Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) ludla válasza Flexy90 (#28742) üzenetére


ludla
őstag

www.geekbuying.com megbízhatóbb mint az ebay? Paypal kell ide is? Ennek van magyar leírása?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#28752) radi8tor válasza miroon (#28750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenesetre csinálj fényképet a csomagról és tartalmáról PayPal-nak.

⭐ Stella

(#28753) randras válasza ludla (#28751) üzenetére


randras
veterán

Más. Az egy webshop. De megbízható. PayPal-lal lehet fizetni. Sok cumó olcsóbb, mint eBay-en, hajrá. :)

(#28754) csizo13 válasza miroon (#28747) üzenetére


csizo13
tag

Nekem ugyanez van winchesterrel. Vizsgálják az ügyet, várjam meg mit hoz a postás, aztán folytatódik a dolog.

(#28755) ludla válasza randras (#28753) üzenetére


ludla
őstag

köszöntem :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#28756) W1


W1
senior tag

Az eBay a hirdetés árát mikor vonja le PP-ről? Erről valami táblázat van, hogy mennyibe kerül?
Ha sikerül eladni, a jutalékot mikor vonja le? Amikor fizetik nekem PP-re?

(#28757) Zozzant válasza miroon (#28747) üzenetére


Zozzant
addikt

Karkötő az alap, sajnos... :((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28758) axioma válasza Zozzant (#28757) üzenetére


axioma
veterán

Nekem minitv helyett egy kartonra ragasztott 1871-es perui (nyilvan hamis) erme jott. De nekem mar elotte teljes visszateritest adtak.

(BTW tudtommal minitv-nel MK802 II - mintha ilyen lett volna az elsore linkelt - egyenlo MK808, a III eygenlo a 809-cel)

(#28759) Picboy


Picboy
tag

Ez hihetetlen... Egy hete könyörgök az embernek, hogy priority helyett express-el adja fel, végre módosította is a számlát. Ki is fizettem, már azt hittem, hogy jó lesz. Kicsivel később meg is kaptam a követési számot, ami CF-el kezdődik. Mondom, ez nem express az is biztos, írtam is neki egy üzenetet. Az usps oldalán mostantól látszik, hogy priority.... Erre a válasz is megjött az embertől, hogy az egyetlen lehetőséggel adta fel Magyarországra, amit az usps engedett, mégpedig firs class-al.
Eddig 100%-os volt az ember, de nemtudom, most fenyegessem-e meg case-el és negatívval, vagy, később....?

(#28760) radi8tor válasza Picboy (#28759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább többet kért a postáért?

⭐ Stella

(#28761) Picboy válasza radi8tor (#28760) üzenetére


Picboy
tag

Persze, átállította a postát a $35 priotity-ről $55 express-re, amit ki is fizettem neki.
Ezt írta:
"It was shipped the only shipping method that the USPS will allow to Hungary, which is: First class international
Best Regards,"

Előtte meg ezt:
"I just checked the USPS Express Mail international cost. It would cost me $60.00USD to ship via Express international. I will charge you $55.00 USD to ship to Hungary via Express Mail international, if that is how you want to ship."

[ Szerkesztve ]

(#28762) ackos


ackos
csendes tag

korábban írtátok, hogy telefonos eladás szigorú feltételekhez van kötve.ennek ellentmondó tapasztalatom, hogy egy 0 értékeléssel rendelkező eladótól vettem most telefont.hogy lehetséges ez?nem kekeckedés, tényleg érdekel, hogy miként képezhet valaki kivételt egy ilyen szabályozás alól.USAbeli az illető egyébként, hátha számít.

más: LC807551968US ez szerintetek mikorra fog ideérni?USA-ból eddig egyszer rendeltem, de nem emlékszem, milyen szolgáltatás keretein belül küldték, ráadásul belecsúszott a karácsonyi időszakba is, szóval az nem mérvadó.nagyon türelmetlen vagyok, igencsak várom már :)

(#28763) radi8tor válasza Picboy (#28761) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor jól átvert. Közöld vele, hogy adja vissza a különbözetet vagy case-t nyitsz.

ackos: szerintem 2 hét múlva ér ide a cucc. FL a közeli partvidéken van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28764) Picboy válasza radi8tor (#28763) üzenetére


Picboy
tag

Nah több, vagy inkább kevesebb angolsággal megüzentem neki:
"If you have shipped the package with non express service, then I will leave you neutral feedback at best and please give me back the price difference ($20) or I will open a case."

