Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) wlanbolha válasza radi8tor (#28300) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Ez ugyanaz akitől 28,-án vettem egy terméket,a paypal levonta,de nem jelent meg nálam a vásárolt termékek között....akkor állítólag központi hiba volt de azt sem kaptam még vissza!

(#28302) radi8tor válasza wlanbolha (#28301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bátor vagy, hogy ezek után ismét tőle vásárolsz.
Nem tudok mit mondani erre.

⭐ Stella

(#28303) wlanbolha válasza radi8tor (#28302) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Most ezt hogy jelentsem,hogy foganatja is legyen?

(#28304) radi8tor válasza wlanbolha (#28303) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogy az előzőt. :K

⭐ Stella

(#28305) hun620 válasza wlanbolha (#28299) üzenetére


hun620
aktív tag

Ha 45 napon belül nem kapod meg, akkor biztosan.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28307) wlanbolha válasza radi8tor (#28304) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Köszönöm!

(#28308) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

A Paypal most válaszolt,azt írja február 19.-ig
várjak vagy nyissak "clain"-t,de hisz már "case"-t nyitottam,
vagy ez nem elég?Nem csináltam még ilyet,nem volt rá szükségem
mert nem jártam így még sosem!

(#28309) NSG


NSG
csendes tag

Lehetséges, hogy már valakik szünetelnek? :)
Buyincoins-tól rendeltem 3 cumót már 4 napja, de azóta se változott semmi.
Máskor már másnap "shipped" szokott lenni.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#28310) pepe091 válasza madkiller (#28270) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Meglett a csomag? Mit mondtak a Postán?

(#28311) htc07 válasza wlanbolha (#28287) üzenetére


htc07
addikt

Ugyanez volt velem is, nyitottam paypalon a panaszokat az utalásokkal kapcsolatban tegnap, írtam hogy a paypal nem működött tegnap reggel, és visszautalták az eladók a pénzt.

(#28312) wlanbolha válasza htc07 (#28311) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Nekem viszont nem utalták vissza,hanem letiltott az eladó 2014-ig.Hogy tudok case-ből ,claim-et csinálni?

(#28313) kaliber válasza wlanbolha (#28312) üzenetére


kaliber
aktív tag

escalate claim

A tutorial-t olvasd el a resolution center-ben

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#28314) wlanbolha válasza kaliber (#28313) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Nyitottam egy case-t,utána mit tegyek hogy minél gyorsabban lazáruljon ez a történet?Köszönöm!

(#28315) bzsolt99 válasza Tomate (#28278) üzenetére


bzsolt99
tag

Általában minden hónapban növelik a keretet nem jöttem rá milyen logika szerint.
Nekem n most 410 db a keret olyan tavaly márciustól árulok.
Másik megoldás pedig Costumer Support majd telefon fülön felhívod őket gondolom akkor kis beszélgetéssel lehet nyerni plusz eladást.

(#28316) mikka14 válasza szilard28 (#28263) üzenetére


mikka14
csendes tag

Bocs mindenkitől,tényleg nem ebay-es az eladó,tiszta hülye vagyok. :W
Tehát akkor az a vélemény,hogy nem érdemes ilyen eladóval foglalkozni,mert rizikós?

(#28317) szilard28 válasza mikka14 (#28316) üzenetére


szilard28
aktív tag

ebayen minden kapható 99+%-os eladóktól, többezer pozitív minősítéssel, így szvsz nincs értelme kockáztatni.

(#28318) zol71


zol71
tag

Üdv. Egy kis segítség kellene rendeltünk Paypal-on keresztűl az http://www.everbuying.com/ -ról egy 21.99 usd áru terméket a rendelés és a fizetés 2013.01.7-én történt. A mai napig nem érkezett csomag magyarországra. A csomagkövetésből csak ennyi látszik:
20 munkanapon tú vagyunk. Pontosan mi a teendő még várjunk? Első rendelésünk!

[ Módosította: radi8tor ]

(#28319) Zozzant válasza zol71 (#28318) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen, várj. Ha 44 napig nem érkezik meg akkor paypal dispute indítása.

[ Módosította: radi8tor ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28320) zol71 válasza Zozzant (#28319) üzenetére


zol71
tag

Ok köszönet a gyorsaságért. Már kiküldték hogy értékeljük akkor azzal még nincs mit tenni ill az Everbuying felé nem kell jelezni?

[ Módosította: radi8tor ]

(#28323) Angmar válasza NSG (#28309) üzenetére


Angmar
tag

Nekem még tegnap (01.30.-án) feladtak csomagot. Volt olyan termék, ami 5, ill. 7 nap volt mire postára került, mert készlethiányuk volt, lehet ez van nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#28324) motorhead


motorhead
aktív tag

Egy kis ízelítő abból, milyen sebességgel megy jelen idő szerint egy vámeljárás.

