Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) erahurka válasza noxon (#144198) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ott a Netflix :DDD Vagy mire gondolsz?

(#144202) MegalodonS


MegalodonS
őstag

INFINITE - Végtelen (2021)

Wiki

D. Eric Maikranz's - The Reincarnationist Papers novellajabol

Magyar leiras

Erdekes akcio film,egy kicsit Inception - Eredet, hangulatu,mindenkeppen ajanlott!!

[ Szerkesztve ]

(#144203) paatrick válasza noxon (#144198) üzenetére


paatrick
őstag

Ha olyanra gondolsz hogy azt nézheted ami most megy a moziban olyan nincs.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144204) erahurka


erahurka
félisten

BREAKING: novemberben magyarul is jön Tarantino első regénye! [link]

(#144205) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Látom kevés találat van rá, bedobom ide még1X:

Prospect
Űrbéli indie aranyásó történet; se több, se kevesebb. A"scifi" csak díszlet hozzá.
Viszont rendkívül életszagú rendezés és játék.
A rém gyenge, ám mindig pompásan kinéző mai választékból egyértelműen kilóg, erősen felfele.
Egy 7/10-et simán megadok neki, csak a kamu scifi miatt nem több.

Tegnapelőtti volt az Ex Machina, na ebben pl. simán elkefélték mindazt, amitől igazán jó lehetett volna, pedig vártam végig, hogy legyen már hűha. Sztori jól kifundált, meglepő, meg minden, Vikander kisasszony relatíve jól nyomta, amennyit sikerült beleírni - de a másik két szereplő, legfőképp a főtudós Nathan olyan súlytalan egy vacadék szerepet kapott, hogy azt nem is sikerült tapsosra hozni. Nem volt benne mit. Kár érte, bár egynek elmegy. 6/10 jóindulattal, a sztori miatt.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#144206) atike


atike
nagyúr

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Nekem pozitív csalódás volt. Nem sok reménnyel ültünk le elé (az első rész király volt, a második so-so, na akkor a harmadik tuti nem lesz jó :DDD ), de felülmúlta a várakozásomat. Sokkal jobb, mint a kettő, nagyon bejött. Tetszik a "csavar", az "új alap"... Ahogyan Tibijax is írta színészileg elég jó a film, a hangulat, sztori számomra ütős... :) Javaslom megnézésre!

8/10

#értékelés

(#144207) spiky03 válasza noxon (#144198) üzenetére


spiky03
veterán

Amazon prime van még ami ilyen.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#144208) Miklós315 válasza atike (#144206) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ha jobb a második résznél, akkor van remény, máskülönben "de le fogom én ezt húzni"... :D

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#144209) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Beállok a The Mitchells vs. the Machines-t éltetők táborába. Baromi jól szórakoztunk, teljesen elborult, beteg humorral és ötletes, szerintem tök jó grafikával.
Angolul, magyar felirattal néztük, jó volt a fordítás is, néha vissza kellett tekernünk, mert repkedtek a poénok és a röhögéstől lemaradtunk másik háromról. Máskor pedig kőkemény, velős mondatok jöttek, sokszor két ilyen poén közé beszúrva - nekem nagyon bejött ez az egyveleg.
Picit szájbarágós, helyenként kissé túltolt, de abszolút élvezhető agymenés. Nem tudom, mit szívhattak a kreatív szobában, de jó drága, prémium cucc lehetett :D

(#144210) noxon válasza paatrick (#144203) üzenetére


noxon
őstag

Nem, nem arra.

Pl netflixen sincs fenn minden moziba szánt film. Néhány igen, de nem mind.

Arra, gondoltam, hogy a mozifilmek x hónap után nézhetőek lennének. A netflixen sok nincs fenn, de akkor ezek szerint csak ezek vannak. Mármint netflix, hbo go, amazon.

Köszi.

We live in a simulated world...

(#144211) erahurka válasza noxon (#144210) üzenetére


erahurka
félisten

Meg még ezer fajta, de olyan nem létezik, ahova minden moziban játszott film felkerül x hónap múlva.

