Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) htc07 válasza betyarr (#29897) üzenetére


htc07
addikt

Amiket én ismerek/használok azok a buyincoins és a tmart. Egyikkel sem volt még gondom, mindegyik oldalról több alkalommal rendeltem már. A tmart-ról jött egyszer egy csomagom (4 db öngyújtó) amit visszafordítottak a vámon kínába, de automatikusan újraküldték, kaptam róla emailt, és másfél hónap alatt jött meg. :)

(#29902) DJGABI


DJGABI
addikt

üdv, hónap elején rendeltem egy ilyen csodát: [link] Minden szuper, a héten meg is jött, csak épp nem működik. Írtam eladónak, kedden válaszolt is egyet: [link] Amire válaszul én még aznap leírtam részletesen a gondom-bajom, valamint hogy refund vagy küldjön egy működőt. Azóta semmi. Olvasgatom ebay policy-t, vissza nem szívesen küldeném (posta kb annyi lenne, mintha rendelnék még egyet). Szerintetek nyissak case/claim-et, ha záros határidőn belül nem válaszol az eladó?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29903) htc07 válasza DJGABI (#29902) üzenetére


htc07
addikt

Pont ma néztem ezt, mert elég gyenge a házban egy pár helyen a wifi. :)

Szerintem próbálj meg megegyezni vele, mert az ebay azt fogja kérni, hogy küldd vissza neki. Case-t nyithatsz ha rá akarsz ijeszteni esetleg vagy kifutnál a 45 napból, de szerintem inkább emeld meg a hangod egy kicsit, hátha eléred vele hogy refundol. :)

(#29904) DJGABI válasza htc07 (#29903) üzenetére


DJGABI
addikt

köszi. hát jah, jó lenne, ha jó lenne... power led nem világít, lanon elérem, de setup alatt a wifire már nem megy fel, meg elméletileg alapból kéne egy wlan hálózatot létrehoznia, az se történik meg... meg gyanúsan karcos, meg tok nélkül, csak simán a csomagjába jött. erre elkezdi hogy tesztelve volt. hát nagyon nem úgy néz ki

utólag könnyű okosnak lenni: közbe eszembe jutott hogy csak várnom kellett volna picit, aztán azt kamuzni nem kaptam meg :(

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29905) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Az normális, hogy márc. 11-én már célországba elküldve de még se kép se hang? Kínából jön.

2013.03.10
10:21
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.03.11
17:28
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.11
19:49
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.11
21:41
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.12
21:39
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

[ Szerkesztve ]

(#29906) radi8tor válasza fesii (#29905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. 1 hónapig normális.

⭐ Stella

(#29907) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket Angliából, az adatlapján az volt írva szállítási módnak, hogy Standard Int'l Postage Estimated Delivery within 4-6 business days. Rákerestem a topicban, ez azt jelenti hogy sima posta hozza.

Viszont ma kaptam egy mailt a PayPaltől melyben azt írják, hogy elküldték a csomagomat, Shipper: Royal Mail, Service type: RM Airmail (Small Packets) (3-5 working days). Most akkor mégis futár hozzá? Tracking számot nem kaptam.

Köszönöm!

(#29908) radi8tor válasza malisonX (#29907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima posta hozza. Royal Mail az angliai postaszolgáltató neve.

⭐ Stella

(#29909) Bodz válasza malisonX (#29907) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Sima legiposta. A 3-5 napbol joval tobb is lehet, valtozo.

(#29910) Doze válasza malisonX (#29907) üzenetére


Doze
aktív tag

Ugyan ezzel a szolgáltatással rendeltem... csütürtökön adták fel hètfőre itt volt..

(#29911) fesii válasza radi8tor (#29906) üzenetére


fesii
aktív tag

Az tök jó mert akkor feleslegesen fizettem ki Economy Int'l Shippingért plusz egy dolcsit. Azt hittem úgy azér gyorsabb lesz.
Ezek után marad a standard!

(#29912) pepe091 válasza Bodz (#29909) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Angliából ami jön eddig minden esetben benne voltak a 2-6, 3-5 munkanapba.. Eddig még soha nem késett nekem... Pont emiatt rendelek onnan és nem Kínából.

(#29913) malisonX


malisonX
aktív tag

Köszi szépen a gyors válaszotokat, most megnyugodtam. :R (Az a lényeg, hogy sima posta hozza, mert futáros küldeményt nem tudtam volna átvenni.)

