Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145451) Miklós315 válasza Winne (#145449) üzenetére


Miklós315
aktív tag

(A 2009-es Viggo-s Az út-ra gondolsz?)

Kétszer is megnéztem már, mindkétszer ugyanaz lett a vége a fejemben: nem rossz, de nem tudott elvarázsolni (nem jött be). A végével önmagában nincs különösen bajom, én azzal tudnám megmagyarázni, hogy végig a teljes elembertelenedés és a kitettségtől való rettegés uralta a történetet, így e fordulat maga a remény: vannak még jó emberek, van még jövőkép, lehetőség ebben a világban is.
Az apa pesszimista világszemlélete így eszközzé olvadt, ami segített idáig eljutni, a fiúnak valami alapokat átadni, szóval erősítő körülmény volt. De ennél többről kell szóljon az élet, és szól is (ezt viszont az apa talán nem is tudta volna meghaladni, így kényszerű is lehet a fordulat).

"Szerintem."

(#145452) erahurka válasza FollowTheORI (#145441) üzenetére


erahurka
félisten

Ez milyen jellegű? Akció? Bunyós?

(#145453) Bad Pritt válasza erahurka (#145452) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kardozós.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145454) KISDUCK válasza erahurka (#145452) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én az első 3 három részt láttam, ez mangán/animén alapszik. Szóval nem teljesen a realitás talaján történnek az események, de amúgy elég látványos és szórakoztató tud lenni. Röviden ilyen emós szamurájos harcolós filmek.

(#145455) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Suicide Squad

Ez jó nagy baromság volt, de simán elment egynek. Cápasrácnak meg önálló filmet, a legjobb karakter a DC univerzumban, evör. :DDD ;]

Live-Die-Respawn

(#145456) fateless válasza Winne (#145449) üzenetére


fateless
veterán

Könyvben olvastam, és akármikor megnéztem volna filmen, mindig kihagytam inkább, hogy ne rontsa el az élményt (bár nem tudom, hogy elrontaná-e)

Valahogy még nem volt olyan film, amit jobban élveztem volna filmen, mint könyvben, még azokat swm, ahol előbb volt a film, és abból készült könyv.

Pl a reszkessetek betörők, copland, tűzhányó is jobb volt könyvben, nem csak a "nagy könyvek", mint a Gyűrűk ura vagy HP..

Tudom, filmes topikban ilyeneket nem írunk le...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145457) Winne válasza Miklós315 (#145451) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is most néztem másodszor, de most is csak az maradt bennem, mint a legutóbb. A mondanivalója meg az 5let oké, de egészében ilyen be nem fejezett lityilötyi. Amit írsz az jó gondolat, a katarzis nálam teljesen elmaradt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145458) BabMester válasza fateless (#145456) üzenetére


BabMester
senior tag

Mondjuk a Harry Potter vagy a Gyűrűk ura nem jobb könyvben, hanem több. Ami sokkal jobb könyvben, ahol az írott verzió nem csak bővíti az univerzumot az a Jurassic Park.

(#145459) RetepNyaraB válasza BabMester (#145458) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt így véleményként leírhatod, csak nem lesz igazad ugye (Potter, Ring).
Dínókat nem olvastam, a filmek is fájtak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145460) fateless válasza BabMester (#145458) üzenetére


fateless
veterán

Biztosan én vagyok túl gyenge hozzá, de könyv nélkül pl az entek világa, motivációja, döntései, stb nagyon kevés lett volna a filmben. Kb csak egy letudandó lépés a sokból és ennyi. De rengeteg példát lehetne még hozni.

A HP filmek elég közel voltak a könyvhöz, nemigen hagytak ki dolgokat, csupán kevéssé volt színes, élettel teli a film a könyvélményhez képest.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145461) BabMester válasza fateless (#145460) üzenetére


BabMester
senior tag

Így van, ezek kiegészítők, mélyítik a világot, hozzá adnak (sokat), de nem lesz tőle egy más, jobb történet a könyv. Csak több, bővebb. Mondom ezt úgy, hogy itt a Tolkien összes a polcon.

Míg mondjuk a JP-nál a könyvben más a történet, más a cselekmény és az egy tényleg másabb, jobb tartalom lesz a végén.

