Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) szilard28 válasza kirkri (#29750) üzenetére


szilard28
aktív tag

ilyen akkor van, ha már bőven lejárt a 45 nap, és ezért vagy más okból nem tud stornózni, de annyira jófej hogy visszaadja a pénzt.
Ha transfer to credit card van, akkor várj még pár napot (8.-tól csak 2 munkanap telt el). a legtöbb visszaküldésnél ez történik.

(#29752) tamas1985 válasza Real_Necro (#29740) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Kétféle lehetőség van attól függ hogy hogyan fizetted ki volt e pénz a paypal számládon vagy az egészet a számládról vonta le, ha volt akkor oda rakja vissza ha nem akkor a számládra küldi ez pár nap, illetve van olyan is ha nem volt elég pénz a paypal akkor amit onnét fizettél akkor oda a másik felét meg a számlára küldi, remélem jól fogalmaztam ha nem majd kijavítanak:)

(#29753) Real_Necro válasza tamas1985 (#29752) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, ismerem a működését, nekem standardban számláról húzza le. Me g is jött közben az összeg, csak bankom elfelejtett értesítést küldeni, úgy kellett visszakeresni tranzakciók között. legalább A váltással nyertem 48 forintot. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29754) randras válasza Real_Necro (#29753) üzenetére


randras
veterán

És mire költöd ezt az óriási nyereséget? Ha gondolod van egy tuti befektetési tippem. :]

(#29755) Real_Necro válasza randras (#29754) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó kérdés, szerintem veszek rajta valami kínai csetreszt ebay-en. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29756) LÁZ


LÁZ
addikt

kifizetetlen cuccnál mi a tapasztalat az ügymenettel kapcsolatban, akinek volt már ilyen, eladott, de nem fizettek.

bekapcsoltam az aszissztenciát :D de szép szó, igy automatice nyit-zár case-t, refundol, és újra hirdet...

ettől függetlenül mik a tapasztalatok ezügyben?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29757) TaaT válasza Real_Necro (#29753) üzenetére


TaaT
veterán

Én se kapok SMS-t ha paypalról vagy külföldről jön pénz :)

Give them hell Ukraine!

(#29758) tamas1985 válasza TaaT (#29757) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem senki, nekem is csak a közleménynél szerepel hogy pénzvisszatérítés

(#29760) Slownz válasza radi8tor (#29759) üzenetére


Slownz
senior tag

Lényegi információ:

"Nagyon fontos tudni, hogy nem kell bevallani azt a bevételt, amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot. Ha viszont a bevétel több mint 600 ezer forint, akkor a teljes összeg adóköteles. Ez abban az esetben is így van, ha az értékesítés gazdasági tevékenységnek minősül - hívta fel a figyelmet korábbi kérdésünkre adott válaszában az adóhatóság."

"További kedvező szabályozás a magánszemélyek számára, hogy nem kell megfizetni az adót, ha az ingó értékesítésből származó - a korábban említett szabályok szerint megállapított - jövedelmük nem haladja meg a 200 ezer forintot. Ha számlák hiányában 25 százalékos jövedelmet feltételezünk, akkor ez valójában azt jelenti, hogy 800 ezer forint bevételig nem kell adózni. Nem alkalmazható viszont ez a szabály akkor, ha az értékesítés gazdasági tevékenységnek minősül - figyelmeztet a NAV."

[ Szerkesztve ]

(#29761) radi8tor válasza Slownz (#29760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy hallottam az elektronikus vásárlások után is kell majd adózni, de erről nem láttam még cikket.

⭐ Stella

(#29762) Slownz válasza radi8tor (#29761) üzenetére


Slownz
senior tag

Elég érdekes lenne, ha az eleve már leadózott termékekért, a mellesleg ugyancsak leadózott fizetésemből, még azért is kéne adóznom, hogy vásárolok. Vicc :N

[ Szerkesztve ]

(#29763) coreside22


coreside22
csendes tag

Sziasztok csak egy kérdésem lenne!Kínából rendeltem cuccokat és Swiss post-al küldik ahol a nyomon követésnél ezt kapom:

