Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) toeki válasza SzlobiG (#29023) üzenetére


toeki
senior tag

ha kétszer megnyomja a 0-t akkor + lesz belőle tehát teljesen mindegy hogyan irod le :D

(#29052) hun620 válasza toeki (#29051) üzenetére


hun620
aktív tag

Nálam nem lesz +, de kicsöng ígyis.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29053) randras válasza Zozzant (#29050) üzenetére


randras
veterán

Jó... nekem mindegy. Az viszont érdekes, hogy pont akkor ütöttél le egy ilyet, mikor pont ezeket szórták irreálisan olcsó, és mindvégig aktív voltál a topikban, mikor erről folyt a beszélgetés, hogy vajon mi lesz a vége.

(#29054) Zozzant válasza randras (#29053) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem tabletekről volt szó?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29055) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#28952) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na úgy tűnik a kínaiak is elkezdtek melózni. 1hét után ma kaptam a mailt, hogy feladta és, hogy a feltorlódott csomagok miatt várható a szállításban is csúszás. Nagyon remek.

please pay attention on this :owning to chinese national days and the coming holidays, the number of shipping package is intensively increasing, which caused the Hong Kong airport and chinese airport’s package amount are overload.So there will be some delay for the arrving time on internationl shipping.thanks very much for your kind understanding.

(#29056) axioma válasza Zozzant (#29054) üzenetére


axioma
veterán

Nem, nekem (is?) android tv stick volt. En mondjuk meg az elejen leptem bele, es azt nem gondoltam hogy csalo, hanem arrol gyozott meg a topik, hogy lehet hogy pl. elloptak az account-ot, es ezert is jelentettuk. Amugy mar csak azert se lepodtem meg nagyon, mert voltak ilyesmi arban - jo, hat mondjuk ketszerese alatt - hasonlo termekek, csak magas szall.koltseggel, ez meg ingyennel. Persze, tudom, termekarat is raknak a szall.ktg-be, de igy mar nem volt annyira kiugro. Ja, es el ne felejtsem, hogy gyanus volt, de a vam/afa hatar miatt azt mondtam, hogy ha elvesztem azt a 16 vagy mennyi dolcsit, akkor se fogok nagyon kiakadni.

(#29057) ackos


ackos
csendes tag

Senki nem akarja eladni a cajon-omat? :(

Más: hogy lehet, hogy a csomagom majd' egy hete meg sem mozdul a tracking number alapján ( LC807551968US ) ? Ez normális, vagy most már kezdjek aggódni? Magyar posta oldala semmi találatot nem ad rá, a külföldiek szerint pedig 13. óta nem történt változás.

(#29058) faresz5 válasza ackos (#29057) üzenetére


faresz5
senior tag

Majd ha 1hónap után nem változik akkor aggódhatsz :)

(#29059) bul07 válasza randras (#29035) üzenetére


bul07
nagyúr

Ú ezen jót mosojogtam, a címe lehetne az is hogy:
Egy kocsi nepper sírálmai

Én csepet se sajnálom őket, hány totálkáros autót adhatnak el ezek megkíméltként
Mert őszintén hány magáneber vesz így kocsi külfőldről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29060) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy remélem hamar visszaálnak így a Kínai újév után , ma is jött két ingyen postás cuccom 19napra, ezt a szintett egész évben is tarthatnák

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29061) Tamás88 válasza SUPREME7 (#29055) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem is jött levél, hogy feladták a csomagot.

(#29062) randras válasza bul07 (#29059) üzenetére


randras
veterán

"Mert őszintén hány magáneber vesz így kocsi külfőldről"

Rengetegen, ez az új trend.

(#29063) bul07 válasza randras (#29062) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát itt román határ mellet még nem elterjedt :)

Bár én azt valom hogy kocsit, cipőt csak próba után megvenni nettről soha, potyára meg kimeni nem nagy biznisz

Itt PH-n tudsz olyan fórumrész ahol erről társalognak hogy mi hogy megy ezzel kapcsolatba(ügyinntézés menete, járulékokk)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29064) baluka26 válasza bul07 (#29063) üzenetére


baluka26
veterán

Bátyá is most fog menni. Kinéz jópár autót, és szépen sorban megnézi őket.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29065) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Úgy néz ki sinen van az Olasz termékem. A shippednél ott van, hogy ma feladta. Ezt gondolom ő külön állítja be mi? Már csak a várakozás marad viszont azt nem tudom, hogy posta vagy futár fogja hozni, de gondolom posta 26 euro volt biztosítva.

