Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) faresz5 válasza hun620 (#28550) üzenetére


faresz5
senior tag

igen mivel átmegy vagy 4 elosztóponton ami idő akár rossz esetben 1-2hét is lehet, és csak utána jut ki az országból.

(#28552) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Sziasztok!

Svájcból érkező termékekre van vám? (Ugyan nem EU, de a szabadkereskedelmi tásulás tagja)

(#28553) randras válasza AMD ehog (#28552) üzenetére


randras
veterán

Nincs. Se be, se ki.

(#28554) pocokxx válasza pocokxx (#28478) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tegnapelőtt nyitottam egy case-t, ma meg is kaptam a pénzt, igaz még csak a Paypalon látszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28555) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Nagyon gyors segítség kellene privátba!

Hirdetett már valaki a német ebayen?

Feltettem az előbb fix áron egy cuccot, de nem engedett 30, csak 10 napra listázni, ami semmi. Miért nem lehetett több időt kiválasztani a legördülő menüből?

Illetve hol lehet azt beállítani, hogy az amerikai ebayen is megjelenjen a hirdetés? Sehol nem találtam ilyen opciót.

Amúgy pofám leszakad, a legolcsóbb hirdetés majdnem 6 euró volt, 10 napra az nagyon sok.

Kérlek segítsetek mielőbb privátban!

Köszönöm! :R

(#28556) TheWich


TheWich
tag

DHL Express küldemény UK-ból, mennyi az átfutási ideje? tapasztalatok?

Múlt hetet tapasztalva kevesebb mint 24 óra (egyik nap 17:48 kor feladott, másnap 13:11 átvett)

Most viszont már 3. napon túl várok...

(#28557) fesii


fesii
aktív tag

Nagyon low kérdés lesz de most szemezgetek ebay-el.
Azt tudom, hogy valahol be lehet állítani, hogy csak olyan találatokat dobjon ki ahonnan szállítanak magyarországra is de hol is van ez?
De az is lehet, hogy beállítottam, mert a shipping to: worldwide van. De alatta van egy

Quantity: Change country: ZIP Code: kombó ahol nem tudok semmit csinálni. Pedig gondolom ott mondják meg nekem, hogy hun-ba mennyiér szállítják a csomagot. Vagy hogy is van ez mert kezd káoszos lenni ;]

Angol tudásom elhanyagolható de némi van :U

[ Szerkesztve ]

(#28558) Tomate válasza fesii (#28557) üzenetére


Tomate
veterán

Beregisztrálsz, ott meg kell adnod a lakhelyedet. Majd ha keresel valamit csak olyanokat listáz előre amiket szállítanak. Amit nem azt a végére teszi.

(#28559) axioma válasza Tomate (#28558) üzenetére


axioma
veterán

(felteve, hogy price+shipping, lowest first sorrendet kert)

(#28560) Tomate válasza axioma (#28559) üzenetére


Tomate
veterán

Ez igaz, de szerintem a legtöbbünk ezt az opciót használja legsűrűbben.

(#28561) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez jó, pár napja rendeltem kínából egy fotós mobli állványt, és ma ezt az üzenetet kaptam:

"many thanks for your order and attention to us,I'm sorry to inforn you that because of chinese new year's coming,the whole china are in holidays now,we can't ship orders till 17th Feb,if you can wait,we'll back to work and send packages then,if not,please email me back.I'll send you a full refund right now,sorry for the problems and bring any inconvenience for you.
any problems,please email me freely,I'm always here working for you.

??????????,????????????????!
(Season's greetings and sincere wishes for a bright and happy New Year! )"

Mivel csak 1000 Ft-ba kerül, így megvárom.

(#28562) Tomate válasza Tamás88 (#28561) üzenetére


Tomate
veterán

Aki ebayezik és Kínából rendel annak illik számolni a kínai újévvel. Ezt nem lehet nekik felróni.