Thu 28.02.2013 17:28 Mailed Swiss Post SINGAPORE
Thu 28.02.2013 17:28 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Thu 28.02.2013 17:28 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Thu 28.02.2013 17:38 Departed transit country Swiss Post SINGAPORE
Thu 28.02.2013 17:38 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Wed 13.03.2013 09:28 Arrival at border point of destination country HUBUDA
Wed 13.03.2013 09:31 Handed to customs HUBUDA

HUBUDA ez gondolom Magyarország Budapestet jelent?!
És hogy átadták a vámnak már biztos kell vámot fizetnem?(többször rendeltem Kínából de még nem kaptam vámos üzenetet)

Bocsánat ha hülyeségeket sikerült kérdeznem:D :R

(#29764) W1 válasza TaaT (#29738) üzenetére


W1
senior tag

Felháborodva, de törölte a licitem, megírtam neki a miértjét, kiváncsian várom, hogy választ kapok-e.

(#29765) pepe091 válasza coreside22 (#29763) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem. Minden EU-n kívülről jött csomag átmegy a vámon, csak 22 euró alatt nem vámolnak. H a ez az összeg felett rendeltél, akkor is megúszhatod a vámot, ha szerencséd van. Ha fizetned kell, akkor úgy is küldenek e-mailt, és akkor kell küldeni a PP számlát.

(#29766) coreside22 válasza pepe091 (#29765) üzenetére


coreside22
csendes tag

Köszi a gyors választ:) és ezt a futárcég intézi?Kvázi a futárnak kell kifizetnek a vámdíjat(úgy olvastam a DHL nél így van) vagy nekem kell utalni csekk vagy bármely más módon a NAV-nak?

(#29767) faresz5 válasza radi8tor (#29761) üzenetére


faresz5
senior tag

Ne adjál tippet nekik :P Épp eléggé találékonyak, úgy gondolom.

(#29768) radi8tor válasza faresz5 (#29767) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem adok tippet, nekem is úgy mondták. Majd kiderül mi lesz jövőre. :)

⭐ Stella

(#29769) kenny123


kenny123
addikt

Ilyen kést lehet legálisan behozni az országba, vagy tilos?

yo

(#29770) TESCO-Zsömle válasza kenny123 (#29769) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem nem tilos, de nem vagyok tisztában a jogszabályokkal. 65mm-es a penge, ami elvileg hordatóvá teszi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29771) randras válasza kenny123 (#29769) üzenetére


randras
veterán

Nem tilos, és hordható is, de ennek a nagyon hasonló hamisítványát sokkal olcsóbban is megkapod. ;)

(#29772) SUPREME7 válasza tamas1985 (#29758) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem jött SMS róla. Sőt, szombaton jött, még meg is lepődtem.

Utólagos jóváírás: x HUF Küldő: Paypal xy eladó :)

(#29773) LÁZ válasza SUPREME7 (#29772) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem valahol be kell azt állitani, mert alapból nem kapsz, én sem kapok, de nekem elég az email is refund ügyben :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29774) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Szeretnem a velemenyeteket kerni az alabbi ugyrol:

Volt egy licit amin reszt vettem. A licit elott par oraval irtam az eladonak, mivel volt par kerdesem a licitre bocsajtott termekrol. A kerdeseimre nem valaszolt. Az ar eleg alacsonyan volt igy nem volt vesztenivalom, es megtettem a legnagyobb licitet, amivel el is vittem a termeket. Ez tortentet marcius 2. a fizetest 3. tettem meg.
A kerdeseimre tovabbra sem jott valasz.
A csomag erkezesi ideje 7.-8. kozott volt. En 6. irtam meg egy levelet, mivel nem kaptam meg a tracking numbert. A kovetkezo napra irt hogy elnezest, de korhazban volt, mert valamit elkapott most megy is, es adja fel a csomagot, es tovabbitja a tracking numbert. Termeszetesen ez nem tortent meg. Szombaton irtam neki hogy remelem minden rendben van, mert meg mindig varok a postazasra. Ugy voltam vele, ha hetfon nem valaszol akkor nyitok egy case-t.
Termeszetesen hetfon nem valaszolt, de elkuldte a tracking numbert ebayen keresztul. A szam a mai napig azt mutatja hogy csak elektornikus keres erkezett csomagkuldesre, es a csomag meg mindig nincs a postan.
Azaz vagy nem dobta be a postara, vagy nem adta oda a postasnak.