(#29066) faresz5 válasza SzlobiG (#29065) üzenetére


faresz5
senior tag

Az csak egy jelzés,(ő pipálja be) nem biztos,hogy már feladta, követőszámot is tud előre kérni, az sem jelenti feltétlen azt,hogy feladta. Esetleg ha trakinges és már látható a rendszerben, akkor majd meglátod,hogy ténylegesen mikor adta fel.

(#29067) SzlobiG válasza faresz5 (#29066) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, akkor jól sejtettem, hogy ő akármikor betudja ezt állítani, na mind1 várakozás van. Tracking number nincs. Gondolom az függ attól, hogy hol adja fel és adnak-e.

(#29068) randras válasza bul07 (#29063) üzenetére


randras
veterán

Nem, de szerintem nem is kellene teret engedni neki mert megtelepednének itt is ezek a retkek, akik hirdetnek is. :(((

(#29069) SUPREME7 válasza Tamás88 (#29061) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én most bár nem volt célom, de tesztelek 1-2 szállítást. Jön Angliából a royalmailel, ami most frissült, hogy már alsónémediben van a gls-nél. Van még egy hongkong post, bár kínából már rendeltem jópárszor, eddig a rekord 12 nap volt, meg most berendeltem amcsiból is usps-el egy kis alkatrészt. Úgyhogy meglehetősen nemzetközi lesz a kis feltámasztott laptopom :)

(#29070) Outlander


Outlander
őstag

Egy kis info a "kezdőknek"....

Hong Kongból csomag

2013.01.25 rendelés ---- 2013.02.14 érkezés.

Másik.

2013.01.30 rendelés --- 2013.02.19 érkezés..

Mindkettő sima economy airmail postázás volt, telefonos, kis 2-3 dolláros motyók...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29071) ugyeletes


ugyeletes
tag

Kis info. USA-HUN:

los angelesbol USPS (lassuposta:) magyarorszagra kis csomag (mobiltelefondoboznyi csomag, bar nem az van benne):
01.12 este postazva:
Accepted at USPS Origin Sort Facility

2013-02-12, 18:25:00, LOS ANGELES, CA 90029

01.19 reggel magyarorszagra megerkezve... :)

(#29072) jjeahh válasza Outlander (#29070) üzenetére


jjeahh
nagyúr

... economyval hong kongból 25-én rendelt még nem jött meg, és egy 23-án rendeltet tegnap vettem át...standard post-al egy 25-én rendelt memókártya viszont már kb egy hete itt van...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29073) kaliber válasza Outlander (#29070) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az utolsó 10-15 rendelésem nagyon gyorsan (6-20nap) és probléma nélkül érkezett meg, jó eladókat választottam?
Tavaly szeptembertől 6 refundom volt, ebből 4 valószínüleg már nem érkezik meg.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#29074) faresz5 válasza kaliber (#29073) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen, nem mindegy,hogy a kifizetés után 2héttel adja fel vagy rögtön. Én mindig rákérdezek,hogy van-e neki raktáron, vagy várni kell-e rá heteket.Idáig mindegyik korrekten válaszolt,(aki nem válaszolt 3 napig az meg is adta a kérdésre a választ) és be is tartották a dolgot.(Pedig kínaiak)

(#29075) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Regisztráltam a feleségemnek az ebayre. A címnél, a State mezőt üresen hagytam, de rendeléskor a címhez a város után kiírja, hogy default. Próbáltam szerkeszteni a címet, kitöröltem, de mentés után visszarakja. Miért van ez? Nekem már régóta van fiókom, ott nincs így. Adjam meg inkább a megyét, inkább az legyen ott, mit a default?

