Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) kisda válasza baluka26 (#28249) üzenetére


kisda
aktív tag

Akkor most mi is van? Miért kellett 8 nap ahoz,hogy "meglegyen rendelve" a szolgáltatás? Miért kellett 10 nap ahoz,hogy el legyen küldve felénk? Magyar posta oldalán miért nemtudom követni? Nem lehet,hogy már azóta rég M.O-on van?

(#28252) baluka26 válasza kisda (#28251) üzenetére


baluka26
veterán

Honnan tudjam én, hogy mi van? Ez alapján elindult ide. Ne aggódj, meg fog ez jönni 10-15 munkanap múlva.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28253) faresz5 válasza kisda (#28251) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem kell aggódni, kell 1-2 nap a trackingnek mire megjelenik bármelyik oldalon. Egyébként a tracking megléte még nem feltétlen jelenti azt,hogy postára adták, mivel lekérik a trackinget, kitöltik, és majd ha elviszik postára a csomagot, onnantól él a tracking, addig nem. Elég sokan ezzel trükköznek. Megadják a követőszámot majd 2hét múlva feladják a csomagot.(nagy mennyiségben éri meg neki rendelni, 1-2 db jóval drágább mintha 200-t venne egyszerre) A vevő meg abban a hiszemben van,hogy már javában tart felé az árú.

[ Szerkesztve ]

(#28254) Tangerine válasza fotosjani (#28250) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én mindig fillérre az eredeti összeget szoktam visszakapni, az árfolyamtól függetlenül.
Ez alól kivétel az amazon.de-n december közepén vásárolt ~140€-s cucc, amin 1 hónapig kotlottak, mire rájöttek, hogy nincs nekik. Múlt héten kaptam vissza pár ezressel többet. :DDD
Az mondjuk kártyás vásárlás volt, nem PayPal.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28255) üszök válasza dragonfx (#28241) üzenetére


üszök
őstag

Én ma kaptam meg 1-én rendelt cuccot.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28256) bul07 válasza Tangerine (#28254) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért kapsz forintra anyit vissza mint amit fizetél mert a PayPal-el váltatod a forintott
Ha átálítanád hogy valutátt kérjen le a számládról és a bankod váltson, ekkor lehetne árfolyambeli külömbségek miatt más a vissza kapott összeg forintban

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28257) csizo13


csizo13
tag

Az rendben van, hogy a csomagom már kézbesíthették volna 01. 28-án reggeltől-estig, de inkább 20.23 kor mégis inkább vámkezelni kezdték az árut, ami egy bőrtáska? Már 1,5 napja levelezek velük, mivel egyszerre nem tudták elküldeni milyen okmányok(emailek) kellenek nekik, mert 3-4 óránként eszükbe jut még valami, amit legyek szíves küldjek el. Utoljára például azt, hogy mi a bejelentett lakcímem, és az áru pontos megnevezése. Ezt nem is értem, hiszen előttük fekszik kibontva a porban. Nem tudom, lehet a raktározási pénzre hajtanak, ami 3 nap után fizetendő. Ez is egy tapasztalat, ezért osztom meg. Ráadásul nekem az első rendelésem ebayről.
itt a kép, hogy nem lehet hátradőlni, mikor már a kézbesítésre vár az áru:
[

(#28258) randras válasza csizo13 (#28257) üzenetére


randras
veterán

DHL nem szokott szarrágóskodni, én mindenre kitérő e-mailt szoktam kapni a kérdéseikkel, amire egyben válaszolok, majd másnap hozzák az árut.

(#28259) Tangerine válasza bul07 (#28256) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem.
Ez van bepipálva, már évek óta: "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28260) mikka14


mikka14
csendes tag

Sziasztok!
Még nagyon új vagyok itt is és az ebay-t is még csak most próbálgatom,az lenne a kérdésem,hogy erről az ebay-es eladóról tudtok-e valamit (goodboymagi) ,mert találtam nála egy két jó és olcsó dolgot,de még csak 15 értékelése van 2012 júliusa óta és azt elég kevésnek találom.
Előre is köszi a válaszokat!

(#28261) randras válasza mikka14 (#28260) üzenetére


randras
veterán

Nálam 0 értékelése és 0 terméke van. :U

(#28262) Aullah válasza mikka14 (#28260) üzenetére


Aullah
tag

Member since: Dec-07-10 in China

0 értékelés.

(#28263) szilard28 válasza mikka14 (#28260) üzenetére


szilard28
aktív tag

http://www.madeinchina.com/wholesaler/goodboymagi.shtml

erre gondolsz?

ez nem is ebay, keress vmi komolyabb eladót.

