Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) randras válasza blaca83 (#29849) üzenetére


randras
veterán

Írtam neki. ;)

(#29852) blaca83 válasza randras (#29851) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon köszi! :B ;) :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29853) hidroponi válasza sdhu (#29846) üzenetére


hidroponi
aktív tag

biztos vagy benne, hogy az elado nem tette a csomagba bele a szamlat?

(#29854) ku-cu válasza csizo13 (#29850) üzenetére


ku-cu
tag

Rendes szeretnék lenni, adok refund-ot. A dolog gyakorlati része érdekel. Nem tudom az ebay paypal páros milyen költségekkel terhelne. Ezeket a költségeket nyilván a vásárlóra hárítanám.
Pl ha most visszautasítanám a fizetését, akkor az nekem kerülne-e valamibe.

(#29855) Kerio válasza Slownz (#29760) üzenetére


Kerio
őstag

Ez évente leadják a hírekben. :Y

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#29856) Fancy-boy válasza ku-cu (#29854) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha megkapod a pénzt, a paypal automata levonja a saját részesedését, tehát te már egy levont összeget kapsz a számládra.
Az ebay is kiszámlázza a saját jutalékát, de az még nincs levonva, hanem majd ha kiállítják a havi számlát...

Ha nyomsz egy refundot, akkor a paypal visszautalja a teljes összeget a vevőnek. Téged nem ér semmiféle kár.
Viszont az ebayen nyitni kell egy dispute-ot, hogy törölni szeretnéd a tranzakciót.
A vásárló erről kap emailben egy tájékoztatást, és ha elfogadja, akkor az ebay törli a jutalékot.

Ha valami nem tiszta, akkor kérdezz nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#29857) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Február 13-án rendelt csomagomról ezt a levelet kaptam:

We do value your satisfaction and we could offer to send you a free replacement (if you agree to this free replacement option we would also upgrade the shipping method to registered airmail for you so a tracking number would be generated)

Szerintetek fel sem adta? Várjak még?

Pontosan mit kell csinálni ilyenkor? Köszi szépen a választ!

(#29858) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Valahogy meg lehet nézni PayPalon hogy mennyi az aktuális árfolyam csak már nem emlékszem hogy hogyan kell. Valaki? Valami olyasmi volt hogy kiválasztottam hogy 1 dollár és írta hogy mennyi az aktuális árfolyamon.

(#29859) TaaT válasza SG3rg0 (#29858) üzenetére


TaaT
veterán

Én tegnap küldtem pénzt: send money, kiválasztod a valutád, beírod hogy egy és ki is dobja :)

Give them hell Ukraine!

(#29860) SG3rg0 válasza TaaT (#29859) üzenetére


SG3rg0
őstag

Tényleg köszi :R

(#29861) sdhu válasza hidroponi (#29853) üzenetére


sdhu
csendes tag

nem tudom készült-e róla számla,ha igen már meg is oldodott a problémám amint kibontják :)

(#29862) radi8tor válasza andikaaa (#29857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez nem azt jelenti hogy nem adta fel, hanem szeretné elejét venni a reklamációdnak :)
Ha 40 napon belül sem érkezik meg, akkor írj az eladónak, hogy nem jött meg.

⭐ Stella

(#29863) ku-cu válasza Fancy-boy (#29856) üzenetére


ku-cu
tag

Hello,
Tehát azt mondod fogadjam el a pénzt, majd adjak refund-ot? Ne utasítsam el.
Dispute-ot hol kezdeményezzek? A Resolution Centre-ben találtam olyan opciót, hogy tranzakció törlése. Van olyan lehetőség, hogy a vevő meggondolta magát. Ez lenne az?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29864) randras válasza blaca83 (#29852) üzenetére


randras
veterán

Nem akarja! :(

(#29865) andikaaa válasza radi8tor (#29862) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Rendben, köszi, akkor várok! :D

(#29866) blaca83


blaca83
őstag

Erre esetleg valaki??? :F

(#29849) blaca83

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29867) Fancy-boy válasza ku-cu (#29863) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, az az.
Megnyitod, aztán majd menni fog az email a vevő felé, hogy fogadja el.
Ha nem fogadja el, akkor ki kell fizetned a jutalékot.
Esetleg te is írj neki ha kezdő, hogy azt azért nyitottad, hogy ne kelljen fizetned.