Tehát így néz ki:
Név
Utca
Város default irányítószám
Hungary

(#29076) Robex válasza Grande Ale (#29075) üzenetére


Robex
csendes tag

Én oda a megyét adtam meg!Nemrég regisztráltam.
Éppen ma érkezett meg az első csomagom angliából! :)
5 nap alatt ért ide royal maillel!Febr.15-én rendeltem!

(#29077) faresz5 válasza Grande Ale (#29075) üzenetére


faresz5
senior tag

Írd oda a megyét, ha nem zavar téged. Ha zavar ne írd oda, legfeljebb majd a postásod nem fogja tudni mi az a default és visszaküldi :)

(#29078) hun620 válasza Grande Ale (#29075) üzenetére


hun620
aktív tag

Ird oda a megyet, ha pesti vagy akkor meg Budapest, veletlenul sem Pest megye ;)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29079) axioma válasza hun620 (#29078) üzenetére


axioma
veterán

En a reg. cimemnel Pest -et irtam, de oda talan egy-ket csomag ha erkezett, a masik szinten Pest megyei nem Bp. cimemre ami a szallitasi, ott inkabb a State-hez is Hungary-t irtam. Igy nincs mit elteveszteni... nincs vele gondom ket eve.

(#29080) who_a_way


who_a_way
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok az ebay-en, pár perce regisztráltam :))

Nemrég tönkrement a laptopom alaplapja. A többi még jó állapotban lévő alkatrészét szeretném ebay-en eladni. Nem tudom, hogyan működnek a dolgok..
Nyissak paypal számlát? Vagy bankkártyával fizessek? És ha én adok el valamit a bankszámlám adatait adjam meg, vagy jobb a paypal? Ha valaki külföldön venné meg a wifi kártyámat például akkor azt hogyan juttatom el neki? Mik ennek a járulékos költségei?
Ha van valami jó leírás, vagy valaki rászánná az időt és részletesen elmagyarázná, hogyan mennek itt a dolgok azért hálás lennék!

üdv
Huawei

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#29081) radi8tor válasza who_a_way (#29080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A 0. hozzászólást átolvastad már?

Idézem:

eBay-es írások, segítségek:

PayPal számla nyitása kezdőknek

eBay kezdőknek

eBay és a PayPal: mit és hogyan?

eBay és a PayPal: mit és hogyan? II.

eBay és a PayPal: mit és hogyan? III.

PayPal regisztráció

Ha ezek után is van kérdésed, akkor szívesen segítünk. :K

⭐ Stella

(#29082) who_a_way válasza radi8tor (#29081) üzenetére


who_a_way
csendes tag

most hülyének érzem magam, ezeket átolvasom szépen, köszi :D

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#29083) Grande Ale válasza faresz5 (#29077) üzenetére


Grande Ale
őstag

A saját fiokomnál sincs megadva a megye, mégsem írja ezt. Passz, a PayPal vissza igazoló levélben nincs ott a default szöveg a szállítási címnél, szerintem jó lesz.

(#29084) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Eladásnál mennyi értelme van sima levélként küldeni? Vagy hogy lehet azt megoldani, hogy ha sima levéllel kéri az illető, akkor ha elveszik az ne az én felelősségem legyen?

(#29085) faresz5 válasza W1 (#29084) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem lehet. Ne küld sma levélként a saját érdekedben, vagy rakj rá annyi hasznot, hogy ha pl 20% elveszik az elküldöd csomagoknak akkor is meglegyen a hasznod rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29086) W1 válasza faresz5 (#29085) üzenetére


W1
senior tag

Akkor marad az ajánlott. Igazából a törött telefonom maradékait adnám el, de szerencsére 2k híján már 0-ra raktam magam, így ha olcsóbban megy el, mint lehetne nem baj, mert ez már csak haszon, minden képpen.

(#29087) W1 válasza W1 (#29086) üzenetére


W1
senior tag

Szállításnál a standard és az economy mit jelent? Melyik jelenti a trackinges-t? Hogy tudok hozzáadni olyan országot, kontinenst, ahova nem küldök?