11 nap telt el a vasarlas ota, pontosan 10 a fizetes ota, de a csomag meg mindig nincs a postan. Az uzeneteimre nem valaszol. Azota kapott meg 2 ertekelest, mivel vasarolt az elmult 2 napban.
Eladasa csak ketto volt, fogalmam sincs milyen termekek, mert nem tudtam megnezni. Osszesen 20 ertekelese van, ami nem mondhato soknak.

A kerdesem az lenne hogy ebben a szituacioban Ti mit csinalnatok? Elinditanatok az eljarast ellene, vagy varnatok meg vele?

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#29775) randras válasza Dr.Burn (#29774) üzenetére


randras
veterán

Kínai?

(#29776) Dr.Burn válasza randras (#29775) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem. Amcsi, de Mohamed a neve. :DDD

"Later Nerd!"

(#29777) randras válasza Dr.Burn (#29776) üzenetére


randras
veterán

Akkor akármi is lehet... Én még várnék. :U Mekkora összegről van szó amúgy?

supreme7: Mutasd már azt az SMS-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29778) Dr.Burn válasza randras (#29777) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Kicsit turelmetlen vagyok, mert amit utana rendeltem hozza, azok mar megjottek. A masik, hogy egyaltalan nem tudok vele kommunikalni, mert egyszeruen nem ir vissza.
Az osszeg postaval egyutt $342.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#29779) randras válasza Dr.Burn (#29778) üzenetére


randras
veterán

Akkor nyissad. Ekkora összegnél ne szórakozzon már. :DDD

A pénzt már továbbították a számlájára, vagy zárolva van neked?

(#29780) Dr.Burn válasza randras (#29779) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Termeszetesen, mar aznap megkapta az osszeget. Rendben azt hiszem megnyitom.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#29781) SUPREME7 válasza randras (#29777) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mi ezen olyan hihetetlen? :F :D

Budapest Bank:
Maestro utólagos jóváírás 1382 HUF (4.00 GBP) Időpont 2013.03.08. Hely: PAYPAL TRUSTEDPCC

És 9.-én jött az SMS

[ Szerkesztve ]

(#29782) randras válasza SUPREME7 (#29781) üzenetére


randras
veterán

Jaa, hogy banki értesítő. OK!

:DDD

(#29783) SUPREME7 válasza randras (#29782) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jahogy azt hitted a paypal küldött sms-t? :D Olyan szoros kapcsolatban még nem állunk :DDD

(Akkor lehet, hogy elsőre is én értettem félre ... :B )

[ Szerkesztve ]

(#29784) pepe091 válasza coreside22 (#29766) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem utalni illetve csekken fizetni kell, mert addig át sem engedik a vámon amíg nincs kifizetve. de ha nem így lenne majd kijavítanak, még nem volt dolgom a vámmal.

(#29785) TaaT válasza W1 (#29764) üzenetére


TaaT
veterán

Megnéztem a másik aukcióját is (CDJ-1000 MK3) :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#29786) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#29780) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Adok meg egy napot neki.

"Later Nerd!"

(#29787) W1 válasza TaaT (#29785) üzenetére


W1
senior tag

De mi értelme ezeknek, hogy kamu dolgokat hirdetnek? Az ebay-paypal ilyen esetben sem refundolja a sértettet?

(#29788) dReFiX válasza W1 (#29787) üzenetére


dReFiX
senior tag

dehogy, bemutatja szépen az azonosítót hogy ő bizony elküldte neked[ egy fél téglát kb abban a súlyban], aztán bizonyítsd be hogy nem azt kaptad ahogy akarod kb.

[ Szerkesztve ]

(#29789) doc


doc
nagyúr

valaki tudna segiteni abban, hogy mennyire lehet problemas kulfoldrol (EU-n kivulrol) legfegyvert postan rendelni?
mert az addig OK hogy eljut a vamig, es mivel boven 7.5J alatti, igy teljesen legalisan vasarolhato, tarthato es hasznalhato, de nem tudom a vamosok nem allnanak-e neki kocsogoskodni...
valakinek esetleg van ilyen tapasztalata?