(#144212) paatrick válasza noxon (#144210) üzenetére


paatrick
őstag

Ja hát olyan nincs, de nem is lesz. Nagy stúdiók leszerződnek egyel és annyi. Disneynek ott a Disney+, nem hiszem hogy odaadná másnak a saját filmjeit ezután.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#144213) Pitterix


Pitterix
őstag

Spiral: From the Book of Saw

No, megnéztem ezt a favágó eszköz hagyatékot. Annyira rossznak nem mondanám, de annyira jónak sem.
Az a kivérzős rész picit ismerős, mert nem rég volt szerencsém ilyenhez. Annyi vérveszteség után az öreg már rég nem lett volna magánál. Ezt tapasztalatból tudom.
Azért picit buták voltak benn a rendőrök. De legalább fánkot nem etettek velük.
Moziban nézve csalódás lett volna, itthon viszont ebéd közben elment.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144214) perempe válasza Pitterix (#144213) üzenetére


perempe
addikt

Szerintem nem lenne rossz a történet, de gyomorforgató. Több fűrészt nem nézek meg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144215) mephi666 válasza perempe (#144214) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi volt benne? tompa tárggyal fejszétverés? az a lionsgate egyik fétise... kb minden filmjükben ellőnek egy ilyet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144216) perempe válasza mephi666 (#144215) üzenetére


perempe
addikt

Előtte a Nincs bocsánatot láttam, ott a töredéke az erőszak, nem céltalan.

Inkább a jó témák érdekelnek, pl. a RetepNyaraB ajánlott Prospect ilyen.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144217) Pitterix válasza perempe (#144214) üzenetére


Pitterix
őstag

Talán nem tudtad, hogy milyen sémájú film? :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#144218) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#144219) Bad Pritt válasza oriic (#144218) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

1. Tuti ez a legdrágább Amazon saját gyártás to date.

2. Ennél lustább trailer zenét rég hallottam, ugyanaz az 5 másodpercnyi generic epic akciószar ment loopban 2 percen keresztül. :D

3. Azért várós, jónak néz ki. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144220) oriic válasza Bad Pritt (#144219) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Engem is érdekel, bár túl sokat nem remélek tőle. :)

Live-Die-Respawn

(#144221) Bad Pritt válasza oriic (#144220) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Olyan kevés idegen inváziós akciófilm van manapság, ha közepes is lesz, már betömött egy lyukat idén a piacon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144222) spiky03 válasza oriic (#144218) üzenetére


spiky03
veterán

Remélem lesz hozzá rögtön magyar felirat is mert a héten érkezik az Amazon fire stick 4k-m :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#144223) MegalodonS válasza Bad Pritt (#144221) üzenetére


MegalodonS
őstag

AKkor en ajanlok, egy VHS ''B'' kategorias Asztraliai invazios akciofilmet 2021-bol ;)

Occcupation: Rainfall (2021)ez a masodik resz)

Az elso resz: Occupation (2018)

Wiki : Occupation
Occupation Rainfall

[ Szerkesztve ]

(#144224) Bad Pritt válasza MegalodonS (#144223) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyira nem is néz ki rosszul, simán Skyline szint. Boba Fett miatt meg plusz 10 pont a Griffendélnek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144225) fant0mi


fant0mi
addikt

Spiral

Ez egy kalap kaka. Mi volt benne fureszes? A legutolso mozzanat, meg az utolso filmzene.
A franchiseban is voltak gyenge reszek, de ez alulmul mindent. Semmi okos nem volt benne, par kepkocka premier plan trancsir, es borzalmas szineszi jatek. Se gondolkodni nem kellet, se izgulni nem lehetett. Es nem volt semmi hangulata az egesznek.
Chris Rock? Szanalom amit muvelt.