(#28264) madkiller


madkiller
őstag

Rendeltem egy csomagot ebayről. Itt egy kép amit a posta.hu/tracking ír a csomagról.
Ez alapján már nálam kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#28265) Winner_hun válasza madkiller (#28264) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28266) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Két napja vettem valamit az ebayon,annak rendja és módja szerint a paypalon keresztül fizettem,
ami a paypalon levonásra is került,de az ebayon nem került be a termék a vásárolt termékek közé,az eladó se
tud róla semmit,így nem is küldi.Már két napja írtam az ebaynak is a paypalnak is de semmi válasz.
Mit lehet tenni?Természetesen a bankomtól meg kaptam az sms-t hogy levonták a pénzt!Köszönöm a segítségetek!

(#28267) szeva000 válasza madkiller (#28264) üzenetére


szeva000
addikt

most szaladj a postára,mert ezt már lenyúlták...Hiába...abszurdisztán ismét bemutatkozik :W

(#28268) baluka26 válasza szeva000 (#28267) üzenetére


baluka26
veterán

Viszont, ahogy látom ez ajánlott küldemény lehetett, és akkor okirathamisítás, nem?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28269) szeva000 válasza baluka26 (#28268) üzenetére


szeva000
addikt

persze,ezt valaki aláírta......Már úgy kell bemenni,hogy ez a helyzet és ha nem csinálnak semmit azonnal intézkedni.

[ Szerkesztve ]

(#28270) madkiller


madkiller
őstag

Köszönöm a válaszokat. Utána nézek.

(#28271) matykooo válasza madkiller (#28270) üzenetére


matykooo
aktív tag

hát sztem egyből a főnököt kérd... ne a sima ablakosokkal próbálj zöld ágra vergődni mert azok a dupla nulla kategória tisztelet a kivételnek :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28272) szeva000 válasza madkiller (#28270) üzenetére


szeva000
addikt

azért írd meg mi lesz,kíváncsi vagyok rá mit fognak hazudozni:)

(#28273) OrangeBud


OrangeBud
tag

Hali. Tudom hogy nem ebay,de..
Vaterán találtam egy terméket.
[Több darab szilikon óra 1Ft-ról. << Itt a link]
Nem tudom hogy megbízható-e?! :F Vagy hogy érdemes e egyáltalán ilyet vásárolni?

(#28274) szeva000 válasza OrangeBud (#28273) üzenetére


szeva000
addikt

most őszintén....mit vársz,mit mondjunk erre?:D
Kinek kell ilyen szilikon óra?:D....neked?....akkor vedd meg.

(#28275) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Most akartam regisztrálni de azt írja hogy az emil címem már használatban van. Van mód kideríteni a felhsználói nevet és a jelszót, amivel regisztráltam? Ha rákattintok hogy elfelejtettem a felhasználó nevet akkor küld egy emilt amiben az van hogy írjam de az emil címemet a User ID-hez, de nem működik sehogy sem mert a jelszót sem tudom. :F

OrangeBud 3$ egy ilyen óra.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#28276) lacko6 válasza madkiller (#28270) üzenetére


lacko6
senior tag

Lehet a szomszédnak adták oda.

(#28277) Zozzant válasza szeva000 (#28269) üzenetére


Zozzant
addikt

Jobb ha tudjátok hogy az ajánlottat nem kell aláírni ha a postás biztonságosnak ítéli a postaládát és bedobja.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28278) Tomate válasza OrangeBud (#28273) üzenetére


Tomate
veterán

Valaki berendelt belőle "párat" anno mikor sláger volt ez a szutyok és most, hogy lecsengett és meg akar szabadulni tőle...

Más:
Ebayen eladási limitet, hogy tudok emelni? Mert a 10 igen kevés. Amit magam mögött tudok az 12 sikeres eladás eddig. Ha rámegyek, hogy Request higher selling limit, nem adja fel a kitöltést a telefonszámmal meg adatokkal stb amit amúgy kér hanem csak egy súgó ablakot dob fel..

[ Szerkesztve ]

(#28279) dReFiX


dReFiX
senior tag

Olyan sokat ne várjatok mert még a futárszolgálatok is az előre kifizetett csomagot is odaadja a szomszédnak. Illetve az is lehet, hogy bedobta a postaládába.

(#28280) baluka26 válasza dReFiX (#28279) üzenetére


baluka26
veterán

Futárszolgáltanál legalább látszik, hogy ki vette át.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28281) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Speedpostal rendeltem kintről egy kisebb csomagot most a statusnál ez van írva : "Departed from Destination Transit Centre" ez most mit jelent vagy ezután mi következik ?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#28282) Tomate válasza dReFiX (#28279) üzenetére


Tomate
veterán

Egyszer hozzám egy tőlem 500m-re lévő utcába címzett levelet dobtak be... Fogtam és átgurultam vele a címre. Sovány vigasz de ebben még bízhatsz. Sose felejtem el, mikor a postás tuszkolta be az A4-es borítékot a postaládába és az amerikából érkező telefonom volt benne amit sima levélként adtak fel, rajta a 375$-os értékkel és a telefon nevével. Ki az aki ezt így nem húzta le a futószalagról? Szóval nem minden postai alkalmazott tróger, mert ha valaminek el kellett volna tűnnie az ez volt.

