Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) kirkri válasza CBool (#29550) üzenetére


kirkri
addikt

A claim-et eszkalálni tudod, ebben az esetben az eBay egy napon belül döntést hoz valamelyikőtök javára. Talán érdemes várni egy-két napot és ha nincs hajlandóság, akkor eszkalálni. Persze választhatod az azonnali eszkalációt is, szinte 100%, hogy a javadra döntenek.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29552) buherton


buherton
őstag

Ennél [link] az import charges mit jelöl? Mert amikor berakom a kosárba, akkor hozzá adja a cost + shippinghez. De ha esetleg itthon tud valaki eladó ilyen alaplapot, akkor az lenne a legjobb :D .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29553) TaaT válasza buherton (#29552) üzenetére


TaaT
veterán

Egy oldallal korábban volt erről szó :)

Give them hell Ukraine!

(#29554) tamas1985 válasza buherton (#29552) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Gyakorlatilag azt jelenti hogy kint már elvámolják neked egy cégen keresztül és akkor nálunk nem fognak vele foglalkozni.

(#29555) hobbyone válasza hobbyone (#29543) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Ma reggel már nem volt fenn a hirdetése. Kicsit sajnálom, mert a használt termékről nincs a neten kép, csak fóliásról. Valószínűleg nincs rendes fényképezője.

(#29556) tamas1985 válasza faresz5 (#29549) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Csak azt nem értem hogy egy ilyen jellegű csalással kb 5 perc alatt meg fog bukni, előre elutalják a pénzt neki akkor adott a számlaszám meg a tulajdonos is, még az sem lenne indok hogy más nevén van a számla...
Kínában mondjuk ez azért működhet mert ugye te személyes adatokat nem tudsz, max kirakják az oldalról de feljelenteni szerintem senki sem fogja.

ui.: azért az ártatlanság vélelme neki is jár, hátha vagy nagyon olcsón szerz ilyent vagy lehet hogy ő egy milliomos és jótékonykodik :))

[ Szerkesztve ]

(#29557) randras válasza tamas1985 (#29556) üzenetére


randras
veterán

Ekkora összegnél fel sem lehet jelenteni. 50K-tól lehet.

(#29558) tamas1985 válasza randras (#29557) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Mi????
Mért nem lehetne feljelenteni?

(#29559) hun620 válasza randras (#29557) üzenetére


hun620
aktív tag

1 forint kárral is fel lehet jelenteni.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29560) kaliber


kaliber
aktív tag

Náluk is van zűrzavar, rendeltem egy ledszalag távirányitót+vezérlőt, két hétre meg is érkezett használtam pár napig működött adtam neki pozitívot mint ahogy szoktam, erre pár nap múlva bedöglött a cucc, na mondom ez sokáig tartott, írtam neki de nem sok reményt fűztem a dologhoz mivel lezártam pozitívval, legfeljebb visszaküldeti velem akkor ugyanott lettem volna mintha másikat rendelek, küldtem neki videót válaszolt, hogy refundot vagy resendet kérek én a refundot választottam visszatérítette pénzt most meg csengetett postás és mégegyszer küldött egy újat :))

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#29561) Doze


Doze
aktív tag

No a kínai mégsem akarja törölni a 2x rendelt árut. :( Mondjuk én b**am el. Válaszolni meg nem akar. Majd meglátjuk mi lesz.

Egyébként a Vateráról nekem is van némi tapasztalat. Mondjuk aki használta tudja miről beszélek :W

Első eset az volt mikor eladtam használt telefont... lógtam 438 Jó magyar forinttal a vatera felé.. Jó mondom majd befizetem.. határidő előtt 2 nappal utaltam a dellát. Elutalom stb. Kapom az emailt hogy átadták behajtócégnek. :C Kisvártatva jött is a csekk 3438 Ft-ról, Király... CreditXY cég felhívtam mondom fizettem és banki kivonattal is tudom igazolni.. aszondja az már nem számít.. majd akkor küldik csak a 3000Ft-os csekket. Mondom neki mit takar az a 3E huf? Ügyvédi díjat. :Y :DDD Elkezdtem röhögni a telefonba, az meg rám csapta. Vatera felé és a behajtócég felé is küldtem a kivonatokat.. De csak jött nekem a 3000huf-ról.. akkor felhívtam még 1x a céget. Ha annyira jogos akkor adják behajtásra a bíróságra a perköltséget nekik kell állni első körben.. Aztán ott majd ott elrendezzük. Azóta "elfelejtették" az egész dolgot..