(#28563) matykooo


matykooo
aktív tag

hát igen tipikus példája, hogy nincs neki raktáron, és neki is be kell szereznie, nem tudja egyből postázni...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28564) randras válasza Tamás88 (#28561) üzenetére


randras
veterán

Milyen korrekt. Már ha tényleg elküldte volna a refundot mielőtt elkezdi vedelni a rizspálinkát. :D

(#28565) hun620 válasza Tomate (#28562) üzenetére


hun620
aktív tag

Szerintem a korrekt hozzáállás miatt írta ki ide a kolléga :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28566) Tamás88 válasza hun620 (#28565) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, épp ezért írtam ki. Megvárom, úgyis márciusban akarok videózni és youtube-ra töltögetni.

(#28567) kaliber


kaliber
aktív tag

Ha minden igaz ünnepek és munkanapok így alakulnak:

Tavaszi Fesztivál (Spring Festival) 2013. február 9 - 15.
2013. február 16. (szombat) és február 17. (vasárnap) munkanapok.

Qingming Fesztivál 2013. április 4 - 6.
2013. április 7. (vasárnap) munkanap.

Munka ünnepe 2013. április 29 - május 1.
2013. április 27. (szombat) és április 28. (vasárnap) munkanapok.

Sárkányhajó Fesztivál (Dragon Boat Festival) 2013. június 10 - 12.
2013. június 8. (szombat) és június 9. (vasárnap) munkanapok

Ősz Ünnep (Mid-Autumn Festival) 2013. szeptember 19 - 21.
2013. szeptember 22. (vasárnap) munkanap.

Nemzeti Ünnep (National Day) 2013. október 1 - 7.
2013. szeptember 29. (vasárnap) és október 12. (szombat) munkanapok.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#28568) Chrystall válasza kaliber (#28567) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ebay-n mi most a szabály? Eladó tud negatív értékelést adni vásárlónak? Úgy tusom nem, ez így van még?

(#28569) kaliber válasza Chrystall (#28568) üzenetére


kaliber
aktív tag

Eladó nem tud negatívot adni.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#28570) bul07 válasza kaliber (#28567) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem ez mehetne a nulladik hozzászólásba, persze egy megerősítés még nem ártana

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28571) Chrystall válasza bul07 (#28570) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ebay is ezt dobja ki a szabályokban, csak igaz akkor...

(#28572) TheWich


TheWich
tag

Már több mint második napja nem érem el a kontaktomat. Még mindig az angliából rendelt sérült gép cseréjéről van szó.
Hét elején megígérte, sőt megerősített, hogy feltette, elindította az új gépet. Úgy egyeztünk hogy amint megérkezik akkor ő ad egy címet (gyártó címét, kínában) és fizeti a sérült termék eljuttatását oda.

Azóta kérdeztem, írtam közel egy tucat levelet és egyikre sem jön válasz. Sem e-mail, sem ebay message. Kezdetben volt egy tippem, hogy a főmuki itt is kínai ember, aki mozgatja a szálakat. Csak van egy segédje, angliában. Mert az első levelekre mindig éjjel 3 után jött kb. a válasz. És ha most elment újévezni akkor megszívtam...

Kértem többek közt a dhl waybill számot, vagy azt legalább írja meg hogy mikor elérhető, milyen idő intervallumban. De eddig semmi. A sérült csomagot is sikerült úgy elküldeniük, hogy nem közölte a számot, én kaptam meg a csomagoláson utólag és ellenőriztem (<24 óra alatt UK-ból, rekord időnek mondható szerintem)
A másik pedig az, hogy a tel. számot sem tüntették fel sehol, Szóval most lehet jön valahol, de sem ellenőrizni, sem utána nézni nem tudok, de az is lehet, hogy nem jön.... áááh

Case-t nyitni pedig nem lehet, nem érdemes még mi? Mit lehet tenni? Tanács? Tapasztalat? Hasonló esete valakinek már?

