Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) motorhead válasza kisda (#28350) üzenetére


motorhead
aktív tag

Hogyan kaphatnád meg, ha még a vám elé csak most került? Ha vámolni kel akkor még az a procedúra legalább öt nap. Tehát csak jövő hét után kapod meg, ha minden összejön. Ha nem kell vámolni akkor is eltart legalább a hét közepéig.. Olvass vissza nem sokkal fentebb leírtam egy kis történetet.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28352) szilard28 válasza kisda (#28350) üzenetére


szilard28
aktív tag

ha azt látod, hogy vámolás befejezve, akkor még 2-3 munkanap min.

(#28353) kisda válasza motorhead (#28351) üzenetére


kisda
aktív tag

2013.01.31 14:21
Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure !!!

: )

(#28354) motorhead válasza kisda (#28353) üzenetére


motorhead
aktív tag

Így megkapod a hét közepéig.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28355) randras válasza motorhead (#28354) üzenetére


randras
veterán

*megkaphatod ;]

(#28356) csehe02


csehe02
csendes tag

Sziasztok!

segítettem eladni ismerősöknek Ebay-en pár kerékpárt.kerékpár szállító karton dobozban lettek feladva, csomagként külön-külön. 2 bringa most már hivatalosan is elveszett. a 60 nap már rég lejárt.

van valakinek tapasztalata, hogy milyen kártérítésre lehet számítani, ha Usa-ba küldött csomagomat (alapból tracking numberrel van) elvesztette a magyar posta?
értéknyilvánítás nem volt
az üzletszabályzatban ezt találtam:

"A Posta felelőssége nem terjed ki a közvetett kár vagy az elma-radt haszon összegére.

5.2.2.2. A nemzetközi postacsomagokra vállalt felelősség mértéke
b) Értéknyilvánítás nélkül feladott nemzetközi postacsomag, meg-semmisülése, teljes vagy részleges elveszése, illetve sérülése esetén a kártérítés összege a hiány, vagy a sérülés mértékével arányos, de legfeljebb a 40 DTS (SDR) és a kilogrammonként 4,50 DTS (SDR) díj együttes figyelembevételével kiszámított összeg." 1DTS= 350ft, tehát ez a kártérítés bakfitty.

mi a helyzet a közvetlen kárral?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#28357) matykooo válasza csehe02 (#28356) üzenetére


matykooo
aktív tag

kb az hogy lesz fogják szarni... amit kiszámolsz te vagy ők is, azt kifizetik a többit meg benyalod... mivel nem érték biztosítva adtad fel sok jóra ne számíts... :/
Nekem hasonló ügyem volt futár céggel, 40ezer helyett kaptam 10ezret azt cső... a postánál meg egyszer hagytak el ajánlottat aminek ugye a 16xosát kaptam vissza, azzal meg én jártam jobban...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28358) baluka26 válasza csehe02 (#28356) üzenetére


baluka26
veterán

Postának jelentetted már, hogy eltűnt?
Tracking hol akadt el?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28359) csehe02 válasza matykooo (#28357) üzenetére


csehe02
csendes tag

igen a 15+1x pénz vissza az belföldre vonatkozik sajnos.
azt korrektnek is érzem, de külföldinél ez a számítás nagyon gagyi összeget hoz ki.

(#28360) csehe02 válasza baluka26 (#28358) üzenetére


csehe02
csendes tag

ma jött a levél, amiben hivatalosan elismerik. hogy elveszett.( november közepén adtam el az egyiket, október közepén pedig a másikat)
tracking annyit mutat, hogy elvileg elhagyta Magyarországot, USA-ba nem érkezett meg.
illetve még azt rendszeresen tapasztaltam, hogy simán összekeverik United Kingdom-ot United States-sel. Itt is az egyik csomagnál UK-s árat kellett fizetnem csak, annak ellenére hogy európán kívüli papírt töltöttem ki és United States-t írtam mindenhova (és ez egy megyeszékhely elég nagy postáján volt)

lehet, hogy nem ártana szólnom a postának kérdezzék már meg az angol postát is hátha ott dekkol valahol a 2 csomagom? :))

(#28361) baluka26 válasza csehe02 (#28360) üzenetére


baluka26
veterán

Hát, akkor szopi. Így, hogy nem biztosított értékre nem igazán van miről beszélni szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28362) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kaptam egy nagyobb refundot 150$ összegért( A VÁM megsemmísitette a csomagot) Paypalon látszik már hogy tovább küldik a kártyámra. Ezt ugye már nem lehet vissza vonni az eladó részéről?
Csak mert holnap lejár a 45 nap és nem szeretném bukni a 150$-t

Köszönöm előre is!