(#29914) DJGABI válasza DJGABI (#29904) üzenetére


DJGABI
addikt

Hoppá, meglepő [link] Most már csak azt nem tudom melyiket válasszam. Amilyen balszerencsém van 2* is rosszat küldenének :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29915) bul07 válasza pepe091 (#29912) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nekem volt már három hét is, de jelemzően 6-7 munkanap(bár pár napot az is jelent hogy ide falura eljuson)

Nállam Kína úgy néz ki bállt 21 nap környéki érkezésre

( #29914 ) DJGABI
Mindenképp a pénzviszatéríttést válaszd mert a újraküldésnél nem biztos hogy megérkezik 45napon belűll, és nem lesz semmi védelmed
Pénz vissza majd megrendeled újra tőle vagy mástól

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29916) sirdond válasza pepe091 (#29912) üzenetére


sirdond
őstag

jó neked :)
nálam is változó, lemezeket szoktam rendelni, van hogy pár nap alatt ideér, de mostanában 90%-ban 30 nap...

(#29917) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Megkérdeztem egy eladót hogy ha 3dbot veszek tőle akkor tud e kedvezményt adni a következő válasz jött tőle:
Thanks for your free contact.
sorry, dear ,as we sell the item on ebay at low price, so we can't give you much discount.
how about $8 for 3, if you pay via paypal directly.
any other questions, keep in touch freely, thanks.

Ha jól értelmezem akkor az ebayn kívül akar üzletelni?
Elvileg úgyis védene a paypal ha nem jön meg ugyebár?

(#29918) radi8tor válasza tamas1985 (#29917) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár dolláros cuccnál nem aggódnék a védelem miatt. Ha postán nyúlják le úgysem kapod vissza az árát.

⭐ Stella

(#29919) Robex


Robex
csendes tag

Szerintetek mit csináljak 1-2 dolláros termékeknél,ha már 31 napja nem jött meg?(éppenséggel van még idő)
Nem is az összeg vág földhöz,hanem a termék kellene nekem!
Írtam az eladóknak,rögtön válaszoltak is!Az egyik:

Dear robex85,

"Sorry to make you wait for long. We shipped on Feb 25
It usually takes about 15-35 days to your country
It might delayed during the transportation.
There are three ways to solve the problem.
1)We resend the production(s) to you,it will take about 15-20 days.
2)We refund all to you.
3)will you pls just wait a few more days to see if you will receive it。 Recently, due to the bad weather, all exports of China Post mail parcel check is particularly strict
Which one do you prefer to ?

Waiting for your reply soon.

Betankissweetst regards,
Li Chenyi"

Ja,és tudnátok segíteni pontosan mit is jelent a 3 lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#29920) htc07 válasza Robex (#29919) üzenetére


htc07
addikt

Nekem ma jött 3 csomagom, febr.22, febr.23, márc.1 napokon lettek kézbesítve. tehát elég változó :) 40 napon belül nem kell aggódni. :)

(#29921) SUPREME7 válasza Robex (#29919) üzenetére


SUPREME7
őstag

1, Ùjra felad egyet a rendelt cuccból, de értelemszerűen akkor megint várnod kell, de ha mákod van akkor mindkét cucc megérkezik egyszercsak.

2, Visszaküldi a rendelésed teljes összegét
3, Kér, hogy várj pár napot

[ Szerkesztve ]

(#29922) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali.

Szerintetek itt mi a buktató? Csak mert gyanúsan jó áron kínálja. Direktbe végignéztem, hogy mit lehet kapni itt ennyi pénzért, és bizony ez messze viszi a prímet. :U Vagy csak én nem veszek észre valamit?

mod: Angliában élek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29923) Slownz válasza MPowerPH (#29922) üzenetére


Slownz
senior tag

Az a buktató, hogy nem szállít Magyarországra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29924) Robex válasza SUPREME7 (#29921) üzenetére


Robex
csendes tag

Köszi a segítséget!
htc07 köszi!

(#29925) maathe


maathe
senior tag

Angliából rendeltem 123 fontért ruhákat. Ugye itt nem kell semmiféle plusz költséggel számolnom? DHL-lel jön.

(#29926) randras válasza maathe (#29925) üzenetére


randras
veterán

Nem.

(#29927) Robex


Robex
csendes tag

Szerintetek miért nem lehet ilyet ebayen találni??
Tuti van Kínában olcsón!