[ Szerkesztve ]

(#145462) fateless válasza BabMester (#145461) üzenetére


fateless
veterán

Oké, neked nem lesz tőle jobb a történet. Nekem igen. ;)

Egyébként miért kellene, hogy más legyen a történet?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145463) Miklós315 válasza BabMester (#145458) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"a Gyűrűk ura nem jobb könyvben, hanem több"

Ez tetszik, mert kb. tényleg így éltem meg. Mindkettő megáll a maga lábán (és jó), de sokkal részletesebb a könyv (több élmény és több adat).

"Szerintem."

(#145464) k-adi válasza erahurka (#145013) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lőpor turmix
Gunpowder Milkshake (2021)

Igen ahogy írtad ez egy "csajos Nobody / John Wick / stb."...agyatlan akció, gyenge poénokkal.. egynek elment

(#145465) BabMester


BabMester
senior tag

Na megnéztem én is a Dzsungeltúrát, hát ez valami szörnyen unalmas volt, nem rossz, csak unalmas, semmilyen. Ahhoz képest, hogy mindenki a Múmiához meg az Indyhez hasonlította amiket imádok, egy percre sem tudott lekötni se engem, sem a párom. 5/10

Elég elszomorító, hogy az idén eddig egy filmet sikerült látni ami tetszett, a The fathert és ezen kívül kettő volt jó, de nem kiemelkedő: az új Démonok között és a Malcolm és Marie..

[ Szerkesztve ]

(#145466) paatrick


paatrick
őstag

Öngyilkos osztag / Suicide Squad (2021)

Hát ez unalmasabb volt mint az előző verzió. Közben meg imdb 7,7???????? Embereknek elmentek otthonról, most már kezd kínos lenni mennyire nem tudják belőni ezt a szuperhős téma értékelést.
Volt pár vicces rész, de inkább izzadtságszagú viccelődés az egész. Nem is értem miért kellett belőle újat csinálni. A réginél legalább rászolgáltak az öngyilkos részre.

Elvesztegetett 2 óra.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145467) VIPowER válasza paatrick (#145466) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ráadásul Margot Robbie túl volt öltöztetve. :D

(#145468) mephi666 válasza VIPowER (#145467) üzenetére


mephi666
nagyúr

Volt az új SS-ban pár igen jó jelenet, de a karakterek közül számomra több volt a töltelék, mint az előzőben és a zenéket sem találták el annyira... nem rossz: a sztori koherensebb, de "élményként" nekem az előző jobban tetszik: abban a zenék+vágás 5*, karakterekből meg HQ, Boomerang, Kroki, és Will Smith is nagyon el volt találva... itt meg? HQ egyértelmű, mellette meg csak a polkás meg a patkányos tetszett

Ui: mindenesetre ez a film is nálam bőven a WW+Aquaman filmek felett áll

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145469) KISDUCK válasza mephi666 (#145468) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a vizesnyolcast meg a csupicsajt nem is olyan nehéz felülmúlni. ;]

(#145470) paatrick válasza VIPowER (#145467) üzenetére


paatrick
őstag

Az még hagyján de a bőrét meg ilyen márványos csillogó fehérre sminkelték :( az előzőben is fehérre volt kenve de sokkal életszerűbb volt mint ez.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145471) Winne válasza KISDUCK (#145469) üzenetére


Winne
nagyúr

Naaaa, mi a baj a Vizesnyolcassal? :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#145472) RetepNyaraB válasza Miklós315 (#145463) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na most már ne fárasszatok kérlek.
Tolkien tele van hosszú (és jó) versekkel, minden könyv kimeríthetetlen, drámai és szívszorító lore forrás, az összes leírása taníthatóan gyönyörű. Ha ezt nem érzitek többnek bármilyen filmes megvalósításnál, akkor ott nem a könyvben van a hiba.
Valamint a film nem lesz "kevesebb" abban az értelemben, hogy nem aljazni szándékozom. Ám a leírt szó erejét sosem képes film helyettesíteni. Árnyalni igen, ha jól sikerül. Ld. a Ring első része, extended version. Az szinte tökéletes. Többi kettő egyre felöntöttebb halivúd, erős pillanatokkal. Ez a könyvről nemigen mondható el.
HP regényben dramaturgiailag megintcsak tanítható; az írónőnek parádés érzéke van jelenet és fejezetfelépítéshez. Ezért működik az amúgy sokszor sablonoska (csak varázslósba öltöztetett) college story.
A filmek konkrétan az utolsó 3 kivételével olyan messziről ugatják a könyvek minőségét, mint Bodri a Holdat. Nem több, hanem más. Persze :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145473) BabMester válasza RetepNyaraB (#145472) üzenetére