(#28364) randras válasza atleticofan (#28362) üzenetére


randras
veterán

Ha már megkaptad, miért buknád? :F

(#28365) htc07 válasza atleticofan (#28362) üzenetére


htc07
addikt

Ha a paypal már visszaküldte a kártyádra, akkor az bizony már a bankodban csücsül. Pár nap (nekem 3 szokott lenni max), és már rajta lesz az összeg.

(#28369) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok,ismét kérdéssel fordulok hozzátok!

Sikerült összefűznöm az ebay és paypal fiókomat,de láttam hozzászólásokat,ahol a pénzátváltásról volt szó.Nos ,ezt a részt nem értem. Elileg valaol a paypal fiókomban kell legyen opció arra,hogy milyen pénznemben számoljon,és ki vátson(a bankom,vagy a paypal). Melyik a jobb és miért? Hogy kell ezt beállítani,hogy jó legyen?

Valamint elvileg most 406 HUF (1,95$) van a paypal fiókomon,ez átutalta a bankszámlámról. Nos,ha ezentúl is vásárolni akarok,akkor mindig előbb a bankszámlámról kell pénzt átutalnom a paypalra és utána vásárolni ebay-en? Vagy hogy is van ez? :U

Köszi. :R

(#28370) Aullah válasza Kiki18 (#28369) üzenetére


Aullah
tag

Csak utóbbira tudok válaszolni: Ha összekötötted számládat a paypallal, akkor ha paypallal vásárolsz, először leveszi az összeget a paypal számláról (ha 0 van, akkor semennyit), többit meg a számládról.
Szóval nem kell pp-t töltögetned, mert lehúzza számládról... pp-on keresztül.

(#28371) Kiki18 válasza Aullah (#28370) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben,ez megnyugtató,köszönöm. :R

(#28372) kaliber válasza po1son (#28346) üzenetére


kaliber
aktív tag

Írjál neki, ha jó fej akkor vissza fizeti az árát.

Van egy pár sumák köztük, de a legtöbb normális nekem ez a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#28373) bul07


bul07
nagyúr

Kaptam egy ilyet
Tracking number: CFE12826364
Létező formátum lenne ez?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28374) faresz5 válasza bul07 (#28373) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem

(#28375) Bodz válasza bul07 (#28373) üzenetére


Bodz
nagyúr

Rajta lesz a csomagon, de amugy nem jo semmire.

(#28376) dragonfx


dragonfx
veterán

na a később megrendelt csomagom megjött hongkongbol. a korábbi még sehol. :O
de léci segitsetek mit csinákjak ezzel a helyzettel....

tegnap 1 kopintás ajtomon kinézek senki, és a postás oda lerakta a csomagot érted, és ha nem vagyok otthon bárki elviheti,szerencsém volt épp indultam meghallottam ajto közelébe voltam,...mit tegyek?panaszt a postán?semmi magyar csomagzámot nem látok rajta,gondolom lexarták mert kisértékű kis csomag.meg free shipping.telibexarják. :((( .mér ilyen ez az ország? :O .csodákozunk németek,usa sokan enm küldenek ide semmit...
lehet már a korábbi is megjött csak elvitte valaki emrt azt is lerakta azt is é ssenki nem volt othon baxot tértesitést hagyni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28377) TheWich


TheWich
tag

Sziasztok!

Egy táblagép csomagom érkezett tegnap UK-ból rendelten DHL futárral. Ezzel szeretném megosztani és kikérni a véleményeteket, hogy mire számíthatok, mit tehetek. stb. Egyedül a szállítási idővel nincs gond, két napra rá a rendeléstől megérkezett!

Viszont a csomag sérült! A gép képernyője törött!!! Tegnap este el is küldtem a fényképeket az eladónak.
Az éjjel válaszolt és kért fényképeket a csomagolásról. Gondolom a futárra akarja kenni a dolgot. Bár a csomagon alig látni olyan mértékű sérülést amitől a képernyő eltörhet. Bár szerintem elegendő egy pillanatnyi nagy erejű ütés és eltörik a screen a csomag pedig visszanyeri eredeti alakját kb.

Én új terméket kértem, esetleges kiegészítők nélkül, a lehető leghamarabb.
Ilyenkor kérhetik hogy küldjem vissza a terméket? vagy mire számíthatok? Én károsult vagyok és nem az én hibám, nem fogok azért fizetni még... Küldjön csak használható terméket megírtam.

