Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) pepe091 válasza prannk (#29300) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rengetegszer le lett írva, hogy a PP nagyon rossz árfolyamon vált mindent, különösen a fontot. Banki konverziót kell választani.

(#29302) Sanyika1


Sanyika1
tag

Sziasztok!

Már volt pár tranzakcióm a paypal-al, eddig simán ment minden, de most elakadtam. :F Rendeltem az ebayen egy headsetet Angliából, a paypal levonta a pénzt a bankszámlámról, viszont Payment statusnál Unclamied szerepel, Order status/Actions oszlopban egy Cancel gomb van, az ebay fiókban a font jel helyett egy homokóra látható.
Ma a következő üzenetet kaptam az eladótól:

Hi,
Thanks for the purchase.
there is some thing wrong with the payapl and it is not accepting the payments.
Kindly pay at the different paypal.

znaibd (at) gmail(.)com

and we will dispatch the item.
Thanks and Regards,

Azt akarja, hogy újra fizessek? Mit csináljak, nem szeretném elveszteni a pénzem :F

(#29303) prannk


prannk
őstag

Customs clearance processing complete ez van a nyomon követésen. Itt most mi lesz? Lesz vám,nem lesz vám? Fog még változni valamire ? Vagy már csak várni kell?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29304) kirkri válasza Sanyika1 (#29302) üzenetére


kirkri
addikt

A PayPal topikban már feltetted a kérdésed és választ is kaptál rá.
Javaslom ne írd be több topikba is ugyanazt a kérdést, mert megdorgálás lesz a vége...

(#29303) prannk: Ebből én azt gondolom, hogy átment a vámon és csak a postást kell várnod. Lesz még egy státusz, amikor átvetted a küldeményt. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29305) tamas1985 válasza prannk (#29300) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Gyakorlatilag folyamatosan frissül, ne vedd alapul amit a a bank oldalán írnak, pl az OTP ahhoz képest 5Ft rátesz

(#29306) kirkri válasza tamas1985 (#29305) üzenetére


kirkri
addikt

Pedig nekem azt mondák, az OTP árfolyama jobb mint a PayPal. Azt tudom, hogy a Citibank árfolyam szinte minden alkalommal magasabb, én ezért váltottam ki egy Erste virtuális kártyát, ugyanis az ő árfolyamuk nagyon jó.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29307) bul07 válasza kirkri (#29306) üzenetére


bul07
nagyúr

Az Erste se hűde jól váltja legalábbis tapasztalataim szerint
Most szombaton egy tételt így egy tételt úgy vásároltam
PayPal 233Ft-ba váltotta a dollárt
A Erste 231Ft-ba váltotta, persze ez még csak zárolt összeg így pár forintott még változhat
Ki lehet számolni milyen nagy ősszeget lehet megtakarítani bankos váltásnál
10$-ként 20-40Ft-ot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29308) kirkri válasza bul07 (#29307) üzenetére


kirkri
addikt

Ha az itt szereplő mai PayPal font árfolyamot veszem alapul és szembeállítom azt a 343 forintos Erste árfolyamot amit ma fizettem, (egyelőre természetesen csak zárolás) akkor ott már nagyobb az eltérés. Persze nem a pár dolláros vásárlásoknál éri meg igazán, de egy 100 fontos vásárlásnál már nagyon is megéri.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29309) baluka26 válasza kirkri (#29308) üzenetére


baluka26
veterán

Én egyszer vásároltam bankos átváltással, két éve márciusban. PayPal-lal 61k körül lett volna, de akkor borzasztó instabil volt árfolyam, bankkal 65 lett. Azóta maradok a PayPal-os váltásnál, legalább tudom, mennyit von le :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29310) kirkri válasza baluka26 (#29309) üzenetére


kirkri
addikt

A válság kellős közepén én is kizárólag PayPal árfolyamot használtam, pont azért amit írtál. Illetve manapság is ezt választom, ha valaki megkér, hogy vegyek neki valamit, mert nincs kedvem magyarázni, hogy pár nap múlva változhat az összeg amit végül levonnak a számlámról. Így egyértelmű a dolog, megmondom, hogy ennyibe került és kész. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#29311) bul07 válasza kirkri (#29308) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a fontos vásárlást hanyagolom sőtt az angol ebay-t is csak akkor nézem ha angliából akarok rendelni(sport táska, vagy csak gyorsan kell valami)
Sokall drágább is, ami .co.uk-on egy font az a .com-on egy dollár(na jó nem minden), sőt van olyan amit nem listáz de a .com igen

Amugy igen nagyobb összegnél érdemes a bankos váltást használni, hár ha nem nagyon ingadozik az árfolyam
Fizetem én már 387Ft-os arfólyamon is angol fontal , ez azért durva volt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29312) prannk


prannk
őstag

Mi ez? már 354 ft re jön egy font.. Miközben az otp nél 343 ft.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29313) kirkri válasza bul07 (#29311) üzenetére


kirkri
addikt

Korábban szinte soha nem kerestem az angol eBay-en, de mostanában úgy alakult, hogy olyan termékeket kerestem és vásároltam, ahol fontos volt, hogy EU-n belüli legyen. (jellemzően EU garancia, illetve vám/áfa elkerülése miatt) Persze kínai cuccokat mindenképp a .com oldalról. :) Egyszer próbálkoztam a co.jp oldallal is, de rögtön az elején elvéreztem. :D
Nem beszélek németül, így a német eBay nem jön be (pedig ott is nagyon jó dolgokra lehet bukkanni).

