag

Családi filmet hétvégén? Mazochista vagy? :DDD

(#145285) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az utolsó titkos ügynök (Jean-Claude Van Damme)
Vicces, de helyenként már túl vicces francia blődség.

⭐ Stella

(#145286) Winne válasza radi8tor (#144662) üzenetére


Winne
nagyúr

Miért nem tetszett, nekem az utóbbi idők legszórakoztatóbb pozitív csalódása volt. Nem akar több lenni, mint aminek készült, de azt meg nagyon jól hozza. Az eleje fura volt, de aztán amikor beindult már jó volt nézni. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145287) eeXaa


eeXaa
addikt

F9
...bullshit a négyzeten.
10/10 (sponsored by vodka red bull)

(#145288) dokee78 válasza eeXaa (#145287) üzenetére


dokee78
félisten

Na akkor tényleg szar a film.

(#145289) radi8tor válasza Winne (#145286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azokat a jeleneteket nem bírom benne, amik a rendőrfőnök körül játszódnak. De mondom tipikus francia film (taxi szériát se bírom - Funes filmeket viszont igen).

⭐ Stella

(#145290) Winne válasza radi8tor (#145289) üzenetére


Winne
nagyúr

Volt benne rendőrfőnök? :DDD

A taxiban amúgy kifejezetten idegesítő valóban. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145291) radi8tor válasza Winne (#145290) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, mert amikor jöttek azok a jelenetek rátapostam a jobbra nyílra. :D

⭐ Stella

(#145292) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Old / Idő

Tegnap néztem meg ezt az áhítatra méltó mesterművet, hát olyan jó volt hogy haverokkal csak ódákat zengtünk róla amikor kijöttünk. Ja nem, kamuztam nagyon trágya volt klisé tenger az egész kínunkban csak röhögtünk rajta és bántuk hogy mozi helyett nem kocsmába mentünk. Aki moziban meg akarja nézni az csempésszen be magával alkoholt bőven. Részemről 1/10

Bónusz: a filmmel kapcsolatos legfontosabb kérdés: Melyik filmben játszott együtt Jack Nicholson és Marlon Brando? A válasz: Missouri fejvadász.
#értékelés

(#145293) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudom hogy vagytok bele, de nekem rossz érzésem van ezzel a káposztaültetvénnyel kapcsolatban :(

(#145294) Vikthor válasza erahurka (#145293) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Giger még él vagy az idegenek valóban léteznek...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#145295) TeeJay válasza erahurka (#145293) üzenetére


TeeJay
félisten

Éppen tegnap néztem újra az AVP és AVP2 filmeket :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145296) TeeJay válasza KISDUCK (#145292) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig a trailer nekem nagyon bejön és szeretem az ilyen misztikus filmeket
Shyamalan megint nem tud filmet csinálni? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145297) KISDUCK válasza TeeJay (#145296) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az alapötlet jó is lehetett volna, de a karakterek meg a párbeszédek nagyon gyengék voltak. Ennél még egy sharkanado is többet tud felmutatni.

(#145298) paatrick


paatrick
őstag

Dzsungeltúra / Jungle Cruise (2021)

A fene tudja. Már az első trailernél beraktam hogy ez nekem milyen jó lesz, azóta nem is néztem róla semmit. Most újranéztem a trailert is kicsit átverve érzem magam.
Én egy olyan Indiana Jones féle földhözragadt dzsungeltúrát vártam. Ehelyett kaptam egy Karib tenger kalózai féle félig komoly utána komolytalan, vicceskedős, sokszor inkább hihetetlen túrát.
Nem volt rossz, bár nem érzem úgy hogy mostanában újra meg akarnám nézni. Hellyel-közzel végig lekötött.
Azért voltak benne vibe-ok más filmekből, Lost city of Z, Karib tenger kalózai, hangulatban meg egyértelműen a Dwayne Johnsonos Jumanji, Utazás a rejtélyes szigetre.
Jól néz ki a film, kicsit sajnálom is hogy nem tartottak ki snitteket hosszabbra mikor csak a tájat lehetett volna bámulni.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145299) erahurka válasza paatrick (#145298) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem is kicsit sokat akart markolni. Az meg végképp túlzás volt, hogy Rock egy 400 éves fickó... Ne már. A trailer alapján néztem meg én is, bár én jól elvoltam vele, de tényleg visszafoghatták volna a misztikus szálat.

Meg izé, most akkor Rock építette az egész várost nulláról, akkor Giamatti hogy lett a helyi úr? :F

(#145300) radi8tor válasza erahurka (#145299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát igen voltak benne ilyen WTF jelenetek, de azt nem szabad elfelejteni hogy ez a film egy létező attrakció Disneylandben és kb emiatt csináltak róla filmet. (duplán kaszáljanak)

Szerintem egynek teljesen jó volt. Szeretem a Disney filmekben hogy nem spórolnak az effektek minőségén. Cicusról az első felbukkanásán kívül meg nem mondanád hogy CGI.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.