Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) üszök


üszök
őstag

Ha ma rendelek kiér még az ünnep előtt kínából?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28152) randras válasza üszök (#28151) üzenetére


randras
veterán

Az attól függ, feladják-e időben.

(#28153) spidersoft


spidersoft
senior tag

...csak én vettem észre, hogy az ebay mostanság egyre gyakrabban számolja furán a szállítási díjat? Sorbarakom, hogy price+shipping, ott van a listában, hogy például: Price: US $124.95+$12.95 shipping, ha kinyitom a listázás lapját, akkor meg Price: US $124.95+Shipping: $26.00

...nemértem...

(#28154) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

adott egy ilyen: "Tracking #:2808345" kódot az ebay, ezt hol tudom követni?

(#28155) hun620


hun620
aktív tag

Nektek is eltűnt az EU találatokra szűkítés az eBay-en?

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28156) LÁZ válasza -secret- (#28154) üzenetére


LÁZ
addikt

azt lehet sehol, mert elvben 13 jegyűnek kéne lennie a trackingnek..

www.17track.net
www.packagetrackr.com pl

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#28157) pepe091 válasza spidersoft (#28153) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt én is észrevettem. Mostanság jött elő.
Ráadásul sokszor kint írja hogy free shipping (pedig kint is be van állítva hogy ide lesz szállítva..), bent meg már 3-4 dolcsi, mikor a cucc amit vennék 99cent... :D

(#28158) -secret- válasza LÁZ (#28156) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

értem, köszi csak ilyen kódot adott :/

(#28159) Zozzant válasza hun620 (#28155) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja az egész világot egyben listázza...:(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28160) hun620 válasza Zozzant (#28159) üzenetére


hun620
aktív tag

Remélem visszarakják :( Így tudtam szűrni, hogy ami ÁFA határ alatt van az Kína, ami felett az meg EU.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28161) Fecogame


Fecogame
veterán

Más sem tud most fizetni PayPal-al? Csak tölti és tölti az oldalt, de nem történik semmi ( annál a résznél, ahol a PP oldalára kell loginolni ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28162) -secret- válasza Fecogame (#28161) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

nekem jó :)

(#28163) Tomate


Tomate
veterán

mi történt az ebay.de oldallal? Régen beírtam a motorom évjárat szerinti rövidítését (RN09) rámentem, hogy listázza csak a licites használt termékeket és 1-2 oldalnyi tétel mindig volt amiből lehetett mazsolázni. Most beírom és kiad kereken 1 találatot. Már egy hete. Gyűjtemény--->Militaria katagóriába egy terméket se listáz ki nekem az oldal. Ha be vagyok jelentkezve, ha nem ezt csinálja. Mi lehet?? :R

(#28164) TaaT válasza Tomate (#28163) üzenetére


TaaT
veterán

nekem is volt korábban problémám a .de oldallal, hibaüzenetek írt ki, nem nézhettem meg a korábban vásárolt termékeimet stb... pedig .com oldalról minden működött...

Give them hell Ukraine!

(#28165) Tomate válasza TaaT (#28164) üzenetére


Tomate
veterán

Itt már valami nagyobb gubanc van. Ezt az egy oldalt elolvasod és láthatod, hogy nem egyedi a probléma és semmit nem tudni mi van. :(

(#28166) Bodz válasza hun620 (#28155) üzenetére


Bodz
nagyúr

El, de más gond is akad. Rákeresek bármelyik eBay oldalon (a németen is) a Sommer Albedora (ez egy kábel). Nincs találat. Az Advanced Search-ben, csak Németországot beállítva rögtön van 58 db.
Jelenleg az eBay app tűnik a leghasználhatóbbnak.

A francia ajánlott (legalábbis a CYxxxxxxxxxFR számúakat) csomagokat itthon a GLS hozza ki.