(#29088) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok.
Kínából rendeltem csomagot.Február 3.án.A nyomon követési számot megkaptam 5.-én,csak sajnos nem látom a csomagot azóta se,előtte se.
Volt már ilyen probléma,hogy semmi nincsen.Semmit sem látok,mintha fel se lett volna adva,és csak egy véletlenszerű tracking numbert kaptam volna.

RG070343648DE

Kínából lett rendelve,már rendeltem ettől a cégtől.Viszont a DE jelölés ha jól sejtem azt jelenti,hogy Germany.Origin:Germany,vagyis azt jelenti,hogy a csomag eredeti helye Németbe van?

Hogy is van ez?

Van még esélyem,hogy megkapjam a csomagot?Vélemény?Volt már ilyen probléma veletek?

(#29089) Bodz válasza yanesz (#29088) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#29090) kirkri válasza yanesz (#29088) üzenetére


kirkri
addikt

Update: Közben megnéztem Bodz linkjét és hülyeséget írtam. :B

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29091) yanesz válasza Bodz (#29089) üzenetére


yanesz
tag

wtf? Én itt néztem,meg pár tracking keresőn..
http://17track.net/IndexEn.html?nums=RG070343648DE
Akkor azt jelenti,hogy 19-én Németo-ba érkezett a csomag,vagyis,hogy nem veszett el?

Köszi,érdekes..Pár rendelésen már túl vagyok,de még ilyen sosem fordult elő,olyan volt már,hogy útközbe elveszett,na de ilyen még nem volt.
Akkor megnyugodhatok van még remény?? :F

19.02.2013 00:00 Deutsche Post Hong Kong Vv Arrival at international place of exchange
Akkor ez most látszódik,Hha jól látom :Y

3 hozzászólás összevonva. 5 percen belüli hozzászólásnál használd a szerkesztés opciót, kérlek!

[ Módosította: radi8tor ]

(#29096) kovy79


kovy79
őstag

Történetem:
Egy vásárlásomnál az eladó totál rossz terméket küldött. Írtam 2 üzenetet, nem válaszolt. Erre nyitottam egy case-t. Rögtön jött az üzenet, hogy nekik csak ez a termék/alkatrész van az adott típusú eszközhöz és hívjam fel őket. Én erre annyit válaszoltam, hogy nem fogok telefonálgatni, mivel a küldött cucc egyértelműen nem felel meg a hirdetésnek. Válasz 5 napja nincs. A case március 16-ig van nyitva.

Mi a teendőm szerintetek? Ha a case lezárul, akkor milyen kimenetele lehet az ügynek?

Mod: persze a bejelentéshez, üzenetekhez csatoltam mindenféle bizonyító képet.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29097) kirkri válasza kovy79 (#29096) üzenetére


kirkri
addikt

Ha végigmegy a case, akkor nagy esély van rá, hogy vissza kell majd küldened a terméket amit kaptál.
Esetleg megpróbálhatod a negatív feedback-el fenyegetni, de amennyiben több ezer értékelése van már, akkor ettől nem fog kétségbeesni (százalékosan semmit nem nyom a latban egy pár darab negatív ebben az esetben, erre azok szoktak ugrani akik még max pár száz értékeléssel rendelkeznek)

21 éve a Prohardveren! ™

(#29098) kovy79 válasza kirkri (#29097) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ.
A visszaküldéssel semmi gond nincs (Németországon belül vagyunk mindketten), de ha visszaküldöm a terméket csomagkövetési számmal, utána az ebay jóváírja az összeget nekem?
Vagy hogy néz ki a "pénzvisszakapás" jelen esetben?
A case lezárulta után adhatok értékelést? Csak mert látom más feedbackjét, hogy negatívot adott és köszöni a vásárlói védelmet, azaz a pénzt visszakapta.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29099) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

van, aki otthon van eladás terén is, nem csak vásárlásban?
főleg a seller protectionnel tapasztaltakra gondolok.

(#29100) Melack


Melack
veterán

Lehetséges az, hogy egy eladó a szabadsága alatt a profilja nem elérhetô ? Tőle rendelnek ,de a nevere nem hoz mi semmit .

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.