(#29928) LÁZ válasza Robex (#29927) üzenetére


LÁZ
addikt

vaterával lehet jobban járnál, minthogy várjál rá heteket..sztem

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29929) sirdond válasza MPowerPH (#29922) üzenetére


sirdond
őstag

angoloktól használt műszaki cikket soha! ha jót akarsz magadnak, akkor ezt fogadd meg.

amúgy így elsőre nekem gyanús,hogy nincs róla több kép,amin látszik a tényleges állapota. és így lehet hogy nem is az eladásra kínált cuccról készült a kép.
viszont,ha el tudnál menni hozzá kipróbálni/megnézni, akkor akár egy jó üzletet is csinálhatsz magadnak.
de látatlanban ne próbálkozz vele, szerintem.

szerk: ami engem érdekelne még mindig, németből dhl-es csomag mennyi idő alatt szokott megjönni kb?

[ Szerkesztve ]

(#29930) radi8tor válasza MPowerPH (#29922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd át személyesen, akkor nincs benne buktató. És elálhatsz a vásárlástól ha olyat látsz rajta ami nincs a leírásban.

⭐ Stella

(#29931) TaaT


TaaT
veterán

Nekem egy dealextreme-es cuccom 1hónap alatt ért ide, igaz, multhó 13.-án adták fel szal lehet bezavart az ünnep :)

Give them hell Ukraine!

(#29932) CBool válasza sirdond (#29929) üzenetére


CBool
tag

Nekem amit szerdán feladtak Németországban, kedden hozta az MPL futárja.

(#29933) coreside22


coreside22
csendes tag

Sziasztok csak 1 gyors kérdés:)

:2013.03.08
12:18

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2013.03.08
12:20

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.11
05:00

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.13
09:28

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.13
09:31

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.03.14
08:49

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.18
11:12 Budapest ***posta

Küldemény információ:
Postán átvehető

Csak az érdekelne hogy ezt holnap este át is vehetem postán vagy megpróbálják holnap kézbesíteni és csak rá 1 napra kaphatom meg(szerda)
köszönöm:)

(#29934) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Tettem egy termékre licitet pár napja, 50$. Úgy gondoltam, nem nézegetem fél percenként, annyit rászánok, aztán ha túllicitálják, az se baj.
Viszont ma találtam egy kicsit más koncepciót: hasonló termék drágábban, fix áron, viszont több dolog jár hozzá. Összességében az érné meg. Viszont ugye itt van a korábban feldobott licitem. Bár még hátra van egy nap, de 41$-nál nem igazán akarják feljebb tornázni. Kezdjek attól félni, hogy megnyerem? (Hülyén hangzik, de tényleg ez van :D ) Sajnos licit visszavonást nem találtam. Meg ugye nem is lenne túl etikus, elvégre én tornáztam felfelé az árat. Bár, a 41$ ember elvihetné :D

[ Szerkesztve ]

(#29935) Fancy-boy válasza Balázs1986 (#29934) üzenetére


Fancy-boy
addikt

[link]

If you want to cancel a Best Offer, use the Best Offer Cancellation form.

Én ilyet még nem csináltam, de majd írd meg, hogy sikerült-e.

[ Szerkesztve ]

(#29936) Balázs1986 válasza Fancy-boy (#29935) üzenetére


Balázs1986
addikt

Sajnos ez nem játszik, 3 esetben lehetne:
- félregépeltem a licitet (az 50$ pont olyan, hogy nem tudnám megetetni :) )
- változott az áru leírása licit közben
- elérhetetlen az eladó
Egyéb esetben lehet írni az eladónak a licitem törlésének kérésére, de kb. kétlem, hogy tetszene neki az ötlet :)
Azért köszi! :)

(#29937) LÁZ válasza Balázs1986 (#29934) üzenetére


LÁZ
addikt

ha neaggyisten te nyernéd meg, szépen irsz az eladónak, hogy közben változott a helyzet, és törölje a tranzakciót, vagy ajánlja fel a 2. legnagyobb licitálónak a terméket, - second chance offer - , de irhatsz is neki, hogy simán törölje a licitedet. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29938) Balázs1986 válasza LÁZ (#29937) üzenetére


Balázs1986
addikt

A jelenlegi automata licitem 41$, az alattam levő emberke 40$-t nyomott. Megírtam ezt az eladónak, meg őszintén bevallottam, hogy találtam egy nekem kedvezőbb ajánlatot. Viszont megígértem neki, hogy ha ezt törli, a védőszemüveget mindenképp tőle venném. Hátha...:)
Köszi neked is!

(#29939) sirdond válasza CBool (#29932) üzenetére


sirdond
őstag

köszi, akkor bízok benne,hogy nekem is megjön 1 hét alatt!