BabMester
senior tag

”Nem több, hanem más. Persze ”

Látom azért a nagy érzelmi kirohanás közben nem sikerült értelmezni amit kolléga (is) irt. :)

[ Szerkesztve ]

(#145474) Pearce válasza paatrick (#145466) üzenetére


Pearce
aktív tag

"A réginél legalább rászolgáltak az öngyilkos részre."

Lol, a '16-osban össz-visz 2 karakter harapott a fűbe, míg itt hullottak, mint a legyek.

(#145475) KISDUCK válasza Winne (#145471) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az egyik leggyengébb DC film volt az utóbbi időszakban, amit csak a WW2 tudott csak alul múlni.

(#145476) gbors válasza RetepNyaraB (#145472) üzenetére


gbors
nagyúr

A Gyűrűk Ura kapcsán kb. egyetértek, bár valamelyik postban le volt írva a kulcs - a filmek gyakorlatilag kivonatolták a plotot a regényekből, a többit meg nagyrészben félretették. Akinek ez az aspektus érdekes csak, annak biztosan jól működik a film is.

A Harry Potter kapcsán... kicsit, khm, más véleményen vagyok. A filmekből az első négyet láttam rendesen, a többit is valamennyire, de azokban rendszeresen belealudtam. Az első film nagyon tetszett (a világépítés remek volt benne), a többi fokozatosan ment lefelé (moar action). A regények közül az elsőt olvastam, az olyan botrányosan rosszul van megírva, hogy csak pislogtam. Azóta nem vitt rá a lélek, hogy a többit is elolvassam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145477) Miklós315 válasza RetepNyaraB (#145472) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Azt megértem, hogy a könyvet teljesebbnek tartod (lévén az), de a hangsúlyt áthelyezném arra, hogy "ha nem ismered - még - a könyvet, akkor önmagában a film magával ragadó, működőképes kaland-fantasy vagy széteső-hiányos-stb. (tehát rossz)?

Mert én pl. teljesebbnek és többnek érzem a könyvet, de önmagában működőképesnek tartom a filmtrilógiát (hiányérzet is csak kb. abból fakad, hogy a lidércek, entek izgalmasak, még többnek még jobban örültem volna...).

"Szerintem."

(#145478) BabMester válasza gbors (#145476) üzenetére


BabMester
senior tag

A Harry Pottert anno megkaptam a szülőktől mikor megjelent itthon a könyv hogy ez majd megszerettetni velem az olvasást, azóta sem tudtam befejezni, ha mégegyszer el kell olvasnom azt az összetételt, hogy “a három jóbarát” eret vágok magamon, annyiszor ismétlődik. Szerintem a könyvnek a fordítása lett botrányosan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#145479) paatrick válasza Pearce (#145474) üzenetére


paatrick
őstag

Attól hogy mennyiségileg ledarálnak x darab mellékszereplőnek se nevezhető figurát attól nem lesz jobb.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145480) gbors válasza BabMester (#145478) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem nem csak erről van szó. Borzasztóan amatőrnek tűnt az egész, olyan fajta első könyvnek, amit a kiadó visszadob - jobb esetben alapos átírásra, rosszabb esetben "try somewhere else". Gondolom, látták a világban és a karakterekben a fantáziát, azért jelenhetett meg így.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145481) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Krugovi (Circels / Templom a dombon)

1993, Balkán, háború, egy tragédia; 2005, hat ember szembenézése 1993-mal.
Lassú, emberközeli dráma, mely a személyeken belüli és a személyek közötti vívódásra épül. Szép és megrázó, mert reális. Tetszett.

#értékelés

"Szerintem."