(#28573) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Másnak is ilyen lassú a vámolási procedúra most?
4-e óta van bent egy csomagom, nem túl nagy értékű és a csomagkövetés szerint nem vámolják, csak ott ragadt. :W

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28574) Tomate válasza M_o_g_y_i (#28573) üzenetére


Tomate
veterán

3 nap várakozás lassú? Én 1 hét után mondtam azt, hogy na elég lesz... Amúgy mindig lassúak. :(

(#28575) M_o_g_y_i válasza Tomate (#28574) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Karácsony előtt volt ennyi idő, mostanában +1 nap szokott lenni.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28576) TheWich válasza TheWich (#28572) üzenetére


TheWich
tag

Áhh f_sz_ , már nem is lehet írni neki más személyként. Mert ez az üzenetet adja.

We're sorry we couldn't find an answer for you. Unfortunately, this seller is not able to respond to your question. We suggest reviewing the item again to see if your answer is in the seller's listing.

Lehetséges hogy tele van olvasatlan üzenetekkel? Én még az előző üzenetekre replayként tudtam írni neki...

Pls, help. Mit lehet tenni várni a 44. napig???

(#28577) TaaT


TaaT
veterán

Ezt nem hiszem el! A második rendelt autós kamerát is vissza kell küldenem gariba :W [link] [link] Tudom hogy elől-hátul van rajta védőfólia, szal azt lehúzva talán orvosolni lehetne a dolgot, de a lencsén nincs fólia, és abba a karcba még a körmöm is megakad :W :W [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#28578) faresz5 válasza TheWich (#28576) üzenetére


faresz5
senior tag

44napon (ne a 45.-en kitudja az időeltolódás miatt mikorra esik a váltás.) indíts case-t, ezzel nyersz kb 2 hetet, ha nem válaszol nem segít, tudsz indítani disputet-t. Ha már elkezdtetek egyezkedni várd ki a 44 napot, ezzel is időt nyersz.

(#28579) radi8tor válasza TaaT (#28577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hajjaj. Az ilyenek miatt nem merek én műszaki cuccot rendelni kínából.
Legutóbb egy Mini Macbook Mirror-t rendeltem (nem műszaki cikk), de törötten érkezett a tükör, mert sima levélbe volt berakva.
Megrendeltem másik helyről is, és kértem gondosan csomagolja be. Ez meg is érkezett épségben.

⭐ Stella

(#28580) Chrystall válasza M_o_g_y_i (#28573) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nekem ősszel 1 hónap volt a vámolás.

(#28581) TaaT válasza radi8tor (#28579) üzenetére


TaaT
veterán

És az ember már 5.-én elment szabira, majd 17.-én lesz újra (jött az automatikus üzenet) :W

Komolyan mondom ezentúl csak úgy rendelek ilyen cuccot hogy írok az eladónak hogy ellenőrizze le a terméket mert kezd a tököm tele lenni már :(((

Give them hell Ukraine!

(#28582) TheWich válasza faresz5 (#28578) üzenetére


TheWich
tag

Elkezdtünk egyezkedni, hétfőn írt kb. utoljára.
Akkor azt, hogy elrendezi, indítja. Jelentkezzek ha megérkezett és mondja a további dolgokat hogy mi legyen a sérülttel.
Azóta mint aki megszűnt létezni. Se egy track numbert, sem egy választ a kérdéseimre, semmit.
Korábban is kértem és hétvégén is hogy írjon egy idő intervallumot amikor elérhető. Mert még a vásárlás kezdeténél is megfigyeltem, hogy délután írt levelemre akkor következő nap hajnali 3 után írt választ (helyi idő szerint).

(#28583) Picboy válasza LÁZ (#28546) üzenetére


Picboy
tag

Köszönöm, úgy tettem.
Ha a kedves eladóra vártam volna, akkor még most is azon kellene imádkozni, hogy nehogy valaki leüsse, mielőtt ez az értetlen kijavítaná.
Pedig előtte legalább kétszer lebeszéltem vele, hogy nekem hogyan kellene, de ennek ellenére feltette másképp és hiába írtam neki egyszer, nem volt neki elég, hogy kijavítsa.