(#28765) Picboy válasza Picboy (#28764) üzenetére


Picboy
tag

Csak rosszul sikerült elküldenem.. az a "me" nem kellett volna.
Azért érthető vajon?

Mostmár nemtudom, hogy hogy a jó. Így se - úgy se tetszik.
Minek írok én amerikánul, mikor nem értek hozzá....

[ Szerkesztve ]

(#28766) randras válasza Picboy (#28765) üzenetére


randras
veterán

Érthető. Hongkongi eladók sem írnak jobban. :)

(#28767) Tangerine válasza randras (#28766) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ajjaj. :D
Néha alig lehet érteni, hogy mit is akarnak.

Nem is értem, hogy miért ne kéne az a "me" a mondatba. :F

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28768) Picboy válasza Tangerine (#28767) üzenetére


Picboy
tag

Én se :DD
Azt hiszem nem ez a legnagyobb baja annak a mondatnak.

(#28769) TheWich


TheWich
tag

Ez micsoda? Erről tud valaki valami infót? Most találtam a levelek közt :)

"Updates to the eBay User Agreement, Privacy Policy and Buyer Protection Policy

Dear ___,

We are writing to let you know about updates to the eBay User Agreement, Privacy Policy and Buyer Protection Policy. The updated User Agreement, Privacy Policy and Buyer Protection Policy were posted on www.ebay.com on February 4, 2013. The updated User Agreement and Privacy Policy are effective immediately for new members and on March 26, 2013 for current members. The updated Buyer Protection Policy is effective on April 9, 2013"

[ Szerkesztve ]

(#28770) Picboy válasza TheWich (#28769) üzenetére


Picboy
tag

Ha jól értem, akkor az ebay ászf, adatkezelési szabályzat és vevő védelmi szabályzat változásáról szóló értesítés. A megváltozott előbb írt dolgok feb. 4-e óta elérhetők az ebay.com-on. Az új regisztrációkra azonnal érvényes, a meglévőkre márc. 26-tól. A vevő védelmi szabályzat meg ápr. 9-től hatályos.

(#28771) TheWich válasza Picboy (#28770) üzenetére


TheWich
tag

Köszi!

Igen, én is ezt értelmezem. Csak konkrétan nem értem/ tudom miben változik a dolog az eddigiekhez képest...
Az, hogy mobil alkalmazáson is lehetővé teszik / tették a vásárlást nem hiszem, hogy bármit is kellene változtatnia a tényeken. Lehet eddig nem volt az a 13 éves korhatár benne az említett szabályzatban.
Kommunikáció az eladó és vásárló közt stb... szerintem eddig is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#28772) dabgergo


dabgergo
őstag

Ebayes fizetés után (paypal) azt látom az OTP-s számlámon h csökkent a megfelelő értékkel, de tranzakcióként nem látom, mi lehet ennek az oka? Vasárnap történt a fizetés.

(#28773) Picboy válasza dabgergo (#28772) üzenetére


Picboy
tag

Zárolásként jelenik meg.
A tranzakciót akkor fogod látni, ha majd elkönyvelték, ami azt hiszem több nap is lehet.
A számlavezető rendszer (legalábbis nálam) csak munkanapokon (munkaidőben?) szokott működni.

[ Szerkesztve ]

(#28774) dabgergo válasza Picboy (#28773) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, valóban ott látható a zárolásoknál.