(#145482) RetepNyaraB válasza Miklós315 (#145477) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja de jeleztem, hogy nem is a filmmel van bajom (persze de, van, sok, főleg ahogy halad előre a sztori; ettől függetlenül értem, ha bejön a nézőknek). A HP frencsájz szerintem könyvben sokkal jobb és ezt fenntartom 52 év és könyvtárnyi irodalom elolvasása (meg majdnem ugyanennyi film megnézése) után, de nyilván azt is értem, ha másnak meg máshogy van. Mármint fejet hajtok, my bad, bocsesz. Csak nem lesz igaza :DDD

Ui.: A HP első részt kb a magyar első megjelenéskor olvastam, az nem ma volt és éreztem, hogy nem a világirodalom csúcsa. Annál érdekesebb, hogy kinőtte magát.
Mondjuk egy Dan Brownnak tetszőleges ezer oldalas regénye kínosan rossz írói munka és a belőle készült filmek meg abszolút hűek ehhez :DD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145483) Miklós315 válasza RetepNyaraB (#145482) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A GyU-t olvastam is, láttam is, a HP-t csak láttam.
Szerintem egész jó filmek (szét tudnám - ezeket is - cincálni, persze :D de akkor is tetszenek), a könyvek esetében a HP nem igazán izgat már, a GYU esetében még filózok egy újraolvasáson... Bár most a Dűne aktuális :B

"Szerintem."

(#145484) Pearce válasza paatrick (#145479) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az volt az érv, hogy az első legalább hű a nevéhez, ami egy faszság, mert ott Slipknot /aki egy nulla karakter, semmit nem tudunk meg róla/ meg Diablo-n kívül senki nem murdel meg /állítólag Ayer eredeti víziójában még Diablo is életben marad/, míg a '21-ben az első csapatból csak Weasel meg Harley éli túl, a másodikból meg Bloodsport, King Shark meg Ratcatcher 2.

(#145485) RetepNyaraB válasza Miklós315 (#145483) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Dűne az topaktuál, for sure. De ahogy kinéz előbb jön a film, mint levenném a polcról a könyveket. Igazából azt sem tudom hol vannak; ha az exemnél, akkor teljes bukta.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#145486) k-adi válasza oriic (#145173) üzenetére


k-adi
nagyúr

The Hitman's Bodyguard
(Sokkal több mint testőr) - 2017


Mielőtt megnéztem volna a Wife kiadást, meglestem ezt is, olyan rég láttam már, nem is emlékeztem rá... aztán persze ahogy haladott előre a film, úgy ugrottak be az emlékek.
Reynoldra lehet sokmindent mondani, de szerintem neki pont ez a "vicces akcióhős" az ő igazi karaktere és ezt jól hozza itt is és a folytatásban is.


Hitman's Wife's Bodyguard
(Sokkal több mint testőr 2.) - 2021

A második rész sokkal jobban tetszett, így hogy nemrég újra néztem az első részt, sokkal több visszautalásos poént vettem észre. A filmben a poénok már alapjáraton is sokkal jobbak, mint az elődben, a story ugyan most is bugyuta persze, meg az összes akciójelenet is teljes baromság, de ez csak másodlagos. Az Aviation reklámtól kezdve a rengeteg kitekintés mind-mind a helyén volt, míg az első résznél itt-ott azért mocorogtam az ülésben, ennél a résznél ilyen nem volt, végig lekötött és szórakoztatott. Márpedig végsősoron ez a célja, és ezt teljesítette is nekem.

(#145487) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Az üres ember

Hát kissé creepy volt itt-ott, de legalább a jump scaret nem erőltették. 6/10

Time trap

Egész korrekt kis film a semmiből, de értem én hogy az amcsi oktatás elég gány, de amit a tudomány már elért nyugodtan használhatnák a filmhez. Már jó ideje köztudott tény hogy kb. 10-12k éve ázsiából vándorolt be az ember amerikába, de itt még ilyen homoerectus jelmezes fél csoki ősemberek kapuéráznak négykézláb. 5/10

#értékelés

(#145488) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dark City

Egy régi tartozásomat tudtam le vele és csak annyit tudok mondani, hogy érdekes élmény volt. Látszik rajta, hogy nem mai cucc, de még így is nézette magát, bár ebben Jennifer Connelly-nek is szerepe volt. :B

