Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Na megnéztem közelebbről azt az "ismeretlen anyagot" a kábelen amit említettem. Eddig nem néztem meg közelebbről, de kiderült, hogy a kábelt átmatricázták, és az eredeti matrica ragasztója van a kábelen. És újként, használatlanként vettem a kábelt. :((

(#29602) sirdond válasza sirdond (#29562) üzenetére


sirdond
őstag

up
valaki?

(#29603) radi8tor válasza sirdond (#29562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérd el tőle a számlaszámát és utald át neki a pénzt.

⭐ Stella

(#29604) bul07


bul07
nagyúr

Á egyre jobb FREE Standard International Flat Rate Postage cuccom 13napra jött meg, pedig nem is olyan nagy értékű, remélem megmarad ez a jó szokásuk

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29605) sirdond válasza radi8tor (#29603) üzenetére


sirdond
őstag

igen, nekem is ez volt az első. írtam hogy küldje el, de azóta nem jött válasz.
ezért is kérdeztem meg,hogy most én tudok rosszul valamit és a megadott adatokkal kellene gazdálkodnom?!

(#29606) radi8tor válasza sirdond (#29605) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hány napja vársz a válaszára? 1-2 napon belül szoktak azért válaszolni.

⭐ Stella

(#29607) Slownz válasza kirkri (#29591) üzenetére


Slownz
senior tag

Én már sokszor küldtem vissza terméket, és mindig írom, hogy fizessék ki a postaköltséget (szerintem így korrekt), és eddig 100%-ban megtérítették a postaköltséget. Úgyhogy tessék próbálkozni!

(#29608) kirkri válasza Slownz (#29607) üzenetére


kirkri
addikt

Korrektnek így korrekt, csak mivel a legtöbb aukcióban szerepel, hogy a visszaküldés költsége a vevőt terheli, így nem igazán lehet ugrálni, ha nem hajlandó rá az eladó. Amikor az ember megvásárolja a terméket, akkor ezeket a feltételeket elfogadja.

Én eddig az említett esetben küldtem csak vissza terméket, minden egyéb esetben amikor írtam, hogy visszaküldöm, de a postát az eladónak kell fizetni, akkor inkább nem kérte vissza.

Szóval igen, próbálkozni kötelező. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#29609) SUPREME7 válasza kirkri (#29608) üzenetére


SUPREME7
őstag

Válaszoltak:

Első körben próbálkoztak a "telepitsd újra a videókártya drivert, meg a kábel csatlakozás ellenőrzése" stb dolgokkal, de ezt gyorsan néhány fotóval illusztráltam, hogy bizony nem ezzel lesz itt baj, és találjunk ki valamit. Most felajánlották, hogy £23-ért küldenek egy vadiújat és nem kell szarakodnom a visszaküldéssel. Írtam nekik, hogy ez jól hangzik, de sok lesz az a 23, és inkább maradjunk 15-nél és mindenki boldog. Most várom a választ. Bár így is bukok ~5Ezret, de nem kell szarakodni hetekig ha beleegyeznek.

(#29610) sirdond válasza radi8tor (#29606) üzenetére


sirdond
őstag

6-án délelőtt küldte el a second chance offert. írtam neki üzenetet,többször is, mert volt pár kérdésem. mindegyikre válaszolt legalább egy órán belül. leütöttem, kértem egy invoice-t, hogy szállítással mennyi lenne. elküldte és azóta nem válaszol. ez 6-án este volt.

(#29611) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

kb 3 hete rendeltem egy 20Ł értékű terméket angoloktól. Sajnos nem érkezett meg, így felvettem eladóval kapcsolatot. Mondta, hogy újra küldi, vagy visszaküldi a pénzt. Kértem, hogy csomagkísérő számmal adja fel, de abba nem ment bele, erre ecseteltem neki, hogy ha az is elveszik, akkor ő bukik 2 csomagot meg az árát is. Erre vissza küldte a pénzt paypal-on. Haragos nem vagyok, mert nem nagy tételről van szó, meg még annyira nem is nélkülözhetetlen, berendelem máshonnan.

Ellenben milyen értékelést szokás ilyenkor adni? Negatív, vagy elég a semleges? Ezt nem sikerült eldöntenem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29612) sirdond válasza Real_Necro (#29611) üzenetére


sirdond
őstag

én nem adnék neki negatívot, mivel visszaküldte a pénzt és anyagi károd nem lett belőle. semleges elég lesz.
hidd el vannak sokkal rosszabb eladók is.