(#28775) Picboy


Picboy
tag

Szerintetek előfordulhat, hogy bizonyos postahivatalokból nem lehet express mail internationallal csomagot feladni amerikában? (mikor elektronikusan rendelte meg a csomagszámot.... (Electronic Shipping Info Received))
Ezt magyarázza az eladó, de már saját magának ellentmondó kijelentései is voltak és ez is kissé kamunak hangzik...

[ Szerkesztve ]

(#28776) radi8tor válasza Picboy (#28775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rákérdeztem egy ismerősömnél.

⭐ Stella

(#28777) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Valaki beavatna, hogy mi az a billmelater? Meg hogy úgy alapjáraton mit lehet erről tudni?

Köszi :)

yo

(#28778) radi8tor válasza kenny123 (#28777) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amerikaiaknak elérhető dolog. Annyit tesz, hogy vásárolgatsz eBay-en és nem minden termék után egyenként fizetsz, hanem bizonyos időközönként egyben.

⭐ Stella

(#28779) radi8tor válasza Picboy (#28775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megérkezett a válasz: mindenhonnan lehet feladni express mailt csak a kisebb postakon mondjuk a masnapot csak akkor garantaljak ha 11ig fel van adva.

Ezek után bizton állítható, hogy kamuzott az embered. :(((
Hajtsd be rajta a különbözetet!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28780) Picboy válasza radi8tor (#28779) üzenetére


Picboy
tag

Köszönöm!
Jelentem a különbözetet az üzenetem után gyorsan visszaküldte még tegnap.
Már csak abban reménykedek, hogy megérkezik majd épségben a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#28781) szeva000


szeva000
addikt

HaliI

Svájc nem uniós tagország....ezt tudom.Ha nagyobb értékben rendelek(kb 2000euro),onnan is áfaköteles vagyok?
Ha az,akkor inkább kimegyek és behozom a gépet...

(#28782) faresz5 válasza szeva000 (#28781) üzenetére


faresz5
senior tag

vám unió: nézz utána

(#28783) szeva000 válasza faresz5 (#28782) üzenetére


szeva000
addikt

nem azt kérdeztem,hogy utánanézzek e, most nem tudok más jellegű netes problémák miatt.Azt kérdeztem kell e áfa-t fizetni vagy nem ha postán berendelem....vagy kimenjek e érte....ennyi

[ Szerkesztve ]

(#28784) Picboy válasza faresz5 (#28782) üzenetére


Picboy
tag

Ennek tényleg érdemes utánanézni, mert úgy tudom Svájc nem tagja a vámuniónak.

(#28785) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ami számomra nem derül ki az 1. hozzászólásból, hogy HASZNÁLT terméket is vámolnak? És az ÁFA-t arra is rászámolják?

Gondolok itt használt házimozi erősítőre vagy használt telefonra pl.

Előre is köszönöm! :R

(#28786) TaaT válasza Daffchy (#28785) üzenetére


TaaT
veterán

"HASZNÁLT terméket is vámolnak? És az ÁFA-t arra is rászámolják?"

mint a szél :)

Give them hell Ukraine!

(#28787) Daffchy válasza TaaT (#28786) üzenetére


Daffchy
őstag

Pofátlanság...:)

Köszönöm a segítséget! :R

(#28788) üszök


üszök
őstag

16 után ha vége a holiday-nek mennyi idő alatt állnak helyre a dogok?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28789) bul07 válasza szeva000 (#28783) üzenetére


bul07
nagyúr

(#28784) Picboy
A válasz : EFTA (European Free Trade Association)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28790) Picboy válasza bul07 (#28789) üzenetére


Picboy
tag

Az EFTA még nem jelent az unióval is vámmentességet, vámuniót meg főleg, de ezen a szálon elindulva hirtelen két oldalt találtam: [link] és [link]

Azt, hogy van-e vám, továbbra sem tudom és sajnos megállapítani sem tudom.

