Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) pepe091 válasza gaborsan (#28800) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Létezik. 3-4 munkanap és megkapod. Szóval nem biztos, hogy a héten meglesz.

(#28802) randras


randras
veterán

Ezennel indítványozom, hogy a refund menetét is vegyük bele az 1./0./-1. hsz-be. :)

(#28803) gaborsan válasza pepe091 (#28801) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Akkor megnyugodtam. Köszi szépen! Szerintem a "case" intézményét is ha még nincs ott, igaz nem néztem ott de hirtelen nem tudtam én se mit is kell/jelent a "case". Pár kattintgatás után sikerült elindítanom, de ebayen, ezután mondom paypalon is elindítom mert itt írták hogy ott sem árt, de már nem engedett mert, hogy ebayaen elindítottam már, és ne halmozzuk az élvezeteket... :D

[ Szerkesztve ]

(#28804) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Hol tudom kiszámolni, hogy mennyi a postaköltség Mo-ról, ha ebayon akarok eladni?

(#28805) radi8tor válasza W1 (#28804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

posta.hu csodálatos oldalán.

randras: Írd meg nekem és beleírom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28806) W1 válasza radi8tor (#28805) üzenetére


W1
senior tag

Ajánlott levél = trackinges levél?

(#28807) radi8tor válasza W1 (#28806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#28808) W1 válasza radi8tor (#28807) üzenetére


W1
senior tag

Köszi!:R

(#28809) W1 válasza radi8tor (#28807) üzenetére


W1
senior tag

Amúgy eladásnál csak országonként tudom megadni, hogy hova mennyi, vagy kontinensenként is?
Értsd: Eu-n belül-kívül ugye más a költség, ezt a kettőt meg tudom különböztetni?

(#28810) radi8tor válasza W1 (#28809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet, hogy meg tudod, de szerintem nincs értelme.
Életemben 1x adtam el eBay-en, nincs nagy tapasztalatom ilyennel. Egységes árat állítottam be minden országra és kivettem a listából a problémásokat (Olaszország és Dél Amerika).

⭐ Stella

(#28811) W1 válasza radi8tor (#28810) üzenetére


W1
senior tag

Köszi!
Még annyi, hátha tudod, hogy ha olyan dolgot adok el, ami vámköteles, (nem látok rá sok esélyt, de jó tudni) azzal nekem feladás után amikor vámolják, még lesz bármi dolgom, vagy az már a vevő része teljesen?

(#28812) radi8tor válasza W1 (#28811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neked semmi dolgod vele, de célszerű a termék adatlapjára ráírni, hogy minden ilyen költséget a címzett fizeti.
Hallottam már olyan vevőt, aki nem akarta átvenni a cuccot, mert megvámolták. :W

⭐ Stella

(#28813) W1 válasza radi8tor (#28812) üzenetére


W1
senior tag

Na az szép.
Egyenlőre akkor ennyi, köszönöm!:R

(#28814) randras válasza W1 (#28813) üzenetére


randras
veterán

A szó amit keresel egyelőre.

(#28815) baluka26 válasza radi8tor (#28810) üzenetére


baluka26
veterán

Olaszok miért problémásak?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28816) Dluinet válasza baluka26 (#28815) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyan mint a magyar posta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28817) Hintalow válasza Dluinet (#28816) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem olyan gáz a magyar posta. Én vaterán 300 tranzakció felett járok (nagyobb részben eladás) és 1x tűnt csak el csomagom, szépen visszafizettem a vevőnek a pénzét 4-5 nap után, indítottam egy tudakozványt, a posta is rájött hogy eltüntették, visszafizették a feladási ktg 12x -ét, úgyhogy bőven többet kerestem a bulin, mintha simán kézbesítették volna :)

Ebayen valahol 80-100 vásárlás körül járok, amit évek alatt hoztam össze, mert onnan csak magáncélra, esetleg közeli rokonnak/barátnak vásárlok.
Ugye ott is többnyire a posta hozza ki, 1x volt olyan, hogy 1 napszemüveg amit vettem eltűnt, de ez akkor volt amikor annó a vulkánkitörés miatt a fél bolygón akadozott a légi közlekedés, tehát valószínűleg az sem az országban tűnt el. Ott meg az eladó simán refundolt, még ügyet sem kellett nyitnom.
Tehát szerintem túl van lihegve az egész lopós posta dolog.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#28818) baluka26 válasza Hintalow (#28817) üzenetére


baluka26
veterán

Magyar postát illetően szerintem is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28819) Picboy válasza Hintalow (#28817) üzenetére


Picboy
tag

Igaz én csak ebayon vásároltam eddig és még csak 50 körül tartok, ebből egy veszett el eddig, illetve most van egy jan 9-én feladott first class mail international, ami nem ért még ide, illetve a nemrég részletezett "kedves eladótól" származó másik first class mail, amiben reménykedhetek még, hogy ideér valamikor.