(#28378) szeva000 válasza TheWich (#28377) üzenetére


szeva000
addikt

Már a futár előtt ki kellett volna bontani azt a csomagot és jegyzőkönyvet felvetetni....

(#28379) baluka26 válasza szeva000 (#28378) üzenetére


baluka26
veterán

Ha csomagoláson nem látszik a sérülés akkor talán hét napja van jelezni az illetőnek, hogy sérült a cuccos. Persze érdemes belekukkantani kinyitásnál, hogy biztos, ami biztos. Ha mégsem, akkor egyből jelenteni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28380) TheWich válasza baluka26 (#28379) üzenetére


TheWich
tag

Látszik a csomagoláson, hogy azért nem kesztyűs kézzel bántak vele. Eléggé megviselt a csomagolás. Az igazat talán soha nem tudjuk meg. Azért egy sérülékeny csomagot nem illik hurcolászni, dobálni ...

Most azt írta vissza az eladó hogy hétfőn küldi az újat és amint megvan küldjem vissza a sérültet. Addig is bocsánat a kellemetlenségért stb stb...

Most megkérdeztem, hogy a futártól akarja visszakapni? Mert én nem fizetek senkinek és semmit ezért...

(#28381) dReFiX


dReFiX
senior tag

Én ha értékes tárgyat rendelek, videóra veszem a kicsomagolását ami alatt megy a rádió, hogy nem vágott a felvétel :D

Amilyen futárokkal találkoztam eddig, nem hiszem hogy ott fognak 5 percig álldogálni, még egy komolyabban csomagolt műszaki cikket leáll az ember vizsgálgatni. Vagy lehet én nem voltam elég rámenős.

[ Szerkesztve ]

(#28382) Dluinet válasza dReFiX (#28381) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt sohasem értettem, meg kéne várnia mert ilyenkor derül ki, hogy milyen munkát végeztek, ha lelépnek, akkor nem végeztek jó munkát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28383) #59816064


#59816064
törölt tag

Így kaptam meg a csomagom, csak tudnám hogy égett meg benne a termék :)
Mondtam az eladónak küldjön egy újat, trackingel. Aszondja jó 3 dollár lesz. Pár nap múlva kérdezem hogy hol a tracking, erre, jajj azt a kolega elfelejtette úgy feladni...

[ Szerkesztve ]

(#28384) pepe091 válasza #59816064 (#28383) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az igen.
Közben kirándult egy kis szalonnasütögetésen is :D

(#28385) randras válasza #59816064 (#28383) üzenetére


randras
veterán

Az igen. :Y

(#28386) creative24 válasza #59816064 (#28383) üzenetére


creative24
csendes tag

Az szép. :Y

(#28387) lacko6 válasza #59816064 (#28383) üzenetére


lacko6
senior tag

Lehet kipróbálták :K (Mármint a kinaiak :U )

[ Szerkesztve ]

(#28388) #59816064 válasza lacko6 (#28387) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nem, mert kívülről égett meg, nem belső zárlat okozta.
A tracking szerint Amcsiba is járt a csomag (érthetetlen) pedig a Singapore-i postával adták fel. Szerintem ott történhetett valami, mert a boritékot is leragasztották.

[ Szerkesztve ]

(#28389) Tomate


Tomate
veterán

Nekem mondjátok? Csomagot küldtem amcsiba EMS-el, törékenyként erre ír a gyerek, hogy megkapta és össze van törve. :W

(#28390) radi8tor válasza Tomate (#28389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenkor gondolom visszaadják az árát (mivel biztosítva van).

⭐ Stella

(#28391) Tomate válasza radi8tor (#28390) üzenetére


Tomate
veterán

De örülnék ha ilyen egyszerű is lenne. Első körben az amcsi gyereknek kell postán panaszt tenni, hogy törött cuccot kapott. De mivel átvette a postás elment és nem jelentette még senkinek így nem tudom mit fognak neki mondani a postán a törött cuccról... :(

(#28392) radi8tor válasza Tomate (#28391) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vigye be a postára csomagolással együtt. Menni fog így is dolog.
Minél előbb menjen el a postára ne várjon napokat vele. Fontos, hogy a csomagolással együtt adja le.