(#28791) Winner_hun válasza Picboy (#28780) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha megjön és jó is akkor szvsz semleges értékelést adj neki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28792) bul07 válasza Picboy (#28790) üzenetére


bul07
nagyúr

[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28793) Robex


Robex
csendes tag

Sziasztok!
Az ebayen az egyik terméket a "megvéve" dolgok közé tette,pedig csak nézegettem,de valószínű,hogy rámentem a vásárlásra,pedig nem akartam!Elvileg már csak fizetnem kellene!Vissza tudom vonni valahogy ezt a dolgot?

(#28794) radi8tor válasza szeva000 (#28781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bátyámnak postafiókja van a németeknél és oda rendeli EU-ból a cuccokat, különben mindenre fizethetne áfát, vámot. Igaz ő közel lakik a határhoz. Az ország közepéről már necces elmenni egy-egy csomagért.

Robex: Request cancellation-ra keress rá eBay-en hogyan működik.
Esetleg írj az eladónak és kérd a tranzakciód törlését.

dabgergo: Elméletileg amennyit vállalt a termék adatlapján shipping résznél, ahol a szállítás díja is van.
Az, hogy nem jelezte a feladást nem jelenti azt, hogy tényleg nem adta fel. Kérdezz rá nála, hogy feladta-e.
Hány napnál jár a dolog?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28795) dabgergo


dabgergo
őstag

Elnyert terméket az eladó hány napon belül köteles feladni? Van erre vmi szabály?

(#28796) Picboy válasza Winner_hun (#28791) üzenetére


Picboy
tag

Igen, így terveztem én is.

Közben megjött a legutóbbi üzenetemre a válasz a "kedves eladótól"....
"I had no choice but to send First class international. I tried many times. PayPal did not allow it. It must be because of problems getting into your country. Please stop harrassing me, I am doing the best that I can. I have bent over backwards to please you, but to no avail. Sorry for your displeasure, no one else would have done any more to try to please you. Please do not contact me again."

Azt elfelejti, hogy a szám, amit adott egy "Priority Mail International Parcels"-hez tartozik, ami 12-e óta még "Electronic Shipping Info Received" állapotban van.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy a First class még a priority-nél is kevesebbe kerül.

Mellesleg van egy First class csomagom, ami jan. 9-e óta nem jött meg :O

Én nem tudom, hogy ezek a tengeren túliak ennyire sötétek, vagy minket/engem szivatnak?

[ Szerkesztve ]

(#28797) faresz5 válasza dabgergo (#28795) üzenetére


faresz5
senior tag

Amit vállal a leírásában, elvileg. Gyakorlatilag meg akkor adja fel amikor akarja, max kifut az időből és vissza kell adnia a pénzt. Sokan hetek múlva adják csak fel(a postázva bejelölés semmit nem jelent.) amikor összejön nekik egy nagyobb rendelés, mivel úgy olcsóbban tudják beszerezni, nagyobb a haszonkulcs.

(#28798) Picboy válasza bul07 (#28792) üzenetére


Picboy
tag

Elfogadom.

(#28799) dabgergo válasza faresz5 (#28797) üzenetére


dabgergo
őstag

Koszi a választ! Igazából egy nagy értékű objektíven vettem, az illető nem tunik kereskedőnek és az idegesít ezt fel h hétfőn azt mondta h feladja és azóta nem tette meg a kérdésemre pedig szó szerint bemasolta a hétfői válaszát mely szerint holnap feladja... Most ez mi a fene? Irtam neki most eloszor kicsity keményebb hangnemben de nem a gyors válaszokrol híres...

(#28800) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok. Napokban sikeres "case" nyitás után vissza kaptam a pénzt amit egy törölt felhasználó csalt ki tőlem. Azaz csak félig kaptam vissza, mert paypal rendszerén megjelenik hogy refund és hogy a Transfer To
Credit Card. Ez volt most 12-én, de az OTPs számlámon még nem jelent meg. A paypalben csak egy kártya van regisztrálva. Létezik ennyi átfutási idő? Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.