(#28283) baluka26 válasza Tomate (#28282) üzenetére


baluka26
veterán

USA, 375 USD, ráírva, és nem vámolták meg? Wattafakk?

Brekecs: Érdekes ez a mondat :D De szerintem célországba elküldve lehet. Vagy kiszállításra előkészítve. Ezek a távol-keletiek neheze értelmezhetőek :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28284) Aullah válasza baluka26 (#28283) üzenetére


Aullah
tag

Én meg azt kérdezném, hogy már 5 napja ez van:
"Depart USPS Sort Facility
Jan-25-13, 00:00 AM, SALT LAKE CITY, UT 84199"

Egyelőre nem panaszkodom, mert van még pár nap, hogy ideérjen az "átlagos száll. időn" belül... de akkor ez így normális, hogy ennyi ideje nincs változás?

(#28285) baluka26 válasza Aullah (#28284) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem USPS Express-nél volt ez 3 napig, utána meg már magyar oldalon tudtam követni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28286) Aullah válasza baluka26 (#28285) üzenetére


Aullah
tag

Remélem nem keverték el.

(#28287) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Két napja vettem valamit az ebayon,annak rendja és módja szerint a paypalon keresztül fizettem,
ami a paypalon levonásra is került,de az ebayon nem került be a termék a vásárolt termékek közé,az eladó se
tud róla semmit,így nem is küldi.Már két napja írtam az ebaynak is a paypalnak is de semmi válasz.
Mit lehet tenni?Természetesen a bankomtól meg kaptam az sms-t hogy levonták a pénzt!Köszönöm a segítségetek!

(#28288) radi8tor válasza wlanbolha (#28287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írj megint eBaynek.

⭐ Stella

(#28289) Tomate válasza baluka26 (#28283) üzenetére


Tomate
veterán

Igen. Szerintem azért nem mert sima levélként jött. :DDD

(#28290) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Egy jó párszor rendeltem már ebayről,de eddig csak az EU-ból. Most az unión kívülről szeretnék rendelni,méghozzá kínálból,egy notebook kijelzőt. Mit kell tudnom róla? Megvámoltatják? Ha igen hol lehet átvenni,vagy hogy működik ez az egész folyamat?

Minden szinten,szinte minden.

(#28291) Tomate válasza m0rd0k (#28290) üzenetére


Tomate
veterán

Méretes csomagban lesz, valószínűleg az árat rá fogják írni. (kérd meg az eladót írjon rá 30$-t) Így nagyobb eséllyel jön át vám nélkül. Ha mégis vámolják, fogsz kapni egy levelet a postától amiben minden le van írva mit kell csinálni. emailbe el kell küldened a paypal utalásról a bizonylatot (printszkrín elég) majd a postás hozza és mikor veszed át a csomagot ki kell fizetned a 27%-át a paypal számla összegének + a vám 3%-át.

Máté

(#28292) szeva000 válasza m0rd0k (#28290) üzenetére


szeva000
addikt

ez már elvileg áfa köteles cucc...ha szerencséd van,akkor átesik,ha nem,akkor még fizetsz utána még.Ha tudsz kérj az eladótól tracking számot és majd a posta nyomkövetésnél látod,ha vám elé van állítva....ott fog eldőlni.....

(#28293) randras


randras
veterán

A postáról, kicsit offtopik: MPL 24 órás kézbesítést garantál, ha felveszik a csomagot 15:00 előtt... 60 feladott csomagból 7 darab 6 napja nincs kézbesítve, sőt, még oda sem ért a megfelelő településre. De legalább olcsó volt... :(

(#28294) Angmar


Angmar
tag

Egy eladónak adott negatív értékelést hogyan tudok javítani, semlegesre, vagy esetleg pozitívra, sehol nem találok ilyen legetőséget.

(#28295) Angmar válasza Angmar (#28294) üzenetére


Angmar
tag

Közben megtaláltam :) "Request Feedback revision" a neve, de ezt az eladónak kell majd kezdeményeznie, írok majd neki.

(#28296) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Ezt most kaptam,megmondanátok hogy ezt mit is jelent valójában?:
"Dear XXXX,

table-accessories-store is out of the office until 29/04/2014 and may not be able to respond to your message.

Message from table-accessories-store:
Dear buyer,

This is auto reply message,please do not reply.

Because the Time Zone/Weekends/Holidays cause we can not reply your e-mail or message in time,
For example:when you are on working time,we are on sleep time,when we are on saturday,but you are on friday,here please kindly forgive,when we check the messages,we will answer to you as soon as possible."

(#28297) radi8tor válasza wlanbolha (#28296) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt, hogy nem fogsz tőle vásárolni jövő áprilisig :)

⭐ Stella

(#28298) hun620 válasza wlanbolha (#28296) üzenetére


hun620
aktív tag

Hogy 2014-ig ne várj tőlük választ :D

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28299) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Most ütöttem le nála egy terméket....akkor ezt kérhetem vissza?

(#28300) radi8tor válasza wlanbolha (#28299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na az egy jó kérdés. :U

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.