Pénz elutasítással kapcsolatban nem tudok mit mondani, azzal nincs tapasztalatom.
Talán a refund az tisztább, azt egy visszanyíl is jelölni fogja az ebay oldalán.
( ott ahol látod, hogy mit adtál el, az EURO jelnél lesz egy visszafelé mutató nyíl )

[ Szerkesztve ]

(#29868) Fancy-boy válasza blaca83 (#29866) üzenetére


Fancy-boy
addikt

blaca83

randras kolléga márt írt az illetőnek.
Ahogy látom bizonyos termékeket szállít Magyarországra az eladó.
Meg kell vele beszélni...

Egyébként nálunk is kapható a szűrő, igaz kicsit drágábban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29869) blaca83 válasza Fancy-boy (#29868) üzenetére


blaca83
őstag

Igen "randras" kolléga már írt az ismerősének és annyit válaszolt hogy : Nem akarja!!!

Sajnos ezzel nem vagyok előrébb... :( :( :(((

Az IGU-t pedig Én is láttam sőt beszéltem is vele, de egy kicsit el van tévedve az árral kapcsolatban! :DDD

Az a szerencséje, hogy MO.-on már máshol nem lehet kapni, de ilyen áron ott is marad nála évekig az biztos!
;] ;] ;]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29870) Tristis


Tristis
őstag

Én amcsiból akartam venni Nook-ot. Írtam mindegyiknek üzenetet (copy-paste), ami jónak tűnt. 6-ból 2 azt mondta, hogy simán küldi, csak számítsam ki, hogy mennyibe kerül. Leírtam neki (100% srác volt mind a kettő), hogy hány dollár, mekkora a doboz, amibe szerintem biztosan belefér, ha gondolja nézze meg, de rendben lesz. Rendesek voltak, egyiket el is hoztam. Most bizakodunk a vámon (60+25 dollár), mert úgy érné meg igazán, de ha most vámolt lesz az se egy szélvész nagy gond. A Kindle 4 (ugyanennyi volt) megjött vám nélkül :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#29871) Slownz válasza Tristis (#29870) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha az Amazonról vetted, azt úgy tudom, hogy Európából küldik Európaiaknak, ezért nem lehetett vám.

(#29872) randras válasza blaca83 (#29869) üzenetére


randras
veterán

Itt válaszolnák a privátodra: csak ennyit írt: Unfortunately we can't!

Olcsó cuccokat küld mindenhova a világon, gondolom itt a magas ár is közrejátszik. Vannak ismerősök Angliában is, de nem olyan kapcsolatok, akiken keresztül meg tudnám oldani. :(

(#29873) Fancy-boy válasza blaca83 (#29869) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor találj valami hasonlót: [link]

Ebay Áruk Szállítása

(#29874) blaca83 válasza randras (#29872) üzenetére


blaca83
őstag

Azért köszi még egyszer.... :((( :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29875) LÁZ


LÁZ
addikt

Unpaid cuccnál mennyit ideje van a másik félnek válaszadásra ?....

nyitottam egy case-t ezügyben, de zárni csak akkor tudom, ha azt választom, hogy fizetett, pedig nem, és jelenteném, mint megbizhatatlant, de ott is a 'nem fizetés'-re csak a case nyitás van, mint legjobb opció..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29876) Fancy-boy válasza LÁZ (#29875) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha tudsz angolul: [link]
Lényeg:

"If the buyer doesn't pay, you need to manually close the case in the Resolution Center within 36 days after the listing ended. If you haven't closed the case on the 37th day after the listing ended, eBay automatically closes it and you don't receive a final value fee credit. Also, an unpaid item won't be recorded on the buyer's account"

Úgy látom, hogy a 37.napon automatául zárul és nem kell kifizetned a jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#29877) LÁZ válasza Fancy-boy (#29876) üzenetére


LÁZ
addikt

ok , egy részét vágtam, csak a 4nap nem rémlett, hogy annyi ideje van válaszolni, utána zárhatom úgy, hogy nem fizetett...pedig már örültem az elején, hogy egyből elment a cucc... :(((

ps. aztán majd utána jól reportolom..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29878) Fancy-boy válasza LÁZ (#29877) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezért belehet állítani, hogy csak akkor számítson eladott terméknek, ha kifizette.