[ Szerkesztve ]

(#29613) Santiagain válasza Real_Necro (#29611) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ha visszakaptad a pénzt, akkor negatívat szerintem túlzás. Ráadásul, lehet hogy még megkapod. A magyar posta csodákra képes.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#29614) randras válasza Real_Necro (#29611) üzenetére


randras
veterán

Az 59. napon értékelném semlegesre, mivel megjöhet addig. :U

(#29615) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ok, köszönöm, akkor még várok egy darabig, aztán max semleges lesz belőle.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29616) randras


randras
veterán

BTW nálam mondhatni beállni látszik a két hetes szállítási idő! :C

(#29617) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#29601) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na az eladóval megegyeztünk, refundolta a vételár felét. Viszont belépek paypalra és csak annyi látszik, hogy az előzményekben bennevan a 4 font visszautalás, de az egyenlegemen nem látszik. Ez még folyamatban van, vagy mikor férek hozzá?

Most nézem, hogy a Credit Card van megadva a táblázatban. Ezek szerint nem is a paypal-ra, hanem a bankszámlámra jön vissza a pénz? Arról fizettem egyébként, de azt hittem ezt a paypal-ra írják jóvá

[ Szerkesztve ]

(#29618) faresz5 válasza SUPREME7 (#29617) üzenetére


faresz5
senior tag

Paypalon rögtön látszik a refund.(ha kaptál) Majd onnan tolják tovább a számládra.
Ahogyan fizetéskor is rögtön látszik, ha vásároltál valamit.

(#29619) htc07 válasza SUPREME7 (#29617) üzenetére


htc07
addikt

igen, pár napon belül ott lesz a kártyádon a pénz. :)

(#29620) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Köszönöm. Igazából teljesen mindegy, csak még nem volt ilyenem :) És most akkor az eladónak milyen értékelést adjak? Kapjon egy semlegest? Gondolom értékelnem mindenképpen kell.

(#29621) htc07 válasza SUPREME7 (#29620) üzenetére


htc07
addikt

Az átcímkézett, használt kábelre? Én szívem szerint egy negatívot adnék neki, mivel elég valószínű hogy át akart verni.

(#29622) SUPREME7 válasza htc07 (#29621) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én is gondolkoztam rajta, de végülis korrekt volt mert azonnal refundolt, de azért odaböfögte, hogy 2004 óta ad el az ebay-en és biztos a beszállító hibázott. Ha tudta volna hogy használt, akkor használtként hirdeti, ha hiszem ha nem ...

Hát leginkább nem, de mindegy. Adok neki egy semlegest, de azért leírom, hogy használt kábelt adott el újként. Mégse negatív, de marad nyoma.

(#29623) faresz5 válasza SUPREME7 (#29622) üzenetére


faresz5
senior tag

jó választás, bár,hogy lehet letilt.(vagy egész HU-t )

(#29624) hun620 válasza randras (#29616) üzenetére


hun620
aktív tag

Nálam a 7-8 napos :) Kezdek leszokni az eBay-ről, annyival jobb ez a kínai webshop :D

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29625) tamas1985


tamas1985
aktív tag

A következőben kérném a segítségeteket:
Rendeltem Amerikából két terméket, ma hozta a postás a levelet hogy megfogta a vám.
Mivel ez az első alkalom ezért egy-két dologban bizonytalan vagyok:
Nekem összesen annyit a teendőm hogy a megadott email címre elküldöm a paypal től kapott számlát ugye?
Az áfát 155$(ennyi volt mindennel együtt) után kell fizetnem vagy csak a 22euró fölötti rész után?
Még annyi csavar van a történetben hogy mivel két dolgot vettem ezért a kifizetés után kaptam vissza 8,85$ a postából, ezt valahogy ellehet fogadtatni a vámmal?
Az számit e valamit hogy az egyik termék 22euró alatt van?
Előre is köszönöm a mindenki segítségét.

(#29626) sirdond válasza sirdond (#29610) üzenetére


sirdond
őstag

esetleg valaki németül beszélő tudna segíteni? elküldeném neki németül,hogy mi a probléma, hátha az segít.

(#29627) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, verify-os premier usernek hol találom az éves limitjét?
Ahol mutatja, hogy adott évben mennyi pénz jöhet a kártyára ill. mennyit utalhat róla?

(#29628) hobbyone válasza Real_Necro (#29611) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Real_Necro

Már nem az első cuccod ami eltűnni látszik/eltűnik. Nem kéne felelősségre vonni a postá(s)t? Az egy dolog, hogy utána megkapod a refundot, mert nem volt tracking, de azért az eladókra is gondolhatnál!

Eladással kapcsolatos megjegyzés

Nem először történik velem, hogy felrakok egy viszonylag ritka terméket, erre pár napon belül más is megteszi ezt. Volt olyan, aki 1-2 nappal későbbi lejáratra rakta, amiben van némi logika, de tudtommal a kínalt növekedése csökkenti az árat. Mondjuk a mostani nem annyira ritka, mert az elmúlt időben volt egy eladás elég olcsón 15 font (Advanced Search - Completed listings), de jelenleg csak ketten áruljuk a co.uk-n.