Második eset: Haverom rendelt vateráról keverőpultot..Hiába mondta "DJ" ismerős ne vedd meg mert használtan is bőven 150 felett van (100-ért hirdették), de nem.. Megvette. Postás jön.. 3DB tekézett fa volt a dobozban :)) :W .. rendőrség stb. Mákja az volt, hogy a pénzét visszakapta... Mert a gyereket szinte azonnal lekapcsolták.

Ehhez képest a az Ebay megváltás...

(#29562) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Vettem német ebay-en egy erősítőt, second chance offer-ben kínálta az eladó, sajnos figyelmetlen voltam és nem láttam,hogy nincs Paypal. Nem is baj, még így is fizetnék, de az eladó "Money transfer"-t adott meg fizetési opciónak és checkout után csak a postai címét és az eladó nevét kaptam meg. Ezt milyen módon tudnám kifizetni, mert még sosem volt ilyen gondom?
Egyébként az eladó megbízhatónak tűnik, 2002 regisztrált, több mint 100 eladással, köztük drágább dolgokkal is.

Előre is köszi!

(#29563) hun620 válasza Doze (#29561) üzenetére


hun620
aktív tag

Hát nem árt a buyer protection, az biztos. A Vatera se rossz, csak nem szabad értékes műszaki cikkeket venni.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29564) axioma válasza hun620 (#29563) üzenetére


axioma
veterán

Marmint postazva nem szabad... ha szemelyes atvetel akkor tok mind1, hogy vatera vagy hardverapro (na jo, csak majdnem).

(#29565) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Külföldi ajánlott "levelet" szeretnék feladni több országba: USA, UK, Ázsiai országok.

Az lenne a kérdésem, hogy egy kisebb 1-2-3 gyufásdoboznyi terméket hogyan tudok feladni, hogy árban jól jöjjön ki? Súlyra lehet 50g alatt, de max 150-200g.

Külföldről elküldik 2-3-4$-ért ugyanazt, viszont itthonról több ezer forint lenne. Van erre valami jó megoldás, vagy "trükk", amivel élni lehet? :U

(#29566) hun620 válasza pumatom (#29565) üzenetére


hun620
aktív tag

Kb. 1000-1500 forintból el tudod küldeni a Magyar Postával. Az eladóknak biztos szerződésük van kint, azért olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29567) szilard28 válasza randras (#29557) üzenetére


szilard28
aktív tag

1. csalás és nem lopás.
2. lopásnál is fel lehet jelenteni kis összeg esetén, csak nem bűntett, hanem szabálysértés lesz.
3. többrendbeli esetben meg még jobban megszívhatja az illető, főleg ha szja-t, áfát és vámot sem fizet.

(4. a vaterát meg értelmes ember kerüli az ilyenek miatt)

(#29568) pumatom válasza hun620 (#29566) üzenetére


pumatom
aktív tag

Te milyen formában szoktál ilyen kisebb csomagot küldeni?

(Sima levél, ajánlott...)