[ Módosította: CoolMan ]

(#28167) myckie2


myckie2
őstag

Üdv!
Valaki tudna mondani vám információkat, vagy jelenleg hol tudom megnézni? :R

(#28168) Winner_hun válasza myckie2 (#28167) üzenetére


Winner_hun
félisten

Topik címe:

eBay tapasztalatok [Olvasd el az #1 hozzászólást!]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28169) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Az mitől van hogy a Paypalról az összes számla eltünt,
a legutóbbi vásárlás sincs rajta,a bank levonta,de az ebay-on
sincs meg az árú a vásárolt termékek között!Köszi......

(#28170) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Átverés áldozata lettem. Rendeltem egy androidos média lejátszót tv-hez. A link azóta már nem él, nem tudom belinkelni. 22 dodó volt. Ki is fizettem, pénteken jött a csomag, azonban egy 10 ft-ot nem érő bóvli gumi karkötő volt a csomagban. A boritékon szereplő tracking number és az amit megadott az eladó stimmel.

Egyből mentem ebay-re, purchase history fül alatt ez fogad:

Egyből kattoltam is a resolve a problem-re. Ott végig nyomogattam, nem azt kaptam ami hirdetve volt, stb.
Még a képet is mellékeltem amin látszik a tracking number meg az a hulladék amit kaptam. [link]

Ma jött a válasz:

"Hi sagit90,

We let the seller know the item wasn't as described.

The seller has offered you a full refund for the purchase price plus original shipping if you return the item. To get your refund, ship the item back to the seller. You will need to cover the cost of returning the item. Make sure you ship the item by Jan 30, 2013.

Refund information:
Once the item is delivered to the seller, you will receive a full refund of $21.99.The refund will include the purchase price plus original shipping.

You can view the details of this case and learn what you need to do to ship the item back in the Resolution Center."

Ilyenkor mit kell tenni? Biztos hogy ezt a sz@rt nem fogom 5k-ért visszaküldeni.......

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28171) radi8tor válasza sagit (#28170) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ennyi. Tanulópénz. :(((

⭐ Stella

(#28172) sagit válasza radi8tor (#28171) üzenetére


sagit
addikt

De most komolyan? Semmit nem lehet tenni? Az ebay se tud semmit tenni?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28173) radi8tor válasza sagit (#28172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, visszafizetik neked a 22 dolcsit ha visszajuttatod tracking ID-vel a csomagot az eladóhoz.
Mivel ez kb ugyanannyiba kerül, mint amennyiért vetted feleslegesnek tartanám a dolgot.
Ha neked jobb úgy, akkor juttasd vissza, de akkor már 10e Ft-od fog benne állni.

⭐ Stella

(#28174) szilard28 válasza sagit (#28170) üzenetére


szilard28
aktív tag

levél 50 gr 415 ft, ajánlott +700 ft, térti +350 ft
ez nem 5k

ez az az eladó volt, aki itt pár hete be lett linkelve, hogy extra olcsón ad mindent, de nincs normális referenciája?

(#28175) sagit válasza radi8tor (#28173) üzenetére


sagit
addikt

Mondjuk ezen a hülye is látja hogy lehúzás, a kínai pontosan tudja hogy egy 5 centes vackot senki nem fog visszaküldeni neki a világ másik feléről.

szilard28: hasra ütöttem, sosem postáztam még kínába, de van értelme postázni? nem hiszem

ő volt az eladó: [link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28176) Tangerine válasza szilard28 (#28174) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én tavaly küldtem vissza egy firewire kártyát Kínába. Nem emléxem pontosan, de 1e és 2e között volt, lehet, hogy 1e-hez közelebb.
A lényeg, hogy légipostával kell küldeni, az a legolcsóbb. Ne kérdezzétek miért. :F
Rá kell kérdezni a postán.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28177) sagit válasza Tangerine (#28176) üzenetére


sagit
addikt

fizessen vissza 21 dollárt, ez a vacak úgy se ár 1 dodót, és nem kell postázgatnom, ő se bukik, csak nekem lesz egy kidobni való karkötőm, vagy ez nem járható út?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28178) radi8tor válasza sagit (#28177) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Már megkaptad a hivatalos választ eBay-től. Más módon nem jutsz hozzá a pénzedhez.