(#144226) k-adi válasza Bad Pritt (#144221) üzenetére


k-adi
nagyúr

"ha közepes is lesz, már betömött egy lyukat idén "


*kuncog*

(#144227) perempe válasza fant0mi (#144225) üzenetére


perempe
addikt

Sajnos nem mertem ilyen egyszerűen fogalmazni, de osztom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#144228) negyven2 válasza Bad Pritt (#144219) üzenetére


negyven2
veterán

Nem Amazon saját gyártás, hanem vásárlás. 200 millió dollárért vették meg a forgalmazási jogokat.
Mind az Amazon, Apple, Netflix sok "saját" filmje, sorozata valójában vásárlásból van.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#144229) Bad Pritt válasza negyven2 (#144228) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jahm, miután leírtam be is ugrott, hogy ez Paramount film volt, csak a covid miatt offolták a mozibemutatót.
De szerintem 200 milliót egyben nem költött az Amazon még semmire, szóval elég risky lehet ez nekik most.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144230) negyven2 válasza Bad Pritt (#144229) üzenetére


negyven2
veterán

Ja így igaz, a Coming 2 America volt 125 millió eddig. Bár rémlik valami 250 milliós vásárlás is.
És persze ott van a 8.45 millárdos MGM, de az nem film

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#144231) erahurka válasza negyven2 (#144228) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lesz már ennyi felvásárlás mert szinte mindenkinek saját streaming szolgáltatása van. Talán a Lionsgate a legnagyobb akinek még nincs. Majd jól felvásárolják őket, vagy exkluzív szerződést kötnek valakivel mint a Sony.

(#144232) gabe_


gabe_
őstag

Cosmic Sin: Te jó ég, ez mi volt?
(Elvesztegett másfél óra...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#144233) Grave_444 válasza gabe_ (#144232) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem abból a filmből elég ez a bő 20 perc. [link]

(#144234) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Idén érkezik Apple TV+ streamingszolgáltatás zászlóshajóját képviselő "Alapítvány" sorozat (Isaac Asimov a Star-Wars -ra is nagy hatással volt) 2050-ig lesz anyaguk hozzá. Izgalmasnak ígérkezik a trailer alapján, várós.
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#144235) k-adi válasza gyuromoj (#143895) üzenetére


k-adi
nagyúr

Végtelen (2021)
Infinite

Ez is olyan film, hogy az alap koncepció jó lenne, de minden más szar. :D Mark Wahlberg annyira nem passzolt ide, hogy azt leírni is nehéz, viszont az eyecandy Sophie Cookson nice volt
Véleményem szerint sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből, mint ami sikerült, így eléggé csalódott vagyok.. szerencsére csak másfél órás így nem egy 2,5 órát lopott az időmből, és ennek hálás vagyok mert a film címével ellentétben, az én időm nem infinite.

(#144236) Peterhappy válasza zoltanz (#144234) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elképesztő, hogy a két kedvenc sci-fi könyvemből trilógiából) közel egyszerre készül "mozi".
De míg a Dűnében (Villeneuve-ben) nagyon bízom, ettől baromira tartok. Konkrétan elképzelni sem tudom, hogy ne szúrják el.
(ahogy sikerült néhány éve az egészen parádés Végjátékból és a talán átlag feletti Ready Player One-ból is egy langyos középszar valamit csinálni)

(#144237) bagyulajuve válasza Peterhappy (#144236) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a Végjáték eléggé rendben van szerintem, a Ready player one viszont nagyon nincs

a Dűne biztosan remek lesz, viszont a Foundation-től félek én is, kivételes zsenialitásra van szükség ezt átültetni, és van egy rossz előérzetem, de nagyon várom amúgy - egyébként ez sorozat lesz, és hogy hogyan fognak átívelni a különböző korok és mennyi évadot szánnak a különböző szakaszokra, ez a nagy kérdés számomra

Resistencia eterna

(#144238) gbors válasza bagyulajuve (#144237) üzenetére


gbors
nagyúr

Az engem is meglep, hogy a Végjáték mennyi savat kap, nem mondom, hogy közelében volt a regénynek, de egészen élvezhető volt, és számos fontos dolgot sikerült azért megjeleníteni benne.

Mondjuk a Good Omens óta elnézőbb vagyok az adaptációkkal - azóta szent meggyőződésem, hogy regényt csak 1:1-ben szabad adaptálni (1 oldal -> kb. 1 perc játékidő), leszámítva pár kivételes esetet.