(#29569) hun620 válasza pumatom (#29568) üzenetére


hun620
aktív tag

Sima levél, ajánlva.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29570) Zsolty001


Zsolty001
tag

Sziasztok! Kezdő eBay felhasználó vagyok és most szembesültem egy olyan problémával, hogy a kategória-limit miatt nem tudok több terméket feltenni csak 30 naponta 1db-ot azonos kategóriába, ami elég érzékenyen érint engem, mert más kategória nekem nem jó és nem is szabad ezzel ügyeskedni. A kérdésem ez lenne, ha valaki tudna rá válaszolni, hogy ez a limit milyen feltételek teljesítésével változik, tehát ha teszem azt lejár a 90 nap, akkor már törlődik teljes egészében vagy esetleg előbb is lehet rajta növelni pozitív visszajelzések után? Ha igen konkrétan az érdekelne engem, hogy hány darab pozitív visszajelzés kell? Összesen 2db pozitív értékelésem van az utóbbi 1 hónapból. Még 60 napot kellene várnom, hogy leteljen a 90 nap, ami elég sok.

(#29571) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Első ebayos termék megérkezett :C Köszönöm a segítséget! :R
Ezen felbuzdulva szeretnék rendelni ismét de necces az eladó [link] szerintetek?
Illetve szállításnál mi az a 0,5$ -os plusz költség?

(#29572) szilard28 válasza fesii (#29571) üzenetére


szilard28
aktív tag

"Each additional item"

Ha többet rendelsz, ennyi a pluszköltség darabonként

[ Szerkesztve ]

(#29573) fesii válasza szilard28 (#29572) üzenetére


fesii
aktív tag

Értem köszi!
A 97,4%-os értékelésről mi a véleményed?

(#29574) Ybron


Ybron
senior tag

Hali!

Olyankor mi a szitu, ha USA-ból rendeltem egy eladótól 3 terméket és abból csak kettőt rakott bele a dobozba.
Viszont a dobozon szereplő USPS szállítási információn mind a 3 termék neve fel van tüntetve, ugye amit a doboz tartalmaz.
Most vagy ő ügyeskedte ki, mert kértem hogy 50$ alatt jelölje az értékét hogy átjöjjön a vámon, vagy pedig itthon szedték ki belőle.
Volt már valakinek hasonló este és mit lett a végkifejlet?

[ Szerkesztve ]

(#29575) kirkri válasza Ybron (#29574) üzenetére


kirkri
addikt

A vámosok raknak rá ragasztószalagot, amire rá van írva, hogy vámkezelés miatt fel lett bontva. Ha ilyen nincs a csomagodon, akkor azt nem bontották fel a vámon. Szerintem az eladó nem tette bele. Talán véletlenül történt, írd meg neki, hogy kettő jött három helyett.
Ha nem küldi el a harmadikat külön (erre kevés az esély) vagy nem hajlandó visszafizetni, akkor buktad a terméket.
Aláírós volt a küldemény?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29576) Ybron válasza kirkri (#29575) üzenetére


Ybron
senior tag

Nem bontották fel.
Írtam neki rögtön ahogy kibontottam hogy hiányzik az egyik tétel.
Nem kellett aláírni, USPS First Class-al lett küldve.(Gondolom postán is hiába reklamálok ez ügyben, akkor lenne értelme ha a kézbesítő jelenlétében nyitottam volna fel)
Én is úgy érzem sajnos hogy bukta, mert hiába nyújtok be panaszt, tudja bizonyítani hogy 3 tétel volt a csomagban, mint ahogy az a csomagon is fel van tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#29577) faresz5 válasza Ybron (#29576) üzenetére


faresz5
senior tag

Hát, igen ha nem korrekt, akkor buktad. Én csak annyira lettem volna vele korrekt, amennyire ő volt velem....
Mond,hogy rossz az egyik, és adja vissza az árát, ha nem segít.(amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten)

[ Szerkesztve ]

(#29578) hun620 válasza Ybron (#29576) üzenetére


hun620
aktív tag

Azért létezik még tisztességes eladó (lásd [link]), szóval nem kell még temetni a harmadik terméket. Egyébként az 50$ vámhatár az honnan jött? :D

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29579) Ybron


Ybron
senior tag

faresz5: Majd meglátjuk hogyan áll a dolgokhoz.
[link] róla van szó.
És most nézem miért kapott 2 negatívot, hát az egyik pont "MISS A PART"

hun620: Azt csak úgy írtam neki, írhattam volna 30$, vagy akár 80$ is.

szerk:
Azt elfelejtettem írni, hogy a 3 termékből persze hogy a legdrágábbat nem rakta bele a dobozba...
.