⭐ Stella

(#28179) sagit válasza radi8tor (#28178) üzenetére


sagit
addikt

Kicsit inkorrektnek tartom, szerinted/szerintetek küldjem vissza és bukjak még pénzt vagy hagyjam a francba?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28180) szeva000 válasza sagit (#28179) üzenetére


szeva000
addikt

Háát ezt neked kell eldöntened...Vagy buksz még mellé vagy 2k-t,mert visszaküldöd....Én hagynám a p*csába.Sajnos ez pont akkora tétel,hogy nem igazán éri meg még a postára szaladgálást sem....

(#28181) ugyeletes válasza sagit (#28179) üzenetére


ugyeletes
tag

en nem ertem jol, vagy... paypalnal reklamaltal mar?

(#28182) sagit válasza ugyeletes (#28181) üzenetére


sagit
addikt

nem reklamáltam a pay-pal-nál, csak ebay-en

ott is lehet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28183) szilard28 válasza radi8tor (#28178) üzenetére


szilard28
aktív tag

"fellebbezni" nem lehet arra hivatkozva, hogy egyértelműen csaló az illető, már nincs is az ebay-en, ezért az ebay/paypal vonja vissza a számlájáról a pénzt.

sagit: a pénz visszafizetését csak az eladó kínálta fel, de erre nincs semmi garancia, az egyértelmű csalásból kiindulva nem fog fizetni.

http://f.redflagdeals.com/showthread.php?t=1287958&page=2&mobile_type=basic

[ Szerkesztve ]

(#28184) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Az mitől van hogy a Paypalról az összes számla eltünt,
a legutóbbi vásárlás sincs rajta,a bank levonta,de az ebay-on
sincs meg az árú a vásárolt termékek között!Köszi......

(#28185) sagit válasza szilard28 (#28183) üzenetére


sagit
addikt

hát ez érzésem szerint bukó lesz, paypal tényleg nem engedi...

"We're sorry there's a problem with your purchase. You already opened a case regarding this item. Please go to the eBay Resolution Center to review the program details for information on what to do next."

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28186) radi8tor válasza sagit (#28185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL, megnézném hogyan írod le azokat a kínai betűket.
(tudom nyomtató is van a világon, de akkor is...)

⭐ Stella

(#28187) kaliber válasza sagit (#28185) üzenetére


kaliber
aktív tag

Visszaküldeném neki úgy "csak" a postaköltséget bukod 1.5k nem 5k-t, ne gazdagodjon már a csaló. Azt nem tudom ilyenkor mivan az illető számlájával több tízezer dodo mert ugye 2000 eladás felett járt már (mert ugye befagyasztották) benyeli a PP?

radi8tor1: fordítóba bekopizod az írásjeleket és angolosítja az ottani posta csak tudja kézbesíteni ha idefelé működik a dolog+ van amelyik eladó nem írásjelekkel adja meg a címét ha azt tudja kezelni a posta akkor ezt is.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#28188) lupus_l válasza sagit (#28185) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én ezért szoktam PayPal-en kezdeményezni a case-t. Ott legalább a PayPal vizsgálja az esetet.

(#28189) szilard28 válasza kaliber (#28187) üzenetére


szilard28
aktív tag

az illető csaló, vagyis magától nem fog fizetni.
a paypal meg ilyenkor a számlájáról vonja vissza a pénzt, amit már valszeg kiürített.
de majd egy szakértő kijavít ta tévednék.

(#28190) htc07 válasza wlanbolha (#28184) üzenetére


htc07
addikt

Nekem is ez volt reggel, már rendbe jött.
Viszont.
Reggel vettem pár cuccot ebayről, a paypal levonta a pénzt, majd az ebay visszadobta a vásárlást, 70049-es hibakóddal, és visszadobott a kosárhoz. Ilyenkor mi a teendő? Paypalon látom, hogy elment a pénz az illetőknek.

(#28191) htc07 válasza htc07 (#28190) üzenetére


htc07
addikt

úgy látom, nem csak velem tolt ki ma reggel a rendszer.