Az Alapítvány... na az érdekes lesz. De amúgy szerintem azt állati jól meg lehet csinálni, nem bonyolult, csak az atmoszféra eltalálása lesz kritikus. Meg persze a megfelelő játékidő :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#144239) proci985 válasza gbors (#144238) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Stardust is siman volt olyan jo filmen, mint regenykent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#144240) gbors válasza proci985 (#144239) üzenetére


gbors
nagyúr

És ott nem is sokkal kevesebb, mint 1 perc jut egy oldalra.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#144241) Peterhappy válasza gbors (#144238) üzenetére


Peterhappy
őstag

@ + Gyuszi: lehet, hogy a Végjátékot nem is savazzák annyian, csak én szoktam évente kétszer páros lábbal beleszállni és az tűnik soknak :D

De esküszöm, valamikor újra fogom nézni, hátha az én készülékemben a hiba és túl elfogult vagyok a regénnyel szemben. De addig fenntartom, hogy sokkal-sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

Legfeljebb pár év múlva valaki újból nekiesik, és teljesen más koncepció mentén születik belőle egy új remake :)

Legyen igazatok Alapítvány fronton. Én egyelőre parázok.

(#144242) erahurka válasza bagyulajuve (#144237) üzenetére


erahurka
félisten

Szar lesz a Dűne. Mik azok az űrhajó dizájnok? Nagy kockák.

(#144243) Bad Pritt válasza erahurka (#144242) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Retro. Tökéletes.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144244) zoltanz válasza erahurka (#144242) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Szar lesz a Dűne"

Kiadták Képregény könyv adaptációban, olvastam, nekem az tetszett. Onnan is merítve csak filmre tudják vinni normálisan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#144245) erahurka válasza zoltanz (#144244) üzenetére


erahurka
félisten

Agyalok azon a képregényen basszus, de félek tőle. Meg hány kötet lesz, talán az első könyv harmada ha benne van.

(#144246) bagyulajuve válasza erahurka (#144242) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem Villeneuve garancia a minőségi munkára, főleg ha "sivatagos" filmről van szó :DDD

Resistencia eterna

(#144247) gbors válasza Peterhappy (#144241) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem csak Te, olvastam "user" review-kat, elég szélsőségesek. Persze, lehetett volna több is, csak a fő gond, hogy a regény tele van erős elemekkel, és egy 2 órás filmbe ezek csak akkor férnek bele, ha sok ki van hajítva. Csak a tréning csaták felvettek volna legalább 1 órát egy teljes adaptációban.

A regényben van egy nagy adag mázli is, Card csak egy "hevenyészett" előzetesnek szánta a Holtak szószólójához, de valahogy remek arányai lettek - volt benne izgalom, akció, jó karakterek, sci-fi magic meg még egy kis épkézláb moralizálás is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#144248) Peterhappy válasza gbors (#144247) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, épp a kiképzés rész szerintem betegesen jó és izgalmas, a könyvben is imádom, az tényleg el vitt volna egy órát.
Ami még fájó, a Peter-féle szál teljes ignorálása. Igaz, az jócskán szűkítette volna a nézők körét.
Én egyébként simán Gyűrűk ura sémára húztam volna fel, elbírt volna a megfilmesítés két vagy akár három részes megvalósítást.

(#144249) zoltanz válasza Peterhappy (#144236) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Konkrétan elképzelni sem tudom, hogy ne szúrják el"

Kérdés mennyire akarják sűríteni a könyvben leírtakat, Christopher Nolan záloga sztem, hogy rossz nem lesz az Alapítvány. Meghogy az Apple-nek komoly tervei vannak a sorozattal.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#144250) gbors válasza Peterhappy (#144248) üzenetére


gbors
nagyúr

Peter nagyon fontos eleme Ender karakterének, de megáll a karakter enélkül is. Ha csak önmagában a Végjáték megfilmesítése a cél, akkor vonakodva egyet kell értsek azzal a döntéssel, hogy ezt a szálat kivágták - ha viszont már vágunk, akkor vágjunk rendesen, hogy ne maradjanak half-assed dolgok a filmben, amik önmagukban nehezen értelmezhetők, ráadásul viszik a játékidőt más részletek elől.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.