[ Szerkesztve ]

(#29580) kirkri válasza Ybron (#29579) üzenetére


kirkri
addikt

Ha ezt hamarabb megnézted volna, akkor rögtön le kellett volna tagadni, hogy megkaptad a küldeményt.
Ebből ugyanis gyanús, hogy nem annyira korrekt az eladó...

Haverral megvetetni, majd csomag érkezését letagadni és pénzt visszakérni. :B Nem korrekt megoldás, de inkorrekt eladóval szemben nem biztos, hogy van más lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29581) hun620 válasza Ybron (#29579) üzenetére


hun620
aktív tag

De ha már írsz neki, akkor miért nem olyat írsz, ami belefér még a vámmentes keretbe? :U Ez jelen pillanatban 28$, de hivatalosan 22€.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29582) faresz5 válasza Ybron (#29579) üzenetére


faresz5
senior tag

sajnos nem tudok mást mondani, mint tanulópénz :( nagy val szerint.

(#29583) Ybron


Ybron
senior tag

kirkri:
Ahogy írtam is várom a reakcióját, aztán mérlegelek.
Volt már hasonló esetem, rendeltem kulacsot, nagy sokára megérkezett, valami 25 napra az is USA-ból.
4 helyett kaptam kettőt, írtam eladónak hogy akkor most mi van, erre ő azt írta, küldi a többit, ez kb 3 éve és azóta is küldi. Azzal nem foglalkoztam mert nem nagy értéket képviselt a dolog.

hun620:
Te is tudod ugye, hogy az nem jelent semmit hogy mi van ráírva, az csak tájékoztató jellegű.
Egyébként se akarta feladni úgy, aztán rám írt mikor feladta hogy elintézte.
Tehát ez a vámmentes keret hogy 28$ sokat nyom a latba, volt már nekem jó párszor amire 15$ volt ráírva és számlát kértek, volt amire 80-100$ és átjött.

faresz5 : akkor sajnos az lesz, de neki is legközelebb :)

(#29584) hun620 válasza Ybron (#29583) üzenetére


hun620
aktív tag

Én pontosan tudom, csak nem értem, hogy miért íratsz rá egy számodra kedvezőtlen összeget. Az, hogy átcsusszan pár határérték feletti az mázli.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29585) kirkri válasza Ybron (#29583) üzenetére


kirkri
addikt

A leírtak alapján nekem gyanús, hogy ez nem volt véletlen.

Ebben az esetben nem érdemes nagy balhét csapni, csak szép csendesen meglépni amit írtam. :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#29586) Ybron válasza hun620 (#29584) üzenetére


Ybron
senior tag

Lehet mert tapasztalat? Eddig nekem mindig átjött minden ami 100$ alatt volt az USA-ból.
Eddig 3x vámolták meg ami amcsiból jött csomagjaimat.
2x azért mert shop-ból vásároltam, harmadikat pedig azért mert egy kerék volt, méretéből adódóan is megfogják. Tehát amiket vámoltak egyik se köthető ebay-hez és már rendeltem onnan 400$-os alaplapot is(USA), akkor is ilyen 45-50$ érékkel lett elküldve.

kirkri:
Tervben van, persze nyilván csak egy termék, mert azért a másik kettőt csak megkaptam, meg lehet nem ő a ludas, kiesett a dobozból :U
Előtte megvárom a válasz levet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#29587) hun620 válasza Ybron (#29586) üzenetére


hun620
aktív tag

Hagyjuk inkább, nem érted mire gondolok.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29588) Ybron válasza hun620 (#29587) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem is!