USA-ból rendelt csomagom, másfél hét alatt ide ért kis hazánkba (Priority Mail). Ez Jan 18-volt, péntek.
Szombat és Vasárnap kilőve, csak várakozni tud az ember. Ismerve az eljárás menetét, én hétfőn (Jan21)
azonnal email-en eljuttattam a szükséges dokumentumokat a vámeljáráshoz, had menjen gyorsan a dolog.
Erre válaszlevélben közölték másnap, hogy minden rendben intézik a vámot. Csütörtök környékén (Jan24) érdeklődtem a postai számon,hogy tart e még a vámeljárás, mire lehet számítani. Nem sok nap telt el ugyan de az elmúlt években 3 nap alatt lezajlott az ilyesmi beleértve a kikézbesítést is.
Akkor ott az ügyintéző azt mondta, ezen a héten szerdáig megkapom a csomagot. Hát mondom az még belefér, de az is egy hét ha belegondolok. Természetesen szerdáig nem jött csomag, sőt csütörtökig sem.
Ekkor elborult az agyam, és őrült telefonálgatásba kezdtem, aki ismeri tudja milyen nehéz bárkit elérni telefonon. Gyakorlatilag a vámot egyáltalán nem lehet telefonon elérni. Tehát a 297-2323 számot soha nem veszi fel senki, ne is hívjátok.
Kizárólag levelezni lehet velük, de arra gyorsan válaszolnak.Így is történt, válaszlevélben közölték, hogy a vámeljárás befejeződött a kézbesítés folyik. Na akkor megint hívtam a postát ahol azt mondták, még folyik a vámeljárás.Itt már elgurult a gyógyszerem :) Megint levélírás a vámnak. Ott ismét gyorsan reagáltak, hogy türelem, megtörtént a vámolás, ennyi és ennyi az összeg amit fizetnem kell, körülbelül 2-3 nap alatt megkapom a csomagom. Mivel holnap péntek, így már ennek megint harangoztak, tehát csak jövő hét ami
szóba jöhet. És ismerve a kényelmes Magyar postát, ez megint kb szerda.

Összegezve: Egy Január 2-ás kifizetett, 8-án feladott küldemény Február 2-3 án ér célba mindennek fényében.Az egy hónap. Mindezt csak azért írtam le, mert évek óta ez a leghosszabb ilyen tortúrám, a legrövidebb vámmal együtt 2 hét volt.
Tehát ha valaki számolni akar, sajnos bele kell kalkulálni egy ilyen hosszú kimenetelű vásárlást is.
Nem írtam le természetesen összesen mennyi idő telt el telefonálgatással, mert itt valamikor 10 percig csak a zenét hallgatja az ember. stb..stb..szerintem órákban lehet mérni.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28325) randras válasza motorhead (#28324) üzenetére


randras
veterán

Nem tudom milyen értékű a cucc, de már csak az ilyen hajtépés miatt is megéri inkább valamilyen futárcéggel hozatni a cumót. :U

(#28326) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Elakadtam a paypal accountom kitöltésénél,konkrétan bankkártya összekötését a paypal-el opciót választottam.
A kérdése(i)m,hogy unicredites számlám van,ezt tudom használni paypallal?Ráadásul a bankszámlaszám diákszámla,és a barátnőmé,én csak egy társkártyát kaptam(ugyanahoz a számlához férünk hozzá mindketten),ez okozhat nehézséget,problémát?

paypallon az egyik kitöltési hely az Expiration date/lejárati idő. Ide mit kell írnom?

Előre is köszi. :R

(#28327) LÁZ válasza Kiki18 (#28326) üzenetére


LÁZ
addikt

a lejárati idő a kártya lejárati ideje, ha jól emlékszem. ;)

szerk. a többihez, sztem nem lesz vele probléma, ha hozzárendeled egyből leveszik a kártyáról a pénzt adott esetben, kapod az sms-t, ha van ilyen opciód az unikreditnél. Úgy is kapsz rá egy 400ft-os terhelést majd aminek a kódját vissza kell irni, hogy megerősitsd, valós a számla, illetve azt hiszem 1ft-ot próba jelleggel le is emel, hogy minden okés e.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28328) Kiki18 válasza LÁZ (#28327) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm. :K

És nem tudod,hogy jó-e az unicredites számla,vagy master card kell mindenféleképpen?

Rendben,köszönöm,kipróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

(#28329) lacko6 válasza motorhead (#28324) üzenetére


lacko6
senior tag

Nekem a kézbesítés volt gázos.Vámolás után (hétvégén) :C.A tracking szerint valami bázisa a postának onnan kézbesítés.Ez volt hétfőn egész nap várom a csomagot,majd este tracking info kézbesítési kisérlet sikertelen.
Eszt kedden is eljátszották. (már három napja othon várom a vámterhes csomagot.)Akkor telefonáltam és sikerült megkapni a kiszállító telefonszámát.Felhívom visszajön 1 órán belül.Hát reggel 9 kor volt itt elméletileg (tracking info kézbesítési kisérlet 9 óra sikertelen).Aztán végül mégsem volt mert 2 szer már próbálták akkor minek.EMS csomag volt háromszor viszik ki elméletileg aztán letét a postán.Ez már 4 nap felesleges várakozás lett volna Így csak 2 volt.

így hogy megadták a kézbesítő telefonszámát rendesek voltak.