Megfigyeltem, hogy igazán jó üzleteket olyan termékeknél lehet kötni, ahol alapból az szerepel a szállítási feltételeknél, hogy az eladó kizárólag az adott országba postáz. Ugyanis ezeket a termékeket nagyságrendekkel kevesebb potenciális vevő böngészi szerte a világból. :C
Több éves tapasztalataim alapján az eladók több mint 60%-a egy korrektül megfogalmazott levélre és a sok lebonyolított üzlet melletti 100%-os feedback-re válaszul belemegy, hogy elküldje a terméket Magyarországra.

(#29312) prannk: Ahogy feljebb írtam, ma nekem is 343-ért váltott az Erste.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29314) pepe091 válasza prannk (#29312) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Csak halkan kérdezem meg, te olvasol is vagy csak folyton írsz? Katt...

(#29315) hun620

Nekem is úgy tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#29315) hun620 válasza pepe091 (#29314) üzenetére


hun620
aktív tag

Csak kérdez, de a válaszokat se olvassa el :C

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29316) prannk válasza pepe091 (#29314) üzenetére


prannk
őstag

Igen ezt olvastam.. De mind1 megvettem.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29317) maathe


maathe
senior tag

Tesóm rendelt egy komplett házat a telefonjához Angliából ami ma meg is jött neki, de azt mondta, hogy az egész össze vissza van hajolva, meg van kopva stb.
Ilyenkor mi a teendő? Dispute?

(#29318) pepe091 válasza maathe (#29317) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Előbb írjon/írjatok az eladónak, általában azért rendesek, kérjen full refoundot, vagy hogy küldjön újat.

(#29319) hun620


hun620
aktív tag

A CFEXXXXXXXX valós tracking formátum?

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29320) Zozzant válasza hun620 (#29319) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem, csak egy vonalkód a levélen.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29321) TheWich


TheWich
tag

Ma pont egy hete hogy átjött a csomag Taiwanból BP-re. Miért nem mozdul onnan? [Track itt]
És ténylegesen átjött, nem csak szállításra besorolták. Ott a repülés dátuma is: 2013. 02. 20.

(#29322) faresz5 válasza TheWich (#29321) üzenetére


faresz5
senior tag

2013.02.23
00:14

Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.02.23
00:21

Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Várd meg a vámolást, ami lehet 1nap vagy akár két hét is.

(#29323) TheWich válasza faresz5 (#29322) üzenetére


TheWich
tag

Köszi! Ezt másik tracking oldalon lesed? megvan a Posta.hu track :)

Elvileg vám mentes a csomag, vagyis remélem, ha eddig nem szóltak akkor eztán sem fognak. Az értéke COMMERCIAL INVOICE szerint is alatta van a vámmentesen behozhatónak. (Az másik kérdés hogy itthon többe kerülne)

[ Szerkesztve ]

(#29324) pepe091 válasza TheWich (#29323) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az mindegy, hogy itthon mennyibe kerülne, az a lényeg mennyit fizettél érte, arról meg van PP számla, szóval nem kell aggódni. :)

(#29325) TheWich válasza pepe091 (#29324) üzenetére


TheWich
tag

Akkor csipkedjek már magukat egy kicsit jobban :)
Amíg nem írja hogy vámkezelve az előbb említett oldal ne is várjam mi?... ha írja akkor a következő nap talán ki is hozzák.

Ui: amúgy szombat éjjel dolgoztak (0:21), Magyaroszágon, a vámon? :DDD

(#29326) pepe091 válasza TheWich (#29325) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van amíg nem írja, hogy vámkezelve addig ne várd, utána nap viszik elvileg.

(#29327) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Egy kis segítség kellene a tapasztaltabbaktól. Van most két rendelésem amiket már több mint 1 hete rendeltem és az a gondom, hogy egyiknél sincs tracking number.. A kérdésem az lenne, hogy ez ugye nem jelenti azt, hogy nem küldte el az eladó a terméket? Csak mert megnéztem kb. egy tucat korábbi rendelésemet és mindegyiknél volt tracking number, pedig azok sem voltak értékesebbek.