(#29790) W1 válasza dReFiX (#29788) üzenetére


W1
senior tag

És mennyi az esély arra, hogy tudom bizonyítani, egyáltalán hogy kéne nekiállni?

(#29791) dReFiX válasza W1 (#29790) üzenetére


dReFiX
senior tag

Videóra veszed pl. a kibontást, de arra meg azt mondja visszacsomagoltad stb.

(#29792) asturel


asturel
őstag

Van valakinek tapasztalata, hogy melyik szallitasi moddal van nagyobb esely a vamolast meguszni? (china/hongkong airpost, ups, dhl, ems)? Illetve ha futar hozza akkor tuti, hogy megvamoljak?

(#29793) lupus_l válasza asturel (#29792) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A vám elkerülésére a legjobb mód, ha ismerősödhöz rendeled a terméket pl UK-ba, majd ő elpostázza hozzád (vagy futárszolgálattal).

Én úgy tapasztalom, hogy nálunk szeretnek mindent megvámolni, míg pl. a brit vámosok inkább az ipari mennyiséget fogják meg...

(#29794) randras válasza SUPREME7 (#29783) üzenetére


randras
veterán

Igen, azt hittem. :U

(#29795) randras


randras
veterán

Szerintetek ennél a kiválasztót hogy kell értelmezni? Komolyan nem tudok rájönni... csak mennyiséget állít a kiválasztós lista (eltekintve a vákuum nyitótól, ami SEO...)?

(#29796) SUPREME7 válasza randras (#29795) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát szerintem a mennyiséget alatta az input mezőben tudod megadni. Igazából nem értem azt se, hogy miért van 2 termék egy adatlapon. Lehet, hogy valami bug, mert az ebay turbo listenerrel készült.

(#29797) hun620 válasza kenny123 (#29769) üzenetére


hun620
aktív tag

Ugyanilyet hozott nekem a postás 1 hete, szóval be lehet hozni :) És még hordhatod is, mert a penge rövidebb 8 centinél.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29798) randras válasza SUPREME7 (#29796) üzenetére


randras
veterán

Az első 3 képen különböző cuccok vannak, ez eddig oké. A negyedik képen megint az első, arról viszont sehol sincs konkrétan infó, hogy a kinézetén kívül miben különbözik még a 3 termék de ha jól látom a kategóriaképeknél, az első elvileg 5.5M-es, a másodikon nem látszik, a harmadik pedig 15M-es. Mindezt még jobban összekavarja, hogy a listázásban csak az elsőről vannak képek, és a termékmegnevezésben is 5.5M-ről van szó.

:W

Ja igen, és a vicc: az eladó többi termékei között az aligner-ra rákeserve nem is dobja ki ezt a cuccot. :DDD

Tristis: Vevőnek csak pozitívot adhat eladó.

[ Szerkesztve ]

(#29799) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Van egy ember, aki úgy hirdette meg, hogy nem küld Magyarországra terméket. Írtam neki, és mondta, hogyha kitalálom, hogy hogy szeretném megkapni, akkor elküldi. Kitaláltam, leírtam neki és megnyertem a szavazást. Másfél napja nem állítja át a szállítási beállításokat, így nem tudok paypal-on fizetni. Szerintetek mit csináljak ebben a helyzetben?
A: ha nem fizetek és ő se reagál semmit, akkor vissza lehet vonni az egészet negatív értékelés nélkül?! Eddig 100%-os vagyok, és ez ugye nagyon fontos külföldiként ebay-en.
B: elévül egy idő után az egész magától?
C: érdemes valami jogorvoslati szervet keresni előbb-utóbb?
Tanácstalan vagyok, ilyen még nem volt...

Éljen a pá....pa! :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#29800) faresz5 válasza randras (#29798) üzenetére


faresz5
senior tag

Ezzel az eladóval volt jó pár harcom :) Szemétkedni próbált. először azt hazudta,hogy nem tudja feladni a csomagot, mert a kínai vámon nem engedik ki,(akkor minek hirdeti)majd amikor mondtam neki,hogy ez baromság azt hazudta, hogy feladta. Persze nem jött meg a csomag. Vna van 15 alteregója ebayen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.