(#29879) TESCO-Zsömle válasza LÁZ (#29877) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én minden esetben szoktam várni, hátha saját hibáján kívül nem tud fizetni/postázni/kontaktolni. Balesetek vannak. Ha elcsap egy autó az ebay-es vásárlásod lesz a legutolsó, ami érdekelni fog a kórházban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29880) LÁZ válasza TESCO-Zsömle (#29879) üzenetére


LÁZ
addikt

na igen, de ha péntek óta nem válaszol semmire, és közben még vásárolt is másik cuccot az ebay-en, akkor az sántit :K

@Fancy: na, ez sztem elkerülte a figyelmemet, a következő hirdetésnél megkeresem ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#29881) Tristis válasza Slownz (#29871) üzenetére


Tristis
őstag

Jól közbeszóltál az ebay topicba. Ismétlem, ebay. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#29882) jippa


jippa
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne ebay kapcsán:

1.) Mostanában sok paypal-es eladó nem hirdeti meg az egyes országokba való szállítás árát a szokásos legördülő menüvel, hanem csak külön kérésre, üzenetben írja meg, hogy mennyi lenne a szállítás. Ilyenkor a paypales fizetés hogyan működik? Hogyan tudom paypallel kifizetni a szállítást is? Mert ugye automatikusan nem fog tudni teljes (cucc+shipping) díjat számolni az ebay.

Én úgy képzelem el, hogy leütöm a cuccot, az eladó észreveszi, kézzel belenyúl a folyamatba és rögzíti az egyeztetett shipping díjat, és egyszer csak, ha rápróbálok, már így összesít az ebay, utána pedig tudok paypallel fizetni. Jól gondolom, hogy így megy? Most lenne az első ilyen vásárlásom, de előtte tudni akarnám, hogyan működik a dolog.

2.) Kérném, hogy ha valaki tud segíteni csak Németországba szállító ebay.de eladótól való vásárlásban Németországban élő ismerősön keresztül, az keressen meg egy priváttal! Nem ingyen kérném, természetesen. Egy apró kütyüről, borítékos tételről lenne szó.

Köszönöm:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#29883) TESCO-Zsömle válasza Tristis (#29881) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi a bay? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29884) kirkri válasza jippa (#29882) üzenetére


kirkri
addikt

Előre nem érdemes leütni, mert nem tudod mennyi postaköltséggel számolhatsz. Írni kell az eladónak, hogy meg szeretnéd venni és legyen kedves megadni a várható postaköltséget. Ha elfogadható az összeg, akkor miután leütötted a terméket, küld neked egy invoice-t a vásárlásról, amiben már benne lesz a szállítási költség is. Innentől ugyanúgy fizeted, mintha a hirdetésben eleve szerepelt volna a szállítás díja is .

21 éve a Prohardveren! ™

(#29885) Slownz válasza Tristis (#29881) üzenetére


Slownz
senior tag

attól még, hogy ebay topic nem hinném, hogy ebay-ról vette, de ha rendszeresen olvagatod a topicot, láthatod, hogy nem csak szűk értelemben ebyről van szó. Szóval butaságra hívtad fel a figyelmem :)

(#29886) zsoltl


zsoltl
csendes tag

Sziasztok!

Valaki vásárolt már az aliexpress-ről? Keresgélek régóta rajta, de nem találok paypal lehetőséget.
lehet egyáltalán?

Kösz
ZS

(#29887) randras válasza zsoltl (#29886) üzenetére


randras
veterán

Nincs.