(#28820) Tangerine válasza gaborsan (#28800) üzenetére


Tangerine
senior tag

Létezik, pár napig betart,de már biztosan megkapod.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28821) bahni1990


bahni1990
csendes tag

mikor indul a postázás kínából?
több eladótól különféle infókat is kaptam, volt a 16. írt volt aki csak 20.-án postáz

(#28822) bul07 válasza bahni1990 (#28821) üzenetére


bul07
nagyúr

Teljesen mindegy most pár nap ide vagy oda nem számít rendesen feltorlódtak a küldemények , kell egy hét mire minden a rendes kerékvágásba beáll

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28823) Dluinet válasza bahni1990 (#28821) üzenetére


Dluinet
nagyúr

attól függ hogy mennyi szabadságot vett ki a rokonlátogatáshoz.

Ez olyan mint nálunk a karácsony, valakinek két nap, más meg csak január 3.-án megy be dolgozni, ez munkahely függő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28824) TaaT válasza bahni1990 (#28821) üzenetére


TaaT
veterán

az ebay-en van aki 13.-át adott meg, van aki 17.-én, változó...

Give them hell Ukraine!

(#28825) dReFiX


dReFiX
senior tag

Rendelt már valaki ilyen androidos "tévé-okosítót" sticket ? Elég sok van fent, de nem tudom melyiket merjem megrendelni ? Tudna valaki linkelni eladót vagy terméket ? Köszönöm ! :R

(#28826) bahni1990 válasza TaaT (#28824) üzenetére


bahni1990
csendes tag

köszi az infókat

(#28827) albinolynx


albinolynx
őstag

EU-n belul tudnatok ajanlani boltot, eladot, akitol erdemes pc hw alkatreszeket rendelni?
Uj alkatreszek erdekelnenek, paypal fizetesi lehetoseggel.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#28828) fesii válasza dReFiX (#28825) üzenetére


fesii
aktív tag

Én is azon filózok és itt már kaptam rá választ, hogy inkább innen rendeljek mert olcsóbb.

(#28829) randras válasza TaaT (#28824) üzenetére


randras
veterán

Nekem pár eladóm már dogozik bőszen.

dReFiX: MK808 pl. de geekbuying-ról.

(#28831) Zozzant


Zozzant
addikt

Paypalról:

Kaptunk wifi media player helyett egy pofás ratyi karkötőt, követési számmal minden. Paypal dispute, ahogy kell, már mielőtt megjött volna mert ebay-ről a tag lelépett és jött biztonsági üzenet is. Természetesen eladó sehova senkinek nem válaszol és Paypal döntött:) Küldjem vissza a cuccot követési számmal erre a címre, ami nyilván értelmetlen:
baiyunqujinshazhou48hao, guangzhou, Guangdong Province 510000 China
Hát 18$-ról van szó, próbáltam Contact us-on írni nekik a Case-el kapcsolatban, mert oda nem lehet ám már írni csak Cancel vagy írjam a követési számot amin visszaküldtem. Az a válasz jött hogy nyugodtan telefonáljak a paypalnak így ők nem tudnak foglalkozni az üggyel és leírták hogyan nyissam case-t :) Mikor megírtam hogy egy nyitott case-el kapcsolatban írok... kész vagyok. Van valakinek ötlete?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28832) faresz5 válasza Zozzant (#28831) üzenetére


faresz5
senior tag

ha még van lehetőség, akkor változtass okot a case-re(jobb alsó sarok) tök mindegy mire és írd meg nekik, hogy mit kaptál fényképpel alátámasztva, és kérd a visszaküldés nélküli refundot.

(#28833) Zozzant válasza faresz5 (#28832) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem lehet változtatni, Item return, ennyi.:(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28834) TaaT válasza Zozzant (#28833) üzenetére


TaaT
veterán

És ha feladsz egy képeslapot az embernek tracking-el? Gondolom nem kell hogy megkapja...

Give them hell Ukraine!

(#28835) Zozzant válasza TaaT (#28834) üzenetére


Zozzant
addikt

De, ha "delivered" akkor fizet vissza a paypal.

"Please provide online tracking information by Feb 25, 2013. Once we confirm that the merchandise was delivered, we'll process a refund based on our protection policies."

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28836) TaaT válasza Zozzant (#28835) üzenetére


TaaT
veterán

Hát akkor passz... ebből lehet tanulópénz lesz... de lehet a többiek mondanak vmi okosabbat :o

Give them hell Ukraine!

(#28837) dash17291 válasza dash17291 (#28671) üzenetére


dash17291
tag

Na szóval itt van a sz*pás tárgya:

[link]

Én ilyen gányt nem rakok bele a gépbe. Tehát úgy is felfoghatjuk hogy nem tudom használni.

Mit gondoltok?