[link]

(#28192) dReFiX válasza htc07 (#28191) üzenetére


dReFiX
senior tag

Reggel nekem is hiba üzenetet dobott, este majd újra próbálom.

(#28193) htc07 válasza dReFiX (#28192) üzenetére


htc07
addikt

Nem fogom kifizetni mégegyszer, amit már kifizettem :) Hátha kapok valami emberi választ az ebaytől, írtam nekik.

(#28194) dReFiX válasza htc07 (#28193) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szerintem csak zárolták a pénzed, egy idő után jóvá írják ha a rendszer majd kapcsol .

(#28195) htc07 válasza dReFiX (#28194) üzenetére


htc07
addikt

A PayPal-on sikeres tranzakcióként van elkönyvelve.

(#28196) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Szeretnék német ebayről rendelni, a kinézett termékek közül csak egynek az eladója postáz Magyarországra is. Ezt lehet-e kérelmezni valahogy az eladónál, h ha esetleg nyerek, küldje el nekem? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
Továbbá, ugyan beszélek németül, de ez mit jelent az ebay-es környezetben? ->
Rücknahmen: Keine Rücknahme. Dies ist ein Privatverkauf. ---> nincs visszavásárlás, ez magánügylet? (pl ez)
Köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

(#28197) radi8tor válasza zolikaDB (#28196) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rá kell kérdezni. Van aki nem akarja bonyolítani a helyzetét külföldre postázással, van aki belemegy csak azért nincs az adatlapon mert nem tudja mennyi lesz pontosan.

"Der Verkäufer nimmt diesen Artikel nicht zurück."
Az eladó nem veszi vissza a terméket. Természetesen ha eleve hibás a cucc, vagy teljesen mást küld akkor vissza lehet küldeni, de garancia nincs rá, stb.

⭐ Stella

(#28198) axioma válasza zolikaDB (#28196) üzenetére


axioma
veterán

A Privatverkauf azert van odairva, mert akkor nincsenek olyan garis kotelezettsegei, mintha ezt kereskedokent csinalna (me'g hasznaltnal is nagy kulonbseg). Teged ez nem erint, olyan mintha itthon vaterarol vagy itt hardveraprorol vasarolnad, csak kint ezt komolyan nezik hogy az eladonak egyertelmusiteni kell, hogy o csak a gyengebbet nyujtja (sokszor egesz jogszabalyokat becitalnak, csak hogy tuti vedve legyenek, hogy ok szoltak).
Nekem jo a tapasztalatom, altalaban kuldik ide ha nincs is feltuntetve, csak nagyon sokszor szor ugyanarra a termekre a kuldes dija (pl. 7-tol 39 euroig mondjuk egy dobozos hasznalt telefonra).

(#28199) number361


number361
tag

Üdvözletem!

Némi segítségre lenne szükségem. Nem szoktam nagyon rendelgetni EU-n kívűl, ezért meglepett a dolog, amikor kapta a párom az üzenetet, hogy "vámköteles" egy ruha amit rendeltünk.

A ruha koreából jött, semmi ár vagy ilyesmi nincs ráírva. A vám gyakorlatilag arra kér, hogy számlával/egyéb dologgal azonosítani kell, hogy mennyit ér a ruha. Ezt itt nem teljesen értjük, hogy mit is szeretne.

Szeretnénk hát érdeklődni, hogy ilyenkor esetleg mit lehet tenni vagy hogyan lehetne ezt az egész vámosdit elkerülni? (a szállítása volt drága csak, mert EMS-el küldték, de maga a ruha nem volt drága)

Előre is köszönjük szépen a segítséget és válaszokat!!

(#28200) radi8tor válasza number361 (#28199) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vámalapba bele tartozik a postaköltség is. Ha ez 45 EUR felett van, akkor ÁFÁt kell majd fizetned (vámügyintézés költségén felül).
Neked annyi most a feladatod, hogy belépsz PayPal-ba és csinálsz egy képernyő mentést a termék tranzakciójáról, ahol látszik az ára is. Ez alapján fognak a vámolásról dönteni.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.