(#29940) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#29938) üzenetére


Balázs1986
addikt

Válaszolt a srác:
Dear balazs1986,

OK, but I don't now how to cancel ..
I think I can not cancel your bid. May be you can cancel...

- hedlab

Tök jó...akkor most kereshetem, hogy ő hol tudja cancel-ezni :D Ha vannak valakinek eladói tapasztalatai, és volt már olyan, hogy cancel-eznie kellett, kérem írja meg, hogyan kell! Köszönöm :)

(#29941) LÁZ válasza Balázs1986 (#29940) üzenetére


LÁZ
addikt

agytröszt lehet, beirja a customer support résznél a keresőbe, hogy 'how to cancel a bid' vagy vmi, és kidobja, keresd meg neki, aztán jóvan :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29942) TESCO-Zsömle válasza Balázs1986 (#29934) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindig a lezárás előtti 30 másodpercben emelkedik legtöbbet a cucc ára. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29943) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kínából rendelnék egy LCD-t notiba. Egyik ismerősömnek kéne szállítsák. Ha a cége nevét és címét adom meg az maga után vonz valami extra figyelmet a vámon, vagy nincs jelentősége a dolognak és úgy megy mintha magánszemélyre címeztem volna?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29944) Balázs1986 válasza LÁZ (#29941) üzenetére


Balázs1986
addikt

Köszi, rákerestem és elküldtem neki ezt a form-ot. Remélem, megoldja :D A kérdés csak az, hogy ha jön új licit, akkor az én automatám éles lesz még, és rálicitál, vagy ezzel ténylegesen kiszálltam? Remélem, hogy utóbbi :)

TESCO-Zsömle : Köszi, igen, bíztam is benne, de nem merek kockáztatani :) Visszanéztem, és volt 1-2 már neki, ami elment 50$ alatt :)

(#29945) hidroponi válasza Dr. Romano (#29943) üzenetére


hidroponi
aktív tag

eleg elterjedt gyakorlat, hogy csak a vevo ellenorzott paypal cimere szallitanak az eladok.
ennek nezz utana az adott eladonal.
a vamnal szerintem egy ceges vevo jobban izgatja a fantaziajukat, gondolom 20EURnal dragabb, szoval egy +AFA minimum bejatszhat.

(#29946) kaliber válasza fesii (#29911) üzenetére


kaliber
aktív tag

Valamit nagyon mellénéztél Economy=gazdaságos szállítás a leglassabb és te ezért fizettél pluszt?
Összefoglalóban nézd meg a legfelső sort (táblázat)

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#29947) llaszlo


llaszlo
veterán

Rendeltem egy terméket amit ki is fizettem. Viszont valahogy mégegy termék szerepel a listámban. Nekem nem kell csak egy. Hogyan tudom ezt törölni? Eddig nem tűnt fel, de az eladó nyitott egy ügyet. A mocsok nem írt nekem előtte, hogy megkérdezze mi van. Sőt láthatja, hogy a másikat kifizettem.

(#29948) SUPREME7 válasza llaszlo (#29947) üzenetére


SUPREME7
őstag

Valószínűleg automatikusan nyílt a case, nem az eladó hanem az ebay rendszere nyitotta. Van a levélben egy Respond gomb, írd meg az eladónak, hogy véletlen volt és törölje a case-t. Kapsz majd egy új levelet a törlésről ahol elfogadhatod.

(#29949) MPowerPH válasza sirdond (#29929) üzenetére


MPowerPH
félisten

"angoloktól használt műszaki cikket soha! ha jót akarsz magadnak, akkor ezt fogadd meg."

Megindokolnád, hogy pontosan miért? Csak mert az eladó elég rendben van, legalábbis a history szerint.

Don't Tread On Me

(#29950) kirkri válasza MPowerPH (#29949) üzenetére


kirkri
addikt

Miből gondolod, hogy az eladó "rendben van"?

Eladóként 36 értékelése van, amiből mindössze egy publikus.
Tehát eladhatott 35 darab filléres kulcstartót, amiből azt a téves következtetést vonhatod le, hogy az eladó rendben van.

Komolyan bevállalnál 1000 font értékben egy bizonytalan vásárlást? Mi van akkor, ha fakockát kapsz regisztrált küldeményként? Akkor az eBay Protection valószínüleg nem fog kárpótolni...

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de egyeztettél már az eladóval, hogy egyáltalán postázza-e a terméket?

Szerintem ez csak személyes átvételként bevállalható üzlet.
Persze ez csak a saját véleményem, a saját pénzeddel azt csinálsz amit akarsz. ;)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.