(#29629) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Standard Int'l Shipping-nél már van nyomonkövetési szám! :Y 2dolláros szállításnál nem gondoltam volna. :)
Hol is tudom megnézni? :F :DDD Tracking number: RB197142072CN

(#29630) Real_Necro válasza hobbyone (#29628) üzenetére


Real_Necro
veterán

Eddig ez a csomagom tűnt el postán, a másik futárnál kavarodott el, de mindig sikerült megoldani eladóval. Postát sokszor hívom, akkor is, ha nincs tracking number. Sajnos ha hozzájuk nem érkezett be a csomag, mit tudok tenni? Sajnos eléggé el van sz...rva ez az ország, hogy minden simán menjen.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29631) hun620 válasza fesii (#29629) üzenetére


hun620
aktív tag

1. hsz.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29632) bul07 válasza fesii (#29629) üzenetére


bul07
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe fent a Téma összefoglaló-t

Kel nekem nem frissíteni üzenetírás előtt , már rég megválaszolták

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29633) vbbb


vbbb
őstag

Külföldről rendelt elektronikai eszközök esetén hogyan működik a vám?
A csomagra írt - bevallott - érték alapján vámolnak, vagy kinyitják a csomagot és úgy?

Köszi

(#29634) TaaT válasza vbbb (#29633) üzenetére


TaaT
veterán

Amire több van ráírva mint a max azt valószínűleg megvámolják, amúgy teljesen random.

Give them hell Ukraine!

(#29635) szilard28 válasza tamas1985 (#29625) üzenetére


szilard28
aktív tag

szvsz áfa-vám a teljes összeg után, a visszatérítést el lehet fogadtatni, ha egyértelműen ahhoz a tranzakcióhoz kapcsolódik, az olcsóbb termék meg akkor lehet áfamentes, ha egyáltalán nem kapcsolódik a másikhoz (nem két összetartozó alkatrész vagy hasonló)
de nem vagyok vámszakember

(#29636) vbbb válasza TaaT (#29634) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi! :)

(#29637) Ybron válasza Ybron (#29574) üzenetére


Ybron
senior tag

Ezt kaptam válaszul a tegnapi ügyemmel kapcsolatban:
"I'm sorry about this. I would like to provide you with two options so you can choose the one that you prefer.

Would you like me to send you the multi-v or refund that portion of the purchase?

I will send it out or refund it asap."

Michael"
Van még remény :)

[ Szerkesztve ]

(#29638) tamas1985 válasza szilard28 (#29635) üzenetére


tamas1985
aktív tag

OK, köszi
Még annyi hogy akkor elég a paypal számlát elküldeni nekik ugye?
Mennyire kommunikatívak emailben a vámnál, válaszolnak is vagy csak egyszer érkezik a csomag?

(#29639) randras


randras
veterán

Attól tartok, valami nálam nem kerek... mit dob nektek találatnak a glass chess-re keresve?

(#29640) hun620 válasza randras (#29639) üzenetére


hun620
aktív tag

A .com 626 féle üveg sakk készletet.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29641) randras válasza hun620 (#29640) üzenetére


randras
veterán

:R

(#29642) bul07 válasza randras (#29639) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem ezt
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29643) randras válasza bul07 (#29642) üzenetére


randras
veterán

:R

(#29644) Attix82


Attix82
őstag

Kérdésem az lenne, hogy el szeretnék adni rajta valamit, de kér valami 4 jegyű kódot. Telefonomra elméletileg küldeniük kéne, de eltelt 2 nap de még semmi.

Vagy hogy megy ez a dolog?

(#29645) mukibuci válasza Attix82 (#29644) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

milyen formátumban adtad meg a számod? Én pár másodperc alatt megkaptam (pl +36705554445)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29646) Ybron válasza Attix82 (#29644) üzenetére


Ybron
senior tag

Én pár napja intéztem ezt.
Beírtam hogy 3620....... és küldték egyből a kódot.

(#29647) Attix82


Attix82
őstag

Igen sikerült. A másik kérdésem, hogy Ebayes regbe megadhatok egy ismerős paypal adatait? Hogy arra menjen az összeg. Vagy nem lehet használni duplán ugyan azt a paypal elérhetőséget.

(#29648) #59816064 válasza hun620 (#29624) üzenetére


#59816064
törölt tag

Milyen kínai webshop?

(#29649) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Ti milyen formában szoktátok elküldeni a paypal számlát a postának emailben?

(#29650) htc07 válasza tamas1985 (#29649) üzenetére


htc07
addikt

Velem még szerencsére nem történt ilyen, de úgy emlékszem többen is azt írták, hogy print screen elég.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.