(#28584) M_o_g_y_i válasza Chrystall (#28580) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:Y
Az durva... :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28585) Picboy válasza M_o_g_y_i (#28584) üzenetére


Picboy
tag

Nekem tavaly szeptemberben EMS-re két hét...

(#28586) TheWich válasza TheWich (#28582) üzenetére


TheWich
tag

Na úgy látszik ki kellett verni a hisztit.

Megjött a válasz az előbb, benne a waybill dhl számmal. Beteg volt két nap ahogy írja és korházba is volt.
Hétfőn tényleg elindította. Ám az utolsó bejegyzés szerint még szerdán is Angliában volt. Két nap alatt átment egyik reptérről a másikra.
LONDON-HEATHROW - UK ---> GATWICK - UK

(#28587) randras


randras
veterán

Van egy unpait item case-m... :O

4-éig kellett volna fizetnem, 31-én nyitották, és most 7-e van. Mi fog történni, és mikor? :U

Nem szándékozom kifizetni egyébként, félrevezető volt az áru leírása, amit maga az eladó vallott be.

(#28588) Winner_hun válasza randras (#28587) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-tól korlátoznak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28589) randras válasza Winner_hun (#28588) üzenetére


randras
veterán

Akkor jó. Ez az első, sajnos az úr saját maga is bevallotta, hogy a leírásban nem kicsit ferdített, bár nem tudom, erről miért szólt, ha már leütöttem. Vagy miért nem szólt előtte?

Mindegy, akkor nincs gond. :R

(#28590) Winner_hun válasza randras (#28589) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem hajlandó visszavonni a vásárlásod? Ha ő hibázott akkor az lenne a minimum.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28591) baluka26 válasza Winner_hun (#28590) üzenetére


baluka26
veterán

Főleg, ha leírta, hogy ő baszarintotta el.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28592) randras válasza Winner_hun (#28590) üzenetére


randras
veterán

Döcögős volt végig a kommunikáció, próbáltam jópárszor töröltetni, nem engedte, rámnyitotta a case-t. Ezek után már nincs mit tennem.

[ Szerkesztve ]

(#28593) Winner_hun válasza randras (#28592) üzenetére


Winner_hun
félisten

eBay supportnak írás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28594) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Megtörtént az első rendelésem, jött 2 mail. Ennyi ugye? :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#28595) randras válasza sNORh (#28594) üzenetére


randras
veterán

Hamarosan fog érkezni áru is, ne lepődj meg! :DDD

Winner_hun: Megpróbálom.

(#28596) sNORh válasza randras (#28595) üzenetére


sNORh
addikt

csak várjak rá 1 hónapot mi? :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#28597) Melack válasza sNORh (#28596) üzenetére


Melack
veterán

Attól függ mit rendeltél és kitől :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28598) jjeahh válasza Winner_hun (#28588) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez engem is érdekel...hogyan lehet visszavonni, vagy valami cancelt nyomni, ilyesmi...erre nincs lehetőség? nekem két unpaid itemem volt már, mivel egyiknél kiírta, hogy a termék nem elérhető ilyesmi, aztám amire mégis elérhető volt, rendeltem másikat...a másiknál meg az illető "szabadságon volt"...amire megkaptam az emailt, hogy megvásárolom-e mégis, már mást rendeltem...miben korlátoznak 3 unpaid item után?

meg egy másik kérdés...ebay mobilappon egy rendelt termékemnél standard shippinget ír, asztali böngészőben meg economy-t...most akkor melyik? :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28599) Winner_hun válasza jjeahh (#28598) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eladó tud visszavonásos üzenetet küldeni, máshogy nem lehet.
Úgy rémlik hogy nem lehet akkor vásárolni de rég volt már ez amikor erről olvastam, lehet változott azóta. Ebay-en keress rá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28600) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Egy honapja vettem es fizettem PayPalon 1 arut amelyik azota sem erkezett meg. A MyEbaynel a tetel alatt ez szerepel:
Don't forget to leave Feedback. If there is a problem, please go to the Resolution Centre by 20/02/13.
Mi a teendom?
Koszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.