Live-Die-Respawn

(#145489) k-adi


k-adi
nagyúr

Trollvadászok: A titánok felemelkedése
Trollhunters: Rise of the Titans
2021

Ez a másfél órás film a Trollhunters sorozat lezárása, sajnos amennyire jó az animációs sorozat, annyira rossz a film. Túl sok a karakter, alig jut idő mindenre.. sajnos ez megint az az eset, amikor túl sokat akartak a készítők de a 1,5óra kevés rá

(#145490) gbors válasza oriic (#145488) üzenetére


gbors
nagyúr

Anno jó volt nagyon a hangulata a filmnek, gondolom, 20+ évvel később már nem annyira erős. Rufus Sewell "alakítása" viszont valószínűleg kortalan - évekig referenciapontként használtam, ha csapnivaló színészkedést kellett minősíteni :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145491) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Free Guy

Alapvetően vártam a filmet, ha már videojátékos témája van, ilyen téren a Ready Player One nagy királyság volt, de ott leginkább a rettentően sok gamer utalás ami tetszett, minden más téren eléggé középszerű lett a végeredmény. Itt kicsit kisebbek voltak az elvárásaim, pont emiatt talán nekem ez a film jobban ütött. Ryan Reynolds-nak ez a vicceskedő szerep továbbra is nagyon jól áll. A sztori lényege már kvázi az első percek után kitalálható volt (lopott kódok, egy AI aki egy másik játékból lett lényegében áthozva, na vajon ki lesz a főszereplő? :D ), viszont összességében imádtam végig. Meg azért voltak easter eggek itt is dögivel (Halo témájú is \o/), elég csak a számos streamerre gondolni, akik szerepeltek. Bár kissé fura volt őket magyar szinkronnal hallani, Jacksepticeye mint VR Pisti azért odavert ;] )

Magát a filmet alapból végig vigyorogtam, egy jelenetnél viszont hangosan felröhögtem, nem tagadom. Az az Avengers jelenet a Chris Evens WTF képével meg a zenével...kész végem volt. :DD

Taika Waitaitititititiai-ról meg no komment, az az ürge nagyon kész volt abban a főgonosz szerepben. :DDD A vége nyilván happy end, folytatás vagy lesz vagy nem, szerintem nincs akadálya a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#145492) Pitterix


Pitterix
őstag

Re:Born

Jóféle, hentelős, véres, késelős mindenkit kinyírós japán film.
A történet nem számít, hót egyszerű, már látott-ismert. De a harcok, főleg a boos fight, nekem nagyon bejövős.
Az eleje elég lassú, de a többi kárpótol.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145493) dokee78


dokee78
félisten

Nem olyan rég volt szó valami szamurájos filmről aminek 3 vagy 4 része is van.
Melyik az?Mert nem találom.

(#145494) Bad Pritt válasza dokee78 (#145493) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rurouni Kenshin. 5 része van amúgy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145495) oriic válasza dokee78 (#145493) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rurouni Kenshin.

Live-Die-Respawn

(#145496) dokee78


dokee78
félisten

Bad Pritt,oriic :R

(#145497) Mik76 válasza oriic (#145491) üzenetére


Mik76
senior tag

A Ready Player One-nal vicces volt a moziban mikor a Ragyogasban vannak es a ver folyam mindent elont a hotelben. Szereplonk ugye nagy nehezen megmenekul egy szobaba es ahogy bezarja az ajtot a kamera mutatja hogy a 237-es szobaba menekult be... :D
En itt jot felrohogtem hogy mekkora szivas mar, erre a kovetkezo snittnel nema csend ugy egy masodperc alatt, es csak en rohogok az egesz moziban......
Na b+, ezek se lattak eletukben a filmet az tuti. Mondjuk az atlag nezo jo husz evvel volt fiatalabb mint en. Gondolom gozuk nem volt rola mit is neznek. :DDD

Mint a Nagy Durranas vegen mikor a csavo legurul a lepcson be a fogorvosi szekbe. "Biztonsagos??".... :DDD Az se volt meg az ismeroseim koreben senkinek pedig baromi nagy poen.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#145498) BabMester válasza Mik76 (#145497) üzenetére


BabMester
senior tag

A Ragyogásból nincsen magyar szinkronos verzió, az ország 2/3-ának így alapból szóba sem jöhet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#145500) radi8tor válasza brownus (#145499) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt töröltem a káromkodás miatt, fogalmazd át kérlek - ha valóban úgy gondolod ez közérdekű közlemény. ;)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.