A másik kérdésem pedig csak annyi, hogy az alábbi szöveg: "Your item is marked as shipped. " azt jelenti, hogy már elszálították és úton van vagy pedig csak azt, hogy kész a szállításra a cucc? :F :R

Lumia 520

(#29328) kirkri válasza Brianiac (#29327) üzenetére


kirkri
addikt

Ha nincs tracking csak azt jelenti, hogy olcsóbb küldeményként adta fel és nem jár hozzá tracking. :)

A második kérdésedre:
Elvileg feladta a csomagot és úton van. Valójában ez eladó pipálja ki egy kattintással ezt az info boxot. Hogy ezt akkor teszi amikor feladta, vagy akkor amikor még csak becsomagolta, (nem ritkán közvetlen miután kifizetted) azt eladója válogatja. Túl sok információ értéke nincs. :N

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29329) Brianiac válasza kirkri (#29328) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Értem, köszi szépen a gyors választ! :) :R Akkor remélem, hogy ez a 2 csomag is megérkezik mielőbb. :D

Lumia 520

(#29330) Winner_hun válasza Winner_hun (#18067) üzenetére


Winner_hun
félisten

2000. visszajelzés is megszerezve:

A 2. agad 1000 visszajelzéshez nem kellett 14 hónap, míg az első ezerhez ~4 évet kellett vásárolgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29331) pepe091 válasza Winner_hun (#29330) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem semmi! Grat! :)
Sokat köszönhetnek neked itt az emberek. Csak így tovább! Nem sok hozzátok hasonló ember van randrassal. :R

(#29332) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok! véletlen kétszer vettem meg valamit(apróság egy pendrive 6-7$), ezért csak egyszer fizettem ki. Hogy lehet vissza vonni a vásárlási szándékomat?

(#29333) kirkri válasza egykettő (#29332) üzenetére


kirkri
addikt

Írsz az eladónak, hogy véletlenül vetted meg, és ő tud indítani egy vásárlás törlést, amit neked majd meg kell erősíteni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29334) prannk


prannk
őstag

Megúsztam a vámot :DD :C :K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29335) axioma válasza Winner_hun (#29330) üzenetére


axioma
veterán

Gratula! Jol atszoktal az ebayre mindenfele vasarlassal... nekem ennyire nem jo sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#29336) prannk válasza axioma (#29335) üzenetére


prannk
őstag

Én is már mindent innen veszek.. Legyen az egy 1$ tétel..

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29337) egykettő válasza kirkri (#29333) üzenetére


egykettő
aktív tag

köszönöm. :R

(#29338) randras


randras
veterán

Most jött meg egy HK csomagom 9 nap alatt. :C Mivel 9 napja még bőven nem dolgoztak, ennél röbidebb is lehetett volna szvsz. Nem rossz.

(#29339) bzoley válasza Winner_hun (#29330) üzenetére


bzoley
veterán

Grat, minden tiszteletem a tied!

Ma én is ünneplek, tele volt a postaláda kínai vackokkal, megérkezett az első vásárlásaim egy része.
Lehet vadászni további vackokra :)

(#29340) prannk


prannk
őstag

ru*********gb track id hol tudom nézni?? Milyen oldalon?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29341) hun620 válasza prannk (#29340) üzenetére


hun620
aktív tag

Az első hsz-t már tényleg elolvashatnád :W

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29342) prannk válasza hun620 (#29341) üzenetére


prannk
őstag

elolvastam de nem tudom melyik a RU :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29343) hun620 válasza prannk (#29342) üzenetére


hun620
aktív tag

Az a RU gyanúsan hasonlít a http://www.trackitonline.ru/ végén lévő két betűre, úgyhogy én azzal próbálkoznék :B

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29344) prannk válasza hun620 (#29343) üzenetére


prannk
őstag

Köszi!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29345) Zozzant válasza randras (#29338) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem is 16-án rendelt jött meg Kínából. :) Shipped 19-e volt:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29346) kirkri válasza prannk (#29340) üzenetére


kirkri
addikt

Ez egy Royal Mail International Signed For küldemény.
Amíg nem hagyja el UK-t, addig itt megtalálod, majd átveszi a GLS, onnantól pedig itt tudod nyomonkövetni.

Mivel két nap múlva pánikszerűen írni fogsz a topikba :D , hogy UK-t már elhagyta, de a GLS holnapján nem tűnt még fel, így jelzem, hogy pár napig előfordulhat, hogy nem fog látszani még a GLS holnapján.
Az én küldeményem 23-án elhagyta Angliát, majd csak ma reggel tűnt fel a GLS honlapján Németországban.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29347) hobbyone válasza hobbyone (#29129) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Megjött a valószínűleg február 12.-én feladott levél UK-ból.

(#29348) SUPREME7 válasza prannk (#29342) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ahogy többen is írták, royal mail. És, hogy ne ess kétségbe:

http://www.trackitonline.ru/?tn=KÖVETÉSI_SZÁMOD

A link végére értelemszerűen a követési számot írd, mentsd el könyvjelzőbe, és akkor nem kell mindig beirogatni. Ez át fog váltani a GLS-re amikor odaért.

(#29349) prannk


prannk
őstag

Okok!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29350) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Nálatok van-e valami gond a PayPal fizetéssel? :F
Raktam a netes számlámra elég lóvét, mégsem tudok fizetni valamiért. :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.