(#28838) albinolynx válasza dash17291 (#28837) üzenetére


albinolynx
őstag

Igazából magán a nyákon én nem látok hibát. Forrasztások jónak tűnnek, egyszerűen nem mosták le a folyatószert. Annak a foltjait látod. Isopropyl alkhol, vagy denaturált szesz is eltünteti talán. Sata kábelt meg lehet cserélni. Egy próbát azért megérne. A ház szalagcsiszolása egy dolog. Nem szép, de ettől még működhet.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#28839) randras válasza albinolynx (#28838) üzenetére


randras
veterán

Sata csatlakozót lecserélheted, a mocskot letakaríthatod, ahogy már mondták, a széle meg kicsit karcos... és? Ezekkel a hibákkal mondjuk kérsz az eladótól 5$ refundot, abból meg is van a csatlakozó, meg az időd amit rászánsz, hogy letakarítsd és kicseréld a csatit. :U

Ha én mindig felb*sznám magam, mikor karcos/törött/hibás cuccot kapok, már rég szívrohamot kaptam volna. :N

[ Szerkesztve ]

(#28840) dash17291 válasza albinolynx (#28838) üzenetére


dash17291
tag

Nézd meg a forrszemeket. Nem fekszik fel mindegyik teljesen.

Továbbá:

cold joint
wetting

A ház pedig meg van karcolva, ha nagyítod a képet látszik.

(#28841) albinolynx válasza dash17291 (#28840) üzenetére


albinolynx
őstag

Ez az ebay nem neked való. :DDD
Megértem amit írsz. Gondolom nem bolti áron vetted, valamiért. Mindennek ára van. Ettől függetlenül csak nézve volt eddig, ha jól értem. Ki kellene próbálni és kész.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#28842) Outlander


Outlander
őstag

Üdv.

Rendelt már valaki nagyobb dolgokat külföldről... gondolok itt, 4 db 17-es gumira?! :)

Nagyobb az esély a lottóra, mintsem h épségben megjöjjenek? :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#28843) csizo13 válasza Outlander (#28842) üzenetére


csizo13
tag

Sok kárt nem tudnak tenni bennük. Maximum nem ér ide mindegyik, mert egybe csomagolva nehezen mozgatnák. Szerintem.

(#28844) faresz5 válasza Zozzant (#28833) üzenetére


faresz5
senior tag

Tudsz meg doksikat csatolni? Mert akkor tolsed fel a képeket a csomagról egy másik képre Még írd meg a problémádat érthetően angolul.

(#28845) kirkri


kirkri
addikt

Egy ideje érdekes jelenséggel találkozok a .com oldalon, nevezetesen hogy ár+postaköltség szerint sorba rendezve a találatokat nem lehet megadni a célországot. Ez korábban nem volt így és a co.uk és a többi oldalon (.ie, .de, stb) továbbra is működik helyesen. Így viszont minden találatnál be kell lépnem, hogy mennyi a tényleges postaköltség, illetve egyáltalán postáz-e ide.

Nem látom, hogy valamit elállítottam volna a keresőben. :F

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#28846) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Egy kis help kéne nekem is még sose vásároltam ebayen, de most csak innét tudtam jó áron megvenni amit akartam.

Adott egy termék amit Olaszországból hirdettek és csak az olasz ebay listázta ki és csak abba az országba küldik el. Én megkérdeztem az eladót, hogy elküldené-e ide hozzánk is azt mondta igen 26 euró biztosítással.

Én megnyertem az aukciót, de ott ugye csak a termék ára szerepel a szállításé még nem.

Ilyenkor hogy működik a dolog? Ő hozzátudja adni az aukció lezárása után is a szállítási költséget, hogy kitudjam fizetni paypallal?

Vagy külön kell nekem elutalni a pénzt neki?

(#28847) randras válasza SzlobiG (#28846) üzenetére


randras
veterán

Request invoice, vagy valami hasonló a megvett termékeknél a cucc neve melletti menüben.

(#28848) SzlobiG válasza randras (#28847) üzenetére


SzlobiG
félisten

Küldtem neki ilyen üzenetet amibe volt egy automata üzenet is ahol leírta, hogy küldjön teljes számlát nekem.

Meg külön is leírtam neki.

Amúgy az a baj hogy olasz, igaz elér a .com-ról is, de a mail pl olaszul jött nekem (másolat).

Végül is akkor neki csak be kell állítani és fizethetem paypalon a teljes összeget, nem? Gondolom ért hozzá mer 280 sikeres üzlete volt már.

[ Szerkesztve ]

(#28849) radi8tor válasza SzlobiG (#28848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen így lesz, ha elkészül vele, akkor asszem még emailt is kapsz róla (de nem 100%).
Pay now vagy olaszul ugyanez.

⭐ Stella

(#28850) SzlobiG válasza radi8tor (#28849) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor az jó lenne, mert nem akarok külön utalgatni ebayen kívül.

Várom a tag válaszát.

:R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.