⭐ Stella

(#28393) peter889 válasza matykooo (#28231) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Köszönöm a választ.
Ez a kérdésem a többiekhez is szól:

Első vásárlásomnál 22-45 EUR közötti értékben fogok rendelni (postaköltséggel együtt), az Ebay-ről, valószínűleg a Távol-Keletről, ez ténylegesen ugye áfaköteles lenne. Vásárlás előtt megkérdem az eladót, vásárlás esetén hajlandó-e "gift"-et behúzni, hogy ajándékként szerepeljen.
Ez nem fogja furán kivenni magát? Jó lesz így?
Vagy jobb lenne, ha azt kérném, írna rá 22 EUR alatti értéket?
És akkor áfamentes lesz?
Ha véletlenül kibontanák a vámon, mi várható?
Az ÁFÁ-t a különbözet után kell fizetni, vagy az egészért? Tehát egy 23 EUR értékű cucc 1 vagy 23 EUR után adózik? Az ÁFA itt is 27%?
A vámon vannak értékszakértők is, akik megszakértik pl. hogy nem is 18 EUR a cucc értéke, hanem mondjuk 28?

Köszönöm, előre is.

Elnézést, ha már ezt tárgyaltátok valahol.

(#28394) üszök válasza peter889 (#28393) üzenetére


üszök
őstag

A vámosok sem ma jöttek a falvédőről.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28395) peter889 válasza üszök (#28394) üzenetére


peter889
őstag

Kifejtenéd bővebben?

(#28396) matykooo válasza peter889 (#28393) üzenetére


matykooo
aktív tag

Amennyiben 22-45 euró értéken belül rendelsz (előbbi a cégekre, utóbbi a magánszemélyekre vonatkozik) nem fog vámot fizetni. Nem kell külön megkérni őket, hogy giftet Xeljenek be, mert automatán mindenki a giftet X-eli, illetve az hogy gift vagy nem gift nem számít semmit, ha éppen nem giftnek lenne Xelve az sem számítana... Szóval nem fogja furán kivenni magát éppen a te csomagod, a több ezer, vagy 10ezer mellett ebben biztos lehetsz... az értéknél is mindig kevesebbet írnak rá mint a valós... random, hogy mennyit volt már olyanom amikor a 25 dollárosra 3 dollár volt írva, meg volt hogy a 99 centesre 10 dollár...Ha véletlenül kibontják a vámon, akkor az várható, hogy megnézik mi van benne, ha éppen egy kutyafüle akkor visszacsomagolják és megkapod postán, ha olyan dolog ami gyanús, hogy átlépte vagy megközelíti az értéket akkor kapsz egy levelet amiben kérik, hogy küld el nekik a számlát (paypalos is elég nekik), ha a 22-45ös határon kívül esik akkor fizeted a 27%áfát + a kezelésit ez cirka 30%, és az egész összeg beleszámít, szóval nem a feletti értékek hanem az egész... Nem hiszem hogy lennének értékszakértők, de ők sem idióták, a 100 dolláros tabletet nem fogják elhinni, hogy 20 dollárért vetted...

A kérdésed nagy részét az előzőekben már megválaszoltam, szóval teljesen felesleges volt megint ugyanazokat megkérdezni, de egyébként már van egy 1. hsz amiben nagyjából minden kérdésedre választ találsz

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28397) peter889 válasza matykooo (#28396) üzenetére


peter889
őstag

Most használom először ezt a rendszert. Vásárlásnál nem szeretnék koppanni. Nekem nem volt teljesen egyértelmű a múltkori válaszodból. De biztosan bennem van a hiba. Olvastam az első hsz.-t, az ott belinkelt dolgokat még teljes terjedelmükben nem. Köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#28398) Kiki18


Kiki18
őstag

Erre,a tegnapi kérdésemre esetleg tud valaki válaszolni,vagy segíteni?

Sikerült összefűznöm az ebay és paypal fiókomat,de láttam hozzászólásokat,ahol a pénzátváltásról volt szó.Nos ,ezt a részt nem értem. Elileg valaol a paypal fiókomban kell legyen opció arra,hogy milyen pénznemben számoljon,és ki vátson(a bankom,vagy a paypal). Melyik a jobb és miért? Hogy kell ezt beállítani,hogy jó legyen?

(#28399) TaaT válasza matykooo (#28396) üzenetére


TaaT
veterán

"a 100 dolláros tabletet nem fogják elhinni, hogy 20 dollárért vetted..."

Az hogy elhiszik vagy nem sztem nem számít, a lényeg hogy mennyit fizetett érte... :)

Give them hell Ukraine!

(#28400) napocska2 válasza Kiki18 (#28398) üzenetére


napocska2
senior tag

Az első hozzászólás megadja a választ:
"Hogyan váltsuk a PayPal helyett a bankunkkal a pénzt
Rendszerint a PP drágább árfolyammal számol, mint a bankunk. Fizetésnél ezt kell beállítani, hogy a bank váltsa a pénzt: [link]"

Nekem is ez tetszik jobban, így használom. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.