(#29888) zsoltl válasza randras (#29887) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Próbáltam venni kártyával apróságot.
De akármelyik item-re bökök azt mondja, hogy nem lehet ide szállítani, mert kifogyott. Inkább azt gondolom, hogy nem szállít ide a seller. Lehet ezt szűrni?

Az a bay, hogy az ebay-en nincs abból amit venni szeretnék

ZS

(#29889) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Valaki mostanában vár Royal mail signed for csomagot? Nálatok miújság?

Nekem egy csomag 11-én megakadt ezzel a státusszal: "Transferred to international place of exchange"

Eddig mindig már másnap tovább is küldték, de most 5 napja meg se moccan. Kezdek pánikolni :D

(#29890) bul07 válasza SUPREME7 (#29889) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem egy ilyenem van RA348804345CN , Feb 27-én fizettem ki (azért durva hogy majd 10 napig porosodott valahol csak utána küldték tovább)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29891) Bodz válasza SUPREME7 (#29889) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nezted a GLS-nel?

(#29892) SUPREME7 válasza bul07 (#29890) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jóhát a kínaiak nem kapkodnak néha, de UK-ból csak nem kéne eddig szórakozni, főleg, hogy nem olcsó a royal mail.

(#29891) Bodz: Néztem, gondoltam rá, hogy csak nem frissült a royal mail és már esetleg átkerült a GLS-hez de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#29893) jippa válasza kirkri (#29884) üzenetére


jippa
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, de a levélváltáson már túl vagyok. Az eladó ugye azt írja a hirdetésében, hogy nemzetközi vásárlóknál a szállítási díjról külön kell vele egyeztetni, ezért küldtem is neki üzenetet, amire válaszolva leírta, hogy Magyarországra mennyi a szállítás. Csak azt nem értettem, hogy a shipping hogy fog bekerülni az ebay-es összesítőbe. Mert ha a legördülőben ott van Hungary, akkor leütöm a terméket, és egyből hozza a kivonat az ott szereplő shipping díjat.

Jól értem akkor: Kapok egy személyes üzenetet az ebayes postaládámba az eladótól a termék árát és az előre egyeztetett shipping díjat tartalmazó számlával, és arra tudom indítani a paypales folyamatot?

Köszi még egyszer:

jippa

(#29894) kirkri válasza jippa (#29893) üzenetére


kirkri
addikt

Kapni fogsz egy emailt (hogy eBay üzenetet is kapsz-e, abban nem vagyok biztos), a következő subject-el: Your invoice for eBay purchases:..
Abban egyrészt a termék ára szerepel egy sorban, illetve egy másik sorban a szállítási költség.
Az alján pedig lesz egy Pay Now link és erre rányomva a folytatás már ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29895) jippa válasza kirkri (#29894) üzenetére


jippa
aktív tag

Szuper, köszönöm.

(#29896) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#29892) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jellemző. Most frissült, hogy tovább lett küldve ... Előbb kellett volna hisztiznem :D

11.03.2013 14:43 W Of England Mail Centre Arrived origin post office
11.03.2013 16:43 W Of England Mail Centre Transferred to international place of exchang
16.03.2013 00:00 Send item abroad (Export) Gls Hungary

Nem kapkodták el.

(#29897) betyarr


betyarr
veterán

ebay-hez hasonló oldalak mik vannak még?elsősorban a távolkeleti "bazáros" cuccok érdekelnének.
köszönöm előre is!

(#29898) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Venni akartam valamit, de még nem volt a számlámon pénz, később utalta a bank. Nem tudta a paypal-ról levonni, azt írta, hogy két napom van fizeteni... Hol kell megpróbálni újra fizetni? Vagy majd megpróbálja az eladó ismét leemelni?? Köszi.

(#29899) radi8tor válasza andikaaa (#29898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Purchase history alatt látod a vásárolt termékeket. Ha lesz pénz a számládon, akkor a termék neve melletti Pay Now-al tudsz fizetni. Automatikusan nem fogja senki leemelni a pénzt.

⭐ Stella

(#29900) andikaaa válasza radi8tor (#29899) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Köszi szépen! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.