Itt volt a csomag:

BCSKÜ 1. sz. bázis
Posta Logisztikai Rendszerek Üzletág - Budapesti Csomagkézbesítő Üzem 1. sz. csomagkézbesítő bázis
Cím: 1087 Budapest, Verseny utca 3 (06-30-771-1678) érdemes telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#28330) motorhead válasza randras (#28325) üzenetére


motorhead
aktív tag

Bolti vásárlás, elég nagy értékű, de nem lehet csak USPS-el kérni a szállítást. Az pedig Magyarországon a postánál landol.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28331) Kiki18


Kiki18
őstag

Az ebay találatait nem lehet valahogy beállítni ,hogy csak azokat a termékeket mutassa,amit MO-rais postáznak?

(#28332) LÁZ válasza Kiki18 (#28331) üzenetére


LÁZ
addikt

a price+shipping azokat rakja előre...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28333) Kiki18 válasza LÁZ (#28332) üzenetére


Kiki18
őstag

Beállítottam a price+ shippinget,de olyan találatokat kapok,ami nem postáz mo-ra. :F

(#28334) LÁZ válasza Kiki18 (#28333) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem mindig azokat listázza, és viszonylag sokszor meg is kérdezi popupp-ba, hogy melyik ország legyen...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28335) Kiki18 válasza LÁZ (#28334) üzenetére


Kiki18
őstag

Úgyérted,hogy feldob neked egy ablakot?Érdekes,nekem nem. Pedig régen emlékszem,hogy szinte minden lapnyitásnál feldobta,hogy hol tartózkodom,és asszerint sorolta be. De neke ilyet mé nem dobott ki,azt gondoltam,hogy már beszűntették ezt a módszert.

(#28336) LÁZ válasza Kiki18 (#28335) üzenetére


LÁZ
addikt

akkor ntom, mert most rákerestem random dolgokra a .com, és a .co.uk-n, price+shipping (p&p), és az első 8-10 mindenhol a magyar postaktsg-es volt....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28337) Kiki18 válasza LÁZ (#28336) üzenetére


Kiki18
őstag

Most megnéztem co.uk-n,ott jól műkszik. :F

Na,ez egy rejtély,mag megkeresem rá a megoldást. ;]

(#28338) sagit


sagit
addikt

Ma visszakaptam a pénzem, köszönöm a segítséget!

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28339) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Melyik az előnyösebb? Ha a bankom váltja(Takarék vagy OTP) vagy ha a paypal,a fizetéseket?

Ui: köszönöm a múltkori válaszaitokat.

Minden szinten,szinte minden.

(#28340) radi8tor válasza m0rd0k (#28339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenképpen Bank. PayPal nem csak átváltja a pénzt, hanem jutalékot is rak rá.

⭐ Stella

(#28341) bul07 válasza radi8tor (#28340) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem nagyobb összegeknél van jelentősége, 1-5$-os cuccoknál tök mindegy
20$ környékén már 100-150Ft-ot lehet megtakarítani
Persze "nagy" összegnél mindenképp

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28342) po1son


po1son
addikt

Kérnék egy kis segítséget.

Innen rendeltem egy mobil tokot 2012.12.10-én, ami kifizettem, de azóta sem kaptam meg. Hol tudok írni az eladónak, hogy fizesse vissza az összeget?

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#28343) LÁZ válasza po1son (#28342) üzenetére


LÁZ
addikt

1.hsz...custormer support-resolution centre.

szerk. na igen, a 45nap már lejárt sajnos...

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28344) pepe091 válasza po1son (#28342) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

E-bayen keresztül kapcsolatba lépsz az eladóval, és ha nagyon nagy mázlid van akkor visszafizeti, félve a negatív feedbacktől, viszont ha nem hajlandó visszafizetni, akkor buktad mert már a PP-on keresztül nem tudsz case-t nyitni, mert túl vagy a 45 napon.

(#28345) szeva000 válasza po1son (#28342) üzenetére


szeva000
addikt

sztem már túllépted a 45napot,így ennyi volt....Előtte kellett volna intézkedni.

(#28346) po1son válasza pepe091 (#28344) üzenetére


po1son
addikt

Hát akkor ez volt az első és egyen utolsó vásárlásom eBayen... :DDD :W

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#28347) LÁZ válasza po1son (#28346) üzenetére


LÁZ
addikt

azért 6 dolcsi még nem a világvége...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28348) matykooo válasza po1son (#28346) üzenetére


matykooo
aktív tag

írj neki ebayen keresztül, mondjad neki, hogy nem jött meg adja vissza a pénzed, és hogy nem szeretnél negatív értékelést adni....

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28349) randras válasza matykooo (#28348) üzenetére


randras
veterán

1 vásárlással le fogja szarni. :(

(#28350) kisda


kisda
aktív tag

Singpost összekapta magát.
18.-án lett beregisztrálva a csomag,28.-án pedig el lett küldve hazánkba.

2013.01.28 15:53
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.31 08:37
Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.01.31 08:39
Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Így áll a helyzet. Hétfő-keddre várható hogy kézhezkapom? Vidéki vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.