(#29589) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Van valakinek tapasztalata, hogy teljesen új laptop kijelző megadta magát 2hét után de már adtam pozitívat. Írtam az eladónak, csatoltam képet, hogy csak csíkokat ad a kijelző. Angliából rendeltem, 6 hónap garancia van rá, és elég jó értékeléssel bír az eladó (504256/99%). Reménykedhetek, hogy nem hagy sz@rban és küld egy másikat, vagy vissza kell postáznom neki, saját költségen?

(#29590) randras válasza SUPREME7 (#29589) üzenetére


randras
veterán

Utóbbi, de ezen gondolom nem lepődsz meg. :F

(#29591) kirkri válasza SUPREME7 (#29589) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt eladója válogatja.
Én vettem egy új órát UK-ből 60k értékben, majd amikor megérkezett, láttam, hogy van rajta egy elég csúnya sérülés.
Ezt vissza kellett postáznom az eladónak és küldött egy másikat. Azonban pofátlanul megírtam neki, hogy fizesse ki a visszaküldés összegét, mivel hibás volt a termék. Nem bíztam benne, hogy bejön, de szó nélkül kifizette a visszaküldés költségét. :)

A terméket szinte 100%, hogy vissza kell küldened.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29592) SUPREME7 válasza randras (#29590) üzenetére


SUPREME7
őstag

Megérteném persze azt is, de postával mennyi lenne a postaköltség? 4-5Ezer? Egyharmada a kijelző árának.

(#29591) kirkri: Így ebben a formában még vissza is küldeném, de saját költségen cumi.

[ Szerkesztve ]

(#29593) kirkri válasza SUPREME7 (#29592) üzenetére


kirkri
addikt

Meg tudod nézni a posta honlapján a díjszabást.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29594) randras válasza SUPREME7 (#29592) üzenetére


randras
veterán

Nem lesz annyi, sima levélként mehet. Elvégre:

1) ha nem akar újat küldeni, úgy sem fog, szóval nem kell követettnek lennie
2) becsomagolni sem nagyon kell, mert már hibás, szóval súlyra sem lesz sok.

(#29595) SUPREME7 válasza randras (#29594) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm, 2Ezer vagy max 3Ezer még beleférne, mert annyit megér, hogy hátha kicseréli, bár ezerfélét kitalálhat, hogy miért nem.

Másik kérdésem: Rendeltem egy kábelt is, azt nem innen, hanem USA-ból. Megjött, de az eladó újként hirdette, és ez egyértelműen használt, sőt valami ragacsos anyag is van rajta. A kábel működik, viszont megreklamálhatom én ezt? (még nem értékeltem)

[ Szerkesztve ]

(#29596) TaaT válasza SUPREME7 (#29595) üzenetére


TaaT
veterán

kérhetsz részleges refundot, 50-40-30% stb...

Give them hell Ukraine!

(#29597) SUPREME7 válasza TaaT (#29596) üzenetére


SUPREME7
őstag

És mit írjak neki? Nem volt még ilyen problémám, de most minden összejön. Kérdezzem meg, hogy akarja ezt kompenzálni, vagy én dobjam fel a partial refundot és x százalékot?

(#29598) kirkri válasza SUPREME7 (#29597) üzenetére


kirkri
addikt

Így ahogy írod, vagy esetleg vegyítheted is a kettőt. :)
Megkérdezed, hogy miként akar kártéríteni, és feldobod neki a partial refund-ot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29599) TaaT válasza SUPREME7 (#29597) üzenetére


TaaT
veterán

Írd meg neki mi a probléma és mutass fényképeket. Ha elismeri akkor valszeg ő fog felajánlani részleges visszatérítést (ezt te is nyugodtan kérheted, mivel a visszaküldés nem egy olcsó megoldás kis értékű cuccoknál), de neked kell eldöntened hogy így mennyit ér számodra a kábel. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#29600) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Köszönöm, megpróbálkozom, bár a kijelző inkább zavar, és a kábellel nem is akartam foglalkozni, de hátha így visszajön legalább egy része az árának ezért a kis kellemetlenségért. Legalább meglenne a fele a kijelző postázás költségének, ha szükség lesz rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.